't Valt Guldens Als U koopt in <k Uitverkoop bij mee De Eembode begint Zaterdag 27 Juni VRiJDAO 26 JUNI 1931 N TWEEDE BLAD. BERICHTEN UIT AMERSFOORT VOOR DE BELANGEN VAN DE SLECHTHOORENDEN Een tentoonstelling in De Valk. Van 6 tot 9 October a.s. zal de Vereeniging tot bevordering van de belangen der Slechthoorenden alhier in de groote zaal van De Valk een tentoonstelling houden, betrekking heb bende op het werk dezer vereeniging. Deze expositie zal den toeschouwers tevens een beeld geven van de ver schillende instrumenten welke den hardhoorenden ten dienste staan. Voor deze tentoonstelling heeft zich een comité van aanbeveling gevormd, waar van onze burgemeester, Mr. J. C. Graaf van Randwijck het eere-voorzitterschap heeft aanvaard, terwijl Dr. R. Miedema, Remonstrantsch predikant alhier, voor zitter is. Dezer dagen heeft het bestuur der organiseerende vereeniging met de leden en met vertegenwoordigers van ver schillende organisaties alsmede met eenige leden van het comité van aan beveling een bespreking gehad ten einde de werkzaamheden voor de ten toonstelling nader te verdeelen. Men is gekomen tot het instellen van ver schillende sub-commissies, zooals een commissie voor ontvangst, een com missie voor de te houden verloting, een pers- en propagandacommissie, een thee-commissie, welke zorg zal dragen voor de theeschenkerij, enz. Gezien het feit dat de tentoonstelling ook voor de omstreken van Amersfoort is heeft men den steun gevraagd van burgemeesters van omliggende gemeen ten, waarvan velen reeds hun mede werking hebben toegezegd. Wij hopen te zijner tijd nog nader op deze expo sitie terug te komen. Aan de St. Agnes-kweekschool voor onderwijzeressen der Zusters van O.L. Vr- slaagden voor de examens akte L,0. G. Ariëns, WageningenW. Bar- tels, Baarn; D. v. d. Bosch, Steen bergen; W. Burgers, AmersfoortB. Busie, Hilversum en D. C. Crabbendam, Gorcum. Afgewezen geen. Programma van het door Wilskracht té geven concert op 1 Juli a.s. in het plantsoen. Fiorentiner Marsch, J. Fuclk. During the battle, ouv. J. Gadenne. Le Triomphe des Concerts air Varie pour Tromb. L. Vermealen. Heinzelmannekens Wachtparade, K. Noack. Faust Fantasie sur L'Opera de Gou nod. Arr. Wittertroodt. Les Trois Glands, ouv. F. Rousseau. Traumideale Walze. J. Fuclk. Apres La Noce scènes de Ballet, jac. Martin. No. 1. Dans Invites. No. 2. Thema d'Amour. No. 3. Pas de Dames. No. 4. Poha Boku. Finale. Met Vlag en Wimpel Marsch, H. Lureman. NA DEN SLAG. In „St. jozef" waren Woensdagavond honderden samen gekomen om den uitslag der Gemeenteraadsverkiezingen te vernemen. Toen te half 8 het be richt kwam„de Katholieken 7 zetels", ging er een gejuich en gejubel op. Pastoor Hartman was de eerste die het woord vroeg om de Kath. Kies- vereeniging geluk te wenschen met het behaalde succes. ZEerw. bracht een bijzonder woord van dank en hulde aan de wakkere propagandisten voor hun vele werk dat beloond werd met zoo'n schitterend resultaat. De voorz. van de Kiesvereeniging, de heer Venings, nam vervolgens het woord om mede te deelen, dat de