Het beste Adres G. KEUNEKE Vrouwenhanden BON De Vuurproef Bel dan op No. 42 voor Damootasschon Koffers en allo soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAATI05-AMERSF00RT DE POST. 1. Na sluiting van het kantoor op Zaterdagavond 18 dezer zal het tijde lijke Post- en Telegraafkantoor in de Muurhuizen alhier worden gesloten en zal de dienst weer worden teru^ braht naar het vernieuwde kantoor de Korte Gracht. 2. Op Zondag 19 dezer zal het kan toor aan de Korte Gracht weer voor het publiek zijn opengesteld. Het afhalen van de correspondentie op Zondagen zal echter niet in de wachtkamer kun nen geschieden; de thans bestaande ge legenheid, ingang Mooierstraat boven verdieping, wordt voorloopig gehand haafd. 3. De standaardbricvenbus, welke in de Muurhuizen naast den kantoorin- gang tijdelijk was geplaatst, wordt weggenomen. 4. In het nieuwe kantoor is in de wachtkamer een brievenbus aange bracht. In verband tnet de Inrichting van den internen kantoordienst moest de buitenbus aan de zijde Korte Gracht worden overgebracht in den zijgevel de Mooierstraat. "Dt'VUÜRPKOEF" 2al Zondag 19 October telkens om 3, 6 eu 8 uur in gebouw De Valk wor den vertoond, daar de film „De Ma donna v. d. Rozenkrans" door onvoor ziene omstandigheden niet kan worden gedraaid. Deze Katholieke film heeft een zeer aangrijpenden inhoud en munt uit door hare artistieke uitvoering. Een versterkt orkest zal speciale muziek gehoore brengen. Ook tot dit filmwerk hebben onze lezers tegen gercduceerden prijs toe gang tegen inlevering van de bon welke wij in dit nummer afdrukken en inge- .wisseld kan worden in Sigarenmagazijn G. Vcrwcy, Krommestraat 27. Voor nadere bizonderheden zie men de advertentie in dit Aan de Rijkskweekschool is tij delijk benoemd tot leerares in de li chaamsoefeningen Mcj. G. C. G. Vier dag, alhier en tot leeraar in de lichaams oefeningen de heer Van Kempen. Door architect Sikma is aanbe steed, namens C. H. van Doorn, het verbouwen van de perceelen Utrecht- schestraat 9 en Hellestraat 3. Inschrijvers: Hienekamp15.995. Th. F. van Keulen 17.740. Nieuwcnhulzcn 18.180. J. A. van Keulen 18.180. Kaspers18.500. Hendriksen18.740. Jac. van Gent18.900. W. van Gent. 21.963. Dinsdag houdt de IJsvereeniging ccn ledenvergadering in Concordia. Be halve bespreking der directeursfunctie komt aan de orde een voorstel om vooi de bestaande contributie alle gezinsle den toegang tot de baan te geven. Tegen ccn loopknecht is een klacht ingediend wegens verduistering. Hij heeft geld, bij klanten geïnd, ten eigen bate aangewend. Mej. A. P.—S„ 43 jaar, had als werkster van den slager Van der W. te Amersfoort kans gezien om tijdens haar werkdagen telkens geld weg te nemen. Verdachte bekende, in het geheel 149.50 gestolen te hebben, De besto lene kwam als getuige vertellen, dat hi echter den diefstal op wel twaalf- o dertienhonderd gulden beraamde. Voor dc Rechtbank eischte Mr. Oos- ting twee maanden gevangenisstraf, doch dc Politierechter, Mr. Van der Mculen, schorste dc zaak om de com missie van voorlichting te hooren, wel ke misschien ook nicdcdccling zou kun nen doen betreffende het groote ver schil tusschen de 149.0 van verdachte en de 1300 van getuige. Wegens mishandeling van H. H. stond vervolgens terecht de 38-jarige groentenhaiidelaar H. J. de V. uit Amersfoort, die den veel ouderen H. bij het veilingsterrein tegen den grond zou hebben gegooid en geschopt. De