Wij alléén Rijksvischhallen te IJmuid van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalitlteits- contrólel Thuisbezorgen zonder verhooging IJmnider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPOERICMT 1 MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong,Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes kunst, 6 Nieuwe schilderkunst, 7 Oude overliet, doch bovendien niet vrij te kunstnijverheid, 8 Nieuwe kunstnijver- pleiten was van ongemotiveerde ruw- Doel is het tegenover elkaar held. Een te Utrecht verrichte sectie oP het lijk wees o.a. uit, dat er 14 ribben waren stukgeslagen of getrapt. Te Amersfoort is proces-verbaal opgemaakt tegen een 45-jarigen Am sterdammer, verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Hij zou geneesmiddelen hebben voorgeschre ven, die naar zijn zeggen, zeer duur waren, doch inderdaad gewone huis middeltjes waren, zooals aluin en boor water. De dokter, die een diploma heeft van een 5-jarige H.B.S., zou zijn patiënten goed laten betalen. Een paar van hen deden aangifte. Men beweert, dat hij de zieken onderzocht door met een naald in het been te prikken. Zooals in veel andere plaatsen hebben hier ook fotografen op straat gefilmd. Ze maakten foto's der voor bijgangers en een kaart was een bewijs, waarmee tegen betaling, in een of anderen winkel de portretten konden worden afgehaald. De niet afgehaalde foto's moeten vernietigd worden. Maar de winkelier uit een valutahuis alhier liet er een jongmensen mee colpor- teeren en ieder kon de foto's koopen. Daarover is een klacht ingediend de politie. Dr. Ph. H. Peyrot, rector van het gymnasium is na een korte ongesteld heid op 64-jarigcn leeftijd overleden. De crematie van zijn stoffelijk over schot had Maandag te Westerveld plaats in tegenwoordigheid van vele autoriteiten. Dr. Haverschmidt uit Utrecht herdacht den overleden rector als een humaan mensch, die veel voor zijn leerlingen voelde. heid. Doel is het tegenover elkaar stellen van wat oud en nieuw in den lijd staat in de verschillende kunst uitingen. Cursus A, 9 lessen. Cursus in Espe- ranto te geven door A. van Weerhorst te Ubbergen, voorzittter van de Cen trale Esperanto propaganda-commissie. Donderdag 23 October 1930,'s avonds om 8 uur en zoo vervolgens iot en met 18 December 1930. Voortzetting van den cursus pl.m. half Januari tot eind Maart 1931. De cursus zal omvatten het leeren spreken en schrijven van Esperanto. Cursusgeld voor den ge- heelen cursus van October 1930 tot Maart '31 f7.50, f10, f 15 of f20 naar verkiezing. Voor iederen cursus worden pl.i 50 personen, boven den leeftijd vi 18 jaar, toegelaten. De duur der lessen is pl.m. één uur. Hierna volgt gele genheid tot gedachlenwisseling, geen debat. Het lesgeld bedraagt fl, f2, f3, f4 of f5 per cursus, behalve de cursus Esperanto, naar vrije verkiezing en moet bij inschrijving worden voldaan. De lessen worden gegeven in de bovenzaal van de Openbare Leeszaal, Muurhuizen 9, Amersfoort. Burgemeester en. Wethouders ma ken bekend, dat bij vonnis van den Kantonrechter is veroordeeld I. H. Manheim, broodbakker, Kampstraat 14, tot f40.— boete, subsidiair 20 dagen hechtenis wegens het verkoopen van wittebrood met een te laag gehalte aan droge stof. Eveneens is veroor deeld A. de Neeling, broodbakker, Arnhemscheweg 122, tot f25 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. De voordracht voor de benoeming van een hoofd der openbare U.L.O. school, aan den Leusderweg, is gesteld als volgt: 1. P. J. Kostensete Ede; 2. J. W. Slofstra te Brummen; 3. J. P. Smit te Orouw. