Wij alléén Ziek in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvischhallen te IJmufden. U is dus steeds verzekerd van de billilkste prijzen en de noodzakelijke kwahtiteits- contróle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJinuider Vischhandel H. GLASTRAS Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDBN - OPOBRICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Brigadier Hartman herdacht zijn zilveren dienstjubileum bij de Amers- foortsche politie. Hij werd gecompli menteerd door den Burgemeester, die hem de zilveren gemeente-medaille aanbood. Ook de Commissaris van politie sprak den jubilaris toe, zeer waardeerend diens ijverige plichtsbe trachting. Namens het politiecorps werd hem een ruststoel aangeboden. Tengevolge van te sn bij de halte Vlasakkers boom knapte af en de wagen werd zwaar gehavend. De inzittenden kwa men er met den schrik af. Woensdagmiddag gaf de afdeeling Amersfoort van den R. K. Bond voor groote gezinnen voor de kinderen der leden een vastenavondpretje. Om 3 uur was de groote zaal van St. Aeghten geheel gevuld. Na een wel komstwoord van één der bestuursleden, trad professor Theo op met zijn inte ressante goocheltoerenen voordrachten. Deze kindervriend wist meer dan twee uren de kinderschare te boeien en vooral te doen... lachen. In de pauze deelden rappe handen versnaperingen uit. Met een „lang zal hij leven" nam men afscheid van den heer Frommé. 't Was een echt gezel lige middag. Burgerlijke Stand. GeborenJan Bastiaan, z. v. A. Al berts en R. v. Barneveld Jannina Gerdine Bertha Eva, d. v. L. Been en T. W. Krans. GehuwdJ. J. Bunnik en A. M. Smink J. Dooitse van der Zee en A. R. Veldman. Overleden Willem Johannes Hartogsveld, oud 4 maanden Jan Johannes Tommei, oud 35 jaar, echtgenoot van E. Geiten beek Karei Christ, oud 73 jaar, echtgenoot van J. E. Kraan Arie de Gier, oud 52 jaar, echtgenoot van J. B. Groenendijk Rijk van Bennekom, oud 80 jaar, weduwnaar van J. v. d Velden Christiaan Nicolaas Har- meijer, oud 55 jaar Antonie Berg, oud 71 jaar. 11 Februari. Geboren: Jacobus Hen- drikus, z. v. J. Stomphorst en H. van den Brink Hendrika, d. v. P. van Burgsteden en H. van Oostveen Cornelis, z. v. E. J. Nikkels en Z. Scholten Geertruida, d. v. J. A. en M. van de Geest. Gehuwd: A. J. Roest en G. A. Kok B. Bosman en G. J. Ruijer. OverledenJonkvrouwe Johanna Clementina Quarles v. Ufford, oud 79 jaar, weduwe v. J. Hudig Maria Theresia Lenssen, oud 65 jaar, echtgenoote van T. Gabriel. 12 Februari. GeborenGerritjohan, z. v. A. Koeslag en E. G. v. d. Baan Peter, z. v. P. Groenhuizen en D. G. M. Schatorjé. J. B. Grootendorst en J. P. Proper. G« en G. de Vries. OverledenElisabeth Sophia Bonestroo, oud 16 maanden. 13 Februari. Geboren Adriana Jo hanna Maria, d. v. A. B. H. Helmich en G. J. v. Manen. 1 OverledenMarta Antonia Verkuil oud 28 jaar. 14 Februari. Geboren: Johan, A. Verduijn en A. P. Walstra. 1 Over leden Cornelia Hendrika Schimmel, oud 71 jaar, echtgenoote van B. J. Bloemendal Maria Gijsberta Grietje Brink, oud 17 maanden Marinus Opgelder, oud 3 jaar Maria Geno- veva Ardonne, oud 79 jaar, weduwe van G. Middelkoop Willem de Haer, oud 3 maanden Pieter Kraan, oud 79 jaar, echtgen. v. M. Hartman. 16 Februari. GeborenCornelis Lam- bertus, z. v. P. A. Wijntjes en C. R. liilhorst Theodora Johanna, d. v. J. Sluis en B. J. L. Nieberg. Gehuwd: A. J. W. van den Heuvel en G. Brin- huis. i OverledenLambertus Boersma, oud 68 jaar. echtgenoot van J. van Nieuwenhuizen Arie Lambrechts, oud 82 jaar, weduwnaar van O. Veld kamp Aartje Bonsel, oud 82 jaar, weduwe van G. Kaspers Harmen Bernhard, oud 55 jaar, echtgenoot v. M. F. Willing. (Jit den Omtrek Barneveld Burgerlijke stand. Geboren: Breunis, z. v. J. W.Pater en J. Brom Annetje, d. v. O. J. v. Lagen en T. Dekkers Gerril Jacobus, z. v. W. F. Ploeg en O. v. Kooten Aart, z. van H. v. Diermen en H. v. Meerveld Dirk, z. v. H. Bos en G. Veenendaal Evert, z. v. H. Bronk- horst en E. Gerritse Anna Maria, J. H. v. Schalkwijk en M. C. R. Schouten en J. Mosterd Wilhel- mina, d. v. A. v. 