Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken N.V. Middenstands-Bank H. ELZENAAR Bel dan op No. 42 De Êembode Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch H M A JmI ^dtwtenMh 26 cent per regel. Billijke (oneven opzegging van abonnement moet geschieden B H Hbbb^ M BI voor handel en nijverheid bij geregeld adver- voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs B B B S IBM B A A 7 toeren. Adverkmlièn moeten Dinsdag en Vrjjdag per 8 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort f1.10 B W WT B Bf VA 111 BT vóór 8 uur in den morgen ujn bezorgd. Kantoor en Drukkerij Langegracht 28 te Amersfoort - Telefoon Sf4 ABS Verschijnt eiken Dinsdag- en Vrl|dagmlddag Post-giro no. 44234 Vier en veertigste Jaargang j4uDW Dinsdag 4 Nov. 1930 - No. 63 Die het meest klagen, zonder eigenlijk te kunnen zeggen waarom, 't zijn bijna altijd degenen, die ook geen reden daartoe hebben, omdat men alles doet om hen tevreden te stellen; 't zijn diegenen, die zich alles verschaffen kun nen wat luim en gril hun ingeeft; zij, die zich dingen in 't hoofd halen, die niet verwezlijkt kunnen worden. Niets veroorzaakt zulk eene leegte als overvloedig stoffelijk bezit niets zulk een onvoldaanheid, als het gevoel, dat men door onverstand allen ontevreden maakt. KANTOORBOEKHANDEL I F. A TOLP Lmgestraat 60 to. Krommutrut - TEL 326 DOOZEN HUISHOUDPOST inhoudende: 50 Enveloppen 30 vel gelinieerd papier 20 Correspondenliekaarlen 10 Briefkaarten vloei Post tarieven voor bli en buitenland PRIJS fl.- Binnenland PROVINCIE UTRECHT. Zeer vlug hebben de Provinciale Staten van Utrecht de geheele provin ciale begrooting met de daarbij voor gestelde heffing der opcenten en kas- geldleenlng goedgekeurd. Een voorstel de Wyckerslooth c.s. betreffende een andere heffing van opcenten, werd met 25 tegen 6 stemmen verworpen. DE BOERENSTAND IN NOOD. In een dezer dagen gehouden samen komstvan Katholieke landbouw-leiders, zeide mr. van Heeastert, dat wel nie mand zoo onnoozel is om onzen Mi nister Ruijsch te verwijten, dat hij de crisis ontketend heeft. Wat men de Regeering echter wèl verwijt, is dat zij ten opzichte der crisis het systeem van „uitzieken" schijnt te huldigen en niets of nagenoeg niets doet om den crisisvloed zooveel mogelijk in te dam men en de gevolgen ervan te temperen en te verzachten. Hetgeen ongerust en prikkelbaar maakt, is de ernstige twijfel of de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zelf wel een land- bouwprogram heeft en of hij op dit gebied wel weet wat hij wil en wil wat hij weet. In dezen scherpen toon van onte vredenheid en ongerustheid was het heeie congres gesteld. Oewezen werd op den Russischen graan-invoer. ledereen weet, dat de graanexport uit Rusland aiets heeft te maken met een normalen goederenruil. ledereen weet, dat in Rusland gebrek wordt geleden. Iedereen weet, dat de Sovjets het Russische graan exportee ren tegen abnormale dumpingprijzen met de dubbele bedoeling: hunfinan- cieele positie te verbeteren ten einde aldus met nog méér vastberadenheid de industrlaliseering van het Jand door te zetten en de andere staten van Europa te zijner tijd met de producten dier industrie te overstroomen en vervolgens, om door hun dumpingprak tijken nu reeds het toch reeds geschokte economische leven ook in Nederland nog méér te ontwrichten en door de groeiende