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school, Puntenburgerlaan, luidt: 1. M. A. Vogelsang te Harderwijk; 2. G. van der Grijn te Gorinchem3. J. L. van Dijke te Boskoop. Op 26 Juni 1929 werd zekere de E. te Hoevelaken mishandeld door B. aldaar. Op advies van den gemeente veldwachter K. werd de E. op onoor deelkundige wijze vervoerd naar het arrestantenlokaal en daar den ganschen nakht zonder eenige hulp of bijstand opgesloten. Kort daarop stierf de E. aan de gevolgen der mishandeling. In Mei van dit jaar werd B. veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en de veldwachter K. werd vrijgesproken. B. ging echter in hooger beroep. Bij de opnieuw ingestelde instructie zou de veldwachter K. niet geheel onschuldig zijn als aanvankelijk leek, weet de Tel. mede te deelen. Op 23 October komt de zaak in openbare behandeling. Er zijn 14 getuigen ge dagvaard, waarbij er eenige zijn, die in eerste instantie niet als getuige zijn gehoord. Uit de verklaringen der ge tuigen is o.m. komen vast te staan, dat de behandeling van het slachtoffer onmiddellijk voor het vervoer daarna niet alleen veel te wenschen 26) De kostbare steen. f Vervolg van de achterpagina De detective keek met een huivering van afschuw in den vuurgloed waarin de man voor eeuwig was verdwenen. Hij had echter geen tijd, zich uiei verder te verdiepen, maar draaide zich om en liep vlug de steenen wenteltrap op, die naar de cellen voerde. Hij be hoefde niet lang te zoeken, maar stak den sleutel in het slot van de deur, waarachter Mac. Leighton en zijn doch ter zich bevonden. „Gij zijt vrij, vrienden," zeide hij, de deur wij openwerpend. De vreugde van de bevrijding Iaat zich nauwelijks beschrijven. Met een kreet wankelde Violet naar Joe toe, en zonder te beseffen wat zij deed, verborg zij haar gezichtje aan zijn borst. De detective stond een oogenblik verstijfd van verbazing, toen doortitelde hem een gevoel van groot geluk, en zacht sloot hij het bevende meisje in zijn armen. Zoo bleven zij langen tijd staan, al les om hen heen vergetend, totdat de, stem van den millionnair hen tot de werkelijkheid terug riep. Zon en Schild", eersie Hervormde gesticht ter verpleging van krankzin nigen nadert nu snel zijn voltooiing. Half November rekent de Geneesheer- Directeur, Drs. Bruijn, de eerste patiën ten te kunnen opnemen. De Kamperbinnenpoort eischt her stel. De kosten van restauratie met bijkomende werken worden op f 48.000 geraamd. De minister van Ónderwijs heeft, naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur, 40 pCt., dus f 19.200.als bijdrage van het rijk toegezegd. Thans stellen Ged. Staten van Utrecht aan de Provinciale Staten voor 20pCt. der kosten, zijnde f9600, voor rekening der provinciale kas te nemen. B. en W. van Amersfoort had den 25 pCt., of f 12.CC0 gevraagd. Vanwege de Amersfoortsche Klein- veefokkersvereeniging wordt op 28,29 en 30 November a.s. in de Markthal cenNationaleTentoonstellinggehouden. Door architect Plooij is aanbesteed namens de firma v. Hamersveld het verbouwen van Garage, Showroom en Kantoor aan den Arnhemschenweg. Inschrijvers: Hertzinger en Schim mel f 18.4C0; J. A. v. Keulen f 18.890; Van Heil en Kroon te Nijkerk f20.700 G. C. Hienekamp f 20.995H. de Ja ger, Soesterberg f 21.860; Jac. v. Gent 121.982; T. van Wijland f23.000; J. Mets. te Soesldijk f23.584; E. Kwant f23.800; A. C. Beijer f23.900. I Jw Haar wordt zach|, biijtt V'W naai keurig zitten, krijgt glans en valt niet uit, (ndien 1 o(2 Uit den Omtrek Achterveld Zaterdag had een zoon van de wa genmaker Lammers, het ongeluk met zijn hand in de schaafmachine te gera ken, waardoor hij een vinger ernstig en twee vingers licht bezeerde. Bij den te Driebergen gehouden gewestelijken schietwedstrijd behaalde onze burgerwacht den 2en prijs in klasse C met 234 punten. De heer R. Kleinveld behaalde in den personeelen wedstrijd in klasse C den len prijs met 52 punten. Baarn Geboren: Alphonsus Adrlanus Ber- nardus, z. v. J. H. A. van der Meer en