WIJ ZULLEN Glastra': van Doom's Schoenen <f> Hallo Hallo W. J. GERRITSEN Allerlei s Vischhandel, Utr.straat 40, Tel. 92 A.s. Woensdag Volksvischdag Onze schoenen behouden hun PASVORM tot het Zij zijn vervaardigd allerbeste^ MATERIALEN Enkele redenen waarom zoovelen de voorkeur geven aan Zij schenken volle tevreden heid en zijn toch ZEER LAAG in prijs C. H. VAN DOORN Zn. TEL 219 - UTRECHTSCHESTR. 9 Gevestigd 18S6 Wij brengen vele APARTE MODELLEN die U nergens elders aantreft BERICHTEN UIT AMERSFOORT Maandelijksche Recollectie. A.s. Maandagavond te half acht de Kerk van St. Franciscus Xaverius 't Zand, Maandelijksche Recollectie voor allen, die te Amersfoort of elders retraite hebben gehouden. De deelname aan die recollectie wordt door ons dringend aangeraden. Katholiek verkenners, O.L. Vrouwe Parochie, 't Is ruim een jaar geleden, dat in onze stad een kath. Verkenners-groep werd opgericht. Nu zijn er reeds vijf groepen, met verkenners en welpen. 't Zijn kranige jongens, die met ernst hun belofte hebben afgelegd, trouw te zijn, aan God, Kerk en Landflinke jongens, die „in het spel van verkennen" leeren, hun wet te onderhouden en hun karakter te vormen. De St. Gabriël-groep geeft op Zon dag 3 en Woensdag 6 April een Ver- kenners-uitvoering. Geen gewone too- neel-uitvoering is dit, maar een spel van en over verkenners. Daarom moet een ieder, die belang stelt in onze nieuwe katholieke verkenners-beweging dit tooneelstuk in drie bedrijven gaan zien. 't Stuk is getiteld„Sjefs Hemel vaart" en heeft de vorm van een legendenspel. Een blijspel met diepe achtergrond. Frisch en jeugdig. Om half 8 wordt begonnen. In St. Aechten. Zondag 50 cent Woensdag 35 cent. K. R. O. Wij herinneren nogmaals aan de vertooning van de Katholieke Radio Omroep Film waarvan de vertooning hedenavond zal plaats hebben in het gebouw St. Aechten aan het Zand en in het Patronaatsgebouw aan de Bor straat. 0oco De Utrechtsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den Bur gemeester van Den Haag, die zich eenigen tijd geleden in hooger beroep had te verantwosrden, voor een over treding van de Motor- en Rijwielwet. Verdachte was in eerste instantie door den Kantonrechter te Amersfoort ver oordeeld tot een geldboete van f50 subs. 1 dag hechtenis. De officier van justitie had bevestiging van dit vonnis gcëischt. De Aartsbisschop van Utrecht heeft te Steenwijksmoer een nieuwe parochie opgericht onder de bestaande parochie van Coevorden, en heeft benoemd tot Pastoor aldaar den Weleerw. Heer J. B. Slosser vroeger kapelaan der St. Ansfridus parochie te dezer stede. In den nacht is een man uit Nijkerk, die zich in beschonken toestand be vond in de Weijersstr. door een auto aangereden Met eenige ontvellingen is de man overgebracht naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis. Vemoedelijk is zijn rechterdijbeen ge-cheurd. De aangeredene lag dronken op den weg. V. V. In de jaarvergadering van de Ver- eeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer werdende jaarverslagen goedgekeurd. Uit het financieel jaarverslag bleek, dat ontvangen was f3672.11 en uitge geven f 3650 79, zoodat het saldo f21.32 bedraagt. De