Vrnnm Se Dreesmantl Dn teute Nieuwe loll. Maatjesharini uui" a ul ccsi" bin bh holuhosche nuk Vroom en Dreesmann lliiuilei Vischhandil, OU. 40 Suikerziekte aanspreker en aanne mer van begrafenissen H. H. Lensing Tel. 158 Amersfoort Langestraat Voor de Zomer brengen wij in onder staande artikelen een mooie sorteering, tegen laag gestelde prijzen Atd. Tapijten Meubelen Afd. Manufacturen Badcostuums voor Dames, Heeren en Kinderen in prima Macco, Zwarte wollen, en in zeer moolefantasiekieuren.Kleurechtgegarandeerd Alles in de bekende Tweka kwaliteit. 100 pCt Nederl. Fabrikaat. Badmutsen, Badschoenen, Badceintuurs, Badcorsage's. Badspeelballen, groole maal 50 cent. Macco en geknoopte Netondergoederen, in de bekende kwaliteit van Jansen Tilanus. Baddoeken, Reuzen sorteering, in groote maten 89, 75, 65, 59 en 39 cent Schiller Hemden, Tennissokken Zomer Pullover's z. mouwen. In Katoentjes en Kunstzijde, nergens beter, nergens goedkooper. De bekende Flisco's, wasch en kleurecht, Rianla kwaliteit 52'/, cent Riantasllk 59 cent Matting's voor blouses en jongensoverhem den, kleurecht 34 cent Speciale kleur blauw, merk A.J.C, 34 cent Zijden Shantung 95, 65 en 39 cent Bedrukte Kunstzijde, Calypso mooie sorleering 39 cent Uni Kunstzijde, bekende kwaliteit Herbe 52'/, cent Ligstoelen met looper 2.75, 1.65 Dezelfde met armleuningen 3.50, 2.50 en verlengstuk 4.90 Wit Lacque Tulnameublement, bestaande uit bank, tafel en 2 fauteuils, extra prijs 52.50 Wit lacque voetenbankjes Samoamatten, moderne desBlns, ze maten 125X170 6.40 140 X 200 8.75 160 X 240 1350 Chlnamatten, nieuwste ontwerpen maten 140 X 180 160 X 240 180 X 240 230 X 280 In Oud-Holl. Meubelen brengen wij U zeer bijzondere keuze met buitengewoon lage prijzen. Bezoekt hiervoor onze speciale afdeeling BERICHTEN UIT AMERSFOORT Ten overstaan van notaris Knop pers is geveild Perc. 1. woonhuis Hooglandscheweg no. 1. Perc. 2. woonhuis Kruiskamp no. 2. Perc. 3. bouwterrein naast perc. 2. De massa der perceelen 1—2 en 3 aan B. C. Nijhoff voor f11400.—. Perc. 4. woonhuis Weversingel no. 10 aan J. van Sprakeiaar voor f5700. Perc. 5 en 6 twee huizen aan de Teut nos. 38 en 40, de massa der perceelen 5 en 6 aan H. J. v. Ginkel voor f I960.—. Voor 't Concours hippique, dat Zondag a.s. op het sportterrein Birk- hoven zal plaats vinden, zijn inge schreven 10 rijpaarden, 40 deelnemers voor het springconcours E, 10 voor de cross country en 20 voor het spring concours F. Vanwege den Amersfoortschen Bond vooi Lichamelijke Opvoeding zal Zon dag 7 Juni a.s. een rijwieltocht over de Veluwe worden ondernomen. Ge reden wordt over Hoevelaken en Ter- schuur naar de Echoput, waarna dt terugtocht wordt aanvaard over het Uddelermeer en Staverden. Men deelt ons mede dat de arts B. J. van Enst, met 1 November a.s. zijn practijk zal neerleggen. Dr. Van Enst zal tot dien datum blijven samen werken met den onlangs hier gevestig- den geneesheer Kolk, teneinde dezen in zijn practijk te introduceeren. Dr. Van Enst blijft hier woonachtig. Uit den Haag wordt gemeld dat Kolonel Fabius zal benoemd worden tot commandant van de lichte brigade en inspecteur der cavalerie, als op volger van generaal A. van Mens. Aan luitenant-kolonel Rutgers, con troleur der militaire administratie is eervol ontslag verleend uit den mili tairen dienst. GEMEENTERAAD. In de Dinsdagavond te houden ge meenteraadsvergadering komt o.m. nog in behandeling: Benoeming lid Commissie van toe zicht Lager Onderwijs (vacature van Buytenen). Advies van B. en W. naar aanleiding van een adres van het R. K. School bestuur om gelden te verstrekken voor de stichting van een lagere school in het Arnhemschewegkwartier en voor den verbouw van de U.L.O.