ART SILK Handwaef Apparaat VROOM i DREESMAMN Wij alléén Weven in eigen huis met Astrakan frotté j" Zeer eenvoudig s Schitterend resultaat Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag II Dec. BIJVERDIENSTE Voorzichtig! uitsluitend PUROL In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van dc blllijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeitj- contrOle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPOHRICHT 1 MEI 190» Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops DAMES, die zich hiervoor interesseeren, kunnen hiervan, gratis en vrijblijvend, een demonstratie bijwonen van het De Demonstratie zal plaats vinden op den geheelen dag Ziet ook onze Speciale Etalage Langestraat - Amersfoort Als opvolger van den Weleerw. heer Streppel, die zoo geruimen tijd met grooten ijver onder moeilijke om standigheden in de parochie van den H. Henricus met veel vrucht werkzaam was, is door den Aartsbisschop van Utrecht benoemd de Weleerw. heer J. A. Venooij, Kapelaan te Lent bij Nijmegen, priester gewijd! in 1927. St. Nicolaas in de St. Henricus- Parochie. Meestal wordt over Roomsch Amersfoort van over 't spoor, dus van het z.g.n. Soesterkwartier, zoo de groote trom niet geroerd. Toch beteekent dit allerminst dat in de parochie van St. Henricus geen opgewekt leven is en er de kinderen ook niet bij tijd en wijle een prettig feest wordt bereid. Juist het zuiver-parochieele geeft daar aan iedere feestelijkheid iets intiems; men heeft er daar slag van feestvieren, getuige ook nu weer de wijze waarop St. Nicoiaas voor de schooljeugd is herdacht. De heele Vrijdag is er aan besteed, ja de heele Vrijdag, ten spijt van dwarskljkende vitters, die meenen, dat zoo'n dag dan toch maar voor 't onderwijs verloren en voor't personeel der scholen fijn een dagje vacantie is. Wie niet kan inzien dat zoo'n dag ten goede komt aan het onderwijs en de verhouding tusschen de kinderen en hunne schoolopvoeders, toont bij z'n denken zich liefst tot z'n voorgevel te bepalen. En zoo'n dag een dagje vrijaf voor 't personeel 't Zijn hier juist de ieden van 't personeel (enkel de leden) die vooraf in hun vrijen tijd de noodige gelden voor zoo'n feest bij elkaar bedelden; 't is op zoo'n feest dag, dat van het personeel, meer dan andere dagen, een groote krachtsin spanning gevergd wordt. De onder wijzer met een gezonde opvatting van z'n taak heeft het op zoo'n dag heel wat zwaarder, dan op de gewone on- derwijs-dagen. Na in grooten getale de schoolmis te hebben bijgewoond, togen de laagste drie klassen der jongensschool naar de versierde Patronaatszaal, waar te ruim half-10 St. Nicolaas in hoogst eigen persoon, vergezeld van een leuken Pieterman, verscheen. Frissche, echt kinderlijke versjes werden door de jon gens gedeclameerd en gezongen, door den Kindervriend een hartelijke toe spraak gehouden en de noodige lof-' prijzingen, maar ook vermaningen uit gedeeld. Nadat allen op taai-taaipoppen en suikergoed gelrakteerd waren, gin gen allen opgetogen huiswaarts. Een zelfde programma ongeveer werd vanaf circa half elf afgewerkt voor de meisjes der lagere klassen en de bewaarschool kinderen, waarbij het keurig speel- zaaltje der nieuw-vergroote zuster scholen voor het eerst nuttig dienst deed. Heel goed gezien van de leidende personen leek het ons, om voor de jongens en meisjes der vier hoogere klassen in den namiddag de feestviering te doen bestaan in een filmvertooning op de Patronaatszaal aan de Borstraat. Ongeveer drie uren achtereen genoten ze daar van een mooie leerfilm, gevolgd door een humoristische, waarbij de opdaverende lachsalvo's en de spontaan opklinkende liederen bewezen, hoezeer het vertoonde in den smaak viel. Ook