m, Wij alléén Bij Pijn GELDEN beschikbaar in Amersfoort, koopon persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvlschhallen te Ijmulden. U is dus steeds verzekerd van de blllljkBte prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contrOle! Thuisbezorgen zonder verhooging Uniuider Vischhandel H. GLASTRA Co. IV. V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPOBRICHT I MBI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops .Het pauselijk liefdewerk van den H. Petrus werd in de St. Josephpa- rochie te Achterveld den 15 Juni 1930 '.ericht. De parochie schreef toen lelijk in als weldoener en als student, welke zij onderhouden moest, werd door het Liefdewerk aangewezen Bene- dlctus Akamatsu uit Japan. In 6 maanden tijds werd vooi Liefdewerk bijeengebracht de som van 490 gulden. Voorwaar een prachtig resultaat, waarmee de parochie gefeliciteerd mag worden en de directeur van dit werk drukt hier dan tevens zijn wensch en verlangen uit, dat dit werk in Achter veld altijd meer en meer moge bloeien en groeien. PLECHTIG AFSCHEID der eerste Zusters-Missionarissen van de Congregatie van den H. Jozef te Amersfoort. Op den vooravond van Driekoningen had in het Moederhuis der St. Jozef- zusters op de Vlasakkers bij Amersfoort een indrukwekkende plechtigheid plaats. Het afscheid der zes eerste zusters, bestemd voor de missie van de Eerw. Paters Capucijnen te Medan (Sumatra) werd gevierd. Z. D. H. Mgr. J. G. H. Jansen wilde in eigen persoon de plechtigheid voor zitten en aan de nieuwe Missionarissen het Missiekruis overreiken. Te zes uur arriveerde Zijn Doorl. Hoogw. verge zeld van zijn beide secretarissen J. v. d. Burg en Dr. J. Geerdinck aan het Moederhuis. Het Pontificaal Lof werd door den Aartsbisschop gecelebreerd met assistentie van de Eerw. Heeren rectoren J. Hugen en B. H. de Groot als diaken en subdiaken, de beide secretarissen, de Hoogeerw. Heer Deken L. Fock, de Zeereerw. Heeren Pastoors van Amersfoort C. Hartman, P. Sand- kuyl, J. Hooyman, rector L. Teeuwen, den directeur van het retraitehuis Pater v. d. Velde en den Eerw. Pater Macarius O.C., leider van het tridium. Nog werd de plechtigheid bijge woond door de Eerw. Oversten van al de huizen der Congregatie. Diepen indruk maakte op allen, vooral op de vertrekkende Zusters zelf, het aannemen van het Missiekruis uit de handen van Zijn Doorl. Hoogw. en het bezielend en bemoedigend woord dat de Aarts bisschop tot de aanwezigen richtte. De 5 Jan. 1931 zal voor de Con gregatie van den H. Jozef onvergetelijk blijven om de buitengewone belang stelling die zij van Nederland's Primaat mocht ondervinden bij het vertrek harer eerste missionarissen. -^Modesta (P. Giesbers uit Cuyk), Zuster Alexia (A. A. Beemer uit Werkhoven), Zuster Aniceta (J. O- Okkersen uit Uithoorn), Zuster Odulpha (M. Goed hart uit Alphen a. d. Rijn), Zuster Valeria (B. M. Wieman uit Houten) met Zusier Anselma (G. M. Geerts uit Megchelen) als Overste per trein naar Genua om vandaar den 9e Jan. per stoomschip „Koningin der Nederlan den" naar Indië te vertrekken, waar ze 28 Januari zullen arriveeren. Wij wenschen onze nieuwe help sters in het H. Missiewerk in Ned. Indië een voorspoedige reis en Oods overvloedigen zegen toe. ZIJN TWEEDE IK. In Amicitia voerde het Amsterdamsch Tooneel onder regie van Eduard Ver kade hel blijspel „Zijn tweede Ik" van S. N. Behrmann op. In dit stuk, waarin slechts vier personen optreden, zien we hoe de materialistische charmeur Clark Storey, die uit pecuniaire over wegingen aan een rijke doch minder aantrekkelijke en oudere vrouw den voorkeur geeft boven het van