Schoenen 'n voornaam deel van Uw kleeding C. H. VAN DOORN - Schoen- en Sportmagazijn - Hellestraat 1 Bij Pijnen Bel dan op No. 42 Bij een goed costuum behoort U goed passende moderne schoenen te dragen. Wij hebben een zeer RUIME KEUZE in de ALLERNIEUWSTE MODELLEN in FRAAIE KLEUREN met. PRACHTIGEN PASVORM De prijzen zijn zoo laag, dat zij voor niemand een bezwaar kunnen zijn. Koopt dus bij ons en U koopt voordeelig DE JUBILEERENDE HERDER VAN O. L. VROUW HEMELVAART TE AMERSFOORT IN DE RIJKVERSIERDE PAROCHIEKERK BERICHTEN UIT 1 AMERSFOORT Maandag a.s. zal de Vcrecniging voor Ziekenhulsvcrplcglng alhier een vergadering houden in Amicitia. De agenda vermeldt o m. vaststelling der statuten, evenlueele bestuursaanvulling en cventueele verkiezing van ledenen plaatsvervangende leden voor den ver- trouwcnsraad. lage en j. B. Cornelissen, werden als bestuursleden der bouwvereeniging „Qocd Wonen" herkozen. In de plaats van den overleden ingenieur Niermeijer werd als commissaris gekozen de heer B. Noordcwler. In den loop van dezen zomer zal aan de Centralr Werkplaats der Spoor wegen tejUtrecht, na hel gereedkomen der thans onder handen zijnde aan brenging der Kunze-Knorr-remmcn, worden overgegaan tot opheffing der wagenherstclllngcn In die werkplaats. Als gevolg daarvan zullen ongeveer 70 man worden overgeplaatst, waarvan 65 naar Amersfoort en 5 naar Blerik. Tot voorzitter van de technische commissie van den Amersf. Bond van Lich. Opvoeding Is gekozen D. C. van Kampen, directeur der gymnastlekver- eeniging Wilhelmina. Men is voornemens dit jaar te geven 1Openluchtspel-cursussen voor leer lingen der lagere scholen. 2. Een spelleiderscursus. 3. Een propaganda-optocht van alle gymnasllek-vcrcenlglngcn te dezer stede. 4. VaardiRsheidsproeven. 5. Wandeltochten voor leerlingen der lagere scholen. 6. Een handbalcompetitie v. heeren 7. Een grensbalcompetitie v. dames. Eere-ronde met de Peugeot. Woensdagmorgen te 9 uur waren vele belangstellenden aan de Qarage WIIIQo tegenwoordig bij de afrit voor de eere-ronde van de Peugeot. Alvo rens te vertrekken werden gehuldigd de heer J. v. Doesburgh, Organisator van de Peugcot-prestatierit en de be stuurders de heeren H. Lippinkhof, lotor- en Bloemenweek. Geroemd werd de prestatie van de Peugeot ge volgd door het aanbieden van een krans, die door de Voorzitter aan de Peugeot bevestigd werd. Na een rondrit op het terrein van het concours d'élégance werd gereden naar Arnhem, waar in Musis Sacrcm gedineerd werd. Van Arnhem werd in snel tempo naar Amersfoort gereden, waar we te eveer 10.45 uur aankwamen, 'eugeot had bij aankomst een traject afgelegd van 28283 K.M. 'e Garage WillGo kan de proef de deugdelijkheid van de Peugeots aan te toonen als geslaagd beschouwen. De belangstelling ondervonden op de eere-ronde was enorm. De wagens bleven steeds in colonne rijden, wat in de groote steden werd vergemak kelijkt door uitstekende medewerking van de verkeerspolitie, die allen vooraf bericht hadden ontvangen. In Haarlem en Arnhem reed zelfs de motorbrigade voorop. De heer Peugeot Jr. uit Parijs maakte de eere-ronde mee. Nu maar aan het plaatsen van wagens doel is bereikt. cDiimrcosiuMis A. Vervoort. De noodige kransen en geschenken werden aangeboden. Aan de drie bestuurders werd namens de veie die een traject hadden meege maakt een luxe doos sigaretten