Lijst no. 3. Katholieken van Hooglanderveen Nuts Hulpbank Voor den Inmaak KATH. RADIO-VEREENIGING, In aansluiting op ons vorig bericht, kunnen wij meedeelen dat de verga dering zal gehouden worden op Vrijdag 19 luni in het patronaatsgebouw aan de Paulus Borstraat, des avonds 8 uur precies. Op deze vergadering zal de ZeerEcrw. Heer Hooijman, Pastoor der parochie van don H. Henricus en de heer van Munster aanwezig zijn om de gegevens noodig voor het oprichten van een afdeeling te verstrekken. Op deze vergadering zal vermoedelijk een voorloopig Bestuur worden benoemd. Deze kennisgeving dient tevens als uitnoodiging. Donderdagavond zal in Amicitia een vertooning worden gegeven van de Ford-bedrijfsfilm. Alhier is een nieuwe voetbalver- berg, J. M. Both en S. Sparenberg. Zaterdag had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot heer Joh. H. v. d. Meiden. Het woord werd gevoerd door Dr. Mledema, die sprak namens de Rem. Oemeente en de Loge, Leezer namens de Liberale Staatspartij en Blokker na mens het personeel. Op hel kerkhof merkten we o.a. op afgevaardigden der loge Jacob van Campen, van den Vrijheidsbond, van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, van de Kamer van Koophandel, burgemeester van Randwljck, directeur cn commissarissen van de Mldden- standsbank, B. J. J. Wijkamp lid van Oed. Staten van Utrecht. Maandag kwamen de kath. verkle- zings-propagandisten bijeen In Sint Joseph, onder leiding van Mr. Kooien om de laatste regelingen te treffen de actie der raadsverkiezingen. Medegedeeld werd dat de propaganda courant Donderdagavond bezorgd zal worden bij de Parochieeie chef's, die dan zorg dragen dat Vrijdagavond een aanvang wordt gemaakt met de ver spreiding. Medegedeeld werd vervol gens dat in den stoet een viertal auto's zullen mederijden. Een zestal draag- doeken en borden worden medegeno men. De vaandels van Wilskracht, St. |oseph, St. Hubertusen de Jonge Werk man worden eveneens meegebracht. Het bureau van de R. K. Kiesvereni ging is voor inlichtingen op den dag van stemming gevestigd in de Mili tairen Vereeniging aan 't Zand. De propagandisten werden aangespoord na afloop van de stemming ae cijfers aan de 22 stembureaux zoo spoedig mogelijk op te halen en in St. Joseph te bezorgen. Voor inlichtingen betref fende de stemming kan men zich wen den tot G. A. Vos, Bloemendaalsche- straaf-T^ tters, Kr. Elleboogsteeg I, F. Letschert, Kapelweg 25 en J. R. Hartings, Leliestraat 74. Burgerlijke Stand. 8 Juni. Geboren: Klaas Antoon, z. v. A. Spierings en G. Beers Bar bara Josina, d. v. A. J. Groenhof en A. G. Apeldoorn Gerardus, z. v. G. van Lent en A. A. van Zeijst Johannes Leonardus en Antonius Cor nell's, zoons van C. Wijnen en A. Huissen. Overleden: Engclina IJlstra, oud 76 jaar, weduwe van P. Ouwer- kerk Jacobus Spierings, oud 33 j. echtgenoote van M. Vos. 9 Juni. GeborenJohannes Marinus, z. v. L. G. van Es en J. Koenen Jan, z. v. J. Bakkenes en A. C. Schoon- dcrwoctd. Overleden: Renger Veer, oud 82 jaar, echtgenoot v. E. v. Win terswijk. 10 Juni. GeborenDirk Jan, J. Luitse en IJ. Parlevliet - Petronella Jannette, d. v. G. J. van Wieringen en j. van den Berg Eijberdina Marie, d. v. C. J. van Meten en A. Böttcher Willem, z. v. G. v. Dijk en IJ. Blom. GehuwdA. W. de Bruin en H. v. Hamersveld P. J. Steenbeek en M. J. van Wateringen. OverledenJo hannes Hendrikus van der Meiden, oud 61 jr. weduwnaar van G. A. J. Adolphina van Zalingen. 