II 1 Groote UITVERKOOP A. H. v. Nieuwkerk n.v._ j Niet duurder Denkt U aan onze en veel gezonder den vlccsch, zijn onze verschillende vischsoorten Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar Wil ALLEEN in Amersloort alle vischsoorten PERSOON LIJK In de RUhsvIschhallcn ie IJmulden inkoopen, is U verzekerd van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN. Tarbot, tong, kabeljauw, schelvlsch, schol, bot, zee-carbonade, vlschconserven, garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch, koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, stokvlscn, zoutevisch enz. enz. IJmuider Yischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Qerechtlgd tot het voeren van het Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. Cornelia, d. v. A. A. Vivié en E. Meer beek Dirk Johan, z. v. J. J. van Bochove en P. H. L. H. Annot Franciscus, d. v. F. Janmaat en L. Klee. Ondertrouwd: D. Berends en M. J. I. Offereins E. A. Jansen en J. Ker sten E. F. M. Bootz en C. G. Kooien W. J. Egink en A. G. Pampus A.A. van der Tol en M. A. Schmittner W. O. A. C. Heere en F. v. Wessum W. M. O. Dodemont en P. Renes. Gehuwd: A. Tewes en T. A. M. Hellevoort. OverledenKlaartje Mas- saar, oud 85 jaar. wed. v.J. Bavelaar. 2 Januari. GeborenGerril, z. v. A. van de Kraats en A. D. Gerth Jo hanna Hendrika, d. v. G. Dijkhuizen en P. J. Pampus Margaretha, d. v. W. J. Slagmolen en H. Meijer An dreas Tomotheus, z. v. J. L. Grootkop en M. J. A. Verver Reinier Theo- dorus, z. v. F. Meijer en H. B. v. Bar- lingen. Overleden Jacoba Hendrika, van E'iik, oud. 91 jaar, weduwe van C. J. van der Nagel Pieter Scho tanus, oud 15 jaar. 4 Januari. Geboren: Johanna Geer- truida, d. v. L. J. Bulters en M. C. Goossens Hendrikus Johannes, z. v. C. Klomp en J. Buijs Johanna Hendrika Maria, d. v. H. v. Zuilen en H. M. ter Hoeven Herman Johan, z. v. J. H. van Kerkhof en G. Kamminga Willy, d. v. W. H. Ellenbroek en M. Voskuilen Jan Hendrik, z. v. G. van der Werff en W. C. v. Eijkelen- burg Cafrina Jacoba, d. v. H. van de Klok en H. P. de Vries. Overle den Maria Hartman, oud 66 jaar, wed. v. P. Kraan. Nederlandsch Fabrikaat. Het bestuur van het Ned. Fabrika-| tenhuis verzoekt ons te berichten, dat van 5 tot en met 7 Januari in gebouw Sociëteit Amicitia een tentoonstelling zal worden gehouden, waar uitsluitend Nederlandsche fabrikaten zullen wor den tentoongesteld. De tentoonstelling is bedoeld als aanschouwelijk onderwijs, ter verrui ming van de kennis bij de Nederland sche verbruikers, omtrent de producten onzer nationale industrie. De tentoonstelling gaat gepaard met enkele attracties, o.a. zijn door de Ne derlandsche industrieën een aantal kostbare prijzen ter beschikking gesteld, welke aan hel einde der tentoonstel ling zullen worden verloot onder de bezoekers zelf. Deze hebben overigens gratis toe gang. Zij, die geen toegangsbewijs ont vingen, kunnen dit aan de zaal in ontvangst nemen op de dagen der ten toonstelling zelf. Het Ned. Fabrikatenhuis spoort de Nederlandsche huisvrouwen aan te be denken, dat 75 pet. der dagelijksche behoeften door de Nederlandsche vrou wen wordt gekocht en dat het dus zeer zeker van hen afhankelijk is, dat de nationale industrie wordt bevorderd. Zonder kennis omtrent de producten van ons land. is dat niet mogelijk. Onbekend maakt onbemind! Hier ligt een groot terrein voor de Nederlandsche Barneveld Op den Lunterschen weg is een vrachtauto van v. d. Brink in een sloot gereden. Een zoon van den eige naar bekwam eenige verwondingen. Eemneg Vanaf het pompstation van De Utrechtsche Waterleiding, gelegen nabij de groote spoorbrug te Baarn, liggen tot aan de grensscheiding der ge meenten Eemnes en Baarn de hoofd buizen