W. P. van Halteren Jan, z. v. W. van Wilsum en J. A. Lenderink Maria Elisabeth Wijnanda, d. v L. Hooi en M. T. Rüsenberg Willem, z. v. G. de Roller en W. F. de Ruijler Edwin Henry, z. v. C. C. Weert- man en W. C. Berch Gravenhorst. GetrouwdA. Rebel en A. v. d. Vuurst M. Ploeg en H. Suik - W. F. Geysendorpher en A. v. Leusen Eemnes Een landbouwer alhier verloor var zijn 23 varkens er 3 aan de beruchte vlekziekte, beesten van 350 pond ge wicht. Zeker bang voor allerlei maat regelen en last met het verkoopen der andere dieren, aldus lezen we in het Amersf. Dagbl., gaf onze man geen kennis ter bevoegder plaatse, maai begroef achtereenvolgens de drie dieren. Zie, dat had hij nu gedaan om besmet ting te besnijden, want bij aangifte duurt het vaak zoo lang voor dat dit geschiedt. En toen hij het met de eerste had gedaan, moest hij het ookfmetde andere twee doen. Wie a zegt moet ook b zeggen. Ja, een verweer is altijd wel bijeen te scharrelen. Het werd voor 't kantongerecht f10 boete, dus f3,33 per stuk. Burgerlijke stand. Geboren: Anthony Johannes, z. v. T. Rozenberg en G. Blom. Hoogland Burgeriijke*stand. Geboren: Cornelis, z. v. C.v.Wes- terlaak en G. v. Wede Dirkje, d. v. G. A. Verhoef en D. Kool Wilhelmus Johannes, z. van J. Hoogland en G. Eij bergen Johannes, z. van Hl de Met tranen van dankbaarheid ii oogen, stak hij Joe de hand toe. „Dank je kerel, ik zal nooit vergeten wat je voor ons gedaan hebt." „Het was meer eigenbelang, mijnheer Leighton," antwoordde Joe, een blik werpend op het blozende gezichtje van Violet, „misschien komt de tijd spoedig dat ik u om mijn belooning za verzoe ken." .Wekle je reeds bij voorbaat wordt gestaan," riep Mac. Leighton, de hand van den detective opnieuw druk kend. „Maar wij vergeten in ons egoïsme anderen, Wilkins," vervolgde hij, „ik geloof, dat hier nog iemand is opgesio- Omniddellijk begon Joc de overige drie deuren te openen. De millonnair had goed geraden. In de laatste cel vonden zij een half bewusteloos jong meisje, van Oostersch type; het beeklschoone gelaat vertoon de de sporen van een duldeloos lijden. Naar wat de detective uit haar verwar de gezegde kon opmaken, was zij hier reeds twee maanden opgesloten, omdat zij geweigerd had een der priesters te Voorzichtig leidde Joe haar naar be huwen. Mathijs, z. v. R. Roeten en F. pen. OndertrouwdH. Brouwer en A. Herder. Gehuwd: M. L. Snijders en G. M. Evers J. A. ten Brink en G. Epskamp. NIJkerk Een buurvrouw van B., wonende op den Koetsendijk, bemerkte, terwijl ze met diens echtgenoote voor het huis stond te praten, een licht in diens woning. Zij maakte vrouw B. hierop attent, die wetende, dat er niemand thuis was, naar binnen ging en daar een persoon voor de geopende kast zag staan. Zij draaide het licht op eu wierp zich op den indringer, die een kistje met geld in de hand had. De man, zekere H. v. S., eveneens wonende op de Koetsendijk, werd door haar tegen den grond geworpen, toch zag hij nog kans eenig geld op te rapen en te vluchten. De inmiddels gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat v. S. over een schutting moet zijn geklommen en door het open schuiven van een raam zich toegang tot de woning heeft verschaft. Op de markt: aangev. 150.0CD eieren f7,10—8,25, 51 biggen f 1217, 202 runderenmelkkoeien f 200—4C0, vette koeien f250—350, 26 nuchtere kalve ren: mestkalveren f25—35, slachtkal- veren f10—16. Stoutenburtf De lessen aan den Landbouwwinter- cvrsus zullen hervat worden op Woens dag 1 October om 6 uur. Op den openbaren weg te Stou- tenburg, is gevonden, een tabaksdoos en een nieuwe boezelaar. Inlichtingen bij den Gemeenteveld wachter. Burgerlijke Stand. OndertrouwdR. Roethof en J. Koller. Leusden Burgerlijke stand. Geboren: Antonia, d. v. W. J. Kruijs- wijk en J. O. van de Broek