Vroom Dreesmann 300.000 25 WIJ ZULLEN Mercurius Havermout Zeer voordeelige aanbiedingen Bouclé Karpetten fflKSSSKS®® Het kost minder bijVroom Dreesmann Allerlei N.V. Middenstands=Bank WERKLOOZEN CENT R. K. Spaarbank - Amersfoort Glastra's Vischhandel, (Jtr.straat 40, Tel. 92 A.s. Woensdag Volksvisehdag Langestraat - Amersfoort fgvsTOsgaCT AXMINSTER KARPETTEN Bull«ng«won» Mnblsdlng, on moderne en Periliche destlns 200.300 23.50 21.5018.50 220x320 - 29.50 OQ Cn 28.50 450.5U 250.350 - 43.50 -n 36 50 31.50 Extra zwart kwtlltait nn pn 200x300ZÖ.5Ü 220x32036.50 250x350. 48.50 TAPIS BELGE KARPETTEN, 3x4 el 15.50 10.50. 7.90 ONZE BEKENDE BOLIVIA KARPETTEN, het karpet voor de huis- kamer 3x4 el 31.50 372X4'/: 43.50 (IJzersterk) 3 X 4 reclameprijs 18.50 37.X 47, 27.50 Zeer mooie dessins 3 X 4 23.00 37, X 47, 31.00 Onze bekende kwaliteit Probatum (zuiver wol) 3 X 4 zeer mooi 29.00 37, X 47, 37.50 lm. Perzische halkleeden zware kwaliteit 130 X 200 slechts 16.50 Haar Velours Karpetten zeer mooie dessins 3 X 4 29.50 37.X 47, 37.50 Pedoleum, de nieuwe vloerbedekking in moderne dessins 183 cM. breed p. El 0.59 p. Mrt.0.85 Stragula, zeer mooie dessins 183 cM. breed p. El 0.85 p. Mrt. 1.25 200 cM. breed p. El 0.95 p. Mrt, 1.40 Linoleum, bijzonder voordeelig 183 cM. breed p. El 1.30 p. Mrt. 1.90 200 cM. breed p. El 1.45 p. Mrt. 2.10 Linoleum Krommenie 200 cM. breed p. El 1.60 p. Mrt. 2.40 Enorme sorleering in Bouclé, Velvet en Moquette loopers. Zware kwaliteit Bouclé loopers 1.35, 1.20 0.87s Prima velvet loopers 1.60, 0.82s 0.65 Zeer mooie moquette loopers 3.10, 2.90 2.25 Yzersterke katoenen loopers 0.69 0.45 Bij alle loopers leveren wij bijpassende matten. Voile stof met geschulpte rand Speciale prijs 0.39 Dito met gebord. rand 0.45 Voile stof in ecru en wit in zeer aardige strepen en ruiten 0.69, 0.40, 0.34 EFFEN MARQUISETTE in ecru en wit 0.35 Zeer mooie sorteering bijpassende franjes en entredeux in wit en ecru voorradig. het Hemelsch loon zult mogen ont vangen. Onder daverend applaus der aanwezigen hechtte Kap. W. J. de Jong den heer Kraan het eereteeken op de borst. De heer Kraan dankte ontroerd en noemde dit een verrassing die hij niet had durven verwachten. De lof mij toegezwaaid komt niet alleen mij toe doch komt ook toe aan mijn mede bestuurderen. De eer mij te beurt ge vallen is een eer voor de geheele Werkliedenvereniging, want daaruit blijkt dal het hoogste Kerkelijk gezag de Werkliedenvereniging waardeert In St. Jozef In de versierde zaal van „St. Jozef" en steunt. Spr. bracht "dank aan den had de huldiging plaats van de afge treden Voorzitter der Kath. Werklieden vereniging S. Kraan. Naast een zeer groot aantal leden merkten we op de Deken L. F. A. X. Fock, Pastoor C. Hartman, Pastoor Sandkuyl, Pastoor Hooyman, Kapelaai W. J. de Jong, Geestelijk Adviseur ei Kapelaan van Leeuwen, alsmede de hoofdbestuursleden Brouwer, uit Hil versum, Voorz. en v. d. Zande, ui' Utrecht, Secretaris. Bij het binnentreden van den oud- Voorzitter en echtgenoote werd door allen staande het strijdlied aangeheven. Door Voorzitter Zwart werd de heer Kraan en echtgenoote hartelijk welkom geheeten. Hij bracht in herinnering de groote verdiensten van den heer Kraan, zijn volharding en zijn onbaatzuchtig sireven. Bij de aanvaarding van het Voorzitterschap was de financieele toe stand slecht te noemen. Uw werk en doorzicht is het geweest dat we nu een gebouw bezitten zonder zilveren pannen. Uwe belangstelling en werk kracht ging uit naar de Vakvereni gingen, naar de verschillende onder- afdeelingen op godsdienstig en sociaal terrein. Ondanks alle kritiek, die niet gespaard bleef, durf ik beweren dat er niet een gevonden zal worden die uw taak beter zal kunnen vervullen. De HoogEerw. Heer Deken getuigde, dat de heer Kraan als bestuurslid zijn leden met tact wist te le'den. Hij was een man zonder smet en blaam, als Katholiek een voorbeeld voor iedereen. De heer Kraan meende wegens zijn leeftijd zijn laak te moeten neerleggen. Deze avond is een huldigingsavonden tevens een afscheidsavond. De Hoog Eerw. Heer