il A. H. v. Nieuwkerk n.v. KRAANEN Niet duurder Allerlei Slaapkamer-Ameublementen Jtalïano Bp Oldenkott geeft genot! Schoen» en Sporthandel n veel gezonder dan vleesch, zijn onze verachlllende vlachsoorlen Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN In Amerafoort alle vlscbsoorten PERSOON LIJK In de Rljksvischhallen Ie IJmulden Inkoopen, liU verzekerd vrn de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN. Tarbot, tong. kabeljauw, schelvlsch, achol, bot, zee-carbonade. vlachconserven, garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch, koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en verache paling,atokvlscn,zoutevlscb enz. enr. IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Gerechtigd tot bet voeren van bet Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. R. K. Vrouwenbond. Het bestuur van den R. K. Vrouwen bond zond eene ultnoodiging voor bij woning van de lezing met lichtbeelden over het leven van de H. Catharina van Siêna door Pater Dr. Bender O.P. op Vrijdag 18 Maart 's avonds f in St. Aechten 't Zand. Woensdag 30 Maart zal des avonds in de markthal een film vertoond wor den, welke den arbeid aan de Zuider zeewerken vanaf het eerste begin in beeld zal brengen. De Commissie voor ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen heeit wederom een excursie georganiseerd onder leiding van den Heer E. Pijpstra. Donderdag 17 Maart 's morgens half De Eerw. Frater M. Wilfridus, vroe ger Directeur van het St. Jorishuis en hoofd der R. K. Jongensschool aan de Schimmelp -kade. die in Dec. 1928 naar Indië vertrok, is met de „Marnix van St. Aldegonde" gerepatrieerd om gezondheidsredenen. Zoodra Frater Wilfridus hersteld is, hoopt hij naar Malang op Java terug te keeren. W erkvcrschaffing Behalve aan den aanleg var Plantsoengordel worden de Amersf. werkloozen nog te werk gesteld aan de volgende werken waarvoor Burge meester en Wethouders het daarachter vermelde crediet aan den gemeente raad vragen. Verbetering gedeelte Oude Soester- weg tusschen Zonnebloemstraat en de grens van Soest f4.000. Inrichting openlucht theater f8.500. Aanleg pinetum f 10.000. Muziektent in den plantsoengordel f2.700. Plantsoenaanleg tegenover de Rijks- H.B.S. f2.700. Aanleg rijwielpaden, verbeteren zandwegen in de Birkt f 10.000. Voorzetting verharding lsseltsche- weg f4.000. Aanvullingscrediet verbetering ge deelte Oude Soeslerweg tusschen Zonnebloemstraat en de grens Soest f 1152.82. Aanvullingscrediet inrichting van een openluchttheater f6.750. (Maken belonziitingen, lokethuisjes en kleedcompartiment). Maken toegangsweg naar de zanderij bij den johanneshcuvei f 1.300. SLAPEL OS Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertej de Zenuwstillende en Zenuwsterken Mijnhard 's Zunuwtablettm Olazen Buisje 75 cl. Bij Apoth. en Drogisten Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van J. Pjstma en A. Adema. Helena Gijsberlha, d. v. G. van Wee en J. A. Hilhort. Teunis Quirinus, z. van K. Heij en J. Veldhuijsen. Arie Willem, van ■ha Koenen en G. Graaf, i Ondertrouwd: A. v. Kemerden en M. Veldhuizen. J. van der Horst en J. H. Kieft. |hr. Mr. G. W. van der Does en V. 1. Enthoven. H. A. J. Ockers en F. L. C. van der Veen. Getrouwd E. Hooijer en O. F. Hovius. OverledenCornelia J. Hageman, 43 j.