Rijk, z. v. R. Westerlaak en C. den Ouden. OndertrouwdW. J. Oostveen en S. van den Heuvel. Binnenland R. K. ONDERWIJZERSDAG TE UTRECHT. Op Donderdag 16 October zal te Utrecht de vierde R.K. Onderwijzers dag voor de Provincie Utrecht en 't Gooi gehouden worden. De dag be gint met een plechtige H. Mis met assistentie in de Parochiekerk van de H. Dominicüs aan de Mariaplaats. De bijeenkomst vangt aan te Lwart vóór elf, in de voormiddag-bijeenkomst zal Pater H. de Greeve S.J. te 'sHage een inleiding houden over „De krachten van de toekomst", terwijl in de mid dag-vergadering Prof. Dr. Jules Persijn, Professor aan de Gentsche Universiteit, zal spreken over „(jjrido Gezelle" Gemengde Berichten neden, terwijl Mac. Leighton en zijn dochter volgden. Buiten gekomen, moest de detective haar ondersteunen, daar de ongelukkige van zwakte bijna niet staan kon. Langzaam schreed de kleine stoet voort, bij de steenen tafel gekomen hield Joe stil, en nadat hij het meisje aan Jim's hoede had toevertrouwd, wendde hij zich tot de gevangenen. Hij liet zijn doordringende oogen op den opper priester rusten. „Op wiens bevel is dit ongelukkige schepsel op zoo'n beest achtige manier opgesloten?" Maar hij behoefde het antwoord niet af te wachten, het meisje strekte een bevende hand naar den hoogepriester uit, „hij was het,'" sprak zij hijgend. De gestalte van den detective scheen nige duimen langer te worden, toen hij op den Hindoe toetrad. „Schurk", siste hij, „een kogel ben je niet waard, maar wel dat; meteen haalde hij uit en gaf hem met zijn ge balde vuist zoo'n hevigen slag in het gelaat, dat de ander als een aangescho ten ahas over den grond buitelde en roerloos liggen bleef. Niemand bewoog zich,, allen bleven doodstil staan. Eindelijk richtte Joe het woord tot de overige gevangenen, en wees met de De politie te Enschede heeft een dievenbende opgespoord, welke den laa'.sten tijd de stad onveilig maakte. Acht personen zijn aangehouden; daar van zijn vijf in arrest gesteld, allen personen van 2C —26 jaar. In het Vlaainsche dorpje Hamme is een jonge landbouwer plotseling krankzinnig geworden. Hij doodde zijn vaderen zijn zuster met revolverschoten Hij heeft daarna nog twee andere per sonen gewond. De man is gearresteerd. Te Heemskerk is het oud-school hoofd de heer M. Bak van de trap zijner woning geval. n. Zijn echtge noote die zeer doof is, heeft van den val niets gemerkt. De heer Bak heeft ruim anderhalf uur bewusteloos ge legen en werd eerst opgemerkt, toen zijn vrouw beneden kwam. Hij is later ten gevolge van dezen val overleden. Op twee mijl afstand van Grand Haven is tijdens een vreeseelijken storm een schip gezonken, waarbij elf op varenden om het leven zijn gekomen. De Engelsche post heeft in het afgeloopen jaar UI millioen gulden winst gemaakt. In het gymnastieklokaal der Staats mijn Emma te Treebeek waren eenige jongens aan het bokspringen. De 15- jarige leerjongen Peters uit Hoensbroek werd daarbij aan het hoofd gewond, 's Nachts werd de jongen zoo zwaar ziek, dat hij naar het ziekenhuis te Heerlen moest worden vervoerd, waar 'hij den volgenden morgen is overleden. De Italiaan de Rosa, die te Brussel een moordaanslag pleegde op den italiaanschen kroonprins, is door het Hof tot 5 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Uil de Land en Tuin bouw-wereld, Nadruk verboden. Slijmerige melk. Hoe ontstaat die In het Orgaan van den Zuivelbond (F.N.Z.) werd in een redactioneel ar tikel als oorzaak daarvan genoemd: de lange-wei-bacterie. Prof. B. v. d. Burg te Wageningen is het hiermede niet eens. Hij schrijft dat genoemde bac- hand naar boven, „denk er om dat gij allen op uw plaats blijft, zoolang die geweren op u gericht zijn." Hij liep naar de tafei, cn nam den buidel met diamanten op. „Kom Jimmy, wijs ons