R. K. Muziekver. „Wilskracht" deze bijeenkomst gezelliger ging maken door het geven van muzieknummers. De dag van vandaag, aldus spr., heeft weder om bewezen, dat de slotzin van het arbeiderslied: „Het Kruis zal triom- pheeren", bewaarheid is geworden. Er hebben nu drie Kath. arbeiders zitting in den Raad. Op hen rust een groote verantwoordelijkheid. Zij zullen moeten waar maken, wat van hen verwacht wordt als vertegenwoordigers van de Amersfoortsche Katholieke gemeen schap. Wij hebben nu 7 zetels, doch hadden er 8 kunnen hebben, indien alle Katholeken hun plicht hadden ge daan. Onze taak is het, die afgedwaalde broeders terug te brengen. Onze wak kere propagandisten moeten nu geen winterslaap gaan houden, maar met God's zegen doorwerken. Een woord van dank komt den propagandisten toe. Met een woord van gelukwensch aan de gekozen Raadsleden beëindigde spr. zijn openingsrede. Daarna verkreeg het nieuw gekozen raadslid de heer J. Zwart het woord. Wij Roomschen, aldus de heer Zwart, bezitten een bijzonder soort idealisme. 19 eeuwen is het geleden dat het kruis van Christus werd geplant op Golgo tha en nog is dit kruis onze kracht en durven wij de strijdkreet aanheffen: „Christus, voor U leven wij en sterven' wij als het moet". Door eigen nalatig heid der Katholieken, zijn in andere landen toestanden geschapen van be droevende ontstellendheid. Ook hier zou men trachten dit te bereiken. Ze doen het voorkomen alsof zij de Rerum Novarum geschonken hebben. Moge de uitslag van de verkiezing een les zijn voor Communisten e.a., dat zij hier niet zullen slagen zonder ons Katholieken omver te loopen. Hier in ons land en ook in de stad Amers foort zal onze Moeder, de H. Kerk, niets te duchten hebben. Voor me zelf, aldus spr., ben ik niet blij dat de zevende raadszetel verworven is, maar wel voor de Kath. Staatspartij. Spr. zal trachten de belangen der Amers foortsche Katholieken te behartigen en mocht dit ondanks goeden wil niet aan de verwachtingen beantwoorden, welnu, zet dan gerust over 4 jaren een betere in mijn plaats! Als spr. ook een woord van dank wil brengen voor het vele werk dat verricht is, dan is dit dankwoord voor de Katho lieke zaak, voor de Katholieke Partij. De heer W. van Koelen onderschrijft eveneens als nieuw raadslid, het ge sprokene door den heer Zwart. Spr. wil toch een woord van dank niet onthouden aan de propagandisten. Door hard werken hebben zij het succes bereikt, vooral in het Soesterkwartier. Dank brengt spr. vooral aan den vol- ijverigen secretaris der Propaganda- club, de heer Hartings. Spr. belooft als Roomsche zijn plicht te zullen doen in de taak, die hem is opgedragen. Afgescheiden van de personen moeten de arbeiders zorgen, aldus richt spr. zich in het bijzonder tot de arbeiders, dat de drie arbeiderszetels gehand haafd blijven in, de toekomst. Nadat de voorzitter van „Wilskracht" nog eens had gewezen op de R. K. Muziekvereeniging, die zoo hard dona teurs noodig heeft en de R. K. Kies vereeniging zich als zoodanig had op gegeven, sloot de heer Venings de bijeenkomst met