Heel bovenaan staan de prima eigen gemaakte WILGENKLOMPEN van W. f. Gerritsen Weverssingel 28, Tel. 864 Het beste Adres G. A. Keuneke PUROL voor Dsmrslasschfln Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTRAAT I05-AMERSF00RT Gemeenteraad. In dc Dinsdagavond gehouden raads vergadering was de heer Hehenkamp wegens ongesteldheid afwezig. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Katholieke Bouw- verecniging St. Bonitacius om mede werking voor het bouwen van 52 wo ningen In het Soesteikwartier. Het werd naar B. en W. verwezen om advies. Eveneens ging naar B. en W. om advies een adres van de O. L. Vrouwe Stichting om beschikbaarstelling van gelden voor het inrichten van een les lokaal in het schoolgebouw aan de Muurhuizen en Schoutensteeg voor het verruimen van de speelplaats en voor het aanbrengen van twee W.C.'s. De heer Spiekermann drong aan op het tijdig ter lezing leggen van de ingekomen stukken. Nu ontbreekt vaak de tijd om ze in te zien. Er werd aan K. Westerbeek ontslag verleend als hoofd van school I aan dc Waalstraat. Besloten werd tot het aangaan van een overeenkomst met dc gemeente Veenendaal betreffende het toelaten van kinderen uit die gemeente op de openbare scholen voor U.L.O. alhier. Tot voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening dienst 1930 werd besloten. Een wijziging van de verordening tot het heffen van rechten voor het openbaar slachthuis werd goedgekeurd. Tot wijziging van de verordening betreffende het beroep bedoeld in art. 7 en 9 der woningwet werd besloten. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het sluiten van een overeenkomst met een derde vroed vrouw werd aanvaard. Tot vaststelling van de kostprijsbe rekening voor het Grondbedrijf werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Besloten werd tot overplaatsing van den onderwijzer C. de Man van de school voor het centraal 7e en 8e leer jaar naar de school Heerenstraat. Tot het verhuren aan F. Kehrer van het voormalig Brandspuithuisje aan de Kamp werd overgegaan. Aan Burgemeester en Wethouders werd een crediet verleend van voor- loopig f 2000 ten behoeve van de ver zorging van ontwikkeling en ontspan ning voor werkloozen. De heet Zwart drong aan beschik baarstelling van een deel van het be drag voor de organisaties die het ont spanningswerk bereids ter hand ge nomen hebben. De heer van Tellingen uitte klachten over dc te kleine woonruimte voor de beambten der nieuwe begraafplaats Rusthof. De gemeente had moeten zorgen voor ruimere woongelegenheid. Deze klacht werd niet als onjuist af gewezen. De heer Van Koelen zou gaarne zien, dat de ambtenaren van het Burgerlijk Armbestuur, bij hun overigens loffelijke plichtsbetrachting wat meer zouden streven naar een mildere sfeer, waar door de gang van velen naar het kan toor minder zwaar zou zijn. De politie agent ter plaatse zou dan wei c bodig worden. Ook drong de heer Van Koelen aan op bijeenroepen van de Commissie voor georganiseerd overleg onder meer om dc regeling der positie der brand weerlieden, De heer Spiekermann wees naar aanleiding van het gesprokene door den heer Van Koelen op de zeer moeilijke taak van het Burgerlijk Arm bestuur, een Instituut hetwelk vaak verkeerd wordt beoordeeld door hen die vergeten, dat niet alle bezoekers even rustig en vredelievend hun be langen komen bepleiten. Dc Vereeniging lot het houden van Kunstbeschouwingen enz. te Amersfoort kondigt aan een beschouwing van Kunstwerken van H. Heijenbrock uit Blaricum op Zaterdag 16 Jan. van 1— 4 ure en Zondag 17 Januari van 10—4 ure in de Sociëteit „Concordia" Langestraat. Entrée niet-leden f 0.25, Leerl. 