11 Juni. Ondertrouwd: G. Mulders en M. T. van der Heijden Ham en J. C. Smink F. W. van l|zendoorn en J. Hoefsloot V. B Steggerdaen W. A. Heere. Gehuwd: C. Bottemanne en W. v. d. Horst t. dc Wit en A. G. van der Maat. 12 |uni. Geboren: Gerrit Cornelis, z. v. C. van Eijs en F. van Zwol Antonia Wilhelmina, d. v. G. A. Hil- horst cn G. H. Hartman Hubertus Adroanus, z. y. H. A. van Kalleveen en J. C. Meijer Maria Goverdina Engclberta |ohanna, d. v. G. Schuiten en N. P. A. Swinkels. 13 |uni. Geboren: Johannes, z. W. van Plateringcn en W. Maassen. 15 Juni. GeborenAlbert, z. v. H. Jansee cn E. Kamphorst Johan, z. v. W. Kruse en F. H. Pastoor Fran- cisca, d. v. F. W. Meijer en A. van der Laan Warnera Jacoba Alijda, d. v. B. J. Gerritsen en A. E. van Gfoenestijn Jan Johannes, z. v. A. Faber en P. J Meulenbach. partijtje uitliep. Tegen v. d. P., die zjin buurvrouw was aangevlogen, doch die zelf een puur flinke mep pen opliep, is proees-verbaul opge maakt. Baarn Het onweer «lat Zondagavond over een groot deel van ons land heeft gewoed, is hier niet een ontzaglijken regenval gepaard gegaan. De riolee- ring kon het vallende water niet ver zwelgen. In de Nieuwstraat en Laanstrant drong hel de winkels en huizen bin nen, waardoor veel schade werd toe gebracht. Ook het Stntionsplein was een groote watervlakte, terwijl in een bierhalle nabij het station het water vele centimeters hoog stond. De reizigers konden het perron niet bereiken. Doorkcllners der Stations restauratie werden zjj een voor een in het station gedragen. Barneveld Ten nadeele van v. Ellen te Kal- lenbrock, zijn uit een gesloten hok 61 jonge hennen gestolen, die per auto zijn vervoerd. Hoogland Burgemeester en Wethouders van Hoogland, brengen ter openbare kennis, dat zij zullen overgaan tot den verkoop van oude straatsteenen op Woensdag, 24 juni 1931, des namiddags 7 uur (Zomertijd) in een der lokalen, gren zende aan de Christelijke school aan den Ham. stemt allen op Uit den Omtrek Achterveld Tengevolge van een ruzie tusschen een paar kinderen, kregen ook de ouders woorden, welke opeenvecht Nljkerk Aangevoerd 388.000 eieren 3.60 -ƒ 4.60; 71 briggen 612; 77 run deren, melkkoeien 220340. vette koeien 200—350; 41 nuchtere kni eren, mes!kalveren/14—20; slucht- kalveren 4—8. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerrit Johan Willem, z. van Hendrik v. d. Meij en Jannetje v. Rijn; Jannetje, «1. van Cornelis v. Nek en Aaltje Wassink; Peter, z. van Aart Juusen en Willempje v. Elten; Gerrit, z. van Jan Morren cn Janna de Bruijne. Ondertrouwd: Hendrik Jacobse en Judikje v. Djjk; Gerrit v. Schalm cn Geertruida v. Soeren; Gerrit Gijten- beek en Geertje Simon, van Putten. GetrouwdElbert v. «I. Pol en Ma- a v. d. Bor. Overleden: Hendrikus v. d. Brink, 61 j. echtgen. van Heintje v. d. Heu vel; Gerritje Kieboer, 58 j., echtgen. van Gerardus Jakobus Seheffel; Ni- colaas de Bruijn, 51 j.; Gerritje Kla ver. 67 j., wed. Willem Evers. Zondagavond ontlastte zich bo ven onze gemeente een vrij hevig on- weder, gepaard gaande met een ge weldigen regenval. In den Putterpol- der werd een koe door den bliksem getroffen en gedood. Soest Do uitslag der gehouden aanbeste ding voor liet te houwen verkeers- huis aan de Birktstraat is als volgt: J. J. v. Schadewijk 2532; J. Mets 2178; M. Hornsveld 21 (KI; J. Jorna 2081. De gunning volgt latei Terschuur Een hooiberg, staande op hel erf van eGitenbeek is door brand ver nield. Vermoedelijke oorzaak is bet spelen met lucifers door kinderen. Laag verzeker*!. Hoe kregen wij onze namen Door A. F. VAN BEURDEN. Wij spreken nog verder ove. voornamen. Onze voornamen stammen vreemd genoeg uit de meest verschil lende talen. Dat kan ook moeielijk anders. Want verschillende stammen met verschillende talen hebben elkan der opgevolgd of hebben zich op onzen bodem vermengd