voor de waterleiding ter in graving gereed. Voor de persing en verdere contróle van het buizennet zijn op het markt veld reeds eenige tenten opgeslagen. In het eersle gedeelte dezer maand worden de buizen uit Luik (België) verwacht. Het vervoer der buizen vanal de Eem is gegund aan de firma J. van Ijken en Zonen. Het aantal ingediende aanvragen tot I aansluiting van de woningen bedraagt reeds ruim een 200-tal. ooo Burgerlijke stand. GehuwdJ. Kuijer en A. C. Dijkman. prachttaak. Alle hoop is dus gevestigd op de Nederlandsche Hoogland De chef der afdeeling Eigendommen van de Gemeente Amersfoort, de heer Spoel, publiceerde dezer dagen in de Nijkerksche Courant een bijdrage over het collectief grondbezit, onder den naam van maalschappen hier te lande nog sporadisch voorkomende. Hij wijst daarbij ook op het College van de Malen in de gemeente Hoogland. Behalve onder Hoogland, treft mei hier te lande op de Veluwe nog maal schappen aan. Wanneer wij ons nu bepalen, aldus de heer Spoel, tot het „zeer oud en voornaam College van de Malen op het Hoogland buiten de stad Amersfoort gelegen", van welks archief wij door de vriendelijke bemiddeling van den rentmeester, den heer W. v. Haselen, inzage mochten nemen, vangen wij aan met de opmerking, dat van dit gemeenschappelijk bezit reeds in een charter van het jaar 1282 melding wordt gemaakt. En onwillekeurig treft het ons dan als wij ons indenken.dat het gemeenschapsverband tusschen de verschillende eigenaren zich gedurende 6 V* eeuw uitsluitend heeft geschraagd op onderling begrijpen en vertrouwen. Gedurende 650 jaren hebben deze eigenaren hunne belangen zoo nauw aan elkander verwant gevoeld, dat bij geen hunner blijkbaar ooit de gedachte is opgekomen om op een verdeeling van het gemeenschappelijk eigendom aan te dringen. Mogen wij het als een gelukkig verschijnsel achten, dat er nog gemeenschappen zijn, waar eens gezindheid en onderling vertrouwen den scepter zwaaien. Want dat een maalschap op eerste vordering van één der mede-eigenaren voor verdeeling vatbaar is, mag wel als vaststaande worden aangemerkt. Niet alleen dat zulks kan worden afgeleid uit art. 628 braakOU'Eenii,0;oSrt,rfni2 va" ^et Burgerlijk ^Wet- den op deze „aandeelen" vermeld. I Wordt een z.g. vierde part overge dragen, dan moet volgens het thans nog in zwang zijnde gebruik van de acte van overdracht een aanteekening geschieden in de boeken van het maal schap (het z.g. malenregister) terwijl op de acte zelve het zegel van het maalschap wordt aangebracht. Voorj deze formaliteit van het gebruik van het z.g. Malenzegel moet een bedrag van f 8.50 worden gestort, welk bedrag voor de helft wordt overgebracht in de kas van het maalschap, terwijl de wederhelft gelijkelijk wordt verdeeld tusschen den rentmeester en thins- meesters. De Generale Bijeenkomst van de Heeren Geërfden (d. z. de rechtheb-l benden op een z.g. Malenporfie) is volgens oud gebruik alle jaar op den 13den Juli, van ouds Margrietendag, doch dien dag, Vrijdag, Zaterdag of Zondag zijnde, alsdan des Maandags daaraan volgende, des voormiddags half elf ure. Op deze bijeenkomst, waar de dames geërfden niet mogen ver schijnen en aan wie dan ook geen convocatie wordt toegezonden, wordt aan de hand van de door den rent meester gevoerde boekhouding de jaar- lijksche uitkeering vastgesteld en uit gekeerd. Eertijds kenmerkten deze bij eenkomsten zich door de drinkgelagen, die daarop werden aangericht en waar van de kosten len laste van het maal schap werden gebracht. Een op de vergadering van 13 juli 1716 genomen besluit maakte daaraan echter een einde door te bepalen, dat een presentiegeld van f3.