10.10. Geloof en Wetenschap. De R. K. Vereeniging Geloof Wetenschap houdt Maandag 18 Jan. weer een Praatavond te half-negen precies in „Princess Room" Utrecht- schestraat. „Kinderzorg". Het 25-jarig bestaan van de ver eeniging „Kinderzorg" der Ned. Her vormde Kerk isWoendag plechtig hër- dacht met een samenkomst van ge- noodigden en belangstellenden in de Nieuwe Kerk aan den Leusderweg. Het Amersfoortsch Elftal. In een der bovenzalen van Princess Room werd een vergadering gehouden van vertegenwoordigers van alleAmers- foortsche Voetbalvereenigingen o komen tot samenstelling van Amersfoortsch Elftal dat een wedstrijd zal spelen tegen een nader te bepalen elftal waarvan de opbrengst komt ten bate van het Plaatselijk Crisiscomtté. Na een geanimeerde bespreking, welke een vlot verloop had, werd het volgend elftal samengesteld: J. Los (Amsvorde), Heitman (H.V.C.), E. Baadje (A.P.W.C.), A. Pol (Ams vorde), Stam (H.V.C.), J. van Korlaar (Sopla), Berghuizen (Amersf. Boys), Kuyt (Quick), K. Vos (Quick), Schou ten (Amsvorde), Wassink (H.V.C.) Reserve spelers: van Zoghei (Sopla), J. van Goor (Quick), van Koot (Sopla), S. Houtkamp (H.V.C.), P v. d. Hooff (A.P.W.C.). Mooie gift. De penningmeester van het Plaat selijk Crisis-Comité heeft een gift van f 1000.ontvangen van de O. Vrouwe-stichting. Burgerlijk Armbestuur. De Gemeenteraad benoemde tot lid van het Burgerlijk Armbestuur Mevrouw Schreuder Nijland. Mei: deelt mede, dat onder leiding van de Centrale Bond van Verbruiks coöperaties, op Maandag 18 |an. de oprichtingsvergadering zal plaats vin den van een te stichten verbruiks coöperatie. De nieuwe coöperatie zal van bedrijfskapitaal worden voorzien door de te 'sGravenhage gevestigde Coöp. Vereeniging „Cofibé", waarvan leden zijn de Centr. Bond van Ned. Verbruikscoöperaties, de Coöp. Groot handelsver. „De Handelskamer" en de Alg. Spaarbank v. d. Verbruikscoöpe raties. De toetreding zal zoo gemak kelijk mogelijk worden gemaakt. Euripides. Zondag 17 en Zondag 24 Januari hoopt de Tooneelvereeniging Euripides aan een veelvuldig verzoek te voldoen, om het tooneelspel „Het spel der sleu tel", voor eenige jaren met groot suc ces opgevoerd, te herhalen. Onderge- teekende kan niet anders doen, dan dit spel bij het Amersfoortsche publiek ten zeerste aanbevelen. Een zoo mooi so ciaal spel als dit, met spannende mo menten en een greep uit het heden- daagsche werkelijke leven, is de moeite waard te zien. Tol slot zal worden opgevoerd het blijspel in één bedrijf „Samuel Pech". Dus Zondag 17 en Zondag 24 Ja nuari, allen op naar het Patronaat „St. Aechten" aan het Zand en U jtal vol daan zijn. Veiling. Ten overslaan van notaris Knoppers werden geveild: Perc. I heerenhuis, Zuidsingel 7; Perc. 2 kantoorgebouw Koestraat 10; Perc. 3 pakhuis Koestraat 12; Perc. 4 pakhuis Koestraat 2. 1 t.e.m. 4 aan J. E. van Nie f18600. Perc. 5 woonhuis Tuinstraat 8 aan H. H. Lensing f3750. Aan den heer J. A. Welters, mr. schoenmaker van het 5e Regiment In fanterie, zal 13 Februari a.s. de zilve ren medaille voor 24 jaren trouwen dienst worden toegekend. Burgerlijke Stand. 12 Januari. Geboren Gerrit, z. v. E. Boute en L Hermans Hendrik Frans, z. v. H. F. Klok (overleden) en G. v. d. Bor Gerrit, z. v. A. H. van den Braak en T. Oven. GehuwdD. Be rends ea M. J. I. Offereins. 13 Jannari. GeborenHelena Wll- helmina Everdina, d. v. A. J. v. Maa- nen en H. W. E. Duvivie Elisabeth Johanna Hillegonda, d. v.J. W. v. Dam en J. E. H. v. Maren. GehuwdW. J Egink en A. G. Pampus W. M. G. Dodemont en P. Renes. Overleden: Gerritje Batavier, oud 72 jaar, echtgen. van A. van den Hoek. 14 Januari. Geboren: EvertjeJanne, d. v. F. W. v. Diest en P. G. Lam- brechts |acoba Gerarda, d. v. J. Hartogsveld en W. Wolf Gijsbertus Cornell's Teunis, z. v. T. v. Doornik en C. E. van Keken. Ondertrouwd F. J. Wakelkamp en J. A. van Es G. J. Leeuwenkamp en J. M. Meijers S. Feenstra en D. Inkenhaag G. J. ten Hoven en H. Evers W. van Eeden en M. J. Doornkamp R. K. Brouwer en H. E. de