II A.H.v. Nieuwkerk N.v. Niet duurder geeft genot Haarvelours en Bouclé Karpetten en veel gezonder dan vleesch, zijn ome verachlllende vischsoorten Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN In Amersfoort alle vlachsoorten PERSOON LIJK In de Rljksvlschhallen te IJmulden Inkoopen, Is U verzekerd van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN, Tarbot, tong, kabeljauw, schelvlsch, schol, bot, zec-carbonade, vischconserven, garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch, koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en vcrsche paling, stokWsch, zoutevlscb enz. enr. IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT derechtlgd lot het voeren van bet Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. Kiezerslijst. De nieuwe Kiezerslijst dezer ge meente is door Burgemeester en Wet houders vastgesteld. Zij bevat de namen van 19.787 2de Kamer-, 18.882 Stalen- en lS.öO^Raadskiezers. Burgerlijke Stand. 19 Februari. GeborenThijs, z. v T. Vrind en B, Postma Helena Jo hanna, d. v. A. T. Steenbeek en H. v. Dijkhuizen. 20 Februari. Geboren: Aaltje, d. v. C. Veldman en E. Geurlsen. 22 Februari. Geboren: Gijsberlus, z. v. J. Laseur en G. Groenevelt Eduard, z. v. J. P. Servaas en G. Sierks Martien, z. v. J. Dragt en M. Meulen- beld Jannetje, z. v. C. Riksen en T, J. E. Pot Willem Frederik, z. v. W. F. Collet en J. van den Brakei. OverledenJohanna Grada Oroenen- daal, oud 81 jaar, ongehuwd Reijer Jordense, oud 78 jaar. echtgen. van H. Schouten. Vergadering van „St. Theod. van Einden", afd. der Ned. R. K. Handels reizigers op Vrijdag 19 Februari. De voorzitter, de Heer v. d. Meer, opent de vergadering. |aarverslag van Secretaris en Penningmeester worden voorgelezen waarna een dankwoord voor het keurig verslag van beide func tionarissen. Onzen B.B. de Heer Beckering houd een zeer interessante lezing over de Wet Rechtspositie, welke in wording is, en oogst een dankbaar applaus. Voor secretaris en penningmeester worden gekozen de heeren Vlug en Hazelaar en werden wederom twee nieuwe leden geïnstalleerd door onzen Eerw adviseur. Uitspraken Kantongerecht, te Amersfoort. Dronkenschap: J. D.*v. B. Renswoude 110 of 4 d„ J. M. Spakenburg id,, P. G. V. id., G. N. Amslerdam id,, E, v. d. B. Amersfoort id,, J. M. zwervend id., J. M. id, J. B. id., F. N. id., P.M. id. plust 15 voor valsche naam, T. T. V. zwervend f 15 of 6 d., A. E. J. K. id,, A, V. zwervend f6 of 2 d. Loopen op verboden grondH. v. B Amersfoort f 15 of 4 d„ R. de N. id. W. id., G. v. d. W. id., C. v. V. Hil versum f 15 of 6 d., C. v. V. id., M. v. V. id., D. v. V. Hilversum f 15 of 20 d„ D. v. V. Baarn f5 of 2d., A.J. id., F. C. v. d. B. Hilversum id., P. B. Achterveld f3 of 1 d., T. P. Ermelo id,, H. M. Voorthuizen id,, H. v. d. K. Apeldoorn id., H. N. T. Zeist id., J. W. Nijkerk id., M. G. S. Amersfoort id., L. H. v. d. K. Eemnes id., L. G. Hil versum f 10 of 4 d., G. v. B. id., H. V. Huizen id. plus f 10 of 4 d. voor valschen naam. BroodbesluitJ. D. v. M. Soest f5 f 3 d. Melkbesluit: T. M, Bunschoten f10 of 5 d. Dienstplicht: H. v. d. L., Andljk f 10 of 4 d. Mollen vervoerenA. v. S. Ameron- gen f5 ol 2 d. en verb, mollen. Konijn bemachtigenF. S. Eist f20 nf 8 d., W. J. Amersfoort id. met verb, konijn. In den trein zonder geldig biljet: S. J. W. Drachten f5 of 2 d. Binnenvaartreglement: L. v. d. Al. Hilleuom f7 50 of 3 d. Wapenwei W. W. v. A. Soest f 15 of 8 d. en verb, geweer. 