Heden Etaleeren wij A. H. v. Nieuwkerk n.v. Heel bovenaan staan de prima eigen gemaakte WILGENKLOMPEN van W. Gerritsen Weverssingel 28, Tel. 864 H.H. Winkeliers van Amersfoort! VeIHnga en H. Haks W. Verwoerd A De nieuwe groole lichtbak van ,'T SMULHUIS", Soesterweg hoek St. Bonifaciusslr., Is ontworpen en uitgevoerd door het Techn. Bur. A. E. VAN BAALEN - Haarlem Zylweg 26-28 Telef. 14845 Vraagt gratis Inlichtingen Origineel en niet I ftentjoMn zij g. 1 LAnOBraWAMiKfOOCT ia'ëes ting. Liefdewerk Oud Papier. Jaarverslag over 1931. Gedurende het jaar 1931 werd op gehaald 73532 K G. papier. Dit kwan tum was 5743 K.G. minder dan in 1930. dat 79275 K.G. bedroeg. Even wel was er 1 Januari 1930 een over schot over 1929 van 6991 K.G., dus werd feitelijk over 1931 1248 K.O. meer opgehaald dan in 1930. Op 1 Januari 1931 was er geen overschot. Het papier werd geleidelijk verzonden in zes wagonladingen naar Eindhoven. De correspondentschappen werkten mede vooral Achterveld deed goed zijn best en bracht een flink kwantum. Hamersveld verloor zijn correspondent den heer A J. Pijpers, door verplaat sing naar Venlo. Hem werd bij zijn vertrek namens ons bestuur dank ge bracht voor zijn goede zorgen vror L. O. P. Het nieuwe hoofd der school is verzocht op dezelfde wijze voort te gaan als zijn voorganger. Hoevelaken komt binnenkort wel weer met een paardenvracht papier, dit gebeurt 1 of 2 maal per jaar. Hooglanderveen heeft te kennen ge geven het papier te laten halen, het welk als er tijd en gelegenheid is we! zal gebeuren. Het bestuur verzoekt wederom drin gend aan allen het papier te bewaren dit wordt dan geregeld opgehaald eventueele boodschappen om af te halen worden gaarne in ontvangst ge nomen Westsingel 37 of bij den knecht P. Verhaar, Breedestraat 15. Aangezien de papierprijzen zeer laag zijn en er veel opgehaald moet wor den, wil de knecht een loon hebben, noodigt het bestuur allen uit haar te helpen opdat L. O. P. in stand ge houden kan worden en de knecht die door weer en wind heen moet, e loon heeft. Het Bestuur. Waarschuwing. De Commissaris van Politie waar schuwt ieder, voor het aan de deur koopen van vloerkleeden, kleeding- stoffen, linnengoederen, enz., voor zichtig te zijn, daar in zeer vele ge vallen, minderwaardig goed wordt aangeboden. Burgerlijke stand. 19 Jan. Geboren: Cornells Johannes, z. v. G. J. Castelijns en J. v. d. Hazel Hermanus, z. v. W. Bliekendaal en W. C. Gijsbertse Cornelia Maria Johanna, d. v. K. v. Til en W. van Loon. Overleden:MaryE.Dingemans, 62 jaar. 20 Jan. GeborenLeonardus Hen- drikus. z. v. L. J. v. Liempst en G. C. v. d. Goor. 1 Gehuwd: A. A. v. d.Tol en M. A. Schmittner W. T. Heinz en J. F. v. Eek J. Vetkamp en W. v. d. Berg P. M. v. Zwam en A.J. Priissner. 21 Jan. Geboren: Jurrien, z. van J. Kruize en M. v. d. Oosten. Onder trouwd: J. Post en C. W. Jutte J. v. de Peut en C. Mastenbroek J. C. Marx en G. Zijlstra - A. |ongsma en H. M. Buts L. J. v. Daatselaar en G. S. v. Schalkwijk A. Hoksbergen en R. Kurver B. W. Gijtenbeek en W. J. Meuleman. Overleden: Gerrit Kamphorst, 25 j. Kiaas Mellema,j 61 j-, echtg. v. M. Gonggrijp. Geslaagd voor het diploma Boek houden van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, onze slad- genoot de heer W. J. J. Zijsvcld, op geleid door den heer K. A. Groenhuy- sen, leeraar Boekh. M. O. alhier. Limvio. Dit seizoen speelt' Limvio op het terrein van den A.B L.O. Jaren heeft zij geprofiteerd van een eigen