bestuursleden J. A. C. Spoelden IJ.Baan. werden metalgemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag stelde de heer Schwemmer voor om de verplaatsing der Kei met feestelijkheden gepaard te doen gaan. De heer v. Hamersveld bepleitte asfalteeringderUtrechtschestraat, waar op de voorz. antwoordde, dat indiening van een verzoek niet op den weg van V.v.V. ligt. De heer van Eijkelenburg vroeg uit breiding van een autobusdienst in het Leusderkwartier. Het bestuur zal hier toe de noodige stappen doen Op een vraag van den heer Schwem mer deelde de heer Spoel mede, dat B. en W. voornemens zijn de Kop pelpoort tegen geringe betaling toe gankelijk voor het publiek te stellen. Tenslotte werd besloten te verzoeken voor leden van V.v.V. de gelegenheid open te stellen om den toren onder deskundige leiding Ie beklimmen. Burgerlijke stand. GeborenTeunis, z. van P. Kempkes en M. Lagemaat. Theodorus Alber- z. van G. Schoonderbeek en N. Tweel. Piet, z. van Ph. Lappain en P. Dijkhuizen. Johan, z. van L. W. Arler en Th. A. Pelgrom. Chris tina Maria, d. van B. Rijper en H. C. Schotten. OverledenDiena Schop pink, 61 jr., ongeh. Dirk J. Blok huis, 2 mnd. 30 Maart. GeborenDirk, z. van C. d. Broek en W. v. Norden. Teunis, van T. Kelder en A. Grootveld. GehuwdT. Wagenaar en W. P. j. Verburg. W. Arlar en J. v. Veen. G. M. Laseur en W. S. Kradolfer. A. Brondijk en T. Bruggeman. Leijsma en A. de Haan. 31 Maart. Ondertrouwd: P. Jansen en J. H. Snijders. H. Bakker en H. J. de Winter. j. M. Bergman en M. v. Kleef. P. N. Ruijs en J. S. v. Kolfschoten. H. Snijders en C. H. Pietersen. A. J. Wiggerman en J. Kraan. A. Kerkhoven en C. M. H. Groothuis. J. v. Barreveld en M. Huisman. G. C. Mannee en C. Adam. H. Luppens en W. v. Eijken. W. Verkalk en G. v. Drie. Gehuwd W. Dijksma en A. E. de Wilde. Overleden Gerardus Witteveen, 42 jr., h. Anna Meuleman, 78 jr., ongeh. DE ECHTHEID Bij alles, wat wer kelijk goed en mooi is, bestaat geen ver schil in smaak. Men ziet dit ook weer aan KING pepermunt. Door de bereiding uit het edelste natuurproduct, is iedere gebruiker vol lol over de onge ëvenaard fijne geur en smaak. KING PEPERMUNT Het beste dagetijksche middel ter opwekking en ver/rissching. PARTIJ Gekleurde Katoen wasecht zonecht kleurecht per knotten van 100 gram (geen 84 gram) 19 cent NATUURLIJK ALLEEN Mmdil ..DE CDMENI" Langeatr. 81 - Amersfoort De verplaatsing van het kantoor Van Gend- en Loos naar het pand Langestraat 112 geschiedde heden. Veel is aan ruimte gewonnen de goederen- ontvangplaats, het kantoor en de garage zijn nu goed ingericht. Alhier werd opgericht een afd. van de Onafh. Socialistische Partij in Neder land. Het voorloopig bestuur is samen gesteld als volgt: H. A. Butselaar, voorz.Joop Flameling, secr.H. v. d. Colk, penningm.Ir. P. Schut, j. Hulst jr., J. de Valk en Mevr. Mater Smit. Ten overstaan van notaris Klaassen werden geveild twee perceelen aan de Muurhuizen Nos. 25 en 27 respectie velijk genaamd „Groot- en Klein Tin- nenburg". De perceelen werden toegewezen aan W. van Sprakelaar voor f8500. Woensdagavond werd door het raadslid Fremouw van de Sociaal De mocratische Arbeiderspartij in den Raad medegedeeld, dat de heer Butselaar niet langer deel uitmaakt van de S.D. A.P.