's Nachts rumoer verwekkenJ. B. Eemnes f 10 of 4 d. Rtistdagbcsluilj. C. H. Soest f3 of 1 d.. A. H. de Haar f5 of 2 d.. H. F. D. Winschoten f 1 of 1 d. Arbeidswet: C. J. V. d. H. Amers foort f8 of 4 d.. J. A. v. O. Soest 2 maal 150 of 20 d., J. W. v. W. Zeist f5 of 2 d., J. W. v. d. B, Hamersveld f3 of 2 d. Autorijdend niet behoorlijk naar links uitwijken: A. J. B. Apeldoorn f 6 of 3d, Idem de veiligheid van verkeer In fevaar brengen: J. v. D. Hoevelaken 5 of 2 d. Niet nauwkeurig werkend stuurtoe- stel: A. V. Enschede f25 of 10 d., E. J. v. V. Barneveld id. Wielrijden onder invloed van alcohol: J. R. Achterveld 125 of 10 d. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd te Amersfoort. chauff. Christina Hugen echtg. v. T. Kramer, R.K,, Parallelweg 6, lohanna v. Wijck geb. de Kruif, R.K., Kruiskamp 108 L. Mutsaers, N.H., Bisschopsweg 122, techn. ambt. P. de Jong, C.G., Weverssingel 22b, kruiden, b. E. Verwaaijen, R.K., A. de Arnh. Prtw. 50, bakker. A. Verhoef, C.G., Randenbr.weg, chauff. Annechiena Veldman, G.K., J. Steenstr. 33, fabr.arb. J.Langeiund,O.K.,LangesI.94,off.L.d.H. Gerritje Leijenhorsl, N.H Utr.weg 34, dienstb. K. v. Eijkelenburg, Rozenslr. 63, limm. Grietje v. Hoorn, N.H., Utr.weg 239. J. v. d. Peut, N.H., Lage weg 44, landb. Alida v. d. Hoef geb. Koper, N.H., Isseltscheweg 11. Elisabeth Hoekstra geb. v. d. Leeuw, R.K., Goud8bloemstr. 7. Jannetje Ravensbergen, N.H., Langestr. 94, dienstb. Rosalie Lutkenhorst, R.K., Westsingel 4, dienstb. Martha Lux, R.K., Utr.wpg 2, dienstb. K. Kurz, E.L., Kapeiweg 86, meubelm. irmgard Niemeier, Baptist. Regentessel. 2, dienstb. Geitje Brinkman, N.H., Utr.weg 239. Engelina Bolhuis, N.H., Regentessel. 20, dienstb. Hilligje Slob, G.K., Utr.weg 35, h.i.d.hh. Johanna Schenk, R.K, Snouckaertl. I, dienstb. G. Lenderink, N.H., Bleekerstr. 5, J. v. Zanten, N.H., Timorstraat 11, Hfd. U.L.O. A Slentert. R.K., Schimmelp.str. 24a, reizig. I, Verstraete, G.K., Pauwstr 28, boekh. H. Smit, N.H., Zwanenh.str. 15, piqueur. D. Meester, N.H., L. Beekstr. 12, bwk. teeken. E. Wijk, D-, Vondellaan 21. Johanna Remmers, Leliestr. 58. 'F. Letscherl, R.K., Kapeiweg 25. Maria Blonk, N.H., A. de H. Geest 3, dienstb. D. Helderman, Havik 25, onderw. J. Nussgen, E.L., Aldeg.str. 10, metaalsl. Alberdina Meiners, N.H., Utr.weg 123, huishoudster. Hendrika Hoogland, R.K., Arnh.weg 20, dienstbode. J. Jansen, N.H., Mauritlaan 6, insp. Elisabeth Jansen, G.G., Utr.weg 6. L. v. Rooijen, N.H., Arnh.str. 20, caféh. W. Boterenbrood, N.H., Ranonkelstr. 71, loodg. A, v. Ede, N.H., Waaistr. 12, rang. J. Gerritsen, Utr.weg 78, koopman. R. v. Ommcring, N.H., St. Ansfridus- straat 1, arts. F. Manten, N.H., Zwanenh.str. 13, arb. lohanna ten Hoven, N.H., Narcisstr. 45, dienstbode. J. Gommers, R.K., Coninckstraat 15, boltelaar. P. de Hoop, N.H.,Nieuwstr.25,timmerm. G. v. Leur, R.KIrisstr. 27, arb. N.S. F. Gramme, R K., Dupontpl. 5, boekdr. W. Meijer, R.K., Utr.weg 59, rang. N.S. J. Blikman, O.K., Muurh. 31, chauffeur. Cornelia v. d. Linden, N.H., O. Soes- terweg 155. Jansje v. Ewijk, N.H., Havik 16. W. Uraisma, N.H Zwaanstr. 44 Cecilia v. Nieuwenhoven, R.K..S1. An- fridusstr. 47, winkelj. P. de Bruijne, Snouckaertl. 2. Wed. Risseeuw, Vermeerstr. 87. Cornelia Dishoeck, L. Bergstr. 