Wij alléén In Memoriom Pastoor 8. «I. Brennlnkmeljer to Hooglanderveen. Het was heden Zondag 8 dagen ge leden, dat de parochianen hetlZ'/j-jarig bestaan der kerk Vierden, waarvan hun alom beminde Herder het middelpunt was. En nu... staat diezelfde schare geloovigen te treuren bij het ontzielde lichaam van hem, die alles was voor zijn parochianen, die vroolgkheid wist te brengen bij de neerslachtigen en troost bij de bedroefden, die het gods dienstig leven zijner {volgzame kudde heeft weten te verlevendigen. Te midden van de geheel gevulde kerk, terwijl hij op den kansel stond en met den lach op zijn lippen het pasgevierde feest in herinnering bracht, is hU bij zijn laatste woorden„laten wij God dankbaar zijn voor al wat Hij ons geschonken heeft", ineengezakt. Plotseling toegeschoten hulp, wilde hem van den predikstoel afbrengen, doch kapelaan Schweigmann diende hem eerst het H. Oliesel toe. Nadat de Pastoor zijn woning was binnengedra gen, was hij een lijk. Kapelaan Schweigmann beëindigde daarna de H. Mis. Met bedroefd gelaat en geheel ontdaan, verlieten de aan wezigen het kerkgebouw, treurend om hun ccht-goedigen Pastoor. Wat hij overigens voor de parochie gedaan heeft en was, is pas de vorige week in dit blad uitvoerig beschreven. Pastoor Stephan Joseph Brennink- meijer is geboren te Sneek op I Aug. 1875. Na in Sneek de lagere school te hebben doorloopen, bezocht hij de kostschool te Sittard in Oct. 1887. In Oct. 1896 werd hij opgenomen in Cu- lemborg voor de studie der philosophie en volgde daarna de studie der theo logie in het seminarie „Rijzenburg". Den 15en Aug. 1901 werd hij priester gewijd door mgr. H. v. de Wetering; den 25en Oct. 1901 volgde de benoe ming tot kapelaan te Achterveld bij pastoor joh. v. Wagenberg. In het voorjaar 1908 werd hi] tot kapelaan aan de kerk van O.L.V. Onbevl. Ontv. te Hilversum benoemd. In Mei 1916 werd hij beiast met het voorbereiden en op richten der parochie alhier. Het was 1 November j.l. 12'/i jaar geleden dat hij in de parochie was werkzaam geweest. De Metten worden gezongen Woens dagavond om 6 uur in de parochiekerk. De Lauden Donderdag 13 November, des morgens 10 uur, waarna de uit vaart en begrafenis. Burgerlijke Stand. 4 Nov. Oeboren: Hendrina Maria, d. van S- de Jager en H. J. Gerritsen. Margaretha Wilhelmina, d. van J. F. M. v. Ginneken en P. J. Sorber. Wilhelmina Catharina Oertrud, d. W. Jelmersma cn P. v. d. Zee. 5 Nov. GeborenJohanna Gijsbertha Antonia, d. van A. W. Wijntjes en W. A. v. d. Berg. Gehuwd H. Vet- kamp en M. L. de Gans. J. v. Voorst en H. v. Dijkhuizen. 6 Nov. Geboren: Jetteke, d. van J. Oostenbroek en H. D. Frank. Onder trouwd: J. Bliekendaal en A. v. Nim- wegen. A. H. Meskes en H. Stomp- horet. M. Florijn en A. H. B. Put man. B. Aberson en J. A. v. d. Bovenkamp. Th. Moleman en A. L. Cornelisse. A. v. d. Broek en W. Kreikamp. B. v. Deuveren en M. C. Bouw. A. Smeitink en G. B. Oouw. J. H. M. v. Putten enJ.W. Lablans. Gehuwd: G. J- Craanen en C. S. Houtzager. Overleden: Adrianus v. Groenestijn, 68 j. 7 Nov. Geboren: Hendrik Jan, H. J. Zuurveen en B. J. v. Loen Josephina Johanna, d. van A. J. Peters en M. H. de Bruijn. 8 Nov. GeborenJohanna Theodora Catharina, d. van R. A. v. Manen en H. J. v. Opijnen. Gerrit, z. van H. M. Peschier en T. Vijfhuizen. Over leden: Johan Arler, 6 d. Gijsberta v. d. Burg, 82 j., echtg. van W. Rui tenberg. Marius Catharinus Gezinus Middelburg, 60 j., wedn. van Ch. G. Henny. l'O Nov. Geboren: Simon, z. van K. Goossensen en H. L. Petersen. Maria Francisca, d. van J. J. Midde- 5aal cn M. E. Verhoeven. Evertje, van E. Hop en W. Koele wijn. Overleden: Elisabeths Geertruida Hoen- derdaal, 45 j., wed. van E. J. v. Beek. WILSKRACHT 1921-1931 Voor Donateurs en Kunstlievende leden hield onze R. K. Muziekvereni ging Wilskracht een openingsavond voor hare Lustrumviering in St. Aechten op Viijdagavond 7 Nov. te 8 uur. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op den Hoogccrw. Heer Deken Fock, Pastoor Hartman, Kap. de Jong, eenige Raadsleden en den heer van Zweden, voorzitter van de Oranjever- eeniging. Voor den ingang trof ons al dadelijk het door Dirk Jan Nijssen verzorgde „Welkom binnen" en ook in de zaal was door de leden een keurige versiering aangebracht. Van de Oranjevereniging prijkte op de bestuurstafel een mand vol mooie chrysanten. !n de zaal en rond het podium was een stemmige versiering in electrisch licht aangebracht, dat helaas onder no. 4 var Apres la Noce, plots uitging. Burgemeester Graaf v. Randwijck zou niet Vrijdag, zooals abussievelijk het program meldde, doch Zondag het muziekfeest openen. Nu deed het in zijn plaats onze Hoogeerw. Deken, die daarvoor den tijd der lichtstoornis be nutte. Vódr de pauze gaf Wilskracht 6 nummers te hooren, die alle zes het tastbaar bewijs leverden van het hooge peil door deze vereeniging reeds be reikt. Zeker, er is voor deze gelegen heid lang en ijverig gestudeerd, even goed toont deze avond ons, hoe ver deze dilettanten-vereeniging het reeds gebracht heeft, niet het minst ook de nummers van clarinet-solo en kwartet. De nos. 7 en 8, piano-solo's van Chopin, gespeeld door M. v. d. Werf mochten gehoord worden en zouden, op een vleugel gespeeld, nog meer tot hun recht gekomen zijn. Als accompagnateur zoowel als solist belooft de heer v. d. Werf voor de toekomst heel wat. Voor de bijwoning van het blijspel dat „Ons Genoegen" tot slot gaf, werd het ons te laat, zoodat we daar tot onzen spijt niets over kunnen zeggen. We sluiten ons van heeler harte aan bij de woorden van hulde, gesproken door den Hoogeerw. Deken, door den heer v. Zweden en den heer Hofkamp. Zondagmiddag werd het concours geopend met ruim 50 nummers op elk der twee Zondagen (9 en 16 Nov.). Een 40-tal aanvragen moesten worden afgewezen. De dag had een vlug en uitstekend verloop. Er was veel bezoek van elders. Na een kort welkomstwoord van voorzitter v. d. Linden, sprak de bur gemeester, voorzitter van het Eere comité, om den wedstrijd te openen. Hij wenschte de vereeniging geluk met de viering van het tweede lustrum. Er was wil geweest om aan te vangen; er bleek kracht om te blijven bestaan. Ook namens Amersfoort wenscht hij geluk. Wilskracht heeft niet alleen ge werkt in de RK. organisaties, het onttrok zich nooit aan het Amersfoort- sche leven bij Koninginnedag of an dere optochten. Gaarne heeft de Burgemeester de opdracht aanvaard om dit concours te openeneen solistenconcours zoo als Amersfoort vermoedelijk nog niet heeft gekend. Temeer heefi hij sympa thie voor dezen wedstrijd, omdat hij zelve ook heeft behoord tot het gilde der blazers. Om de nationale liederen en de kerkelijke hymnen, waaronder het zoo mooie lied „Aan U, o Koning der Eeuwen", builen uit te dragen is hout en koper noodig en ook om uit te dragen uw enthousiasme. in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvischhatlen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contrOlel Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischbandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMÈRSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN OPOERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch,Schol Bot enz. Vlschconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops De jury werd gevormd door J. R. v. d. Glas, alhier, kapelmeester 5e R.l. GEMEENTERAAD. Maandagavond werden de beraad slagingen over de gemeente-begrooting hervat. Wethouder Thien hervatte zijne financieele beschouwingen aan de hand der gepubliceerde nota, waarna achter eenvolgens