Het beste Adres G. KEUNEKE voor Dami'stasschen Kaffers en alle soor ten fijiie Lederwaren LANGESTRAATI05-AMERSF00RT Voor het te Amsterdam gehouden examen Duitsche Handelscorrespon dentie (Mercurius) slaagde den heer H. A. C. Slagter alhier. Tijdens een kort, doch hevig on weer, is de bliksem ingeslagen in den toren van de Ned. Herv. kerk aan den Leusderweg, zonder brand te veroor zaken. R. K. GYMNASTIEKVEREEN1G1NG ST. HUBERTUS. Het bestuur maakt bekend, dat vanaf Maandag 11 Aug. vacantic Is der Gymnastieklessen in de zaal. 14, 21 en 28 Aug. moeten alle leden komen op het terrein van de Amers- foortsche Bond v. Lichamelijke Oefe ningen aan de Leusderweg des avonds 7 uur. R. K. OUDERSVEREENIOING, Afd. v. d. R.K. Bond voor gr. gezinnen. Dinsdag maakten de jongens van onze leden een wandeltocht naar 't Vliegkamp te Soesterberg. Na de H. Mis in de St. Ansfriduskerk marcheer de men in stevige pas door de bos- schen naar de Vlasakkers. Even voor bij de „Stompert" wachtte de jongens een ongewoon schouwspel. Eenige vliegtuigen waren aan 't balonnetjes jagen. In dolle vaart met angstwek kende zwenkingen probeerden de piloten telkens een ballon te rammen, waarna ze weer op de heide neer streken. Een interessante sport! Ver der ging het langs 't Vliegkamp naar „Huis ten Halve" waar een verfris- sching en hel twaalfuurtje de jongens nieuwe krachten gaf om te turnen, wippen, schommelen enz. 'sMiddags werden op de heide wed strijden gehouden in boegsrietloopen. hartloopen.... toen opeens weereen bekende auto verscheen volgeladen met balonnen. Weer genoten de jon gens van die opwindende sport. Als roofvogels schoten de vliegtuigen keer op keer het luchtruim in om hun prooi te achtervolgen. Een heerlijk ritje in tram besloot deze prettige wandeltocht, en keerden de jongens (ook de ge leiders) vermoeid, maar voldaan huis waarts. Donderdag maakten de meisjes een wandeltocht over de Treek naar de bekende uitspanning van E. Jansen de heide. Ook een heel prettige dag voor de kinderen en geleidsters. Waarschijnlijk was 't minder aange naam weer een beletsel voor grootere deelname. Dinsdag 12 Augustus een fietstocht voor de jongens naar Valkeveen. Hoe meer ouders meegaan des te beter. Om 8 uur H. Mis in de St. Henricus- kerk (fietsenbewaarplaats aanwezig) daarna „abfahren". Denk om boterham en contributie. Het Bestuur. ORANJEVEREEN1GING. Door de Middenstandsvereenigingen is besloten tijdens de a.s. feesten een groote algemeene etalageversiering- wedstrijd uit te schrijven. De voorzit ters der drie vereenigingen, H. Elze naar, C W. C. G. Hehenkamp en C. van Ommeren vormen een commissie, welke de leiding daarvan op zich heeft genomen, terwijl alle winkeliers uiige- noodigd worden deel te nemen. De bedoeling is de stad in 3 a 4 wijken fe verdeelen, voor elk waarvan prijzen beschikbaar zullen worden ge steld, zoodat verwacht mag worden, dat de deelname algemeen zal zijn. De circulaires zullen binnen enkele dagen worden verspreid, doch men behoeft deze niet af te wachten en kan zich thans reeds voor deelname bij een der bovengenoemde heeren opgeven. De O.V. heeft natuurlijk met ingeno menheid van deze plannen kennisge nomen en verwacht, dat de winkel stand spontaan aan de uitnoodiging gevolg zal geven, te meer daar eer dergelijke wedstrijd voor de deelne mers geen of weinig kosten mede brengt en hun zaak zeer ten goede kan komen. Uit den Omtrek Barneveld Op de markt: Aanvoer 1.225.0C0 eieren. Prijs f5.50 —6.20. Handel flauw. