Wij alléén in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rljksvischhallen te IJmuiden. U is dus sleeds verzekerd van de billljkste prijzen en de noodzakelijke kwaliteits controle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN OPOERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schclvisch, Schol Bot enz. Vlschconserven. Warme Croquettcn en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops GEZELSCHAP .DE STILLE OMGANG". Vrijdagavond had de jaartjikschc bij eenkomst plaats van het Gezelschap .De Stille Omgang", waarvoor telken jarc groote belangstelling wordt ge toond. Na een welkomstwoord van den Voorzitter, In het bijzonder aan Rector Bots en éen nieuwen Directeur Kapl. de Jong, las de Secretaris notulen en jaarverslag voor. De Vereeniging telt blijkens genoemd verslag ruim 600 leden. De ontvangsten over 1930 be droegen 1312.78; uitgaven f221.98* saldo f90.80. Rector Bots begon zijn pittige rede met de mededeeling dat de klacht niet van de lucht is dat we toch in zoo'n slechten tijd leven. Velen staan critisch tegenover alles om hen heen. Toch is dat wel goed. De moderne raensch meent dat het tegenwoordige mondaine leven alles Is. Wij leven in de eeuw, waarin de stof het gewonnen heeft van de geest, het lichaam van de ziel, de wereld schijnbaar van God. Het materialisme heeft het leven beroofd van geluk en tevredenheid. En toch is de wereld zoekende naar God, dik wijls onbewust. Zijn wij, aldus Spr., bewust van de heerlijke roeping die wij hebben. Wij hebben Christus in onze kerken en wij kunnen vragen ook voor de zoekers naar God. God is dicht bij ons, doch wij moeten ook dicht bij God zijn met onze verlangens, Klachten, wenschen en handelingen, onrust van dezen tijd toont de on voldaanheid van de menschheid. Ons voorbeeld en ons omgaan met Christus zal ons en hen terug moeten voeren naar Hem en zoodoende zal de rust des hatten wederkeeren. Paulus zegt: Doe Christus aan, vormt U als Christus in uw gedachten en handelingen, in alles. Dat is het Christus-ideaal. Wan neer ge, aldus Spr., over enkele weken meegaat om Christus te huldigen, denkt er dan om dat ge u geheel in moet leven in Christus. Dan moet ge een machtig medelijden in u dragen voor de wereld. Ge moet meedragen het groote leed van de volkeren en dat straks in de handen stellen van Christus, de groote Bemiddelaar. Naarmate gij meer bidt voor terugkeer van de dwaze wereld tot God, naar die mate zal het Godsverlangen in u worden opgevoerd. Het program werd vastgesteld als volgt: Vertrek 11.06 uur. Na aankomst te Amsterdam bijwonen van het Lof in de kerk aan de Rozengracht, waarna direct de omgang gemaakt wordt. Na de omgaug bijwonen van de H. Mis in dezelfde kerk, waaronder allen ter H. Tafel naderen. Na de H. Mis ge zamenlijk naar het Roothaanhuis en vandaar terug naar Amersfoort om 6.46 uur. De Algemeene Intentie is dat de zoo pas verschenen Encycliek van Z. H. Paus Pius XI over het Christelijk Huwelijk het gezinsleven mogen ver sterken en bovendien om door de voorspraak der H. Maagd de beëindi ging te verkrijgen van de algemeene wereldcrisis en de rampen daaruit voortvloeiend ons gespaard blijven. Enkele mededeelingen over het her denken van de nachtelijke omgang voor 50 jaar begonnen, werden nog gedaan. Als Penningmeester werd met alge meene stemmen herkozen de heer Pordon. Kapi. de Jong dankte voor het woord van welkom tot hem gericht en sprak zijn vreugde erover uit dat hij tot Directeur was aangewezen. De Eucha ristie is het hoogste wat we bezitten. Ons Geloof moet worden voortgedra gen voor de toekomst, voor ons na geslacht. Na sluiting gaven velen zich op. De candidatenlijst der Anti-Rev. partij voor den gemeenteraad is samen gesteld als volgt 1. N. Veis Heyn, aftr. 