is geen twyfel aan UEHEKKmC? fiwÈRSFOORT! Wij alléén PUROL Fantasie Costumes Blauw Costumes in Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorfen in de Rijksvischhallen te IJtnuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contröle! Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischhaadel II. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT HOOFDKANTOOR 1JMUIDEN OPOERICHT I MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Roimops Leveranciers aan R. K. Instellingen. De heer H. A. M. van Poppele directeur van het post-, telegraaf en telefoonkantoor alhier is gekozen tot voorzitter der Vereeniging van hoogere ambtenaren der posterijen, telegrafie en telefonie. Voor de Rijks Hoogere Burgerschool is het toelatingsexamen voor de 1ste klasse schriftelijk op 29 en 30 Juni en mondeling, zoo noodig, op 6 en 7 Juli. Voorde hoogere klassen schriftelijk en mondeling op 6, 7, 8 en 9 Juli. Aangifte vóór I Juni. Bij Kon. besluit is wederom voor den tijd van zes jaren benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid Ad. ter Cock. Woensdag 20 Mei, des avonds 8 uur zal een Meeting worden gehouden in het Plantsoen Zuid bij de Hendrik van Viandenstraat. Als spreekers zullen optreden B. J. J. Wijnkamp te Baarn en van Oorschot te Amsterdam. Medewerking zal daarbij worden verleend door de Geheelonthouders Zangvereeniging „Tot Steun in den Strijd". De bloempjesdag waarop het blauwe bloempje zal worden aangeboden, is op Zaterdag 23 Mei. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Vangmiddel hebben voor vogels: S. F. Amersioort f3 of 1 w. tuchtsch. Dronkenschap: J. v. R. Amersfoort f 15 of 6 d., C. v. E. Utrecht f 10 of 4 d., O. H. Amersfoort id., J. H. id., G. v. d. W. id., H. ten H. f25 of 10 d. Loopen op verboden grondL. v. L. Amersfoort f3 of 1 d., G. G. Gendrin- gen id., E. S. Amersfoort id., A. W. Scherpenzeel f5 of 2 d. Loonlijst: J. V. Amersfoort f7.50 of 2 d. Rentekaart niet toonenJv. Z. Amers foort f3 of 2 d. Arbeidswet: T. S. Soest f7.50 of 3 d., G. G. J. A. id., H. G. id. f3 of 1 d., C. M. Barneveld f7 50 of 3 d. Voetballen op straat te Amersfoort: G. v. d. B. aldaar f3 of 1 d. Te Soest venten zonder vergunning: L. L. B. Amersfoort f2 of 1 d. Te Amersfoort waren uitstallen op straat: A. N. Amsterdam f3 of 1 d. Wielrijden zonder licht: H. K. Amers foort f5 of 2 d. Idem op verboden wegG. B. Soes- terberg f3 of 1 d., R. P. v. D. Baarn id. Idem en links uitwijkenJ. Z. Bar neveld f5 of 3 d. Auto- of motorrijden zonder inschrij- vingsbewijsA. B. Hengelo f 1 of I d. Idem zonder voldoende licht: A.Th. M« J. Amsterdam f 5 of 2 d. Idem zonder voldoende remmenH. v. K. Nijkerk f40 of 10 d. Idem zonder rijbewijs: C. ter H. Barneveld f3 of 1 d. Idem zonder spiegel: N. v. d. V. Nijkerk f5 of 2 d. Idem en links uitwijken: J. Z. Bar neveld f5 of 3 d. Wielrijden in dronkenschap en zon der licht: J. v. d. B. Soestf40of 20d. Te snel rijden in Baarn: K.J.aldaar f 1 of 1 d. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia, d. van D. Th. Kraandijk en A. Schuurman. Barbara, d. van A. H. E. P. Sartorius en B. Vermie. Jacoba, d. van W. v. Steen- delaar en J. v.Scherrenburg. Gehuwd: J. Blok en P. Spierenburg. 