den wensch, dat meer dere zich geroepen zullen gevoelen het mooie propagandawerk mede te helpen bevorderen. Op den Hoogeweg heeft een aanrij ding plaats gehad tusschen een autobus van den dienst Barneveld—Amersfoort en een transportdriewieler, doordat de autobus tusschen een andere auto en den driewieler wilde doorrijden. Wat de cijfers der gemeenteraads verkiezing ons leeren. Wanneer wij de uitslag der verkiezing van 1927 en die van 1931 met elkaar vergelijken en dit in tabelvorm neerleggen aan de hand van den voor- loopigen uitslag, zien wij het volgende: Totaal aantal geldige stemmen 1927—14108 1931-15516 Stemmen aanwas 1408 of 10 procent. Partijen 1927 1931 Vermeer dering Vermin dering Volgens gemidd. te behalen Relatieve dering vermind. Absolute vermeer dering vermind. A. R. 2131 2534 403 2344 -f 18.9°/0 8 R. K. 3410 4066 656 3751 4- 19.2°/o 8.3 C. H. 1525 1540 15 1677 1 °/o - 8 °/o S.D.A.P. 3587 4314 4- 727 3945 20.2°/o -1- 9.3° o V. B. 1260 1049 211 1386 16 °/o -24 V. D. 945 1096 151 1039 -f 15.9°/0 6 De grootste winsten zijn dus behaald door resp. S.D.A.P., R. K. en A. R. de Vrijheidsbond was de man, die de klappen kreeg. De kiezers wenden zich af van de kleine partijen, terwijl de eenmaal zoo machtige liberale staatspartij in razende vaart naar beneden tuimelt; in economisch opzicht zal deze partij wat meer in praktijk moeten brengen, wat zij op kiezersvergaderingen beweert te bezitten, n.l. de ware democratie. Als deze partij zich in het dagelijksch leven op wat meer democratisch stand punt zal weten te stellen en blijken geeft de mentaliteit van alle kiezers wat meer en beter te leeren waardeeren, "zal zij in politicis er misschien nog wel eens boven op komenzoo niet, dan verliest deze partij in 1935 haar tweede zetel. De eenheid onder de Katholieken kan slechts bevorderlijk zijn om onze stem voor de volle 100 pet. in de vertegenwoordigende lichamen te doen hooren niet alleen, maar nog meer voor de volle 100 pet. te laten wegen, mits onze afgevaardigden begrijpen, dat zij voor het forum ook eensgezind zijn in hun optreden. EEN BELANOSTELLEND KIEZER. BAKKERIJ ,,'T SMULHUIS". Het bekende „Smulhuis" van den heer Mosterd aan den Soesterweg heeft i belangrijke verbetering ondergaan is tevens door den stijgenden omzet wederom vergroot. Brood- en banket bakkerij zijn beide uitgebreid en toege rust met de meest moderne machines. Voor de grootst mogelijke hygiëne is zorg gedragen en licht en lucht vi genamen den arbeid. Donderdag tot 8 uur was iedereen in de gelegenheid het bedrijf te bezichtigen, waarna een kop thee met een gebakje werd aange boden. Aan belangstelling ontbrak het niet en als het juist is dat kijkers koopers worden, heeft de heer Mosterd geen reden tot klagen. Tot het Ainsterdamsch Conserva torium is na afgelegd examen voor pia no, toegelaten Mej. L. Pala, leerlinge van den heer J. C. Gflikers, van Asch van Wijckstraat 21, alhier. De vacantiedagen voor de bouw bedrijven zijn voor onze gemeente vast gesteld op 3,4 en 5 Augustus a.s. De stichting „Ziekenhuisverple- ging" gaat