—in de plaats zou komen van de z.g. vrije vertering. Dit presentie geld wordt echter slechts uitgekeerd de malen-geërfden, die vóór 11 ter vergadering verschijnen, ter wijl zij die nS 11 uur komen, dit geld ten behoeve van het gemeen moeten missen. Aan malen-geërfden beneden den leeftijd van 18 jaren wordt echter volgens een besluit van 13 Juli 1809 geen presentiegeld uitgekeerd. Ten aanzien .van de vroegere publieke rechten van het College de Malen, te Hoogland, moet nog vermeld worden, dat onder de Bisschoppelijke regeering in het Maalschap een schout werd aan gesteld door den Bisschop, die met den rentmeester en de thinsmeesters het gericht uitmaakte. Na 1617 schijnen de publieke rechten, waaronder dus ook het z.g. gericht voeren, te hebben op gehouden. Alleen bleef het College de Malen bevoegd om de schouw over de malen-wetering Ie voeren, welk recht echter in latere lijden de gemeente Hoogland zich heeft aangematigd. Tot voor eenige jaren werd deze schouw uitgeoefend door het waterschap Malesluis" terwijl na de opheffing dit waterschap de malen-wetering onder contróle is gesteld van het waters^ao „Beoosten de Eem". Uit den Omtrek Baarn De gewone jaarlijksche houlverkoo- ping op het landgoed „de Hooge Vuursche" zal gehouden worden door Notaris Schouten op Donderdag 14 Januari half elf uur, in „De Roskam" aldaar. boek, doch ook de Wet van 10 Mei 1886, houdende bepalingen ter bevor dering van de verdeeling der markt- gronden, bepaalt dit uitdrukkelijk. Voor zooveel het beheer over het maalschap beleeft, merken wij op, dat het College van de Malen onder Hoog land beheerd wordt door een rent meester, bijgestaan door Iwee thins meesters. Het onverdeelde eigendom is voor de verdeeling der jaarlijksche revenuën sedert 13 Juli 1735 gesplitst in een vast getal van 61 vierde parten of 15'/« hoeven en in de boeken van het maalschap worden de rechthebben- Hoevelaken De door notaris Knoppers geveilde boerderij van Lekkerkerk aan de Stou- tenburgerlaan is toegewezen aan J. Laseur te Amersfoort voor f26.900. Ongeveer 8 jaren geleden bracht det boerderij f32.000 op. IViJkerk De totale bevolking op I Jan. 1932 bedroeg 10.041 zielen, hetgeen een vermeerdering met 152 zielen beteekent. Op de markt 107 000eieren f4.25 - 5; jonge henrten-| eieren f3—4; 18 biggen f4—7; 107 runderen melkkoeien f 180—270; vette koeien f170—260; 26 nuchtere kal veren mestkalveren f 14—20slacht- kalveren f5—8; 3 varkens f40—50. Leusden Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een gouden damesring]en een automobiel vetspuif. inlichtingen bij de gemeente veldwachter. Burgerlijke stand. GeborenJohannes Cornelis Adrianus z. van J. v. Wandelen en J. den Daas. Martina Anna, d. van A. A. var Daatselaar en C. W. van Hofslot. Ondertrouwd: W. v. d Munt en M. de Greet. H. Zwart enj.v. Egdom. Kerknieuws Priester-Jubilea. Onder de Eerw. heeren Ordens- geestelijken, die in 1932 jubileeren mogen worden genoemd: Pater Cornelius van 't Klooster, ge boren te Hoogland, van de Orde der Kruisheeren, die 19 Oct. zijn gouden priesterfeest viert te Maaseijck (België) waar hij de functie van procurator der Missie vervult. Pater Egbertus Steenbeek, geboren te Amersfoort, van de Congregatie der Paters van de H.H. Harten, die 29 Nov. zijn 12'/,-jarig priesterschap her denkt te Fairhaven in de Ver. Staten vrn Noord-Ainerika, waar hij econoom der Missiestatie is. Pater Alfons van Kalken, geboren te Amersfoort, van de Orde der Trap pisten, die 25 Mei zijn 25-jarig priester schap herdenkt in de Priorij O. L. Vr. -nn Toevlucht. Pater Bernhard Thien, geboren te Amersfoort, van de Congregatie der missionarissen van het H, Hart, die 17 Maart zijn zilveren priesterfeest herdenkt te Roemaat, op de Kleine Keij-eilanden bij N.