35, verpl, K. Kuiper, G.K., Stationsstraat 12b handelsreiziger. F. WuHer, R.K., Laan 1914 5, chauff. J. Papovsky, R.K., idem h. i. d. huish. Josefa Novak, R.K., F. v. Blankenh. straal 2, dienstb. Anna Gerritsen, N.H., O. Soesterw. 155. Marianne v. Dien, N.I., Krommestr. 38 huishoudster. v. Leeuwen, R.K., Langegracht 37, kapelaan. F. Schults, R.K., O. Soesterw.52, zadelm. Dina Lange, R.K., Emmalaan 9, dienstb. Anetta Calis, N.H., St. Anfridusstr. I, dienstbode. Aaltje Nieuwenhuis, N.H,, Langest. 26, dienstbode. v. Hazeveld, G.K., L. Beekstr. 23, machineb. werker. J. v. d. Heijde. N.H., Kapeiweg 53. Neeltje Vliegcnthart, N.H., Koninginnel. 14, kinderjuffr. Hendrika Opgelder, N.H., Arnh.weg 149 dienstbode. E. v. Nieuwenhuizen, N.H., Palmstraat 263, rang. N.S. M. T reffers, N.H,, Spieringst. 5, schoenm. van Max Bruch in studie genomen. Het is een dramatische cantate voor gemengd koor, solisten, en orkestbe geleiding. Dinsdag 1 Maart a.s. zal O. v. d. Pijpekamp zijn 25 ja stadsaan plakker herde De speeltuinvereeniging het Leusder- kwartier hield hare jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, bleek, dat de vereeniging op 31 Dec. j.I. 417 leden lelde en 72 donateurs, een vooruilgang van 69 leden. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de financieele toe stand der vereeniging gezond is. Toch wordt de wensch uitgesproken, dat de gemeente nog eens er toe zal overgaan, om de subsidie te verhoogen. Als secretaris wordt met algemeene stemmen gekozen Hopman, die reeds bestuurder was. Als nieuwe bestuurders worden gekozen A. Haima, J. Kooren boom en A. Smit. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke stand. GeborenMaria, z. van C. P. de Munck en M. J. B. v. d. Meulengraaf. Anna Marie, d. van J. W. Bon en E. F. Gunke. Hendrik Gerrit, z. van H. v. Garderen en G. Rensenbrink. OndertrouwdD. v. Herwaarden P. Haarman. J. F. Stroeve en A. v. Ginkel. Overleden Johanna E. v. Dijk, 60 jr., geh. met H. J. Reder. Wiebe Dop, 73 jr., wed. van G. Riemer. Barneveld Woensdag zal het 40 jaar geleden zijn dat C. J. Schimmel als raadslid werd geïnstalleerd en sedert dien on afgebroken lid van den Raad is ge weest, Tevens is de heer Schimmel, sedert 19 Maart 1910 wethouder. J. Agterberg, N.H., Rozcnstr. 18, rijt.m.l— Door de zangvereeniging Mendels- M. Schumann, R.K-, Ranonkelstr. 77, Jsohn is hel werk „Das Feuerkreuz' Hoogland De Raad der gemeente kwam Maan dagmorgen voltallig bijeen. Voor kennisgeving werden aangeno men de ingekomen stukken, waaronder goedkeuring vermakelijkheidsbelasting; verslag 1931 van de commissie tot wering van schoolverzuim; regeling jaarwedden burgemeesters, secretarissen en ontvangers in de prov. Utrecht. Het voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van een lichtpunt op ver zoek van den. Z.Eerw. Heer Pastoor de Jong, vond eenige bestrijding. De heer Sandbrink zag in dit verzoek geen algemeen belang. Raadslid Knottenbelt ineent dat des nachts deze lamp moet blijven branden. Dit werd niet moge lijk geacht. Met 10 tegen f stem (Sand brink) werd goedgekeurd een lichtpunt aan te brengen. Voor kennisgeving werden aangeno men een adres van het bestuur van hel Nederlandsch Instituut van Architecten, inzake uitvoering van bouwwerken, van het Gemeentebestuur van Leersum een verzoek om adhaesieb'etuiging zake herziening salarissen van burge meesters, secretarissen en ontvangers. Inzake het adres van de