levens lust en spontaniteit sprankelende en goed bij hem passende, doch arme jonge meisje, ten slotte toch niet zijn betere gevoelens kan onderdrukken, ,zich al gewonnen geeft, maar na een onverwachte verwikkeling toch weer tot de meer door Fortuna begunstigde terugkeert. Wij zouden niet gaarne jongere lie den aanraden eene opvoering van dit stuk te gaan bijwonen, want de wijze waarop herhaaldelijk over het huwe lijk, de liefde en de moraliteit wordt gesproken, is wel zeer loszinnig. Kan men echter, als meer levenservarene, dit bezwaar ter zijde stellen, dan moet men erkennen, dat de auteur het ge- gevene op buitengewone wijze heeft verwerkt en er, ondanks alle cynisme in geslaagd is, een pittige, onderhou dende dialoog te schrijven, die den hoorder van het begin tot het eind boeit. Soms doen zijn opmerkingen aan Shaw, meer nog aan Strindberg den ken, vele deelen vormen in hun heen en weer flitsende, als priemen stekende aphorlsmen een oratorisch vuurwerk. Jammer dus, dat de schrijver niet de noodige zel'critiek heeft gehad, om de te scherpe kantjes van zijn dialoog af te vijlen. Johan de Meester Jr. gaf een uit stekende vertolking van de moeilijke hoofdrol, doch nog ver daarboven uit blonk liet spel van Nel Stants als het arme meisje. Door haar waarlijk schit- van Flores „Ria Rago, de heldin van het Ndona-dal", was in ons dorp. Verleden week Dinsdag en Woens dag was er in de zaal van Zandbrink geen plaats onbezet. Allen wilden de klankfilm, wat bijna een onmogelijkheid voor Achterveld scheen, zien. Zelfs uit Amersfoort en omliggende dorpen waren er belangstellenden. Alle hebben genoten van dit tragisch film verhaal, wat wel bleek uit de soms rake opmerkingen, die men hier en daar hoorde, als uit de collecte, welke in het geheel 243 gulden opbracht. De beide S.V.D.-mannen, Buis Beitjes, hebben eer van hun grootsch opgezet werk en de wensch van het dorp Achterveld is dan ook, dat Pater Beitjes met zijn zeer boeiende, schoone en musiceerende film in het geheele land zeker zulk een onthaal moge vin den, als dat in Achterveld het geval geweest is. Wij, de inwoners van Achterveld, - danken Pater Beitjes voor de eer, die terend spel, wist zij zelfs het met alle hij ons dorp gegtind-heeft n.l. de eer conventie en étiquette spottende gedrag van de eerste publieke uitvoering in van dit kordate menschenkindje aan-1 Nederland. nemelijk te maken. Een pracht-crealie. De vertolkers van de op het tweede plan staande rollen, volgden in spel- kwaliteit hun medespelers op den voet. UITVOERING DOOR DE KATH. JONOEMEISJESVEREENIG1NO O. L. VROUWEPAROCHIE. Zondag 11 en Donderdag 15 fanuari zal de K. J. M. V. van de O. L. Vrou weparochie 'n uitvoering geven in de R.K. Werkliedenvereeniging Vrouwestraat. Het program vermeldt: 'n komisch zangspel in 3 bedrijven, getiteld„De ontevreden waschvrouw", dat elders reeds met groot succes is opgevoerd, en een aantal meerstemmige liedjes, Het belooft een interessante avond te worden, en spotgoedkoop: slechts 20 cent entrée. Voorziet U tijdig van kaarten. Kaartenverkoop aan de zaal op Zon dag II januari van 12 tot 1 uur en verder vóór iedere uitvoering. Aanvang beide avonden half acht precies. Dr. Ronhaar, leeraar aan de Han delsschool, heeft de vereerende regee- ringsopdracht aanvaard deel te nemen aan de expeditie door de regeering uit te rusten ter vaststelling van de gren zen tusschen Suriname en Brazilië, in Maart a.s. zal deze expeditie vertrekken. WAARSCHUWING. Verplichtingen tot het doen van aan gifte en het verstrekken van inlichtin gen voor het bevolkingsregister. Ieder, door of vanwege het gemeen