Vroom. Gehuwd E. A. Jansen en J. Kersten. VUtaPUmUna Aan mevrouw Schreuder Nijland is op verzoek eervol ontslag verleend als agente van den Voogdijraad in het Arrondissement Utrecht, onder dank betuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten, in haar plaats is benoemd mejuff. G. van Asscndelft, Barchman Wuytierslaan 56. rustende echtgenoote, had prachtige momenten. Het plotseling Ir. heftigen opstand komen tegen haar echtgenoot, als deze in zijn bedilzucht den jongen uit het vaderlijk huis wil verwijderen, werkte als een electrische schok. Van een ontroerende teederheid was ook de wijze, waarop zij uiting gaf aan de moederliefde, die alles wil lijden, alles verdragen en alles begrijpen, |waar het 't geluk van haar kind betreft. Zij speelde de rol in volmaakte eenvoud en daardoor wéér! jammer dat de aankleeding van het tooneel niet in staat was aan de meest bescheiden eischen te voldoen. Geen wonder dat het publiek bij het open gaan van het doek in het eerste bedrijf in een nogal hoonend klinkend gelach uitbarstte I Katholieke Vrouwenbond. Het Triduum gehouden voor de leden van den Katholieken Vrouwenbond, door den Zeereerw. Pater Rottier C.ss.R. is goed geslaagd en met voldoening mag het actieve bestuur op deze dagen terugzien. De oefeningen werden druk bezocht en Pater Rottier's lessen en -maningen maakten indruk. Amersfoortsche Kunstkring. M'n zoon Etienne. In dit uit het Fransch vertaalde too neel werk van Jacques Deval, dat ii Parijs meer dan 400 maal is opgevoerd, wordt nog een tikje luchtiger over huwelijkstrouw en ongeoorloofde ver houdingen gesproken, dan we in zoo vele stukken van Fransche origine ge wend zijn. Het is om die reden dan ook al even weinig geschikt voor jeugdige bezoe kers en even weinig hartverheffend voor ouderen, als het meerendeel der tooneelstukken van Fransch maaksel, dat we in de laatste jaren te Amersfoort hebben zien opvoeren. Daarbij komt nog, dat, ondanks de vele goede eigenschappen en den goe den opzet, de voortschrijding en ont knooping der intrige, ons in onze ver wachtingen teleurstelt, zoodat we on bevredigd over den afloop huiswaarts keeren. Deze, van artistiek standpunt bezien, minder gunstige eigenschappen, komen echter nog in een feller licht, door de tweeslachtige wijze, waarop Cor Ruys' gezelschap het werk voor het voetlicht brengt. Het in den aard zoo tragisch gegeven: een zeventienjarige jongen, die door huiselijke onmin en vader lijke heerschzucht zijn mooiste jeugd jaren bedorven ziet, leent zich al aller minst tot kluchtige behandeling der materie. Dat de schrijver deze stof op luch- tig-schertsende wijze behandelt, mag nog geen reden zijn om te trachten door spel en toon er een zotte pots van te maken. En aan deze grove fout maakte de vertolker van den vaderrol, Cor Ruys, dien we vaak in andere creaties zoozeer bewonderd hebben, zich in hooge mate schuldig. We hebben ons gisterenavond her haaldelijk verwonderd over het totaal gemis aan begrip, dat deze overigens zoozeer begaafde acteur, bleek van zijn rol te bezitten. Hoeveel zou de inhoud het stuk niet gewonnen hebben, als hij zich in zijn zucht naar lach succes wat had weten te beperken, Ondanks den blijspeltoon, waarin het stuk geschreven is, zou aan den diep- tragischen ondergrond meer fond zijn gegeven en meer relief gebracht in het waarlijk sublieme spel der vertolkers der beide andere hoofdrollen: Tilly Lus en Louis Borel. Een ware verrassing bracht ons de voortreffelijke wijze, waarop Louis Borel den rol van den zoon speelde. De zielige kleinmoedigheid, waartoe hij door het liefdeloos optreden van zijn hem niet begrijpenden vader gebracht was, het daartusschen opbruischen van zijn niet aan banden te leggen jeug dige vitaliteit, de slungelachtige wijze waarop hij trachtte het aan gruizels geslagen