-schooI aan de Breestraat. Vaststellen van rooilijnen voor den Everard Meijsterweg. Verleenen van financieelcn steun voor den verbouw van Amicitia. Aanvulling en wijziging van de slratenlijst. Voor het door het Centraal Bureau Instituut Pont te Utrecht gehouden examen, slaagde voor het diploma machineschrijven volgens het „verbe terd 10 vingersysteem" de heer W. G. van der Horst alhier. Voor het door het Centraal Bureau Instituut Pont te Utrecht gehouden examen voor Kantoorstenograaf Ned. (130 lettergrepen per min.) slaagden de dames D. Ruitenberg, D. Scholten van Staveren te Baarn en de heer R. Westerhout alhierleerlingen van mej. A. M. Stekelenburg te Amersfoort, Woestijgerweg 24. Ja Wij h zeker, suikerziekte kan genezen. j hebben honderden dankbetuigin gen. Met onze kruidenbehandeling be hoeft ge uw levensregel niet te wij zigen, terwijl wij bij aanschaffing van eene Iweemaandclijksche behandeling gratis een urinecontrolemeter verstrek ken. Vraagt geheel gratis en franco toe te zenden de brochure B 3 van Priester Hamon over de geneeswijze met krulden tegen suikerziekte, eiwit stofziekte, rheumatfek, enz. Drogisterij Verwaal De heer G. van Tellingen, gekozen als raadslid door de Chr. Hist, partij, werd, toen hij als leider eener nieuwe partijgroep optrad, door het bestuur der Chr. Hist, groep uitgenoodigd zijn mandaat ter beschikking te stellen. De heer van Tellingen was niet fereid aan deze uitnoodiging gevolg te geven en wordt deswege beschouwd als niet meer deel uit te maken van de Recht- sche fractie in den Raad. Maandag 1 Juni a.s., 8 uur, zal F. van Leeuwen, Adjunct Directeur van de Kon. Ned. Middenslandsbond een spreekbeurt vervullen in Restaurant „Princess", Utrechtschestraat, over: De komende Winkelsluitingswet en de taak van het Gemeentebestuur in ver band met de Middenstandsbelangen. De speeltuin van „Het Leusder- kwartier" wordt Zaterdag om4.30uui geopend. De opening heeft plaats door Dr. R. Miedema. Vooraf zal met de kinderen een wandeling gemaakt worden door het Leusderkwarlier, vooraf gegaan door Muziek die later in den tuin ook nog enkele nummers ten gehoore zal bren gen. Na de opening van den speeltuin heeft in het Clubgebouw de opening plaats van de tentoonstelling van voor werpen die dezen winter door de kin deren op onschoolsche samenkomsten in de avonduren zijn vervaardigd. De tentoonstelling is geopend: Zater dag 30 Mei, van 6.30 tot 10.30 uur n.m. en op Maandag 1 en Dinsdag 2 Juni van 2 tot 5 uur en van 7—10 uur. DE EERSTE NIEUWE HOLLANDSCHE MAATJESHARING DE EERSTE NIEUWE H0LLAND8CHE MAATJESHARING thans verkrijgbaar. Koopt U ze alleen daar, waar U verzekerd is ook NIEUWE en HOLLANDSCHE Maatjesharing te krijgen, dus in den Tel. 92 iniiiiU wüj en muliliajxjjdurlbi aiaaLjesnaring ie Krijgen,, aus 1 Onze kwaliteit is extra fijn, en buitengewoon billgk Vergeet niet naar onze Pic-Nic pakketten te vragen Huldigingsavond R. K. Muziekver. „Wilskracht" te Amersfoort. Te 8 uur werd afgemarcheerd vanaf 't gebouw St. Jozef naar de woning van den tambour-maitre de heer Spij ker. Nadat een lang zal hij leven had weerklonken plaatste hij zich aan 't hoofd der stoet en werd gemarcheerd naar de woning van den Djrecteur, de heer Wakelkamp om deze een serenade te brengen. De belangstelling langs den weg en in de St. Andries- straat was enorm. In St. Jozef terug gekeerd stelde „Wilskracht" zich op 1.40, 89,59 en bij het binnentreden van den Direc- 2.25, 1.95, 1.70 feur klonk de marsch van het con- 3-25, 290, 225 cours „L'Union fait la force". Nadat 550, 390, 3.25 allen hadden plaats genomen sprak de Voorzitter v. d. Linden zijn vreugde 8J0 uit over de groote opkomst en be langstelling dezen avond. Spr. schetste het behaalde succes op het concours te Zeist als een overwinning van een drachtig samenwerken en een steeds volgen van de goede leiding van