tebestuur daartoe uitgenoodigd, is ver plicht tot het doen der opgaven, ver- eischt voor invulling van het Bevol kingsregister. Bij vestiging te Amersfoort moet daarvan binnen 2 weken aangifte den gedaan op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) onder overlegging van een verhuisbiljet, of, komende uif het buitenland, van een paspoort. Voor het aanvragen van verhuisbil- jetten zijn op genoemd bureau kosteloos formulieren verkrijgbaar. Verlaat men Amersfoort met de be doeling zich elders te vestigen, dan moet op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) een verhuisbiljet worden aan gevraagd. Bij adresverandering in Amersfoort moet daarvan binnen acht dagen op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) aangifte worden gedaan. Gezinshoofden moeten bovendien binnen 8 dagen aan genoemd bureau kennis geven van iedere persoon, die in het gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt. Inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen. Geen aangifte behoeft te geschieden van dagdienstboden, noodhulpen of tij delijk personeel. Het niet voldoen aan bovengenoem de verplichtingen kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gulden. Uit den Omtrek Achterveld Den le Januari herdacht P. H. Burg geleden in dienst der gemeente trad. De heer Burggcaaf doorliep ver schillende rangen op de gemeente secretarie en is thans hoofdcommies Stand, Bevolking en Militaire Zaken) en tevens ambtenaar van den Burger lijken Stand. Hoewel de jubilaris dezen dag onopgemerkt voorbij had willen laten gaan, kwamen toch vele vrienden, s^t en kennissen hem persoonlijk plimenteeren. Namens de ambtenaren van de ge meente-secretarie werd hem een mooie bloemenmand aangeboden. Autobusdienst. Er is een autobus dienst geopend van Spakenburg—Baarn v.v. De route zal zijnSpuistraat, Spakenburgerstraat, Dorpstraat, Veene- straat, Haarweg, Bisschopsweg, Baarn- sche Dijk, Hoofdstraat, Brink, Spoor straat, Stationsplein. Blaricum Nu de tollen aan den Huizerweg en den Eemnesserweg zijn opgeheven is het heele Gooi tolvrij. Barneveld Na een jaar lang aan de ketting te hebben gelegen, gedurende welken tijd ook al geen tol meer werd geheven, zijn nu zes zich op de straatwegen Barneveld—Stoutenburg en Barneveld —Putten zich bevindende tolboomen opgeruimd. Het feit dat niet minder dan zes van die obstacles te gelijk verdwijnen, verdient zeker vermelding, ook al geschiedt dit in stilte. Bovengenoemde wegen werden voor heen beheerd door commissarissen en zijn eerst op 1 Januari j 1. in onderhoud door de gemeente overgenomen, die nu de gewezen tolgaarders, van wie G. Groeneveld alhier juist op 31 jan. a.s. zijn zilveren jubileum als zoodanig zou hebben herdacht, als wegwerkers in dienst heeft gesteld. Eemnes D. van Hoepen heeft zijn 12V,-jarij_^ jubileum als gemeente-secretaris van deze gemeente gevierd. Het heeft den jubilaris niet aan belangstelling ont broken; een groot aantal gelukwenschen en telegrammen kwamen binnen, w.o. een van den burgemeester Jhr. Rutgers van Rozenburg, die eenigen tijd bij zijn zoon in Zwitserland vertoeft. Ede Nabij de Ginkel is een auto, bestuurd door H., een instrumenthandelaar uit Utrecht, bij het uitwijken tegen een boom opgereden. H. werd aan hoofd en de hand gewond. Zijn z vloog door de voorruit en bekwam vrij ernstige verwondingen aan neus, mond en handen. De auto moest wor den weggesleept. Hilversum Op Nieuwjaarsdag heeft de pastoor van de St. Vituskerk te Hilversum meegedeeld dat er voorbereidende maatregelen worden getroffen voor het oprichten van een zesde parochiekerk in het