Ing. Verheij, Mr. Stadig|en de heer Noordewier hunne bemerkingen plaatsten. De heer Noordewier toonde zfch bevredigd door het geopende tief maar betreurde 't dat Amersfoort niet meer baat had gevonden bij de nieuwe financieele regeling tusschen Rijk en Gemeente. Ingenieur Verheij bepleitte meer zorg voor het Soesterkwartier en wilde dat stadsdeel opheffen door havenaanleg, tunnelbouw en inrichting van de zwem inrichting. Overigens was hij ook vol daan over het gevoerde financieel beheer. Mr. Stadie begon met tegenover de door den wethouder verstrekte becij fering de zijne te stellen, waardoor natuurlijk een tekort zou blijkende grootst mogelijke voorzichtigheid werd dringend aanbevolen. Erkend werd echter dat èn voor 1931 èn voor 1932 de financieele toestand goed is te noemen. Wethouder Thien wees er op dat de wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente in den Haag is gemaakt en uitgevaardigd, en niet in Amersfoort. Bleef dan al de uit komst voor het bestuur der gemeente financieel niet zoo als was verwacht, voor de bevolking der gemeente werd dan toch maar een vermindering van lasten tot een bedrag van ruim 11 pCt. bereikt en dat moet een gemeente bestuur dankbaar stemmen. In antwoord aan lng. Verheij deelde spr. mede, dat hij zich niet bewust was dat het gemeentebestuur het Soes terkwartier ooit had achtergestel]). Er is daar gezorgd voorbehoorlijke woningbouw, goede straten, ruime onderwijsgelegenheid en een wijkge- bouw voor wijkverpleging. Niets zal in de toekomst worden verzuimd om het Soesterkwartier één met de oude stad te doen zijn. Dat tunnelbouw daartoe een zeer geëigend middel is, wordt door het gemeentebestuur be seft en alles zal worden gedaan om dat groote werk te bevorderen. Men overwege echter de groote en moeilijke voorbereiding, die evenveel zorg vraagt als de technische uitvoering. Wethouder Thien wees vervolgens mr. Stadig er op, dat hij diens becij fering niet kon aanvaarden wegens een fout in den opzet en dat hij de verstrekte gegevens als juist bleef erkennen. Hieruit volgt dan dat ook in de eerste jaren na 1932 zelfs voldoende middelen aanwezig zijn om de werken en plannen die Amersfoort behoeft uit te werken en te voltooien. Spr. wees er op dat van invoering van nieuwe belastingen bij een door gevoerd beleidvol beheer geen spraak zou zijn. In weerwil van allerlei som bere voorspellingen omtrent de finan cien is het gemeentebestuur er in ge slaagd gedurende de jaren 1928, 1929 en 1930 alle aandacht te wgden aan de bevrediging der niet-geringe be hoeften op elk terrein der ge meentelijke bemoeiing zich openbarend^ en daarneven nog eenige malen in staat de lasten van belasting enz. te verlagen. Volgens Spr. zijn deze resul taten bereikt door goede samenwerking van alle groepen in wederzijds ver trouwen gesteund door allen die in eenigerlei gemeentedienst een leidende taak hebben Op grond hiervan meende Spr. ook nu te mogen verwachten, dat de Raad zal aanvaarden, de voorstellen, die door B. en W. als vrucht van goed overleg en nauwgezet wikken en wegen zijn aangeboden. Hierna werd met de"artikelsgewijze behandeling der begrooting een aan vang gemaakt. Het conflict in de afd. Amersfoort der S.D.A.P. is, volgens een bericht in de Gooi- en Eemlander, nog niet ge ëindigd, in weerwil van de bemidde lingspogingen van een tweetal leden van hel partijbestuur. De meerderheid der leden wil den aftredenden voor zitter, den heer A. v. Wijngaarden, niet langer als voorzitter zien optreden. Ook tegen eenige leden der raadsfractie werden ernstige grieven naar voren gebracht. Verder werd bezwaar geop perd tegen het vervullen van betaalde nevenbetrekkingen door enkele voor aanstaande partijleden. Nog deze week wordt een nieuwe ledenvergadering gehouden met