't Land .en G. Bur gering Hendrik Adriaan, z. v.J. W. ten Ham en P. L. Bleijerveld. Onder trouwd G. v. de Hee en G. Nijhof J. v. Santen en E. v. Hell. Gehuwd G. v. de Bruinhorst en C. Brom J. de Rijke en D. Mulderij. Overleden johannes Gieling, 86 j., wedn. v. G. M. Beintzen. Het ongeluk, den heer Geurts over komen, blijkt ernstiger te zijn, dan 't eerste oogenblik werd vermoed, 't Ge broken been bleek zoodanig te zijn versplinterd, dat het in het ziekenhuis te Amersfoort is moeten worden af gezet. Eemnes Burgerlijke Stand. Overleden: Sophia Meernik, 69 j., echtg. v. A. Kuiper. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina, d. v. P. de Ridder en J. v. Laar Hendrikus Jozef, z. v. G. Kleter en G. Schoon- derbeek Johannes Gijsbertus, z. v. G F. van Hamersveld en M. S. J. van Hees. Getrouwdv. Middelaar en L. M. Hilhorst. De Raad kwam onder voorzitter schap van den Burgemeester bijeen. Afwezig; waren de heeren E. de Bruin en D. Rijnders. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Gemeentebestuur van Arnemuiden, om adhesie te be tuigen aan een aan -de Regeering te zenden adres, om het gymnastiekonder wijs ook na 1935 facultatief te stellen. Op het request der Werkliedenver- eeniging inzake steunregeling, werd gunstig beschikt en wel in dier voege, dat voor gehuwden en kostwinners de uitkeering f 10.50 en f9.73 zal zijn, mits geschoold of niet en ook als de wettelijke rijkssteun heeft opgehouden. Goedkeuring werd gehecht aan hel voorstel tot het aangaan eener geld- leening van f 2000 a 4'/a voor dek king van uitgaven ingevolge art. 72 O.-wet 1920. Ten slotte werd een zeer lange dis cussie gehouden over het ingediende voorstel van B. en W. om in 1931 een geldleening aan te gaan van f 3000 voor verharding der zandwegen, terwijl in de volgende jaren telkens f 3000 op de begrooting zal worden gebracht voor hetzelfde doel. De Burgemeester lichtte het voorstel toe en wees op den allertreurigsten toestand der zandwegen. De heer G. Schimmel was van hetzelfde gevoelen en was van meening, dat, hoe goed het is, een flink reserve-kapitaal te hebben, men toch ook er niet moet tegen opzien om zeer noodige ver beteringen aan te brengen als de finan- cieele toestand het eenigermate toelaat. De aanwezige leden namen allen ijverig deel aan het debat. Men wees op de financieele draagkracht der gemeente, op afsnijdingen van ongewenschte bochten in de wegen en de aard der bestrating. Op voorstel van den Wet houder werd besloten keien te koopen, omdat deze in de toekomst zeer voor- deelig zijn. Tenslotte werd het voorstel metal- gemeene stemmen aangenomen en de verdere afwikkeling er van in handen in B. en W. gesteld. Omdat van de rondvraag geen ge bruik werd gemaakt, sloot de voor zitter de vergadering met gebed. Hoevelaken De 17-jarige dochter van J. V. reed met de broodkar, waarvoor een hit gespannen was, huiswaarts. Doordat de hit schrok maakte hij een zijsprong, waardoor de kar tegen een boom slin gerde en omsloeg. De hit holde in de richting van het dorp en werd nabij de Steenenbrug door een paar perso nen tot stilstaan gebracht. Het naast de bestuurster gezeten 6-jarig broertje, dat tusschen de boomen van den kar was terechtgekomen, werd met een broken rechterbeen opgenomen en naar Zijn woning gebracht. Een knechtje van de garage aan den Driesprong was in de nabijheid van het Veenhuisje aan het zand