2. M, L. Stadig, aftr. Bussutn, Doom, Soest en Baarn. De omzet van fruit en groenten be draagt f 128.862.89; dat van bloemen f 20.553.35, totaal f 149.416.24. In de plaats van den heer Hartlooper, die zich niet meer ter beschikking heeft gesteld, is tot bestuurslid gekozen Baron van Boetzelaer te Hoogland. Er is gemaakt een netto winst van f303.06, welk gebruikt wordt tot aflos sing van oude schuld. De burgemeester is verhinderd Woensdag spreekuur te houden. Door architect Plooy is aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis en van een enkel woonhuis aan den Hoogeweg, met volgenden uitslag. Inschrijvers: R. v. Beek f21.480; W. Eggenkamp Leusden f 18.640J. v, d. Ham Nijkerk f 18.390W. v. Gen- deren Soest f 18.350J. Hendriksen f 18.340Gebr. Demmer Nijkerk f18.312; j. A. v. Keulen f18 260; H. Barten f 18.117; J. B. Alfrink Nijkerk f 17.700; T. v. Wijland f17.600; Fa. H. Lensing Zn. f 17.441G. Broek huizen Scherpenzeel f 16.900; J. van Bekkum Hooglanderveen f 16.525Fa. Brandsen Ouwerkerk f16.360; Kuit Van Zomeren Barneveld f 15.497. Met ingang van 1 Maart a.s. is aan den heer M. A. E. Seeuwen eervol ontslag verleend als Hoofd-lnspecteur van Politie. de Zondag gehouden stemming voor de candidatenlijst der R.K. Staats partij voor de Prov. Staten kwamen 289 vande ongeveer UOOledenstemmen. Voor het politiek advies stemden 170 leden. Verder werden op de Amersfoortsche candidaten uitgebracht: H. J. C. Venings in totaal 84 stemmen G.J. Noordman in totaal 70 stemmen Mr. A. C. Th. Kooien 85 stemmen. De verkiezing van den heer H. J. C. Venings tot lid van de Prov. Staten der provincie Utrecht is verzekerd. In 1930 toefden in het St. Alfonsus Retraitenhuis aan de Barchman Wuy- tierslaan 4504 personen voor het hou- :ner retraite, ofwel 240 meer 1929. In 1911 het eerste retraite- jaar waren er 2009. De Amersfoortsche parochieën lever den 224 retraitanten, waarvan 69 uit O. L. Vrouw, 59 uit St. Ansfridus. 58 uit St. Franc. Xaverius en 38 uit St. Henricus. De nieuwe kiezerslijst, bevat de namen 19024 kiezers voor de Tweede Kamer, 18114 voor de Staten en 17828 voor de Gemeente Raad. In 1927 bedroeg het aantal kiezers voor de Staten 16409 en 16200 voor den Raad. Door den bouwondernemer P v. Eijkelburg, is een schrijven aan de leden van den Raad gericht waarin hij bezwaren oppert tegen de wijze waarop door het gemeentebestuur wordt ge handeld ten aanzien van de exploitatie van bouwterreinen aan den Leusderweg. Door architect Beekman werd aan besteed dc bouw van een leslokaal aan dc school te Hees. Inschrijvers waren: G. Mets,f9000; Klein en De Kruiff, f 7869J. Karelse, f7849; O. Bosboom, f7859; W. v.d. Velden, f7670; Rademaker en Dorre- steijn, f7597; J. J. Schadewijk, f7667; O. v. d. Berg, f7500. Tegen B. P. en M. v. d. B. ii proces-verbaal oijgemaakt omdat zij beiden, doch ieder voor zich, een onder de Hinderwet vallende inrichting in werking hadden gesteld, zonder vooraf daartoe de vereischte vergunning te hebben verkregen. Soesterberg Door den kapitein-vlieger Versteeg is het le Nederlandsche ambulance vliegtuig ingevlogen. Het toestel, het welk is ontworpen door de construc teurs van de Luchtvaartafdeeling Boe- vink en Detollenaire, voldeed zeer goed. Bij het aanzetten van den motor eener vliegmachine, kreeg de leerling vliegenier, Van Liempt, bij het terug slaan der schroef een zoodanige klap op den arm, dat deze brak. dat ze eerst in 1450 geheel voltooid was en van poorten, wachttorens en sentinelhuiskens voorzien. Later vc~ zag men deze nog van bolwerken, ze beter aan de nieuwe manier oorlogvoeren aan te passen. In de eerste eeuwen van haar bestaan had Amersfoort moeite om de 5000 zielen te bereiken. In 1760 telde de stad 1700 huizen met 8000 De laatste vijftig jaar hebben Amers foort geheel van