Dir. Wakelkamp. De geest onder de leden is goed en leiding en leden vormen één geheel. Daardoor is het mogelijk geweest op het eerste concours in de afd. Uitmuntendheid twee le prijzen te behalen en tevens nog in aanmer king te komen voor de 5e Eereprijs. Namens de leden brengt Spr. dank aan Directeur Wakelkamp voor zijn ijverig werken en ook den Tambour- maitre voor zijn steeds paraat zijn. Aan beide heeren werd een prachtige bloemenmand aangeboden. Spr. wijst er de ouders tenslotte op dat „Wils kracht" getoond heeft muziek te kun nen maken en indien er jongens zijn vanaf 12 jaar die aan muziek doen, zij thuis behooren in de Roomsche Vereeniging. Van diverse zijde waren felicitatie's ingekomen. Directeur Wakelkamp bracht dank aan allen voor de gebrachte hulde en wees er op dat een trouw repetitie- bezoek „Wilskracht" zal brengen op de hoogste sport. De heer Helmich, Directeur van de R. K. Gemengde Zang Vereeniging „St. Caecilia" bracht na mens zijn Vereeniging gelukwenschen over met het behaalde succes en merkte op, dat wanneer „Wilskracht" het hoog ste punt bereikt heeft, zij dan moet toonen wilskracht te bezitten om door te gaan voor de kunst. De avond werd besloten met het ten gehoore brengen van de twee nummers van het con cours, verplicht No. Ouverture Zampa van Herald en vrij No. Marsch Aux Flambeau van Meijerbeer. De Jury te Zeist bestond uit de heeren Zaagmans, oud-Kapelm. 7 R. I., van Bijnen, Directeur Haarl. Orkest Vereeniging en 2e Directeur Concert gebouw Amsterdam en Hermans, Direc teur Maastrichtsche Orkest Vereeniging Deze namen wijzen erop dat „Wils kracht" de zege niet zoo gemakkelijk behaald heeft. Gaat zoo voort! Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de groenten- en fruit- zaak van Hartman aan de Coninck- straat. De geheele bovenverdieping is uitgebrand. Het perceel is verzekerd, terwijl de inboedel slechts laag ver zekerd was. De belendende perceelen konden behouden blijven. Donderdagmiddag had in tegen woordigheid van H. M. de Koningin- Moeder de officieele opening plaals van de inrichting voor verpleging van geesteskranken „Zon en Schild" aan den Utrechtschen weg. Zomersproeten verdwij-| nen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct., Tube 50 et. Zeep 60 ct. Uit den Omtrek Hoogland Zij die gedurende de aanstaande hooibouw voornemens zijn werk te zoeken als maaier of hooier te Purme- rend en omstreken kunnen vanaf heden inlichtingen omtrent deze werkgelegen heden verkrijgen bij den correspondent voor de arbeidsbemiddeling in deze gemeente, den heer E. A. Muijs, ge meentehuis Hoogland. Nljkerk Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. v. A. Vonke- man en M. Duifhuis Dirk, z. v. W. Schipper en E. v. Slormbroek Chris tina Maria, d. v. T. de Vries en C.. M. C. Walter Johanna, d. v.J.Kas en M. Mostert Cornell's Teunis, z. v. C. v. Rootselaar en G. v. d. Horst Jan, z. v. A. v. Hel! en T. van de Brink Flip, z. v. G. van Zoeren en G. v.Beek. Ondertrouwd: W. v. Steeg en G. Jansen G. Riemer en G. Algra G. v. Kempen en M. v. d. Beek. Gehuwd: J. Booij en J. Renes P. Twljnstra en W. Buitink A. v. Drie en E. v. Renselaar G. van 't Veld en J. Luigjes A. v. d. Ham en T. Mostert H. Brons en W. v. Dijkhuizen E. Guliker en A. G. v. d. Bosch P. Bouw en C. v. Oostrum. Overleden: Joannes Adrianus Do- minicus Ploegman, 73 jaar HenriStte Margaretha Mac Pherson, 83 jaar lefke Goederee, 4 mnd. Het aantal kiezers voor den Ge meenteraad bedraagt thans 4554. Op de paardenmarkt waren 67 stuks aangevoerd. De handel was van weinig beteekenis. Zondag herdenken de heeren H. J. Aifrink en J. v. d. Twee! dat zij resp. 40 en 25 jaar kerkmeester en de heeren Th. J. Aifrink en W. Brouwer, dat zij resp. 40 en 25 jaar Armmeesters dezer parochie zijn. Bij deze gelegen heid plechtige Hoogmis met assistentie en daarna receptie in St. Jan. Soest ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn terugontvangen te Soest in de Ie helft van Mei. Brieven binnenland: 1. C. G. van Hoolwerff den Haag. 2. Bureau Gaston Claryce den Haag. Briefkaarten binnenland 3. W. U. S. Bakker, Haarlem. 