II A. H. v. Nieuwkerk n.v. Niet duurder en veel gezonder dan vleesch, zijn onze Verschillende vlschsoorlen Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN in Amersfoort alle vlschsoorlen PERSOON- LIIK In de Rljksvlschhallen te IJmulden inltoopcn. is U verzekerd van de FIJNSTE KWALITEITEN cn BII.LIJKSTE PRIJZEN. Tarbot, tong, kabeljauw, schelvisch, schol, bot, zee-carbonadc vlschconserven, garnalen, warme garnalen croquetlen, visch. koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, stokvisch,zoutevisch enz.enr, IJmuider Vischtiandel tl. GLASTRA& Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMËRSFOORT derechtlgd tot het voeren van het Wapen vao Z.K.tl. den Prins der Nederl. Voor liet door het Centraal Bureau Instituut Pont te 's Gravenhage ge houden examen voor Kantoorstenograaf Nederlandsch (130 lettergrepen per minuut) slaagden de damesJo Schuite maker, Marie Kluvers en Joop Berg, en de heer F. van der Weyden, leer lingen van Mej. A. M. Stekelenburg, Leusderweg 282, Amersfoort. VOLKSUNIVERSITEIT. Cursus Hendrik Andriessen. Gaarne zouden we nog even de aan dacht van de Eembode lezers vestigen op den eersten cursus georganiseerd door de Volksuniversiteit, waar Hendrik Andriessen zal doceeren, in 6 lessen, over: muziek in de Middeleeuwen, (Gregoriaansch-meerstemmigheid), de vorm bij symphonie en sonate, moderne muziek (oorsprong en verschijnselen). Wanneer we weten dal het eerste deel van hel onderwerp, althans in hoofdzaak, de kerkelijke muziek betreft, wanneer we weten dat de heer An driessen niet alleen bekend staat als een scherp theoreticus en componist van voorname allure, maar tevens als de prominente figuur in het kerk- muzikale leven van onze dagen, dan zullen ons de ideeën van deze docent ten zeerst interesseeren en zouden we het jammer vinden, wanneer deze cursus wegens gebrek aan deelname niet zou doorgaan. Opgave is nog mogelijk bij de secre taris der Volksuniversiteit den heer Mebius, Ulrechtscheweg 255. De cursusavonden zijn Maandag 16, 23, 30 Nov. 7, 14, 21 Dec. De kosten bedragen f 1 of meer naar verkiezing voor den geheelen cursus. Een zeldzame gelegenheid, die onze menschen niet mogen laten passeeren zonder haar te benutten. TAPIJT-INDUSTRIE. Naar wij vernemen zal in verband met eene reorganisatie der „Veneta" (Vereenigde Nederlandsche Tapijtindu strie) haar bedrijf: de afdeeling Hamers en van Beek te Amersfoort, worden overgeplaatst naar Hilversum. Een groot deel der arbeiders gaat mede over naar Hilversum, doch ten gevolge der tijdsomstandigheden, zal zoowel hier als in Hilversum eenig personeel ontslagen moeten worden. GOUDEN JUB1LÊ. Het gouden jubilé van den Heer Joh. P. Knuivers, als zijnde 50 jaar lid van het zangkoor St. Franciscus Xave- rius, heeft niet plaats op 1 November a.s. doch op 22 November 1931. Andere bladen worden verzocht dit bericht over te nemen. ONBEWOONBAAR VERKLARING. Burgemeester en Wethouders stellen voor de volgende woningen onbewoon baar te verklaren: Bloemendalschestraat 452Groote Haag 72; Zuidsingel 63; Breestraat II en 13; St. Janskerkhof 15; Langc- gracht 18; Appelmarkt 21; Achter de Heilige Geest 7; Hoogeweg 90, 92, 94 en 96, en Haversteeg no. 2. R. K. WERKLIEDENVEREENIGING „ST. JOZEF Ie Cursusavond met een vurig pro- pagandawoord van den WelEerw. heer C. J. A. Venings, Kapelaan te Gaan deren. De Eerw. Spr. zegt op de aller eerste plaats verheugd te zijn in het dierbaar Amersfoort het woord te mo gen voeren en brengt dank hiervoor aan het Bestuur. Als ik u zeg, aldus Spr., dat de tijd