Wij alléén in Amersfoort, koopen persoonlijk alle visclisoorlen in de RIJksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billljkste prijzen en de noodzakelijke kwaliteits controle! Thuisbezorgen zonder verhooging Umuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMÊRSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDEN - OPOERICHT 1 MEI 1909 Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Viachconserven. Warme Croquettcn en Vlschkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. Dc Minister van O. K. en W. heeft benoemd als gecommitteerden voor de eind-examens in 1931 der Rijks- en Bijzondere Kweekscholen voor onder wijzers en onderwijzeressen Voor Hilversum, als gecommitteerde: A. F. van Beurden, hypotheekbew. b.d., Amersfoort. Voor Amersfoort, als gecommitteer den L. W. van Loon, inspecteur L.O., voorzitterH. K. Koster, Kolonel der Art., Utrecht; D. Wouters, letterkun dige, Zeist. Op II Juni a.s. zal hvt Rijksop voedingsgesticht worden bezocht door de leden der commissie voor sociale ontwikkeling van maatschappelijke werkers uit de Ned, Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid. PLOTSELING DOOD. De 58-jarige de B. uit Baarn fietste Maandagavond met dochter en zoon op Laan 1914. Op een gegeven mo ment bleef de vader iets achter. Toen de zoon omkeek zag hij zijn vader slingeren over den weg en plotseling van de fiets afvallen. Dr. Nieuwenhuizen direct aanwezig constateerde de dood vermoedelijk door hartverlamming. Het stoffelijk overschot is per auto naar Baarn overgebracht. Wel een droevig einde van een pleizierige fietstocht. MUZIEKCONCOURS TE ZEIST. Op het Muziekconcours gehouden te Zeist op Hemelvaartsdag en 2e Pink sterdag. behaalde de R. K. Muziek vereniging „Wilskracht" een le prijs Marschwedslrijd met 36 punten en een le prijs Concertwedstrijd met 124 '/j punt, beiden in de afdeeling uitmuntendheid. Hiermede heeft „Wils kracht" de hoogste, n.l. de Eere-af- deeling bereikt. Woensdagavond af- marsch 7.45 uur vanaf gebouw R. K. Werkliedenvereniging St. Jozef voor het brengen van een serenade aan Directeur Wakelkamp, daarna huldiging in hetzelfde gebouw. De commissie voor de Geldersche Vallei wordt Maandag 8 Juni geïnstal leerd. Als voorzitter gaat nu optreden mr. van der Deur te Bennekom. Aanbesteed werd door het Heem raadschap „de Eem" het jaarlijksch on derhoud der beken. Toegewezen aan Veldhuizen te Wou denberg perc. 1, 2 en 3 f 258, f249 en f94. Leeuwdrent te Woudenberg 3 en 6 f760 en f238. Gerrit v. d. Lagemaat te Woudenberg voor 4 en 7 f268 en f128. Van Ginkel te Scherpenzeel Tusschen Rhenen en Veenendaal viel een kind uit den trein omdat het portier los sprong. Het kind lag hevig bloedende aan de rand van de spoor dijk en werd na verbonden te zijn, opgenomen in het St. Elizabeths Zie kenhuis te Amersfoort. Het kind kwam uit Venlo en zou te Amersfoort de Pinksterdagen doorbrengen. De plaatselijke commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs vergadert Donderdag 28 Mei, des namiddags ten 8 ure, ten Raadhuize. De agenda geeft o.m. aan: benoeming voorzitter, be spreking vacature van lid der com missie (vac. v. Buylenen) en rapporten schoolbezoek. De Minister van Onderwijs heeft bepaald, dat het eind-examen van het gymnasium zal worden gehouden op 12. 13. 