-Guinea, waar hij als pastoor werkzaam is. AARTSBISDOM UTRECHT. 50 jaar: 15 Aug.: H. A. Hoogveld, pastoor te WargaR. J. A. Janssen, pastoor te Utrecht. 40 jaar: 15 Aug.: J. W. Evers, pastoor te Kortenhoef; H. M. Kool, pastoor-deken te EistA. N. M. Meijer, pastoor te ZeddamCh. A. M. van Vilsteren, pastoor te WegdamH. W. A. van der Waarden, pastoor te Har- melen W. L. M. Wentholt, pastoor te KampenH. W. Wegenberg, pastoor te Oudenrijn. 25 jaar11 Aug.dr. Ahsmann, pastoor te SchalkwijkB. J. J. Bloe men, pastoor te Ommen M. J. G. Gasman, pastoor te KlarenbeekJ. Th. M. Geubbels, pastoor Ie Rietmole W. de Groot, pastoor te Wijtgaart; H. J. Hageman, pastoor te Groningen J. A. P. Hoogveld, pastoor te De Hoef; W. Oostveen, pastoor te Ooster- wierumTh. W. M. van de Pavert, pastoor te Mijdrecht; H. J. Peters, pastoor te Beek; J. C. Rooswinkel,pastoor te Ede; R. G. Smeets, pastoor te ljsselmuidenG G. Smit, pastoor te Dinxperlo; Th. Thuis, pastoor te Almelo; H. Wilens, pastoor te Kuinre. I2'/j jaar: 15 Febr.E. A. J. Bos-| man, rector te HilversumJ. van den Burg, secret, v. h. Aartsbisdom; II. Campman, kapelaan te Enschede; G. Engelenkapelaan te Groningen L. Feldbrugge, kapelaan te Utrecht; H. A. Hendriks, kapelaan te Hilversum M. Markus, kapelaan te Hilversum B. J. Plegt, kapelaan te Oldenzaal R. R. Post, seer. v. h. Ned. Hist. In stituut te Rome H. Puntman, kapelaan te Arnhem; J H. Spruijt, kapelaan te HengeloH. J. J. M. van Straelen, kapelaan te Amersfoort (H. Franc. Xav.) P. G. A. Swildens, kapelaan te BussumH. F. Wanders, kapelaan te Utrecht (H. Ant.) f 35.60, f 27.80 f159.- DRESSOIRS, prima Eiken, f36.60, SALONAMEUBLEMENT, geheel veerend, HUISKAMERAMEUBLEMENT, uitneembare zitting, prima moquette, f29.60 beneden fabrieksprijzen Axminster en Bouclé Karpetten Clubfauteuils en Bijzettafels in groote sorteering S5ES tegen EXTRA lage prijzen Ruststoelen met kussens f 8.90 ZIET DE ETALAGES Wij hebben ook iets voor U K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort lil UW ADRES voor Complete Meubileering Binnenland R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" - Amersfoort Algemeene Ledenvergadering (jaarvergadering) op VRIJDAG 8 JANUARI a.s., om 8 uur des avonds, in het gebouw der R. K. Werkiiedenvereeniging St. Jozef, aan de Lieve Vrouwestraat. AGENDA: I. Notulen. 2. Mcdedeelingen, Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 5. Benoeming der commissie tot het nazien dier rekening. 6. Verkiezing van bestuursleden (vacatures: H. J. C. Venlngs, L. W. van Loon, Mej. E. van Hamersveld, H. A.Nieuwcndijk, J. v. Wandelen en W. v. Koelen). 7. Voorstel van den heer H. N. de Haan c.s., tot wijziging van de artt. 24, 25 en 26 van het Reglement, in dien zin, dat het advies betreffende de candidaten voor hel lidmaatschap van den Gemeenteraad, voortaan zal worden vastgesteld door dc Algemeene Ledenvergadering. 8. Rede van den heer KUIPER, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, over: „Principieele Politiek". 9. Rondvraag. 10. Sluiting, Amersfoort, kon. Wllhclmlnastr. 31. Mr. A. E. TH. KOOLEN, Secretaris, Stontenburg De notarissen Klaassen en Reijers zullen Dinsdag 12 Januari 10 uur voor C. T. v. Rootselaar aan de Stouten- burgerlaan A no. 17 verkoopen den j geheelen landbouwinventaris, paarden j Onze dorpsgenoot, de landbouwer W. V. neeml nu en dan, wanneer hij zich met paard en wagen naar het land begeeft, een geweer mede om schadelijk gedierte te schieten. Dezer I dagen met een geweer in de hand van den wagen springend, ging het schot af, met het gevolg dat zijn paard werd getroffen en dood neerviel. In de buurt de Glind viel een kind n den landbouwer P. K. door de gladheid zóó, dat het een sleutelbeen brak. Een 8-jarig knaapje, op weg naar de kerk, gleed uit met het gevolg dal het een beenbreuk bekwam. Voor het Seminarie. De collecte, welke in het Aarlsbis- dom is gehouden ten behoeve bouw van het nieuwe Klein Seminarie te Apeldoorn, heeft f350.000 opge bracht. Centraal Opleidingshuis voor Catechisten in het Aartsbisdom. Door het Aartsbisdom Utrecht is aangekocht de villa „Columbia' Bussum. De bedoeling is, dat deze villa wordt bestemd voor centraal oplei dingshuis voor catechisten voor het K.J.V.