voor deze grooteren werd met zoetig heid de oude traditie van een Hollandsch St. Nicolaasfeest in eere gehouden. Eerw. Zusters en de dames en heeren van de beide scholen hebben eer van hun werk gehad en de milde paro chianen kunnen zich verzekerd houden, dat er met hunne gaven zoo voor circa achthonderd kinderen een prettig feest werd bereid. EMERITUS. Een meisje van de familie v. d. H. aan den Arnh.weg is onder een melk- auto geraakt, doordat zij plotseling achtereen boerenwagen vandaan kwam. Het kind werd met een heupfractuur, een schedelbreuk en een hersenschud- foek Kamp—Coninckstraat liep jongetje van zijn moeder weg en kwam onder een auto terecht. Het kind werd met ernstige verwondingen opgenomen. Verslag van de Amersfoortsche R.K. Spaarbank over de maand Nov. '30. Per 31 Oct. totaal verschuldigd f322.767.15 Ingelegd - 7.581.22 f330.348.37 Terugbetaald - 6.754.60 f323.593.77 Boekjes per 31 October totaal afge geven 2749, nog in omloop 2183. Voor de leden van de R.K. Vrouwen bond wordt eene Causerie gehouden door Mevrouw Steenberghe Engeringh over „Indrukken uit Rome" op Don derdag 11 December a.s. in de zaal R.K. Spaarbank 's avonds 8 De Minister van Onderwijs heeft steun toegezegd voor de uitbreiding der Ambachtschool. Deze uitbreiding zal f 90.000 kosten. Amersfoortsche Kunstkring. Vrijdag 12 December 1930, 8uurin„Amicitia' Raden Mas Jodjana, indische dansen' met begeleiding van Gamelan muziek. Kaarten verkoop (leden fniet leden f2.—, rechlen en vestiaire inbegrepen) en Plaatsbespreking (fO.lO, niet per telefoon) in „Amicitia", op Vrijdag 12 December a.s. 10 uur. De maandelijksche Godsdienstoefe- R.K. personen die hun inkomsten willen vermeerderen door een blijvende bijverdienste, gelieve te schrijven onder I no. 927 aan Kantoor DE EEMBODE, Amersfoort. schillende wapens en rangen in het garniznen, wordt gehouden door den Heer Aalmoezenier op Donderdag en Vrijdag a.s. Donderdagmiddag half 4 de confe rentie en van 6.30—8.30 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdagmorgen om 7 uur H. Mis met preek en aigemeene H. Communie. H. J. J. M. v. Straelen, Majoor-Aalmoezenier. SINT NICOLAAS. De kinderen van de R.K. Jongens scholen hebben dit jaar hun St. Nico laasfeest weer in het gebouw Sint Aechten gehouden. Voor de klei nen Vrijdagmiddag, voor de groo teren Zaterdagmiddag. Ofschoon voor de wachtenden en ouders de kinderen wat laat thuiskwamen, kunnen we niet anders zeggen dan zij hebben zich kostelijk geamuseerd, niet alleen, dat ze een boei lekkers hebben gekregen, maar door verschillende jongens werd onder leiding van de fraters, die zich voor dezen middag zeer verdienstelijk hebben gemaakt, een alleraardigst tooneelstuk opgevoerd, dat de kinderen erg amuseerde. De decors waren schit terend, evenals de costumes en grime. Zondag zal het stuk nogmaals gegeven worden voor belangstellenden tegen een toegangsprijs van f0.35, kinderen f0.25 in de zaal van St. Aechten des avonds half 8. Plaatsbespreken den zelfden dag van 12—1 uur in het ge bouw. Burgerlijke Stand. 2 December. GeborenHermina, d. E. H. Gijtenbeek en C. B. v. Huijzen. 3 Dec. Geboren: Emilie, d. v. D. Koops en C. Pudzick. Gehuwd: N. H. Egink en F. Janssen. Overleden Maria Hermina Francisca Tusschen- broek, oud 72 jaar, wed. van H. M. van der Drift. 4 Dec. Geboren: Hans Willem, J. D. de Blocq van Scheltinga D. H. Gravin von der Goltz—Nico laas Wouter, z. v. G. Stam en C. Werij. 1 OndertrouwdC. H. H. Baumbach en C. G. E. Vogelsang H. Straks en C. L. Kroon J. van der Laan en J. H. Smit B. J. Barneveld en P. Postma J. Hardeman en G Lindeboom. GehuwdM. P. Ringel- berg eit G. A. van den Brink. Over leden: Wilhelm Carl Engelberts, oud jaar, echtgenoot van G. C. Adama. Hendrika de Wijs, oud 81 jaar, weduwe van J. Hageman Hendrikus Troost, oud 57 jaar, echtgenoot v. H. van de Pol M. J. Kropff, oud 81 jaar, weduwnaar van C. E. Fullink. 