hard vooruit! Begon ze 1 April met ongeveer 900 verzekerden, thans, 3 maanden later, is het aantal gestegen tot ver boven de 2000. De algemeene vergadering heeft zich vereenigd met het voorstel van het be stuur om van de zaak een stichting te maken, waardoor bereikt wordt, dat nie mand der deelnemers ooit meer behoeft betalen dan zijn contributie. Navorde ring is daardoor uitgesloten. Voor een geringe wekelijksche bijdra ge neemt deze stichting vour alle deel nemers en hunne gezinnen de kosten van ziekenhuisverpleging op zich. De keuze van het ziekenhuis is daarbij vrij. Men zie de advertentie in dit blad en vrage uitvoeriger inlichtingen aan. GEMEENTERAAD. 'Dinsdagavond komt ook nog in be handeling: Voorstel van de Commissie van Wet geving tot opnieuw-vaststelling van de verordening op de openbare vermake lijkheden. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot verkoop aan Hertzinger en Schimmel van bouwterrein aan de Mer- wedestraat groot plm. 865 M". voor 4000.—. UITSPRAKEN KANTONOERECHT. Dronkenschap: E. O. Soest f25 of 10 d., G. v. D. Stoutenburg id., E. v. Nijkerk id., H. Soest f 10 of 4 d., H. v. V. Nijkerk id., J. v. B. Rotterdam id., dezelfde id., J. M. v. d. H.Amersfoort f 15 of 6 d., G. Barneveld effectief worden van waardelijk vonnis 3 w. hecht, en een half jaar Werkinrichting. Loopen op verboden grondW. M. H. Soest f 10 of 4 d., M. C. S. Amers foort f3 of 1 d. Loopen op spoorbaan: W. de Maarn f5 of 2 d. ArbeidswetB. R. Soesterberg f7.50 of 3 d., L. A. A. v. H. Amersfoort id., H. Amersfoort f3 of 1 d., A. M. enH. id., J. H. Amersfoort f5 of 2 d., C. v. N. Amersfoort f 12 of 4 d. Te Soest op openb. straat letters stellenG. S. aldaar f 3 of 1 d., H. J. W. id. Te Soest wielrijdende zich aan an der voertuig vast houdenM. H. Baarn f5 of 2 d., L. J. v. B. Soest id. Wielrijdende verkeeren onder den invloed van alcoholA. V. Amersfoort f 10 of 5 dagen. Autorijdende niet stilhouden als de veiligheid van verkeer dit vraagt: H. F. de J. Haarlem f 15 of 10 d. Autorijden zonder voldoende remmen H. W. K. Soest f40 of 20 d. Te snel rijden in Soestj. H. Schie dam f25 of 10 d., D. B. Utrecht f7.50 of 3 d., G. C. J. V. Den Haag f30 of 10 d., G. A. J. Rijswijk f20 of 8 d., J. v. R. Den Haag id., W. K. Utrecht f 15 of 3 d. Idem in Woudenberg: M. V. B. Rotterdam f20 of 8 d. GEVESTIGD: Nicuwenhuys, Franciskus L. A., R. K., (Duitschland), v. Hogendorpl. 7, koop- Brok, Antonia j. den, R. K., (ambtsh.), Vondellaan 2. lerdsman, Paul, E. L., (Duitschland), Arnhemschestraat 2, meubelm. Hylkema geb. v. d. Feer, Hendrika (den Haag), Kapelweg 87. Asch, Pieter v., N. H., (Utrecht), Waal straat 28, smid N.S. Wijker, Johannes, N. H., (Amsterdam) Weversingel 44. Kotting, Maurits F., (Utrecht), Anna Paulownalaan 27. Salm, Jacoba M„ D., (den Haag), Bor- gesiusiaan 27, kraamverz. Zwarckant, Cornelia, R. K., (Hoorn), 3e Infanteriekazernestraat 7b. Gent, Jan D. P. van, G. K., (Bloemcn- daal), H. v. Viandenstraat 23, win kelbediende. Vonkeman, Jacoba A., G.K., (Renkum), Beekensteinschelaan 17. Kamp, Wouter v. d., C. G., (Apel doorn), Sumatrastraat 34, schilder. Blok, Gerrit, N. H., (Wilnil), St. Rad- boudstraat 33, koopman. Westerlaak, Maria H. v., R. K., (Hoog land), v. Asch v. Wyckstr. 