aange boden. Nadat een rondrit was gemaakt door Amersfoort werd met een 16-tal wagens gereden naar Hilversum, Bus- sum, Amsterdam, Haarlem waar de lunch werd gebruikt. In Heemstede werd door de vertegenwoordiger van de Peugeot voor Heemstede en Om streken de heer C. Wennige Mulder een krans en bloemen aangeboden. Oereden werd nu Leiden, Utrecht, Zeist, Wagcnlngcn, Oosterbeek. In Oosterbcek had de ontvangst en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhard!'» Poeder» spoedig helpenMijnhard)'» HoofdpHnpocdcrs Klesplinpoeders. Verkoudheidspoeder». Hoestpoeders. Rhrumallekpoedcrs. - MssRpoeder». Pijnstillende poeders, Up poeders en doos staal de naam MIJnhardt. Lel bij het kooptn hierop! Prijs per poeder Hel. en perdoos 48 et. Verkrijgbaar bij Uw drogist. flel bestuur van de Proeftuin aan den Hoogenweg, noodigt allen uit tot bezoek aan de bloeiende Proeftuin op Zaterdag a.s. om half 3. Kapitein de Ronde Bresser van deti staf der Genie-troepen, wordt eerst aanwezend ingenieur te Amersfoort. De Burgemeester is verhinderd Za terdag spreekuur te houden. De wei-bekende firma Simon de Wit, heropende haar filiaal aan de Langestraat. Het winkelpand is geheel gemoderniseerd en beantwoordt thans aan alle eischen. Aan de Rijks Hoogerc Burgerschool zal het eind-examen van de B.-afdeeling worden afgenomen op 10, U, 13, 14, 15, 16 en 17 Juli. Deskundigen zijn: prof. dr. J. A. Barrau, Utrecht; dr. ir. P. Dingcmans, Deiff; dr. W. J. Smit, 'sGravenhage; B. E. Bouwman, Bilt- hoven; H. J. Seydlitz, Ubbergen. Het eerste concours-hippique da! dit jaar op Birkhoven gehouden wordt, zal plaats hebben op 31 Mei (Zondag). Hel programma vermeldt o.m. spring- nummer voor onderofficieren, idem voor officieren en enkele ritlen achter een jagermtufer. Er bestaat, vooral onder de officieren, veel animo voor dit con cours. De bouwkundige Blom zal voor rekening van Meibooms Handelsmij. te Alkmaar, op Vrijdag 22 Mei aanbe steden, het bouwen van een pakhuis de Kleine Koppel no. 6, alhier. Door Walergraaf en Heemraden van het heemraadschap „de Eem", zal op Vrijdag 22 Mei 's middags 2 uur, in het sccretariegebouw Muurhuizen 15 worden aanbesteed, het jaarlijksch on derhoud der verschillende beken in 8 perceelen. Bestek en voorwaarden zijn !t f0.75 verkrijgbaar bij Van Haselcn, secretaris van het Heemraadschap Muur- hulzen en bij den heer Jansen, Kame raar van het Heemraadschap, Soes- terweg II. QELAATSMASSAOE. Altijd een mooie en gezonde huid door een ol twee maal per week des avonds tegen het naar bed gaan, het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna men de niet In de huid gedrongen Purol met een droog doekje kan afvegen. De door manage In de huid gedrongen Purol zal dan gedurende den nicht een verzachtende en reinigend» do huid weefsels uitoefenen s regelmatige toepaising der hier boven aangegeven eenvoudige behandeling aan de huid een bijzonder zachte en mooi jOfns Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: I. Gijstbort, z. 1 Manen en S. Verschuur; I. Jacobje Aal tje, d. v. II. Gerritsen en E. Ruiter; 3. fcvertje, d. v. E. van Loozenoord en G. Schricvcr; 3. Evertje, d. v. W. van Ren- sclaar en A. Klomp; 4. Cornelia, d. v D. Vlastuin en R. van Mourik; 4. Maas je, il. v. J. van Middendorj en H. Mas tenbroek; 6. Wijntje, d. v. j. W. Stronks en G. Kuijt; 2. Aartje, d. v. C. G. Schim