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenCornelia Alijda, d. v. H. W. v. Veldhuizen en H. L. Brouwer Anna Margaretha, d. v. J. v. de Hoef en G. v. d. Boom. GetrouwdC. Kraan. Nijkerk De door de Oranjè-Vereeniging langs de huizen gehouden collecte heeft bijna f500 opgevraagd. Omtrent de gehouden landbouw telling kunnen wij nog de volgende cijfers betreffende het grondgebruik publiceeren: De grootte van het in gebruik zijnde land bedroeg 2034.02 H.A. eigen land en 2419.73 H.A. ge pacht land, waarvan 87.92 H.A. ge pacht van ouders, totaal 4453.75 H.A. Het bouwland beslaat 683.71 H.A., waarvan 25.98 H.A. bezet met boom gaard. Tuingrond is er 78.87 H.A., waarvan 4.62 H.A. boomgaard. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. v. D. Bakker en J. Priem Evert Jan, z. v. J. v. d. Bunt en O. v. 't Land Ada, d. v. J. Vedder en K. Kornet Betje, d. v. H. Schipper en C. Vedder Anthonia, d. v. H. van Drie en E. v. Veluw Aart Willem, z. v. H. Loos en W. ten Haken Maria, d. v. G v. Veelen en C. v. Maanen. Ge trouwd: G. de Jong en J. R. Blokhuis A. Smit en M. Dirksen E. v. de Beek en D. v. Dunschoten. Overleden: Johannes v Sweden, 44 jr., echtg. v. A. Zoet Hendrikus v. Doom, 78 jr. Soesterberg De tuinbaas op de buitenplaats JEgghermonde" had 't geluk niet minder dan 9 volwassen bunzings te bemach tigen. Een auto, die van de Beekberger laan te Huis ter Heide kwam en der Amersfoortschen Straatweg wilde op rijden is door de Amersfoortsche tr?m gegrepen en nagenoeg geheel vernield, De bestuurder kwam er met eenige kneuzingen in het gelaat af, terwijl een jongetje, dat naast den chauffeur zat ernstig verwond werd aan hoofd, arm en hand. Soest Tijdens een kort doch hevig onweder dat zich boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in den hooiberg, staande achter de schuur en woning van den landbouwer W. Hofslot. De hooiberg stond onmiddellijk in volle vlam. Een in de nabijheid van den hooiberg staand wagenhuis had eveneens vuur gevat. De vrijwillige brandweer begon on middellijk met twee slangen op de motorspuit het vuur te bestrijden. Het vuur aan het wagenhuis was weldra gebluscht. De hooiberg werd nu uil elkaar getrokken, terwijl door de Soes- ter brandspuit de telkens oplaaiende vlammen werden gedoofd. Het mond- en klauwzeer neemt ook hier onder het vee onrustbarend toe. Tot op heden zijn niet minder dan pl.m. 90 gevallen ter secretarie aangegeven. Ongeveer 12 runderen zijn aan de ziekte bezweken. Aangewezen voor Zondagsdienst i n Nachtweekdienst van 2—9 Augustus Apotheek v. d. Bovenkainp Utr straat. De Zondagsdienst der Amersfoort- sche geneesheeren wordt waargenomen door de heeren artsen B. J. v. Ernst M. A. Duyvis en H. W. Sclueuder. Bij het koken van was is te Utrecht de 48-jarige mevrouw W., wonende in de Prins Hendriklaan, in brand ge raakt. Zij overleed weldra. Een nieuwe aardbeving heeft in Italië groote ontsteltenis veroorzaakt, er werd evenwel weinig schade aan gericht en geen nieuwe slachtoffers zijn te belreuren. Op een onbewaakten overweg bij Braga is een autobus door een snel trein gegrepen en geheel vernield. Vijf inzittenden werden op slag gedood, terwijl 14 anderen gewond werden, waarvan 10 zoo ernstig, dat men voor hun leven vreest. Bij een bioscoopbrand in de stad Sao Paulo werden 33 kinderen min of meer ernstig verwond. Zes kinderen zijn aan de gevolgen overleden. De bekende sterrekundige Pater Dr. J. Stein S.J., leeraar aan het St. Ignatius-college te Amsterdam, is als opvolger van Pater Hagen S.J. be noemd tot Directeur der Vaticaansche Sterrenwacht. Dinsdag is prinses Astrid, hertogin van Brabant, Kroonprinses van België, in de Katholieke Kerk opgenomen. De plechtigheid