uitzicht niet alleen, maar ook in 't dagelijksch leven veel doen veranderen. Men heeft zich wel moeten aanpassen aan de veranderde maatschappij en dat nog al snel en handig gedaan. Niet alleen de ouderen maar ook de jongeren zien met ver bazing dat naast het noodige ook het schoone in den uitbouw betracht wordt. Wanneer wij nu den uitgroei van Amersfoort naar alle zijden zien en Na de Wasch CBttllTCOSTUMES Uit den Omtrek Barneveld De politie te Barneveld heeft een Duitscher aangehouden, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan op lichting, ten nadeele van een bewoner aldaar, voor een bedrag van ongeveer f2000. - .- Ede De politie te Ede heeft zekere A. te Bennekom en G. te Ede aangehouden, verdacht van de in den laatsten tijd aldaar plaats gehad hebbende kippen diefstallen. Het is de politie gelukt 32 stuks kippen op te sporen. Vermoede lijk zijn de meeste gestolen kippen per vrachtauto over de grens naar Duitschland vervoerd. Graaff, aftr. 5. P. Boender. 6. Dr. Job. H. Scheurer. 7. J. Rens. 8. A. Smeitink. 9. A van Diggele. 10. T. Sikn.a. In dc jaarvergadering der groenten-1 ingang van 1 Maart a.s" benoemd de veiling werd aangetoond, dat de zaak heeren A. de Raadt te Leiden, Th. A. goed marcheert. De bloemenveiling Jansen te Koewacht en E. Heupers te neemt toe in beteekenis. Er wordt aan-1 Zaandam. Voor deze vacatures hadden gevoerd uit Amersfoort, Harderwijk,{zich 162 sollicitanten aangemeld. Voor de drie in deze gemeente va cant zijnde betrekkingen van agent van j politie zijn door den burgemeester met Gedachten over Amersfoort*» ontwikkeling- Amersfoort is van een groep huizen bij de doorwaadbare plaats der Eem in den loop der eeuwen door zijne gunstige ligging aan den grooten weg van Amsterdam en Utrecht naar Gel derland en Overijssel eerst tot een stad geworden, die als verdedigbare plaats volk trok en schutse bood de nijvere bevolking en in onzen tot eene plaats, die medetelt en rang heeft tusschen de Nederlandsche ste den. De stad is normaal gegroeid tot de laatste helft der vorige eeuw. Men rekende niet op grooteren groei, anders had men het oude station verder ge legd, maar toen is de wasdom zicht baar gekomen en houdt aan. Deze evolutie in den gang van zaken is te merkwaardig om daararn niet eenige regelen te wijden. De omvang eener oude stad moet men zich niet al te groot voorstellen; deze is met die eener tegenwoordige uitgegroeide grootstad heelemaal niet vergelijken. Wanneer het gebied eener stad aan weiden, bosschen en heiden, zooals dit met Amersfoort het geval was, ook al groot was, dan was de bemuurde stad nog zeer klein. De kern van Amersfoort was het bevestigde huis op den Hof bij de, Voirde, liggende tegen zulk een weide gebied, dat aan de van Zuylens be hoorde en waarvoor men, toen dit bij de stad getrokken werd een Canon of erfpachtsom moest betalen, gelijk ge steld met twee zilveren bekers. Men heeft die tot de Fransche revolutie moeten betalen. Ook langs den heirweg aan de Westzij over de Eem breidde zich Amersfoort uit. Opmerkelijk is het, dat men zoo weinig resten of sporen van het eerste versterkte huis ontdekt heeft. Om dc helft der 13e eeuw werd het eene bemuurde stad, want in 1269 werd ze reeds belegerd en ingenomen (Slichtenhorst 99, v. Bemmel 17). Ze had, zooals we weten, vier poorten en een dubbele gracht met levend water. Toen men in de kleine stad woon ruimte noodig had, greep men tot een eigenaardig middel, men bouwde langs wal en gracht groote, hooge ver dedigbare huizen, de Muurhuizen, die nog voor een deel bestaan en wier wedergade men in Nederland niet Men heeft de stad administratief in drie groote deeien gedeeld: deKrom- mestraat, de Langestraat en de Bruyel. Van de verdedigingswerken en dc poorten bestaan alleen de