offi cier eischte deswege 30 boete of 15 dagen hechtenis, doch verdachte verze kerde uit tegenweer gehandeld te heb ben. H. had hem heftig aangevallen, had hem bij de keel gegrepen, zijn goed altijd mooi door van zijn lijf gescheurd en met gedreigd. Na getuigen gehoord te heb ben, concludeerde de Politierechter, dat de ten laste gelegde mishandeling niet was komen vast te staan. Vrpspraak volgde. Kapitein Rijkens, adjudant van het 5e reg. veldart. te Amersfoort, wordt overgeplaatst naar 's-Gravenhage en bestemd voor commandant der trein- afdeeling van de le artilleriebrigade. EEN VROUW, ZOOALS IEDER ZOEKT. Abonnements-voorstelling. Peter Hagenauer, een niet zeer. jeug dig vrijgezel, doet in een overmoedige bui bij wijze van mop een huwelijks- voorstel aan de geëxalteerde, piepjonge, would-be moderne Hello von Schmidt. Om zich te wreken op haar tennis-vriend Bertl Baum accepteert ze zijn voor stel tot Peter's niet geringe schrik. Hij is nu wel geuoodzaakt officieel aan zoek te gaan doen om haar hand bij Mevrouw von Schmidt, de nog jeugdige weduwe, in wie hij echter de vrouw her kent. die hij twaalf jaar geleden op een vacantiereis heeft ontmoet met haarman en die hem sedert dien steeds als ideale vrouw" in den geest is gebleven. Als nu Bertl Baum ten tooneele ver schijnt met het doel zich met zijn vrien dinnetje te verzoenen, doch door de alles-doorziende Moeder gedwongen wordt zich met haèr te verloven, ont staat een malle situatie, die volop aan leiding geeft tot het schrijven geestigen dialoog. Jammer dus, dat de auteur van dit blijspelletje, Ludwig Hirschfeld het niet verder heeft kunnen brengen dan het scheppen van eenige inderdaad verma kelijke situaties, maar in zijn dialoog zoo laag bij den grond is gebleven. Hoeveel meer zou een waarlijk geestig schrijver uit dit geval hebben gehaald. Toch heeft het stuk de verdienste ons een paar uur aangenaam bezig te hou den en ons af en toe te doen lachen, al klonken de weinig-gckuischte moderne theorieën in den mond van het jonge meisje soms wat cru en zouden we om die reden dan ook een bezoek aan jeug dige personen willen ontraden. Het stuk werd door de acteurs en ac trices van het Vereenigd Rotterdainsch Hofstad Tooneel goed en in vlot tempo gespeeld. Fie Carelsen was op haar best in de rol van de de situatie bcheerschen- de moeder. Ook de andere hoofdrollen werden door Mary Dresselhuis, Louis Giinberg en Dick van Veen uitstekend vertolkt. Een speciaal compliment vooi de keurig-ingetogen wijze, waarop Me vrouw Schwab-Welman de rol van Bek- kic, de oude kinderjuffrouw vertolkte, is hier wel op zijn plaats. De politie heeft een 23-jarig meis je aangehouden, verdacht van oplich ting. Zij heeft bekend. Als motief gaf zij geldelijke moeilijkheden op. Het meisje was afkomstig uit Limburg, doch was den laatsten tijd zwervende. Dezer dagen heeft een 70-jarige bewoonster van dc Coninckstraat, mej. E. van Neerbosch-Vecncndaal, die on der medische behandeling was, bij het innemen van medicijnen een verkeerde flesch genomen, zoodat zij in plaats van het medicijn een hoeveelheid azijnex- tract ter sterkte van 80 naar binnen kreeg. Zij is naar het St. Elisabeths- gasthuis gebracht en daar aan de gevol gen overleden. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Te Soest venten zonder vergunning: J. O., Leiden 2 of I d.; G. Th. S., Nij megen id.; O. C. v. O., Amersfoort 50 cent of 1 d. Te Amersfoort een voorwerp op den openbaren weg laten staan: H. M. Bar- neveld 3 of I d. Op den openb. weg rumoer maken: R. v. (I. B., Amersfort 5 of 2 d. Wielrijden in beschonken toestand: H. d. J. te Soest 15 of 5 d. Idem er zich te Soest vasthouden aan ander voertuig: D. de R., Rotterdam 5 of 2 d. Idem op gesloten weg: J. Th. M., Am sterdam 3 of 1 d. Idem zonder licht: G. v. K., Nijkerk 5 of 2 d.; M. L. Veldhoven id.: H. W. Soest id.: C. v. d. B. id.; J. v. L. id.; G V., Putten id.; A. S. id.; D. H. v. d. B., Bameveld id. Idem zonder reflector: H. F., Soest 2 of 1 d.; E. B., Bameveld id.; J. A. G., Baarn id. Idem en links uitwijken: C. M., te Scherpenzeel 3 of 1 d.; A. W., Leus-I den id. Auto- of motrrijden zonder rij- of ouinmerbewijs: Th. D., zwervend 5 of 2 d.; F. C. M. A. Utrecht id.; U. W., Soest id.; B. W., Lensden id.; W. A., Bussum id.; H. W. R„ Soest 3 of 1 d. Idem zonder goede remmen: M. J. I., ijk aan Duin 5 of 2 d.; J. V., Hui zen id.; A. L., Ede 2 of I cl.F. D. H., Barncvcld 5 of 2 d. Idem zonder goede verlichting van letter en nummer: J. R., Leusden 2 of 1 d. Idem zonder goede gasafvoering: G. V., Soest 2 of 1 d. Te snel rijden in Soest: I. B., Den Haag 15 of 10 d.; J. S. de H., Deven ter id.; Idem in Baarn: J. M. H., aldaar 3 of 1 d.; A. M. W., id.; J. R., Amsterdam id.; G. F. aldaar 1.75 of 5 d, Daar onder de paarden van het garnizoen Amersfoort borstziekte is ge constateerd, zullen voorloopig geen jachten achter de honden kunnen plaats hebben. In verband hiermede zijn dc slipjachten te Amersfoort op 16 Octo ber en te Breda op 21 October tot der order uitgesteld. Aan onzen stadgenoot, den heer W. Bunnik, werd opgedragen het bou wen van een pastorie te Zwolle. Alhier werd de 16-jarige dienstbode van E., verdacht van diefstal aange houden. Er werden f40 op haar be vonden, welke zij bekende in haar dienst ontvreemd te hebben. Bij een nader verhoor bekende zij gedurende den laatsten tijd in totaal ongeveer f200 te hebben ontvreemd. LIMVIO NIEUWS. Na een week rust komen de elftallen van Limvio weer in het veld. Het eerste elftal speelt thuistegen H.M. S. (Utrecht). Dit elftal dat reeds 3 wedstrijden speelde en nog geen enkele wedstrijd verloren heeft komt op bezoek aan de Barchman Wuyfierslaan om te trachten ook Liinvie aan zijn zegekar te binden. Het 2e elftal speelt thuis tegen D. O. li Bussum en zal trachten de eerste punten te bemachtigen. Deze wedstrijd begint 12 uur. Hebt gij al eens een onzer wed strijden gezien? Komt Zondag dan eens naar de B. W. laan. De wedstrijd van Limvio II begint om 2 uur. WAARSCHUWING. Naar wij uit goede bron vernemen, worden de bewoners dezer stad de laatste dagen bezocht door iemand, die belangstellend informeert naar gas fornuizen, gascomforen, vraagt of het gas wel goed brandt, en de wensch te kennen geeft, een en ander na te mogen zien. Hierbij wordt herhaalde lijk de indruk gevestigd, alsof deze persoon door de gasfabriek gezonden zou zijn. Wij achten het in het belang van de burgerij gewenschl, mede le deelen, dat de gasfabriek met deze persoon geen enkel verband heeff, en dat in andere plaatsen herhaaldelijk personen op een dergelijke wijze ge tracht hebben waardelooze artikelen'te verkoopen, of bewoners bij wien het gelukt is, binnen te dringen op eenigerlei wijze op te lichten. Het is ons bekend, dat de Gemeente-gasfa briek ten alle tijd bereid is, onpartijdig advies te geven en hulp te verleenen. Wij vestigen hierop nog eens nadruk kelijk de aandacht. De ambtenaren der gasfabriek zQn voorzien van een legitimatiebewijs. Voor het gehouden examen voor het praclijk-diploma Machineschrijven volgens hef „Verbeterd 10 vingersy steem van C. H. Boer", slaagden de dames M. Wouters, A. v. Gelder en C. Nieuwkerk, en de heeren G. Berend- sen, H. Aubel en P. Tommei, allen leerlingen van Mej. A. M. Stekelenburg, Woestijgerweg 24, alhier. Paardenmarkt, 17 Oct. 1930. 