15, 16,17,18.19,20 en 22 Juni. Alsgecommitteerdenzijn aangewezen: dr. F. Muller, hopgleeraar te Leiden; dr. J. H. Gosses, hoogleeraar te Gro ningen dr. M. J. van Uven, hoog leeraar te Wageningen, aan wie wordt toegevoegd dr. A. A. Pulle, hooglceraar te Utrecht. Maandagavond heeft de Burgerlijke Jongelingenvereen. „St. Aloysius" haar Directeur de Hoogcerw. Heer Deken L. A. F. X. Fock, vanwege z'n 25-jarig priesterfeest, op spontane wijze gehul digd. Bij de binnenkomst van den Jubilaris weerklonk uit aller mond een feestlied De Voorzitter de heer O. Janssen, heette Zijn HoogEerw. be nevens alle genoodigden van harte welkom. Wij merkten o.a. op: den 't zelf wel niet gewilt, daar waart ge te bescheiden voor. Thans zijn wij hier bijeen om ook onze kinderlijke aanhankelijkheid te toonen. Wij willen U dankbaarheid en erkentelijkheid be wijzen zooals wij ook in 't feestlied van zooeven uitjubelden, voor de wijze waarop ge steeds onze belangen hebt behartigd. Deze aanhankelijkheid toonen wij U doordat wij U nu vanavond in onze geheel vernieuwde vergaderzaal mogen binnen leiden. Steeds hebt ge als een vader voor de B. J. V. gezorgd, 16 jaar lang heeft deze taak al op U gerust en ge waart met hart en ziel bij Uw jongens. Om nu Uw zorgen voor de B. J. V. te vergemakkelijken hebben wij gemeend U bij deze ge legenheid een gemakkelijke stoel aan te bieden en wij hopen daarbij, dat ge er nog lang plezier van moogt hebben. Namens de geestelijke leiders spreekt Kap. H. J. J. v. Straelen eenige woorden van hulde en dank. Ook Majoor J. J. Brouwer betuigt z'n harte lijke dank voor de uitnoodiging welke hem gezonden is en voor de prettige samenwerking welke hii in de 12 jaren als adviseur der B. J. J. heeft gehad. Als speciaal vriend van Deken Fock sprak de secretaris de heer W. v. d. Heuvel ook eenige woorden van waar deering voor de toegenegenheid, welke hij in de tijd vanaf z'n 7de jaar, had genoten. Hierna bracht Zijn HoogEerw. aan allen dank voor de vele blijken van belangstelling en drukte de jongens nog eens vooral goed op 't hart, dat zij later hun plicht als R. K. burger van de stad Amersfoort hebben hoog te houden. Ter herinnering aan dat feest, kreeg ieder lid een foto van de feestelijk versierde kerk, met voor 't altaar de Eerw. jubilaris. Hierna werd de avond op gepaste wijze verder doorgebracht, Voor muziek zorgden mej. M. Visser (piano) en den heer H. Visser (viool). R. K. PROPAGANDACLUB RAADSVERKIEZING. Vrijdagavond kwamen de propagan disten bijeen onder leiding van Mr. Kooien. In zijn inleiding deelde de Voorzitter mede dat begonnen moet worden met de actie voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing. Het aantal raadsleden wordt met twee vermeer derd. De socialisten zullen vermoede lijk een 7de zetel verkrijgen en ook de Katholieken kunnen een 7de zetel bekomen mits er ernstig wordt aange pakt. De 7e plaats op de lijst is bezet door den Heer Zwart en iedereen zal zich gaarne inspannen om den Heer Zwart in den Raad te krijgen. Een courantje zal worden gedrukt met actueel nieuws betreffende het Ge meenteprogram voor de komende 4 jaren, Woningbouw enz. De propagan disten zullen deze couranten huis aar huis bezorgen op Zaterdag 20 Juni. Voor schilderen op de straten gelden dezelfde voorschriften van politiewege als de vorige keer. De vooravond