A. H. v. Nieuwkerk n.v. Garage Molenaar - Telef. 1210 Amersfoort C. H. van Doorn Zn. Chrysler-Plymouth, Fiat Luxe- en Dodge- en Fiat Vrachtauto's Weg toch die voetpijnen 1 "aVïï^TtiTfiV Foto „Weers" Karpet, Looper, Linoleum of Zeilen In Haarvelours- en Bouclé' Karpetten ■BBS5S53S—Deze merken worden door ons vertegenwoordigd. Het is zoo eenvoudig om Uw voetpijnen kwijt te raken en het ook voor U mogelijk te maken weer flink te kunnen loopen zonder spoedig vermoeid te worden. Koop n.l. een paar STEUNSCHOENEN doch slechts zulke, bij welker samenstelling de NIEUWSTE VINDINGEN zijn toegepast. De oudere systemen, welke lang niet volmaakt zijn, kunnen U geen baat brengen „ORTHO-LUXE" - „META-PODIUM" „IDEAAL" (Ned. Octrooi 25190) ALLEENVERKOOP Ziehier drie soorten steunschoenen (voor spreid-, plat- of knokvoet) drie uitvindingen van den alleriaatsten tijd elk in hun soort volmaakt Utrechtschestraat 9 - Telefoon 219 Wit-Gele Kruis. In het gebouw van de R. K. Spaar 1—«H^HHa^-bank hield de vereeniging het Wit- Gele Kruis jaarvergadering, onder lri«"E van den heer C. Hehenkamp. Na een woord van welkom, bracht de secretaris, de heer A. Voorbraak het jaarverslag over 1931 uit. Op 1 Jan. 1931 bedroeg het leden tal 962, op 31 Dec. 1931 939. een achteruitgang dus van 23 leden. Aantal bezochte patiënten 259, afgelegde be zoeken 8580, hulp verleend Een jubilé. Ter gelegenheid van het 12'/,-jarig Voorzitterschap van den heer G. J. Noordman, waren bestuur en leden der R. K. Bouwvereeniging „SI. Boni- facius" Woensdagavond samengekomen in het bovenzaaltje van Lunchroom „Princess" om den heer Noordman te huldigen. Tegenwoordig waren ook de loco-burgemeester Wethouder Vels- Heijn, en den Secretaris, de Wethou der van Bouw- en Woningtoezicht Noordewier, de oud-Wethouder Rui tenberg van Openbare Werken enkele Ambtenaren van het Bouw- Woningtóezicht. De Vice-Voorzitter, de heer Van 't Erve sprak den jubileerenden Voorzit ter toe. Hij schetste de toestand van St. Bonifacius voor 12'/j jaar, waaruit bleek dat een goede leider noodig was. Op 4 November 1919 werd de heer Noordman met algemeene stemmen gekozen. Een zware taak werd hem op de schouders gelegd. Hij heeft echter zijn taak met kracht en overleg aangevat en door zijn ijveren „St. Bonifacius" ontlast van vele zorgen. De vergaderingen waren geanimeerd en zakelijk. De slechte toestand van de woningen, gebouwd in 1914, eischten noodzakelijk verbetering. Ook dit is tot stand gekomen en de Boni- faciusstraat is een sieraad geworden. Daarna volgde |de bouw van 38 wo ningen in de St. Willibrordusstraat. Nu staat nog op het program de bouw van 52 woningen aan den Ouden Soesterweg. Met groote tevredenheid, aldus Spr., kunt ge terugzien op uw werk, waarvoor velen u dankbaar zijn. Het bestuur heeft dan ook gemeend een stoffelijk huldebewijs te moeten schenken als herinnering. Spr. bood vervolgens aan een fraai bewerkte rooktafel. Ook aan Mevr. Noordman werd dank gebracht onder aanbieding van een keurige en fleurige bloemen mand. Spr. hoopte de heer Noordman nog lange jaren zijn krachten moge geven voor St. Bonifacius. De heer Noordman bracht da.ik aar den heer v, 't Erve voor zijn vriende lijke woorden en voor het stoffelijk blijk van waardeering. Vervolgens dankt de heer Noordman voor de ont vangen medewerking, in het bijzonder den Architect v. Eijden en den heer Maas, de Boekhouder van de Veree niging. Woorden van gelukwensch en waar deering werden nog gesproken door den heer Venings, ais Commissaris van „Sf. Bonifacius", Wethouder Noor dewier, oud-Wethouder Ruitenberg de loco-burgemeester Vels-Heijn. Wethouder Noordewier prees het geen tot stand gebracht was voor de Volkshuisvesting en hoopte dat spoe dig begonnen kon worden met den bouw van de 52 woningen aan den Ouden Soesterweg. Na het officeele gedeelte vereenig- den men zich aan een gemeenschap pelijk diner. Roode Kruis. In de Markthal hield de Alg. Prot.