twee toren tjes der Kamperbinnenpoort nog ir wezen. Ze heeft veel geleden en is veel omstreden. Deze zijn dus een kleine zeven eeuwen oud. Amersfoort was het vereenigingspunt der omliggende dorpen geworden „de stad" en ging vooruit, vooral doordat er vele brouwerijen waren, die hun bier naar alle andere gewesten ver zonden. Het bouwen van kerken, het stich ten van kloosters, doorgangshuizen, hospitaal en grootere gebouwen vroeg meer ruimte en toen nam de Magistraat een zeer wijs besluit in de laatste helft der XHIe eeuw, om de stad verder uit te breiden, waardoor voor al die in stellingen en de burgers meer ruimte zou komen. Men ging een nieuwe gracht graven en een nieuwen muur optrekken, waarbij men het materiaal aan steen ook door het opleggen van leveringen van steen of steenboeten kreeg. De bedevaart naar O. L. Vrouw deed den mooien toren stichten en bracht veel toeloop en inkomsten. De stad werd bij dien uitleg vooral naar den kant van de Kamp of den Pothof uitgezet. Dat is alles zoo ruim en zoo met overleg geschied, dat men tot aan onzen tijd toe genoegzaam ruimte had voor de toenmalige stads ontwikkeling. Aan de nieuwe stadsmuur heeft men destijds lang gebouwd, zoo- wijken verrijzen, dan gaan de gedach ten als van zelfs nog eens terug tot den nog niet zoo ver terug gelegen tijd, dat de stad slechts hier en daar sporen van expansie vertoonde. Het is toch niet zoo lang geleden, dat er over de spoorlijn achter het station en op den Berg nog weinig nieuwbouw te zien was en daar vol maakte rust heerschte. Amersfoort was toen de met grachten omsloten stad waar dc Amersfoorter woonde als een rechte poirter rustig in de oude stad, belangstellend in den stand der Eem en den prijs van den kadaster. De inwoners kenden elkander, ken den hunne overheid, zelfs de politie tot en met de nachtwakers. Men leidde een kalm leven, afgewisseld een enkele maal door een ongeluk, een schan daaltje, eer. zeldzaam ruzietje [in den tammen gemeenteraad of iets anders. Het gebrek aan bouwterrein in de stad, woningnood, toename der be volking en speculatie dreef de bouwers naar buiten. Men erkende het voordeel van het vrije buitenwonen, men zag het schoone der vergezichten op den Berg, men ging het voordeel der open ruimten waardeeren. Waar men dan het gemeentelijk bouwtoezicht een góed uitbreidingsplan door bekwame deskundigen had doen vervaardigen en op het terrein uitzetten, verrezen er spoedig enkele gebouwen, die men nog weet aan te wijzen en die nog het uitzicht volgens den vroegeren smaak toonen. Dan volgden er lange rijen burgerhuisjes en groote villa's tot voor goed allerwege de bouwlust opkwam en naar alle kanten woningen, landhuizen en villa's verrezen, waarvan thans sommige de grootte hebben van een ouderwetsch kasteel. Allerlei bouwmeesters lieten kunst zien; de stad en de vennoot schappen bouwden wijken, want de trek naar Amersfoort van buiten hield aan. Van een stadje van tienduizend zielen groeide het uit tot twintig, tot dertigduizend en gaat nu naar de veertigduizend. Maar de kern, de eigenlijke stad ligt er nog altijd binnen in, verbeterd, maar in wezen niet veranderd, met den O. L. Vrouwetoren als baak, nog alle bewoners en vreemden tot zich trek kende. Met een goed oog ziet de binnen stad al dat nieuwe verrijzen en om zich heen opgroeien en bloeien en brengt af en toe hare bescheiden wen schen ten gehoore, als hare behoeften in het gedrang dreigen te komen en zij ook gaarne mooie straten en grach ten zou hebben en behouden. In de oude stad wordt de eerlijke strijd om bestaan 't felste gestreden. De oude Amersfoorters hebben den geheele last der moeilijke tijden en de beginjaren der ontwikkeling moeten dragen. Daarbij dient wel niet vergeten te worden, dat de prijzen in die tijden