— G. Moen, 75 j., echtg. van M. Raven horst. Anneije, d. van H. Bon en J. W. C. de Vink. J. W. Dull, 65 j., echlg. van J. W. Meyjes. AnnaLuijtjes, 75 jaar. Hoevelaken De Coöp. Boerenleenbank Amers foort—Hoevelaken, hield jaarvergade ring bij Kolfschoten. De voorzitter kon den leden mede- deelen, dat de vereeniging, de crisis in aanmerking genomen, er nog goed voor staat. Vervolgens werd ook de balans goedgekeurd, waar uit bleek, dat aan spaargelden was ontvangen f 168.348.75 en terugbetaald f 189.077.38 Einde van het jaar was ingelegd f 401.897.72. Aan rentegelden ontvangen f 18.336.57. Voorschotten werden ge geven tot een bedrag van f 58.400. Af-r. .- lossing bedroeg f47.784.28. Rente van I wond, maar de auto lag in puin, voorschotten f 15.877.19. Te goed f 46.490.20. Reserve f 12.216.17s. Winst '31 f 1.998.69, De heeren Joh. v. d. Kamp, A. J Spell, T. v. Oostrum, G. M. v. Kolf schoten, B. de Graaf, N. Stolp en W. v. d. Hoek werden herkozen. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Martina, d. van R. v. Middendorp en M. v. d. Kamp. Evert Jan, z. van J. v. d. Beek en A. v. Ginkel. Hendrikus, z. van J. S. Snellen en H. Schut. Hendrika Evertje, d. van T. Broekhuis en M. v. Essen. Janke Woutera, d. van G. v. Koerten en J. Klarenbeek. Dirk, z. van W. v. Vliet en D. Huisman. Bertha en Johanna ds. van J. Bos N. Jansen. Evert, z. van E. Bor- 8ers en E. v. Roozelaar. Indertrouwd: L. Leertouwer en W. Broekhuis A. v. d. Kleut en M. Dasselaar. Overleden: Hendrika Bloe- mendaal, 70 jr. Willem v. d. Brand, 84 jr., wed. v. G. Versteeg Barend Groeneveld, 1 jr. Willempje Kom mer, 69 jr„ echtg. v. H. Bronkhorst Gerke Ijk Nieuwland, 55 jr., echtg. v. E. Andriessen. Maarn Naar wij vernemen zou het in de bedoeling liggen niet alleen den dienst op het rangeerterrein stop te zetten, maar ook alle sporen en wissels te doer, opbreken. De dienstgebouwen zullen dan uit den aard der zaak ook erdwijnen. Wie dus tot heden nog hoopte dat door de Spoorwegen hier weer een of andere tak van dienst zou gevestigd worden, wordt teleurgesteld, Nillcerlc Op de markt266.000 eieren f 2.80.— 3.40; 7 schrammen f8—1118biggen 14—8; 151 runderen, melkkoeien f 150 - 200, vette koeien f 180-250. Soest BURGERLIJKE STAND, boren: Hendrikus Adrinnus, d. Valk en P. Struylnnrt; Johannes Wilhelmus, z. van J. W. Koclc-man A. Koot: Theodorus Grcgorius, z. v.._ Roelofsen en E. Veltnian; Marti mis Jo hannes, z. v. A. v. d. Schagl en W. J. Smce- le; GUsbertus Adrianus, z. van Th. Sukcl en M. van Doorn: Sybrandus Dirk, z. van W. Idzerda en H. v. d. Berg: Maria Jo hanna Josephina, d. van 11. van Klooster -n E. Vermont. O n d c r t r o u w dW. van Wilsum er u Woudenberg. Getrouwd: K. Grnvemakor en G Wassenaar; AA', v. d. Kraats en E. v. Rou ■endaal. Overleden: Xeeltje Strumpel, 41 j. ïh. m. J. Ruitenberg; Betje v. Veluw, 7- geh. m. S. v. Slechtenhorst; L. S. C. A. v. Son, 81 j., geh, m. M. Bos Waaldijk; Petrus Schoonhoven. 68 j., wedr. v. D. Pauw; Carolina Christina Catharina En- kelstroth, 65 j., wed. S. J. Fischer; Gerrit AViss, 12 mnd. Notaris van Dilshuysen verkoopt Woensdag 23 Maart in het Koffiehuis van Butselaar, aan de Nieuwe Steeg te Soest. Bouwterrein a.d. Julianastr. naast het huisperceel 52, groot 32 Aren te veilen in 3 perc. Bouwterrein aan de Beetzlaan tus schen de huisperceelen 39 en 41, groot 14.30 Aren; te veilen in 2 perceelen. Bouwterrein aan de Beukenlaan tusschen de huisperceelen 16a en 16b, groot ongeveer 7.80 Aren. Bouwterrein aan de Molenstraat, tegenover de Nijverheidschool, groot 11.60 Aren. De Villa Galienkamppelsweg 14, groot 7.85 Aren. Een Winkel en Woonhuis aan den Nieuwenweg nrs. 46a en 46b. Op verscheidene