Provinciale Ulrechtsche Vereeniging „Het Groene Kruis" voor aansluiting hij een dis- tricts-schoolartsendienst had het Col lege van B. en W. de meening gevraagd van de Kath. en Christ. Schoolbesturen. Met het oog op de tijdsomstandigheden waren de schoolbesturen van meening dat niet tot aansluiting moet worden overgegaan. B. en W. adviseeren even eens zóo. Raadslid de Bruin vraagt de meening van de Raad, afgezien van de tijdsomstandigheden, doch kan daar geen antwoord op krijgen. Het voor stel van B. en W. niet tot aansluiting over te gaan, wordt daarna aangeno men met algemeene stemmen. Raadslid Sandbrink merkt op dat er één persoon op de publieke tribune is en vraagt of er geen stoel kan worden gegeven en tevens een stoel voor de Gemeentebode. Het publiek kreeg een stoei, voor de bode was er echter geen te vinden. Van Ged. Staten was een verzoek ingekomen, namens den Minister van Arbeid, tot intrekking van het Raads besluit van 18 November 1931, inzake steunregeling van werkeloozcn. De Mi nister gaat er niet mede accoord, dat er een vast bedrag wordt uitgekeerd van f2 per week plus 75 ct. kinder toeslag per kind onder de 16 jaar. B. en W. stellen nu voor de post steun te verhoogen met f200 f300, opdat de werkeloozen niet de dupe worden. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Aan de Rijksveldwachter H. J. Vee-I nendaal werd over het jaar 1931 een gratificatie toegekend van f25. De Gemeentelijke vergoeding, be doeld in artikel 101 der Lager-onder- wijswet 1920, ten behoeve van i zondere lagere scholen, voor zoover betreft het dienstjaar 1930 werd vast gesteld op f 11.76 perjleerling voor de R. K. Bijzondere Scholen en voor de Christelijke School aan de Ham met gebruikmaking van het schoolgebouw op f 10.52. Het voorschol op de gemeentelijke vergoeding ten behoeve der Bijzondere lagere scholen voor 1932 werd vast gesteld op 80 pCt. De driejaarlijksche afrekening over 128—'30 voor de school aan de Ham bedroeg aan uitgaven f 1969.83, ont vangen vergoeding f 1842.20. Uitgaven Kerkbestuur St. Martinus Hoogland voor de meisjesschool Leo's Oord f4063 16, ontvangen vergoeding f4417.96, teveel f354.80 af te houden van voorschot 1932. Uitgaven Sint Henricus school f4675.96. ontvangen vergoeding 4716.79 teveel f40.83, eveneens af te houden van voorschot 1932. Het voorstel van B. en W. tot hef fing en invordering van 40 opcenten op gebouwde en 10 opcenten op on gebouwde eigendommen en 35 perso- neele belasting, lokte, een vrij heftige discussie u>t. Het voorstel werd aan genomen met 7 voor en 4 tegen. Tegei de heeren de Bruin, Knottenbelt, Sand brink en Spelt. De rondvraag gaf als altijd wegen beschouwing. Raadsheer Sandbrink vroeg of het geen tijd werd een crisis- comité op te richten, daar de kleine boeren het water tot aan den mond staat. Deze kwestie zal een punt van bespreking uitmaken op een vergade ring van het college van B. en W. Vergadering van den A. B. T. B. De aandacht wordt nog eens bij zonder op deze vergadering gevestigd. Er komt een spreker van 't Hoofdbe stuur uit Arnhem. Deze zal spreken over den crisis: „wat de A. B. T. B. heeft gedaan en wat hij nog doen zal." Het is van groot belang dat geen enkej lid deze vergadering verzuimt. Daarom zorge iedereen dien avond vrij te maken. Het is op Vrijdag 26 Februari a.s. te 6 uur in „Concordia". Het bestuur rekent op u! Maarn Wie helpt