werkloosheid en verdere malaise het levenspeil van de arbei dende klasse omlaag te drukken en aldus den grond rijp te maken voor de revolutie. Iedereen, ten slotte, weet dat -de landbouw in ons land in zeei ernstige crisis verkeert en door Rus sische dumpingpraktijken den nekslag dreigt te krijgen. Is het dan niet belachelijk, dat de landsregeering dezen toestand passief aanziet zonder zich in verweer te stel len Dat zij de Russen laat importee ren zooveel zij kunnen missen en als vèrst-gaand middel om den eigen land bouw te helpen een vermenging van buitenlandsch graan met een zeker percentage binnenlandsch graan voor schrijft? En dat dan nóg pas, als de toestand in de landbouw zóó gewor den is, dat op een katholiek congres van boeren en tuinders een der afge vaardigden een „boerenregeering" be pleit en een ander waarschuwt, dat „het volk (van het platteland) niet te houden zal zijn als de regeering niet anders optreedt"? Dergelijke dingen werpen een flits licht op de werkelijkheid. Wat betce- kent daartegenover dat de Nederland- sche regeering geen diplomatieke ver bindingen wil onderhouden metMoskou. Een gebaarWat baat het den Neder- landschen landbouw, dat den Haag de sovjets de jure niet erkent, als den Haag passief toelaat, dat de sovjets de facto den Nederlandschen landbouw trachten te nekken?! Uit de Land en Tulnbouw-wereld, Nadruk verboden. Het rooken van vleesch. in een vorig artikel gaven we eenige wenken het inzouten van 't vleesch, nu laten we er enkele volgen over 't rooken. 1. De rookkamer moet voldoende ge legenheid hebben om aan de lucht toegang te geven. Hoe koeler de rook bij 't vleesch komt, des te lekkerder wordt het. In rookkamers waar de de warme en vochtige rook blijft han gen, beslaat het vleesch, krijgt een vuile, zwart-grijze kleur en een bran- derigen, teerachtigen smaak. De beste rookkamer is een droog gewelf met steenen vloer, waarop het rookmateriaai wordt aangestoken, en waar voldoende trekking heerscht om den rook in den schoorsteen of direct naar buiten, bijv. door een geopend venster, te laten vervliegen. 2. Het beste rookmateriaai is zaagsel van mahoniehout, hagebeuk, eis, eik en zacht loofboomhout. Hout van pijn- (naald-) boomen geeft een slechte kleur en een slechten smaaak. Waar men geen zaagsel krijgen kan, gebruike men grove spanen of dikke blokken, maar men moet dan oppassen geen brand te veroorzaken. 3. Men hange het vleesch zoo ver mogelijk van 't vuur, omdat anders door de warmte het vet kan afloopen, dat licht vuur vat, en de oorzaak kan zijn van hel uitbranden der rookkamer. Het rookmateriaai schudde men nooit op een ronden hoop, maar make het zoo lang en smal als mogelijk is. Steekt men het dan aan het eene einde aan, dan gaat het rooken zeer langzaam, koel en gelijkmatig, en heeft men zeer weinig materiaal noodig. Dit materiaal mag niet rotten of vochtig zijn omdat anders het vleesch slecht van smaak wordt. 4. Vleesch, dat zeer snel gerookt t dan gekookt moet worden, kan men warm, d.i. onmiddellijk boven het vuur onder voortdurend toezicht in een paar uur rooken; het is vol doende, als het een donkergele kleur heeft. Worst (enkele soorten uitgezon derd, die bij zelf slachten ook zelden gemaakt worden) moet steeds zoo koel mogelijk gerookt worden, omdat "t punt zeer gevoelig is. 5. Men doet het best te zorgen, dat er voortdurend rook is, en tijdens het rooken de stukken een keer om te hangen, zoodat ze van alle kanten goed door den rook bereikt kunnen worden. 