- Evenals op Hemelvaartsdag zal ook Christelijke Bond van Spoor- en Tram-1 op 2e Pinksterdag door leden der trans- wegpersoneel in Nederland, zijn jaar-1 portcolonne van het Nederlandsche lijksch congres. Roode Kruis, afd. Amersfoort, een sur veillancedienst onderhouden worden op de wegen: Hoogeweg tot aan de splitsing Zwolle—Apeldoorn Arnhemscheweg tot aan Bavoort; Leusderweg tot aan het einde der heide Richting Amsterdam langs de laan tot aan de grens der gemeente De leden zullen in uniform dienst doen van ongeveer 3 tot 7 uur n.m., welke uren als de meest drukke wor- wijkhuis 49, verplegingsartikelen in den beschouwd, bruikleen gegeven 655. Een verdiend Verder is het plan om op meerdere woord van lof bracht de secretaris in drukke dagen deze diensten voort te zijn verslag aan de Eerw. Zusters. zetten. In 1931 is gratis een moedercursus gegeven welke door 17 vrouwen is gevolgd. Het finantieel verslag van den heer K. Batenburg luidde als volgtinkom sten over 1931 f4890.81, uitgaven f4591.39, saldo f299 42. De schuld bij de R. K. Spaarbank bedroeg 31 Dec. 1931 f2647, terwijl van de gemeente over 1931 aan subsidie nog was te ontvangen f500. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren K. Batenburg, A. F. van Beurden, S. Kraan, W. v. Koelen, Voorbraak en in een vacature de heer R. Keizer. Aan het eind der vergadering wees de voorzitter de leden erop propagan dist te zijn voor het Wit-Gele Kruis. Het werk van de Eerw. Zusters is goede propaganda voor de vereeniging. De zomerschietoeleningen Bijz. Vrijw. Landstorm, zullen Mei tot en met 9 Juli op de Leusder- heide worden gehouden. Ruiterfeest. Zaterdag 7 Mei houdt de Kon. Ned. Jachtvereeniging haar jaarlijksch ri terfeest. Begonnen wordt met een jacht de omgeving van Amersfoort te 10 uur] op het Stationsplein; eindpunt „Wa terloo" aan den weg van Oud-Leusden naar Maarn. Vervolgens wedstrijden op het ter rein van de boerderij van Geertsema te Bavoort. Deze wedstrijden zijn Concours voor jachtpaarden, bestaan de uit een proef om hindernissen en een keuring op type jachtpaard. Ringsteken voor landbouwers, die het afgeloopen seizoen hun terrei nen beschikbaar stelden. Cross-country, parcours ter lengte van pl.m. 3000 M. Concours Jachtpaarden gereden door dames. Spring-concours; handicap voor paarden en ruiters, die sedert 1925 een prijs wonnen in een officieel spring concours. Een zilveren medaille behaalde onze stadgenoot Brouwer van de „Horse- weide" op een tentoonstelling te Rot terdam voor een rotsgroepbeplanting. De heeren A. van Kalleveen en A. Zweeden, slaagden voor het prac- tijk-examen boekhouden van de Ned. vereeniging tot Bevordering der Han delswetenschappen. Tot directeur van het kantoor van de Amsterdamsche Bank te dezer stede is benoemd T. Zijlstra te Meppel, als opvolger van F. van Riemsdijk, die zich te Utrecht gaat vestigen. In de jaarvergadering van de ver eeniging Geloof en Wetenschap, ge houden onder leiding van den voorzitter Dr. F. C. Huygen, gaf de heer Willem Nieuwenhuis, Redacteur van De Maas bode te Amsterdam, een diepzinnige verhandeling ten beste over „Ht Katholicisme en de moderne inensch' waarin werd verwerkt de waarheid dat de Moederkerk voor alle tijden de leidster is der zoekende menschheid. Uit het door den secretaris, den heer J. G. Boekenoogen uitgebracht verlag bleek dat het ledental iets terugliep, doch dat de belangstelling en het medeteven der leden toenam in ver gelijking met een vroegere periode. Het financieel verslag werd uitge bracht door mevrouw Pordon van den Hoven. Aan beide functionarissen werd besten dank gebracht voor hunne goede zorgen in het belang der vereeniging. Na enkele mededeelingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering gesloten. Vermoedelijk zal binnenkort nog een filmvoorstelling volgen. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart, z. v. E. v. Zoeren en W. van Middendorp. üehuwd T. J. Veer en K. van der Linden. Overleden Dirk Anthonie Lambrechts, oud 51 jaar, echtgen. van J. G. Stuurop Hendrik Wolfram Miiller, oud 41 j., echtgen. van C. B. van den Bos Simon Hartz, oud 53 jaar, echtgen. v. R. Cohen. 2 Mei. OeborenTeunis, z. v. H. Jansen en R. Vastenburg Willem, z. v.J. H. v. Goor en A. A. v. Goinga Hendrika Klasina, d. v. H. Livestro en W. Pieper Adriana Maria Wil- helmina, d. v. H. G. Keizer en H. M. van Hamersveld Cilia Maria, d. V. J. E. H. Huurdeman en A. M. Wolffen- buttel Jeanette, d. v. P. Groenhuizen D. G M. Schatorjé. Overleden Johanna Jorna, oud 61 jaar, echtgen. van W. M. Poort Andresia van Soeren, oud 11 weken Pieter Baas, oud 93 jaar, weduwnaar v. A. Bosch Geertruida Meijer, oud 77 jaar, echtgen. van E. J. Veenendaat. Langs den weg. Een luxe auto van uit 's Gravenhage reed vermoedelijk door onoordeelkun dig rijden, met de rechterzijde eerst tegen een boom en vervolgens tegen een paal waarna de wagen dwars over den weg vloog en met de linkerzijde tegen een boom botste. Beide zijge deelten van den wagen werden nage noeg geheel afgerukt, eveneens de kap van den wagen. Van de vier inzitten den bekwamen twee personen lichte verwondingen. De wagen is door de firma Nefkens naar de garage gesleept. Een motorrijder met duozitter ktoam met een verbazende snelheid aanrijden nabij de Hertekop. Op een gegeven moment sloeg de motor over de kop, de motor stond met de wielen omhoog, motor- en duorijder met de beenen omhoog. Nadat beiden zich hadden ontdaan van zand enz., werd de motor omgekeerd en werd doorgetuft naar Valkenburg. In de bocht Laan 1914 had een Fordontmoeting plaats. Van de richting Oud-Leusden kwam een Ford-vracht wagen. De vrachtwagen nam de bocht Laan 1914 links. Een luxe Ford na derde in vrij snelle vaart, de bestuur der van den vrachtwagen trachtte nog over te steken, doch werd door de luxe Ford in de flank aangereden en ineengedrukt. Beide bestuurders kwa men met den schrik vrij. Luxe en vracht Ford zijn beide naar de Fordgarage Hamersveld gesleept. Woensdag 18 Mei a.s., zal worden aanbesteed het vergrooten van de am bachtschool onder architectuur van der bouwkundige Van Hoogevest. De Heer J. Bovée herdacht heden den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Zondagdienst H.H. Doctoren e nachtweekdienst Apotheker. C. Honig, v. Perseijnstr. 27, Tel. 600. E. J. G. Mertens zur Borg, Zuidsin gel 36, Tel. 1225. H. H. E. Morren, Langegracht 11 Tel. 55. Uit den Omtrek Barneveld Onlangs besloot de Raad de boeren in de buurtschappen vrij te laten van het betalen van hondenbelasting, ir tegenstelling van de bewoners der dor pen. Hiertegen maakte de minister echter bezwaar, zoodat thans alle hou ders zijn vrijgesteld. Eemnes Burgerlijke Stand. OndertrouwdH. en E. Bijvank. Hoogland De verkoop van de Emmabloempjes ten voordeele van Tuberculosebestrij ding, heeft ruim f133 opgebracht. - Burgerlijke stand. GeborenChristiaan Hendrikus, z. v. v. de Boom en P. Botterblom Hendrikus Everardus, z. v. E. v. mersveld en G. Ossendrijver Aartje en Grietje, ds. v. J. Wallet