Zuid-Oostelijk deel van Hil- Hoogland Burgerlijke stand. GeborenMartinus Hendrikus, z. var A. Kraan en W. Voskuilen. Jannes, z. van G. ter Horst en W. Guliker. Soest Mej. T. Koops uit Amersfoort is per I Januari 1931 vast aangesteld als klerk-typiste bij den Dienst van Open bare Werken te Soest. Gemengde 8erichten Een 49-jarige arbeider bij een kunst- meststoffenfabriek te Vlaardingen, viel een hoogte van 7 M. naar beneden en was op slag dood. De ongelukkige laat een vrouw en 8 kinderen na Nabij Sittard is een motorrijder tegen een ijzeren paal van de tram gereden. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Op een scheepswerf in Amsterdam is een 19-jarige nageljongen dooreen dekopening op den bodem van een in aanbouw zijnd schip gevallen. De on gelukkige was terstond dood. io hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep eo Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan- gezichtspiJnenvastxlttendeHoestgebrulktmen Mijnhard.'a Poeders Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. PrijB per poeder 8 cent en in dooien van 6 stuks 45 et. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhard!. Let hierop) Vraag ze Uw Drogist. Jeugdwerk. „Er worde in het Aartsbisdom Utrecht n organisatie in het leven geroepen, welke zich ten doel stelt de vorming en ohtwikkeling ter hand te nemen vanen steun te verleenen aan de ka tholieke jonge meisjes van alle standen en vakken, overeenkomstig de ver schillende behoeften in meerdere af- deelingen gesplitst. Wij spooren de Ons onderhoorige geestelijkheid aan een dergelijke alle katholieke meisjes om vattende organisatie in de parochiën geleidelijk in te voeren. „Daar echter de jonge meisjes, die in fabrieken, ateliers en daarmede ge lijkstaande inrichtingen werkzaam zijn, meer dan anderen steun behoeven en vorming en ontwikkeling noodig hebben om goede katholieke echtgenooten, huisvrouwen en moeders te worden, schrijven Wij bij deze voor, dat de organisatie van deze meisjes ten spoe digste worde ter hand genomen volgens een voorloopige regeling, welke Wij voor Ons Aartsbisdom hebben vastge steld. Met de leiding van deze organi- atie hebben Wij belast den Weleer waarden Heer B. H. de Groot, Rector 'an het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort met den titel van Algemeen Directeur. _,Wi]l dit werk echter niet kan slagen zonder de hulp van onze vrouwelijke leeken en speciaal door haar toewijding, medewerking en offervaardigheid tot bloei moet worden gebracht, doen Wij door tusschenkomst van Onze geeste lijkheid een dringend beroep op haar om door krachtige samenwerking met den priester dit werk te doen slagen. Vooral gaan hier onze gedachten uit naar haar, die roeping gevoelen en geschiktheid blijken te hebben om zich geheel en al aan dit leekenaposto- laat te geven en zich zoo volledig te stellen* in den dienst der Kerk. De vorming dezer jeugdleidsters wordt dan opgedragen aan bovengenoemden Al gemeen Directeur. „Door deze voorloopige voorzienin gen vertrouwen Wij, dat£ook in Ons Aartsbisdom binnen korten .tijd de organisatie van de katholieke jonge meisjes tot ontwikkeling zal komen en dat onder Gods zegen deze nieuwe vorm van jeugdwerk rijke vruchten zal dragen." brood geweekt, 's Avonds wortels met best hooi en geurige kruiden. Nu en dan een handjevol van de toppen van de gewone hei (zoo mogelijk) en ook de bladeren van den braam, werken gunstig op de spijsvertering, en dus ook op de vetwording. Verliest zulk een gevoed konijn soms plotseling den eetlust, dan geve men peterselie en ook bladeren en stengels van de boschbes. Zoo gevoed en