91 werkpaarden f220—f315; 10 luxe paarden f300—f350; 80 hitten f 100—f275; 4 slachtpaarden f 100— f 13018 veulens f 125-1200 4 mui ezels. Totaal 207 stuks. De Zondagdienst der Amersfoort- sche geneesheeren wordt waargenomen door de artsen M. Kamerling, Utr.weg 35, fel. 142; J. J. Lubsen, Snouckaert- laan 12, lel. 290; Chr. Eggink, Prins Frederiklaan 8, tel. 221. Aangewezen voor Zondagdienst en Nachtweekdienst van 19 Oct.—25 Oef, Apotheek Cramer, Paulus Buyslaan 93, Tel. 902. uitsluitend voor lezers van De Eembode 3 goedkoope plaatsen tot bijwoning van de vertooning van het Katholiek Filmwerk in gebouw „DE VALK", Valkestraat, Amersfoort op ZONDAG 19 OCTOBER Plaatsen van f 1.— voor 75 ct. Plaatsen van f0.75 voor SO ct. Uitsluitend in te wisselen in Sigaren magazijn G. J. A. Verweij Krommestr.27 Uit den Omtrek Achterveld Woensdag werd aanbesteed door de firma L. Hemels Zoon te Amersfoort hef bouwen van een boerderij alhier, voor rekening van mej. de wed. C. J. Visser. De uitslag was als volgt: R. van Beek, Amersfoort f18.' Joh. van Keulen, Amersfoort 17.779 G. de Jong en O. ten Broek, Woudenberg 16.756 J. W. Top, Barneveld 15.638 A. J. v. d. Heiligenberg, Houten 15.175 A. van Lunteren, Woudenberg 14.887 Gebr. Demmer, Nijkerk 14.489 Bunschoten - De 10-jarige G. D., dochtertje! den veehouder Duijst te Spaken burg, zou even de melk bij een klant bezorgen. Waarschijnlijk is het meisje bij de haven gestruikeld en te water geraakt. Niemand heeft er iets vai merkt en het kilnd is verdronken. Hoogland Wegens mishandeling stond te Utrecht terecht, een 19-jarige arbeider uit Hoogland. Verdachte had een paar palen, die zekere v. G. in den weg had geplaatst om kar-vervoer te verhinde ren, uit den grond willen trekken. Ge tuige van G. had dit verhinderd en het kwain tot een ruzie, waarbij verdachte den 73-jarigen van G. tegen den grond sloeg. Een getuige had het gezien en ver dachte wilde het tenslotte ook niet ont kennen. De Officier vroeg 40 boete of 20 dagen hechtenis. Het vannis luidde dienovereenkomstig. Hoevelaken Het tweede bedi.jf van de beken de zaak, betreffende de mishandeling van A. d. E., zal voor de Utrechtsche rechtbank plaats vinden. Als getuigen zijn gedagvaard H. Blom en J. Ruiten beek van hier en P. Buitenkamp en Gouw, resp. schoonzoon en neef wijlen den E. Nijkerk Geb.: Hendrik, z. v. Gerrit Vedder en Janna v. d. Horst. Ondertr.: Jan Geurtsen en Elisabeth v. d. Berg; Jan v. d. Beek, van Barne veld en Maria Woudenberg; Jan Eb- benhorst en Evcrtje v. Storinbroek; Gijsbertus Nieboer en Aaltje Beek; Willem Frederik v. Nieuwenhui- zen, van Putten en Elisabeth v. Meer- veld; Albertus Brouwer en Maria Mar tina Nieland. Gelr.: Jan Schutten, van Apeldoorn en Maria Wassink; Evert Schipper en Trijntje Verhoef. Over!.: Jan v. Putten, 52 j.: te Utrecht Teunis v. Essen, 73 j., wednr. v. Maasje v, d. Brink; Jan Kuis, 71 j., echtgen. v. Hendrika v. d. Hazel. Scherpenzeel Benoemd