PEUGEOT rnmrn Wij alléén No. 11 Zoekt U een Auto? Koopt dan een bij OARAGE WILLGO De prestatie-rit bewijst U zijn deugdelijkheid! Prijzen vanaf f1850.» in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- conlrOlel Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhandel li. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN OPGERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw,Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. is de lijst der Katholieke Staatspartij en niet no. 12. No. 12 is de lijst der Kath. Volks partij, die door haar optreden ver warring sticht en zoo oorzaak zou kun nen worden, dat de Katholieke Staats partij niet bereikt, wat bereikt kan worden als alle Katholieken eendrachtig samengaan. Stemmen op no. 1 van lijst 11 en bevorderen dat in uw omgeving door alle Katholieken uw voorbeeld worde gevolgd. Er mag geen enkele stem door mis verstand verloren gaan. AVONDVAK- EN VAKTEEKENSCHOOL. Het einddiploma is uitgereikt: Afd. Timmeren: H. Bouwmeester, Woudenberg; B. de Bruin, Soest; K. Crist, L. A. v. Eist, W. v. Kleef, H. Kordewal, R. v. Loenen, Leusden; G. Meijer, C.v. Nieuwenhuizen, G. Schreu- der, J. v. d. Snee, j. v. Werkhoven I. J. van Winterwijk. Afd. Metselen: H. J. Hoeijen. Afd. Lood- en Zinkbe werken: J.Jacobs en W. v. Meeteren. Afd. Machine-bankwerkenH. Louis en F. v. Opijnen. Afd. Electrotechniek: J. W. H. Blom. Afd. MeubelmakenJ. J. Tetenburg. Afd. Schilderen: N.Brons,Leusden; G. M. v. d. Heyden, G. de Kruiff en H. v. Wijland. Afd. Schoenmaken: R. van Asselt, Leusden. Afd. Typografen: W. v. Eeden. Op den Utrechtschen weg werd een jongetje aangereden door een auto, waardoor het knaapje behalve een beenbreuk eenige schaafwonden opliep. De bestuurder heeft geen schuld, daar het kind plotseling den weg overstak. Ten overstaan van notaris Knoppers zijn geveild: 1. Woonhuis, Puntenburgerlaan 35, A. Takken f3700. 2. Woonhuis, Bisschopsweg 39, G. H. Egink f3150. 3 en 4. 2 Huizen, Hellestraat Nos. 49 en 51, J. de Bruin te Hoogland f2100. 5. Woonhuis, Weverssingel 45, J. W. B. Rouwhorst f4150. 6 en 7. 2 Woonhuizen, Muurhuizen Nos. 117 en 119 opgehouden f5800. 8. Woonhuis, Groote Koppel (gem. Hoogland) No. E 197|is niet geveild. De verbouw van de Meisjesschool aan het Plantsoen tot een inrichting voor voortgezet onderwijs aan meisjes, waarvoor den Raad een crediet wordt aangevraagd, zal naar raming ongeveer f30.000 kosten.fHierin is begrepen het meubilair en de centrale verwarming. De eerste bijenmarkt wordt hier gehouden in den tuin van het Volks gebouw Persijnstraat Vrijdag a.s. De R. K. Tooneelver. „Euripides" organiseert een amusementsavond op Zondag 26 April en 3 Mei in St. Aechten. Opgevoerd worden de klucht „Het le gaat van Mijnheer Valderak" en „Het huwelijkskantoor van Levi Paardebek" Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor overeenkomsten aan te gaan met naburige gemeenten, die kin deren naar de openbare scholen hier ter stede zenden. Tot nu toe werd volstaan met de heffing van het normale schoolgeld. In het vervolg zal men aan de buiten gemeenten de kostprijs in rekening brengen per leerling. Het geldt hier in totaal 39 leerlingen. Namens de bouwvereeniging Goed Wonen werd doorden architect Adriaans aanbesteed het bouwen van 63 wo ningen aan de Seringstraat. De inschrijvingen voor den bouw zonder graniet vloeren luidden als volgt: Duin, Soestdijk, f 194.900; Kleerebezem Purmeren, f 192.155Ter Ellen, Olden- zaal f192.000; De Jong, Ouderkerk, f 191.200; Wassing, Woerden, f189.900; Zaansch Bouwverbond, Wormerveer, f 178.930; van Batenburg, Leerdam, f 170.870. Daags te voren moesten de biljetten zijn ingeleverd. De afd. Amersfoort van de Aannemersbond had besloten zich niet te onderwerpen aan