-werk in het Aartsbisdom. Tot nu toe werden deze catechisten nog te Breda opgeleid. De villa „Columbia" is een der grootste villa's, gelegen in het mooiste gedeelte van Bussum, op den hoek van den Nieuwe 'sGrave- iandscheweg en de Middenlaan Spieghel. ooo De remmende Staten. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben tot de gemeentebesturen de volgende aanschrijving gericht: De tegenwoordige tijdsomstandig heden geven ons aanleiding bij eene algemeene aanschrijving als deze, uwe aandacht er op te vestigen, dat het modzakelijk is dat de gemeenteraden zich meer dan in gewone tijden de grootste beperking opleggen bij het, toeslaan van kapitaalsuitgaven. Wij zullen ons toch genoodzaakt zien, om in het belang van de gemeenten toe te zien, of in verband met de moei lijkheden op de kapitaalmarkt, redelijk uitzicht bestaat, dat de dekkingsmid delen inderdaad beschikbaar zullen zijn. Onder de bestaande omstandigheden zullen wij slechts goedkeuring kunnen verleencn aan uitgaven, welke strikt noodzakelijk zijn. Wij roepen uwe medewerking in, om te bevorderen, dat bij de raming van nieuwe uitgaven met hetgeen hier is opgemerkt wordt rekening gehouden. Met betrekking tot de uitgaven, welke bereids onder onze goedkeuring op de begrooting voor den loopenden dienst zijn gebracht, spreken wij het vertrouwen uit, dat deze uitgaven nog- maals aan de nieuw ontstane verhou dingen op de kapitaalmarkt worden getoetst. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Gemengde Berichten In den Nieuwjaarsnacht isteKerk- driel de rijksveldwachter Tap vermoord. 's Nachts werd aan den onderkant van den dijk zijn lijk gevonden. Het bleek, dat hij door messteken was vermoord. De moord heeft plaats ge had op den dijk en daarna heeft tnen het lijk van den dijk laten rollen. Het staat vast, dat de moord is gepleegd tusschen 12 en I uur, want tot midder nacht had Tap wacht bij de steenfa briek. Op weg naar huis schijnt hij te zijn overvallen. Twee gemaskerde roovers hebben op het station "|le Bottrop (Duitschl.) een postwagen geplunderd, terwijl zij de beambten met een revolver in be dwang hielden. Zij maakten zich met 56.500 Mark uit de voeten. Bij Chicago is een auto in de rivier gereden, van de 10 inzittenden kon er slechts één worden gered. Te Singapore werd een Engelsch soldaat, die op wacht slond voor het paleis van den gouverneur-generaal, door een kogel gedood. Een vliegtuig is in de nabijheid van Springfield neergestort. Twee in zittenden werden gedood, drie ernstig gewond. Een 58-jarige landbouwer te Wor- merveer is door 'n luik van den hooi zolder gevallen en aan de bekomen verwondingen overleden. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Rcdaclle). Een ding heeft mij enorm bevreemd, en dat is gevtfeest de geringe actie, welke door bedrijfsautohouders is ont wikkeld tegen de benzine-belasting- verhooging. Nu is een belasting op de bruto- opbrengst van een bedrijf in ons dierbare Vaderland wel geen unicum denk maar aan de zakelijke be lasting op de bedrijven, de vermake lijkheidsbelasting, de personeeie be lasting op dc bedrijfsmotorvoertuigen, winkels, showrooms, etc., doch niet temin moet zoo'n heffing uit dien hoofde tocli worden aangemerkt als