6. De beste bewaarplaats voor ge rookte voorwerpen is de rookkamer zelf, mits de openingen goed tegen de muizen en vliegen beschut worden. Tegen biezen. Een wei te Woold, op Lintum, bij den landbouwer Ten- kink, was zóódanig met biezen bezet, dat het niet mogelijk was een jonge koe (pink) op 40 Meter afstand te zien liggen. Hier werd 'n proef opgezet ter bestrijding van dit onkruid in 1929, en deze proef werd in dit jaar, 1930, voortgezet. Naast de gewone bemes ting met slakkenmeel en 40 pet. kali- zout was in den winter 2500 K.Q. kalk gegeven. Op 6 Februari, waarna buitgewoon felle koude volgde met steeds droog weer, werd kalkstikstof naar een gift van 250 K.G. per H.A. uitgestrooid. De zode werd geheel bruin en leek totaal verbrand, doch in het voorjaar kwam alles weer terecht, zoo dat de grassen en klavers uitstekend groeiden en het vee den geheelen zomer voldoende gras had. Het resul- as, dat de biezen naar schatting 90 pet. verdwenen zijn, en hun plaatsen door de grassen worden in genomen. Een 2-tal perceelen, waarop geen kalkstikstof gestrooid was, be hield hun biezen. Hier bleek bij goede bemesting en afwatering in twee jaar tijds, door overbemesting met jaarlijks 250 K.G. kalkstikstof, een zeer af doende bestrijding der biezen mogelijk. De goedkoope kalkstikstof bleek hier tevens een goede stikstofbemesting te zijn. Vliegen, 's Winters zijn de vliegen zeer schaarsch; alle sterven zij noch tans niet. Een zeker aantal, voort komende van de laatste herfstgeslach- ten, en die nog geen eieren hebben gelegd, overwinterend in hoeken van vertrekken of stallen, waar de geschikte warmtegraad voor hun behoud heerscht. Daar geraken zij als verdoofd, om bij de eerste lentedagen hun slaperigheid - zich af te schudden. Weldra leggen hun eieren in de beerputten en gemakken, op de vuilhoopen en den mest, bijzonder op paardenmest, kort om in alie plantaardige of dierlijke bestanddeelen, welke in ontbinding zijn en waarop de larven zich kunnen voeden. Hieruit volgt, dat men op de boerderij zooveel mogelijk die bestand deelen, welke voor rotting vatbaar zijn, moet verwijderen. Om de larven, ge boren in den mest. de vuilnishoopen en het slijk van het erf te dooden, kan men verschillende insectendoo- dende stoffen gebruiken. In de Ver- eenigde Staten kreeg men uitstekende resultaten met kalkchloor. Ook een mengsel van petroleum en water gaf goede uitkomsten. Br. hun kinderen b.v. op Woensdag- en Zaterdagmiddag maar laten zwerven, zonder te weten waar en met wie, is deze waarschuwing ad rem. W.L Amersfoortsche R. K. Spaarbank. Verslag van den maand October 1930. ^Totaal verschuldigd aan In^gm^ flou** Ingelegd f I046z5>H Terugbetaald Uit den Omtrek 1331-206.» 8.439.84 1322.767.15 Boekjes: per 30 Sept. werden totaal afgegeven nog In omloop 2735 2169 Nieuwe boekjes 12 12 274T 2161 - Het Bestuur dar R.K. Spaarbank. - De Amersfoortsche kunstkring heeft ing heeft hstrijk- Barneveld Burgerlijke stand. GeborenAbraham, z. v. T. Schuur man en P. Versluis Hendrikus. z v. J. v. de Beek en A. v. Ginkel Hendrik, z. v. H. v. Hierden en S. Berk hof Alida Maria Elisabeth, d. v.H. A. Spruit en O. P. A. v. Klooster Jannetje, d. v. E. Zegers en A. Kroese Gerrit, z. v. F. de