dien we beleven buitgenwoon ernsiig is dan weet ik niet of de volle beteekenis hiervan wel tot allen doordringt. De uitlating van Dr. Poels, naar aanleiding van een ge zegde van Minister de Geer, dat we omgeven waren als door een mist, dat is rook en ik ruik reeds de brandlucht, is teekenend. Dit werd door Spr. nog naar voren gebracht door uitlatingen yan Paus Pius XI, Mgr. Kordac en de Bruijn, Voorz. van het R, K. Werklie denverbond. De wereld kraakt, doch het is nooit zoo erg geweest als heden. Velen voelen dit aan den lijve in het werkelijke, harde leven. Ons volk is nuchter, doch daar mogen we niet al te gerust op zijn. Honderden en duizenden slachtoffers loopen ook in ons land tengevolge van een stelsel dat tot mislukking gedoemd is. Dit is eenvoudige, nuchtere, klare waarheid. Moeten wc in dit alles berusten. Gis teren is het feest geweest van het Sociale Koningschap van Christus. In gewone practische leven komt' l..1I en-;.tn Koningschap. God had hem gesteld Koning van het Heelal, tot Koning vooral van onze harten. De wereld kon en wilde dit Koningschap niet aanne men. De domme geldmacht regeert de wereld, de Kapitalisten en Milliardairs, de cartels en trustvormingen. En toch behoeven we niet bang te zijn, want we weten dat er een Almachtige God is. En wij, aan wien zooveel mankeert, wij hebben Zijn woorden, de woorden van het eeuwig leven. Als wij trouw zijn dan zal onze wereld niet ten onder gaan. We behoeven niet te berusten, want wij weten dat wij het genees middel bezitten. En toch, overtuigd Katholieke menschen, die weten wat voor roeping wij hebben, die zijn er niet te veel. Goedwillende zijn er ge noeg, goedwetende te weinig. De Paus van Rome schrijft encyclieken waar tegenstanders verwondert over staan, doch die de eigen menschen niet lezen of niet verstaan. De Bruijn zet voorop, de allereerste plaats het aankweeken van de juiste mentaliteit in de gelede ren van ons volk. Omdat vele Katho lieken de strekking van de Katholieke politiek en van de Sociale programs nietbeseffen, zouden ze gaan wanhopen. Wisten ze toch wat onze Katholieke idealen zijn, wat zou dat een kracht zijn. Noodig is kennis van onze Katho lieke zaak. Wij hebben in dezen tijd een buitengewone roeping wijl alleen de Godsdienst de wortel van het kwaad kan tegen gaan. Een openlijke en op rechte terugkeer lot de Kerk vanChristus is noodzakelijk. Heel veel Katholieken meenen dat hun Katholiciteit beperkt moet blijven tot de Kerk. Ze weten dat er menschen zijn die zich druk maken voor Sociale toestanden, doch eenen dat dit liefhebberij is Dit is echter geen liefhebberij doch bloedige ernst. Opbouwende invloed moet er zijn in en door ons leven. Dit 's een kwestie van duren plicht. De groote meerderheid is goedwillend, wat de Kerk doet is goed en de Bonds- bestuurders zullen in de organisaties hun belangen wel behartigen. Zoo'n vertrouwen is wel stevig, doch werkt niet propagandistisch, dringt zich niet op aan anderen. Wat we noodig heb ben is een bewuste overtuiging, die warm maakt, die dringt naar propa ganda, naar apostolaat. Meer kennis, meer inzicht, meer overtuiging moet er komen in onze eigen zaak, dan behoeven we niet bang te zijn voor de crisus. Een woest dol uitvieren van haat, een revolutie kan geen wereld redden. Zij die dan niet weten, zullen dan de slachtoffers, de meeloopers zijn, Wat we noodig hebben is de er kenning van het Sociaal Koningschap van Christus, een apostolaat van de massa. U begrijpt, aldus Spr.. waar ik heen wil, een aansporing tot het in massa meemaken