boerderijen in de Betuwe komt mond- en klauwzeer voor, hier en daar zelfs kan men reeds aan nemen, dat de ziekte tamelijk alge meen is. Het mond-en klauwzeer heeft korten tijd snelle vorderingen ge maakt; het beteekent voorde veehou derij, die toch niet rooskleurig mag worden geacht, een nieuwe zorg. Een groepje jongelui huurde in Apeldoorn een auto en ging toeren. Onderweg vochten er twee, al rijdend, >m het stuurrad, want beiden willen jChauffeur" zijn. In de Teuge sloeg de auto over den kop. Er is niemand ge- Te Weerwille is in een half uur tijd de boerderij, bewoond door den land bouwer Eisen, geheel uitgebrand. Vijf tien stuks vee kwam in de vlammen om, terwijl ook de Inboedel bijna ver loren ging. Te Apeldoorn Is door brand ver nield het mode- en manufaclurenma- gazijn de .Duif". Te Wassenaar zijn twee oude dames, toen zij na uit een bus gestapt te zijn, wilden oversteken, door een vracht auto gegrepen. Een der dames werd op slag gedood; de andere overleed in het Ziekenhuis. Op den Amsterdamschen straatweg te Utrecht zijn een man en een vrouw door een auto gegrepen en gedood. Op een erf aan den Sloterdijkermeer- weg onder Amsterdam is een auio omgeslagen en op een monteur terecht gekomen. Toen men den 23-jarigen jongeman bevrijd bad, bleek hij reeds te zijn overleden. Te Temaard wilde een bejaarde vrouw de kachel aanmaken met doe- huip van petroleum. De vlam sloeg in de bus en de vrouw moest met zware brandwonden naar het ziekenhuis wor den overgebracht, waar zij is overleden. In Moskou worden thans 200 Afri- kaansche negers tot zendeling in dienst van den bond van godloozen opgeleid; met het doel een tegenwicht te vor men tegen het Christelijk zendings werk in Afrika. Als hun opleiding voltooid is zullen deze zendelingen naar Afrika worden teruggezonden om daar den bodem voor de Sovjets te bereiden. Een inwoner van Deventer heeft een lastige schoonmoeder, die hem deze week tracteerde op een hamerslag op het hoofd. De man werd daardoor bloedend verwond en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Tegen schoonmama is procesverbaal opge maakt. In een gasfabriek te Camden had bij het schoonmaken van een gasketel een hevige ontploffing plaats, waar door 14 werklieden werden gedood. Te Coevorden is een 82-jarige weduwe, waarschijnlijk doordat zij in haar sloof een brandend petroleum lampje had gezet, in brand geraakt. De vrouw overleed. Te Pandali werd een Engelsch Ver kenningsvliegtuig vanuit de stad be schoten. Het vliegtuig beantwoordde het vuur, waardoor 9 personen werden gedood en verscheidene gewond. In den Haag moeten op het oogen- blik niet minder dan 4150 woningen ieeg staan. Van de flatwoningen is ongeveer een achtste deel niet ver huurd. Woensdag was het in Amerika de koudste dag van den geheelen winter. Er werd groote schade aan het vroege fruit aangericht. In het gebergte zijn 5 personen door de koude omgekomen. Als bezuinigingsmaatregel is aan een aantal personen in dienst bij de Ned. Spoorwegen, die den pensioengerech tigden leeftijd hebben bereikt, eervol ontslag verleend. De vrouw te Wateringen, die ver dacht wordt haar beide kinderen te hebben vermoord is buiten rechtsver volging gesteld en voor een proeftijd van één jaar in een krankzinnigen gesticht geplaatst. Zondag heeft in Duitschiand de ver kiezing voor een Rijkspresident plaats gehad, welke zeer kalm is verloopen, doch die nog niet tot een definitief resultaat heeft geleid, hoewel Hinden burg bijna de volstrekte meerderheid