gra ven. Op een gegeven oogenblik stortte een groot gedeelte van den rand der kuil naar beneden, waardoor de jongen geheel onder het zand bedolven werd. Het zoontje van den monteur S., die er bijstond, begon luidkeels om hulp geluk smaakte na veel moeite den jon gen nog bijtijds uit zijn benarde positie te bevrijden. De jongen, die bleek en ontdaan ui» het zand te voorschijn kwam, mankeerde gelukkig verder niets. Nijkerk De afsluitboomen van den overweg op den Barneveldschen weg, die tot dusverre ter plaatse werden bediend, zullen binnenkort vanaf het station worden behandeld. Deze verandering zal ingaan op 10 Maart a.s. Op dien datum zal ter weerszijden van den overweg een electrisch verlicht waar schuwingsbord in dienst worden ge steld, welke borden voor het sluiten der boomen gedraaid worden en tlsdan de waarschuwende woorden vertoonen Stop voor den overweg. Op de markt. Aanvoer: 191.500 eieren f5—5.70, 17 biggen f7—12, 1 varken f60—70, 104 runderen: melk koeien f200—340, vette koeien f200— 300, 61 nuchtere kalveren: mestkalve- ren f 1220, slachtkalveren f6—10. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. v. H. Geurtsen en E. Woudenberg Heintje en Niesje, drs. v. B. v. d. Bunt en N. Mostert Fenna, d. v. E. Wallet en B. v. d. Horst letje Ariaantje Elizabeth, d. v. J, Sietsma en E. Bok Gerritje, d. v. J. v. Dasier en J. Mochel Petrus, z. v. P. Admiraal en C. v. Essen. Ondertrouwd: B. Landman en A. Haver kamp A. Buijtenhuis en J. v. d. Veen O. Jansen en T. v. Steeg E. Staal en H. v. 't Klaphek W. v. d. w en C. Kraaijenhof. Getrouwd: H. v. Drie en C. v. Schalm G. v. d. Brink en J. v. d. Haar. Overleden: Adriana v. Grol, 18 mnd. Wouter Brouwer, 80 jr., wedn. v. G. Worst Jan H. v. d. Bunt, 22 jr. Gevestigd gemeente Amersfoort J. Pol, O.Soesterweg 63, arb.N.Sp. J. van Dongen, N.H., Puntenb.l. 29, kant.bed. J. Patist, O.KNijverh.str. 49b, depotb. M. Kingsbergen, Pauwstr. 17, vert A. Rouwenhorst, N.H., Bisschopsw. 7, kant.bed. F. Hazewindus N.H., H. v. Vianden- straat 4, leeraar. Petronella Haneveer geb. v. Fessum, R. K., L. Beekstraat 33, arb. Magdalena Dirks, G.K., P. Potterstr. 6, huish. J. Welp, R.K., P. Potterstr. 1, kleerm, J. Willeboordse, N.H., Arnh.weg 234 J. v. d. Burg, N.H., Vermeerstr. 93, ambtenaar Achterbergh, E.L., Leusderweg 174, huishoudster Moortje v. Kernebeek, G.K., K.Wilhel- minastr. 7 dienstbode Maria Oostveen, R.K., Bergstraat 7 dienstbode. G. Derksen, N.H., Javastr. 2, monteur Wilhelmina Wallet, v. Hogend, laan 5, dienstbode F. Keidel, J. v. Oldenb.laan 26. Roelina v. Hornsveld, N.H., Asterstr. 13. Antonie Hanegraaf, R.K.,0. Soesterw. 51 S. Overdijk, R.K., Aldegondestr. 102. Janske Vos, N H., Leusderweg 392. Maasje Visch, N.H., Utr.weg 86, dienstb. H. Kroner, N.H., Utr.weg 17. insp. W. Schoutendorp, N.H., Pr. Mariel. 18. Jannetje Gerards, N.H., Hof 29, dienstb. W. v. d. Kroon, N.H., R.Opv.Gest. J. v. d. Schoot, R.K., Lombokstr. 64, fabrieksarb. v. Zundert, Ev.L., Gaslaan 100 Elisabeth Ecker, R.K., Regentessel. 19, dienstb. W. Kiihler, R.K., O.Soesterweg 44, kapper Maria Coedan, N.H., Javastr. 31 H. Hendriks, R.K., Borneoplein 6, vert. C. Bouwman, R.K., Eerastr. 72, koopm. Mesie Aarnout, N.H., Lageweg 61, fabrieksarb. H. Noordman, N.H., Hellestraat 20. Hagen, N.H., Stationstr. 40a, seinw. J. Heederik, N.H., Pr.Marielaan 16, ing. Metha Clemens, Schaepmanl 5, h.i.h. Johanna v. d. Schouw, R.K., Soesterw. 2 Egbertine v. Zijdveld, N.H., Woestij- gerweg 1611 Frederika Veen, N.H., Utr.w. 266, ds.b. Henriëtte ZwarteveenJN.H., Scheltus- tusstr. 8, verpl. Alida v. d. Helm, N.H., St. Radbopd- straat 20. Anna Groenevelt, N.H., Utr.weg 215. A. Leyenhorst, R.K., Puntenb.l. 24. J. de Kraaij, R.K., R.Opv.Gesticht, huissch. J. Daals, R.K., Scherbierstr. 