had plaats onder leiding van Kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen, in de kapel te Mechelen. Donderdag is de arbeider H. v. d. P. uit Tzum tijdens een hevig onweer achter een riethoop in het land gedood. Toen zijn werkgever hem vond, bleek hij reeds te zijn overleden. Woensdagmorgen is de agent J. van E. tijdens herstelwerkzaamheden aan een electrische kraan te Oirschot, bij het invoegen van een nieuw stuk kabel, in aanraking gekomen met den stroom en gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en tien kinderen achter. In de Russische Staatscourant Is de volgende nota gepubliceerd, welke als officieel kan worden beschouwd „Wij betalen de schulden uit den Tsarentijd niet, maar wij konden de vreemdelingen tegemoet komen door hun een hooger rentevoet toe te staan op de leeningen, welke zij ons ver schaft hebben. De handel is op credieten gebaseerd. De Amerikanen verleenen ons geen credieten, omdat wij de Tsaristische schulden niet betalen. Maar reeds sedert 1905 hebben de revolutionnairen de buitenlandsche kapitalisten gewaar schuwd geen gelden te leenen aan den tsaar. Wij zullen de tsaristische schul den niet betalen." Woensdag sloeg de bliksem te Steenwijksmoer drie koeien dood en werden twee kinderen van den heer Middendorff door den bliksem getroffen. Een der kinderen was bui ten bewustzijn. Gemengde Berichten Na het eten van paddestoelen zijn te Pillau 10 personen ernstig ziek ge worden; vier hunner zijn overleden. Eenige anderen verkeeren nog in levens gevaar. De groote hitte, welke sedert 17 Juli onafgebroken in verschillende Ame- rikaansche staten heerscht, heeft groote schade aan den landbouw toegebracht. Ook de veestapel wordt ernstig door de droogte geteisterd, daar men geen drinken voor de dieren heeft. Bij Dougaopils (Letl.) geraakte een militair vliegtuig binnen het bereik van het|vuur op een schietbaan. De beide inzittenden werden getroffen, een hun ner overleed aan zijn wonden. - In een plaatsje bij Montpellier vond een kind op straat een pakket dat een soort zwart zaad bleek te bevatten. Het bleek niet kwaad te smaken en spoedig had zich een aantal spelende kinderen rondom den vinder verzameld mede te proeven. Na eenige uren kregen de kinderen hevige maagpijn, die weldra zoo verergerde, dal negen kinderen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht, waar zij in levens gevaar verkeeren. Bij onderzoek bleek het zwarte zaad te zijn vergiftigd met rattenkruid. Het pakket was door den eigenaar verloren. In een vuurwerkfabriek te Leiden heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij een 30-jarig werkman zulke ernstige brandwonden bekwam, dat hij het ziekenhuis overleed. Bij het zware onweder, dat boven de provincie Groningen heeft gewoed, is op verschillende plaatsen de blik sem ingeslagen. Toornwerd is de bliksem gesla- n den toren van de kerk. Hetzelfde gebeurde te Hornhuizen. Op vele plaatsen gingen op het veld staande hokken gerst in vlammen op. De te velde staande gewassen had den door den hevigen slagregen ernstig te lijden. het eerst in 1907 door de Deensche Regeering toegepast, sinds dien ook in andere landen met succes is aan gewend. Zoo b.v. in de gemeente plantsoenen te Den Haag, in de vijvers der Scheveningsche boschjes, de vijvers van Zorgvliet, het wandelpark Marlet en de vijvers van Groenhoven, in de Boomkweekerij en in de Vredespaleis beek en omgeving. In de laatste jaren werden daar sedert de aanwending, geen of slechts sporadisch ratten op gemerkt. Kleine dobbelsteentjes witte brood worden gedrenkt met het pre paraat, de dieren