Bel dan op No. 42 Bij Pijnen Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Diiudag 23 Fefc r. 1932 - 45' Jwf g. No- 92 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren. Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn b Telefoon a 314 Post-giro no. 44234 De moraal voor de staten Is de zelfde als de moraal voor de menschep. Ook de stalen moeten hun woord honden. Ook voor de staten Is niet het belang maar de plicht de hoogste wet. De staten hebben niet alleen plichten Jegens hunne inwoners maar ook jegens de Inwoners van de andere staten. De grootste weldaad. De grootste weldaad, die Qod den menscli.in de natuurlijke orde geven kan, is het geschenk eener waarlijk christelijke moeder. Ik zeg met opzet niet een teedere, liefdevolle moeder, want als een moe ster zelf van wereldsche liefde vervuld is, dan is hare liefde nief nuttig voor het kind, doch verderfelijk. Doch een christelijke moeder is on der alle Qodsgeschenken het grootste. Geven. De meeste menschen kennen de waarde van hun bezit niet. Bezit is een gewoonte-verschijnsel, de vijand van het geluk. Zij denken er niet aan dat bezit tijdelijk is, zooals alles wat „stol" is behoort tot de lijdelijkheid. Het is dóórom, dat velen de crisis beschouwen als een vijand, die het geluk verstoort. Maar, zij, die weten, dat werkelijk „geluk" niet stoffelijk is, zuilen zich door de crisis niels minder gelukkig en tevreden voelen dan anders V- zij bezitten een aangeboren optimis me dat. in slaat is den vrede in hun hart te bewaren en deze niet te laten verstoren door uiterlijke omstandig heden. En dezen onder ons zullen ook een milde hand hebben die geeft van het weinige dat zij bezitten om het leed van anderen, minderbedeelden, te ver zachtenT. G. Een en ander over geld beheeren. Effecten. Een andere klasse van fondsen, die ook wel de in vorig artikel vermelde eigenschappen: soliditeit, courantheid, stabiliteit van koers bezitten, in mindere mate echter dan de reeds genoemde, in zooverre derhalve tweederangs fondsen, wordt gevormd door Obliga tes van algemeen bekende, goed ge vestigde, wel beheerde en bloeiende Industrieele ondernemingen. Tegen het gradueel mindere in securiteit enz. staat hier als compensatie de meerdere kans op koerswinst en het minder gevaar voor vervroegde aflossing of conversie. Tot de speculatieve fondsen, die met vooruitzichten, vaak ineerjsubjectief dan objectief, op ruime winsten noggrootere risico's in zich bergen behooren alle builenlandsche Staatsfondsen, welke aan bekoorlijkheid hebben ingeboet. Verder de obligaties van ondernemin gen, die de kenmerken missen van soliditeit enz., hieronder bij onderne- mingsaandeelen opgenoemd. Evenals deze immers deelen de obligaties, zij 't dan ook in veel ge ringere mate, aan de lotgevallen der ondernemingen. Obligatiehouders heb ben weliswaar dit vóór boven houders van aandeelen, dat, ook al is er geen winst gemaakt, hun de schuldige rente moet worden uitbetaald. Maar zij be hooren niet tot de preferente of ge- priviligiëerdeschuldeischers. Overigens waar niets meer is daar kan alle pre ferentie niets balen. Speculatieve fondsen zijn de Premie- obligatiën, die voor velen iets bijzonder aantrekkelijks hebben. Volgens het woord van een Fransch denker, die blijkbaar niet enkel over philosophisclie en historische, maar ook over flnancieele vraagstukken dacht, loopt men des te meer gevaar om te verliezen, naarmate men meer loten neemt, want hij die ze alle neemt i-. zeker van verlies, wijl heel de ad ministratiekosten van het bedrijf met al zijn winsten door hem betaald worden. Wie derhalve op dit terrein specu leert, doe het met groote gematigdheid. Tot de