deze bepaling, zoodat de biljetten dezer leden op het uur van aanbesteden niet binnen kwamen. CONCERT AMERSFOORT'S MANNENKOOR. Het concert dat Amersf. Mannenkoor Vrijdag LI. in de Markthal gaf mag wederom goed geslaagd heeten zoo wel wat betreft de opkomst van pu bliek als wat betreft de prestaties op muzikaal gebied. De verschillende koornummers wer den onder leiding van Gerrit van den Burg zeer lofwaardig vertolkt. Natuur lijk werden alle onvolmaaktheden niet voorkomen, viel hier en daar een verbrokkeling van de melodische lijn, maar over 't algemeen wist de dirigent zeer veel schoons uitzijn koor te halen. Er waren gedeelten van prachtige klankplastiek, zoowel door kleur als door juiste melodievoering, er viel te genieten een heerlijke rhythmische be wogenheid dat alles door de dwingende, bezielende leiding van den dirigent die zijn gewillige schare aan voert met groot muzikaal begrip en, expressief gebaar. (Zoodat het ons spijt (bij alle eerbied voor „mannenzang") dat aan deze leider niet een uitnemend onderlegd gemengd koor ter beschik king staat, wat immers in de a-capella- zanj ng zooveel méér mogelijkheden biedt). „Zegepraal" van Brandts Buys muntte Burgerlijke (Stand. 14 April. GeborenJohanna Maria d. van N. F. de Jong en Q, Koppers. GerarduB Qijsbertus Everardus. z. M. G. Montauban en E. Brandsen. GehuwdW. H. Pas en P. J. G. Gerritsen. OverledenJohanna Ou wer- kerk, 9! j. Elizabeth Cornelia Kroon, 65 j., echtg. van J. M. Maters. Anna Maria Becude, 90 j. 15 April. Geboren: Ernestine Berta Nicola, d. van A. Terschegget en G. Meerwijk. Gijsbertus Johannes, z. van J. v. Logtestijn en G. Herder. Johanna, d. van J. de Zwart en P. A. Slierendrecht. GehuwdH. R. Smink en H. v. Burgsteden. J. Arlar en C. v. IJzendoorn. Overleden: Willem Polman, 77 j., echtg. van J. Lubbersen. 16 April. Geboren: Anna, d.vanG. Zevenboom en A. Woudenberg. Gerrit, d. van A. Dunk en H. v. Surk- sum. OndertrouwdA. v. Straalen en J. H. Hopman. M. L. v. Overeem i J. Serré. G. H. O. Lambrechts i P. v. d. Brom. J. E. Witteveen en M. A. D. Wiesman. J. P. Kreu- -iling en H. de Neeling. G. P- :heffer en J. W. Singels. N. Zaal en A. G. Ruitenberg. G. v. Huik en C. Lablans. W. Overeem en A. v. Dijk. Overleden: Tijmen Johannes Hendrikus van Loenen, 4 m. 17 April. Geboren: HendrikaTheo dora, d. van R. Greefhorst en E. Ch. Boersen. Overleden: Hendrika Alber ta Eusela van 't Erve, 25 j., echtg. van M. Leenards. 18 April. OverledenAlida Gerharda Vaags, 70 j., wed. van W. B. Stevens. Jacob Franciscus Willemsen, 18 j. Aart Jacobus van Brucken, 55 j., tchtg. van H. v. Aalsburg. 20 April. Geboren: Wulfert, v. Soeren en H. v. Brummelen. Charles Bernard, z. van W. Tabernal en S. Brink. Jan Herm, z. van H. Kamerbeek en J. W.Gogh. —Johanna Geertruida, d. van Ch. C. Hasselman en J. G. Kolff. Jan Adrianus, z. van H. v. Zanten en T. Landman. Over leden Leonie Cornelia Francisca van Lier, 6 j. Catharina van Wandelen, 73 j., wed. van A. v. Empelen. uit door schoone kleur (vooral 3e en 4e couplet) en levendige rhythmiek-detonatie wist de dirigent weer eenigzins op te drijven. Ook „de Ruïne" van denzelfden componist werd goed weergegeven, maar wat heeft toch die arme Siegfried misdaan, dat hij |in het vierde cou plet zoo wordt afgesnauwd in de echo-episode hadden we gaarne wat meer rhythmische zang behouden de climax op het slot kwam goed tot zijn recht (al doet het ons ietwat komisch aan te vernemen, dat de Brederodes hun goed en bloed ten offer brachten voor onze vrijheid van gewetenja, ja, die vrijheid, daar heb ben onze voorouders van gelust). Na de rustpoos volgden een zeer mooi nummer van Schubert „die Nacht" en een geestig „die Grenadiere" van Pütz, waarvan het 2e couplet gebis seerd moest worden. Het