5 December. Geboren|ohanna Su sanna, d. v. W. H. Ellenbroek en M. Voskuilen. OverledenHendrik Ho- mans, oud 72 jaar, echtgenoot van G. Bunt. 6 December. Geboren: CornellsJ< hannes, z. v. H. van Essen en A. van den Heuvel Alberta Maria Catrina, A. van de Wakker en A. Hage- beek Leendert, z. v. E. Elias v Ouwerkerk en A. P. Sijppenberg. 8 December. GeborenEvertje, d. E. van der Veer en G. Wolfswinkel Cornelis Teunis, z. v. W. van Eeden en J. Meerbeek Evertje Gerarda, E. Hagebeuk en G. van Wage- ningen Barta Theresia, d. v. J. H. Vial en B. van Koelen Lena Cor nelia, d. v. L. C. Schoenmaker en M. Veninga. Uit den Omtrek VERPLAATST. Bevestigende wat reeds vrij alge meen bekend is. vermelden wij de benoeming van Kapelaan J. B. J. Hu- gen tot Rector van het St. Jozefklooster te Amersfoort. Ongeveer 4'/, jaar is Kapelaan Hu- _:n in Baarn geweest en heeft zich zooals bij zijn 12'/j-jarig priesterfeest duidelijk gebleken is, door zijn vrien delijk, innemend karakter vele vrienden verworven. Wij zullen zijn mooie predikaties en zang zeker missen. De benoeming tot Rector in Amersfoorl, waarom Kap. Hugen zelf verzocht heeft, is echter in zooverre een geluk kig besluit van Z.D.H. den Aartsbis schop geweest, omdat de gezondheid van Kapelaan Hugen niet sterk is en hij in het St. Josefklooster een kalmen werkkring vinden zal. In vele dingen, die het parochiewerk juist zwaar ma ken, moest hij zich ontzien. Onze beste wenschen voor de toe komst vergezellen hem; de bewoners van het St. jozefklooster krijgen en onze Zeereerw. heer Pastoor verliest een prettig huisgenoot. Amersfoort is echter dichtbij en wij vertrouwen Kapelaan Hugen daardoor nog dikwijls te zien, en zoo mogelijk ook te hoo- ren, te krijgen. Omtrent den nieuw benoemden Kapelaan te Baarn, den WclEerw. heer B. Dooper. vernemen wij, dat deze 34 jaar oud is; iemand, die dus reeds zijn sporen in het parochiewerk ver diend heeft. Verder dat hij een uit- is, zoodat wij meenen Baarn in alle opzichten met de keuze van Z.D.H. te mogen geluk wenschen. Wij heeten den nieuw benoemde van harte welkom en hopen, dat hij, onder leiding van den Zeereerw. heer Pastoor, zeer veel voor het zielenheil van de parochie Baarn zal mogen ver richten. BURGERLIJKE STAND. GeborenAalbert Gerhardus, z. A. Hooijer en D. J. van Tuil—Jacque line Maria, d. v. L. F. Timmersen E. Veldhuïsen Leonardus Adrianus, z. v. M. Vijverberg en J. H. Schwegler. OndertrouwdB. Keddeman en M. Kreuger A. Rademaker en Th. v. Zijst. GehuwdG. Reiche en J. Ver haar A. van Voorthuizen en W. J. Burkschat. Overl.Fenneken Wieche- rink, 80 j., wed. van A. Kolenbrander »- Maria van Dam, 70 j., geh. met E. van Leersum Johan Coenraad Postbuma, 61 j., geh. met M. Jansen Alida Dorothea Boon, 64 j., geh. met A. Horsman. Cornelis Selden- rijk, 37 j., geh. met M. W. van Oos- terom Gerrit Rozeboom, 45 j., geh. met J. Wijsman. Barneveld De heer J. C. v. Heuven hoopt 16 December a.s. zijn 25-jarig jubileum als gemeente-ontvanger te herdenken. In de Raadsvergadering is aan den gemeente-arbeider W. F. Ploeg ontslag verleend. Besloten werd tot het bouwen van een school te Stroe en tot overname van de straatwegen naar Putten en Stoutenburg, waardoor de tollen op die wegen zullen worden opgeheven. De jachtopziener G. v. d. Beek te Kallenbroek herdacht het feit, dat hij voor 50 jaren deze betrekking aan vaardde. Na eerst Baron van Nagell 17 jaar te hebben gediend, is hij df laatste 33 jaar belast met de surveil lance van het jachtveld vanjhr. Hoofd van