speculatieve tondsen moeten gerekend worden in 't algemeen alle aandeelen, ook van de beste onder nemingen, om 't even van welken aard. JOH. DE HEER VARKENSMARKT TEL. 1309 AMERSFOORT Piano's - Orgels Radio koop bij ebn vertrouwd adrbs i de wegen, die velen, die 't zelf niet inzagen, naar het ongeloof voerden. Men meene echter niet, dat de Kerk niet optrad voor het edelste, wat de arbeider bezat; voor zijne ziel. Reeds Pius IX waarschuwde. En Leo XIII zeide het nadrukkelijk„dat zoowel het bedrijfsleven als nagenoeg de ge- heele handel In de macht is gekomen van enkelen, zoodat zeer weinig rijken en buitengewoon vermogenden bijna een slavenjuk aan de overgroote massa der proletariërs hebben opgelegd." De groote Paus wilde niet verkeerd begrepen worden en in zijn „Graves de communi re" wees hij er nadrukke lijk op, dat men nu niet moest gaan meenen, dat men voortaan enkel ar beidersbelangen had te dienen. De christelijke democratie mocht ook de belangen der andere standen niet ver geten. Prof. Blok ziet in de vakvereeniging van onzen tijd het bewijs voor de menschelijke behoefte aan liet beginsel, dat er een natuurlijke band bestaat lusschen hen, die eenzelfde vak uit oefenen. Volledig herstel der Gilden i den ouden geest en op de oude 'ijze is onmogelijk. Het Gilde in zijn ouden vorm past niet meer In onzen tijd, daar niemand meer zou mogen produceeren ot verkoopen dan wie Gildebroeder was. Dat zou handel en vertier tegenhouden. Maar wat ieder weldenkend mensch wenscht, is, dat er weer meer contact gebracht zal wor den tusschen werkgever en werknemer, dat men elkander op menschen waardige wijze zal bejegenen, dat door onderlinge samenwerking op maatschappelijke nooden zal worden toegezien, dat christelijke rechtvaar digheid en liefde zullen heerschen, dat er weer „Meer vreugde" onder de ar beidende klassen zal zijn dat vooral: de onsterfelijke zielen der arbeiders veilig zullen zijndat er aan hun ge loof en hunne hoop op de eeuwigheid niet zal worden geraakt. Priesters en leeken werken hierin mede. Zij hebben de Katholieke arbeiders trachten te vereenigen op een wijze, die hun niel hunne ziel zou ontrooven. Nu is 't doel den ouden Roomschen Gildegeest, den geest van samenwerking tuschen pa troons en werknemers weer te doen opleven. Vulpsnlnkten Teekeninkten Plakkaatverven Hectografeerbladen kantoorboekhandel m F. A. TULP» Langestr. SS to. Krommostr. TEL 3M 4 De Gilden. De morgen- en avondklok had ge- rcgeld het tecken gegeven. Maar nu werkte men niet niet meer in de eigen huizen. En in de fabrieken werden de arbeiders vaak uitgebuit. Geen wonder was het dus, dat onlusten ontstonden. Och, velen gingen mee, zonder bet te weten. Politiek en Vakbeweging Willem Nleuwenhuls over „de Krant". Men hoort wel eens bewerende krant is eigenlijk een missionaris onder ons, die onvermoeid de Waarheid van het H. Evangelie ons voor oogen houdt, en onverflauwd en onvermoeid arbeidt aan haar wereldzending!.... Ja, dat is alles heel mooi gezegd, doch de tijd is nu wel zoover voortge schreden, dat èn lezer én de pers zelve zulke dithyramben niet meer noodig heeft. Ik loop al een jaartje mee in het vak, en ik heb de taak der pers wat be scheidener, juister en nuchterder leeren zien, en van den ballast van veel jaarde illusies bevrijd, ging de ballon eerder stijgen dan dalen. Een collega, die meer dan veertig jaren zijn pen vonken deed spatten en hij kon 't zeide mij eens: de krant verkoopt nieuws. Dit is een zeer schoone en zeer treffende definitie van de pers. Wanneer ge 't meest kenmerkende van het werk der pers wilt vinden, dan moet ge vasthouden aan dat verkoopen van nieuws. Dat is nu misschien heel nuchter