var de verkiezing zal een groote propa- gandavergadering worden gehouden ir „St. Aechten" waar de zeven raadsleden ieder 5 minuten zullen spreken en waar, indien mogelijk de heer Jos. Mineur, uii Soestdijk een slotwoord zal spreken. De Heer P. Kalleveen merkt op dat het spreken van de 7 raadsleden, ja, (onderwijl vult de Voorzitter op „poppenkast" lijkt,) Spr. meent als genoemde Jos. Mineur alleen spreekt dit wel voldoende is. Mr. Kooien merkt op dat bij Tweede Kamerverkiezing en Statenverkiezing de meeste kiezers b.v. De heer v. Spanje niet kennen en meent dat het wel goed is als de raadsleden door zooveel mogelijk kie zers gekend worden, 't Is maar 35 minuten en daardoor behoeft het niet later te worden. Te 9 uur zal een propaganda-optocht afmarcheeren vanaf 't Zand. Diverse vereenigingen zullen om medewerking elk 1 m. luchtsch. met proeftijd van 2 jaar. Te Amersfoort in verloflocaliteit zonder permissie een muziekinstrument (in casu: radio) laten spelen: A. v. O., aldaar, vrijspraak. IJkwetJ. L., A'foort f 1 of 1 d. en verb, gewicht. StraatschenderijM. H., Veenendaal, f 10 of 4 d. en vernietiging buks. Dronkenschap: A. H. H„ Soest 110 of 4 d.; G. V., id.; A. R.,Amsterdam, id.; A. W. F., A'foort id. (2 maal); D. W. F., Den Haag, id. Arbeidswet: A. v. H., Baarn f7.50 of 3 d. In dronkenschap de orde verstoren A. W. F., A'foort f 15 of 6 d. Te Amersfoort op trottoir wielrijden R. R., Soest, schuldig zonder straf- opleggen. Rechts niet laten voorgaan: C. B., Rotterdam f 10 of 4 d. J. B., Nijkerk f5 of 3 d. Terugrijden zonder waarschuwenJ. T. W., Baarn f25 of 10 d. Te Soest schreeuwen op openb.weg: H. S., aldaar f5 of 2 d. Te Soest venten zonder vergunning: W. H., A'foort f2 of 1 d. Te Amersfoort in Langestraat fietsen in verboden tijdD. L. v. P., Soest Fr. Tarcisius oud-leider benevens vele kerkvoogden en oud-leden. Nadat de heer W. v. d. Heuvel declamatie van Broere had voorge dragen, nam de voorzitter het woord zich richtend tot den Jubilaris. Onge- worden aangeschreven. Het bureau op, den dag van de verkiezing zal weer gevestigd zijn in de R. K. Militaire Vereeniging. Dinsdag a.s. zullen des avonds diverse propagandisten bijeen komen in St. Joseph voor het in orde maken van transparanten en dergelijke. Medewerking hiervoor is zeker ge- wenscht. Voorts werd de propagan disten verzocht ieder voor zich zooveel mogelijk waar noodig op huisbezoek te gaan. Na een zeer geanimeerde rond vraag sloot de Voorzitter de vergadering. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Vuur aanleggen met brandgevaar Iwijfeld, aldus spr., is uw persoonvoor gebouwen of goederenF. W. L., deze laatste tijd, het middelpunt van H. C. v. d. K„ R, J. de S., E, V., B. Ieders belangstelling geweest. Ge hebtjj. K., J. B. R., C. v. E., allen te Soest, f3 of 1 d.; N. P. de J., A'foort id: W. F. Z., id.; J. O., id.; P. G. v. d H., id.J. v. D., id.W. Th. P. id. L. G. W., id. Autorijden en niet stilhouden toen dit noodig was: J. H., Wekerom f 15 of 6 d. Autorijdend het verkeer in gevaar brengenB. R., Amsterdam f 10 of 4 d.; C. P., Laren, id.; J. T. W., Baarn f25 of 10 d. Te snel rijden in Soest: A. F. A'foort f 10 of 4 d.; M. B„ A'foort f 15 of 6 d.; J. W. A., id.; J. v. K., Voorst f20 of 6 d. GEVESTIGD. G. de Haan, N.H., Soesterw. 393, boekb. C. Wabeke, R.K., Stationstr. 