of verbroederd. Nog kan men aan de gewestelijke laaf, aan de lichaamsvormen, de kleur van oogen, de tint van het haar, het opgewekte of zwijgzame van het karakter zien de nawerking der groote invloeden, door de eeuwen heen. De Romeinen, wereldoverwirtnaars, lieten van hun verblijf sporen achter in den bodem, maar ook in het huise lijk leven en de namen. De Latijnsche |resten werden weer tot werkzaamheid gebracht door den zich steeds uilbreidenden en bescha venden invloed der Kerk. De Hervor ming oriënteerde ze voor ons land eenigzins anders; maar het is niet te miskennen, dat de riddertijd de oude Duitsche kracht namen wel niet geheel van ondergang kon redden, maar er toch verschillende overbracht tot de moderne wereld, zooals men nog in de naamgeving in de Duitsche familiën dikwijls kan waarnemen. Er zijn voornamen bijv. ,uit het Noordsch, die als volkomen Neder- landsch gebruikt worden b.v. Gustaaf is Güdsstafz, krijgsslafSeger is Sigurd, overwinnaar; Olivier is Olfert of Olav, roemrijke; tal van voornamen uit het oud-Duitsch en de oude Germaansche talen: Alfred is Adelfried, Allegonde is Adelgonde, Bernhard, Brunhiide, Coenraad, Everhard, Wolfgang, Hedwig, Lubbert, Reinbout, en tal van andere. Uit het Slavisch Stanislaus, roem der bestendigheid, en Uit het Latijn en het Grleksch zijn er een overwegend getal voornamen, te veel om te noteeren. De mooie Hebreeuwsche voornamen Salomon de vreedzame heeft men ver vormd tot Sally; Levi, de getrouwe tot LeipMozes, de uit het water ge redde, tot Maus of men heeft het erger gemaakt tot Maurits, zooals men van Israël, strijder voor God Itzig of nog erger Isidoor maakte I j Men heeft de mooie beteekenis der oude voornamen verloren en er de mode op toegepast. Men moet maar eens even de verlovings en geboorte- advertentiën in de dagbladen, zoowel als in de lokale pers zien dan is het of men zooveel mogelijk van den echten naam afwilt wijken, Men geeft puzzles op. Men moet er naar raden, hoe de huwelijksbegeerigen en de onschuldige bloedjes van geborenen heeten. Pim Jansen adverteert, inplaats van kaarten, dat hij verloofd is met Beppie de Vries. Stan Winters is geëngageerd met Truus Zomers. Adrie Bos gaat huwen met Man Kruissen. Daarmede is het niet uit. Joanna wordt Jenny, Cornelia Corry, Anna wordt Ans, Melanie Mil, Hortense wordt Tenne, Geertrui Truus, Elisabeth Beths, terwijl de krachtige Friesche namen geheel ontwricht zijn. O! mode, wat hebt ge al dwaasheden op uw restje geweten. Van Adelheid, de edele maakt men Aal en doet aldus aan de gladde waterbewoners denken. Van Swanhilde, de zienster maakt men Zwaantje en eert den sierlijke, langhalzige. blanke watervogel. Men zou zoo dóór kunnen gaan en de dwaasheid onzer tijden kunnen hekj- len, maar dat helpt toch niet. Mode is mode. De Franschenhebben gelijk met hem spreekwoord: Un sot froude toujours un plus sot, quil' admire. Een zot vindt altijd nog een grootere zot, die hun bewondert. De Duitschers geven op dat stuk een beter voorbeeld. Zij herstellen de oude voornamen in eere, die ook meest al in de oude heiligenkalenders en memorieboeken der antieke kathedralen, basilieken, [kloosterkerken voorkomen, als: Alfred, Bernard, Eberhard, Egon, Ernst. Ewald, Frederik, Gisela, Got- hard, Gottlieb, Hedwig, Herinina, Hilde- brand, Hugo, Konraad, Ludger, Oswald, Raijmond, Reinhard, Siegmond, Wal- ther en Wolfgang. De Noren putten uit hun oude Sagen- schatkamer: Hankon, Harald, Tritjoff, Olav, Einar, Sigurd. Klinkt dat niet beter als de moderne: Jen, Pim, Bob, Beppie, Bels, Rie en Loe van onzen tijd? brek, omdat er ontzaglijke voorraden graan te veel zijn; staan