tot burgemeester van deze gemeente Jhr. Mr. W. F. Roëll. Soest RAADSVERGADERING 10 OCT. Bij afwezigheid van den Burgemees ter berust de leiding in handen van wethouder Koenders. Van mevr. Land- weer-de Visser is bericht yan verhin dering ingekomen. De notulen der laatste vergadering worden zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Mededeeling. Vaststelling der wet houderssalarissen op f1500 per jaar. Vaststelling van een besluit tot wij ziging der begrooting 1930. De heer Busch had een voorstel verwacht tot verhooging van de tegemoetkoming den schoonmaker der openbare school te Soesterberg. Weth. Endendijk vindt oogenblikkelijke verhooging niet ge- wenscht. Als het gymnastieklokaal ge reed is, kan de vergoeding gaan tot f450 per jaar. De heer Grootewal wil vanaf heden geven f37.50 per maand. Weth. Endendijk en de heer v. Kloos ter willen deze zaak bij behandeling der begrooting bespreken. Het voorstel Groolewal wordt met 7 tegen 4 stem men verworpen. Het voorstel Gasille, om het ingekomen adres bij de vol gende raadszitting te behandelen wordt zonder stemming aangenomen. De heer Doorman wijst op de groote meevaller der Inkomstenbelasting. De opbrengst gaat 12'/i pet. boven de raming uit. Hij zou in de toekomst liever wat hooger ramen,, om een juis ter beeld van de begrooting te krijgen. Ook vraagt hij nadere inlichtingen om trent den omvang van het onderzoek opgedragen aan de commissie van on derzoek inzake Openbare Werken. De voorzitter zegt, dat het de bedoeling is, het geheele beleid bij O. W. aan :n onderzoek te onderwe'rpen. Het voorstel van B. en W. tot ver goeding van rente aan M. Scheffer te Soesterberg over een in de gemeente kas gestorte waarborgsom wordt goed gekeurd. Verbetering van de Soesterbergsche straat. De heer Busch pleit voor asphalt- bestrating. De heer van Klooster zou zou er sterk voor zijn, als de straat niet verbreed moest worden, zoodat de ondergrond intact bleef. De Voorzitter merkf op, dat teersplitwegen ncai duur aan onderhoud zijn. Besloten wordt tot klinkerbestrating in publieke aanbesteding, levering van materiaal door de gemeente en tewerkstelling van 100 pet. Soesters bij het grondwerk. Verzoek van „Een school met den Bijbel" om gelden voor het aanschaffen van leermiddelen voor de U.L.O.-school. De heer Doorman is niet legen het gevraagde crediet, maar noemt de aan vrage stelselloos. De heer Busch uit z'n geestigheid door fe verklaren, dal hij niet wlsf dat er neutrale en chris telijke boeken voor Vaderlandsche Ge schiedenis zijn. Hij wil weer naar school terug, om ie leeren. Misschien nog zoc dom niet! Weth. Endendijk zal de vol gende vergadering nadere uiteenzetting geven. De aanvrage wordt goedgekeurd. Verzoek van J. Casteleijn te Soester berg, om ontslag als lid van het Bur gerlijk Armbestuur. De heer Grootewal vraagt opheldering over het gepasseerd zijn van den heer Casteleijn. De Voor zitter geeft als reden op, dat de heer Casteleijn nooit des avonds wil ver gaderen, de overige leden daarentegen de avondvergaderingen prefereeren. De heer Gasille meent dit bezwaar ver vallen, nu de toestand van den heer Casteleijn gunstiger wordt. De ontslag aanvrage wordt opgeschort tot de vol gende vergadering. De heer Busch we..scht naamsverandering in „Maat schappelijk Hulpbetoon", wijl in de toekomst uitbetalingen voor werkver schaffing ook door Burgerlijk Armbe stuur zullen plaats hebben. Ook