en ganschelijk niet lyrisch opgemerkt, doch er'is juist veel idealisme en ook wel eens een offertje toe noodig dingen op hun plaats te zetten. De krant moet niet een missionaris willen zijn; de verkondiging' der Waarheid van het H. Evangelie behoort aan de leerarende Kerk, en niet aan de onderwezene, waartoe ook de jour nalist behoort. Hij wordt wel eens wat te veel onderwezen, ook door schrijvers van boozc brieven en ingezonden stuk ken. Een krant is geen tijdschrift, een artikel is geen encycliek, en 't is eigenlijk een dwaas schouwspel wanneer een snuffelende journalist met zijn vulpen plotseling verschijnt met mijter en staf. Maar, zoo zult ge vragen, moet de heel moeilijke vraag, en ik ge loot dat ieder antwoord er op betwist baar is. Even moeilijk is 't om de vraag te beantwoorden, of de krant nu eigenlijk de publieke opinie vormt, dan wel door de publ'eke opinie wordt gevormd. Dat behoort tot de soort problemen als van de kip en het ei. Ik geloof, dat we terdege moeten onderscheiden tusschen leiding geven en invloed uitoefenen. En nu meen ik zoo langzamerhand te hebben bespeurd, dat bladen en ournalisten, die 't minst probeeren eidlng te geven, het meest invloed uitoefenen. Om de eenvoudige reden, dat de man, die wacht op de krant om te zien wat hij over 't een of ander denken moet, 't in zelfonfwikkeling minder ver zal brengen dan de man, die over het materiaal dat de krant hem brengt, zélf nadenkt. Wij hebben ook in Nederland en ook bij de Katholieke pers, wel eenige er varing opgedaan met het geven van leiding (en natuurlijk ook weer tegen- leiding) in problemen die eigenlijk niet tot hel domein van de pers behooren, en waarin toch zeker geen journalisten, ook al beschikken ze over gouden pennen, de eindbeslissing kondengeven. En de samenwerking der Katholieke pers?Dat is een erg pijnlijk onder werp om over te schrijven. In een tijd, waarin alléén die maledijde „materialisten",de socialisten, er in slagen om van hunne pers te maken een stichting hunner gemeen schap, een model van zaakkundig en vakkundig bedrijfsbeheer. Terwijl de Katholieke pers thans alleen zakelijk beschouwd een chaos is van tegen elkander ingroeiende ondernemingen, cn de stelselmatige voorziening in de behoeften van ons Katholieke volks leven op dit terrein een probleem is, dat niet eens onder de oogen wordt gezien. De gevaren van een geestelijk mo nopolie zijn grootde gevaren van een te loor gaan van geestelijk leven in een woestenij van eikander tegenstrevende belangen is nog veel grooler. volgend jaar 10 October 1688 beloofde men aan Qcrrlt Schagen, bewoner van de nieuwe huljzlng op het St. fans- kerkhof het maiktineesterschap met het recht ten zijnen bate van al degenen, die paarden ol vee aanvoerden een standgeld tc heffen ten bedrage van een stuiver van een vet beest en een paard, van een mager beest acht pen ningen. Veulens, vaarzen en pinken waren vrijgesteld. Maar hij moest het plein schoonhouden, voor de palen, de kettingen en de touwen zorgen en die ten gerieve der veehouders klaar zetten en aan deze ook alte gerief be zorgen. Later woonde er ook een Groen huizen In, die herbergier, tabaksplanter en logementhouder was en zeer vlijtig was. In 1706 waren de tijden ongunstig; er was toén ook malaise. De kastelein ondervond dit. De Magistraat hief het marktgeld op, ter bevordering van het bezoek der markt. Maar nu moest de markmee8ter weer tevreden gesteld worden. Men legde hem per jaar 90 gulden toe, waarmede hij content was. Hij moest daarvoor het plein schoon houden, voor palen en touwen zorgen, als vroeger. Dat duurde zoo tot ongeveer 1760. Toen waren er op het Pleintje zoo veel herbergen bij gekomen, dat de stadsherbergier 't weer niet goed kon vinden en aan zijne verschillende ver plichtingen moeielijk kon voldoen, als hij het monopolie niet terug kreeg. Was,hét wonder, dat hij zich weer t den alvermogenden Magistraat wendde, om bijstand in dien slechten tijd. Hij vroeg niets meer ot minder dan algeheete sluiting der bijgekomen herbergen, waardoor hij weer op zijn verhaal kon komen. Wat de afloop wordt niet gezegd. 