van de cursussen. Deze cursussen zijn voor een ieder toegankelijk en dat is juist gezien, daar velen meenen dat de Rerum No varum alleen geschreven is voor de arbeiders, De Katholieke maatschappij is niet alleen gericht de arbeiders aan een mooie positie te helpen, de Katho lieke maatschappij is voor alle standen en omvat dus erkenning van allen, van de hoogste tot de laatste. Wanneer we in een geest van ver langen naar inzicht, naar kennis deze cursussen meemaken, dan zal het nut meer zijn dan we kunnen vermoeden, dan zullen we krijgen een massa van propagandisten, van stille eenvoudige werkers. Onzen tijd is een tijd waarin veel en met succes gewerkt kan worden om de zoekers en zwoegers naar de waarheid de blijde boodschap te kunnen schenken. Dit zal een zege zijn voor eigen leven en voor het leven van anderen. Dan zal de mogelijkheid er zijn voor een nieuwe betere maat schappij. De opkomst was goed. De avond werd opgeluisterd door een strijkje onder leiding van den heer Wielaart en declamatie van den heer heer Pijpers. Allen op 9 November a.s. weer present. TOONEEL. Het is een mooie idee geweest van de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" om het betere tooneelspel te brengen onder het volk. Daartoe is uil de ver schillende vakorganisatie's en de R.K. Werkliedenvereeniging een waarborg fonds gesticht om dergelijke tooneel- voorstellingen zoo goedkoop mogelijk Ie doen plaats hebben. De eerste avond is een volledig suc ces geworden. „v. 6.r-I Zondagavond ging voor een stamp dikwijls weinig terecht van dit Sociale j volle zaal het blijspel: „Hoe zorg ik voor mijn man", door het Frlts Bouw meester-ensemble. De schitterende recensies uit de ver schillende bladen geven voldoende, om ons van verdere beschrijving Je ontslaan. Het is een kunst- en genot volle avond geweest en we sluiten ons volkomen aan bij de openingswoorden van den heer De Wilde, waarin hij hoopte, dat door een krachtige propa ganda de mogelijkheid voor herhaling van dergelijke avonden geschapen wordt. ST. HUBERTUS. Zondag j.l. heeft de R. K. gymna stiekvereniging St. Hubertus schitte rende resultaten geboekt op de onder linge wedstrijden van den kring Gooi en Eemland, gehouden te Hilversum in de St. Aloysius school. De Heeren van St. Hubertus kwamen uit met één Heerenploeg de dames met 4 Dames- ploegen. De heeren wisten beslag te leggen op de wisselbeker, de dames sleepten de tweede prijs in de wacht. Deze prachtige resultaten zijn wel een sprekend bewijs er van dal de leiding bij St. Hubertus in goede en deskundige handen is. Moge dit zoo blijven en mogen de resultaten zich in stijgende lijn bewegen. Het aantal leden van St. Hubertus neemt steeds toe. De winter begint aarf Ie breken en dat is een tijd van pro paganda. Mochten er dus nog meisjes of jongens zijn die wenschen tegym- nastiseerenof die neutraal georganiseerd zijn, dan weten zij nu dat bij St. Hu bertus niet alleen de geestelijke be langen verzorgd worden, maar dat ook de lichamelijke belangen daar in buiten gewoon goede handen zijn. De leuze isalle Katholieke jongens en meisjes die gymnastiseeren of wenschen te gymnastisecren, allen zonder uitzon dering in de ééne groote Katholiek: gymnastiekvereeniglng Sint Hubertus. Op het kruispunt Laan 1914— Utrechtsche weg had een botsing plaats tusschen een auto en een motorrijwiel, waarbij de motorbestuurder ernstig ge wond werd. Benoemd tot onderwijzeres aan de meisjesschool mej. J. A. Broens te Rotterdam. Er zijn Zaterdagavond weer twee fietsen gestolen, een op den