en A. Door nekamp. Ondertrouwd: C. Leeuwen kamp en M. C. Renkers C. v. Loen en M. M. Renkers. Overleden: Jo hannes Tijmense, 93 j. Algemeene ledenvergadering Coöp. Landbouwvereeniging. Na opening wordt het gewone wel komstwoord gevolgd door de notulen, die werden goedgekeurd. Daarna lezing van de balans. Ze wordt geteekend door de heeren P. Kok Wz en P. v. d. Tweel. Het verslag, dat de directeur nu voor leest, vermeldt de volgende feiten. We beginnen bij 't voornaamste, nl. de vermelding van een winst groot f 12.099,16, zoodat het verlies van 't Voor het Ontwikkelen, Afdrukken en Ver grooten van Uw AMATEUR OPNAMEN Absolute houdbaarheid Lange Bergstraat 15 - Tel. 1659 ALVORENS U tot aanschaffing van een overgaat, bezichtigd dan vooral onze ENORME SORTEER ING Zeer zeker slaagt U geheel naar genoegen i bieden wij U een pracht collectie. Meer dan 100 dessins voorradig K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering jaar te voren daarmee is opgeheven en kan het bedrag, dat hierdoor van het ledenkapitaal moest worden a/ge schreven, weer op de boekjes worden ingeschreven. Toegetreden zijn 6 leden en uitge treden 3. Er is in 1931 een auto bijge- kocht, terwijl de oude wagen voor- loopfg wordt bijgehouden. In de fabriek had in 1931 geen vernieuwing plaats. Bijgebouwd is een autogarage en een kolenbergplaats. Aan electrische stroom werden verbruikt 81.123 K.W. voor een bedrag van f3178.75. De maalmachines die hiermee in beweging worden gebracht, hebben vermalen 59.840 H.L. of 4.188.800 Kg. In totaal zijn verwerkt 8.722.588 Kg. of 872 wagons, voor een bedrag van f564.575.38. De commissie voor het nazien der boeken, bracht verslag uit bij monde van den heer Alb. Brouwer. Deze kon een zeer gunstig rapport uitbrengen. Ook kon hij verklaren, dat 't bedrag nog van debiteuren te vorderen, niet grooter is dan over 1930. Echter zal, gelet op de tijdsomstandigheden, voor zichtigheid geboden zijn! Bij de verkiezing van twee bestuurs leden, verneemt men al gauw stemmen om de zittende leden bij acclamatie te herkiezen. De voorzitter vraagt of de vergadering hiermede accoord kan gaan. Niemand verlangt stemming, dus zijn de heeren T. Kok Wz. en A. v. de Wolfshaar herkozen. Beide heeren nemen hun benoeming aan. Bij de volgende verkiezing, te weten die van drie leden van de commissie tot nazien der boeken, had 't bestuur voorgesteld de zittende leden te herbenoemen. De vergadering vindt 't uitstekend. De voorzitter brengt nu ter sprake de crediètaanvrage bij de Centrale Bank te Eindhoven. Het bestuur stelt voor een crediet van f40 000 te vragen. Na enkele beschouwingen is men alge meen van gevoelen, dat het beter is f60.000 te vragen; immers men kan niet vooruit zeggen of f40.000 wel voldoende zal zijn. De vergadering vindt alzoo goed de credietaanvrage te brengen op f60.000. Het volgende punt is de verkoop van varkens. Het bestuur der Coöpe ratie was in connectie gekomen met de firma Zwanenburg uit Oss. Het be stuur is in Oss geweest, maar al heel gauw bleek, dat de firma Z. de varkens uit onze streek niet kon gebruiken. Deze firma verwerkt blijkbaar alleen maar bagonvarkens, d.w.z. varkens van rond 100 kilo levend gewicht en dan liefst niet te vet. Zij gaf daarom de raad te gaan naar Uithoorn bij Am sterdam. Daar bestaat een inrichting, die ook meer de zwaardere dieren verwerkt. Men is toen naar Uithoorn geweest en 't resultaat is, dat reeds eenige zendingen varkens daarheen zijn gegaan. Men betaalt uit naar 4 klassen, dus hoe meer varkens in de le klasse komen hoe hooger prijs. (Soort van varkens en manier van mesten hebben hierop groote invloed!) Het bestuur