11schild. door gevatte koude en bij plinen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde MfJnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Orleppocdcrs. HootdpUnpoeders. Verkoudheldspoeders- Kiespljnpoeders. Hoestpoeders. Maag poeders. Rheumatlekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop I Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Gemengde Berichten Bij een brand te Londen zijn drie menschen in de vlammen omgekomen. 2 personen, die uit een raam sprongen, werden gewond, evenals drie brand weerlieden. In de Spaansche Pyreneel'n zijn 4 personen bij een lawine-ongeluk om het leven gekomen. In de Brabantsche gemeente Etten en Leur zijn in de laatste dagen tien personen, allen boven de 70 jaar, aan griep overleden. - Te Lisse is de 83-jarige H. van de Zwanenburg Teunls, i. v.E.Male-Ite roepen, waarop de knecht van de Boog, toen hij uit den autobus staple, stein en M. Hardeman Aaltje, d, v.jwed. H. V. kwam toegeschoten en het I door een auto aangereden en gedood. Onder Blerick bij Venlo werd een autobus uit Venray, die een busdienst onderhoudt tusschen Venlo en Venray, door een trein gegrepen en een 200- tal meters meegesleurd. In deaulobus zaten 25 marktbezoekers. De baan- wachteres had vergeten de afsluitboo men te laten zakken, waardoor de trein uit Venlo de bus meesleurde. Er wer den vier personen gedood, terwijl een achttal zwaar en velen licht gewond werden. De toestand der gewonden is naar omstandigheden redelijk wel, ofschoon bijna allen in hooge mate aan wond koorts lijdende zijn. De heer G. Peeters verkeert in ernstig levensgevaar, en ook de toe stand van wethouder Joosten uit Grub- benvorst, wiens beide beenen verbrij zeld zijn, is zorgwekkend. De mededeeling in sommige bladen dat de baanwachteres krankzinnig ge worden zou zijn, is onjuist. Wel is de vrouw diep onder den indruk van het gebeurde en verkeert in een overspan nen toestand. Te Kwintsheul werden de eerste aardbeien ter veiling aangevoerd. Zij brachten II cent per stuk op. In het Luxemburgsche parlement is het tot een algemeene vechtpartij gekomen tusschen Katholieke en Socia listische afgevaardigden. Een afgevaar digde werd lichf gewond. Te Andijk heeft een drie-jarige kindje een apenootje in de luchtpijp gekregen. In het ziekenhuis te Amster dam, waarheen de kleine was vervoerd, is het kind overleden. De moordenaar van mevr. Soeparwi en haar twee zoontjes, is thans van de rijksklinieken te Utrecht, al waar hij verpleegdwerd, overgebracht naar het huis van bewaring aldaar. 16 personen, die trachten dichtgevroren rivier de Nistrne naar Roemenië te vluchten, werden door den Russischen grenswacht ontdekt en beschoten. Twee hunner werden gewond, 4 anderen zakten door het ijs en verdronken. De overigen ont kwamen op Roemeensch gebied. Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. Rozen. Rozen mogen niet tg vroeg van dek beroofd worden. De reeds meest onder het dek ontstane jonge uitloopers zouden anders licht sterven door de nog komende vorst. Laat men daarentegen het dek te lang op de rozen, dan is het te vreezen, dat men ze daardoor verweekelijkt, en, dat de teere spruiten door de warme zon en droge lucht dikwijls geheel vernietigd worden. Het best is, als de bedekking op een zonnigen dag midden of einde Maart wordt weggenomen en men dan de rozen snoeit, waarna men ze weer neerlegt en de bedekking er naast in gereedheid houdt, om ze bij slecht weer spoedig te kunnen opleggen. De neergelegde rozen houdt men het best door dennenrijs omlaag, dat tevens voldoende beschutting geeft, zonder de planten te verweekelijken. Bloeiende vruchtboomen en vorst. Het gevaar van bevriezen, waaraan