aanstaande concours-nummer Morgenlied" van Loots is wel reeds concours-fahig; toch zouden we het begin liever wat rustiger van tempo hebben gehoord, en het verdere ver loop niet zoo strak regelmatig, hoewel we zeer goed weten, dat zulks in deze compositie zeer moeilijk is. „De Broederschap" van Wiertz bleek weder een machtig koorwerk, jammer dat de ideëele climax op het eind, in de compositie niet geëvenredigd wordt teruggevonden. Als soliste trad op Gertrud Nierop- Rittershaus, alt, A'foort, aan de vleu gel begeleid door haar leerares Mevr. Jeanne Landré te Nijmegen. In de ge moedelijke omgeving van dit populaire concert was dit optreden niet onver antwoord, hoewel deze zangeres voor het heusche concert-podium nog niet rijp is. De stem is nog lang niet ge ëgaliseerd klinkt in de laagste donker en vol, doch in de hoogste dun, ja scherp. En terwijl de mimiek der zangeres deed blijken, dat zij de beteekenis der tekst begreep, kwam hiervan in de stem weinig tot uitdruk king, vooral de aria's voor de pauze werden erg vlak gezongen. Mevr. Landré begeleidde mooi, hoe wel wij soms een meer manlijke aan slag zouden wenschen en forscher stijl; ook is het geen aangenaam gezicht, wanneer de begeleidster alle mondstanden aan haar leerling nog even vóórdoet op het concert; dat ge schiede alleen op de les. Er waren bloemen voor de dames en veel applaus, dit laatste ook koor en dirigent. Van gemeentewege werd aanbesteed het uitvoeren van 10 perceelen schil derwerk. 1. Muurhuizen 59, 2. Westsingel 45, 3. idem 46, 4 Vischmarkt, 5. gebouw Groenmarkt, 6. Utr. weg 17, 7. Lage- weg 3,8 Stationsplein 8a, 9. Utr.weg 172, 10. Leusderweg 28. Laagste inschrijvers waren G. J. Bakker perc. I, 3, 6 en 8 voor f234, f69, f58 en f69. J. Bakker perc. 2 en 9 voor f155 Eervolle onderscheiding voor den Hamersveld ad f30 'per jaar. van de P.U.E.M. is ontvangen eene IJmuider Vischhandel. Aan de N.V. IJmuider Vischhandel H. Glastra Co., welke onderneming o jn. ook in onze gemeente In de Utrecht- schestraat 40 een filiaal heeft, is door Z.K.H. den Prins der Nederlanden ver gunning verleend lot het voeren van Zijn wapen. Naar aanleiding van de buitenge wone landelijke vergadering, belegd door den Kath. Middenstandsbond, Maandag te Utrecht gehouden, waar ook de Kath. Middenstandsvereeniging van Amersfoort was vertegenwoordigd, zal volgende week een vergadering van de afd. Amersfoort worden gehouden. Winkelsluiting en werktijdenbesluit zullen dan worden besproken. m\ IÏÏ)u~irm Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke stand. GeborenGerardus Lambertus, z. v. O. Tijmense en J. Hoogland Wil- helmina Maria, d. v. P. W. Kok en C. v. Klelnwee. Ondertrouwd: C. v. d. Breemer en H. v. d. Heuvel G. Kol- ler en J. H. Tolboom G. C. v. de Grift en J. Brundel C. Hilhorst en P. Huurdeman. GehuwdJ. T. van Leijenhorst en C. v. Ginkel. Over leden Dirk Rijnders 69 j., wed. v. H. Veldhuizen Gerrit v. de Bor, 701., echtg. v. B. Velthuizen Petrus W. Koenders, 1 j. Leusden ln de laatslgehouden raadsvergade ring waren alle leden present. Mede gedeeld werd de goedkeuring door 5ed. Staten der rekening 1929, en van de belastingverordeningen. Adhaesie werd betuigd met een ad- P. F. de Both perc. 4 en 5 f 160 en f 195. J. W. de Vaal perc. 7 en 10 voor f238 en f 106. Deze laatste had voor de massa in schreven met f 1499.50. >0<®><®-'-0 Door eenige malcontenten uit het Christelijk-Historische kamp is voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen opgericht een nieuwe kiesvereeniging welke den naam zal dragen „Amers- foort's Belang". Het doel is: leden in den gemeenteraad te brengen, die de belangen der Amersfoortsche ingeze tenen zonder onderscheid naar beste weten behartigen. Het voorloopig bestuur