8, dienstb. Jansen, Truusje, N. H., (Winschoten), Stationsplein 2, buffetj. Dijkhorst, Jacoba, N. H., (Scherpen- zeel), Breestraat 72b, dienstb. UKEUUI n.m. 2 uur Slegtenhorst, Roelof v., (Leeuwarden), Monnikenpad 64, electric. Verhoeven, Theodoor M. J., R. K., (Soest), Stationstraat 29, luit.vl. Siiszmeier, Ludwig, R. K., (ambtsh.), Utrechtschestraat 29, huiskn. Monshouwer, Frederik W., N. H., (Schiedam), G. v. Stellingwerfstraat 86, banketb. Meer, Tjalling v. d., N. H., (Leeuwar- duadeel), Leusderweg 178, II. mach. Tombe, Henriette J. M. des, A., (La ren N.-H.), Utr.weg 293, verpl. Keyzer geb. Sinnige, Geertruida A., R.K., (Bunnik), Javastraat 44. Schaik, Jacob v., N. H., (Apeldoorn), Kruiskamp 122, adj. o. o. Koenen, Hendrika C., (Apeldoorn), Kruiskamp 122, dienstb. Modders, Martinus, N. H., (Kampen) Borneopleiii 4. Kuil, Arie C„ (Roosendaal ca.), Nieu- weweg 4, II. mach. Lablans, Clara J. G., N. H,, (den Haag) Vijver 27". Huygen, Henriette Ph. M., (Vaals), Pr. Frederiklaan 6. Laan, Frederika J. v. d., (Arnhem), Soesterweg 47, dienstb. Weert, Helena de, (Assen), Utrecht- scheweg 22, kinderj. Muntendam, Martha, (Oudewater), Langestraat 23b, huish. Leeuwenberg, Hermine A. F. v., (Gors- sel), Langestraat 121, huish. Hooft, Bart, R. K., (Bunschoten), St. Radboudstraat 6, handelsag. Dijk, Trijntje van, N. H., (Hemelvuren O.), Utrechtscheweg 266, verpl. Robbe, Jan, N. H., ('s-Gravenpolder), Utrechtscheweg 266, verpl. Veenema, Keimp R. J., N. H., (Zuid- Laren), Cav. Kazerne, vrijw. Keizer, Hendrik, N. H., (Ruinerwold), Cav. Kazerne, huzaar. Sleen, Geert v. d., N. H., (Hoogeveen), Cav. Kazerne, vrijw. Moos, Johannes J., N. H., (Abcoude- Baambr.), Cav. Kazerne, vrijw. Schukking, Wouter, N. H., (Amster dam), Pauwstraat 20, hulp bdm. Appelen, Wilhelm J. A. v., R.K., (Utr.), Hooglandscheweg 12, klerk. Hoor, Peebe ten, G. K., (Emmen), Sta tionsstraat 12a, koopman. Geitenbeek, Gijsbertje, N. H., (Hoeve laken), Plantsoen Zuid 6, dienstb. Osse, Maximiliaan J. M., R. K., (Raal- te), Utrechtscheweg 228. Ligt, Johannes P. de, R. K., (N. Am- stel), Hoogeweg 248, seinw. Jacobs, Theodorus A., R. K., (Suste- ren), Puntcnb.laan 35, mach. N.S. Jacobs geb. Verkerk, M., R. K., (Sus- teren), Puntenb.laan 35. Bulters, Laurentius J., R. K., (Zuilen). Soesterweg 425, ploegb. N.S. Batenburg, Roelof A. v., N. H., (Leer dam), Gabriëlstraat 14, aannemer. Wegen, Johanna A., R. K., (Soest), Soesterweg 110. Röckert geb. Bosch, Emma H„ N. H., (N. Indië), St. v. d. Hagenlaan 4. Vernhout, Niesje, G. K., (Ermelo), Soesterweg 232, II. verpl. Huurdeman, Johannes E. Th., R. K., (Meerssen), Weverssingel 29. Klingeren, Peter R. v., N. H., (Utrecht), Ranonkelstraat 70, gr. bankw. Knapperts, Aldegonde C., N. H., (Utr.), Palmstraat 377, fabr. arb. Lammers, Reinier, (de Bilt), Hobbema- straat 43, handelsr. Breene, Hendrikus v., R. K., (Hoog land), Weverssingel 