Woudenberg van Geeresleijn te Woudenberg. Nijkerk Op de markt. Aangevoerd 60.000 eieren f8—10; eieren jonge hennen f5—7.50; 26 big gen f8—14; 136 runderen melkkoeien f250—380; vette koeien f200—300; 15 nuchtere kalveren mestkalveren f 20 •35; slachtkalveren fl14. Hoogland Door Hoogland is een schitterende provinciale weg gelegddeze gemeente is trotsch op dit bezit en wilde op haar beurt ook iets bijdragen tot een goede regeling van het rijverkeer, reden waarom zij in den bocht bij Schimmel witte verkeerslijnen liet verven. Of deze maatregel gewaardeerd werd, zoo vraagt het Utr. Dagblad. Wèl door de vele automobilisten, die dezen weg dagelijks berijden, doch ons land is klein en in het kleine land hebben wij ook nog ambtenaren die klein kunnen zijn in het groote, wij hebben hier het oog op den opzichter van den Provincialen Waterstaat, den heer M. uit Biithoven, die zich danig in zijn eer voelde aangetast omdat men hem geen toestemming had gevraagd voor het aanbrengen der verkeerslijnen Men zou het voor de hand liggend vinden, dat genoemde heer.zich daar over beklaagd zou hebben zonder meer, maar neen, hij liet... de verkeers- strepen zwart maken 1 De burgemeester van Hoogland heeft zich over deze handelwijze beklaagd bij den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat ir. Mussert. Overwogen wordt tegen den heer M. proces-ver baal op te maken wegens vernieling. - Burgerlijke stand. Geboren: Evert Gerardus, z. v. E. G. Schoonderbeek en E. J. Blom Elisabeth Maria Joanna, d. v. A. M. T."Mulder en M. B. v. Tweel. Hooglanderveen Kapelaan E. Schweigmann. Bij het verlaten van de parochie St. Jozef, wegens zijn benoeming te Bem- mel, mag wei in dankbare herinnering worden gebracht het zegenrijke werk, dat de Weleerw. Heer E. Schweigmann sinds Augustus 1926 hier heeft verricht in samenwerking met Pastoor Bren- ninkmeijer z.g. In al die jaren heeft hij zich doen kennen als een buitengewoon ijverig Priester. Vooral den minder bedeelden droeg hij een zeer warm hart toe. Veel heeft hij gedaan voor de rijpere jeugd. Met alle kracht werkte hij, om den Jongen Boerenbond tot hoogeren bloei te brengen door het houden van vele vergaderingen cn het geven van gods dienstige oefeningen. Ook voor het vermaak der ouderen droeg hij zorg, want de opgerichte Maar dan nog zijn Ijver om het priesterkoor der kerk te verfraaien, de parochianen hebben hem dan ook met liefde zijn plan helpen tot stand brengen. Kortom, de parochianen zullen hem immer voor zijn priesterlijk werk dank baar blijven en niet het minst voor hetgeen hij heeft gedaan bij en na het overlijden van den stichter en eersten Herder der parochie. Z.D.H. Mgr. J. Aerts, Apost. Vicaris van Ned. Nieuw-Ouinea en zijn secre taris Pater Bedaux uit Tilburg, brach ten dezer dagen een bezoek aan het Sint Jozefgesticht alhier. Soest In 1919 werd door den Raad beslo ten voor deze gemeente een uitbrei dingsplan te laten ontwerpen. Vele omstandigheden hebben er toe geleid, dat het ontwerp of de ontwerpen, niet tot vaststelling werden voorgedragen. De voornaamste reden welke het tegen woordige college van B. en W. weer hield den Raad voorstellen te doen tot aanneming van het laatste ontwerp, ontworpen door den directeur van Ge meentewerken, van Vliet, was de vrees, dat het ontwerp, dat Inmiddels ver ouderd is, niet meer zou voldoen aan de eischen welke nu eenmaal behoorlijk plan van uitbreiding van Soest gesteld moeten worden. Vele factoren, als gewijzigde opvattingen betreffende behoud van natuurschoon en andere, eischen naar de meening van het dagelijksch bestuur in het be lang van de gemeente Soest, zoo rijk aan natuurschoon, dat den Raad een plan wordt aangeboden, „hetwelk al