Deken deelde dan mede, dat het hoogste Kerkelijk gezag zijn verdiensten heeft erkend en het gouden Eerekruis „Pro Ecclesiae el Pontifice" toekende. Spr, beschouwt dit als een groote eer voor den oud-Voorzitter en voor de geheele vereeniging. Geachle heer Kraan, blijf nog lang het eere teeken, door onzen H. Vader u ge schonken, waardig dragen. Ik wensch u toe, dat ge op de eerste plaats zu|l blijven gedenken de geestelijke be- Deken en aan allen voor hun belang stelling. De Geestelijke Adviseur Kap. W. J. de Jong wenschte de heer Kraan geluk met zijn onderscheidingen dankle hem voor zijn vele werk in het belang der Katholieke arbeiders verricht. Moge u het kruis nog lang dragen en Christus u eens den hemelkroon schenken. Aan mevr. Kraan werden vele bloem- slukken aangeboden door de R. K. Werkliedenvereeniging, de Diocesane Werkliedenvereeniging van het Aarts bisdom. de Bouwvakafd. St. Joseph en de Coöp. „Helpt Elkander". Woorden van dank en waardeering werden nog gesproken door de Voor zitter van den Diocesanen Bond de heer Brouwer en Pastoor Hartman. Nagenoeg alle aanwezigen drukten vervolgens de heer Kraan en echtge noote de hand. Aan het einde der ver gadering dankte de heer Zwart allen die hadden medegewerkt om den heer Kraan deze onvergetelijke avond te bereiden, en wekte allen op het a.s. triduum trouw te bezoeken om daar door aan den afgetreden Voorzitter te toonen dat zijn voorbeeld vruchten af werpt. Na het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen" ging men huis waarts. Patronaat „St. Gerardus Majella", A.s Zondagavond wordt wederom de jaarlijksche groote tombola gehouden in het Patronaat aan de P. Borstraat. Deze tombola bestaat uit verschillende voorwerpen welke in de loop van een jaar door het meisjespatronaat gemaakt zijn. aangevuld door verschillende an dere voorwerpen te veel om op te Verder zorgt de tooneel van de Jonge Werkman voor een heele leuke klucht in twee bedrijven als middel om de lachspieren los te krijgen. Deze tombola-avond is telkens een druk gezochte avond, daarom raden wij eenieder welke deze avond wil meemaken aan zich vroegtijdig van een plaatskaart te voovzien en zich een plaats te bespreken. Kaarten 25 ct. zijn als gewoon verkrijgbaar bij be- I de hoogmis tot 1 uur aan de zaal al waar tevens gelegenheid is tot plaats- bespreken. Aanvang half 8, opening der zaal 7 uur. Dus allen a.s. Zondagavond weder naar de Paulus Borstraat om zich een mooie prijs te veroveren en een ge zellige avond mee te maken voor niet veel geld. Zondagdienst Doctoren. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel. 448 A. C. Nicolai, L. Bergstr. 41, tel. 633 J. Plomp, Regentesselaan 15, tel. 1359. Nachtweekdienst Apotheek Kok en Zn. Langestr. 74, tel. 165. Uit den Omtrek Achterveld Vanwege de commissie ter bevor dering van de veefokkerij in de pro vincie Utrecht zal op 20 April a.s. v.m. 10.45 op het terrein van de Coöp. Boerenleenbank een stierenkeuring worden gehouden. Barneveld De Besturen van landbouworgani saties hebben met het oog op den crilieken toestand van het pluimvee- bedrijf zich met een adres tot den Minister gewend, waarin verzocht wordt direct maatregelen te nemen, waardoor: le. de prijs der eieren niel beneden de 27» S 3 cent inzinkt; 2e. een kwantum eieren van ten minste 100.000.000 met regeeringssteun in de koelhuizen wordt opgeslagen, ingaande uiterlijk 15 April a.s.; 3e. de invoer van eieren uit het buitenland wordt belemmerd. Betoogd wordt dat indien van heden af de prijs gestabiliseerd wordt op 2V>—3 ct., waardoor zeer waarschijn lijk verhinderd wordt, dat de prijs inzinkt tot l'/a cent, dit een zijdeling- schen steun aan de pluimveehouderij beteekent van bijna 2'/a millioen gld. per maand. Brengen de gekoelde eieren in den winter nog 37a cent op, dan heeft de steunmaatregel de regeering niets gekost en de pluimveehouderij is met plm. 10 millioen gulden ge steund. Elke maand uitstel beteekent 27a millioen gulden verlies. langen der vereeniging en dat ge eens stuur en leden en Zondagmorgen na Soest In de jaarvergadering van