mel en H. van Mannen. Ondertrouwd: 6. A. A. Pannekoek en J. Berkhof; D. van de Krol en H. Groe- nevelt; H. Schuiteman en Johanna van den Hoorn; W. van den Hoven en W. G. Nuijen; H. van den Berg en H. K. van 't Land; G. Vermeer en T. van den Berg; E. van Veldhuizen en H. Lok horst. Gehuwd: 8. Bessel Mulder en Alberta Bettink; Aart Rijken en Neeltje Brink; Evert van Harten en Gerritjt Hendrika Mulder; Geurt van Ginkel en Catharina Jacomina Koster. Overleden: 1. Aaltje van 't Land, 37 j., cchtg. v. Jan van Balgooijen. De Katholieke lijst voor de gemeen teraadsverkiezingen is samengesteld als volgt 1. C. Verhoef (aftr.), 2. Nieuwstad, 3. C. Bakker. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de varkenshandelaren, de heeren J. A. v. d. Bovenkamp en Zonen heden een varken hebben ontvanger!, dat het kolossale gewicht had van 940 p. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenCornelia Antonia, d. van G. v. Valkengoed en L. v. Dijk. trouwdC. Hilhorst en P. Huurdeman. E. Smink en R. Botter blom. Hooglanderveen De vereeniging „Hel Wit-Gele-Kruis' houdt aanstaanden Zondag, 19 Mei haar jaarvergadering. Omdat de ver eeniging door iedereen gewaardeerd en gesteund wordt, hoopt het Bestuur, dat de leden óók in grooten getale zullen opkomen. Nllkerk Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. v. Cozijn Beek en Hendrika Woudenberg; Gerar- dus, z. v. Marten Klok en Hendrika de Jong; Albert Herman, z. v. Gerrit Bos en Aaltje de Jong; Jan Teuttis, z. v. Hen drik v. Galen en Geertruida v. Steenber gen; Jan Hendrik, z. v. Hendrik Wallet en Maria Vastenburg; Anna Marie, d. Aart v. d. Pol en Helena Reijnen; Evei tje, d. v. Teunis v. d. Kamp en Evertje Pol. Ondertrouwd: Cornelis Brons en Jo hanna Berculo, van Amersfoort; Pieter Bouw, van Barneveld en Cornelia van Oostrum; Evert Guliker en Antonia Geertruida v. d. Bosch; Hendrik Brons, van Barneveld en Wtipke v. Dijkhuizen; Gerrit v. 'I Veld, van Putten en Jannetje Luigjes; Aris v. Drie en Elisabeth v. Ronselaar; Albert v, d. Ham en Teuntje Mostert. Getrouwd: Teunis Steenwijk en Anna Kirsch. Overleden: Jannetje de Bruin, 82 ïd. v. Jan v. d. Beek; te Amersfoort: Willem v. Steeg, 56 j., echtgon. v. Wil- Icmpjc Blokhuis. Soest Vreemdelingen Verkeer, verzoekt toe treding als lid van dien Bond. 8. Adres S.D.A P. en Bouw-arb. bond tot het hervatten van de werkverschaf fing en (of uitbreiding der steunregeling. 9. Instelling dienst „Maatschappelijk Hulpbetoon". 10. Adressen van S. van de Kt en P. Hornsveld verzoekende van voor hen geldende bezwaren" ontstaan tengevolge van het onbruik baar maken van het rijwielpad Koud- hoornweg. 11. Verharding Heilingweg. 12. Verzoek W. Tabernal om ont heffing van art. 15 Bouwverordening. 13. Aanvrage koop van grond. 14. Vaststelling van: Besluiten tot het in schenking aanvaarden van grond en tot verhuur van grond. 15. Adres Chr. Boeren en Tuinders- bond verzoekende toekenning subsidie per leerling te openen Chr. Lagere Land- en Tuinbouwschool te Amers foort. 16. Niet-verpachten jachtrecht op gemeentegrond. 17. Sluiting rijwielpad aan de Soes- terbergschestraat. 