afgevaardigden van het partijbestuur. In den nacht werd aan de politie medegedeeld, dat er op den Hof een vechtpartij was. Bij onderzoek bleek, Bat een man een zoodanige slag op het oog had gekregen, dat hij daardoor bloedend werd verwond. Zaterdagmiddag is een automobilist uit Amsterdam, bij het uitwijken voor een rijtuig op Laan 1914 tegen een telefoonpaal opgereden, waardoor de telefoondraden afbraken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De gemeenteraad verwierp het plan om voor den gemeentelijken politie dienst politiehonden te gaan benutten. De voorstellen tot het verleenen van premie-vrij eigen pensioen voor gemeente-personeel, zijn door den ge meenteraad aanvaard. Tegen stemden alleen de heeren Baan en van Lonk- huisen. Op het te Apeldoorn gehouden examen van den Ned. Stenografenbond „I. Pitman" slaagde voor diploma ma- chineschrijven Hollandsch en moderne talen mej. W. Bührman, alhier. Naar wij vernemen zal de heer G. v. d. Burg, organist. Donderdag een orgelbespeling geven in de nieuwe Geref. Kerk aan de Langegracht (ingang L. Vrouwestraat) alhier. Deze orgel bespeling wordt gegeven ter gelegen heid van de ingebruikneming van dit nieuwe orgel. Uit den Omtrek barneveld Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat op een drijfjacht in het jachtveld van Jhr. Hooft te Kallenbroek o.m. een prachtige reebok is geschoten. Er moeten zich in die omgeving nog een 8 9 tal reeën ophouden, die waarschijnlijk uit de Soerensche bos- schen afkomstig zijn. Burgerlijke stand. Geboren: Aart Hendrik, z. v Pluimers en D. M. G. Verhoef Alida Aafra, d. v. G. Spruijt en C. G. Romijn Willem, z. v. G. de Gijdt en A. Blankespoor Hendrikje Adrians, d. v. W. v. Ginkel en H. v. de Lagemaat Teuntje, d. v. J. Arends en G. Ma- lestein Willemijntje, d. v. G. Pater en C. v. Veelen. OndertrouwdE. v. de Glind en W. Bouwheer J. Toes en H. v. d. Brink J. Franken en.G. Dekker. Gehuwd: G. v. de Pol en E. Takken W. Heiwegen en E. v. de Krol E. v. de Vuurst en T. Bes- selsen W. v. Schalm en H. Wallet K. Aartse v. Meerveld en G. Blan kere W. Pater en G. Blankespoor H. v. Norden en E. v. Soeren. OverledenGijsbert Wolfswinkel, 82 j., echtg. v. E. Goorhuis. Hoevelaken Bij de publieke verkoop van drie nieuwe burgerwoningen, met te samen circa 20 are tuingrond, werd J. v. Deu- weren voorloopig kooper van perc. I voor f2950. Daar echter de perceelen Afcen. Hl te weinig konden opbrengen, ging de verkoop van alle 3 perceelen niet. door. sloeg, van den wagen geslingerd. De voerman is bewusteloos opgenomen. Ontboden geneesheeren constateerden °en ernstige schedelbreuk. De ongelukkige is na eenigen tijd overleden. - Burgerlijke Stand. GeborenJoannes Cornelis, z. v. J. Brundel en C. v. de Vlasakker. Ge huwd C. v. Hamersveld en J. v. Loen. PLUIMVEE. In de vergadering der Pluimvee- houders-Vereeniging deelde de voor zitter mede, dat de heer Hartog had bericht, dat hij van deze afdeeling wekelijks een 6000 eieren wil koopen tegen den midden marktprijs te Apel doorn. Verder een schrijven uit Rotter dam over de eierveiling aldaar. De prijzen wijzen uit dat deze veiling voor het beste Soester ei te laag is geno teerd. Een der aanwezige leden, de heer Hoksbergen, deelen mede, dat hij ge negen is de eieren wekelijks af te halen tegen den midden marktprijs van Barneveld. Dit voorstel had algemeene belangstelling, zoodat, vele aanwezigen zich voor de levering opgaven. Omtrent een in de vorige vergade ring gedane klacht, betreffende het ach teloos wegwerpen van dood pluimvee, waarmede honden en katten niet zel den gaan sleepen heeft de voorzitter zich gewend tot het gemeentebestuur, met als resultaat dat spoedig een al gemeene kennisgeving is gepubliceerd, waarin op dit euvel is gewezen. Algemeen werd medewerking van het gemeentebestuur gewaardeerd. Vervolgens werd medegedeeld dat de cursus in pluimveeteelt zal aan vangen op 7 November, met leeraar Lieshout. Besloten werd de clubshow te houden op 9 en 10 Januari a.s. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht, dat tegenwoordig koelhuis eieren in de winkelétalages worden aangeboden als versche eieren. Of schoon men dit als een oneerlijke concurrentie mag beschouwen, is er toch weinig .tegen te doen, wijl hier geen wettelijke bepalingen bestaan. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat op 8 December a.s. Lieshout uit Montfoort een lezing zal houden over den invloed van haan en hen op het kuiken. BRAND. Er ontstond brand in de woning bewoond door J. de Bree, aan de Bos straat. In zeer korten tijd sloegen de vlammen door het rieten dak naar buiten, zoodat in betrekkelijk korten tijd de geheele woning in brand stond. Door het krachtdadig optreden van de brandweer, konden de aangrenzende schuurtjes worden behouden. De woning werd een prooi der vlammen. De in boedel kon voor het meerendeel gered worden. De woning is verzekerd; de inboedel niet. De bewoner had op de kachel pan met vet staan, waarin de vlammen waren geslagen, tengevolge waarvan de brand is ontstaan. KONIJNEN. In den nacht hebben losloopende honden weerjhun vernielzucht getoond. Bij B. aan de Parklaan is een buiten staand hok losgebroken en de vijf daarin aanwezige konijnen werden er uitgehaald en doodgebeten. Dergelijke gevallen hebben den laat- sten tijd by herhaling plaats. Soesferberg Vanwege het gemeentebestuur zullen aan den Rijksstraatweg te Soesterberg een tweetal waarschuwings-lichtseinen worden geplaatst, welke des avonds automatisch worden ingeschakeld. Woudenberg Alhier is geopend de Lagere Land bouwschool. De heer E. Kruithof van Maarsbergen is benoemd tot directeur. Aanvankelijk zullen de cursussen ge- ;even worden in het gebouw „Eben- faëzer", omdat het nieuwe gebouw nog niet gereed is. Er hebben zich 30 leerlingen opgegeven. Nljkerk Op de markt waren aangevoerd 37.700 eieren f9—10.50, 7 schrammen f25—30, 69 biggen f 10—15; 174 run deren, melkkoeien f175—375, vette koeien f190—370 30 kalveren, mest- kalveren f20—35, slachtkalveren f 8-16. tij de door notaris Reijers gehou den veiling van onroerende goederen werden de perc. 1 tot en met 3, hooi en weiland genaamd „Het Slag", aan den Achterhoekerweg van de heeren R. en C. Moll toegewezen aan G. Ro- zendaal Wzn. voor f 3458. Perc. 4, de bouwmanswoning van H. Bruinekool werd voor f5385 toegewezen aan H. 't Land, terwijl perc. 5 niet werd nd. Hoogland De ongeveer 25-jarige landbouwer Kok, die een paard en wagen bestuurde op den straatweg is tusschen Hoog land en Bunschoten, doordat het voor den wagen gespannen paard op hol Gemengde Berichten Twee arbeiders zijn in de electri- sche cenhale te Leiden gedood door electrischen stroom. Het aantal diphteriegevallen in Oude Pekela is met 7 vermeerderd en bedraagt thans 13. Het zoontje van H. H. is overleden. - De Graf Zeppelin onderneemt waar schijnlijk dezer dagen een reis naar Needrland, waarbij ditmaal geen" pas sagiers, doch uitsluitend post vervoerd zal worden. A. Staal, architect »e De Bilt, stond op het rijwielpad op de tram naar Zeist te wachten. Toen de tram naderde, begaf Staal zich van het rijwielpad over den rijweg naar de tram. Hij werd daarbij door een juist passeerenden auto gegrepen en kwam onder den wagen terecht. Staal werd ernstig aam het hoofd ge wond, terwijl ook armen en beenen ernstig werden gekneusd en is in zorgwekkenden toestand naar Utrecht overgebracht. In den nacht werd in het station te Bredevoort ingebroken. De brandkast werd op een kruiwa gen naar een op een kwartier afstand gelegen dennenbosch vervoerd, daar