bevolken de St. Theresia- 'parochie te Maarn? Verschillende bladen hebben reeds aan hun lezers gemeld, dat er voor de parochie Maarn een ramp dreigt, iDe Ned. Spoorwegen hebben n.l. be sloten het rangeerterrein te Maarn op te heffen. Een gedeelte van het per soneel is reeds verplaatst, de overigen gaan op 22 Mei a.s. voor goed Maarn verlaten. Daardoor verliest de St. The- resia-parochie zoo goed als alle spoor wegarbeiders, waarvoor deze Kerk juist werd opgericht in 1926. Weliswaar hebben zich in Maarn sindsdien nog enkele katholieke gezinnen gevestigd en behooren ook Auslerlitz en Doorn tot de parochie, maar het grootste deel der Maarnsche katholieken gaat de parochie verlaten. Met een beangstigd hart vraagt ondergeteekende zich af, wat er van deze met moeite verkregen parochiekerk zal geworden. Een ieder zal begrijpen, welk een slag dat is voor een nieuwe parochie, die nog onder de schuld zit. Wij waren zoo gelukkig verleden jaar een school te openen, die in Sep tember reeds 74 leerlingen telde. Door zulk een uittocht komt helaas ook de school ernslig in, gevaar. Wat kan er nu gedaan worden het behoud dezer parochiekerk en school Op het oogenblik kunnen wij niets beters aanraden, dan Katholieken, vestigt U te Maarn Een groot aantal woningen van 4 5 gld. per week staat leeg en koml nog leeg te staan. De huren zijn veel lager dan in de slad. Men bespaart hierdoor eenige honderden guldens per jaar. De belasting is zeer laag. De gemeente Maarn behoort tot de eerste honderd Nederl. gemeenten, waar de belasting het l.agst is. Ten van de schoonste en gezondste i Nederland. Vooral voor reizigers Maarn een zeer geschikte plaats, cenlraal gelegen, niet ver van Utrecht. Ondergeteekende verstrekt gaarne alle gewcnschte inlichtingen. B. F. OVERMAAT, Pastoor te Maarn. Postrekening No. 40889. Leusden Burgerlijke stand. GeborenNicolaas, z. van A. van Egdom en W. Bos. Cecilia, d. van P. Horst en H. v Daatselaar. Over leden Willemijntje v, d. Hengel, 87 jr., wed. van A. v. Kooij. Woutera van Dijk, 1 jaar. NlJkerk Op de markt: 253.000 eieren f 2.70—3.2526 biggen f3—6; 161 runderen melkkoeien f 180 -240, vetlc koeien f175 -250. Soest De rijksveldwachter H. den Ouden wordt bevorderd tot brigadier en over- Heden geëtaleerd IJzersterk Prachtige dessins Bouclé 200X300 f33.75 Haarvelours 200X300 f39.00 Ziet onze Etalages! K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering geplaatst naar Amsterdam. Den Ouden is 12 jaar hier in functie geweest en heeft gedurende dien tijd door zijn sleeds welwillende mede werking, de achting van de ingezetenen verworven. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes, z. v. J. G. Strum- pel en J. J. v. Roest Johanna Cornelia Antonia Theresia, d. v. J. C. Koelink en C. de Leeuw Hendrik Jacob Al- bertus, z._ v. A- v, Velzen en R. Webber Cornells Johannes, z. v. J. v. en C. M. P. G. v. Dam Corrielis Wilhelmus, z. v. C. v. d. Breemer H. v. d. Heuvel Marretje, d. v. G. M. v. Herwaarden en M. v. Dijk Elisabeth Alida, d. v. A. J. Kramer en G. C. Smeele Rika Johanna Elisa beth, d. v. P. D. v. Zutphen en E. Gilles. GehuwdF. Maroschek en W. Wallet H. v. Rootselaar en D. Strum- pel. OverledenHendrika G. v. Brie- nen, 31 jr., echtg. v. A. v. d. Broek JohanC. Kooge, 69 jr., echtg. v. H. W. Hoogendijk. Woensdag 9 Maart zal voor rekening van J. Koelman in Hotel Eemland wor den