onze vruchtboomen tijdens en kort voor den bloei dikwijls blootgesteld zijn, kan tot op zekere hoogte voorkomen en verhinderd worden door zooveel mo gelijk 't bloeien tegen te houden. Als Februari en Maart voortdurend zonnig weer geven, wordt door de verwarming van den bodem en van de stammen der boomen de sapstrooming ontijdig opgewekt. Men doet dan goed de boomschijf (om de warmte af te houden) le bedekken met een laag mest of bladeren, zooals men in 't najaar doet met pas geplante boomen. Ook het kalken van stammen en takken kan (in Februari) nog met succes plaats hebben. Ingezonden Altaarwachtin de Parochie van O. L. Vr. Hemelvaart, alhier. Ongetwijfeld zullen de parochianen en daaronder ook zeer zeker de leden „Altaarwachters" gemerkt hebben, dat ook in de parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart tegenwoordig „boeken stalletjes" worden aangetroffen en wel één aan den ingang der Kerk (Elle- jsteeg) en één in het kerkportaal Gracht (St. Jozefzijde). Op die tafeltjes ligt, onder meer, ook het boekje getiteldBron van Christelijken geest, een boekje, aan welks ver spreiding wij niet genoeg kunnen arbeiden en waarin zelfs onze Aarts bisschop de volgende aanbeveling plaatst „Het geregeld gebruik van dit Misboekje, dat den volledigen tekst biedt van de H. Mis op Zon-en feest-1 dagen, zal overeenkomstig den vurigen wensch van onzen H. Vader den Paus, de Geloovigen inniger vereenigen met den Priester aan het Altaar, en voor hen ongetwijfeld een rijke bron zijn van Christelijken geest en diep gods dienstig leven. Daarom bevelen Wij de verspreiding van dit Misboekje In Ons Aartsbisdom ten zeerste aan. t J. H. G. JANSEN, Aartsbisschop v. Utrecht." Waar dus zóó, én Paus èn Aarts bisschop spreken, past het ons te luisteren en ons dit boekje aan te schaffen. Het voor velen vaak zoo lastig meedragen van kerkboek, ja, zelfs het zoo dikwijls voorkomend in der haast vergeten daarvan, 't is nu voorbij. Aan den ingang der kerk vindt ieder zijn boekje klaarliggen. Boven dien bevat dit juist en alleen die ge beden, die bij de H. Mis het meest verkieslijk zijn. Men moet zich wel met den Priester vereenigen, want men bidt precies wat Hij bidt. Het kan wel niet anders, of een en ander moet het Mishooren en medeofferen met den Priester ten goede komen. In het Nummer voor a.s. Zondag bevindt zich een extra bijlage, bevat tende de openbare gebeden tot ver betering van den Economischen toe stand, voorgeschreven door de Hoog waardige Bisschoppen van Nederland, onder alle H.H. Missen gedurende de Vasten van 1931. Geheel in overeenstemming met onze Vereeniging de „Allaarwacht", die voornamelijk het meer bijwonen der H. Mis en het ontvangen der H. Communie beoogt, meende ik goed te doen, ook het beter Mishooren en Misofferen te moeten propageeren. Aan mijne medeparochianen of zij deze zienswijze deelen! Het kleine offertje, 2 cent minstens per Misboekje, kan hun niet afschrik ken. In de hoop op ruime deelneming en verspreiding van bedoeld boekje feeken ik De Secretaris v. d. Altaarwacht R. VAN 'T WEL. Kerknieuws. H. FAMILIE. Aartsbroederschap der H. Familie J. M. J. gevestigd in de Kerk van Maria Hemelvaart te Amersfoort. Dinsdag was het feest voor deze fnter-parochiale Broederschap, de As piranten zouden hunne plechtige Op dracht doen, terwijl tevens alle leden hun Opdracht zouden vernieuwen. Door de zorgen van den Directeur, Kapelaan Warndoiff, was het Altaar alsook de groep der H. Familie ver sierd met levend groen en bloemen, terwijl veel waslicht het effect verhoogde. Na den lofzang Veni Creator werd de feestpredicalie gehouden door Kape laan de jong. Deze schetste de noodzaak, dat echt Christelijke vereenigingen bestaan wier leden