39, vrachtr. Koetsier, Sophia, N. H., (Utrecht), Ap pelweg 13, dienjuffr. Vinke, Gezina G., G. K., (Apeldoorn), Soesterweg 65. Versteeg, Hermina, N. H., (Zwolle), P. Bothlaan 1. Putten, Johanna v,, N. H., (Leusden), Monnikenpad 84. Born v. d., geb. Ontijt B. Bom v. d., geb. Ontijt B., Echtg. Rijk Kamerbeek, R. K., (Arnhem), Oude Soesterweg 36. Nass, Grada H., R. K., (Arnhem), O. Soesterweg 36. Broers, Hendricus P., R. K., (Nijme gen), Utrechtscheweg 225, kok. Calis, Annetta, N. H., (Zeist), Daam Fockemalaan 94, dienstb. Moreel, Robertus H., N. H., (Rotter dam), Methorststraat 8, monteur. Groot, Henricus J. de, R. K„ (Rotter dam), Leusderweg 53. Panhuis, Elizabeth v., N. H„ (Ermelo), Regentesseplein 25, dienstb. Schommer, Regina M., R.K., (Duitsch land), Utrechtscheweg 225, dienjuffr. Post, Tabe J., (Leeuwarden), Reiger straat 38, l.l. mach. Woerdt, Johannes v. d., N. H., (Ameri ka), Muurhuizen 16, tuinman. Berg, Gerrit H. v. d., N. H., (Nijkerk), v. Bemmelstraat 95, chauffeur. Stoppels, Emo, N. H., (jutphaas), Jan Tooropstraat 10, bloemist. Berg, Wed. J. v. d. geb. v. Driel, N. H., (Leusden), Bisschopsweg 74. Hees, Catharina M. v., R. K., (Soest), Westsingel 38. Ruhe, Clara, R. K., (Duitschland), Lan-' gestraat 83, dienstb. Schassenbach, Aloys, R. K., (Duitsch land), Kamp 88, kopersl. Boll, Agatha C., D., (Zaandam), Utr. straat 49, kokkin. Broek, Willem v. d., (Nijmegen), Leus derweg 80, II. mach. N.S. Kat, Eliza J. M. de, R., (Rotterdam), Bilderdijklaan 10. Leeuw, Abraham de, N. L, (Utrecht), Langestraat 109a, koopman. Muts, Adrianus, G. K., (Roosendaal), Borneoplein 6,1.1. mach. N.S. Loo, Henri P. M. v. d., R. K., (Breda), Bloemendalschepoort 4, sigarenw. Water, Adrianus P. v. d.', D., (Baarn), Dillenb.laan 10, predikant. Gutschera, Wilhelm, R. K., (Duitsch land), K. Wilhelm.straat 35a, koopm. Tummers, Anna M. J., R. K., (Zwolle), Rozenstraat 24. Thoma, Gezina, G. K., (Soest), Bor neoplein 6. Wolf, Benjamin H., (Delft), Huygens- Bouinans, Cornelia P. W. H., R. K., ('s Bosch), Bloemend.b.prt. 4. Bredenpohl, Franziska, R. K., Duitsch land), Huygenslaan 5, dienstb. Gaveren, Hehnuth v., R. K., (Eindho ven), P. Borstraat 2, tuinman. Pitlo, Willem, N. H., (Amerongen), KI. Spui 28, los arb. Hooidonk, Wilhelmina G. v„ N. H., (Nijmegen), Vlasakkerw. 14, dienstb. Koudijs, Cornelia, N. H., (Zeist), Lan gestraat 121, dienstb. Effting, Arend J., R. K., (Hengelo O.), Parallelweg 20, wever. Essen, Jan v., N. H., (Tie!), Tuinstraat 22, chauffeur. Bruin, Johan de, N. H., (Herwen en Aerdt), Noordstraat 6, arb. Zweghuis Zierleyn geb. Herminghaus, Johanna, D. E., (Duitschland), Leus derweg 235. Sluis, Geertruida v. d., N. H., (Haaks bergen), Kreupelstraat 10, fabr. arb. Giessen, Hendrik J. v. d., N. H., (Ga meren), H. v. Viandenstr. 