is samen gesteld als volgt: G. van Tellingen, voorzitter, G. v. d. Biezenbos, secre taris, T. Post, penningmeester. De candidaten dezer vereeniging voor de a.s. raadsverkiezingen zijn: 1. G. van Tellingen; 2. A. Mosterd; 3. G. v. d. Biezenbos. - Peugeot Wilco nonstop 26000 K-M. Dinsdag 9.15 uur keerde de Peugeot terug van de 2e rit van de 3e ronde. Direct werd de tocht aangevangen van de 3e rit naar Limburg en terug. De motor loopt uitstekend. Hedenavond tegen 9 uur wordt de Peugeot terug verwacht om direct weer te vertrekken voor het traject Achterhoek. De afstand reeds afgelegd|is ruim 6100 K.M. Heden werd door de stadsarchitect aanbesteed de bouw van 72 woningen op het veld Oskam. Van de 24 in schrijvers was laagste G. J. Horstink te Zutfen met f211.500. De Kon. Ned. Jachtvereeniging or ganiseert op 9 Mei op de Leusderhefde een ruiterfeest tot sluiting van |het jachtseizoen. Op het programma komen o.a. voor: individueele cross-country, wedstrijd voor jachtpaarden, wedstrijd voor jachtstallen, springconcours voor jachtpaarden. Door het verbreken van een ruit heeft men zich aan de achterzijde de school aan de Puntenburgerlaan toegang weten te verschaffen tot de lokalen. Voor zoover kon worden nage gaan is niets vermist, weL werd een en ander vernield. vies aan de Kroon van de gemeente Arnemuiden, waarin ontheffing wordt gevraagd van de verplichting volgens Art. 195 der Lager-Onderwijswet, welke wet in 1936 de lichamelijke oefening verplicht stelt. In kleinere plaatsen zullen terreinen en gebouwen daarvoor ontbreken. Een verzoek om toekenning van sub sidie van den Prov. Utr. Bond voor Vreemdelingenverkeer zal door B. en W. worden overwogen. Op de verzoeken van de Landbouw school te Woudenberg en van den Chr. Boerenbond te Amersfoort om toekenning van een vergoeding van f 15 per leerling per jaar wordt in ver band met gelijkstelling van onderwijs, door den. Raad gunstig beschikt. Het salaris van den veldwachter moet met f 170.— per jaar worden verhoogd. Ingevolge de nieuwe regeling van de salarissen van Burgemeester, Secre taris en Ontvanger moet aan eerstge noemde functionnarissen f45 per jaar meer worden uitgekeerd. In overeenstemming met het voorstel n B. en W. werd besloten, aan Ged. Staten te berichten, in beginsel met de regeling accoord te kunnen gaan, doch voor practische regeling in ver band met den niet-rooskleurigen tijd, geen maatregelen te treffen. Samenstelling stembureaux: Stem- district I: Voorz. Burgemeester; plaats vervangend voorz. de Greef; leden Overvest en v. d. Berg, plaatsv. Daat- selaar en Ruitenbeek. Stemdistrict IIVoorz. v. d. Hengel'; leden Geertsma en Mej. de Beaufort'; )laatsverv. leden Monsma en Pothoven. BHoodstembureauVoorz de Burge meester; leden v. d. Hengel, Daatse- laar, Geertsma en Mej. de Beaufort; plaatsverv. leden v. d. Berg, Ruiten beek en Monsma. Besloten werd tot het verleenen van subsidie ten behoeve van een cursus de Landbouwbuishoudkunde te ;ave voor 7 lan aarns, die op lesprong bij Hotel Oud-Leusden zullen worden geplaatst. Kosten per plaatsing zijn f31.14, terwijl jaarlijks elke lantaarn f 20 zal kosten. Voor het bouwen van een brand en inbraakvrlje bergplaats in het ge meentehuis werd eveneens geld be schikbaar gesteld. Goedgekeurd werd het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Amersfoort omtrent toe lating van leerlingen tot de Openbare Scholen waarbij het raadslid v. d. Berg opmerkte 't verschil tusschen onderwijs in stad en op 't platteland, in het voordeel der stad. Aan Dr. A. A. Vrijlandt werd eervol ontslag als gemeente-geneesheer ge geven. De Commissie tot het Bestrijden van Bosch- en Heidebranden, zal worden gesteund met 1 cent per inwoner. De heer Daatselaar vroeg om betering der