Hof en een in 't Laantje. Zonder gevolg is naar alle zijden een onderzoek ingesteld. Vermoedelijk zijn 't dezelfde daders die kort geleden eenige hier gestolen fietsen te Utrecht beleenden in de Bank van Leening aldaar. De Amersf. Kunstkring organiseerde een tentoonstelling van teeken- en schilderwerk van sladgenooten. Nie mand zal vermoed hebben, dat Amers foort zoo rijk is aan teekenaars en schilders. Er hebben 36 artiesten hun werk ingezonden, ieder twee exem plaren. Het zaaltje v,in de stichting De Pot in de Coninckstraat is geheel ge vuld. Jlu. A. W. den Beer Poortugael opende de tentoonstelling. Kort na het begin van een voet balwedstrijd ontstond een vuistgevecht tusschen twee spelers, die van het veld gestuurd werden. Op een aangrenzend voetbalveld kreeg na afloop van de wed strijd 'n speler twist met den scheids rechter. De voetballer gebruikte ruwe scheldwoorden tegen den arbiter, die er direct op los sloeg. De politie liet het terrein ontruimen. GEVESTIGD. Jannes Prijs, N.H., Utr.wcg 256, d.stb. C. Gotje, J. Tolliusslr. 18. II.kok Maria Bekke, R.K., Schimmelp.slr. 19 A. Buining, N.IL, Timorstr. 14, ambten. v. d. Heide, N.H., Schimmelp.str. 17, tabakskerver E. Philipsen, R.K A.Cuypstr.37, comm. Rika v. Ginkel, N.H., Sumatrastr. 41 Johanna v. d. Torre, N.H., P.Buysiaan 8, onderwijzeres M. Saarloos, N.H., A. de H. Geest 11 T. v. Hamersveld, R.K.,Utr.str.20, hot.b. Cornelia Drie, G.K.. Utr.str. 20, dienstb. H. Wiersma, N.H., Zonnebl.str.36, mets. E. Peters, N.H., Soesterw. 231fabr.arb. Jannetje v. Panhuis, N.H., Tollensl. 3 dienstbode H.enriette ten Hogt, Zuidsingel 32 ohanna v. d. Drift, N.H., Viandenstr. 22 v. Schaik.N.H., Soesterw. 270, schild. Therese Forschelen, R.K., v. Limburg Stirumlaan 20, kinderj. T. Doff, N.H., Hoogeweg 762, hfd.verpl. A. Vels.N.H., Brederol. 10, ambt.ROG. P. Hak, R.K., Timorstr. 17, architect W. Joman, Vermeerstr. 67, electrom. H. v. Grol, R.K., Leusderw. 132, huiskn. W. Poort, Ruysd.str. 10, kant.bed. Aaltje Swart, Ulr.weg 108, h.i.d.huish. v. d. Graaf, N.H., Pauwstr. 6,2e luit. Waartje Barendregl, N.IL, Utr.weg266 v. Zijtvetd, N.H., Eminalaan 18 W. v. Kessel, R.K., Blsschopsw. 100, exped, knecht G. v. d. Brink, N.H., Arnh.weg 52, leerling machinist N.S. H. Eulderink, R.K., L.Beekstr. 35, kantw. G. Vos, R.K., Bloemend,str. 1 M. Schrcgardus,. N.H., Da Coslapl. 4 Barendina v. Engelenhoven, N.H., Leus derweg 279, dienstbode Magdalena (leuning, R.K., Berkenwcg 25, dienstbode Dekinga, Soesterw. 151, timmerm. Susanna Meerbeek, N.IL, Fr.v.Blanken- heimstr. 15, dienstbode Christina Groothuis, Lckslr. 16, dienstb. E. Swaan, N.IL, Utr.str. 266 BUROERLIJKE STAND. 20 Oct. Geboren: Dina Margarethi d. v. P. A. O. Ublnk en F. H. de Maar. Overleden: Johanna A. Seldenrijk. 87 jr., ongeh. Hendrietta J. Th. C. Teengs, 72 jr., echtg. v. J. Albarda Jacobus G. Veenendaal, 18 jr., ongeh. Johanna C. v. d. Erve, 63 jr., ongeh. 21 Oct. Geboren: |ohannesJacobus, z. v. J. H. Bergman en W. Nijveldt - Jeanetta, d. v. H. Wijnands en G. J. Pothoven. Gehuwd: J. C. Haarmans en A. T. Strijland J. A. v. Daal en J. v. Diermen. Overleden: Hilbert Wagt, 76 jr., echtg. v. Laseur. 22 Oct. Ondertrouwd: J. Holtman en H. v. Doorn A. Zwart en A. M. Zijtveld. Gehuwd: J. J. P. H. ter Wol beek en C. v. Eijkelenburg. Over leden: Pieter J. Enter. 78 jr., wed. A. Sterlnga. 23 Oct, GeborenLamberlus William James, z. v. J. S. Goossens en W. C. Reijnen. Overleden: Aaldrik Mik, 36 jr., echtg. v. R. C. v. de Worp. 24 Oct, Geboren: Gerard, z. v. H. G. Bovee en C. P. den Baas Hen drik, z. v. A. H. Opscherper en A. de Rooy. I OverledenCornelia Sleeking, 74 jr., echtg. v. J. v. Keulen. 