komt een woord van dank zeker toe zijn ijverig pogen om een betere prijs voor de varkens te krijgen. Uit de vergadering gaan stemmen op of men ook niet zou kunnen werken met de verkoopvereeniging van de A.B.T.B. Men voelt algemeen, dat men zoo spoe dig mogelijk met deze instelling van de A.B.T.B. contact moet maken. Er wordt daarom besloten dat de afd. de A.B.T.B. deze zaak overneemt. Men er dus weldra meer van hooren. iij de rondvraag informeert de heer J. v. d. Hengel of 't niet mogelijk is de balans per drie maanden op te maken. Men wist dan uit de stand van zaken of de prijzen wellicht wat lager konden gezet worden. Het bestuur ziet er echter niet veel in. Ook vraagt de heer v. d. Hengel of niet meer van de Handelsraad van de A B.T.B. kon worden betrokken. Nu de A.B.T.B. op 't oogenblik zoo veel voor de boeren doet, past het de boe ren te toonen, dat het voor zijn orga nisatie wat over heeft. Het blijkt echter uit 't antwoord van den directeur.dat •t niet gemakkelijk zal gaanalthans niet met vele artikelen. Tenslotte wordt er daarom op aangedrongen om dan te betrekken, wat men er van betrekken kan. Door den heer J. Boersen wordt ge vraagd of bij 't vaststellen der ioonen van't personeel ook rekening kon ge houden worden met de grootte van 't gezin. Het bestuur heeft over deze aan gelegenheid een gunstige meening. De heer Boersen laat daarom de zaak gaarne in de handen van 't bestuur. Nog vraagt de heer J. Boersen of voor het onderhoud der auto's ook niet in aanmerking kon komen de heer G. Krijnen. Uit de vergadering verneemt men stemmen die over 't werk van genoemde reparateur goed tevieden zijn. Het bestelloon voor kunstmest wordt verlaagd en komt van 1 Mei tot 1 No vember op 15 cent per 100 kilo. Ten slotte wordt nog besloten, dat voortaan 't bestuur mededeeiing zal doen over de achterstallige rekeningen, zoodat er een vast punt op de agenda komt, waarbij dit zal besproken worden. Hierna sluit de voorzitter met de Chr. groet. Sg. te Hgl. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren Johanna Wilhelmina An- tonia, d. v. R. v. Eijden en A. P. Hil- horst Cornelis Wilhelmus, z. v. J. v. d. Berg en M. W. Herder. Onder trouwd E. J. Schreuder en W. O. M. Stacker A Schreuder en C. Schnie- derwind. Nljkerk Op den Rijksstraatweg waren He melsvaartdag eenige kinderen aan 't spelen. Een 6 jarig ventje stak plot seling den weg over en werd door een juist passeerende luxe auto uit Kampen aangereden. Dr. v. Lent Jr. verleende de eerste hulp, waarna het ventje in hoogst ernstigen toestand per ziekenauto van de firma Nefkens is overgebracht naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis te Amersfoort. In den afgeloopen nacht is de kleine aan de bekomen verwondingen over leden. Soestdljk Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin Moeder om in de week na Pinksteren Den Haag te verlaten teneinde het zomerverblijf Paleis Soest- dijk te betrekken. Stoutenburg Burgerlijke Stand. GeborenAdrianus Wilhelmus, z. v. H. Smit en J. G. Kok Gijsbertus Cornelis, z. v. L. Voskuilen en A. W. van Logtenstein Breunes, z. v. J. C. Wolswinkel en G. Zwarts. KERKELIJKE DIENSTEN. Hel overnemen van onderstaande mede deelingen in andere bladen is uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht n 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollecte versiering voor de Meimaand. H.H. Missen om 7 en half-9 uur. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 7 uur Meimaandoef. en Lof. DINSDAG 8 uur gezongen Si. Antoniusmis. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. 7 uur Meimaandoef. en Lof.

De Eembode | 1932 | | pagina 2