Aschgatterstraat, hetwelk werd toegezegd, terwijl de heer v. d. Berg een bevredigend antwoord ont ving over een tolkwestie met de Coop. Handelsvereeniging. Ingezonden. (Bullen verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan doovemansdeur geklopt t Na de verkiezing voor de Provinciale Staten, is de stemming op de groslijst voor den gemeenteraad aan de orde, en zullen wederom eenige honderden goedzakken naar het stembureau aan 't Zand trekken om hun stem uit te brengen op den man hunner keuze, die verwachtingen in de afgeloopen periode heeft gewekt voor de toekomst? of op dengene, die een nieuw geluid heeft doen hooren, dat hoopvol stemt de komende jaren? of op den- gene, die zich tot nog toe wars heeft getoond van alle geklungel Wel nee! Het stemvee stemt blindelings op het politiek advies, dat een zoodanige volgorde heeft, dat zitten blijft wat zit, behoudens dat een ontwikkeld, tot oordeelen bevoegd man wel is waar een beetje oudheid-maniakvervangen is door een luidklinkend vat. Het is God geklaagd, dat de leden van de St. Vincentius-vereeniging, de onderwijzers, bouwvakpatrooris, aca demisch gevormden, de leden van de R. K. Vrouwenbond, van de R. K. Mid denstandsvereeniging etc. etc. zich zoo - einig aan de samenstelling van iadsfractie gelegen laten liggen. Het is een gewetenskwestie met een keur van representanten voor den dag te komen, die jn staat zijn de belangen van de Katholieke arbeiders, nering doenden, vrije beroepen etc. te verde digen, zoowel tegen de autocrate ge meente als tegen de hen terugdrin gende overige politieke partijen, door inderdaad alle Katholieke kunnen gewonnen van de R. K. waar andere partijen :verre met succes? naar vinken. Leert de taktiek der wassende partijen niets? Houdt b.v. de katholieke arbeider voor, dat zij ten aanzien van gemeente functies worden achtergesteld, spring voor hen op de bres, ziende, dat hun belangen daadwerkelijk worden behar tigd, zullen zij geen behoefte hebben zich bij een andere partij aan te sluiten. Passievieteit doodt alle belangstelling. Stelt daarom hiervoor in den Raad een man als Muilwijk indertijd S.D.A.P., maar geen onontwikkelde, omdat hij niet opgewassen is tegen den sterken stroom op te worstelen, "in jaboer. De heer Spiekermann verrichtte in diens plaats reeds heel verdienstelijk werk, door verschillende malen te con- stateeren, dat gezien het percentage Katholieke arbeiders en ambtenaren in gemeentedienst, de Katholieken tot de stumperds schijnen te behooren. Voor de overige groepen in de partij van het zelfde laken een pak. Een ieder die uit matheid tot nog toe verzuimde, op den voorgrond te stellen dengene, die in den Raad thuis hoort en in de plaats daarvan zoo ge zellig op den huidigen gang van zaken thuis kan afgeven, laten zij, voor het te laat is alsnog trachten wijziging het politiek advies te brengen, door te bewerkstelligen, dat alsnog een ver gadering van de Kiesvereeniging wordt uitgeschreven, dat deze vergadering zich competent zal verklaren het politiek advies te beschouwen als aan haar uitgebracht en zelfs aan de niet daad werkelijk medelevende kiezers een politiek advies voorleggend, geheel overeenstemming met de ideën van i practiseerende stemmers. H. Amersfoort, 18 April 1931. Mr. dr. C. C. Th. baron Creutz, burgemeester van Ede. Dr. J. J. P. C. van Kuyk, burge meester van Vecnendaal. Ir. J. P. van Lonkhuyzen, directeur der Nederlandsche Heide Maatschappij. Ir. jhr. C. E. W. van Panhuys, direc teur van het rijksbureau voor de ont watering te 's Gravenhage. P. H. van Rijn, voorzitter van het waterschap Wageningen en Bennckom te Wageningen. J. Knoppers, voorzitter van het water schap de Eem, beken en aankleve van dien, te Amersfoort. Ir. H. Bakker, hoofd