22a, kok K. Withaar, N.H., Leusderw. 277, R.klerk S. de Boer, N.H., Utr.weg 266, l.l.verpl. Geertje van Eek, NH., Utr.weg 293, verpl. R. Hartjes, N.H., Langestr. 69, winkel. Hermina Lange, R.K., J. Tooropstr. 1,1 huishoudster G. v. Huik, R.K., Puntenb.laan A. Gosman, R.K., K. Gracht 8, kellner Adrianavan Diggelen, N.H., Langestr. 71, kapster Christina Jansen, R.K., Wijerstr. 15 Johanna v. d. Broek, N.H., H. van Vi- andenstraat 19, dienstbode. Geuskens, R.K., Utr.str. 18, kellner Knecht, N.H., Utr.weg 266, verpl. A. Vorstermans, R.K., Leusderw. 247 E. Paardekooper, R.K., Woest.weg 96 letterzetter J. Molles, G.K., Kapelw. 113, ambt. NS. J. Molles, Kapelw. 113. 1.1. kl. N.S. Alida Bijvank, R.K., Breitnerstr. Alida Staats, R.KBloemend.straat 35 Johanna Peters, R.K., v.Bemmelstr. 56 Franziska Hampel, R.K., Bloemend. straat 2, dienstbode. C. Vogelenzang, N.H., Kapelweg 65. Maria v. d. Hengel, G.K., iddienstb. Wed. C. Berkeloo geb. Apeldoorn, N.H., Sumatrastr. 33. v. Lente, G.K., v. Mechelenstr. 38, dir. BetonMij. C. Dane, H.A., Timorstr. 28, reiziger. H. Zevenboom, Vermeerstr. 85, letterz. J. Schuuring, N.H., Appelm. 4, voeger. L. Lans, N.H., O.Soesterw. 101, teek. Barbara v. d. Linden, G.K., P. Pot terstraat 45. D. v. Swieten, N.H., 't Stort 2. H. Sterken, Methorststr. 11, dienstb. Kaatje v. Lente jgeb. Rieff, G.K., W. v. Mechelenstr. 381 Gijsb. de Chateau geb. Moonen, R.K., Staringl. 8. Alyda Vivié, R.K., Narcisstr. 40, fabr. arb. Cornelia Jagtenberg, N.H., Pr. Marie- laan 25, dienstb. H. K. Gravendeel, N.H., Puntenb.l. 22 Lucia Wieringa, R., Pr.Mariel. 25 J. v. Gulik, G.K., Pauwstr. 6, reiziger Merina Weijers, G.K., Leusderweg46, werkster H. de Ruig, G. K., Bissch.w. 152, ond. R. Doodkorte geb. Spelten, R.K., St. Ansfridusstr. 11. K. Admiraal, N.H., L. Beekstr. 21, bakk. Hendriks Steenbeek, R.K., Zand 41, dienstbode. Jannigje Bouter, N.H., Utr.weg 293, 1.1. verpl. Gijsbertha Pijpers, R.K., Bisschopsw. 226, h. i.d. hh. Colnel ia Huizen, N.H., Pr. Frederikl. 12, dienstbj Henrica v. Uden, R.K., St. Elisab. Gast huis, dienstb. v. Es, R.K., Bisschopsweg 100, leid. v. Berkel, G.K., B. W.laan 63, reizig. G. Schepers, N.H., St. Agathastr. 7, los arb. H. Vierdag, R.K., Utr.str. 7, vlieger. WAARSCHUWING. Verplichtingen tot het doen van aan gifte en het verstrekken van inlichtin gen voor het bevolkingsregister. leder, door of vanwege liet gemeen tebestuur daartoe uitgenoodigd, is ver plicht tot het doen der opgaven, ver- eischt voor invulling van het Bevol kingsregister. Bij vestiging te Amersfoort moet daarvan binnen 2 weken aangifte wor den gedaan op het bufeau Bevolking (stadhuis kamer 3) onder overlegging van een verhuisBiljet, of, komende uit het buitenland, van een paspoort. Voor het aanvragen van verhuisbil- jetten zijn op genoemd bureau kosteloos formulieren verkrijgbaar. Verlaat men Amersfoort met de doeling zich elders te vestigen, dan moet op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) een verhuisblljet worden aan gevraagd. Bij adresverandering in Amersfoort moet daarvan binnen acht dagen op het bureau Bevolking (stadhuis kamer 3) aangifte worden gedaan. Gezinshoofden moeten bovendien binnen 8 dagen aan genoemd bureau kennis geven van iedere persoon, die in het gezin wordt opgenomen of daaruit vertrekt. Inwonend