26 Oct. Oeboren: Peter, z. v. Montfrans en E. Cozijnsen Jacoba Maria, d. v. H. v. Putten en M. Rooke Elisabeth Catrina Antonia, d. v. B. J. Krijnen en C. M, Lablans Johannes, z. v. H. C. v. Eist en G. v. Alphen Nicolaas Johannes, z. v. H, Eijbergen en G. C. Rijn Wilhelmina, d. v te Kulve en H. Mater Bartha, d. R. v. de Kamp en J. H. v. Dam. Overleden: Christine A. G. Muller. 85 jr., wed. v. J. H. A. Kettmann Dieuwke v. Etten, 15 innd. Johanna M. El- schot, 18 jr., ongeh. Uit den Omtrek Barneveld Voor de betrekking van directeur van de gasfabriek hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. Een bejaarde landloopster werd in een boschje nabij „Het Zwaantje" in ernstig zieken toestand aangetroffen. In het ziekenhuis te Amersfoort is zij overleden. Hoevelaken Er brak brand uit in de woning H. v. d. Kuijlen nabij de Laak. Aan blusschen viel niet te denken.de vlammen sloegen zoo fel om zich heen, dat binnen een half uur het geheele boerderijtje In de ascli lag. Er kon zoowat niets worden gered. Een vrachtauto op weg naar Bar neveld reed met een te snelle vaart door de bocht bij de Chr. school en botste dientengevolge tegen een hek, waarna hij over den kop sloeg. De bestuurder, W. W. uit Amsterdam, be kwam geen letsel, doch de naast hem zittende W. de G., ook een Amster dammer, bekwam eenige ontvellingen aan arm en heup. De cabine van de auto werd zwaar beschadigd. Nadat de lading, bestaande uit eenige kippen- kratten, op een andere vrachtauto was overgeladen, kon de verongelukte wa gen met man en macht worden over eind gezet, waarna het voertuig op eigen kracht zijn weg kon vervolgen. Hoogland Naar men ons mededeeld zal er op Maandag 2 Nov. n.m. 7 uur in het gebouw Concordia (Langenoord), een tuberculose-film worden vertoond. De toegang der zaal is vrij voor iedereen. De tuberculose-commissie vertrouwd dat vooral hoofden van gezinnen me hun echtgenooten, van hun belang stelling zullen blijk geven, aangezien het voor hun van het allergrootste belang is, te weten hoe of ze de zoo gevreesde volksziekte kunnen bestrijden. Burgerlijke stand. Geboren Hendrika Adriana, d. van Ebbenhorst en M. A. v.'t Klooster. Gijsbertus Cornelis, z, van C. Steen beek en G. Tolboom. Albert, z. van F. Bouwmeester en A. Blankcstijn. OndertrouwdA. v. Deuveren en L. Adams. Getrouwd A. Voorburg en F. Kok. F. M Brouwer en A. C. van Ruitenbeek. OverledenAleida Esveld, 74 jr., wed. v. A. v. Bekkum. Maas van Loen, 64 jr., echtg. van A. Traa. Rijkje v. d. Hoef, 64 jr., echtg. van E. Giezen. IN kerk Ten Raadhuize werd aangifte ge daan van de geboorte van den tien duizendsten Nijkerkcr. Het betrof Gerrit, het eerste kind van Frans Prins en Heintje v. d. Klok. ingevolge het in de raadsvergadering van 30 September genomen besluit zal aan dezen tien duizendsten inwoner een spaarbank boekje met f25 worden aangeboden, namens de Gemeente. Het jonge mensch zal hierover echter pas op zijn 18de jaar mogen beschikken. Voorts zijn ZEER TALRIJKE ATTESTEN. ""het "krÏuTkund'io 'üeoRAromufiT Heden geëtaleerd: Schitterend Qucén Anne Snlon-Ameublement f 238.