uit voorraad en volgens eigen ontwerp te leveren. K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering heeft behaald. Uit de cijfers blijkt, dat een her stemming noodig is, waarbij dan Hin denburg wel zal worden gekozen. De regeeringspartljen zijn met dezen uit slag heel tevreden, daar zij een zoo groot stemmencijfer bij de eerste ver kiezing niet hadden verwacht. De her stemming zal plaats vinden op 10 April. De sneeuwval In Münchon was zóó hevig, dat 41 sneeuwploegen en 476Ü r personeel aan het werk werden gezet de sneeuw, die bUna 40 c.M. hoog lag, te verwijderen. gehouden. Het aantal deelnemers was veel grooter dan het vorige jaar. Deze nacht waren het de Katholieke Am sterdammers en de pelgrims uit de provincies Noord-Holland en Utrecht. In den stoet liepen mede de Aartsbis schop van Uirecht, Mgr. Jansen, de bisschop van Haarlem Mgr. Aengenent, Dr. O. C. van Noort, deken van Am sterdam en talrijke pastoors en kape laans. Het aantal deelnemers bedroeg on geveer 50.000. Bij hoest en verkoudheid y&eifitcuun. an tak'Aefc! Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Gebroken poten en vleugels bij kippen. Om gebroken poolen der kippen te genezen, maakt men eerst drie kleine houtspalkjes, even lang als de gebro ken poot; en neemt dan een voldoend langen band van linnen of katoen, ongeveer 1 c.M. breed. Het gebroken been wordt gestrekt totdat de beide breukdeelen in elkander passen. De poot wordt met een bandje van boven genoemde stof omwikkeld en vervol gens worden de houten spalkjes daar over vastgemaakt. Deze worden nu door den langen band omwonden en de operatie is afgeloopen. De kip moet vier weken lang afgezonderd gehouden worden, en dan nog twee weken later kan het verband worden afgenomen. De behandeling van een gebroken vleugel is eenvoudiger. Het is voldoen de den gebroken vleugel in natuurlijke houding tegen het lijf van het dier met een band vast te maken. Deze banden moeten echter onder en niet boven den anderen vleugel doorgaan; de dieren worden dan minder gehinderd door het verband en dit blijft beter vast zitten. Drie weken lang blijft het dier, afgezonderd en nog drie weken later kan 't verband worden afgenomen. Gedachten. Wie zich heden niet ver betert, wordt morgen nog erger. Een goed geweten is een hemel in het hart. Een kwaad geweten is de ge tuige, de gevangenis, de rechter en de straf alles tegelijk. Schulden maken vrije menschen dikwerf tot sla ven. ln een gepast, bescheiden ant woord op een onbescheiden vraag her kent men altijd een degelijk mensch. Kerknieuws Stille Omgang. Van Zaterdag op Zondag is de tweede Stille Omgang te Amsterdam Verkeerslessen van den A.N.W.B. 3e Les. LET OP I GEVAAR Er zijn voorzichtige en onvoorzich tige kinderen. De onvoorzichtige zijn nu eens niet op het linkerplaatje afgebeeld, zooals op de beide vorige zegels, maar op de teekening rechts. Dat is expres gedaan, om de goede oplossing niet altijd rechts te laten zoeken. Heel onvoorzichtig komen Piet en zijn zusje Anneraie achter de tram om, zonder eerst goed uit te kijken, of de weg, dien ze willen oversteken, wel vrij is. Zie maar eens hoe gevaarlijk dat is. De chauffeur, die juist de tram passeert, kan natuurlijk niet zien, dat daar een paar domme, onoplettende kinderen aankomen en hij moet ineens verschrikkelijk haastig uitwijken, om ze niet te overrijden. En doordat plot seling uitwijken loopt hij nog de kans ook, om een botsing met een andere auto te veroorzaken. Annemie laat van schrik