verzorgd, gaven konij nen na 14 A 21 dagen een uitnemend vleesch; langer dure het mesten dan ook niet. Uit de Land en Tulnbouw-wereld. Nadruk verboden. De Mol. Over de mol, zijn beteeke- nis voor land- en tuinbouw, wordt nog zeer verschillend gedacht. In 't kort Irunnenwij het nut en de schade, die hij doet, aldus sameavatten. De mol eet uitsluitend dierlijk voedsel, en is als verdelger van in den grond levende schadelijke dieren van groot nut voor al onze cultures. Dat hij ook regen wormen eet, die voor de vruchtbaar- making van de bouwaarde groote be- teekenis hebben, doet het nut van den mol geenszins in schade omslaan, dewijl toch de voortplanting der regen wormen zóó sterk is, dat hun voort bestaan op eiken hun passenden bodem gewaarborgd is. En zonder regenwor men te eten, zou de mol op de meeste gronden niet kunnen blijven bestaan, omdat het aantal insectenlarven daar niet ieder jaar voldoende is om een matig getal mollen tot voedsel te ver strekken. Op weiden en grasland, in 't algemeen ook op bouwland, doet de mol ook door zijn woelen geen schade aan 't gewas; in kweekerijen en in boomgaarden evenminop vlas- land, in groenten- en bloementuinen en vooral in broeibakken, doet hij in dit opzicht wel nadeel, en daar is hel noodig, hem te bestrijden. Door het opwerpen van molshoopen is hij in weiden niet nadeelig, pp bouwland en grasland kunnen de molshoopen last veroorzaken bij het maaien. In dijken en nabij dijken kan men hem niet dulden. Uit bovenstaande volgt, dat een be scherming vau den mol overal en ter allen tijde niet gewenscht zou zijn. Warmoezeniers, vooral groentenkwee- kers onder glas, zullen altijd vrijheid moeien hebben, mollen te dooden. Zoo ook de waterschapsbesturen en polderbescherming met het oog op de bescherming der dijken. En ook de landbouwers moeten in sommige ge vallen die vrijheid kunnen verkrijgen. Gelukkig echter, dat aan de noodlottige mollenvangst uit winstbejag een einde is gemaakt. Dat door een wet, niet het vangen, maar wel het vervoeren, verkoopen, te koop aanbieden en hei tot verkoop in voorraad hebben van mollen en mollehuiden, is verboden en strafbaar gesteld. Hierdoor wordt de stelselmatige uitroeiing van den mol tegengegaan. Het mesten van konijnen. De vol gende voedermethode kan op grond der ervaring worden aanbevolen. Des morgens gekookte aardappels, gestampt en vermengd met een of andere meel soort; aan dit mengsel wordt eenig zout toegevoegd. Dit weekvoeder geve men lauwwarm, 's Middags een hand vol grauwe erwten, vooraf geweekt met een kleine hoeveelheid aromatische kruiden. Later op den dag een scho teltje zoete melk, waarin oudbakken KERKELIJKE DIENSTEN. druk verboden int evotge de auteurew Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. Notaris TE LEUKEN te Amers foort zal Dinsdag 13 Januari 1931 's avonds 8 ure precies te Amers foort in het Boompje veilen: 1. Winkelpand woonhuis Lange- straat 81 met open plaats, groot 1.60 are. Ruime winkel, 2 kamers, keuken, kelder,-closet en boven 3 kamers, zolder, electr. licht en waterleiding. Verhuurd 1000 p. j. (thans in ge bruik bjj de Wolbaai) tot 28 Febr. 1934. 2. Winkelpand woonhuis Soeatenveg 76, erf en grooten tuin, groot ong. 1050 M*. Winkel-serre, huiskamer, groote werkplaats, 2 kamers, keuken, closet, 2 kelders en boven 4 kamers, zolder beschoten kap. Electr. lichtleiding en eigen pomp. Huis en erf verhuurd voo p.w. aan Mevr. Wed. Baan. eigen gebruik. 3. Drie bouwterreinen a. b. c. naast Koop 2 elk breed aan Soesterweg 6 Meter en ter volle diepte (elle- boogwjjze) tot spoor groot respec tief. ong. 410, 425 en 440 M'% alles afgepaald. Massa Koop drie a. b. c. In eigen gebruik. 