-Fractie. Op zijn beurt deelde de heer Butse laar mede dat hij niet meer tot (je S.D.A.P. behoort maar raadslid blijft en bij de aanstaande behandeling der begrooting van zijn politieke inzichten zal doen blijken. Gemeenteraad. Woensdagavond gehouden raadsvergadering werd onder meer medegedeeld, dat Gedeputeerde Staten hebben verdaagd hun beslissing over het raadsbesluit Woningbouw St. Boni- facius. Meerdere ingekomen stukken wer den aan B. en W. om advies gezonden. Goedgekeurd werd het voorstel van Burgemeester en Weihouders om aan het Schoolbestuur der sladsparochies voor een Ie stichten R. K. Jongens school een terrein aan het Dupontpiein af te staan. Aan den heer Van Gent werd door Wethouder Thien medegedeeld, het terrein gelijk was aan hetgeen in den regel voor openbare scholen wordt beschikbaar gesteld. De behandeling der algemeene politieverordening werd uitgesteld. Het plan tot reorganisatie van den dienst Openbare Werken werd aan vaard, nadat Wethouder Noordewier duidelijk en klaar had uiteengezet, dat het nu voorgestelde verbetering kon brengen in een dienst, die sinds jaar en dag in den Raad werd bestookt. Mr. Stadig pleitte voor den op wachtgeld te stellen opzichter. Even zoo de heeren Van Tellingen en Rui tenberg. De heer Zwart merkte op dat men het belang van den dienst moet voor opstellen. Er is hier een billijke wacht geldregeling, waardoor wordt voorzien in gevallen als zich nu voordoen. De heer Spiekermann heeft bezwaar tegen de methode welke is gevolgd. De dienstcommissie voor het bedrijf had geraadpleegd moeten worden., Ook de heer Van Galen Last, die overigens voorstander der reorganisatie is, laakt het gemis aan overleg vooraf. De overeenkomst met de Amersf. apothekers voor de levering van ge neesmiddelen voor de geneeskundig bedeelden werd goedgekeurd. De heer Huslage en Butselaar lever den felle critiek op het optreden der apothekers die naar hun opvatting misbruik van positie maakten. Mr. Stadig bestreed die opvatting Dr. Eggink meent dat de apothekers hebben vergeten dat het hier receptuur voor armlastigen betrof. Wethouder Thien merkte op, dat het voorstel tot stand is gekomen na lang durig overleg, zoodat er niet de minste aanleiding was te verwachten,fdat er nog verandering zou komen. De Indruk is wel gewekt, dat de apothekers van hun monopolie gebruik hebbennge- maakt. De heeren medici hebbe in de commissie voor den geneeskundigen dienst waardevolle adviezen gegeven en daarom zal de regeling slechts voor een jaar gelden, omdat de mogelijkheid bestaat tot een betere oplossing te komen. Naar aanleiding der crediet-aanvra- gen voor werkverschaffing werden be zwaren geopperd tegen den aanleg van een nieuw bosch-theater in Birkhoven. Vele leden waren van oordeel dat na tuurschoon noodeloos zou worden opgeofferd. De heer Spiekermann zag gaarne een specificatie der kosten. Ten slotte werd de zaak aangehou den om de raadsleden gelegenheid te geven zich ter plaatse op de hoogte te stellen. De R. K, Openbare Leeszaal-sub sidie werd verhoogd. Besloten werd tot verkoop van bouwterrein aan de Barchman