13 Mei. OndertrouwdM. T.C. Hak eu H. J. Kisner. A. Kleuver en W. v. Eeden. Gehuwd H. Verheuvel en G. H. Wijnen. J. A. v. d. Wakker en C. M. Bouman. T. Groot en H. C. B. C. Weijers. C. Pot en G. v. Driel. J. C. v. Duinen en A. A. v. Nimwegen. M. Landman en D. Groenevelt. A. Fremouw en J. P. v. Eeden. H. Rijpstra en T. Dijkstra. R. J. Smit en M. M. Schimmel. G. Talsma en A. M. F. Jagtenberg. O. Nieuwenhuis en G. Leewis. 16 Mei. Geboren Jan Gerrit, z. van J. R. J. v. Oosten en W. de Vries. Overleden: Jannetje Greijdanus,62jr., wed. van J. P. Burghouts. 18 Mei. GeborenMaria Cornelia, d. van F. Koster en M. de Bruijn. J^Zo/jneiranc/ kvx. J Stukloopen van Huid an Voatan 1 an Ooorzittan bij WlalrIJdan varzachl en ceneeet *0. TwWlOct. By ApwaaDroylw Bij het te Amsterdam gehouden examen diploma makelaardij slaagde onze stadgenoot W. Ruitenberg. In de Algemeene Vergadering van aandeelhouders van de Middenstands- bank voor Amersfoort en omstreken werd het dividend bepaald op 5 pet. De aan de beurt van aftreden zijnde commissarissen, Joh. H. v. d. Meiden en Ds. J. Visser, werden herkozen. NIEUWE TELEFOONAANSLU1 TINGEN. 32 Adam, begrafenis-ondernemer, Narcisstraat 67. 1521 Amersfoortsche Courant Onnes, Lavendelstraat 3. 1515 Berg-Hotel, Utr.scheweg 225. 1473 Brandsen en Ouwerkerk, aan nemers, Bisschopsweg 125. 1526 Bredauw—Kubes, autoverhuur en rijwielhandel, Muurhuizen 44. 1106 Ds. v. d. Brink, Barchman Wuy- tierslaan 60. 1463 Buitengoed „St. Lous", Barchm. Wuytierslaan 51. 1527 Frietman, Bergstraat 27. 1469 Garrels, handelsagent, Schaep- manlaan 1. 1524 Giessen, off. v. gez. 2e kl., H. v. Viandenstraat 30. 1514 Gorkum, adj. insp. v. politie, Utrechtscheweg 26. 1516 Groenenberg, aannemer, Leus- derweg 283. 10 de Haan, Kapelweg 77. 1268 Haas—de Rijk, v. Maerlantiaan 4. 1476 Hartong, scheikundige, Heinsius laan 9. 1472 v. Hoeyen, slagerij, Leusder- weg 172. 1512 Kant Industrie, Sluisstraat 3. 1470 v. Keulen. Randenbroekerweg 6. 1519 v. 't Klooster, Havik 1. J 523 Kool Zn., bloemisten, Wevers singel 18. 1468 Kroes, architect, P. Buyslaan 19. 529 Krijnen, kruidenier, Eemstr. 21. 752 Lammens, Hobbemastraat 43. 188 Arts Lap, Heiligenbergerweg 36, Leusden. 1477 Mannheim, Kampstraat 14. 1461 v. d. Meulen, Marnixlaan 33. 1478 Noordenburg, vleeschvervoer, Valkestraat 35. 1525 v. Nijkerk, Arnh.weg 130. 1474 Peper, tramstation,Stationsplein. 1467 Rogmans, Alb. Cuypstr. 52. 1119 Ronde Bresser, kapt. der genie, A. Paulownalaan 7. 1475 v. Ruitenbeek, sleeperij, Woes- tijgerweg 112. 1528 Scheerder, café, Soesterweg 356. 1522 Sleeking, loodgieter, v. Bemmel- straat 26. 1479 v. Sloten, Hoogeweg 176. 1091 Spierenburg, expeditie, Punten burgerlaan 17. 1517 Straub, Celebesstraat 12. 1471 Verhoeven, werktuigk., Hooge weg 103. 1511 Verwey, leluit.veld-art., Schaep- manlaan 13. 378 Vissers, smederij, Hoogeweg 16-18. 1513 v. d. Water, secr. school voor wijsbegeerte, Dillenburglaan 10. 915 v. Ijken, rijwielhandel, Soester weg 12. Onze stadgenoote, mej. H. Fortmann, verbonden aan de R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort heeft verworven het diploma van assistente, na met gunstig gevolg te hebben deelgenomen aan den daarvoor te Nijmegen gehouden cursus uitgaande van de Centrale Vereeniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Nederland. De Vereeniging tot bevordering der Belangen van Slechthoorenden zal hier ter jstede een groote tentoonstelling organiseeren. Langs