30, off. gez. Brouwer, Antonia, N. H., (Nijkerk), Asch v. Wyckstraat 2, dienstb. Berg, Teuntje v. d., N. H., (Heerde), J. v. Oldenb.laan 21, dienstb. Oldeman, Lodewijk, N. H., (Ommen), Kaz. Ber. Wapens, vrijw. sold. Bouma, Hiltje, N. H., (Hemelumen O.), Is li reeds lid van de stichting „Ziekenhuisverpleging" Wekelijksche contributie 22 cent per getln ot 12 cent voor alleenstaand persoon. Vraagt nadere Inlichtingen bij den Secretaris J. van de Bunt, Microvcld- straat 2 ot den Administrateur Beeken steinschelaan 23 b. Statuten daar verkrijgbaar h 10 cent. Het Burgerlijk Armbestuur te Amers foort maakt hiermede bekend, dat zij, die Snancieei In staat geacht worden zich en hunne gezinsleden tegen de kosten van Ziekenhuisverpleging te verzekeren (hetzij door lid te wor den van een of andere Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, hetzij op andere wijze), bij eventueele opname in een Ziekenhuis niet op hulp van dit Be stuur behoeven te rekenen. Utrechtscheweg 266, verpl. Garderen, Gerrit T. v., R. K., (N. In dië), v. Bemmelstraat 35, adj. verpl. Loer, Franz, R. K„ (N. Indië), Kapel- weg 86, mach. chef. Rutgers, Johan H. A., N. H., (N. Indië), Pr, Marielaan 9, koopman. Schot geb. Weckesser, Julie L. V., ('s Hage), H. v. Viandenstraat 12. Vos, Jan, (Hoorn), Soesterweg 92', l.l. mach. N.S. Binnenland FEESTEN TE UTRECHT. Het program van de Lustrumweek: Zaterdag 27 Juni tusschen 12 en I uur optocht door de stad van gecos- tumeerde motorrijders, die des middags gevolgd zal worden door behendig heidswedstrijden op het U.V.V.-terrcin, voor automobilisten om 1 uur en voor motorrijders om 3 uur. Des namiddags zullen B. en W. op het groote grasveld in het Wilhelmina- park, aan de bevolking een feest aan bieden, dat een folkloristisch karakter zal dragen. Marker bruiloft, Zeeuwsche ringrijderij, Limburgsch prijsreek-schie- ten, oude dansen enz. De deelnemers zullen zich vooraf in een optocht welke vertrekt, naar het terrein be geven. Des avonds concert in de muziektent op het Lucasbolwerk. Maandag 29 Juni, tusschen 11 uur en half twaalf de blijde intocht van hon derden reünisten, van 3 tot 4 uur con cert in de Domkerk, des avonds van 8 tot 10 uur concert in de groote concert zaal van Tivoli. Dinsdag 30 Juni. Des «avonds 10.15 uur de eerste opvoering van het open luchtspel „Cortez". Verder concert op het Lucasbolwerk. Woensdag 1 Juli. Cortez trekt tus schen 11.30 en 3 uur, vergezeld van eenige honderden Spanjaarden en Mexi canen, onder welke laatste Montezuma, keizer der Azteken, door de stad. Deze optocht belooft buitengewoon mooi te worden en een ieder krijgt de gelegen heid alle grootheden, die in het spel ten tooneele verschijnen, meer van nabij te aanschouwen. Des avonds zal van den Domtoren een beiaardconcert over de stad weerklinken. Donderdag 2 Juli. Tweede opvoering n Cortez. Na afloop pl.m. middernacht zal de stoet van spelers zich met fakkel- verlichting naar het Jaarbeursgebouw begeven. Dezen avond van 8 tot 10 uur concert in de muziektent op het Lucas bolwerk. Zaterdag 4 Juli. Groote volksspelen in het Gemeentelijk Sportpark Welgele gen. Des avonds derde opvoering van „Cortez" tegen verlaagde prijzen. Bovendien zullen gedurende de ge- heele week kermisamusementen geno ten kunnen worden, zoowel aan de Croe- selaan als op het Vreeburg.

De Eembode | 1931 | | pagina 5