18. Belastingreclames. BURGERLIJKE STAND 7-13 MEI. GeborenElisabeth Maria, d. v. R. Rademaker en W. G. v. d. Brii OndertrouwdP. J. Mulder en Ch. G. M. Bevort. W. van Vliet en J. A. Sadulski. H. van Klooster en E. Vermont. H. N. Schep en H. S. van Driel. W. Heinhuis en R. Th. Keja. J. H. van Noort en C. M. van Hees. Th. F. Raedt en C. H. M. Verwey. GehuwdP. G. Stalenhoef en M. H. Hilhorst. J. van Holland en J. Bruining. Overleden: Neeltje Meijer, 57 jr. echtg. v. S. Bokma. Maria Beentjes, 30 jr., ongehuwd. Er zijn wederom 3 personen, afkom stig uit Baarn, bekeurd wegens het in staat van dronkenschap besturen van rijwielen. terberg, de Democratische Partij en de Vrijzinnig Democraten te Soest werd aan het thans zittende raadslid Door man, lid van den Vrijheidsbond, de 5de plaats op de lijst gegeven. Hier mede ging de heer Doorman niet accoord en bedankte. Velen vinden het jammer, dat dit bezadigd raadslid niet meer in den nieuwen raad zal terug- keeren. Er was een i -andje uitgebroken in een schuurtje gelegen aan den Koud- hoornweg, bewoond door Bult. In het schuurtje waren gehuisvest eenige kippen enz., die evenwel buiten liepen en dus het brandje belangstel lend konden aanzien. Het schuurtje brandde geheel at, het nabijstaande huis bleef gespaard. |ln den nacht heelt op de Burgem. Orothestraat een auto-ongeval plaats Tehad. Een automobiel, bestuurd door V. C. V. uit Barneveld reed met veel te groote snelheid links van den weg en botste daardoor tegen een wagen, die van de andere zijde aankwam. Het gevolg was, dat de auto uit den koers raakte en dwars door het hek van den houthandelaar Butzelaar heenreed. De auto's werden ernstig beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tegen den bestuurder uit Barne veld zal proces-verbaal worden op gemaakt. AGENDA VOOR DE RAADSVERGADERING. 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Stemming over het voorstel om besluiten B. en W. te binden aan een termijn van één maand voor de beantwoording van de door den heer Gasille gestelde vragen. 3. Gezondheidscommissie voor Baarn c.a. over 1930. 4. Rekening Burgerlijk Armbestuur over 1930. 5. Adres „Soest vooruil" huur grond tor plaatsing Verkeershuis. 6. Verplaatsing muziektent naar de Schrikslaan. 7. Prov. Utrechlschen Bond voor tende het besluit van 27 April j.l., waar bij het reglement betreffende de krijgs tucht wordt aangevuld met een nieuw artikel la luidende als volgt: „Daar de godsdienst de bron is van alle geluk, deugd en waren moed, be hoort ook in den krijgsstand ieder zich tot liet hooghouden daarvan en tot een zedige levenswijze te bevlijtigen; de godslasteringen, het vloeken en zweren moeten worden nagelaten en zullen tie meerderen hierin en in al wat de hand having der goede zeden kan bevorderen, hunnen minderen met een goed voor beeld voorgaan, en alle buitensporig!)» den algemeen vermeden moeten woi den." Ook de Katholieke Per®? Een 19-jarige jonge man, die e verkoopster had vermoord, legdi de sensationeele bekentenis af, dat hij met groote belangstelling de uitvoerige berichten over het pro ces tegen den Dusseldorfschen massamoordenaar in de bladen had gelezen. Aldus luidt een krantenbericht, dat al eenige dagen op onzen lessenaar heb ben liggen. Vlak boven dit bericht stond een ander, dat ook wees op 't ontstellen de feit, dat de beestmensch Kuerten be zig is, school te maken. Het betrof de arrestatie van een 22-jarigen Oostenrij ker, die in België reeds vier vrouwen had vermoord; een jonge Poolsche was zijn vijfde slachtoffer. Maar wij keeren terug tot