deze eigenschappen naar vermogen bevat". Teneinde daarvoor zooveel mogelijk gewaarborgd te zijn, willen B. en W. een plan doen ontwerpen door K. C. van Nes, landschapsarchitect te Apel doorn; zij meenen dat een crediet van f5000 daarvoor noodig is. De brandweer werd gealarmeerd voor een brand in „Labors Hoender park" eigenaar B. J. Rosmulder, aan den Engweg alhier. Een van de vele kippenhokken en wel het hok dat als bewaarplaats diende voor graan en andere voor het bedrijf- benoodigde voorwerpen, was door onbekende oor^ zaak in brand geraakt. De in de na bijheid wonende buren hadden in den beginne den brand reeds ontdekt en de aanwezige kippen, voorraad graan, broedmachine, benzine en andere voor werpen, gered. De brandweer die spoedig ter plaatse was, begon onmiddellijk het vuur krachtig te bestrijden, zoodat, mede in verband met den gunstigen wind, de brand tot één afdeeling kon worden beperkt. De politie te Utrecht heeft een 36- jarigen brievenbesteller, die uit een brief een vulpenhouder zou hebben verduisterd, opgesloten. Bij een huis zoeking in zijn woning is een groot aantal aan de post toevertrouwde brie- en andere stukken gevonden. Tijdens een jachtpartij is de 65- jarige burgemeester van Lonneker, Mr. Stroink, plotseling overleden. Bij communistische relletjes te Ham burg is een wachtmeester der politie met messteken gedood, twee andere politieambtenaren zijn zwaar gewond. In drie dessa's gelegen op de Noordelijke helling van den Tengger (Ned. Ind.) is pest uitgebroken. Door het dadelijk treffen van maatregelen wordt gehoopt de uitbreiding van de ziekte, welke reeds enkele offers maakte, te beperken. Bij de toebereiding van den maal tijd in een missieschool te Erode in de residentie Madras was ongemerkt in de soep een gifislang meegekookt. Aan de vergiftiging overleden 40 scholieren en de kok van de missie school. Bij een aardbeving in Birma zijn 36 personen om het leven gekomen. Ër werd ernstige schade aangericht. Te Kerkrade is overleden een 6-jarige jongetje, dat op 18 September j.l. bp de speelplaats van één der scholen een slag op het hoofd had gekregen vaneen medescholier. De politic nam het lijkje in beslag. Kerknieuws. RETRAITE HEEREN MIDDENSTAND. A.s. Zaterdagavond te beginnen en Dinsdagnamiddag te sluiten zal er in het Retrailenhuis van Amersfoort een Retraite zijn voor Heeren van den Middenstand. Voor deelname wende men zich spoedig tot de Directie van genoemd Retraitenhuis. Bij verwonde of bij ruwe huk Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. „Levertraan in mengvoeders." De kennis van de waarde der vitaminen voor den gezondheidstoestand van het dierlijk organisme is langzamerhand gemeengoed geworden. Een van de praktische gevolgen daarvan is, dat bij de samenstelling van verschillende veevoedermengsels stoffen worden toe gevoegd, door welker gunstige werking het succes bij de voeding gewaarborgd zou worden. Dat hier een ruim veld open ligt voor kwakzalverij is begrij pelijk, maar aan den anderen kant zal in vele gevallen de toevoeging van een bepaalde stof, met de bedoeling tege moet te komen aan een tekort aan eer onmisbaar vitamine, inderdaad ratio neel zijn. Als voorbeeld van bedoelde stoffen kan de levertraan genoemd worden, die den laatsten tijd in tal van mengvoeders, |en vooral in pluim veevoeders, wordt aangetroffen. Vol gens de 5de uitgave van de Nederl. Pharmacopie is levertraan de vette olie, verkregen uit de versche levers van Gadus Morrhua, Linnaeus, en eenige naverwante soorten van het zelfde geslacht, en gescheiden van het vaste gedeelte, dat zich uit deze traan in de koude afzet. Dit is dus de kabel jauwlevertraan, welker gunstige wer king haar oorzaak vindt in