terrein, afgestaan door de O. L. Vrouwe Stich ting. Bestaat er geen mogelijkheid onze Voetbalvereeniging weer aan een eigen terrein te helpen? Zijn er in Amers foort geen Kath. Sportliefhebbers die hiervoor een balletje kunnen opgooien? Is het wel noodzakelijk? zal men vra- ;en. Zondag speelde Limvio tegen :.M.M. op het terrein Leusderweg. Terzelfder tijd speelde er A.P.W.C. tegen Kampong. Bij laatstgenoemde wedstrijd was een sportief publiek dat zich aller onsportiefst gedroeg. De opmerkingen op luiden toon uitge schreeuwd waren van dien aard dat een beschaafd publiek en zeker Katholieke Jongeren daar niet thuis hoorden. Dit is niet de eerste keer dat dit zoo gebeurt. Laat. men nog eens nagaan of er geen andere gelegenheid 'evonden kan worden voor onze jportbtoefenende jongelui.) V. De afd. Amersfoort R. K. Handels- Kantoor- en Winkelbedienden hield een propaganda-bijeenkomst welke een eenigszins feestelijk karakter had. Na opening door den voorzitter, die er zijn vreugde over uitsprak, dat zoo- velen aan den oproep gehoor gegeven hadden, ca. 130 man waren aanwezig, sprak de bondsvoorzitter een kort woord tot de vergadering in verband met den groei van het ledental in den laatsten tijd en spoorde de leden aan tot medeleven in hun afdeeling. Daarna een opwekkend woord tot steun aan de Twentsche stakers, daar hun strijd ook ónze strijd is en wij misschien nog eens in dezelfde positie zullen ko.-nen. Daarom vroeg hij steun als straks de collecte voor dit doel zou worden gehouden. Deze collecte heeft opgebracht een bedrag van f 16.15, voorwaar een mooi resultaat. De dag was begonnen met een H. Mis in St. Ansfridus. Het Duo Pijpers was als altijd op zijn post, veel is er gelachen voordracht en mimiek. Met de beenen zoo nu en i den vloer werd het sluitingsuur bereikt. Wij hopen op goed succes van dezen avond voor onze afdeeling. Bij besluit van Ged. Staten is aan H. D. Rempt te Epe een vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Arnhem— Amersfoort over Nieuw-Leusden, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, de Klomp en Ede geweigerd. Zondagsdienst H.H. Doctoren. A. F. Batenburg, Utrechtscheweg 8, Tel. 448; M. A. Duijvis, Utr.wegl45, Tel. 396; J. Plomp, Regentesselaan 15, Tel. 1359. Zondag- en Nachtweekdienst Apo theek Cramer, P. Buyslaan 93, tel. 902. Uit den Omtrek Barneveld De rijksambtenaren hebben 12000 13000 L. benzine, waarvan geen aan gifte was gedaan, in beslag genomen. Een leerling, de '3-jarige v. O., van de bijzondere school te Glind was weggeloopen. Bij een door buren ge- organiseerden opsporingstocht, werd de jongen uren later in een bosch ge vonden. Als reden van zijn wegloopen gaf hij op niet te hebben mogen mede doen bij voetbalspel. De Boschbrandweer-vereeniging houdt thans op tal van plaatsen op de Veluwe vergaderingen, waarin door lezingen opgeluisterd door lichtbeelden, propaganda wordt gemaakt. Op de mandAangevoerd 590.000 eieren. Prijs: f3.50—f4.50 per lOOst. Handel vlug. -- Voor het doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde'(hoofdvak Pharmacie) slaagde te Utrecht mej. E. C. M. Fortmann, alhier. Soest Burgerlijke Stand. GeborenRinskje, d. v. J. Pilot en G. Tijink Anny, d. v. J. Verkooijen en W. R. Rheinhuis. Ondertrouwd: W. Lam en J. G. v. 