4 t/m 8. Vijf woningen Soesterweg 82, 84, 86, 88 en 90 met tuintjes en grond zooals afgepaald, respectief groot ong. 280, 265, 270, 275 en 380 Ma. alle met uitgang over 4 en uitweg over 8 naar Soesterweg. Gezaracniyk pomp op Koop 6. Verhuurd respectief: huis met tuin tje p.w. respectief aan D. Floryn 2.75, P. v. d. Kooy 2.75, J. Holts- man 2.75, K. Goosensen 3.en C. v. d. Vlasakker 2.75. Grond tot aan spoor in eigen gebruik. Massa Koopen 4 t/m 8. 9 t/m 13. Vijf woningen Soesterweg 64, 66, 68, 70 en 72 met tuintjes en grond zooals afgepaald, respectief groot ong. 635, 280, 290, 300 en 180 M2. alle met uitweg over 9 naar Soesterweg. Gezamelyke pomp op Koop 9. Verhuurd huis met tuintje p. w. respectief aan A. van Ginkel 1.75, J. v. d. Berg 1.60, J. v. d. Berg J.Gzn. 1.50, N. v. d. Berg J.Gzn. 1.50 en W. v. d. Bund 1.50. Gr spoor in eigen gebruik. Massa koopen 9 t/m 13. N.B. De houten schuurtjes alsmede portaaltjes op de koopen 3 t/m 13 worden niet gegarandeerd. Kippen hokken en loopen behooren aan huurders. 14. Weiland gelegen in wegenplan Amersfoort aan Hoogen weg strekkende tot Flierbeek met hal ve beek, groot 3.55.70 H.A. Verhuurd tot 1 Febr. 1933 aan T. v. Loen voor p. j. 565. 15. Tuin met halve steeg Horse weide bü Kruiskamp, gelegen tusschen Kweekerij Horse Weide en tuin Gasthuis, groot 26.50 are. In eigen gebruik. 16. Burgerwoonhuis met erf en schuurtje Muurhuizen 115, groot 1.55 are. Vry te aanvaarden. Gang, 3 kamers, kelder, closet en Boven 5 kamers. Eigen pomp. Gas leiding. 17. Winkel/woonhuis Bloemendal 29 met erf en schuur, groot 1.25 are. Winkel, gang, keuken, 2 kamers, groote kluiskelder en Boven 2 slaap kamers, ruime zolder. RIeetr. licht, gas en waterleiding. In eigen gebruik by H. Martens. Aanvaarding en betaling 13 April 1931; huur direct voor koopers die bybetalen by koopprys 13 weken of 3 maanden. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 2—5 uur. N.B. Voorbehouden worden op Koop 2 de bloemenserre achter aan huis gebouwd en de serre daarachter benevens de schuurtjes en verdere getimmerten op Koop 3 staande om als afbraak direct na toeslag te wor den verkocht. Annwyzing koopen 2 t/m 13 door J. v. d. Berg, Soester weg 68/70. Hekwerk voor koopen Soesterweg staande behooren by iederen Koop voor zooverre daar langs strekkende. Zie vooral situatie-kaart Soester weg; alle inlichtingen ten kantore Nots. te Leuken, Zand 39, alwaar bil- letten verkrygbaar zoolang voorraad strekt. Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. ir Lof. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. WOENSDAG Half 10 gezongen H. Mis tot in- NUkerk PAROCHIE ST. CATHAR1NA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Half. 3—half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8. SoestdIJk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. DONDERDAG H. Mis om 8 uur. VRIJDAG H. Mis om 8 uur. Om half 4 biechthooren voor de Kinderen der Mariaschool. ZATERDAG H. Mis om 8 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur. Marktbericht. Amersfoort, 5 Jan. 1930. Kaasmarkt. Aanvoer 38 wagens, wegende 8500 K.G. Prijs 132.— tot f36.00 per 50 K.G. Handel vlug. oud 55 Jaar, zoekt R. K. HUISHOUDSTER R.K. Huishoudster Brieven Westsingel 36, Amersfoort. Is uw Balans ot elk bedrag, met en zonder borg. Ook v. hypotheek. Billijke rente. NATIONAAL BELANO Postbox 80!, Rotterdam. (1801). „De Lighallen", alhier bieden een vriendelijk tehuis aan T.B.C. 1 patiënten. Velen vonden er algeheel Inlichtingen Utrechtache weg 23.

De Eembode | 1931 | | pagina 2