Ruiter en M v. Donkersged Bootje, d. v. N. G. Verburg en S. Duizer Cornelis, z. v. C. Tip en D. v. Ee Jannetje, d. G. v. Malkenhorst en W. Spelt. OndertrouwdW. v. Westeneng en A. v. de Kemp H. Groenevelt en E. v. Ree M. Buitenhuls en O. Burgers G. Lindeboom en H. v. Kooten W. Vaarkamp en A. Schimmel A. J. Burger en W. Boeve. GehuwdC. Dekker en G. Brom O. v. de Kamp H. Vermeer H. J. v. Werven en v. d. Hoek. I Overleden: Jannetje de Beek, 60 j., echtg. v. W. Roskam Hendrika v. Maanen, 81 j., wed. v. J. Groenevelt. Hoogland Burgerlijke stand. GeborenGerarda Johanna, d. v. C. Steenbeek en G. Tolboom Christi- aan, z. van W. de Ridder en H. A. Boerssen Gerharda Adriana, d. v. E. Kok en O. v. d. Hoven Aaltje, d. v. A. Beitler en G. v. d. Horst Hendrikus Cornelis Marie, z. v. H. L. Lemaire en E. M. J. Bekker. Gehuwd A. Brundel en M. Tolboom G. v. 't Klooster en A. G. Kok. Leusden Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een huissleutel. Terug te bekomen bij G. Donkelaar, Leusbroek. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: J. J. C. v. d. Starre en H. J. Kreikamp E. v. Buuren en G Bartelink. Gehuwd: H. Mandersloot en W. Kamerbeek. Stoutenburg Burgerlijke stand. Gehuwd: F. v. Hamersveld en A. Voskuilen A. v. Dijk en T. v. Dijk. t concert van het Hollandsch wartel verzet op Dinsdag 18 Novem- er en dat van den Hongaarschen cellis Paul Hermann op 24 Februari. Het optreden van de Australische Ongeres Dorothy Helmrich moet, met *"!t oog op de uitgebreide tournée izer kunstenares, op Woensdag 14 nuari bepaald blijven. - De Bond van Hotel-, Café- en cstaurantpersoneel in Nederland ver- iderde „in den nacht" onder leiding in het Hoofdbestuur. Er werd nu éen afdeeling gesticht met aanvankelijk ti leden. Een voorloopig bestuur werd gevormd en als secretaris-penning meester zal optreden den heer L. P. Sandbrink, Smitsweg 2, Soest. De lessen in Esperanto zijn aan de Handelsschool begonnen met 42 leerlingen. De schoof te dezer stede Is dei land, BERICHTEN UIT AMERSFOORT irlingen. De schooi eerste daghandelsschool In Neder- waar dit leervak wordt onder wezen. In het Buitenland Is Esperanto reeds in het onderwijs-programma van tal van Handelsscholen opgenomen. DE WERELDSPAARDAG. Voor ieder die gehoor heeft gegeven aan de opwekking van de Nutsspaarbank alhier om de Wereld- spaardag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan zal het geen verrassing zijn te vernemen dat deze dag een overweldigend succes is geworden. Van 8 uur 's morgens tot na 8 uur 's avonds, dus meer dan 12 uur lang, heeft onafgebroken een ware stroom van bezoekers zich naar het gebouw Utrechtscheweg hoek Snouckaertlaan bewogen, zoodat de hall vrijwel gei oogenblik leeg was te krijgen, ook al waren zes paar rappe handen onaf gebroken bezig aan de verlangens van het publiek te voldoen. In totaal werden 765 (vorig jaar 492) spaarbankboekjes behandeld waarop f36.505.24 werd ingelegd (vorig jaar f33.950.08). Ingeschreven werden 108 (vorig jaar 69) nieuwe inleggers. Voor de beschikbaar gestelde bouw platen en kinderboekjes bleek zeer veel animo te bestaan evenals voor den wedstrijd, welke daaraan, zooals wij dezer dagen meldden, voor de leer lingen der 5e en 6e klasse van alle scholen is verbonden. Reeds gister middag werd een boekje, keurig ge kleurd, door een jeugdige deelneemster aan het kantoor der