opengebroken en de aanwezige con tanten, ongeveer 150 gulden, mede genomen.", De minister van Defensie heeft be slist, dat op 19 November a.s. een in schrijving voor de levering van uit sluitend inlandsch rundvleesch zal worden gehouden, ten behoeve van de soldatenmenages. Bij werkzaamheden aan de beton- brug over de spoorlijn te IJmuiden is een arbeider tusschen twee zandbak ken bekneld geraakt. Tijdens het over brengen naar het ziekenhuis is de man overleden. Uit Charleston wordt gemeld, dat een auto bij het kruisen van den spoor weg werd gegrepen. Vier meisjes studenten zijn gedood, twee mannen ernstig gewond. Bij een brand te Merum(L.) wer den de bewoner, zijn vrouw en kind ernstig gewond. Het perceel en het grootste deel der inboedel gingen ver loren. Nabij Ballo (Dr.) is een landbou wer op een onbewaakten overweg door een lokaaltrein overreden en gedood. Eerst den volgenden morgen werd het lijk van den man gevonden. De groote tentoonstelling te Ant werpen is gesloten, terwijl het aantal bezoekers bijna 4 millioen bedroeg. Bij huiszoekingen, in verband met de verkiezingen in Oostenrijk, zijn te Weenen een groot aantal wapens en munitie gevonden. De verkiezingen, die Zondag plaats hadden, zijn rustig verloopen. Tegen den Bennekomschen moor denaar, Jan Hoek, is voor het Arn- hemsche Hof in hooger beroep, weder levenslange gevangenisstraf geëischt. In de lichtfabrieken te Le iden kwam een 36-jarige arbeider in aanraking met de electrische stroom en werd on- middelijk gedood. Een 37-jarige mon teur, die hulp trachtte te bieden, kreeg eveneens de stroom door het lichaam en overleed weldra. Tengevolge van dit ernstig ongeval was Leiden gedu rende 3 kwartier van stroom versto ken en stonden alle trams stil. In antwoord op verzoek aan den minister van Waterstaat om de be bouwing langs het vak Crailo—Baarn in den rijksweg Amsterdam—Amers foort zooveel mogelijk tegen te gaan, ontving men van dien minister bericht, dat het niet mogelijk is het bouwen langs den weg geheel te verbieden, doch dat volle aandacht zal worden geschonken aan eiken maatregel, die getroffen kan worden om den hinder, die bebouwing voor het verkeer mede- brengt te beperken. H Toen na afloop van een wedstrijd te Arnhem de spelers der bezoekende vereeriging het veld verlieten, ontstond tusschen eenige personen uit het pu bliek en enkele spelers een handge meen. De politie kwam tusschenbeiden. Daar het publiek een dreigende houding begon aan te nemen, heeft de politie na geruimen tijd eerst de orde kunnen herstellen. De Apeldoornsche voetballers wer den onder geleide der politie naar de op een afgezet gedeelte geparkeerde autobus gebracht. Een ernstig ongeval had Zaterdag avond te half zeven op den weg Ede Lunteren plaats. Een auto reed den 40- jarigen H. S. aan. In zorgwekkenden toestand werd de heer S. naar -het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. De auto is na het ongeval doorgereden. Te Schellingwoude is een auto tegen een paaltje gereden, dat voor een terras stond. Twee dames, die in den wagen zaten, werden gewond aan de beenen. Een personentreio uit Gisera is op het station te Vernon in botsing ge komen met een goederentrein. Drie personenwagens ontspoorden,jverschei- dene pasagiers werden gewond. Boven de eilandengroep Poeio Condor, in Indo-China heeft een ty phoon gewoed. Blijkens tot nu toe ontvangen berichten zijn meer dan 100 personen gedood. De regeering heeft onverwijld hulp gezonden. Uw Haar wordt gezond en aterk het krijgt mooier glana het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit als gij zoo nuen dan een weinig Purol f tusschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt. Dooe 30 es 60. tube 80 cr. Bij Apotb. en Drogisten

De Eembode | 1930 | | pagina 2