behalve hun eigen heil, ook het heil hunner evennaasten be hartigen. Onder die Christelijke vereenigingen neemt de Aartsbroederschap der H. Familie een hooge, zoo niet de eerste plaats in, daarom is het zoo nood zakelijk dat deze Broederschap op ruime medewerking van velen mag rekenen. Hierna werd de Akte van Opdracht voor gelezen, en door allen herhaald. Vervolgens las den Weleerw. Be stuurder de Formule van Aanneming en zegende de leden, waarna de medailles werden gewijd en aan de nieuwe leden omgehangen. Toen nam den WelEerw. Bestuurder het woord om in gloedvolle woorden de nieuwe leden te feliciteeren met hunne opdracht en sprak den wensch uit, dat zij trouwe leden mochten blijven tot hun eigen geluk en tot sieraad van de Broederschap. Met een kort Lof werd deze oefe ning gesloten, waarbij de zangaldeeling zich zeer verdienstelijk van haar taak kweet. De HoogEerw. Deken woonde deze oefening van begin tot het einde bij, een bewijs van de groote belangstelling die hij voor deze Broederschap heeft. BIDDEN. Om den zeer slechten economischen toestand, waaronder alten gedrukt gaan, achten Wij het noodig Gods barmhar tigheid en ontferming door bizonder openbare gebeden af te smeeken ten einde uitkomst te verkrijgen. Daarom verordenen Wij, dat gedu rende de Vasten, den tijd van gebed en boete: 1. In alle H. Missen zal worden ge beden de orato imperata PRO QUA- CUNQUE TRIBULATiONE (n 13) lan- quam pro re gravi etiam in dup. 2 cl. 2. 's Zondags onder het Lof of de Vespers de Litanie van O. L. Vrouw zal worden gebeden. J. H. G. JANSEN, Aartsbisschop van Utrecht. L. J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond. P. A. W. HOPMANS, Bisschop van Breda. A. F. DIEPEN, Bisschop van 's Bosch. J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. KERKELIJKE DIENSTEN. druk verbaden Ingevolge de auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Geboden Vasten- en Onthoudings dag. 8 uur gezongen H. Mis. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG Van 5—half-8 uitstelling van het Allerheiligste voor de leden van ae Altaarwacht. 7 uur Lof. VRIJDAG Geboden Vasten- en Onthoudings dag. ZATERDAG Alleen Vastendag, doch het ge bruik van vleeschspijzen is ge oorloofd. Van 4—9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Aschdag. Begin van de40-daag- sche Vasten. Geboden Vasten- en Onthoudings dag. H.H. Missen om 7 uur, kwart over acht gezongen H. Mis en 9 uur; na de H.H. Missen wor den de Aschkruisjes gegeven. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. VRIJDAG Geboden Vasten- enOnthoudings- dag. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paul us Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Asch Woensdag H.H. Missen om 6 uur, 7 uur en 8 uur gezongen H. Mis. Voor en na iedere H. Mis uit- deeling der aschkruisjes. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half-8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRiDUS. Jacob Calsiaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Asch Woensdag, geboden vasten en onthouding. De H Missen dien dag om 7 uur half 8 en tien minuten over 8. Na de H. Missen worden de asch kruisjes gegeven. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG Half 8 le H. Mis. "Va ui» 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAO 7'/a le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Van 3-7 uur biechthooren. 6 uur Kruisweg en Lof. Nifkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om le biechlen. 6 uur kruisweg en kort Lof. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktbericht Amersfoort, 16 Febr. 1931. Kaasmarkt. Aanvoer 22 wagens, wegende K.G. Prijs f31.— lol f36.50 per 50 K.G. Handel vlug.

De Eembode | 1931 | | pagina 2