dit voorstel wordt tot de volgende verga dering verschoven. In de vacature T. Budding wordt met 7 tegen 4 stemmen gekozen de heer A. Legemaat. De heer Busch hield nog een pleidooi voor het benoemen van voormannen der vak organisaties in het Burgerlijk Armbe stuur. Daar verschillende melkveehouders op grond van de Warenwet hun in richtingen moeten veranderen, of een apart gebouwtje moeten stichten, acht de Voorzitter een wijziging in de Hin derwet gewenscht. De heer Gasille meent, dat in het onderhavige geval van den heer v. d. Breemer, intrekking van zijn aanvrage en daarvoor een andere insturen zonder het woord „fabriek" voldoende zal zijn. Aldus wordt besloten.| Rondvraag. De rondvraag speelde zich voornamelijk af rond de ingetrok ken herfstvacantie voor dit jaar aan d( Openb. School Beetzlaan-en het invoe ren van de vrije Woensdagmiddag aan de Openb. Scholen. Voor het eerste gedeelte was de woordvoerder de heer Busch, voor het tweede gedeelte de heer Gasille. De besprekingen duurden zoolang, dat 3 leden eclipseerden. Het antwoord van weth. Endendijk was zeer duidelijk en ad rem. Het succes van de vragers was nihil, vooral loopt niet te veel op elkaar. De halfiinie tevens moet de voorhoede trachten op te stuwen. Niet te ver naar voren, doch wel steeds achter de voor hoede steunend optreden. Laten de speler dat eens goed onder de oogen zien. Dan alleen is er succes te ver wachten. In deze afdeeling wordt nog gespeeld S. D. O. 3—Herlha, waar we verwachten, dat Hertha de puntjes wel mede naar huis zal nemer, al hoewel ze toch een flinke tegenstand van de Bussummers zullen ondervinden. Eemland 2 ontvangt E. M. M. 3 en zal de punten wel moeten afstaan. In de 3e klas ontvangt De Ploeg 2 Nios 2. We verwachten deze vereeniging ongeveer van gelijke sterkte als De Ploeg 2. BURGERLIJKE STAND. 9—15 October 1930. Geboren: 7. Adriana Hendrica, d. v. J. H. Hom en C. M. C. v. Wees, Molenstr. WZ 22. 11. Gijsberta Marja, d. v. G. Horns- veld en G. G. Mok, Bakkersweg 7. Ondertrouwd 9. Th. v. Veldhuizen en J. C. Weber 9. J. v. Daal en A. Heinhuis. 9. P. v. Fulpen en G. Kok. 9. W. J. v. Dam en W. Veldhuizen. Gehuwd 15. Th. Reiman en D. H. C. v. Mil. 15. J. de Bree en Muis. 15. Th. H. C. M. Daems en M. J. P. Engeien. Overleden Maria Floor, 62 jr. geh. m. T. Spelt, Ringweg 10. wenschte hij hun God's zegen toe. Ook bracht hij dank aan het perso- el van den Prov. Waterstaat en de provinciale griffie, dat hem steeds bui tengewoon ter wille is geweest. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. De Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Oosterend (Roodhuis) G. W. J. Pelgröm en tot kapelaan teOroenloj.H. Krabbenborg. MISSIEDAG OP 19 OCT. De nieuwe secretaris der Propaganda Fide, mgr. Salotti, heeft bij gelegenheid van den missiedag, op 19 October a.s. tot de geloovigen een oproep ge richt, waarbij hij vraagt om hun ge bed voor de missiën en tevens een beroep doet op hun milddadigheid. Over de geheele wereld, zoo zegt _..j in dit schrijven, wordt op dien datum een missiedag gehouden. Geen enkel land en geen enkel volk mag op dien dag verzuimen, tot inten tie van Z. H. te bidden ter bekeering van onze afgedwaalde broeders en van de heidenen, en een bijdrage tot dit doel te schenken. lederen dag komen talrijke brieven binnen bij de Propaganda Fide uit alle deelen der wereld, waarin om geestelijke en materieele hulp gevraagd wordt. Overal zijn