den weg. Een motorrijder met een duorijdster slipte nabij „Birkhoven". De duorijd ster brak haar pols. Bij „de Vlasakkers" is een auto uit Soest, tegen een afsluitboom gereden. De auto werd zwaar beschadigd, ter wijl een der afsluitboomen brak. Een achttal jongens van 10 tot 13 jaar, heeft zich schuldig gemaakt aan verschillende diefstallen, o.a. in de scholen Breestraat, Meisjesschool en Heerenstraat. Er werd o.m. aan spaar geld f22 ontvreemd. Het geld is om gezet in sigaretten en snoepgoed, ter wijl ook bezoeken werden gebracht aan de bioscoop. De Amersfoortsche Kunstkring houdt Woensdag 27 Mei a.s. in Mo- nopole een ledenvergadering. Op de agenda komt voor bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de leden F. W. J. Barkey Wolf, P. J. Tiggers en J. Nieweg. Voor het seizoen 193l-'32 heeft het bestuur geëngageerdde clavecinlste Wanda Landowska, het pianistenpaar Ethel Bartlett en Rae Robertson, het Holtandsch Instrumentaal Kwintet (fluit, viool, alt, cello en harp), de zangeres- n Oda Slobodskaja en Birgit Engel. - Stichting Ziekenhuisverpleging. In Amicitia vergaderde de Stichting Ziekenhuisverpleging onder voorzitter schap van Dr. B. J. v. Enst. De con cept-statuten werden behandeld en behoudens kleine wijzigingen aange nomen zooals ze waren voorgesteld. Het aantal deelnemers bedraagt 285 gezinnen en 177 alleenstaande perso nen. Tot lid van het bestuur zijn ge kozen Dr. B. v. Enst, voorz.; J. v. d. Bunt, secr. en J. A. Schouten, pen- ningm. Verder: B. A. H. v. Ruyven, T. Sikma, H. v. Raalte, Dr. N. v. Nieuwenhuysen, G. v. Wijland, Mevr. Huslage, Dr. Aghina, J. Wagener en mej. H. Muller. In den vertrouwens- raad koos de vergadering: Th.Zwart, mevr. Vermeij Noordewier, mevr. Langendonk Rijbering, J. C. de Bruin, Ds. J. Pannebakker, H. J. Brusser, Zuster Voigt, P. E. Sonius en Dr. M. Hoeve. voor het verkrijgen van het goede. Overtuigd zijnde van mijn onvolledig geweest zijn, moet ik mijn woord van herdenking eindigen met den wensch dat het feest der viering van het twintigjarig bestaan een prettig feest moge zijn en alvast een voorproefje van het 25-jarig zilverfestijn. Nog een enkel woord2 Aug. a.s. geeft onze vereeniging een stedelijk jubileum-concours met jonge duiven vanuit Vilvoorde (België). Wij ver wachten van onze zustervereenigingen een algemeene deelname. Ons secretariaat is voor hen die zulks nog niet wisten Pauwstraat 26. G. KRIJNEN, Voorzitter. De bekende firma Simon de Wit heropende hedenmiddag haar winkel aan de Langestraat, alhier. De velen, die trouwe bezoekers waren van de oude winkel zullen zeker verwonderd staan over hetgeen bereikt is. De heele winkelinrichting is uitgevoerd met tegels en in marmer en voldoet aan de hoogste eischen der heden- daagsche hygiëne. De groote verschei denheid van verkoopartikelen zijn in aparta vakken geplaatst. Het geheel maakt een frisschen indruk en zal zeker koopers trekken en de omzet doen stijgen. TWINTIG JAREN DUIVENSPORT IN AMERSFOORT. Onder de verschillende soorten van sport, die zoo nuttig en noodig zijn om den mensch in den steeds meer vermechaniseerdemaatschappij in even wicht te houden, bekleedt de duiven sport ook zeker een belangrijke plaats. Om een sport werkelijk populair te maken, en dat is de duivensport zoo bij uitstek, vooral in onze provincie, moeten er