dienstpersoneel daaronder begrepen. Geen aangifte behoeft te geschieden van dagdienstboden, noodhulpen of tij delijk personeel. Het niet voldoen aan bovengenoem de verplichtingen kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gulden. meest progressieve, krachtige, voor- waartsche methoden van hun tijd. Zij- zijn meestal opgebouwd door jonge mannen. De oude zaken, die 't kunnen hou- derr, vermogen dit enkel en alleen omdat zij de meest progressieve me thoden van heden aannamen. De man is gevonnist die denkt dat zijn zaak saté Is. Zijn zaak gaat denzelfden weg uit als die van anderen „gevestigde" zaken, die in de oude adresboeken voorkwamen, maar nu niet meer. Bestudeert de methoden van vandaag. Dat is de les der bedrijfs-historie. Uit den Omtrek Benoemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde te Groningen, dr. Ridder, leeraar aau het lyceum te Baarn. Gemengde Berichten Te Azewijn bij Zeddam werd de heer Brants aangerand juist vóór zijn woning. De aanrander wierp hem een zak ongebluschte kalk in het gelaat en sloeg hem toen met een stuk ijzer. Op zijn hulpgeroep kwamen de huis- genooten toegesneld en nam de aan rander de vlucht. Brants kwam van een vergadering van den Boeren- en Tuindersbond, waar hij als penningmeester rekening en verantwoording had gedaan. Het kasgeld, ten bedrage van ruim f3000, had hij in een ijzeren kistje bij zich. Ondanks zijn armbreuk hield B. zijn waarde en boeken vast en had de aanrander geen succes. Zaken doen. Wanneer men een oud stads-adres- boek van een beduidende plaats ter hand neemt en 't vergelijkt met een adresboek van thans, dan zal zoo'n ver gelijking twee belangrijke lessen leeren le. Zaken zijn verwonderlijk kort van levensduur. 2e. Er is niet veel tijd voor noodig om een bloeiende zaak te stichten. Zelfs in tien jaren tijds zijn een aantal zaken welke eens gezond en krachtig schenen, verdwenen en gedurende die periode is menige andere verrezen en heeft alreeds een verzekerde positie ingenomen. Menigeen maakt de fout te denken, dat hij de bezitter is van een gevestigde zaak welke geen initiatief vereischt, geen stuwende kracht meer. Dit is verkeerd. Sluit de stoom af van een locomotief en ze zal stil staanze zal nog een zekeren afstand uit eigen kracht door gaan, maar stilstaan zal ze zeker. Sluit stoom af, dat is te zeggen, initiatief, enthousiasme en energie van een zaak en gij zijt in een slechte positie. Een locomotief zal stil blijven staan, maar een zaak zal nooit stil blijven staan, zij zal achteruit gaan, den heuvel af. Dat is omdat alle zaken gedaan worden op een helling tegen de concurrentie. Zaken doen is strijd voeren, een strijd tegen menschen en tegen omstandig heden. Laat af en gij zult verslagen worden, hoe goed uw tegenwoordige positie ook moge zijn. Strijdt, en hoe uw tegenwoordige toestand ook moge zijn, zóó hebt gij kans en waarschijnlijk zekerheid te winnen. De meeste zaken laten op een ge geven moment den strijd varen en dan worden ze weggevaagd. Iedere zaak wordt op den een of apderen dag weg gevaagd. Wij hebben enkele zaken thans nog, die den strijd twee eeuwen of langer gestreden hebbenonderzoek hun ge schiedenis en gij zult bevinden dat er reeds een toevoer van nieuw bloed plaats had, voordat zij werkelijk zich begonnen te onttrekken aan den