't Klooster A. Tammer en A. G. v. Doorn— J. C. A. en Z. Grlessen W. v. Logtestljn A. S. Botterblom C. v. d. Kooy en Chr. v- Logtestijn. Gehuwd: J. H. Metz en A. Weerdesteijn H. v. d. Bosch en M. M. v. Hamersveld. Overleden Hendrikus de Bes, 11 mnd. Wilhel- mina Chr. M. v. d. Dijssel, 6 jr. Willemina Hoogendoorn, 53 jr., wed. v. A. v. d, Kuij Maria E. 74 jr., wed. v. A. Muller. Gemengde Berichten Herstelbetalingen. Zooals bekend, is de mededeeling van Duitschland, dat het geen herstal» betalingen meer kan doen, speciaal van Fransche zijde beantwoord mét een strak vasthouden aan het recfit op herstelbetalingen en met een voed stel, om nog een jaar uitstel van die ;en te geven. tuitsche Rijkskanselier Dr. Brü- ning heeft de verlenging van dat uitstel afgewezen onder motiveering, dat dit uitstel een goede oplossing weer voor langeren tijd verschuift en het voor Duitschland zou beteekenen het op zich nemen van verdere verplichtingen, welke het niet dragen kan. Heette het aanvankelijk, dat de regeeringencon- ferentie te Lausanne voor onbepaalden tijd zou worden uitgesteld, thans neemt men aan, dat de conferentie toch nog deze maand een aanvang zal nemen. Van belang is nog de mededeeling van Engelsche zijde, dat de vraag van Frankrijk aan Amerika, hoe de hou ding van de Ver. Staten zou zijn ten opzichte van een verlenging van het Hoover-moratorium, slechts een parti culiere actie van Frankrijk was en niet een optreden namens de crediteurstaten. Hier wordt duidelijk gezegd, dat En geland in deze aangelegenheid niet aan de zijde van Frankrijk staat. Rotterdam, de groote metropool aan de Maas, zit in zak en asch. Het gevoelt, als handeldrijvende stad, op pijnlijke wijze den malaise-tijd en men kan er niet dan met heel veel gewurm het hoofd nog precies boven water houden. - Om nog zoo'n beetje met inkomstèn en uitgaven in evenwicht te blijven was belastingverhooging en een 3 pet. loonsverlaging absoluut noodzakelijk. Het geheele College van Burgemees ter en Wethouders waren het daarover eens geworden, de twee socialisten wethouders de Zeeuw en Brautigam inbegrepen. Maar de S.D.A.P. heeft reeds een paar maanden geleden het bevel uit gevaardigd, wat er ook gebeure, géén loonsverlaging, en zoo zijn de beide Rotlerdamsche wethouders bekneld ge raakt tusschen hunne overtuiging over de noodzakelijkheid ook dezer bezui niging in hunne stad en het bevel uit hun hoofdkwartier. De partij wilde ze nietde wethou ders hadden er aan medegewerkt. Dus hebben ze gezondigd tegen het roode machtsbevel en zoo gaan ze heen. Het spreekt vanzelf, dat daarmee de moeilijkheden niet zijn opgelost. De kwestie heeft alleen maar weer eens klaar voor oogen gesteld, dat het ge makkelijk is mooie theorieën op te zetten, zelfs gemakkelijk ook klinkende propaganda-punten te verkondigen, maar dat het heel wat anders is, mee de verantwoordelijkheid te moeten dragen van een stadsbestuur. Ten opzichte van het Landsbestuur zou het niet anders gaan, wanneer de soci's ook daar eens hun kennis en kunde gingen ten toon spreiden achter de Regeeringslafel. Door den gemeenteraad te Helmond zijn de tarieven van gas en electrici- tcit aanmerkelijk verhoogd. Dit besluit heeft bij een juwelier in de Veestraat een origineel protest uitgelokt. Deze heeft namelijk in étalages en winkel een brandende petroleumlamp geplaatst met de bede: „Heer ontferm U over den uitgezogen middenstand" en eenige verzuchtingen meer. Ongetwijfeld is dit origineel en zwijgend protest een goede reclame, Vele nieuwsgierigen willen tenminste dit protest gadeslaan. Uit Lyon wordt gemeld, dat in den nacht de auto van