laag, de behoeften geringer waren en de menschen met weinig tevreden waren. De schuldenlast van Amersfoort is als vele andere steden voor een deel te wijten aan het lang uitstellen van hoog noodzakelijke verbeteringen, en de uitbreiding, die daardoor een te snel en onrustig verloop kreeg, wat men echter in de latere jaren heeft zoeken te ondervangen. Vooral de laatste jaren zijn jaren geweest van geweldigen groei, die nog niet stil staat. Het ambtenaarspersoneel is in diezelfde mate gegroeid, het aan tal der vroede vaderen en hunner ver gaderingen is verdubbeld. De besognes en zorgen van B. en W. zijn van perio dieke veranderd in dagelijksche. Het verkeer eischt nauwlettende zorg, om dat de binnenstad vooral op het nieuw vervoer niet ingericht is. De verbinding met het station, met de omliggende gemeenten vragen nieuwe banen, die in het naaste verschiet liggen. Al lijdt Amersfoort ook, even als andere plaat sen, onder de druk der tijden, onder de werkeloosheid en andere plagen, het gaat vol vertrouwen de toekomst tegemoet en laat men zijne gedachten gaan over Amersfoorts ontwikkeling, dan krijgt men. vertrouwen in de leiding en wacht men de komende dingen met een gerust hart af. En de mooie O. L. Vrouwe-toren zingt de bewoners in bemoedigende wijsjes zijn „excelsior" toe. Ge nengde Berichten - In de fabriek te Vlaardingen k de 19-jarige S. P., met zijn linkerhand tusschen de fraisebank, waarbij hem drie vingers en een gedeelte van de hand werden afgezaagd. Bij Kon. besl. is bepaald, dat in 1931 de vervroeging met één uurjvan den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908, zal aan vangen 15 Mei en zal eindigen 4 Oct. Toen de sneltrein van Parijs naar Saarbrücken op het station Epernay stopte, bemerkte een spoorbeambte op het dak van een der wagons het lijk van een naar schatting 20-jarigen jonge man, wiens .hoofd van het lichaam gescheiden bleek te zijn. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat men te doen had met een man die als gratis passa gier op het dak van een wagon was geklommen en waarschijnlijk bij het passeeren van een lagen tunnel op zoo vreeselijke wijze om het leven kwam. Op een onbewaakten overweg bi Maarsbergen werd een vrachtauto ui Scherpenzeel dooreen trein aangereden. De auto werd aan den kant geslingerd en zwaar beschadigd. Te Amsterdam is gearresteerd eer ex-administrateur van het Weduwen- en Weezenfonds van de Maatsch.Arti et Amicitiae, die verdacht wordt ruim f50.000 uit de kas te hebben verduisterd. Vorige week hebben op de Zuider zee, tengevolge van den mist, ver schillende scheepsbotsingen plaats ge had. Gelukkig werd slechts materiëele schade aangericht. Te Assen is een sergeant-majoor in het Noord-Willemskanaal geraakt en verdronken. Het slachtoffer was gehuwd. De Amsterdamsche recherche is er vrij spoedig in geslaagd de identiteit van den persoon, die het schilderij van Rembrandt ernstig heeft beschadigd, vast te stellen. Het is een 46-jarige kantoorbediende, die reeds enkele jaren werkloos is; de man is doof en woont met een eveneens stokdooven vader. De man heeft waarschijnlijk in een vlaag van wanhoop over zijn toestand gehandeld. De 50-jarige mevrouw J. Boot te Rotterdam, die hulpbehoevend is, was dezer dagen alleen thuis en wilde de kachel aanmaken, daar haar dochtertje naar school was en de dienstbode pas om 9 uur kwam. Hierbij is zij in brand geraakt en met fel brandende kleeren naar het raam geloopen van de kamer, die op de eerste verdieping ligt. De ontzette buren zagen even later de vrouw, die een brandende fakkel geleek, uit het raam vallen. Zij werd dood opgenomen. In een mijn bij Eschweiler heeft een mijngasontploffing plaats gehad, waardoor 29 mijnwerkers werden ge dood; 4 personen zijn zwaargewond, terwijl een 