Spaarbank be zorgd. Een voorbeeldig staaltje van lactiviteitt UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Venten zonder vergunning in Soest: Men schrijft ons: WAARSCHUWING, in verband met de moderne hyena's, die den laatsten tijd stad en omgeving onveilig maken; in verband met de verschillende kinderen, die daarvan het slachtoffer werden en het o.i. nog grooter aantal, dat men te vergeefs mee trachtte te lokken, zal het niet ondienstig zijn, den ouders op 't ge vaar te wijzen, op dat zij hun kinderen waarschuwen. Zooalsde bladen meldden hebben reeds verschillende arrestaties plaats gehad te dezer stede. Geregeld moet men hier de jeugd wijzen op de gevaren die ,ien bedreigen, 'n Herinne ring aan de onschuldige kinderlevens, die in hun argeloosheid den laatsten tijd aan zulke beestmenschen ten offer vielen, is misschien wel 't best in staat de kinderen af te schrikken. voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. JaMHI no. 304 .n 6» Deskundige voorliehtfag bjj den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Lips safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incaweeringen Spaar-deposito's rente 3pet. idem. Idem te Baarn: A. K. Hoogland f2 of 1 dag, T. H. id, P. L. H. id. Te Eemnes vloekenverbod: D. S. aldaar 50 cent of 1 d. Te Amersfoort op een kar waren uitstallen: B. B. Harderwijk f3 of ld. Wielrijden en zich vasthouden aan voertuigJ. J. K. Woudenberg f 5 of 2 d., J. V. Zeist. id. Idem en verblindend licht voeren C. B. Soest f 5. of 2 d. Idem zonder licht: J. E. Scherpcn- zeel f 5 of 2 d., J. H. Bunschoten ld. Idem zonder bel: G. M. Nijkerk f 2 of 1 d. Idem zonder reflectorJ. E. Scher- penzeel: f2 of 1 d. Idem en links uitwijkenG. H. F. Ede f3 of ld., J. v. d. M. Nijkerk id., H. M. D. Maarssen f 2 of 1 d. K. Gouda f 15 of 10 d., S. J. v. K. Den Haag id„ Cl». T. W. Zoetermecr ld. Idem in Biuun: B. P. Hilversum (3 of 1 d., G. S. Amsterdam id. Idem in BarneveldM. A. C. O. K. Den Haag f 10 of 5>d., A. v. B. Apel doorn id., L. R. v. E. Amersfoort id. Per auto of raoter de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: D. P. D. B. Utrecht f 25 of 10 d. Idem rijden op gesloten weg: D. A. Utrecht f3 of 1 d. Idem niet duidelijk richting verande ring aangeven H. v.K.Soest f5 ot 2d. Idem afgewerkte gassen niet afdem pen: H. J. B. Nijmegen f2 of 1 d. Idem rijden zonder rijbewijs: R. G. Nijkerk f 5 of 2 d.. J. J. Hilversum ld. Idem nummer en letter niet verlicht hebben :J. O. S. Kortenhoef 12 of 1 d. J. C. v. W. Hilversum ld. idem zonder goede remmen: D. M. K. 's Gravenland f 5 of 2 d. Gevestigd Jeanne Ocratenhauer—Zimmerman, Utr. weg 87. Tevenhu, Smtnfc, R.K., Ltendertscheweg 22, tuinman. Mella Doornekamp. N.H., A. v. Wijck- str. 2, dienstb. A. Ausems, R.K., Krommeatraat 10, winkelbed. J. Borgman, H.L., Soesterweg 395, terreinkn. M. Rouwenhorst, N.H., Leusderw. 60, kapelm. W. v. Lee, Regentessel. 37, leeraar. O. Wernsen, N.H., J.Sleenstr. 17, pol.ag. Johanna Kloezeman, N.H., Schimmelp. straat. Boukje Hollander,N.H.,Hobbemaslr.37. Antje Koolstra, N.H., W. v. Mechelen- straat 23. Gerdina Krultbosch, N.H., Utr.str. 21. Johanna v. Burgstede', R.K., Langestr. 56i, dienstb. Elizabeth Vissers, N.H., v. Woustr. 22, kant.bed. Rika Weigraven. N.H., Atb.Cuypstr. 37, huish. Elisabeth Roorneyer, N.H., P. Pijper- straat 43. Keurhorst, N.H., Rozenstr. 