eten er van, worden ziek en besmetten andere ratten, totdat ten slotte de kolonie is uitgeroeid. Tegen wespen. Om fijne, vroegrijpe peren te be schermen tegen wespen en andere in secten, kan men het volgende als een probaat middel toepassen. Eenige fleschjes worden half gevuld met honig water, ook stroopwater kan dienst doen, en ophangen in de boom. Hierop ko men de wespen los, gelokt door de geur, en door den nauwen hals gaan ze binnen, maar kunnen er niet meer uit, omdat ze den uitweg niet kunnen weer vinden; zij verdrinken. Dit middel, dat al zeer oud is, moet tijdig worden toegepast, voordat de vruchten rijp zijn, want hebben de wespen eenmaal den lekkeren smaak van de peren beet, dan worden ze door honig en stroop r zoo aangelokt. B- (Jlt de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. Wenken voor pluimveehouders. Zorg voor een voldoend aantal Ieg- nesten. Raap eiken dag de eieren, in den zomer 2 maal per dag. Lever elke weekalle goede eieren af; houd voor eigen gebruik de oudste; houd terug de kleintjes, de misvormde, de ge kneusde, de vuile en de dubbeldojers. Lever nooit weggelegde eieren of eieren uit gevonden nesten af. Plaats de nes ten op schoone droge plaatsen in het hok; zorg voor zuiver droog strooisel in de nestenhaksel, hooi, stroo, krul len of zaagsel. Maak direct de nesten schoon, wanneer ze door mest of ge broken eieren bevuild zijn. Sluit des avonds de legnesten, want het zijn geen bedjes Tweemaal per week worde de mest uit de hokken verwijderd, zorg voor droog strooisel: op den grond stroo, haksel of turfmolm, op den mestvloer zand of turfstrooisel. Bewaar de eieren op een zindelijke, droge, koele, vorstvrije plaats. Hartrol in de Bieten. Let er op, of in uw bietengewarook het hartrot komt. Verleden jaar ver scheen deze ziekte eind Augustus en in September vrij plotseling: de jong ste hartbladeren en dikwijls ook de wat oudere, werden plotseling zwart en stierven weg. In de ergste gevallen sterft al het blad. Later, bij regenachtig weer, kunnen nog weer nieuwe bla deren uitgroeien. Ook de top van den wortel wordt aangetast. De ziekte breidt zich vaak in den kuil nog uit. Schim mels spelen hier een rol. Op over- kalkte gronden werd het gewas liet ergst aangetast. Afdoende bestrijdings middelen zijn niet bekend. Door grond onderzoek kan men |controleeren, dat de grond niet overkalkt wordt; voorts moet men door doelmatige bewerking zorg dragen, dat het gewas zoo weinig mogelijk van de droogte lijdt. Bieten met rottende koppen mogen niet wor den ingekuild. Tegen de Rattenplaag. Ook op het platteland kent men de rattenplaag. Daarom zij hier even ge wezen op het Rattin-systeem, dat vooi loting te doen slagen. U zult soms vragen wat onze ver- eeniging doet! Enkele grepen uit ons werk in den afgeloopen winter zullen U doen zien dat wij veel en goed werk doen. Aan een 15-tal gezinnen werd een Kerstgave verstrekt terwijl aan een achttal gezinnen een bedrag aan geld verstrekt werd, hetzij direct of indirect, waardoor voorkomen werd, dat zij in armoede vervielen. Bovendien konden wij nog enkele gezinnen helpen door onze invloed aan te wenden bij lief dadige instellingen. Dit betrof gezin nen die alleen te helpen waren door voortdurende hulp. Wat vragen wij nu? Dit: Als de Dames die zich voor dit werk de moeite getroosten, bij U komen om een prijsje of bijdrage voor deze ver loting te vragen, stuur Jien dan niet weg zonder uwe bijdrage in welke vorm dan ook, U doet er beslist een goed werk mede, daar staan wij U borg voor, en de Gever afler goeds zal er U voor beloonen. W. VAN