Wuy- tierslaan groot pl.m. 2409 M*. aan Gebr. Jansen voor f 15000 en van bouwterrein aan de Groen vau Prin- stererlaan groot pl.m. 1100 M2. voor f6100, aan Hertzinger en Schimmel. Besloten werd tot overplaatsing van den onderwijzer M. J. Smit van school 1 naar school 12 op verzoek. Het poorthuisje (begane grond) bij de Kamperbinnenpoort werd verhuurd aan de P.U.E.M. Tot het aangaan van overeenkomsten voor de verpleging van voor rekening ven de gemeente in de ziekenhuizen op Ie nemen patiënten werd besloten. De desbetreffende contracten met het St. Elisabeth's Gast-of Ziekenhuis en de Stichting De Lichtenberg wer den goedgekeurd zonder discussie. Na de lange vergadering volgde nog een lange rondvraag. Paardenmarkt van 31 Maart 1932. Aangevoerd 3 veulens f 120—f 180; 8 hitten f 100—f 1403 werkpaarden f200—f360. Totaal 14 stuks. Zondagsdienst H.H. Doktoren. Chr. Eggink, Pr. Frederikl. 8, Tel. 22L J. G. Mertens zur Borg, Zuid singel 36, Tel. 1225. H. H. E. Morren, Langegracht II, Tel. 55. Apotheek ittman, Langestraat 9, Tel. 164. Uitspraken Kantongerecht. Dronkenschap G. A. alhier f 10 of 4 d.T. D. Driebergen id.M. L. J. Utrecht id.; D. S. Eemnes id. J. v. R. Putten id.J. H. E. zwervend id.S. H. D. id.J. A. j. id. Loopen op verboden grondL. H. d. V. alhier f3 of 1 d.; E. v.d. P. id. VieeschkeuringswetW. B. Baarn f25 of 10 d.J. L. Soest id. Invaliditeitswet: C. H. Hilversum vrijspraak. De volgenden allen geen opzending aan Raad van Arbeid van schriftelijk gevraagde inlichtingenG. v. L. Soest- dijk 15 ol 2 d.Z, J. v. B. alhier id.; J. M. G. id.W. B. id.M. H. W. Hil versum id.H. v. W. id.J. A. Th. de G. id.A. L. W. id.G. C. Sch. id.G. O. id.J. M. id.H. P. id. G. B. id.E. W. id.Th. J. K. Laren id.M. S. id.H. H. v. B. Eemnes id. E. v. D. Veenendaal id.; E. H. Baarn id.A. J. id.A. S. id.J. v. D. Hoe velaken id.K. ter H. Spakenburg id. A. de H. id.K. de G. id.J. H. Bun schoten id.F. H. id.A. K. Putten id.W. v. d. B. Rhenen id.M. M. Huizen id.C. D. Bussum id.H. T. id.J. B. id.J. Q. alhier f4 of 2d. J. E. de R. id.C. K. id.A. V. Naar- den id.; C. V. Hilversum id.;J.W.S. Hilversum f 2 of 1 d.v. W. d. L. id. In de bocht niet rechts rijden: G. v. d. P. Nijkerk f3 of 1 d., W A. v. E. Amersfoort id, H. B. Amsterdam id. Wielrijden zonder licht: M. S.alhier f3 of 1 d. Idem zonder belG. L. v. d. B. al hier f2 of 1 d. Idem op verboden weg: W. F. H. alhier f2 of 1 d. Idem onder invloed alcoholB. v. Hoevelaken f25 of 10 d. Te Soest in plantsoen wielrijden: H. J. D. aldaar f2 of 1 d. Geen nummer-rijbewijs: B. S. Am sterdam f5 of 2 d., H. F. Z. id., H. A. de R. Soesterberg id., A. K. alhier id., F. K. Sneek f2 of 1 d., H. W. R. Soest f 1 of 1 d„ H. J. O. Baarn id., C. D. Loosdrechl id. Geen spiegel: A. G. B. Baarn f5 of 2 d., P. M. alhier id. Geen voldoende licht aan auto: A d. K. alhier f5 of 2 d. Zonder rood achterlichtC. D. Loos- drecht f2 of 1 d., G. v. d. W. Soest H. J. D. de Bilt id., D. C. v. V. Soest id. Te snel rijden in Soest: J. V. den Haag f20 of 8 d., J. B. F. Wormer- veer id., A. W. ten H. Utrecht id., B. v. E. alhier id., J. W. v. W. Zeist f25 Hulzen Holland, Wevereelngel 28, Amersfoort Malaise