ongetelde spinnerijen en weverijen stil, omdat er ontzaglijke voorraden geweven goede ren te veel zijn. Petroleum, suiker, van tal van de eerste levensbenoodighe- den is er te veel, ontzaglijk veel te veej! De gemoderniseerde machines zijn in staat de productie op te voeren zoo, dat heel het leven van de arbei dende menschheid wordt gebracht op een hooger peil» En de heer De Roode maakt zich en anderen niet wijs, dat bij de be staande verhoudingen de Arbeidscon- fcrentlete Genève een nieuwe wereld kan scheppen, een wereld waar alle productieve krachten, waarover de menschheid beschikt, aan het werk worden gezet en waar de verdeeling van het voortgebrachte, op den akker en in de fabriek zoodanig is georgani seerd, dat de redelijke behoeften van allen kunnen worden bevredigd. Uit deze woorden, die door velen onderschreven zullen worden, spreekt een gevoel van machteloosheid en ook een gevoel van zorg. Op de Internationale Arbeids-con- ferentie heeft onze groote Staatsman, Dr. Nolens, aan dit probleem een be spreking gewijd, welke zeer belangrijk was. Een dreigend gevaar. Wij hebben al eens meer geschre- n over het enorme gevaar, dat er schuilt in de ontstellende werkloosheid, die de wereld teistert. Op de Internationale Arbeids-con- ferentie die te Genéve gehouden wordt heeft het werkloosheidsvraagstuk dan ook een belangrijk punt van bespre king uitgemaakt. De directeur van het Bureau heefi in zijn jaarverslag meegedeeld, dat er thans over heel de wereld ruim 20 millioen werkloozen zijn, het dubbele van verleden jaar. Een ontstellend cijfer! Men denke zich eens even in Twintig millioen menschep, twee en een half maal zooveel als de bevolking van geheel Nederland of met de ge zinnen meegerekendeen bevolking, als die van geheel Frankrijk, welke gedoemd is te leven zonder produc tieven arbeid te verrichten Van dit leger van 20 millioen her bergen Duitschland en Amerika de helft, n.l. ruim 10 millioen. Is het niet merkwaardig, dat de geesel der werkloosheid zoowel striemt in het verarmde Duitschland als in het rijke Amerika? Dat is meteen al een bewijs voor het moeilijke en ingewikkelde van het Erobleem, want rijkdom is blijkbaar ij het huidige economische systeem ook >1 geen waarborg tegen het op treden van den zwaren geesel der werkeloosheid. De heer De Roode,"oud-ainbtenaar van het Internationaal Arbeidsbureau te Genève, teekent den toestand als volgt Terwijl deze millioenen vruchteloos vragen om werk, ten einde door arbeid te voorzien in hun levensonderhoud, lijdt de landbouwende bevolking ge- Gemengde Berichten De Tweede Kamer heeft de wijziging van de Drankwet met 58 tegen 19 stemmen aangenomen. Sedert eenige «lagen wordt het zuiden van Bessarabië door groote zwermen sprinkhanen bezocht. Reeds 20.000 H.A. behouwd land zyn kaalgevreten. B|jna 15.000 hoeren werken dag en nacht aan «Ie bestrij ding van de plaag. Aan de westkust van Frankrijk heeft Zondag een ernstige scheeps ramp plaats gehad. Een stoomschip, dc „St. Philbert" met 500 passagiers is op 8 K.M. afstand van St. Nazaire «loor een hevigen storm overvallen i gekapseisd. Onmiddellijk na liet hekend wor den der jobstijding voeren sleepboo- tcn uit, ten einde zoo spoedig moge lijk hulp tc kunnen bieden. Een der booten is intusschen teruggekeerd met eenige overlevenden aan boord, zoodut gevreesd moet worden, «lat bij de ramp omstreeks 400 personen liet leven hebben verloren. Toen de Duitsche douanen bij Venlo met scherp op een bende smokkelaars schoten, heeft een «Iwaalde kogel den 40-jarigen arbei- der K. Linke gedood. L. had niets met de smokkelaars te maken. Zaterdag iieeft met eenige