nooden te heelen, op de eerste plaats geestelijke, echter ook materieele, veroorzaakt door aard beving, hongersnood en oorlog. De missiedag van 19 October, zoo gaat mgr. Salotti voort, zal er onge twijfeld toe bijdragen, al dit lijden te verzachten. Z. H. Pi us XI, heeft bepaald, dat de missiedag een dag van gebed worde voor de bekeering der heidenen en der ongeloovigen, dat in alle H.H. Missen den 19en October de oratie „Pro propagatione fidel" zal worden ingelascht, dat alle geloovigen, die na de H.H. Sacramenten waardig te heb ben ontvangen tot intentie van Z. H. bidden, een vollen aflaat kunnen ver dienen, die ook op de zielen in het vagevuur toepasselijk is. Binnenland PROV. STATEN VAN UTRECHT. Door de Prov. Staten van Utrecht werden verschillende voorstellen com- cissoriaal gemaakt of naar de afclccliu- gen verwezen. De voorzitter deelde mede, dat de geloofsbrieven van M r. A, M. A. baron Van Boctzel, (C. H.) in orde waren bevonden, waar na hij dezen als lid der Staten instal leerde in de plaats van den heer Van1 Koetsveld, die bedankt had. Vervolgens werd voorlezing gedaan in een schrijven van den heer H. van A n d e 1, waarin deze mededeelde, dat hij in verband met zijn leeftijd als lid Ged. Staten bedankte, r. 's Jacob sprak den heer Van Andcl in zeer hartelijke bewoordingen toe, waarbij hij er aan herinnerde, dat deze gedurende vele jaren het politieke debat met groote bekwaamheid heeft geleid. Hij roemde de oprechtheid, waarmee de scheidende functionaris steeds voor zijn meening was uitgeko men en wenschte hem een gezegenden levensavond toe. De heer Van A n d e 1 dankte voor het vertrouwen, dat de voorzitter en de griffier in hem hebben gesteld en voor de prettige samenwerking. Wederkeerig j Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort Marktbericht. Amersfoort 10 Oct. 1930. Appelen til.00 f 13.00 p. H.L. peren f 10 - f I5.—p. H.L.Klei- aardappelen f 0 00 k f 0.00 p. H.L.; Zandaardappelen f3.50 a f4. p. H.L Hoendereieren f9.k f 10.25 p. 100 sl.; Eendeneieren f7.- k f7.50 p. 100 st.; Boter f 1.90 k fO.— p. K.G.; Kippen f0.75 k f 1.25; Hanen f0.80 k 11.10; Hennen f 0.80 k f 1.75; Jonge hanen fO.k fO.Kui kens f0.k fO.—Tamme ko nijnen f0.50 k f2.25; Wilde ko nijnen f0.80 a f 0.90Tamme duiven f0.30 k t0.60 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f30.— a f40. Drachtige zeugen f 135 k f 0—; Biggen f 10.k f 18.Guste zeugen f 60 k flOO per stuk. Aangevoerd: 80H.L. appelen; 150 H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 20 H.L. zandaardappe len 200000 hoendereieren; 500 eendeneieren; 45 K.G. boter; vette varkens; 6 magere var kens 1 drachtige zeugen 385 biggen; 0 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten; KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F X.Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. 7 uur patronaat 2e afd. MAANDAG 7 uur Oct. oefening. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 7 uur Lof. Kwart over 8 Congregalie van de H. Familie der mannen. WOENSDAG 7 uur October Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Octoberlof. VRIJDAG Half 5 in de kerk van O. L. Vrouw en H. Franc. Xaverius voor bereiding op het Sacrament der biecht voor de schoolgaande kinderen van het 2e en 3e leerjaar. 7 uur Octoberlof. ZATERDAG Van 4 tot 9 uur biechthooren. 7 uur Lof. Dagelijks de H. Mis om 7 en 8 uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2