tijd artikel Klompen Prijsverlaging bij den dag. Levering uit een voorraad van 1200 paar MANSKLOMPEN90 cent VROUWENKLOMPEN 70 cent JONOENSKLOMPEN 50 cent KINDERKLOMPEN 40 cent REUZENSTERK Aanbevelend, WEVERSSINGEL 28 AMERSFOORT of 10 d., F. E. J. A. K. den Haag id., B. A. B. alhier f 12 of 5 d„ F. D. Deventer f 15 of 6 d., Ph. v. S. Hil versum id., W. D. Ede id., J. C. v. Z. Soesterberg id., G. M. v. O. Amster dam f8 of 4 d. Te Amersfoort wielrijden op trottoir O. v. Z. alhier f2 of I d. Te Amersfoort zonder vergunning bloemen ten verkoop uitstallen: N.B. Amsterdam f3 of 1 d. Uit den Omtrek Achterveld Bij de gehouden stierenkeuring zijn o.m. goedgekeurd de slieren van de Fokvereen. Achterveld e.o.,de Rudolph- stichting en J. H. van Soesbergen. Hotske Nijdam, 27 jr. Btrnardus G. v. Blokland, 5 jr. Gijsbertje Verwoerd, 6 mnd. In „de Gouden Ploeg" is door notaris Dammers verkocht: 1. De villa „Corrie Jacobus" aan de Ferd. Huycklaan, groot 5 Are 95 c.A. Ingezet op f4900. 2. Een strook grond, naast perc. 1, groot 80 c.A. Ingezet op f 250. Perc. 1 toegewezen aan C. van Ee alhier voor f4900; perc. 2 aan v. d. Berg q.q. voor f250. Barneveld Burgerlijke stand. GeborenDirk Hendrik, z. van H. Busser en J. Steeg. Baukje, d. van P. Tamminga en D. Veldema, Hen drik, z. van E. v. Harten en G. H. Mulder. Ondertrouwd L. C. v. Veld huizen en G. v. d. Brink. Gehuwd: L. Leertouwer en W. Broekhuis. A. v. d. Kleut en M. Dasselaar. Over- ledenHendrikus J-IBos, 70 jr. Eemnes Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus, z. v. Aken en M. W. v. d. Beid Bartha, d. v. B. v. Essen en J. Steenkamer. OverledenGrietje Beukbergen, 75 jr. echtg. v. C. Koppen. Soesterberg Op de Rijksstraatweg onder de ge meente Amersfoort heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe auto met 6 personen uit Groningen reed in vrij snelle vaart tegen een andere auto op. Mej. Boekholt uit Helm werd met een zware verwonding en een ernstige hersenschudding in het ziekenhuis „Lichtenberg" binnen ge dragen. Van de andere passagiers be kwamen 2 minder ernstige wonden door het breken van de ruiten. De anderen kwamen met den schrik vrij. De 2 auto's werden zwaar beschadigd naar Amersfoort gesleept. Hoevelaken Burgemeester en Wethouders stelden den Raad voor Ged. Staten te advi- seeren de salarissen van burgemeester, secretaris en gemeente-ontvanger der gemeente Hoevelaken ongewijzigd te laten, waarmede de Raad zich volkomen kan vereenigen. IVlIkerk Op de markt: 300.000 eieren f 2—2.50S schram men f7—11; 23 biggen f 46159 runderen, melkkoeien f 140—200; vette koeien f170—250 56 nuchtere kal veren, mestkalveren f8—14; slacht- kalveren f2—3. Soest Een jongen uit Soest die zijn ver loofde te Baarn bezocht had, keerde per rijwiel huiswaarts. Nabij „De Eult' aan de Torenlaan werd hij opgewacht door twee onbekende manspersonen, waarvan een hem ernstig mishandelde. Nadat de huiswaarts keerende met rijwiel en al in een sloot gegooid was, kwamen op zijn hulpgeroep een paar voorbijgangers toeloopen, die hem uil de sloot hielpen. De getroffene werd op een rijwiel naar Soest overgebracht. De politie werd gealarmeerd voor een brand, die uitgebroken was bij mej. F. aan de Beetslaan. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat de brand is aangestoken door een zekeren J.V., die abnormaal is en ten huize van mej. F. verblijf houdt. V. had verschil lende voorwerpen met petroleum be goten en deze daarna in brand ge stoken. Burgerlijke Stand. GeborenGerardus Wilhelmus, z. v. W. G. v. Roomen en M. v. Logtestijn Dirk Martinus, z. v. J. F. Meier en H. v. d. Broek Petertje, d. v. M. Bakker en H. Hardeman Johanna Gerarda, d. v. A. Westerveld en 1" Koutrik Christina Louisa, d. v. G. v. d. Berg en H. Cb. Slendebroek Johannes Marinus, z. v. J. M. v. Rossum en D. A. Voond. Onder trouwd: D. M. v. Karsbergen en T. Meerding J. D. Gundelach en N. v. Brummeien G. Westerveld en G. v. Agterveld A. v. d. Vaart en G. v. d. Schaaf Th. J. Regter en Ch. L. J. Barzilay S. de Jong en D. Wassenaar A. J. Beijer en G. Werkhoven. Gehuwd: C-Warmolts en E. W. v. Heuven. Overleden: Cornells J. Kuijer, 9 mnd. Nicolaas Griff, 81 jr., echtg. v. H. Roest —I Te Alexandrië is het dak van een school ingestort, waardoor 30 leerlin gen onder het puin bedolven werden. Drie hunner werden gedood en velen ernstig gewond. Te Winkel heefl hel echtpaar Pluisler den djig mogen herdenken, dat zij voor 70 jaren in het huwelijk traden. De man is 92, de vrouw 91 jaar oud. ooo Op de lijn Nijmegen—Kleef is een poging gedaan om een Irein te laten ontsporen. Eenige dwarsliggers en een lorrie waren op de rails geplaatst, de hindernis werd tijdig ontdekt en kon worden weggeruimd. Te Well bij Ammerzoden zijn drie huizen, waaronder een wagenmakerij, door brand geheel vernield. Het vee kon worden gered, doch de inboedel en de machinerieën van den wagen maker verbrandden. In een filmatelier te Zagreb had een ontploffing plaats, waardoor het ge bouw van zes verdiepingen, waarin het atelier zich bevond, weldra een vuurzee was. De bewoners trachtten zich door uit de ramen te springen in veiligheid te stellen5 personen wer den gedood en 29 zwaar gewond. Bij een jachtpartij op wilde konijnen onder Hoenderloo, sprong een jacht geweer uit elkaar. De jager werd ern stig gewond, ongeveer de helft van zijn neus werd afgerukt, terwijl hij één der oogen zal moeien missen. Tijdens een plotseling uitbrekend onweder zijn op een golfterrein in Engeland een bejaard golfspeler en zijn jongen door den bliksem gedood. De tegenspeler werd eveneens getroffen en gedeeltelijk verlamd naar het zieken huis vervoerd. In den nacht van Dinsdag op|Woens- dag is Johannesburg en omgeving door een buitengewoon hevige aardbeving geteisterd. Talrijke gebouwen in het centrum der stad werden ernstig be- schadigd. Verscheidene personen wer den licht gewond. Een mijnschacht is geheel ingestort.; Tijdens een zandstorm is 'n Fransch vliegtuig in de woestijn, op ongeveer 200 mijlen van Bagdad, omlaag gestort. De drie inzittenden werden gedood. Te La Rochelle is een veerbootje omgeslagen, waardoor een echtpaar met twee kinderen te water geraakte en alle vier jammerlijk verdronken. met iets nieuws te bedenken, teneinde anderen in de gelegeaheid te stellen ons ni te volgen. ZIET ONZE ETALAGES V

De Eembode | 1932 | | pagina 2