huiselijk geluk weer aaneen te lijmen, dat alles stond op hoog plan en sprak rechtstreeks tot de harten der toehoorders. Ook Tilly Lus als lijdende en be- Woensdagavond werd de oefening gecombineerd met die van de Congre gatie der H. Familie. Bij die gelegen heid werd aangetoond, dat hecht ver band nuttig en zegenrijk kan zijn. De morgenoefeningen werden in de Kapel van Sint Jozef gehouden, de avondoefeningen in de kerk aan de Langegracht. Een algemeene H. Com munie besloot deze geestelijke oefe ningen, welke werden opgeluisterd door zang van een dameskoor onder leiding van Kap. Tempelman. Kath. Jonge Boerenbond. Alhier had de tweede Kringdag plaats, georganiseerd door den Kring Amers foort der R. K. Jongeboerenbonden. De dag werd aangevangen met het bijwonen eener H. Mis, opgedragen door den algemeenen Adviseur, Pastoor H. E. Elberssen uit 't Goy in de St. Henricuskerk aan de Paulus Borstraat. Na afloop der H. Mis ving de samen komst aan, die gehouden werd in het Patronaatsgebouw aan de Paulus Bor straat. Er werd geopend door voorzitter Hilhorst uit Hoogland, die een welkom riep tot allen, speciaal tot den geestel. adviseur, de technische adviseurs, de heeren Lieshout en Segers. Met een enkel woord wees spr. speciaal op het sociale nut van den Jongeboerenbond. Na het zingen van het bondslied werd door den secretaris het jaarver slag uitgebracht. Het jaarverslag van den penning meester sloot met een batig saldo van f5 07. Het woord werd hierna verleend aan Pastoor Elbersen. Deze behandelde|op prettige, vaak geestige wijze het door hem gekozen onderwerp „Principiëel". Hij wees de |aanwezige jonge boeren op het belang voor hun toekomst, wan neer zij zelf kunnen optreden en legde er den nadruk op, dat de daden moeten uitgaan van de toekomstige jonge boeren en tuinders. Zij. die principieel boer zijn, zoowel op technisch als op ander gebied, leggen zich met hart en ziel toe op hun bedrijf. Spr. wees er op, dat er nu voor de kath. boeren en jonge boeren een organisatie is, die hen leert en krachtig maakt, om hun toestand als principieel kath. boer te versterken en te beschermen. Voor de kath. boeren is dit de A.l T.B., voor de jonge boeren de Jonge boerenbond. Spr. somde enkele der goede resultaten op, die bereikt zijn ook op stoffelijk gebied. Na woorden van propaganda voor de groote krachtige organisatie der kath. boeren, spoorde spr. aan, lid te! worden. Jong en oud moeten van den A.B.T.B. een bolwerk maken, dat sterk kan zijn in den strijd. Tenslotte wees spr. op het gods dienstig principieele, waarbij met na druk werd gewezen op de standvastig heid, die men moet toonen katholicisme. Indien de jonge boer zijn goeden wil in dezen toont, is er voor hem mooi werk weggelegd in deze maatschappij en zal hij waard zijn, later lid te zijn van den A.B.T.B. Pater van de Velden, directeur van het retraitehuis, sprak een woord opwekking tot deelname aan de retraite voor jonge boeren. Tenslotte hield voor de pauze de heer P. J. van Wijk, assistent-rijks- pluimveeteeltconsulent te Apeldoorn, een inleiding over het onderwerp „af zet der eieren in onzen tegenwoordi- gen tijd." Spr. behandelde in duidelijken vorm de wijze, waarop de Ned. eieren in het buitenland moeten worden afgezet. De inleider besprak de regeeringsmaat- regelen in dezen genomen, in den loop der laatste jaren. Nederland is hoofd zakelijk aangewezen op uitvoer naar het buitenland. Ook hier blijkt weer, aldus spr., de noodzaak en kracht der organisatie. Spr. lichtte zijn inleiding met enkele sprekende voorbeelden toe en gaf enkele nuttige wenken. Nadat was gepauzeerd, hield de heer Boshouwers, ambtenaar van den A.B. T.B. een lezing over de encycliek: „Quadragesimo Anno". Spr. behandelde deze encycliek en toonde de waarde er van aan en wees op het woord van den Paus, waarbij Z. H. opwekt tot rganlsatle. Vervolgens weiden een tweetal films vertoond. De eerste film behandelde de levens- en werkwijze van het Olden burgerpaard. De tweede film was meer van komische aard. Na een woord van dank door den voorzitter en het zingen van het bonds lied, werd deze goedgeslaagde Kring dag gesloten. Zondagsdienst H.H. DoctorenChr. Eggink, Pr. Frederiklaan 8, tel. 221 H. H. E. Morren, Langegracht 11, tel. 55; A. C. Nicolai, L. Bergstr. 