KOELEN, Voorzitter «Hulp in Nood" Ingezonden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) HOOFDACTE-EXAMENS. Misschien mag ik wel even wat schrijven naar aanleiding van wat ovei dit onderwerp in Uw blad van Dins dag j.I. werd gezegd. Grootendeels ben ik het daarmede geheel eens. Alleen geloof ik dat er in de cijfers over het slagen een fout zit. Arnhem staat er tweemaal genoemd met 10 candidaten, dat zal wel een abuis zijn, want er worden dagelijks slechts 8 candidaten geëxamineerd. M.i. heeft uw medewer ker echter een belangrijk punt over het hoofd gezien, althans het is niet genoemd. Wellicht met opzet? Ik bedoel dit: Iedere candidaat is overgeleverd aan de persoonlijke zichten van de examinatoren, die straks, als de candidaat slaagt, zijn collega's zullen zijn. Denkt U zich dat eens even goed in, lezer, dat ik word geëxami neerd door ntensrhen, die geen hoogere bevoegdheid bezitten, dan welke ikzelf kom halen. Het zijn, ieder op zijn eigen gebied, liefhebbers en amateurs, die zeer gelukkig zich voelen, dat zij nu in handen hebben het slagen van verscheidene honderdlallen onderwij zers, die gedurenden eenige jaren op de mooiste en beste uren van hun leven zich opsloten, om na volbrach ten dagtaak voor f 3.69 per week meer, te ploeteren teneinde meestal te zakken. Geen enkel onderdeel van lager, middelbaar of hooger onderwijs kent voor één examen zulk een uitgebreid studieveld. En stonden de examinato ren dan in kennis maar hoog genoeg boven de candidaten, zooals b.v. dat het geval is bij de a.s. advokaten, dominé's, enz. Als de candidaten voor de hoofdacte geëxamineerd konden worden door professoren in de examen vakken, dan zou zeker tachtig percent slagen. Daarin zit de voornaamste reden van het veel „zakken". Wie worden examinator? Wel, ik kan U daarvan een paar treffende bijzonder heden mededeelen. Het hoofd van een school op een dorpje in de provincie Zuid-Holland liefhebberde veel in de kennis der natuur. Inderdaad wist hij er veel van. Op een goeden dag verscheen er een opstel van hem in een onderwijsorgaan en het volgend jaar was hij examinator in natuurkennis! In een klein stadje werd een jong hoofd van een school be noemd tot examinator in Ned. Taal en Letterkunde, terwijl aan diezelfde school iemand werkzaam was met hoofdakte, Middelbaar Nederlandsch en Fransch lager. Maar het hoofd was deskundig genoeg, om de hoofdakten- candidaten te onderzoeken. Daarbij komt nog, dat ze „schoolmeesters" blijven, d.w.z. den breeden blik mis sen, welke zoo noodig is voor de op voeders der jeugd. Vandaar, dat de geëxamineerde onderwijzers zich spe ciaal op die examenkneepjes toeleggen en dus ook schoolmeesters blijven. Daarin zit ook een reden! En dan is er nog een onderwijskundige reden van het vele „zakken", doch die be hoort in een onderwijsblad thuis. Wel kan ik er van zeggen, dat de inzender er blijkbaar niet ver naast is, als hij vraagt, of er soms orders gegeven zijn, om den stroom der hoofdacte-bezitters te beteugelen. U dankend, Ook een onderwijzer. M. de Redacteur, Zou ik voor onderstaande eenige plaatsruimte van U moge vragen Uw blad. Even als vorige jaren heeft ook thans „Hulp in Nood" weder een verloting georganiseerd. Deze verloting zal ge houden worden den 2en Zondag in October. Wij rekenen er ook dit jaar weer op dat verschillende edelmoedige j menschen ons zullen helpen deze ver 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof patronaat afd. B. DONDERDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, jeboden vasten- en onthouding, j 8 uur Biechthooren. VRIJDAG Feest van Maria Hemelvaart, te vieren als Zondag. De H.H. Missen en Lof als op Zondag. Geen onthouding. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 8 Lof met Rozenhoedje, KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. 6 uur Lof met Rozenh. MAANDAG 'sAvonds8'/j uur Congregatie de H. Familie, afd. Vrouwen. DINSDAG 8 uur gez. St. Antoniusmis. 's avonds 8V4 uur Congregatie de H. Familie, afd. Mannen. DONDERDAG Vigilie geb. vasten en onth.dag. 7 uur Lof. VRIJDAG Feestdag O.L. Hemelvaart te ren en H. Missen als Zondag, het is geoorloofd vleëschspijzen te gebruiken. Half II plechtig gez. H. Mis, 7 uur plechtig Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. G uur Lof. DONDERDAG Vigilie van Maria ten Hemelop neming, geboden vasten- en ont- houdingsdag. Half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Feestdag van Maria ten Hemel opneming, te vieren als Zondag. Geen onthouding van vleesch- spijzen. H.H. Missen als op Zondag. Half 11 plechtige Hoogmis. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Om half 8 geen H. Mis. DONDERDAG Vigilie geb. vasten en onth dag. Van 6 tot 8 uur gelegenheid te biechten. VRIJDAG Feestdag van Maria Hemelvaart verplicht te vieren als Zondag. Geen onthoudingsdag. H. Missen als op Zondag. Om 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 7'/a en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG. Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 8 uur Vroegmis. lO'/a uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenh. Na het Lof afdragen en innen van de offertje v. d. Voorpl. des Ge- loofs en der Kindsheid. Vergadering v. h. Kruisverbond. MAANDAG Kwart voor 9 H. Mis. DINSDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. WOENSDAG 8 uur lc H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. DONDERDAG Vigilie, geb. Vasten en onthou dingsdag. 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 5—8 biechthooren. VRIJDAG Feestdag van Maria Hemelvaart te vieren als Zondag. Om 8 uur de Vroegmis. Half 11 plechtige Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenh. Vandaag geen onthoudingsdag dus vleesch geoorloofd. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H, Mis Biechthooren van 4—8 uur. 7 uur Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 8 uur 11. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. MAANDAG le 11. Mis in het St. Joseph Ge sticht. WOENSDAG Half 10 huwelijksmis. DONDERDAG Vigilie, vasten en nnthoudiugsdag. VRIJDAG Feestdag van Maria Hemelvaart. H. Missen als op Zondag. 6 uur plechtig Lof, daarna pro cessie. Deze week de H.H. Atisscn om 7en 8'/a uur. NUkerk PAROCHIE ST. CATIIARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof. DONDERDAG Gel. om te biechten van half 4 tot half 8. Vigilie, vasten en onthoudingsdag. VRIJDAG O. L. Vr. Hemelvaart te vieren als Zondag. De H. Diensten als op Zondag. Geen onthoudingsdag. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 2'/,-6'/, uur. 7 uur Lof. In de week de H. Mis om 7 '/a uur. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis Uitreiking der H. Communie om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG H. Mis om 8 uur. DINSDAG H. Mis 0111 8 uur. 7 uur lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG Om 8 uur H. Mis. DONDERDAG H. Mis om 8 uur. Vigilie van het Feest van Maria Hemelvaart geboden vasten en onthoudingsdag. Van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Feestdag van Maria Hemelvaart, verplichte Zondagviering Vroegmis 0111 half 8. ur Hoogmis. 7 uur Lof met rozenhoedje. 74TCDr»ArS 1

De Eembode | 1930 | | pagina 2