aanbesteed: het bouwen van een woon- en winkelhuis op een terrein aan de Steen hofstraat. Bestek verkrijgbaar bij den architect G. Th. Ruberg te Zwolle. De 2e eierveiling is geslaagd. Er waren 6000 eieren aangevoerd. Stoutenburg Burgerlijke stand. Overleden: Jannetje Wilgenburg,81 jr., wed. van T. v. Leijenhorst. Johanna M. E. de Haas, 87 jr., wed. van M. A. Stigtelaar. Uit de Eend en Tuinbon w-were ld. (Nadruk verboden.) Spaart de Vogels. Er zijn verschil lende vogelsoorten, die met den land en tuinman niet bijzonder bevriend zijn, als de musschen, kraaien, eksters er meerkollen. Wanneer nu de vogelvan gers deze dieren, en geen andere, ge deeltelijk wegvingen, zou er geen be zwaar tegen gemaakt worden, want boer en tuinman zelf trachten ze, waar hij kan, te lijf te komen. Wat is echter het geval Genoemde vogelsoorten Iaat hij ongemoeid. Het is hem te doen om de vele kleinere vogelsoorten, die wegens hun gezang of hun kleuren pracht in den handel waarde hebben. Deze vogeltjes nu verslinden verbazende hoeveelheden wormpjes, insecten, rup sen, enz.; men denke hier maar eens aan de meezen. Zij verrichten daardoor een zeer nuttig werk. Laten wij n vogels wegvangen, dan geven wij men, rupsen en ander ongedierte vrij spel, zoodat zij niet alleen onze vruch ten, onze kool en andijvie, doch ook onze landbouwgewassen aan verwoesten. Een verstandige boer tracht op zijn boerderij zooveel mogelijk vo gels te houden. Geiten. Waarom worden er niet geiten gehouden, terwijl de melk toch zoo kostelijk en gezond iswaarom zijn er zooveel menschen, die geen geiten houden en toch plaatsen voeder genoeg er voor hebben? De een zal u antwoorden: „De geit vermorst te veel voer"; een ander: „De melk ruikt (riekt) naar de geil"; eenderde: „Ze geeft te weinig voordeel". Maar waaraan ligt dat? Omdat die menschen niet welen, hoe een geit behandeld moet worden, Plaatst uw geiten in luchtige, lichte stallen, laat ze vrije ruimte om zich te bewegen, en al ware het maar aan een lang koord laat ze buiten in 't gras; lucht de stallen op geregedle tijden en gij zult met verbazing bemerken, dat uw geit geen reuk verspreidt, en de melk niet naar de geit riekt. En het voederen: geef telkens maar een handvol, juist zooveel als de geit noodig heeft, en ze zal geen halmpje vermorsen. De kleine moeite, die men zicli getroosten moet om het bovenstaande op te vol gen, wordt rijkelijk beloond, en menig een zal met genoegen en voordeel geiten gaan houden. Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) mededeelingen in twijfel trekt. Ik had niet verwacht, geachte Direc tie dat gij al met een onjuistheid zoudt beginnen immers niet bij voorkeur of steeds, maar enkel in schrijven van 9—2 dezer zijn ziekenhuistermen ge noemd. Als er 38 arbeiders werkzaam zijn bij deze bouw. waarvan 3 niet-Kath. bravo Directie, dan zijn mijn regels waarschijnlijk niet voorniets geschreven. Dit gaat echter buiten mijn inge zonden van 9 - 2 om, ik had het daar over de lossing van een schip, daar- van was de verhouding precies als ik geschreven heb, half-half. Heeft de Directie mijn schrijven wellicht niet goed gelezen? Dat K. W. v. Doorn geen bekend scheepslosser zou zijn heb ik nooit beweerd, maar dat hij geregeld werkt met de eigenaar van die sleeperij, is dat geen onwaarheid? Toen de Directie v. D. last gege ven had de Kath. sleepers prijsopgaaf te laten