— Modern Salon-Ameublement, extra zware Moquette f 145,— Beekstraat - Telefoon 543 - Beekenst.laan - Amersfoort Uw adres voor complete meublleerlng. Denkt U om onze rooktafel-reclame reeds door ingezetenen de volgende cadeaux toegezegdA. Hamburger, 10 gld. aan vleeschE. Kamphorst, een krentenbrood; B. van Dijk. een taartW. de Zoeten, een wiegendeken S. Gerssen, een kaas en W. v. Meer- veld (Holk) een krentenbrood. De landbouwer Plaggcnhoef op Meerveld in Appel, reed met zijn met een paard bespannen wagen huiswaarls. Juist toen hij zich op den onbewaakten overweg op den Nijkerkerweg bevond naderde een losse locomotief, die het paard greep en doodde. P., die op dat moment naast den wagen liep, bekwam gelukkig geen letsel. De wagen werd licht beschadigd. Op de markt. 110.000 eieren (6.25—7.50; jonge henneneieren f4.75—5.50; 34 biggen f6—8 258 runderen melkkoeien f 180 —320; 'vette koeien f 180—280; I nuchtere kalveren mestkalveren f 12- slachtkalveren f6—8; 15 wilde konijnen f 0.65-0.80; 200 stuks kool, per 100 stuks f 12—15. De modelboerderij „Hoeve Den Akker", eigendom van Jhr. A. W. den Beer Poorlugael te Amersfoort en be woond door W. Loman, is uit de hand aangekocht door den heer v. d. Braak Ie Terschuur, voor 140,000. Het ver kochte perceel omvat de boerderij met bijbehoorende gebpuwen en den grond, gelegen lusschen den sintelweg en de beek. Leusden Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht werd bevorderd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift „Het mauseleum der Oranjes te Delft" de heer R. F. P. de Beaufort. De Burgemeester heeft op Woens dag 28 October des voormiddags 10 uur, een Raadsvergadering belegd. De agenda vermeldt o.m. Notulen en Ingekomen stukken. Voorstel tot wijziging der begrooting van inkomsten en uitgaven van 1931. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1931. Verordening, betreffende het beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der woningwet, Begrooting van inkomsten en uit gaven voor den dienst 1932. Verzoek bestuur afdeeling Amersfoort van hef U.L.G. om een subsidie voor heCtweede jaar van den le Hamers veld te houden Landbouwwintercursus. Stoutenburg De gemeenteraad vergadert Woens dag 28 October om 3 uur in „de Ruiter". De agenda vermeldt; Notulen en ingekomen slukken. Voorstel B. en W. tot wijziging der begrooting van inkomsten en uitgaven dienst 1931. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1931. Verordening betreffende het beroep, bedoeld in artikelen 7 en 9 der wo ningwet. Begrooting van inkomsten en uit gaven voor den dienst 1932. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van de benoodigde gelden aan het bestuur der R. K, Bijz. school van de parochie van den H. Joseph te Achterveld voor eerste inrichting schoollokaal en aanvulling meubilair lokalen. Voorthuizen Hel huis aan de Stationsstraat, vioeger bewoond door Mees, is ver kocht aan v. Maanen te Harderwijk. Het huis zal verbouwd worden tot garage, waarin dan de bussen van den dienst Apeldoorn—Amersfoort zullen worden ondergebracht. Binnenland DE GULDEN. De minister van Financiën brengt ter atgeineene kennis dat de inwisse ling der buiten omloop gestelde gul dens welke een vroeger jaartal dragen dan 1920, bij alle postkantoren, hulp postkantoren en poststations alsnog mogelijk zal zijn, tot ultimo Dec. 1931. Ingezonden REDE uitgesproken na de prijsuildeeling van de Veetentoonstelling te Den Hulst (Dedemsvaarl) door „Jenlje". Dames en Heeren, Het is mij een groot genoegen, Mijn heer de Voorzitter, dat gij mij dc ge legenheid wél hebl willen geven, in deze belangrijke bijeenkomst, waar behalve de autoriteiten zooveel vee houders aanwezig zijn, een woordje in het midden te brengen. Ik heb den eersten prijs behaald op deze tentoonstelling uil honderden van mijn koe-genooten en verschillende sprekers hebben mij toegesproken en veel lof