een r... plek in ons belastingstelsel, daar een wettelijke bedrijfslast wordt opgelegd zonder acht te slaan op de hoegrootheid der netto bedrijfswinst- mogelijkheden. Nu weten wij wel, dat het aantal dergenen, die onder deze nieuwe uit vinding gebukt gaan, (hierbij heb ik speciaal het oog op de autobusbe drijven en autovrachtrijders) slechts gering in getal zijn in vergelijking van de groep (alle overige belastingbeta lers) welke te hunnen kosten profitee red doch dat heeft hen toch niet met lamheid kunnen slaan, noch het feit, dat een 100 pet. belasting op ver- bruiksarlikelen hier in den lande ais, niets onfatsoenlijks wordt aangemerkt. Denk maar aan de suiker. Booze tongen hebben ons wijs wil len maken, dat de betrekkelijke stil zwijgendheid zou zijn voortgevloeid uit een gevoel van totale machteloos heid tengevolge van machtsmisbruik, terwijl gelispeld werd: Staat der Ne derlanden grootste aandeelhouder der Nederlandsche Spoorwegen, met A.T.O., twee handen op één buik, cuncurrentie van autobussen en auto- vrachtrijders, handige raadslieden, tac tische politiek, kleine groep gedupeer den, begrootingstekortbenzine belasting! doch aan dergelijke minder waardige politiek hebbc-n wij geen geloof willen hechten, waarbij niet de Staat voor de burgers zou zijn, doch de burgers voor de Staat. Alhoewel in de Gemeentehuishouding _ju men soms waarachtig tot andere gedachten worden gebracht als men ziet dat pachtcrscontracten tusschentijds worden opgezegd, niet op grond van algemeen belang, doch dat een ander huur biedt. Alles natuurlijk handiggecamoufleerd en niet zoo rauw en nuchter, dat ieder op het eersle gezicht direct de nuch tere waarheid kan onderscheiden. Daarom, het is ntecr betoogd, in den Raad moeten enkel plaats nemen uit alle rangen en standenontwikkelden. Anders wordt door kortziclitigen, gehaspeld over de prijsvorming door den handeldrijvende middenstand, en willen meepraten over dingen, waar zij absoluut geen versland van hebben en zoodoende ten onrechte zwarte lakken willen hechten. Scherp treedt daarbij op den voor grond feitelijk de klassetegenstelling, de onverdroten poging de nadeelen van iedere conjuctuurswijziging op een andere categorie af te schuiven. Steeds duidelijker begint zich te omlijnen de gewijzigde levens- en Jtl politieke verhoudingen, waarbij lang- zamerhand de grootste zeggingschap komt over de besteding der belasting gelden aan- degenen, welke hel minste hiertoe bijdragen. Mijnheer de Redacteur U dankend voor de verleende pLalsruimte, tcekent Krik als in oeroude tijden bij het ter strijde trekken van heusche ridders, met gesloten vizier, teneinde eigen beschadiging te voorkomen. H. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. IIEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. vn Langegracht no. 37. Telef, 1450. WOENSDAG Feestdag van de Verschijning des Heeren of Driekoningendag, geen verplichting van Mishooren maar de geioovigen worden verzocht de H. Mis bij te wonen. De H.H. Missen om 7 en 8 uur. 9 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Kwart over acht Congregatie der H. Familie, afd, mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. 8 en 9 uur. ZATERDAG 4-9 uur Bieclithooren. Dagelijks de H. Missen om 7, PAROCHIE ST. Wc. XAVL i 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, t Zand no. 31. Telefoon 730 WOENSDAG Feestdag van Driekoningen, dag van devotie. Half 7 H. Mis. Kwart voor 8 Hoogmis. Om 9 uur de Laatste H. Mis. 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis vo°r <!e levende en overl. leden 1 v. h. Genootschap v. li. H Hart ZATERDAG 7 uur Lof. ,jlJ Van hall 4 lol half io gelegen- heid om te biechten.

De Eembode | 1932 | | pagina 2