werkers zijn die zich met hart en ziel daaraan geven. Doch ik wil voorloopig met mijh aandacht in Amersfoort blijven. Het is onze bedoeling de sport van postduiven steeds meer uit te breiden en mede te werken aan veredeling der rassen. Daarom moeten het ook verstandig menschen zijn, rustige werkers, die als nieuwelingen in onze gelederen treden en geen gokkers en gewel denaren. Als jong liefhebber moet men be ginnen bij 't begin, zich aanmelden bij een plaatselijke club, zich toever1 trouwen aan de bestuurders, hen in lichtingen vragen en met uw eerste duiven zeer voorzichtig omspringen en vooreerst tevreden zijn als ge ziet dat er wat in zit en uw vogels regel matig thuiskomen en zoo klimt ge langzamerhand op en verkrijgt ge een hok goede reizigers. Maar terzake, 1911—1931. Nog enkele weken scheiden onze Postduivenvereeniging „de Luchtpost" van haar oprichtingsdata '21 Juni. Bij de eeuwigheid vergeleken zijn twintig jaren slechts een zucht des tijds, maar in het bestaan der menschen en almee in dat van een vereeniging van postduivenliefhebbers zijn twintig jaren een spanne tijds, welke veroor looft een blik achterom te slaan en eens te overzien en te herdenken wat in die jaren is gebeurd. In dit geval verkeert nu „de Lucht post" te Amersfoort, de oudste ofwel de moedervereeniging, mag ik wel zeggen, te dezer stede. En nu zij straks haar twintigjarig bestaan viert, mag ook wel eens openlijk getuigd worden, dat zij steeds door alle jaren heen haar beste krachten heeft gesteld in dienst der duivehsport. In de eerste periode toen nog nigt werd gedacht aan constateeren per constateur doch nog werd gebruikt het horloge onder een verzegeld glas en de duif moest worden getoond was het soms echt „pionierswerk" bestuur der van „de Luchtpost" te zijn. Edoch alle begin is moeilijk hetwelk ook de eerste Postduivenliefhebbers- vereeniging „de Luchtpost" moest ondervinden. De zware jaren, als ik ze zoo noemen mag, werden volbracht onder de be kwame leiding van den heer A.J.van Munster, thans te Utrecht woonachtig. Hoewel het geenzins in mijn be doeling ligt namen te noemen, moet mij toch nog een tweede uit de pen n.l. de stoere werker de heer H.J. Hol welke gedurende pl.m. 17 jaren be stuurder der vereeniging is. Ik kan natuurlijk niet allen, die hun krachten aan voornoemde vereeniging gaven, hier een voor een opnoemen. Dat zou mij trouwens niet mogelijk zijn, maar twee hunner wilde ik dank baar herdenken. Zij waren het die steeds een open oog hadden voor „de Luchtpost" en hun elan deed de leden meestrijden Uit den Omtrek Achterveld Een belangrijke verkooping wordt aangekondigd. De Notarissen A.J. Bok, te Barneveld en A. M. Brouwer, te Meppel, zullen namelijk op Dinsdag 2 Juni bij inzet en 16 Juni bij toeslag, telkens v.m. half 11, in het Vergader lokaal van de Boerenleenbank te Ach terveld, publiek verkoopen, de onroe rende goederen aaneen gelegen te Achterveld onder Barneveld, bekend onder naam van „de Mr. Jan Pieter Adolfstichting", bestaande uit: Direc teurswoning, Paviljoen en schuren.de hofstede „de Schaffelaar", alsmede ver schillende perceelen vruchtbaar gras en bouwland met houtgewas en uit weg, ter gezamenlijke grootte van ruim 93 H.A. Te veilen in 18 perceelen en diverse massa's. Bij de door den architect H. v. d. S'elt uit Nijkerk gehouden