toegezwaaid. Deze lof welis waar heb ik verdiend; niet alleen om! mijn schoonheid, maar ook en vooral om mijn gedrag, ik heb n.l. in 323 melkdagen 4037 kilogram (let wel kilogram) melk gegeven, met een vet gehalte van gemiddeld 3.79 pet., waar uit mijn baas 173.8 kg. boter kon maken en op den proef-meikdag gaf ik nog eens|effentjes 12'/, kilogram melk. Let- weL.geen lifers, maar kilogrammen. Zooals ik reeds zelde, heb ik die lof verdiend, maar een deel van die lof wil -ik gaarne overdragen, in de eerste plaafs, op mijn baas, den heer Joh. Timmerman ook wonende te Den Hulst, die mij lot deze schoonheid gebracht heeft, niet het minst omdat hij zoo verstandig geweest is, mij J.v.V. koeken te voeren, waarvoor hem als extra- prijs een groote verguld zilveren me daille is uitgereikt. Dat verheugt mij zeer. Vervolgens een woord van dank aan de N.V. Sfoomolieslagerij van J. van Vollenhoven te Amersfoort vbor de uitnemende qualiteit Lijnzaadkoeken, die zij geleverd heeft, welke zeer zeker ook veel tol mijn succes hebben bij gedragen. Ik kan haar verzekeren, dat fk die Lijnzaadkoeken steeds met graagte ge geten heb. Geachte mede-koeien. Onder den indruk van het groote succes dat ik heb gehad, waardoor ik het volgend jaar zal mededingen naar den titel Miss Holland (ik ben slechts 7 jaar en heet Jentje en ik meen veel kans te hebben), stel ik U voor een vereeniging op te richten met het doel met alle gepaste middelen de leden tot schoonheids-koninginnen op le voederen. De vereeniging tracht dit doel te bereiken door in de eerste plaats den leden te verplichten zooveel mogelijk te geven en daartegenover te eischen geen andere Lijnzaadkoeken te eten dan die met het merk J. v. V. Mochten de eigenaars onzer leden aan deze eiscli niet voldoen dan zal Alle koelen, die voor dit denkbeeld voelen, worden verzocht in een op- richtings-vergadering le komen, die ik binnenkort zal uitschrijven. Ten slotte II.H. Veehouders, een har- lelijk woordje tot U. "et is niet mogelijk dat gij allen koeien tot op zulk een hoogte kunt opvoederen, dal zij alle eerste prijzen krijgen, maar gij kunt er naar streven. Voert daarom uw vee Van Vollenho- ven's Lijnzaadkoeken of Lijnzaadbri- ketjes met gepasteuriseerde Melasse en gij zult eens zien, welk een moeite de jury het volgend jaar zat hebben, den eersten prijs toe te kennen. Het zal een grooten strijd worden. Ik heb gezegd. JENTJE. Amersfoortsche Agenda. DINSDAG 27 OCT. 8 uur, in De Valk, vergadering van den R. K. Vrouwenbond, waarin Mej. C. van Balen zal spreken over de Beroepskeuze voor meisjes. Deze samen komst wordt opgeluisterd door zang van een dameszangkoor onder leiding van Kapelaan Baclig. MAANDAG 9 NOV. 8 uur, Cursus in St. jozef. Spreker Pater Duynstee over Geloof en Huwelijk. DINSDAG 3 NOV. Half 9 in Princess Room Praatavond voor leden van Geloof eu Wetenschap. DINSDAG 17 NOV. Half 9 in Princess Room Lezing voor Geloof en Wetenschap door C. A. üalesloot, Dierenarts, over: Erfelijk heid. MAANDAG 23 NOV. 8 uur, Cursus in SI. Jozef. Spreker Pater Beaufort over de zendbriel „Quadragesimo Anno". WOENSDAG 2 DEC. Half 9 in Princess Room Praatavond voorleden van Geloof en Weienschap. WOENSDAG 16 DEC Half 9 in Princess Room Lezing door W. C. van de Volkere, over Misdaad en Fotografie voor Geloof en Weten schap. Van dag tot dag. Dinsdag 27 Ocfober. Alleen ideeën-strijd is ei s heler. Woensdag 28 October. Gevoel is goed, maar oordi Donderdag 29 October. ^»rXt4ÏÏTïg?riS: den vrijheid en wil grondig nagedaejl.

De Eembode | 1931 | | pagina 2