den weg naar boven." Jim liep met het meisje vooruit, de detective met Mac. Leighton en zijn dochter er achter. Tien minuten later waren zij in vei ligheid. In de groote cabine van het vliegtuig, dat koers zette naar Calcutta, vertelde Joe aan zijn aandachtig luisterende toe hoorders, zijn avonturen vanaf het be gin, dat hij belast was met de opspo ring der diamanten van Sanderson, den strijd, dien hij had moeten voeren tegen meercndeels onzichtbare vijanden, en de verschillende aanslagen op zijn le- Ik vermoedde al van het begin af, er achter den diefstal een dieperen grond school, dan incn op het eerste gezicht zou zeggen. Ik begon mijn taak in Amerika, cn lang geleden is mij al ge bleken, dat Arthur Wood niet op eigen gezag handelde. Toen ik op zoo'n weinig beleefde ma terie reeds hierom niet de oorzaak van 't gebrek kan zijn, omdat zij behoort tot de melkzuurbacteriën, die dus de melk zuur maakt. En ook is het, vol gens hem, niet te verwachten, dat zij versch gemolken melk reeds in onge veer twee uren „lang" zou kunnen maken. Prof. v. d. Burg is geneigd aan te nemen, dat het gebrek wordt veroorzaakt door de slijmvormende bacterie „Bacterium lactis vlscosum Adametz," in 1889 ontdekt door Ada- metz, welke bacterie dikwijls voorkomt in het oppervlaktewater, het best groeit bij flinke toetreding der lucht, bij tem peraturen van 13—15 gr. Celsius en dan de melk in 24 uren dradentrekkend maakt. Bestrijding van 't gebrek: in plaats van slecht boenwater hiertoe gebruiken gekookt water of, als het beschikbaar is, leidingwaternaspoelen van 't schoongemaakte gereedschap met heet water, is natuurlijk steeds aan te bevelen. Bacteriën in de lucht. De Fransche professor Miquel vond, dat in de lucht boven den Atlantischen Oceaan slechts zeer weinig bacteriën voorkomen, n.l. op 2 kubieke Meter (20 Hectoliter lucht) slechts ruim 1. Ook op zeer hooge bergen vond hij slechts weinig, n.l. slechts 1 per kub. M. Wanneer men in lagere streken hier of daar een stukje ongeconserveerd vleesch neer legt, dan begint dat, zooals bekend is, vrij spoedig tot rotting over te gaan, want de in de lucht aanwezige rotlings- bacteriën zijn daarop gevallen en da delijk begonnen de eiwitstoffen er van te splitsen in haar oorspronkelijke be- standdeelen, welke zich op andere wijzen weer vereenigen en dus geven, wat men rotting noemt. Wanneer men op zeer hooge bergen een dergelijk stukje vleesch neerlegt, kan dat daar zonder zouten of eenige andere con serveering vele dagen lang versch en onveranderd blijven. Redenen daar voor: de zeer weinig aanwezige bac teriën. Stalverbetering. „Een stal is een noodzakelijk kwaad", zei eens de heer Tonkesstruijff, Zuivelconsulent, in een causerie over „stalverbetering". Hij noemde den stal een gevaarlijke plaats, en stalverbetering is van belang voor de zuivel en voor den geheelen land bouw. Er moet voor gezorgd worden, dat uit den stal goede mest en gier, en goede zindelijke melk komen. En er moet op de boerderij goede watervoorziening zijn. Mest en gier mogen niet vermengd worden; de gier moet zoo spoedig mogelijk worden afgevoerd. Zuivere, zindelijke en gezonde melk bereikt men slechts als de koe gezond is, de uiers onaange tast, als het melkgereedschap in orde is, en als de inrichting van den stal beantwoordt aan de eischen. En den boer, én voor zijn dieren èn de melk is goed drinkwater een eerste vereischte. In het zitten de voornaamste oorzaken van I van kwade gevolgen. Sierdistels. Nu we dezen zomer voor eerst prachtexemplaren Sierdistels onzen bloemhof hebben, willen we dien voor 't volgende jaar nu reeds bij onze lezers aanbevelen. We hebben allereerst den Mariadistel, (Carduus Mariahum) een pracht plant met mooie groene, gemarmerde bladeren. De plant is éénjarig, dus moet ieder jaar ge