41, tel. 633. Correspondentie. Eenige ingekomen stukken en mede- deelingen worden in het volgend num- tT ikomen tot rust, k«l- Uw Zenuwen meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Miinbardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Droglaten Gemengde Berichten Uit den Omtrek Hoevelaken Wegens de gladheid van den weg reed op den Nijkerkschen straatweg in de bocht bij den Hooglanderveen- schen weg een veeauto tegen een boom op. Het voertuig, waarin 11 koeien waren geladen, was op weg naar Utrecht. De vijf inzittende personen, waarbij een drietal uit Nijkerk, werden allen gewond. Zij werden in het St. Joseph- gesticht door de Zusters van hetWit- Gele Kruis verbonden. Even later toen de veeauto nog tegen den boom stond, kwam uit de richting Amersfoort een personenauto gereden, ook dit voertuig raakte in de bocht, wegens de gladheid het spoor bijster en botste tegen de veewagen, waardoor deze wagen nog meer werd beschadigd. De bestuurder van de auto bekwam geen letsel en kon zijn weg vervolgen. De veeauto werd door personeel van Nefkens verzorgd. Bij de Steenbrug botsten verder twee personenauto's tegen elkaar. Beide auto's konden echter op eigen kracht hun weg vervolgen. Voor de hofstede de Lagebrink wilde een auto bestuurd door G. v. D. uit Amersfoort omdraaien. Op het moment dat de wagen dwars op den weg stond, kwam uit de richting van het dorp een personenauto gereden. De bestuur der kon niet voorkomen dat hij de andere auto in de flank aanreed. Beide voertuigen bekwamen eenige averij. Op den Nijkerkerstraatweg, in bocht bij den Hooglanderveenschenweg reed later nog een personenauto, komende uit de richting Amersfoort, vermoedelijk doordat de stuurinrichting defect was geraakt, tegen een boom op, met het gevolg dat de auto bijna geheel werd vernield. De bestuurder zat tusschen de wrak stukken van de auto bekneld, slechts met moeite kon hij bevrijd worden. Hij had een paar bloedende wonden bekomen. Hoogland Vergadering van den Raad der ge meente op Dinsdag, 19 Januari 1932, des voormiddags half-elf uur ten ge- meentehuizc. Leusden Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Gerardus Anto- nius, z. van Th. v. Eijden en 4 de Goey. GetrouwdW. v. d. Munt en M. de Greef. Soest In den nacht brak brand uit in het perceel van Zwaai, Hoenderpark „Eem- land", aan de Parklaan. De Brandweer kon niet verhinderen, dat het geheele perceel een prooi der vlammen werd. Het Crisis-comité heeft besloten te collecteeren langs de huizen, welke collecten periodiek zulfen worden ge houden, waarschijnlijk om de 14 dagen. Behalve van collectebussen zullen de collecteerenden ook zijn voorzien inteekenlijsten waarop kunnen teekenen, die giften in geld of natura, dan wel kleeren beschikbaar willen stellen. Schenkingen van kleeren worden slechts aanvaard, indien deze in nog bruikbaren toestand verkeeren. Jtmve sefwate fiuid r~ en springende lippen Tub. 50 ct. Du Apolb. Binnenland De Gulden. De minister van Financiën brengt ter kennis, dat de inwisseling der buiten omloop gestelde guldens, welke vroeger jaartal dragen dan 1920 voortaan uitsluitend mogelijk zal zijn bij 'sRijks munt te Utrecht, Leidsche- weg 90. Royaal. Kreijmborg en Co. te Baarn heeft een toezegging gedaan gratis aan het Crisiscomité af te staan alle soorten van mannen-, jongens- en kinderkle ding en bonnetterie