dr. Sprenger van Eijk is verongelukt. De wagen stond stil voor een bandenreparatie. Een in groote vaart over den weg rijdende auto is op den stilstaanden wagen ge reden, met het gevolg, dat twee van de vier inzittende personen ernstig werden gewond, n.m.l. jhr. Loten van Doelen Grothe uit Lage Vuursche en F. J. Rodrlgo van Nefkens Automoble- lenbedrijf te Utrecht. Beiden werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar jhr. Loten v. Doelen Grothe |ls over leden. Dr. Sprenger van Eyck uit Val kenburg en de chauffeur, F. v. Soeren, bleven ongedeerd. ij de Ginkel onder Ede had een ernstig auto-ongeluk plaats. Bij het tegemoetkomen van een luxe auto en een vrachtauto, kwam plotseling van achter de luxe auto een auto bestuurd door A, A. L. uit Nijmegen, die nog wilde passeesen. Hierdoor ontstond een aanrijding tusschen de drie auto's, die alle gehavend werden. Het ergste was de vrachtauto eraan toe. Zij schoof nog 65 M. door en kwam toen tegen een boom. De bestuurder, de 29-jarige J. Hartoguit Bunschoten, vloog door de voorruit tegen een boom en was op slag dood. De anderen bekwamen geen letsel. Er heerschte een dichte mist. Voor de tentoonstelling van schil derijen en teekeningen van de Konin- ;in, waarvan de opbrengst ten bate :omt van noodlijdende kunstenaars, bestaat zeer groote belangstelling. De eerste twee dagen van de openstelling werd reeds ruim f2000 ontvangen. De recherche te Dordrecht heeft een 41-jarigen brievenbesteller op hee- terdaad betrapt op het stelen van een brief met geldswaardigen inhoud. De man bekende reeds meermalen brieven te hebben ontvreemd. De Duitsche regeering heeft een schrijven gericht aan gepensionneerde beambten in ons land, waarin wordt medegedeeld, dat zij zich metterwoon in Duitschland moeten vestigen, als zij hun pensioen willen blijven trekken. In 1917 werd te Reymerstok-Gulpen de stoomzuivelfabriek St. Franciscus jebouwd. De kosten bedroegen f 87.000. n 1920 werd de fabriek verkocht voor f42.000. Dezer dagen is de fabriek bij publieke verkoop verkocht, met inventaris, machineriën enz. en een nieuw heerenhuis voor f 14.500 het hoogste bod. ooo Nabij de Bark op den Rijksstraatweg AmsterdamHaarlem is een motorrijder geslipt, waarbij de duorijdster een eind werd weggeslingerd. Ongelukkig ge noeg sloeg zij juist met het hoofd tegen de uit Haarlem komende laatste tram aan, waarbij zij zwaar gewond werd. In ernstigen werd zij, naar eer kenhuis vervoerd, waar zij later leed. Doos30-60,Tube80ct.BijApoth.en Drogisten Van dag tot dag ZATERDAG 23 JAN. De mathesis is onomstootelijk. Zonder logica kunnen wij niet denken, 2 zal altoos 4 zijn. Maar mathesis geen eigenlijk gedachte wetenschap, het is de begeleidster van alle we tenschappen. ZONDAG 24 JAN. In sommige opzichten blijven wij kinderen tot onzen dood. MAANDAG 25 JAN. Om tot kennis te komen heeft men twee dingen noodig: ervaring en overdenking. Men moet van alles ondervonden hebben en veel hebben nagedacht. En tot overdenking is rust noodig. Marktbericht Amersfoort, 22 Jan. 1932. Appelen f 6.— A f 9.— p. H.L. peren f9.00Af 12.- p.H.L.;Klei- aardappelen f 0 00 A f 0. p. H.L. Zandaardappelen f 000 A fO.OO p. H.L Hoendereieren $.75 A f4.45 p. 100 st.; Eendeneieren f4.70 A f5.00 p. 100 st.; Boter f 1.50 A fO.OO p. K.G.; Kippen f0.80 A f 1.10; Hanen f0.80 A f 1.10; Hennen f 1.00 A f2.75; Jonge hanen fO.OO A fO.OO; Kui kens fO.OO A fO.