18, tlmm. Th.Zegwaard, R.K., A.d.Kamp 12, bakk. v. Dolder, N.H., Soesterweg 127, losscheremmer. T. v. d. Kieft, N.H., Koningstr. 3, l.arb. A. Keyzer, Rem., Kalkoenstr. 10, maj.Inf. Christina v. Damme, R.K.. id., dienstb. CorneliaBurgwal.N.H., Utr.w.92,dnstb. Cornelia v. Gooi, R.K., Zand 39, dnstb. T. v. Drie, N.H., Blsschopsw. 3,remm. Maria v. Dijk, N.H.. Breestr. 36. J. v. Bcndegem, O.K., Vermeersir. 95, kant.bed. Lilian Elce, D., l.v.Oldenb.v.taan 33. A. Martensen, C.K., Eemstr. 74, bakk. A. v. d. Pluym, N.H., Kamp 32. bakk. A. den Ouden, R.K., Havik 17, arb. Lydia Botterbusch, D.E., Hobbemastr. 43, dienstb. J. Jorna, R.K., St. AnsLatr. l.winkelb. F. Voskuilen,, R.K., Langegracht 33. D. Spoelstra, N.H., Nieuweweg 5, Dr. chemie. jacoba v. d. Poll, R.K., St. Radboud- straat 38, afd.chef. Wilhelmina Bauland, R.K., Javastr. 40. Catharina Vogel, N.I., Bernulfusstr. 12. C. Pot, O.K., Huygcnsl. 23. R. Raak, N.H., Vermeerstr. 109, adj.oo. J. v. Buuren, N.H., Vermeerstr. 97, td. Maria Visser, O.K., Leusderw. 109, fabr.arb. O. Wassink, N.H., Asterstr. 16, winkelb. B. de Leeuw, lsr.,Puntenb.l. 11, handels- Kautuorboukbasdel Kantoormeubelen Schrijfmachines Lange straat 84 Teief- 528 Spedaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- dlgdheden. - Advertentie-Bureau Hebt U een Tui of auto noodig Amersfoort IQL8ERT COSTUMES Helena Oudgenocg, Rem., Borgerlaan 11, kantoorbed. K. v. Hei ten, Kapel weg 18, kapperb. Onna Tammer, R.K.. Soesterweg 132. 0. Middelkoop, R.K., Bloemwcg 5, pens. J. Bossera, L.d.H., Langestr. 94, off. L.d.H. G. v. Beek, N.H., Langestr. 123, AUl 1. Mootenbeek, N.H., J. Tooropstr. 15. Kuyvenhovcn, N.H., 2e lnf.kaz.str. 7b, wachtm. huz. O. Kchlcnbrlnk N.H., Puntenb.l. 53, drogiate. Maria Candido Mouro geb. Teljer, R.K., Hellestr. 6, gran.w. J. Groenendijk, O.K., Vermeerstr. 116, reiziger. Hermina Kuipers, O.K., Leusderw. 245. LSchrijver, Crocusstr. 1. rtha Harmstcn, N.H., Hoogeweg 172, ondcrw. Adrlaantjc v. Diggelen, G.K., Palm straat 320. Hendrika v. Duinen, N.H., Leusderw.17. Elfriede Wiktov, D.E., Borgeslusl. 26, dienstb. Frederika Lang, Oer., Thorbeckepl. 4, dienstb. Jan Kemp, N.H., H. v. Vlandenstr. II, apoth.ass. Hermina ter Horst, N.H., Stationstr. 28a, wlnkclj. H. Brons, N.H., Teut 21a, wagenm.kn. P. v. d. Helden, R.K.,Soesterw. 196, mont Jannetje Ouwejan, N.H., W.v.Mechelon- str. 26, onderw. Sehlhoff, D.E., J. v. Dicststr. 9. monteur. K. Kuiper, O.K., W. v. Mechelenstr. 7, kant.bed. C. DricCnhulzcn, N.H., Krommestr. 7. Anthonia Ruitenbeek, N.H., Buurtweg 20, kinder]. Cornelia den Hartog, N.H., Utr.weg 100. A. v. d. Beid, D.G., P. Buyslaan 6. L. Brands, R.K., Blsschopsw. 4, mont. Agnita Dekkers, N.H., Plcrsonlaan 7, dienstb. O. Werner, E.L., Havik 21, bakker. Aaltje v. Urk, Ger., Beekenst.laan 26, dienstb. 1 Rijwielpad door ander voertuig be rijden H. H. Veenendaai 13 ot 1 d. Te snel rijden in Soest: C. A. M. J. Bloemink,N.H...Socsterw. 92, wagent. Christina Arnout, N.H., Lavendelstr. II, bankw. Gevestigde personen. Margaretha Oosttom, R.K., |ac. Cats- laan 28, dienstb. J. v. Dijk, N.H., Arnh.weg 92, Lt.Kol. I. '"'rietje v. Schuppen, N.H., Kar verpl. <amp 33, O. Boncstroo, O.K., Hoogeweg 52, smid. H. Budzelaar, R.K., Puïlatr. 8. A. Wolfswinkel N.H., St. Bonlf.str. 19. Johanna Mulder echtgen. Leberta, N.H., Alb. Cuypstr. 56.

De Eembode | 1930 | | pagina 1