aanbesteding voor het bouwen van een boerderi met schuur aan den Eemelaarschenweg, voor W. Buitenhuis, is ingeschreven voor de massa als volgt: Johs. Nieboer te Nijkerk f5050. v. d. Brink te Barneveld f 5240Schou ten en Co. te Barneveld f 5306H. J. Leeuwis te Barneveld f5387; Gebr. Demmer te Nijkerk f 5459Gebr. Ede te Voorthuizen f5689; Doornekamp en Co. te Zwartebroek f5669; C. Pe tersen te Nijkerk f 5778J. B. Alfrink te Nijkerk f 5987H. de Jager te Soes- terberg f6533. Barneveld Het aan den rijksweg te Voorthuizen gelegen woonhuis, bewoond door W. Mastenbroek is totaal afgebrand. Het verbrande was niet verzekerd. Na een kleine woordenwisseling is twist ontstaan tusschen een 23-jarigen lossen spoorwegarbeider en den 52- jarigen arbeider R. B. te Koolwijker broek, waarbij de spoorwegman laatst genoemde met een mes in de zijde heeft gestoken. In de bekende gevaarlijke bocht bij Terschuur slipte een motorfiets, waarop twee personen zaten. Gelukkig liep het ongeluk goed af en met slechts eenige ontvellingen kon de bestuurder, na enkele kleine reparaties, zijn reis volgen. Eemnes Burgerlijke stand. Geboren: Jacobus Hendrikus, z. v. H. Poort en M. Calis. Hoevelaken Volgens de volkstelling had onze gemeente 1314 inwoners en wel 661 mannen 653 vrouwen. Nllkerk Burgerlijke Stand. Geboren: Peter, z. v. M.Gulikeren A. van Essen Albert, z. v. A. Walet en B. Mostert Aartje, d. v. G. v. Sligtenhorst en H. Versteeg Alber- tus Wilhelmus, z. v. W. Kok en A. Ossendrijver Petronella, d. v. Vedder en J. Brouwer Ellie, d. H. v. d. Pol en J. Vastenburg Cor nells, z. v. F. v. Zoeren en H. v. d. Brink Heintje en Frederika, doch ters v. K. Mostert en J. Borman Aartje, d. v. A. v. Dusschoten en A. v. d. Bom Dirkje, d. v. G. v. Leu- veren en A. v. d. Beek Eveline, d. v. A. v. d. Bor en H. v. d. Akker. OndertrouwdA. J. Kievit en G. K. v. Essen A. de Graaf en M. Blom A. v. Dasselaar en G. Veenhof. GehuwdN. v. d. Bunt en M. van Dusschoten J. H. Kraaijenhof en E. v. d. Berg A. v. d. Akker en A. de Groot E. J. Withaar bijgen. de Jong en M. Boonen. Overleden Teunis v. d. Biezen, 2 mnd. Hei- men Peer, 79 j., echtgen. van M. Mouw Jan Pijpers, 65 j., echtgen. van D. Wouters Beertje van Es, 85 jaar. Onze nieuwe modellen zijn mooi. Rustige kleuren sterke stoffen en de prijzen een stuk lager. Wij zijn dit jaar buitengewoon gesorteerd en noodigen U beleefd tot oopen uit f van f7.50 tot f60.- van f9.75 tot f68.- Op de markt: 411.600 eieren f3.50—4.20 91 big gen f8—12; 159 runderenmelkkoeien f215—365; vette koeien f200—340; 52 nuchtere kalveren: mestkalveren f 1828; slachtkalveren f 4—917 lammeren f 18—25. Leusden Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad zijn van Protestant- sche zijde candidaat gesteld: Jonkvr. A. A. de Beaufort (aftr.), N. W. Geerts- ma (aftr.), G. de Greef (aftr.), O. Over- vest (aftr.), H. Kamerbeek, J. Lagerweij, J. ter Maten, H. Meiling, J. Lagemaat, L. Oudshoorn. Soestdük De familie Stam had geruimen tijd een herdershond, die tot nu toe ver trouwd bleek bij kinderen. Dezer dagen op een avond nam het 12-jarig doch tertje den hond mee naar boven en streelde daar het dier. Opeens begon de hond te bijten en viel het meisje aan, zoodat zij deerlijk in haar gezicht gewond werd. Zelfs een oor werd haar afgebeten. Dr. Rupert, die voor heel kundige hulp werd ingeroepen, oor deelde onmiddellijke overbrenging naar „Mariënburg" noodzakelijk. Baarn en Soest. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 2368 J. Kaats, handel in aardappelen, groenten en fruit, L. Bergstr. 2 Soest. 769 Joh. v. d. Meer, Heemskerklaan 6 Baarn. 770 S. v. West, Vondellaan 55, Baarn. 2369 H. G. Ruhaak, agentschap Stoomv. Mij. Rott. Lloyd voor Soest en Baarn, Birktslr. 41 Soest. 771 N.V. Prov. Utr. Electr. Mij. B.J.J. Weikamp, Verl. Dalweg 8 Baarn. 2266 Dames Burgersdijk, Middelwijk- str. 28 Soest. 2370 Hotel Pens. Theesch. Dennenhof, C.Lanstroo Soesterb.str.107 Soest. 772 W. v. Leersum, Brink 14 Baarn. 773 M. v. d. Bor, handel in boter, kaas en eieren, Laandwarsstr. 5 Baarn. 676 G. v. d. Bor, handel in eerste keur boter, kaas en eieren, Veld- heimweg 13, Baarn. 2371 Aard., groenten en fruitcentrale, A. Reehorst, Koninginnel.29 Soest. 2372 Mej. H. v. Vriesendorp, Vosse- veldlaan 13 Soest. 758 B. v. Rijckevorsel, Dir. Reclame Kantoor, Kerkstr. 1 Baarn. 65 N.V. v.h. Aannemersbedr. H. W. Klos, Eemnesserweg 24 Baarn. 2373 W..Nagtegaal, Belastingconsulent, Koninginnelaan 5 Soest. 775 Mevr. M. H. A. v. d. Bergh, Cele- besstr. 29 Baarn. 777 N.V.StoomververijenChem.Was- scherlj Gebr. Hoeksma, Laanstr. 109 Baarn. 778 Brood, koek en banketbakkerij P. de Bruin, Eemnesserweg 57 Baarn. 2374 J. Ruman, de Soester Glas en verfhandel, Soesterb.slr. 52 Soest. 780 H. G. J. Eschauzier, Eemnesser weg 26 Baarn. 779 J. P. v. d. Garde, Kapper, Bosch- str. 1B Baarn. 782 P. Buitendijk, Steynlaan 2 Baarn. 2367 L. J. Steendijk, Mendelsohnlaan 15 Soest. 2167 J. Pot Galenkamp, Pelsweg 4 Soest. 776 J. Willemse, Expediteur, Zant- voortweg 71 Baarn. 774 Zr. E. C. Moos, Verpleegster, Nassaulaan 33 Rusthuis Baarn. 781 G. E. Benders, Gen., K. v. d. Heidenlaan 10 Baarn. 2376 C. H. Houdijk, Rijwielhandel en luxe Autoverhuurinrichting, Birkt- straat 7b Soest. 2375 C- A. Zeeman, v. Weedestr. 10 Soest. Gemengde Berichten Te Bellingwolde reed een 20-jarige motorrijder in volle vaart tegen een auto op. De berijder was op slag dood, de motor werd geheel vernield. Nabij Stockholm is een militair vliegtuig neergestort. Van de drie in zittenden werden er 2 gedood en één zwaar gewond. Te Housjou in het Zuidwesten van |apan, heeft een felle brand 700 ge bouwen, waaronder een aantal hotels, verwoest. De schade Beloopt mil- lioenen. In het circus „Barum" te Helmond, ontdekte de leeuwentemmer des avonds: in één der kooien zes leeuwen gedood op den vloer lagen. Er wordt aan vergiftiging gedacht. De schade bedraagt f50.000 en wordt niet door verzekering gedekt. Te Middelburg overleed de heer v. d. Woestijne juist op den dag, dat hij 50 jaar gehuwd was en 50 jaar in hetzelfde huis een barbierszaak uit oefende. Te Dinxperlo is een koe van den handelaar I. H. in de weide door een hermelijn aangevallen en zoodanig ge beten, dat de koe aan de gevolgen bezweek. In het eerste kwartaal 1931 zijn inr de Vereenigde Staten van Amerika 11.000 personen binnen gekomen, ter wijl 21.000 menschen het land ver lieten of uitgezet zijn. De politie te Zaandam betrapte een 23-jarig jongmensch op hceterdaad bij het stelen van zakken uit de fabriek van Albert Heijn. De aangehoudene bekende de laatste weken voor 3 h 400 gld. aan zakken te hebben gestolen

De Eembode | 1931 | | pagina 2