bovenstaand krantenbericht. Dat eene zinnetje: hij had met groote belangstelling de uitvoe rige berichten in de bladen over den Dus seldorfschen massa-moordenaar gele zen, laat ons maar niet los. Heeft het lezen van die kolommen ja, pagina's groote verslagen dien kwa jongen van 19 jaren geprikkeld, en heeft het zijn lagere driften wakker geroepen tot den afschuwelijken moord? En is het niet een verschrikkelijk nis, dat we moeten vellen over de bladen, die de sensatielust van hun lezers bevre digd hebben, maar die nu wellicht samen dezen moord geheel of gedeeltelijk op hun geweten hebben? En, zoo gaan we verder, zouden Nederland geen lezers zijn geweest die door het verwerken van die tot in bijzon derheden afdalende verslagen min o! meer geestelijk uit hun lood zijn gesla gen? En wanneer wij nu nog maar konden zeggen: onze R. K. Pers treft dat verwijt niet; zij heeft om principieele redenen niet meegedaan aan die jacht naar sen satie. Maar zoo is het niet! Vele van onze R. K. dagbladen hebben eigen redacteurs of verslaggevers gezonden en zij hebben tot in bijzonderheden hun lezers het ver loop van het drama voorgezet. Wij we ten heel goed, dat onze bladen zulk drama niet kunnen doodzwijgen, maar tusschen het behoorlijk vermelden tot in dr. puntjes „verslaan" beslaat wel hemelsbreed verschil! Kerknieuws. EUCHARISTISCHE WEEK. Als voorbereiding voor de groote Sacraments-processie, zal in de pa rochie van O. L. Vrouw te Soestdijk een Eucharistische Week gehouden worden onder leiding van den Zeer- eerw. Pater Jonckbloed. Gemengde Berichten Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, d. v. T. v. d Pol en M. H. de Bruin. Ondertrouwd N. T. Blom en H. Tijmensen G. Willijenburg en G. van Herwaarden. GehuwdM. van der Velde en M. Termaaten A. v. Ginkel en J. Reemst. I OverledenKlasina van Valkengoed oud 65 jaar, ongehuwd. Stoutenburit Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Woutera, d. van Hamersveld en G. Ossendrijver - Aart, z. v. G. van Deuveren en J. Walet Hendrika Maria, d. v. R. Kleinveld en M. van Burgsteden. Overleden: Evert van Leijenhorst oud 60 j., echtg. vau O. van Wessel. De verkiezing voor den gemeente raad zal hier plaats hebben op 16 Juni a.s Binnenland HANDHAVING DER GOEDE ZEDEN. Afgekondigd is een staatsblad bevat Maanden geleden overleed te Loe- nen een alleenwonende vrouw. Spoedig werd bekend, dat een trom- el inhoudende effecten van circa f 32.000 waarde vermist werd. Hoewel de politie een uitgebreid onderzoek instelde, was geen spoor van de effec ten te ontdekken. Dezer dagen werd de inboedel ver kocht. Een ingezetene van Loenen, kocht voor f42 een klein huisorgel. Toen hij het orgel eens van binnen bekeek, ontdekte hij, dat op vernuftige wijze binnenin een trommel was be vestigd, waarvan de inhoud bleek te zijn... de gezochte effecten. De effecten werden den notaris ter hand gesteld. Arbeiders, die nabij Rijssel (Fr.) bezig waren een stuk land, dat sedert den oorlog braak had gelegen, weder voor bebouwing in orde te brengen, stootten op een granaat, die ontplofte, waardoor 3 hunner gedood werden en 4 ernstig gewond. Een jeugdige electricien te Medem- blik is met den electrischen stroom in aanraking gekomen en op slag gedood. Te Dokkum is, 33 jaar oud, plot seling overleden Mr. Boonstra, plaats vervangend griffier van 't kantonge recht