1837 was E. van Sweden, eige- der stadsherberg. Later heelt het gemeentebestuur de stadsbelangen, de bevordering der markt in overeenstem ming met de belangen van den eige naar der stadsherbergier zoeken brengen. Dc herberg op den hoek van de Korte St. Jansstraat en de Beestenmarkt prijkt nog altijd terecht me' het uit hangbord de Stadsherberg, haar door de stad verleend voor twee-en-een- halve eeuw. En nog zijn hare kamers en lokalen op marktdagen bevolkt met de marktbezoekers. Vijf, zes geslachten zijn dóór in- en uitgegaan, hebben daar handel gedreven en andere geslachten zullen op hen volgen. I Fiiii's - hits Ninth: I Fa. R. VAN DEN BURG Arnh.atr. Qevestlgd sedert 1887 H De Stadsherberg op St. Janskerkhof door A. F. van Beurden. De leden van het bestuur der stad hadden het oudtijds niet gemakkelijk. Zij moesten zich met alles en nog wat bemoeien. De verslagen van A.s. Woensdag 12—4 uuf wederom VOLKSVISCHDAG 4 en 5 mooie gebakken vlsschen voor 1 kwartje IJMUIDERVISCtimNDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40 Het gesprek van den dag. zittingen zijn echter kort en zakelijk; er werd niet veel over gepraat, wel dóórgetast en gehandeld. Wat kregen zij er voor? Weinig of niets! Het waren werkelijk eereposten. Een paar keuren in het jaar kregen zij een degelijken, soms nog al uitvoerige maaltijd, waar bij de beker vol stadswijn, rondging. Maar zij kregen toen de ideeën van het kleine dagelijksch bestuur niet voor gezet als gesneden koek op papier of gedrukt ter beoordeeling, neen de palres conscript! werkten zelf hard mede en de te goeder trouw genomen besluiten werden bevorens ot later niet meer met de loupe bekeken of met veel woorden of oratorische welsprekend heid door de raadslieden bedild. De cameraar boekte de genomen en ten uitvoer gelegde besluiten in het kort in het protocol of politieboek en daarmede was ze zaak afgeloopen. Men had toen de lange debatten, de partij duels nog niet uitgevonden. Daarmede is niet gezegd, dat het toen beter was maar een krachtig bestuur kon vlug ger en sneller vooruit werken. in 1687 was het stadsbestuur ernstig van plan, om aan den onvoegelljken toestand van het Marktplein bij Si. jan een einde te maken en deed alle moeite, om de ledige plaatsen door particulieren te doen bebouwen, aller eerst met een herberg op den hoek en verder de Korte St. Jansslraat in met een bakkerij. Men beloofde daarvoor aan de toekomslige bouwers allerlei voorrechten. In het begin van den winter van 1687 had men den bewoner van de stadsherberg al toegezegd, dat hij 25 Jaar lang uitsluitend herberg s BERICHTEN UIT AMERSFOORT 23sten Februari tot cn met den I6den Maart 1932 op dc secretarie der ge meente (bureau Bevolking, kamer 3) voor een leder ter inzage Is ucdcrgclcgd en, tegen betaling der koelen, Tn af schrift, en slemdlstrlcls-gewtjze, In uit treksel, verkrijgbaar wordt gesteld. „St. Hubertus." Reeds lang koesterde het bestuur van de Kath. Sportvcrccnlglng St. Hubertus den wensch een verccnlglngsblad uit tc geven. Het volijverige bestuur zag niet de kans ccn gedrukt blad te doen uitkomen met het oog op de kosten. Het zag echter niet op tegen extra oeite en zoo verscheen het eerste maandblad op 15 Februari ter gele genheid van