tot een totaal waarde van f 10.000. In Parijs heeft een communisten- demonstratie plaats gehad, waarbij 3000 communisten werden gearresteerd. Japan en China blijven maar lus tig doorvechten, hoewel beide verkla ren, dat er geen sprake is van een oorlog! Als het daar dan eens wel oor log was, wat zou het er dan spannen. Nu vallen de dooden reeds bij hon derden. In spanje wordt een omzwaai naar rechts merkbaar. Maura, die minister was in het eerste rcpublikeinsche ka binet, heeft veiklaard, dat, wanneer hij in de volgende regeering weer minister zou worden, hij een nieuw concordaat met Rome zou sluiten, wanneer het Vaticaan redelijk zou zijn." Nabij Deventer, is een ernstig auto ongeluk gebeurd. Toen Spanjaard uit Rijssen per auto naar huis reed, bemerkte hij te laat, dat de boomen van den spoorwegover gang .gesloten waren. In volle vaart botste hij tegen de boomen, met het gevolg, dat de radiator zich door het ijzeren netwerk drong. Voor de verdere vernieling van den wagen zorgde de juist aanstuivende trein, die het voor stel letterlijk van het chassis rukte. Een frontlantaarn van de locomotief bene vens een der autowielen werden later op de spoorbaan teruggevonden. De bestuurder, die wonder boven wonder slechts weinig letsel bekomen had, verklaarde, dat hij niet goed had uit gekeken. Nabij Utrecht is het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een man uit het water opgehaald. Gebleken is, dat het lijk verschillende wonden vertoonde, die met een mes moeten zijn toegebracht. Te Groningen hebben zich relletjes voorgedaan, die vermoedelijk voort vloeien uit de staking der tewerkge- stelden te Jipsinghuizen. Een groote menschenmassa, die zich op de Groote markt had verzameld en die de politie uitjoelde en later ook met steenen gooide, werd uiteen gedreven, waar bij harde klappen werden uitgedeeld. Op verschillende plaatsen werden win kelruiten ingegooid. Pater Prof. Dr. J. Kors, hoogleeraar te Nijmegen, is, toen hij voor een le zing te Leuven de Belgische grens wilde passeeren, door de Belgische grenswacht aangehouden en zonder op gaaf van redenen de toegang tot België ontzegd. De beambten verklaarden op dracht van hooger hand te hebben om aldus te handelen. Er is ingebroken in de juwelierszaak van de Jong in de Lange Veerstraat te Haarlem. Uit de etalage en uit een kistje onder de toonbank ontvreemdden zij goud en met diamanten bezette ju- weelen tot een bedrag van ongeveer f6000. J. was niet tegen inbraak ver zekerd. Ongeveer drie weken geleden heeft men ook getracht bij hem in te breken. in den nacht is een geweldige brand uitgebroken in circus Sarrasani, het welk op het ougenblik is in Berchem, vlak bij Antwerpen. Het vuur is uitgebroken in de gar derobe van het circus, waar de duizen den costumes zijn geborgen. Het vuur breidde zich snel uit en al spoedig liep de naastgelegen barak, waar de paar- denzadelszijn opgeslagen, gevaar. Niet tegenstaande het onmiddellijk optreden van de eigen brandweer, nam de brand een buitengewonen omvang aan. Vanuit de zadelopslagplaats sloeg het vuur over op het park der olifan ten. Een geweldige paniek onstond. Verschillende olifanten braken los -i renden in woeste vlucht door het stadje. Twaalf der beesten zijn ver brand, een werd neergeschoten. De leeuwen, die in de aangrenzende kooien zijn ondergebracht, konden ge red worden. Verbrand zijn duizenden costuums, waaronder zeer kostbare van de artis- ten, talrijke zadels, paardenmateriaal, enz. enz. De schade, alleen aan de costuums toegebracht, wordt geraamd op 280.000 gulden, de geheele schade op 1 mil- lioen mark. Evenals Bali wordt ook het eiland .Tv d00r overs,roomingen geteï- sterd Zeven bruggen zijn weggespoeld, terwijl verschillende wegen vernield zijn. Er zouden 10 personen zijn ver dronken.

De Eembode | 1932 | | pagina 2