4. Fam. G. v. Klooster-Hilhorst. 5. A. de Langen, Utrecht. 6. H. Boer? Een briefkaart zonder adres. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders i_. Soest brengen ter kennis van belang hebbenden, dat op Woensdag 17 Juni e.k., zal worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voetpaden, waterleidingen, heulen, heggen, enz. Belanghebbenden worden daarom herinnerd [aan de artikelen van het Reglement op het. onderhoud en bruik der wegen in de provincie Utrecht Overtreding der daarin voorkomende bepalingen wordt gestraft overeen komstig dat Reglement De nog eenig overgebleven molen van Soest verkeerde al lang in zeer desolaten loestand. Het hout van den omgang, alsmede het hekwerk van de roeden was door weer en wind z<5<5 vergaan, dat een en ander gevaar voor de omgeving opleverde. De molenaar is dan ook reeds tot aftakeling over gegaan en zoo staat nu de tweede of laatste molen, als eenige jaren de „Wind hond" de mooie oude molen op den Eng, die nu geheel gesloopt is, op het punt om te verdwijnen. Op 4, 11 en 18 Mei j.l. werden duor de heeren Doktoren J. H. A. Rupert, P. G. de Vos en P. Donker, examen afgenomen voor het verkrijgen van liet diploma „Eerste hulp bij on gelukken" waaraan 27 candidaten deel namen, waarvan o.s. het diploma be haalden. Voor hel eerste examen slaag den de dames v. der Hoogt, Hartog (Baarn), v. der Plas, Boodt, v. der Maden, v. Dillen, Wouters, v. d. Berg Westen, welke laatste het diploma met lof behaalde. En de heeren v. Hummel, de Ruig (Baarn) en de Bruijn (Baarn). Voor het tweede examen: Mevr. Rademaker en de dames Kronen berg, Hille, v. Doornik, Kok, de Koster, van Herwaarden en de Wit. En de heeren Hilhorst en Drost. Ons Harmoniecorps behaalde op het concours te Zeist op 2en Pinkster dag een 2en prijs. De drukte op len en vooral op 2en Pinksterdag was op den Rijksweg te Soest somwijlen overweldigend. Het mooie weer lokte zeker velen tot uitgaan. —Zondag 7 Juni a.s. zal een bloempjes dag worden georganiseerd voor Volks gezondheid. Dames (boven 16 jaar) welke zich met de verkoop dezer bloempjes willen belasten kunnen zich opgeven, bij het bestuur der Werk lieden vereeniging Soesterbergscheslr. 87 of Molenstraat 22. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X.Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 ZONDAG Schaalcoilecte rest. kerkgebouw. H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op het kerkhof. DINSDAG 8 uur plechtig gez. jaargetijde. Kwart over 8 Congregatie - de H. Familie der mannen. WOENSDAG Van 6—8 Biechthooren. DONDERDAG H. Missen 7 uur, kwart voor 8 gezongen H. Mis en 9 uur. 7 uur Lof waaronder de vernieu wing van de opdracht der leden van de Altaarwacht. Na het lof in het patronaat gele genheid tot inschrijving van nieu we leden. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof met gebed tot verbrei- J' der veelvuldige H. Comm ERDAQ 7 uur Lof met gebed tot verbrei ding der veelvuldige H. Comm, Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Nlikerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur plechtige Hoogmis. 4 uur Lof met Meimaandgebeden. WOENSDAG Half 4 tot half 7 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG Sacramentsdag, dag van devotie. H. Missen om half 8 en 9 uur. 7 uur Sacramentslof. Gelegenheid om te biechten van half 4—half 7. VRIJDAG Half 8 gezongen H. Mis tereere van het H. Hart van Jezus, waar onder uitdeeling der H. Commu nie eerst aan de volwassenen en daarna aan de schoolgaande kin deren. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. Geen Lof. Dagelijks de H. Mis om half 8. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met preek. WOENSDAG Van half 8 tot half 9 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG H. Sacramentsdag, dag v. devotie. De H. Missen om half 7, kwart voor 8 gezongen H. Mis en om 9 uur. 7 uur Lof met preek en opening van het triduum ter eere van het H. Sacrament. Van 5 tot half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Ie Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de levenden en overl. leden v.h. Genootschap v.h. H. Hart. 7 uur Lof met preek. ZATERDAG 7 uur Lof met preek. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENR1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAO H. Missen om 7 uur en 8 uur 9 uur Hoogmis. Half II gelezen H. Mis. 5 uur Lof. DINSDAO 's Avonds 7 uur Lof. WOENSDAG Half 8 geen H. Mis in de kerk. 6—8 uur Biechthooren. DONDERDAG, Sacramentsdag. H, Missen om 6 uur, 7 uur e om 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met preek. Na het Lof biechthooren. VRIJDAG, Eerste Vrijdag. H. Missen om 6 uur, 7 uur en om 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 6, 7 en 8 uu.. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. 7 uur Lof. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG Biechthooren van 6—8 uur. DONDERDAG H. Sacramentsdag, dag v. devotie. H. Missen om 7 uur en om 8 uur de Hoogmis. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Triduum voor de verbreiding van de veelvuldige H. Communie. Op die dagen 's avonds om half 8 Lof. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS jor: W. S. Kerklaan. ZONDAG Half-8 uur Vroegmis. Half 11 Hoogmis. 5 uur Catechismus. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG le H. Mis op Leo's-Oord. 83U uur 2e H, Mis. 9'/i en 12uur Catech. op de scholen. DINSDAG Ie H. Mis om 8 uur. 2e H. Mis om 83/« uur. WOENSDAG le H. Mis om 8 uur. 83/4 uur 2e H. Mis. 9*/a en 12'/i catech. op de scholen. Van 6 tot 8 uur biechthooren. DONDERDAG Feestdag van het H. Sacrament. 8 uur de Vroegmis. Half-11 Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG le Vrijdag der maand, toegew. arn het H. Hart. (Volle aflaat). Ie H. Mis op Leo's Oord. Half-9 gezongen H. Mis en de gebruikelijke gebeden. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Van 5-9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 8 uur Vroegmis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG H. Sacramentsdag, dag v. devotie. In de week de H. Mis om half 9. Marktbericht Amersfoort 29 Mei 1931. Appelen f 0.00 f 00.00 p. H.L. peren f—f—p. H.L.; Klei- aardappelen f 0.00 f 0.— p. H.L.; Zandaardappelen f 4.—f4.50 p. H.L Hoendereieren f3.40 f 4.45 p. 100 st.j Eendeneieren f3.50 a f4.00 p. 100 St.; Boter f 1.60 (1.60 p. K.G.; Kippen f 0.93 a f 1.40; Hanen f 1.40 f 1.60Hennen f2.50 a fO.OO; Jonge hanen f0.75 a fO.—Kui kens fO.— a fO.—Tamme ko nijnen f 1.a f2.25; Wilde ko nijnen fO.OO a 10.00; Tamme duiven f0.30 a f0.07 per paar; Vette varkens f—a f.— Magere varkens f a f Drachtige zeugen f 45 f|60; Biggen f6.— a f 10.Guste zeugen f,35 f 55 per stuk. Aangevoerd: H.L. appelen; H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 6 H.L. zandaardappe- 1en|l250000j|lioendereieren; 13000 eendeneieren; 40 K.O. boter; vette varkens; 0magere var- s 10 drachtige zeugen 410 biggen; 6 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten; J. H. Huurdeman Kamp 32 - Amersfoort Beleefd aanbevelend TIMMERMAN - METSELAAR EN AANNEMER Zuldslngel 68 - Telefoon 924 Amersfoort VAKKUNDIGE UITVOERING van alle Timmer- co Metselwerken tegen concurreetende prijs. Zcowel burgerwerk als nieuwbouw

De Eembode | 1931 | | pagina 2