het 12'/,-jarig Priesterfeest van Adviseur Kap. v. Straelen. Zoo kregen dan alle leden hei ge typte eerste nummer van het Maand blad thuis, met een zeer mooie afdruk van een foto van de jubileerendc Ad viseur en een artikel aan zijn jubileum en arbeid gewijd. Voorls offlcicclc mcdcdccllngcn cn ten slotte een prijsvraag voor dc leden voor een geschikte naam voor het Maandblad. Hij, die de meest geschikte naim opgeeft ontvangt 12.50. Wij ho pen dat alle leden dit werk van het Bestuur naast liet vele andere zullen waardeeren en dit toonen door de lei ding steeds te volgen, daardoor mede werkend tot den bloei van St. Hubertus. „Hulp in Nood." Blijkens het jaarverslag van de Ver- ccnlging „Hulp in Nood onderafdee- llng van dc R. K. Werkliedenvereeni- Sng St. Jozef, werd In het afgeloopen ar, dank zij de ruime hulp en steun van velen ondervonden, aan 20gezin- -■m steun in allerlei vorm verleend. Het bestuur heeft het vaste vertrou wen, dat ook in de toekomst meerdere katholieken zullen worden gevonden, die zich genoopt gevoelen, deze nut tige en noodzakelijke instelling op ccn of andere wijze te steunen, Het adres van den secretaris is G. van Keeken, Liendertscheweg 10. Alle giften en gaven, ook in natura, zijn welkom. Amersfoortsche Kunstkring. Tentoonstelling van werk van dc Pottebakkers Chr. Lanooy uit Epc cn Paul Dresler uit Krefeld, en van weef werk uit de Tapijtknooperij „Het Paapje" te Voorschoten in het gebouw van „De Armen De Poth", Coninck- straat No. 41, van 27 Februari tot en met 13 Maart 1932, dagelijks van 10 I tot 4 uur. Opening der tentoonstelling Zaterdag 27 Februari 2.30 uur n.m. Toegang voor nlct-lcdcn f0.25. Linten Carbonpapier Stencils Fa. H. ELZET1AAR LIMMUTIUAT M TEL. SM lil Ta» of auto noodig Amersfoort. .vu .ui. v.agvii, iiiuci us jaai tang uiiaiuiicnu iiciucrg iuu mogen krant dan niet de leiding geven? Dat houden op het St. Janskerkhot. In het „St. Hubertus." Zondagmiddag waren de leden van St. Hubertus nagenoeg allen, pl.m. 400, in de Gymnastiekzaal bijeengekomen, De Geestelijke Adviseur, Kapelaan v, Straelen, zou komen. Z.Eerw. werd verwelkomd met de sportgroet, waarna voorzitter Valkenhoef de vreugde, van allen uitte, dat Kapelaan van Straelen wilde komen om ook door de gym nasten van groot tot klein tc worden Eehuldlgd. Allen hebben geijverd een edrag bij elkaar te krijgen om een klein geschenk als blijvende herinnering te kunnen aanbieden. Spr. bracht dank voor het vele dat Kapelaan v. Straelen als Priester deed voor de vereeniging gedurende ruim negen jaren en over handigde het geschenk van de leden: een tweetal zilveren voorwerpen. Als herinnering aan de jarenlange samenwerking, bood hij voorts een door hem zelf vervaardigd tableau van inlegwerk, z.g.n. mozaïk, aan, hetwelk een kunstwerk genoemd mag worden. Kapelaan v. Straelen dankte op de liern eigen sympathieke wijze en sprak de hoop uit dat hij nog tal van jaren met St. Hubertus moge samenwerken en dat allen als steeds de leiding zul' len volgen. Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezers lijst voor het Jaar 1932—1933 van den - Dc R. K. Coöp. „Helpt Elkander" (U.A.) gevestigd Muurhulzcn 60a—60b houdt hare Jaarvergadering op Maan dag 29 Febr. 