Dokkum. De overledene werd dood op den stoel in zijn kantoor gevonden, inzit tende houding achter een schrijfma chine, waarop hij bezig was geweest een brief te typen. Te Saint Espit is een kerk afge brand. De schade bedraagt 200 dui zend dollar. Er is vermoedelijk brand stichting in het spel, daar men tevoren een waarschuwing had ontvangen. De express-trein Frankfort—Bou logne is bij Voelklingen ontspoord. De locomotief liep uit de rails en sloeg om. De stoker werd gedood, de ma chinist en een aantal passagiers wer den ernstig gewond. Bij het station Merity zijn twee sneltreinen tegen elkaar gereden, waarbij 12 personen gedood en 40 gewond werden. Op de markt te Gumbinnen reed een brandweerwagen op een dichte menigte in. Zes personen werden door het voertuig gegrepen; een boerin werd op slag gedood en de overigen zwaar gewond. Paul Doumer, voorzitter van de Senaat, een ruim 70-jarige bedaarde politicus, is tot president der Fransche Republiek gekozen. Zijn tegencandidaat was minister Briand. Paul Doumer heeft in den oorlog vier zonen verloren. In Spanje hebben de revolutionaire elementen schandelijk huis gehouden. Kerken en kloosters werden in brand gestoken en vernield. De republikein- sche regeering was bijna machteloos de vernieling te keeren. In den Haag werd de heer Eschauzier vermist. De politie arresteerde na ijve rig speuren zekere K. en zijn vriend B. De aangehouden technicus K. heeft bekend, den heer E. naar zijn kamer in de Prins Hendrikstraat te hebben gelokt en daar met behulp van een 20-jarigen handlanger B. hem te heb ben vermoord door middel van een prop, gedrenkt in aether. Het lijk werd daarna gebonden in een kist, per auto naar een pakhuis aan de Westerbaenstraat gebracht waar het later toevallig werd ontdekt door den eigenaar, die he t pakhuis aan de moordenaard had verhuurd. In Amerika vindt men op'to ogen blik 100.000 waarzeggers en waarzeg sters, en de opbrengst van hunzwen- delpractijken bedraagt per jaar ongeveer 125 millioen dollar. Ze worden bezoch door personen van elke rang en star.d Sommigen hebben zelfs een abonne ment voor maandelijksche raadpleging a 1000 dollar per jaar. Als men na gaat, dat, bij de volkstelling in de V er- eenigde Staten, ongeveer de helft der bevolking opgaf „zonder godsdienst" e zijn, wordt de toenam e van dezen onzin wel duidelijk) Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort Marktbericht Amersfoort 15 Mei 1931. Appelen f 0.00 k f 00.00 p. H.L. peren fk i—.—p. H.L.; Klei- aardappelen f0 00 f 0.— p. H.L. Zandaardappelen f 4.—a f4.50 p. H.L Hoendereieren f3.60 k f 4.40 p. 100 st.; Eendeneieren 13.50 k f4.00 p. 100 St.; Boter 11.50 k f 1.60 p. K.G.; Kippen f0.90 k f 1.30; Hanen f 1.40 k f 1.65Hennen fO.OO k fO.OO; Jonge hanen fO.— 5 fO.—Kui kens fO.— a to.—; Tamme ko nijnen f2.— k f4.—; Wilde ko nijnen fO.OO k fO.OO; Tamme duiven f0.40 a f0.70 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens f—at—.— Drachtige zeugen f 50 a f75; Biggen f7.— a f 12.Guste zeugen f 45 a f 60 per stuk. Aangevoerd: H.L. appelen; H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 8 H.L. zandaardappe len 1300000 hoendereieren; 4000 eendeneieren; 50 K.G. boter; vette varkens; Omagete var kens 5 drachtige zeugen 385 biggen; 0 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten;

De Eembode | 1931 | | pagina 2