doen, is dat ook gebeurd, maar hoe Weet de Directie dat Zoo niet dan even vragen bij voornoemde sleepers. Ik zou de Directie willen verzoeken dit te doen. Wel wil ik even mededeelen dat een R. K. sleeper telefonisch gevraagd heeft om indien heteenigzinsmogelijkwas voor dezelfde prijs het materiaal te vervoeren als de niet-Kath. en hem toen geantwoord is: dat zou niet eerlijk zijn. Geachte Di rectie, voor alles wat ik geschreven heb neem ik de volle verantwoording op mij en zal dat met bewijzen staven. Kan en wil de Directie dat ook? Ik ga er trots op in mijn levensloop, bewust nooit onwaarheden gesproken of ge schreven le hebben. Om verder geschrijf te voorkomen en de Redactie geen overlast te be zorgen, isjondergeteekende bereid al die onderwerpen mondeling met de Directie te bespreken. Omdat zij mis schien liever niet bij mij komen, laat ik aan hen over plaats, dag en uur te bepalen. Wanneer zij dan ook de R.K. sleepers uitnoodigen, want die zijn ook bereid te komen, kunnen wij ge zamenlijk deze zaken afweiken en komen misschien tot eenig resultaat. Hiermede meen ik aan mijn geweten, eer en plicht voldaan te hebben. A. v. DOORN. Koppelpoortwal 3. Geachte Redactie, Het was niet mijn bedoeling terug te komen op datgene wat m.i. niet deugde bij de bouw van het R. K. Zusterhuis, ware het niet dat de Bouw- directie het geloofwaardige mijner Melkcontróle in de Provincie Utrecht. Wijze van uitvoering en toezicht. De uitkomsten van het veehouders- bedrijf zijn thans van dien aard, dat alle zeilen moeten worden bijgezet, om er nog iets van te maken. Mis schien heeft echter de crisis dit goede gevolg, dat de veehouders meer alge meen de noodzakelijkheid van opvoe ring van de productiviteit van den veestapel met behulp van melkcontróle gaan inzien. Tot nu toe was de groei "an de Melkcontróle in Utrecht helaas en zeer langzame. Toch hebben reeds sedert jaren vee houders. die de noodzakelijkheid van deze contröle gevoelden, op verschei dene plaatsen in Utrecht z.g. Melk- contröle-vereenigingen opgericht, waar bij een gediplomeerd controleur om de drie weken de koeien van de leden op melkopbrengst en vetgehalte con troleert. Deze producticgegevens van de aparte dieren worden op melklijsten aangeteekend. Aan de hand van deze gegevens kan dan de boer door uit- schifting van de minderwaardige koeien en door voort te fokken met de beste dieren, zijn veestapel op honger peil brengen. Ten einde te bereiken, dat demelk- contröle richtig wordt uitgevoerd, is hel toezicht daarop aan den Zuivel- consulent opgedragen. Door hercon- tröle van het onderzoek en inspectie van de administratie wordt verkregen, dat op de melklijsten kan worden ver trouwd. Uitbreiding van de melkcontróle is vao groot belang en wordt dan ook van overheidswege (Rijk en Provincie) door subsidieering aangemoedigd. Er wordt een tegemoetkoming in de on kosten bij oprichting van een contróle- vereeniging uitgekeerd en verder krij gen de vereenigingen een zeker be drag voor iedere door den Rijkszuivel- consulent goedgekeurde mclklijst. Aan alle plaatselijke landboiiwvereenigingen zij ernstig in overweging gegeven, om bevordering van de melkcontróle op hun program van werkzaamheid le plaatsen. Er kan moeilijker een nutti ger onderwerp aan de orde worden gesteld I De Rijkszuivelconsulent voor - Utrecht Dr. Ir. P. N, BOEKEL.

De Eembode | 1932 | | pagina 2