den Ka tholieken Boerenbond werd medege deeld, dat door de Coöperatieve Boeren leenbank een subsidie was toegestaan van f 100. Er zullen pogingen worden gedaan om een landbouwhuishoudcur- sus te doen houden, benevens een melkcursus, indien daarvoor voldoende belangstelling is. Teneinde te verkrijgen, dat het on derhoud van het jaagpad langs De Eem zal worden overgenomen door het Provinciaal bestuur heeft de af- deellng zich in verbinding gesteld met den heer De Goey hoofdbestuurslid en lid van de Provinciale Staten. Breedvoerig werd gediscusseerd over de in te dienen motie inzake de ver werping der pachtwet. >e uitslag der loting van deelne mende corpsen aan het nationaal con cours, uitgeschreven door de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", is marschwedstrijd deelnemen 12 korpsen en aan den concertwedstrijd 13 korpsen. Op 2en Pinksterdag zullen aan den marschwedstrijd deelnemen 11 korpsen en aan den concertwedstrijd 15 korpsen. Op beide dagen komen er muziek- vereenigingen, die uitkomen in de hoog ste afdeelingen superieure afd. harmonie en fanfare. Op verzoek van 'n 25-tal leden werd met de verwerping van de Pacht wet door de Eerste Kamer een ver gadering belegd van de R. K. Kies- vereeniging. Van de raadsleden was aanwezig H. van Klooster. Vooral de landbouwers waren in grooten getale opgekomen. De Voorzitter doet voorlezing van een schrijven aan Weth. van Duren en het antwoord daarop. Hieruit blijkt, dat er geen raadsfractie bestaat. De heer v. Klooster meent, dat de omstandigheden gunstig zijn, om tot vorming van een fractie over te gaan. Het Bestuur zal in dien geest stappen doen. De wijzi ging van het kiesreglement 1927 wordt ingeleid door Mej. Orth. Geen van de aanwezigen heeft op- of aanmerkingen. De aftredende leden van het Kring- bestuur worden opnieuw candidaat ge- sieid. Aan een verzoek om reglements wijziging voor de Gemeenteraadsver kiezing zal voldaan worden. De heer Hilhorst, landbouwer, dient een motie in, waarin de R. K. Kies- vereeniging ten sterkste betreurt, dat zes R. K. leden der EersteJKamer hun stem hebben uitgebracht in strijd met het program der R. K. Staatspartij verzoekt het Bestuur van den Bond van Kiesvereenigingen in Utrecht bij den Partijraad deze aangelegenheid aanhangig le maken en een uitspraak in deze te vragen op de eerstvolgende vergadering van den Partijraad; besluit deze motie te publiceeren in de pers. Met op één na algemeene stemmen wordt de motie aangenomen. Ingezonden (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Antwoord op het ingezonden stuk van den heer Walet, Secretaris der Coöperatie „Helpt Elkander" in Uw blad van 25 Maart 1.1. Genoemde heer draait er maar zoo'n beetje omheen. De Amersfoortsche Bakkerspatroons hebben zich nooit met de interne zaken van de Coöpe ratie bemoeit of willen bemoeien. De broodprijsregeling was al kant en klaar zooals hij schrijft, waarom dan gewacht met het invoeren. Het is wel gek als de Bakkerspa- troonsver. vergadert hebben dat er dan eerst een dag of acht gewacht wordt voordat men de verlaging in werking stelt. De beide bezoekers waren zonder bindende kracht, als dat zoo is, moet U ze er ook niet laten heengaan om eens te neuzen. Dc uitnoodiging was niet voor het personeel maar voor het bestuur of een afgevaardigde. Verbeeldt U dat al de Bakkerspa troons hun personeel naar zoo'n ver gadering stuurden en dan maar zei den daar ben ik niet geweest, maar 'n knechtje. Neen heeren, ais die broodprijsver laging voor of op den dag van die vergadering was ingegaan, dan w~ prijsregelend opgetreden, maar ni tracht U uw leden maar wat wijs te maken. A. HOGENBOOM, Voorz. R. K. Bakkers-Patroonsver. Afd. Amersfoort en Omstreken. Gesterkt en gekalmeerd Mljnhardt's Zenuwtabletten Qlazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Tot commandant van het veldleger is benoemd luitenant-generaal Jhr. W. Roëll, zulks in plaats van generaal Insinger, aan wien eervol ontslag werd verleend. In staatsmijn Hendrik geraakte een mijnwerker bekneld tusschen een lift en de schacht. De man is