10-tal met gasvergiftiging in het ziekenhuis moest worden op genomen. Bij Calamata zijn een personentrein en een losse locomotief in vollen vaart op elkaar gebotst. De beide locomo tieven en 4 wagens werden vernield. Tot nog toe zijn 15 dooden gevonden, terwijl een 50-tal personen ernstig ge wond werden. Zekere B. te Hoensbroek vermiste een geldkistje, inhoudende een som van f 2500. Bij onderzoek door de recherche kwam aan het licht, dat de diefstal is gepleegd door den zoon. Deze is in het huis van bewaring op gesloten. Het echtpaar Zimmerman uit Weenen, dat eenige dagen geleden, toen er hevige sneeuwstormen woedden, familie te Bruck aan de Leitha was gaan op zoeken, en sindsdien vermist werd, is op een landweg onder een meter dikke sneeuwlaag doodgevroren gevonden. In een woning te Chicago had een ontploffing plaats, gevolgd door brand. Het gezin, dat te bed lag, werd vol komen door het vuur verrast, 3 kin deren konden niet en verbrandden, de zeven andere leden van het gezin werden zwaar gewond. Tengevolge van regen- en sneeuw buien, die nu reeds sedert 49 dagen onafgebroken Bilbas (Sp.) teisteren, is het verkeer op verschillende wegen gestoord. Al sedert verscheidene dagen kan in de mijnen niet worden gewerkt. Een Japansch marine-vliegtuig, dat in brand vloog, viel op een landbouw school. Drie inzittenden verkoolden in het toestel, dat de school in asch legde.) In de buurtschap Zwilbroek, wilde de landbouwer A. H. een touw vast maken aan een vracht stroo. De lading liet los. De man kwam onder den vracht terecht en werd doodgedrukt. KERKELIJKB Nadruk verboden Ingovolge de Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X.Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Quatertemperdag. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Quateriemperdag. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Quatertemperdag. Van 4—9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Mis om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG, Vrijdagen Zaterdag Quatertemper geboden vasten en Onthoudingsdag. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. 7 uur Lof. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG, Vrijdagen Zaterdag Quatertemperdagen geboden vas ten en onthoudingsdagen. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half-8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl. Jacob Catslaan no. 28,Telef.558. WOENSDAG Vrijdag en Zaterdag, Quatertem per, geboden vasten- en onthou dingsdagen. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS WOENSDAG Quatertemperdag geboden vasten en onthoudingsdag. ir le H. Mis. ir gez. H. Mis. 9 en 12 uur Catech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG Quatertemperdag geboden vasten en onthoudingsdag. Half 8 le H. Mis. 'U uur 2e H. Mis. en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Quatertemperdag geboden vasten en onthoudingsdag. 7le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Van 3—7 uur biechthooren. r Kruisweg en Lof. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. in de week de H. Mis om 8 uur. Te Follega is de kapitale boerderij, bewoond door J. Krol, geheel afge brand. In de vlammen kwamen 33 hoornbeesten en 2 paarden om. De oorzaak is vermoedelijk het in brand geraken van een stallantaarn. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. WOENSDAG Quatertemper geboden vasten en or.thoudingsdag. VRIJDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. ZATERDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 6 uur kruisweg en kort Lof. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktbericht Amersfoort, 24 Febr. 1931. Kaasmarkt. Aanvoer 14 wagens, wegende 4000 K.G. Prijs f36.— tot f39.00 per 50 K.G. Handel vlug.

De Eembode | 1931 | | pagina 2