ingenieur van den rijks-waterstaat, arrondissements ingenieur te Utrecht. Ir. A. A. Mussert, hoofdingenieur van den provincialen Waterstaat te Utrecht. Ir. E. J. Kempers hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat te Arnhem. Tot secretaris is benoemd Ir. J. C. Pfeiffer, rijkslandbouwconsulent van het rijksbureau voor de ontwatering te Utrecht. De landen in de Geldersche Vallei boven Amersfoort zijn in twee afzon derlijke waterstaatkundige gebieden te verdeelen, n.L: le. gebied afwaterende door de Lun- tersche beek; "2e. gebied afwaterende door de'Bar- neveldsche beek met zijtakken. De beide hoofdstroomen vereenigen zich te Amersfoort, waar zij als de rivier de Eem naar de Zuiderzee vloeien. Het gebied I, afwaterende door de Luntersche beek, is te verdeelen in drie vrij scherp van elkander gescheiden gebieden, n.L: a. de Exonereerende landen. Dit gebied, liggende onder Gelderland en Utrecht, watert af door de heulen aan den Rooden Haan opdeBroeker- sloot, die bij de Lambalgenbrug uit mondt in de Luntersche Beek. het gebied afwaterende op de Boven Luntersche beek. Dit gebied, dat voor het grootste deel ligt in Gelderland, heeft tot hoofd- afvoerleiding de zeèr kronkelige Boven- Luntersche beek. Verbetering in de waterstaatkundigen toestand van dit gebied zal verkregen moeten worden door normaliseering en zoo noodig verruiming van deze hoofdwaterleiding. Verder zullen de onder dit gebied liggende secundaire waterleidingen die nen te worden verruimd. c. het gebied afwaterend op de Be neden Luntersche beek van de Lambal genbrug tot Amersfoort. Dit gebied ligt op een kleine uit zondering na geheel in Utrecht. De hoofdwaterleiding, n.l. de Bene den Luntersche beek, heeft in tijden van grooten regenval veel te geringe afmetingen voor de af te voeren hoe veelheid water, hetgeen tot gevolg heeft, dat aanzienlijke gedeelten van dit gebied overlast van water hebben. De secundaire waterleidingen, welke op de Beneden Luntersche beek uit monden moeten worden verruimd en genormaliseerd. Het gebied sub 3 genoemd, afwate rende door de Barneveldsche beek met zijtakken, ligt slechts voor een klein gedeelte op Utrechtsch gebied. Voor zoover het Utrechtsch gebied betreft zal door normaliseering en ver ruiming van de Barneveldsche beek met zijn zijtakken in de verbetering van de afwatering moeten worden voorzien. DE GULDENS. De Minister van Financiën brengt ter kennis, dat met ingang van 1 Juni 1931 buiten omloop zullen worden ge steld de guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920. Deze guldens vertoonenzes verschillende borstbeel- ":n. Van I Juni af zal niemand gehouden zijn deze munten in betaling te nemen. De guldens kunnen reeds van 27 April af ter wisseling worden aange boden bij alle postkantoren, bijpost kantoren, hulppostkantoren en post stations en worden ook na 31 Mei nog gedurende drie maanden dus tot en met 31 Augustus aan dezelfde kantoren ter inwisseling aangenomen. Van 1 juni af zijn alleen nog gang baar de guldens, welke een later jaar- tal dragen dan 1920. Binnenland DE GELDERSCHE VALLEI. De Minister van Binnenlandsche zaken en Landbouw heeft overwogen dat het wenschelijk is het vraagstuk „de verbetering van de afwatering van het gebied der Geldersche Vallei" tech nisch en economisch nader in onder zoek te nemen en daarom besloten tot dit doel een commissie in te stellen i in deze commissie te benoemen: Tot lid en voorzitter jhr. dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg lid der Tweede Kamer te Baam. Tot ledenmr. C- Graaf van Rand- wijck, burgemeester van Amersfoort.! Wanneer wij Pepermunt koopen, willen wij geen scherp of bitter goedje, maar wenschen eenvoudig Wc PEPERMUNT a crown.

De Eembode | 1931 | | pagina 2