strijd. Al de groote zaken zijn gebouwd i worden nog gebouwd door de Llit de Land en Tulnbouw-wereld. Nadruk verboden. Ziekte der Aardbeien. Een veel voor komende ziekte bij de aardbeien is de vlekziekte. De bladeren zijn dan bedekt met talrijke groote ronde of langwer pige vlekken, die in het midden grauw zijn en een breeden donkerrooden zoom hebben. De bladeren zijn voor de plan ten van zeer veel gewicht, want ze vervullen de rol van maag en longen. Hieruit volgt, dat een sterke beschadi ging der bladeren voor de plant van grootbelang moet zijn. Te~véei vocht en een sterke stikstofbemesting, b.v. met stalmest gier, salpeter, enz. be gunstigen het optreden der ziekte. De verdroogde bladeren moet men zorg vuldig verzamelen en verbranden. De echte meeldauw komt nog vrij dikwijls voor. De zieke planten zien er uit of ze bestrooid zijn met grauw wit meelstof. Eerst verschijnen enkele dofwitte vlekken, die langzamerhand witter worden en zich over het heele blad verbreiden. Men bestrijde deze ziekte in het begin door zwavelen en door gelijkmatig warme en frissche lucht. De druivenschimmel neemt men waar aan halfrijpe en rijpe vruchtem. Het zijn bleeke plekken waarop schimmel komt en die dan tot rotting overgaan. De nachtvorsten zijn hiervan de oor zaak: dus moet men de planten daar tegen beschermen. Korte wenken-. Wanneer kippen en eenden ook vleeschvoeding onder het eten krijgen, zullen ze eerder broedsch worden dan de dieren, welke dit voeder niet krijgen; ook is het daaraan toe te schrijven, dat de dieren grooter eieren leggen. De lichaamswarmte der huisdieren in gezonden toestand bedraagt (in den endeldarm gemeten) bij het paard 37.5 tot 38.5 graden Celsius, bij het rund 38—38.5; bij het schaap 38.5— 41bij het varken 38.5 -40 gr. Cels. Ze is na beweging hooger dan na rust en 'savonds in den regel 0.1—0.6 hooger dan 'sochtends. Abnormale lichaamstemperatuur geeft altijd onge steldheid te kennen. Radijs en ramenas-groeien het best op halfbeschaduwde, vochtige plaatsen. In tegenovergestelde gevallen krijgen de aardvlooien de overhand en ver nielen in betrekkelijk korten tijd het geheele zaaisel. Kersepitten moet men direct na het gebruik der kersen zaaien. Dan is er alle kans, dat de meeste pitten in het eerstvolgend voorjaar opkomen, terwijl ze bij het planten in het najaar voor het meerendeel een heel jaar later opkomen. B- - Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). KATH. RADIO OMROEP. Per fiets naar onze Studio te Hilversum. Zondag a.s., 31 Mei, zal er voor Katholiek Amersfoort gelegenheid zijn de K.R.O.-studio te bezichtigen. Hier aan kunnen deelnemen alléén volwas senen en die den 18-jarigen leeftijd bereikt hebben. Voor het vertrek zal een K.R.O.- fietsvlaggetje te koop worden aange boden. Wij vertrouwen dat een ieder zich hiervan voorziet, om er zijn rijwiel mede te sieren. Uur en plaats van vertrek: Half 12 verzamelen Paulus Borstraat (Gerardus Majella Patronaat), precies 12 uur vertrek. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich vóór Zaterdag 30 Mei a.s. opgeven bij de o.s. adressen Sigarenmagazijn Verweij, Krommestraat 27; W. Hagemans, Seringstraat 19 en M. A. v. d. Berg, Bonifaciusstraat 27. Half 2 uur precies bezichtiging der Studio. Ook per spoor bestaat gelegen heid als men op de aangegeven tijd bij de Studio Emmastraat Hilversum, aanwezig is. Coöperatieve Boerenleenbank „Hoogland" Het Bestuur van bovengenoemde vereeniging noodlgt uit tot het bijwonen der Jaarlljksche Algemeene Ledenvergadering, welke zal worden gehouden op VRIJDAG 29 """I a.s,, des namiddagij te half 8, zomertijd, in „Concordia". Aoenda: t. Opening. 