de aan wezigheid van den groei-bevorderen- den factor A en het anti-rachitisch (rachitis is Engelsche ziekte) vitamine Nieuwere meststoffen: „Leunasal- peter" bevat 26 pet. stikstof. Het is, mits droog bewaard, van onbegrensde duurzaamheid, en gemakkelijk uit te strooien. De kosten /voor vracht, af halen en uitstrooien worden geringer door zijn hoog stikstofgehalte. Leuna- saipeter bevat de stikstof voor een vierde gedeelte als salpeterstikstof en voor ongeveer drie-vierde deei als ammoniak-stikstok. Deze meststof heeft het groote voordeel, dat de daarin aan wezige salpeterstikstof berekend wordt tegen den prijs van de goedkoopere ammoniakstof. Het leent zich in het bijzonder voor bemesting van zomer gewassen en bieten bij 't zaaien, ver der als overbemesting van winterge wassen en grasland in den winter en in het vroege voorjaar. tooneeiclubs voor jongens en meisjes zorgden voor een paar gezellige avon den in den wintertijd. Niet minder ijverde hij voor de Missie-actie en de vereeniging „het Wit-Gele Kruis", als uuusuiciisiueie- uieuu neen. v truer uai uij een un- vereeniging „nei yvii-vjeie isruis ning voor de R.K. militairen der ver-(stekend predikant en een ijverig priester]ook voor de andere vereenigingen. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende plaatsing voor onderstaande regelen. Bij voorbaat zijn |dank. Met verbazing las ondergeteekende Uw antwoord aan „één abonné" aan gaande een ingezonden stuk betref fende electriciteitsvoorziening, Soester kwartier. In uw noot deed U voorkomen alsof er geen vuiltje aan de lucht was en dat „één abonné" had overdreven. U schreef dan ook dat U bij de betref fende Wethouder had geïnformeerd en Jitnu „niets meer in de weg stond." Maar U had toch beter gedaan in dien U ook eens bij de belanghebbende had geïnformeerd en tevens dan eens vernomen had wat er alzoo geschreven en geloopen is om toestemming te verkrijgen, dan had U tenminste be slagen te ijs gekomen en had U „één abonné" beslist een andere noot moeten schrijven. Want ai staat er „nu niets meer in de weg (zie boven) er aan gewerkt wordt er nog niet. De kabel ligt bij verschillende personen voor de deur maar van een installatie hoort men niets. Wat moet dan wei gedacht worden van al die langdradigheid? Een mensch zijn geduld raakt toch eens uitgeput. Het licht zou voor de lange avonden in orde wezen. De meeste bewoners schaffen zich geen kousjes en dergelijke gasbenoodigd- heden meer aan en behelpen zich met petroleumlampen e. d. omdat het licht op komst is. „Er staat toch niets meer in de weg." Of wordt er soms gewacht dat er vorst in de grond is. Ja, dan „staat er weer iets in den weg". Het zal ondergeteekende nu een genoegen doen als U eens in een noot mocht antwoorden wat U nu van de Wet houder vernomen had. Ontevredenheid is er en niet zonder reden. Daarom ben ik het met „één abonné" roerend eens, en indien U ook belang hebt bij uw abonné's in deze wijk, help dan mede aan deze voorziening waar dag en nacht naar verlangd wordt en waar al „eenige jaren aan gewerkt is" door de bewoners. Met dank voor de plaatsing: OOK EEN ABONNÉ. Amersfoort, 3 Dec. 1930. Gemengde Berichten Te Delft is de 50-jarige schipper P. A, in de roef van zijn vaartuig ge stikt gevonden. Inzender doet het beste nu maar eens zelf bij zijn huisbaas, dat is de direc teur van het Gemeentelijk Woningbe drijf te informeeren wanneer wordt uit gevoerd waartoe besloten is, nadat alle financieeie beletselen uit den wegwaren geruimd ten stadhuize. 't !s ook best mogelijk dat de directie van de P.U. E.M. debet aan 't talmen is. 'f Is zeer verklaarbaar dat de be woners naar „afwerken" verlangen j REDACTIE.

De Eembode | 1930 | | pagina 2