—Tamme ko nijnen f 1.50 A f3.00; Wilde ko nijnen f0.90 A fO.OO; Tamme duiven 50.30 A f0.40 per paar; Vetle varkens f—A f.— Magere varkens f 12.00 A f 17. Drachtige zeugen f45.—A f55; Biggen f 4.— A f 8.— Guste zeugen f30 A f45 per stuk. Aangevoerd: 90 H.L. appelen; 10 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen 00 H.L. zandaardappe len 60.000 hoendereieren; 500 eendeneieren; 50 K.G. boter; vette varkens; 22 magere var kens 2 drachtige zeugen 285 biggen; 7 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten; 20 Modellen Dressoirs voor Spotprijzen 1 Massief Eiken Dressoir met Spiegel f25.80 Pracht Dressoir met groote ovale Spiegel f43.60 Ziet onze Etalages 2 Fauteuils en 4 Stoelen met Moquette f27.80 Theemutsen 39 cent K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering KERKELIJKE DIENSTEN. druk verboden Ingevolge de tuleuraw Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Déken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Burger jonge- lingenvereeniging 2e afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG H. Missen ora 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. Kwart over acht Congregatie der H. Familie, afd. vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 7, kwart voor 8 en 9 uur. 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. 3 34. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Lof. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG om half 8 geen H. Mis. Om 9 uur gelezen en om kwart voor 10 gez. huwelijksmis. DONDERDAG Half 8 geen H. Mis. Om 9 uur gez. huwelijksmis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenh. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Missen om AcHteveld. PAROCHIE VAN DEN H. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 6. ZONDAO 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half-12 Catechismus. Half 4 Lof. Hamersveld PAROCHIE VAN DEN H. JOZEF Pastoor: H. Th. van Harten. TelefoonHamersveld No. 4. ZONDAG Om half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. ZATERDAG Van 3—5 uur Biechthooren voor de kinderen, vanaf 5 uur voor de andere geloovigen. In de week de H. Mis om half 8. Catechismus als gewoonlijk. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS ZONDAG Zondag Septuagesima, Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof met Rozenhoedje. Na de Vroegmis en Hoogmis zal de Pausehike zegen worden ge geven vou. de leden v. St. P .L. MAANDAG le H. Mis op Leo's Oord. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DINSDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e 11. Mis. WOENSDAG Kwart over 8 le H. Mis. 9 uur Gez. Huwelijksmis voor Bruidegom en Bruid. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG Kwart over 8 Ie H. Mis. 9 uur Gez. Huwelijksmis voor Bruidegom en Bruid. VRIIDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. Van 3—7 uur Biechthooren. 7 uur Lof en Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Kwart over 4 catechismus. 5 uur Lof. ZATERDAG 6 uur Lof. Van 4—8 uur gelegenh. om te biechten. Deze week de H. Mis om 8 uur. INiJlcerlc PAROCHIE ST. CATHAR1NA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. ZATERDAG 6 uur Lof ter eere van Maria. Gelegenheid om te biechten van half-3 tot half-7 uur. Dagelijks de H. Mis om half 8. A VTQ meI onze nieuwe electrische oven, steeds warme croquetten en vischkoekjes voorradig IJmuider Vischhande! H. Glastra Co. N.V. Utrechtschestraat 40 Meermalen bekroond

De Eembode | 1932 | | pagina 2