plechtigheid te Parijs de overdracht van het presidentschap der Fransehe republiek plauls gehad. Dc oude en de nieuwe president hielden toe spraken. Een aantal gevangenen te Nyaunglebin wist uil te breken en het politiebureau te ove ••vallen. Zjj maakten zich hier van geweren munitie meester en sehoten op dege nen, die hen wilden arresteeren. Een detachement soldaten herstelde de rust. Volgens berichten uit Santiago wordt gemeld, dat een Duitscher, Alfred Maker, een nieuwe brandstof voor motoren heeft ontdekt. De stof zou vervaardigd worden uit plant aardige producten. Volgens deze be richten heeft de uitvimler in een reeks proefnemingen «le bruikbaar-, beid van deze brandstof bewezen. De verongelukte sleepboot vi de Zuiderzeewerken is gelicht. Het ljjk vun den machinist werd in de machinekamer gevonden, de beide aluiere omgekomenen zjjn niet ge vonden. Op liet stationsemplacement te Roosendaal werd een 23-jarige be ambte dood naast de rails gevonden, uiterlijke verwondingen waren niet te zien. Bjj nader onderzoek bleek een halswervel gebroken, zoodat men vermoedt, dat «le man een klap van een pussecrcndc machine heeft gehad. Het Zuiden van Frankrijk heeft de vorige week een hittegolf beleefd als er de laatste 40 jaren niet was geweest. De thermometer steeg tot 95 gr. in de schaduw. Een auto van den heer E. uit Heerlen, die door zjjn chauffeur L. werd bestuurd, is te Hoensbroek door een eleclrische tram gegrepen grootendeels vernield. De heer E. werd ernstig gewornl en is overle den, de toestand van den chauffeur is zorgwekkend. Een vliegtuig van den dienst Saarbriick—Keulen is kort na de op stijging omlaag gestort en in brand gevlogen. De inzittenden, twee pas sagiers, de bestuurder en een meca nicien, kwamen in «le vlammen om, Te Rotterdam is tijdens een rukwind een zware tak van een boom naar omlaag gekomen, juist op het oogenbiik, dat een dame pas seerde, met liet noodlottige gevolg, dat zij bijna onmiddellijk overleed. Toen de 28-jarige gehuwde mijn werker E. Jaske zich te Ubach-over- Worms op weg naar huis bevond werd hij door een zwaar onweer verrast. Jaske schuilde onder onder een dikken boom. Plotseling sloeg de bliksem in den boom en trof den ongelukkige. J. werd vreeselijk verminkt. De linker zijde van het lichaam werd geheel opengescheurd. De dood trad onmii- delijk in. Kerknieuws. NAAR LAREN. Mgr. J. H. G. Jansen zal 24 Juni deelnemen aan de processie te Laren in het Gooi. Mgr. zal op den terugweg van 't St. Janskerkhof het Allerheiligste dragen en daarna vair^le loggia der St. Janskerk af den zegen met het Allerheiligste geven. BROEDERSCHAP O. L. VROUW VAN KEVELAER voor Amersfoort en Omliggende Ge meenten.: Bedevaart naar Kevelaer per extra trein op 18, 19 en 20 Augustus. Alge- meene intentie: Tot steun en opbloei van het Christelijk Familieleven. De Processie zal zich op de heenreis eenigen tijd te Nijmegen ophouden, om een bezoek te brengen aan de kerk van den H. Petrus Canisius, waar een H. Mis zal worden opgedragen en de reliquien vereerd. Prijzen voor retour- plaatsbewijzen met inbegrip van pro gramma en Lampion zijn Voor Amersfoort 3e klas f5.25 Voor Leusden 3e klas f5.05 Voor Veenendaal 3e klas 14.45 Voor Rhenen 3e klas f4.— Bruidjes kunnen dit jaar voor gere duceerde prijs de reis mede maken. De prijzen zijn als volgt: Bruidjes boven 10 jaar f2.75, beneden 10 jaar f 1.75- Zij kunnen zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij Mej. Chr. Peters, Havik 24 en Mej. E. van 't Wel, Beekensteinschelaan 31 te Amersfoort. De prijzen voor de bruidjes gelden vanaf Amersfoort. Deelnemers aan de Bedevaart worden er aan herinnerd dat zij lid moeten zijn van de Broeder schap. Zij kunnen zich ten allen tijden hiervoor bij de Broedermeesters op geven. Uren van vertrek zullen nader worden bekend gemaakt. Het Bestuur: Deken L. A. F. X. Fock, Directeur A. C. Beijer, President W, Peters, Havik 24, Secretaris J. H. Verheij, Penningmeester. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Doet UwcSchoenen Good KATHOLIEKEN VAN AMERSFOORT. Nog een week scheidt ons van de verkiezingsdag voor de Gemeenteraad. Met een tweetal leden wordt den Raad uitgebreid. Aan ons den taak minstens één van die twee zetels te bemachti gen. Wij moeten in den nieuwen Raad zeven zetels hebben. Daarvoor nu alle hens aan dek. Allen nu propagandisten voor onze mooie, heilige beginselen. Opzij gezet, het enghartige, deze of gene candidaat bevalt mij niet, daarom bemoei ik mij er niet mee, geef er niet om. Het zijn allen Katho lieke mannen en vrouwen, en wanneer stuk voor stuk in de komende zittingsjaren, niet aan de gestelde ver wachtingen beantwoorden, dan moeten ze er uit. Het laat zitten, wat zit, heeft voor goed afgedaan. Vooruit nu aangepakt. Bij den Voor zitter van de Propagandaclub Mr. A. E. F. Kooien, Wilhelminastraat, geeft U, U even op, en hij deelt U heeft werk voor U. A.s. Donderdagavond IieeT; onder- geteekende in zijn bezit een partij krantjes die voor de St. Ansfridus- parochie huis aan huis moeten bezorgd worden. Ik verwacht U, St. Ansfridus- mannen en vrouwen, jonge mannen en meisjes. Er moet geestdrift komen, leder een stapeltje mede en in een paar uur zijn de propagandageschrif ten rond. hart en daden moet nu bran den en uitkomen „Roomschen dat zijn wij, met ziel en harte Roomschen dat zijn wij, met woord met daad Roomschen wat onspoed of leed ons tarte Roomschen fot eenmaal hef stervens uur slaat, Roomschen in huls, Roomschen ook daar buiten Schamen we-ons nimmer, d'eervolle keus Lafheid nog vrees zal de lippen ons sluiten RoomschendMzijn wij,dat is onze leus." F. LETSCHERT. Kapelweg 25, KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450 WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Van half-5 tot half-8 uitstelling van het Allerheiligste. 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tof half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DINSDAG 's Avonds 7 uur Lof VRIJDAG 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. VRIJDAG Half 8 Lof met Litanie van het H. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS DONDERDAG 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e H. Mis. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. 83lt uur 2e H. Mis. 9 '/j en 12'/] uur catech. op de scholen. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. uur 2e H. Mis. 5—9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZATERDAG mr Lof met Rozenh. 9 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9. INijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Hoikerstraat. Tel. 98. VRIJDAG 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. ZATERDAG Half 3 tot half 7 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H. Mis om half 8. Amersfoort 15 Juni 1931. Kaasmarkt. Aanvoer 50 wagens, wegende 10250 K.G. Prijs f27.00 lot f36.00 per f50 Kilo. Handel vlug. In'ichtingen der Opcnb. Leeszaal. Muurhuizen 9 „De Lighallen" alhier, bieden een vriendelijk tehuis aan T.B.C. patiënten. Velen vonden er algeheel herslel. Inlichtingen Utrechtsche weg 23. Compleet Steriliseertoeslel mei 5 Pomonaglazen van een Lilcr en receptenboek f4.75 Voor dit jaar groote prijsvermindering der glazen, Minzaam aanbevelend, G. POMMER

De Eembode | 1931 | | pagina 2