'savonds 8 uur In „St. Jozel". De agenda vermeldt o.m. Verkiezing 3 besluurslcden. (Aftre- Iredend zijn H. B. Korndewal, J. A. Jagers en J. A. v. Doornik). Verkiezing 2 leden Raad van Com missarissen. (Aftredend O. v. Wande len en J. dc Wit. Vaststelling balans en wlnstvcr* deeling. In de Toelichting op de balans wordt vermeld, dat dank zij de goede samen werking van bestuur, personeel cn leden, de coöperatie in een bloeiende toestand verkeert. Ondanks druk van alle kantan en Inzinking van prijzen werden goede uitkomsten behaald. „'I Reserve-kapitaal bereikt thans ccn bedrag van f5648. „Als bewijs van een gezonde flnan cieele positie werd over 1930 6 pet. dividend uitgekeerd, terwijl het divi dend over 1931 nog hoogcr zal zijn. .Verder biedt zij hare leden u" Op I cn 2 Maart a.s. zat door het damescomité van Amcrsfoort's Man nenkoor In „de Valk" ccn bazar wor den gehouden. Dc opening heett Dins dag I Maart om 8 uur plaats. Garage Motorhula. rige .Het Motorhuls" van den van Beek. pas als ccn Olnk bouwwerk aan de Kampstraat voltooid, werd Zaterdag geopend onder veel belangstelling. De Importeur Van Rongen noemde het nieuwe bedrijf een der best geoutil leerde die hij kent. Namens de klanten sprak de heeren Klasscr cn Ocertsema. Zij boden een elcctr. garageklok ten geschenke aan. De heer Van Leljcuhorst voerde het woord namens het personeel cn ver- ispannlng van alle krachten om succes te bereiken. De heer Van Beek dankte allen met een passend woordje. Het pand werd gebouwd onder leiding van architect Slkma door dc aannemers Brandaen en Ouwerkerk. Dc firma Lomans verzorgde de elec- trlsche installatie. Aarr de rechterzijde van den Ingang treffen we achtereenvolgens aaneen kleine showroom voor accessoires, een portiersloge, een modern oliestation en ccn toilet van de clienten. Aan dc linkerzijde bevindt zich een groote showroom, waarachter de ban- denmagazljncn gelegen zijn. Het kantoor is hoogcr achter dc showroom gelegen. Onder het kantoor is ruimte voor het opbergen van rlj-t wielen. Dc garage sluit zich hier dlrecc achteraan. Deze is ruim met mooi verlichting. Achter de Rarage bevindt zich de werkplaats. Deze is buitengewoon goed uitgerust. Bij de opening was een speciale tentoonstelling van de vertegenwoor digde merken gehouden. In ac groote showroom was een groote Willys Knight Custom Sedan opgesteld, van opvallende fraaiheid van lijn. In de garage waren verschillende modellen Willys automobielen en ccn kleinere Willys Knight opgesteld. De Willys Overland fabrieken welke dit jaar 25 jaar bestaan, in welken tijd ruim 2'It millioen wagens werden ge fabriceerd, waren buitengewoon goed geslaagd In dc serie jubileum-wagens. Verder waren cenlge Renault auto mobielen opgesteld. ge zinsvermeerdering een weck vrij brood, leder jaar organiseert zij In Augustus een groot kinderfeest waaraan pl.m. 300 kinderen deelnemen. „Een goed geslaagde Vrouwenavond waaraan 400 vrouwen deelnamen en ccn groote verloting waren ccn goede inzet voor het wintcr-scizoen." De winst der bakkerij beloopt ruim f2000. De winst der afd. Kruidenierswaren bijna f 1800.| departement een voordrachtenavond heelt aangeboden, tc geven door den heer en mevrouw Cling* Doorenbos op Woensdag 2 Maart a.s. om 8 uur In dc Markthal. Dc regeling is gelijk aan die bij het uitstekend gdslaagd concert van de iccniglng cn het Mannenkoor, een 600-tal personen werd bijgewoond. De werkloozen hebben wederom vrijen toegang van 7.30 tot 7.45 met vrouw of verloofde (Kaarten aan te vragen aan de Arbeidsbeurs) terwijl vanaf 7.45 tot 8 uur precies voor de nog beschikbare plaatsen toegangsbe wijzen verkrijgbaar zijn tegen een entréeprtjs van 15 cent. .dc ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende cn pijnstillende Mfjnhnrdt's Poadera spoedig helpen; MUnhsrdt's Mooldpljnpocders - Klcapljnpoedcr». -- Vorkoudheldspoedert. Hoestpoeders. Rheumatlekpoedcrs. Maagpoeder». Pijnstillende poeders. Op poeder» en dooa staat de n»«m Mijnhardt. Let bij het koopen hleropl Prlja per pocdcrS ct. en perdoos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drdglsi.

De Eembode | 1932 | | pagina 1