zaaid worden, wat men in den vollen grond in April doetze wordt wel een meter hoog. Wie er prijs op stelt de plant mooi te houden, moet in Juli en Augustus de dan verschijnende purper- gekleurde bloemen uitsnijden, Andere fraaie Sierdistels zijn: de Echinopsof Vogeldistel, weike vermenigvuldigd wordt door zaad, scheuren en ook door wortelstek in 't voorjaar. De Echinops zijn vaste planten. nier bij Mr. Leighton binnendrong, werd dat vermoeden zekerheid. Het do cument, dat Bradford mij later toonde, gaf den doorslag. Dat Wood naar u informeerde Mr. Leighton, verklaarde ik hierdoor, dat hij naam als juweelenliefhcbber kende, zoodoende van een gedeelte zijner steenen kon afkomen. Maar het is an ders gegaan dan hij wenschte, u kocht ze niet. Op dat voor hem zoo moeilijke oogen blik, verschenen zijn geheime lastgevers ten tooneele, zij namen hem mee in hun auto en vermoordden hem in het bosch bij den weg naar Melbourne. Zoodoende kwamen zij in het bezit der door hen zoo vurig begeerde edel gesteenten, en vooral was het hen te doen om den zwarten diamant. „De zwarte diamant," vervolgde de detective, „was een sieraad van hun af- jodsbeeld, dien zij een buitengewone rracht toeschreven. Jaren geleden werd het kleinood door een afvalligen pries ter gestolen, hij werd vermoord, en de diamant kwam door een zonderling spel van het noodlot in het bezit van den beurs-koning Sanderson." Wordt vervolgd KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk verboden Ingevolge de «uteurew Amersfoort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAO 7 uur October Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Octoberlof. VRIJDAG 7 uur Octoberlof. Kwart voor 8 gez. H. Mis. Na de H. Mis en Na het lof zal de reliqui v. d. H. Theresia worden vereerd. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAO 7 uur opening Octobermaand. Gedurende de maand October eiken avond 7 uur lof met ro zenhoedje en gebeden. DONDERDAG Van 5 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag v. d. maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de levende en overl. leden van het genootschap v. h. H. Hart. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENR1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG H. Missen om 7 uur en half 8. 8 uur gezongen Requiem voor de overledenen der parochie. DONDERDAG Van half 7 tot half 8 biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG Om 4 uur voorbereiden voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, [acob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Om 7 uur October-Lof. DONDERDAG Van 6—8 uur Biechthooren. 7 uur October-Lof. VRIJDAG le Vrijdag. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur October-Lof met toewijding aan het Allerh. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. ir October-Lof. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 9'/j en 12'/j uur catech. op de scholen. VRIJDAG Feestdag van de H. Theresia. le Vrijdag der maand toegewijd a. h. H. Hart v. Jezus volle afl. le H. Mis op Leo's Oord. Half 9 gezongen H. Mis. Na de H. Mis Lit. van het H. Hart cn eereboete. ZATERDAG r le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Biechthooren van 4—8 uur. 7 uur Lof met Rozenh. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHAR1NA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. DONDERDAG Na de H. Mis Octobermaand- oefening. Geen gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Half 8 uitreiking der H. Comm. Kwart voor 8 H. Mis waaronder de schoolkinderen communiceeren. 7 uur Lof met litanie v. h. H. Hart en Octobermaand-oefening. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 2'/»-7Vi uur. 7 uur Lof met Octobermaand- oefening. Dageijks de H.H. Mis om half 8

De Eembode | 1930 | | pagina 2