overleden. de stadsbank van leening te Amsterdam is ingebroken, voor onge veer f5500 aan kleine sieraden werd ontvreemd. In geheel Roemenië hebben ernstige overstroomingen plaats. Er zijn ver scheidene menschenlevens te betreuren, terwijl ook veel vee is omgekomen. Het werk :n de textiel-industrie is weer hervat. Het grootste deel der ar beiders is weer tewerk gesteld, in sommige afdeelingen kon het volledige personeel niet aan den arbeid gaan. Een ingenieur te Lutterade is bij zijn werkzaamheden van een hoogte van 3 Meter gevallen, waardoor hij zoo ernstig werd gewond, dat hij in het ziekenhuis te Heerlen overleed. In verband met het aannemen door den Raad van Rheden van de rijks- subsidie-regeling voor de werkver schaffing, doen zich te Rheden en Velp relletjes voor, die onder leiding van communisten uit Arnhem staan. De politie deelde harde klappen uit. Rijkspresident von Hindenburg heeft I eere-peetoomschap bij het zestiende kind van den arbeider Slobbe in Arns- felde aanvaard en den vader een geluk- wensch-oorkonde doen overhandigen. Toen dezer dagen 'n vrouw haar man in de Parijsche gevangenis be zocht, alwaar deze wegens moordaan slag zijn straf uitzit, loste zij vier revol verschoten op hem, die echter misten. De vrouw werd gearresteerd. Een vrachtrijder, die zich met f 2875 welke toebehooren aan deeierveiling- vereeniging te Beek en Donk, naar Helmond had begeven, bemerkte bij aankomst aldaar dat het geld uit zijn tasch verdwenen was. Te Dordrecht is een ongeveer 50- jarige opzichter der centrale in een transformatorhuis met een hoogspan ningskabel in aanraking gekomen en gedood. Te Altena drongen gewapende man nen de bank binnen en roofden atlei De roovers, van wie een gemaskerd was, bedreigden deaan wezige employé's met revolvers. De mannen maakten zich van den inhoud van de kas meester en wisten te ontkomen. In de nabijheid van Chamberino in Mexico hebben bandieten een afgelegen huis van een farmer overvallen en daar de 6 leden van het gezin om het leven gebracht. Drankweer. Wat is dat? 1. Het doet hen achterblijven in lichaamsgroei. 2. Het beneemt hun den lust naar krachtige spijzen. 3. Het stoort hun slaap door be nauwde droomen. 4. Het werkt schadelijk op hun zin tuigen. voornamelijk op het gezicht en het gehoor. 5. Het maakt hen zwakkelijk en vat baar voor vele gevaarlijke ziekten, voor namelijk voor de tering. 6. Het verzwakt hun verstand. 7. Het maakt hen onoplettend en traag in het leeren. 8. Het maakt hen ongevoelig voor bestraffing. 9. Het vermindert hun wilskracht, en brengt hen tot snoepen en stelen, tot twisten en onzedelijkheid. 10. Het beneemt hun den lust om te denken aan God, den lust in het Christelijk onderricht, in gebed, in de godsdienst-oefening. Wat? De alcohol, ais deze gebruikt wordt door kinderen. En wie meent, dat dit overdreven is, vrage het eens aan vakmenschen op dit gebied. Wie kan tegenover dit lijstje van kwade eigenschappen van den alcohol voor kinderen een en ander zetten, dat maar half zoo groot is, en goede eigen schappen opnoemen? voor Amersfoort en Omstreken MERSF00RT. Lange Gracht no. 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting bjj den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Lips Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incasseeringen Spaar-deposito's rente 37a pet. IN ONS1AND! HELPT MEE HEN TE LATEN WERKEN NEEMT DAAROM Het eenige Neder- landsche Fabrikaat PER PONDSPAK Uw winkelier heeft het! onder controle Centrale accountantsdienst Ned. Boerenbond Goedgekeurd bti Koninklijk Besluit d.d. 14 Maart 1913, no. 68 De zittingen voor het inleggen en terugbetalen van gelden worden gehouden in het R. K. Spaarbankgebouw BREEDESTRAAT bij de LANGEGRACHT des ZONDAGS van 12 tot 1 uur; WOENSDAGAVONDS van 7 tot 8 uur en VRIJDAGS van 10 tot 11 uur. Dadelijk ingaande rente 36/io pCt. Spaarbusjes gratis verkrijgbaar. Kassier: Amsterdamsche Bank. steeds voortgaan met iets nieuws te bedenken, teneinde anderen in d# gelegeaheid te stellen ons na te volgen. ZIET ONZE ETALAGES

De Eembode | 1932 | | pagina 2