haar schooltasch vallen en als Piet niet héél vlug achteruitgaat, raakt hij onder de wielen en dat is heusch zoo prettig niet en heel ongezond! Op het linker plaatje doen jan en zijn zusje Eulaiia het beter. Die letten goed op het gevaar en wachten, als ze achter de stilstaande tram langs komen, veilig op den vluchtheuvel, tot de aulo op den drukken rijweg voorbij en de weg vrij is. Dan gaan ze veilig naar den overkant en Eulaiia behoett haar schooltasch niet van schrik te verliezen. Wat houdt ze die stevig onder haar arm vast! leder begrijpt natuurlijk wel, dat het niet alleen gevaarlijk is achter een tram over te steken zonder uit te kijken, maar dal je even goed moet opletten, als je achter een auto, of vrachtkar passeert. Kijk dus vóór het oversteken altijd goed uit, of de weg vrij is. Dan breng je jezelf en je schooltasch netjes en veilig thuis. Krommesfraat Amersfoort Het aangewezen adres voor goedkoope en toch sterke schoenen, o.a.: Zwarte en bruine Heerenmollières vanaf f2.75 Dames Fantasie-schoenen vanaf f2.50 Verder alle soorten Schoenen aan zeer lage prijzen KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande medc- deellngenl n andere bladen Is ultdrukkc- Ijk verboden krachtens de Auteurswat. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracbt no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAO H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. Kwart over acht Congregatie der H. Familie, afd. mannen. DONDERDAG H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. 7 uur Lof. VRIJDAO 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 uur Blechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Zondag 20 Maart begint de Hoog mis niet om half 11 maar 10 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG 7 uur Lof. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Feestdag van de H. joseph dag van devotie. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAO 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. Van half 7 tot half 8 biechlh. ZATERDAG Feestdag van de H. Jozef. De H. Missen om 6 uur, 7 uur en 8 uur gezongen H. Mis. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechlhooren tot 9 uur. Om 7 uur Lof. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catalaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyi, |acob Catsiaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. VRIJDAO 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Feest van den H. Jozef. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje en litanie van St. Jozef. Van 4 tot half 9 biechlhooren. Deze week de H. Missen om half 8 en 8.10. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Th. van Harten. TelefoonHamersveld No. 4. WOENSDAG Om 5 uur Kruisweg en Lof ter eere v. d. H. Joseph. ZATERDAG Van 3—5 uur Biechthooren voor de kinderen, vanaf 5 uur voor de andere geloovigen. In de week de H. Mis om 7 uur en om half 8. Catechismus als gewoonlijk. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Half 8 te H. Mis. Kwart over acht 2de H. Mis. VRIIDAG Half-8 le H. Mis. Kwart over acht 2e H, Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Feestdag v. d. H. Jozef, dag van devotie. 7 uur le H. Mis. r gezongen H. Mis. Van 3—7 uur Biechthooren. r Kruisweg en Lof. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H.Joseph. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 4—8 uur gelegenh. om te biechten. Deze week de H. Mis om 8 uur.

De Eembode | 1932 | | pagina 2