2. Notulen der vorige ledenvergadering. 3. Jaarverslag Rekening en Verantwoording over 1930. 4. Behandeling en vaststelling der Balans. 5. Bestuursverkiezing wegens overlijden van den Heer W. Eggcnkamp, lid van den Raad van Toezicht. (i. Herdenking van het 25-jarig bestaan der Coöp. Boerenleenbank met een feestrede van den ZeerEerw. AdvlBeur. 7. Prijsultdeellng aan de leden wegens het 25-jarig bestaan. 8. Rondvraag en stuiting. HET BESTUUR. N.B. Alle leden worden dringend verzocht deze vergadering mede te maken, vooral In verband met het 25-jarig bestaan, bovendien verbeuren zij die zonder wettige reden deze vergadering verzuimen een boete van 50 cent. v- Dc uit te reiken prijzen kunnen in ontvangst worden genomen, na de vergadering en Zaterdagnamiddag van 7—9 uur- KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 WOENSDAG Quatertemper, geboden vasten en onthoudingsdag. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. 7 uur Meimaandoef. en lof. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Quatertemper, geboden vasten en onthoudingsdag. Kwart voor 8 H. Mis voor de leden van de H. Kindsheid. 7 uur Meimaandoef. en lof. ZATERDAG Quatertemper, geboden vasten en onthoudingsdag. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemper, geboden vasten en onthoudingsdag. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag om 7 uur Lof. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstrrat no 34. Telefoon 1158. Deze week iederen avond om 7 uur Meimaandlof. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen, geboden Vasten- en onthoudingsdagen. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, (acob Catslaan no. 28, Telef. 558. Deze week eiken avond om half-8 uur Meimaandoefening. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen, geboden Vasten- en onthoudingsdagen. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. dc Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Quatertemperdag geboden vasten en onthoudingsdag. le H. Mis op Leo's Oord. 2e H. Mis om 8 uur. &U uur 3e H. Mis. 9'/a en 12'/j catech. op de scholen. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. 83I, uur 2e H. Mis. VRIJDAG Quatertemperdag geboden vasten en onthoudingsdag. 8 uur le H. Mis. 83/« uur 2e H. Mis. 9'/, en 12catech. op de scholen. ZATERDAG Quatertemperdag geboden vasten en onthoudingsdag. 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Van 4-8 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. In de week de H. Mis om half 9. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. WOENSDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. VRIJDAG Quatertemper geboden-vasten en onthoudingsdag. ZATERDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof met meimaand gebeden. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktbericht Amersfoort, 26 Mei 1931. Kaasmarkt. Aanvoer 38 wagens, wegende 9500 K.G. Prijs f 25.00 tot f 30.00 per 50 K.O. Handel traag.

De Eembode | 1931 | | pagina 2