Allerlei UITSLAG OPSTEL-WEDSTRIJD Het aantal inzendingen was enorm! Het aantal te behalen punten bedroeg 50. De jury heeft beslist dat voor een Agfa Box Camera In aanmerking komen: Jac. Maria v. Rassel, v. Asch v. Wljckstr. tO (40 punten), Henny van Door- nevcld, Jullanalaan 11 (40 punten). Henriïtte Staal, Hamersvcld (40 punten), Elb. Hendr. v. Esveld, 't Zand 9 (38 punten), Dora Breedveld, Kon. Wllhcl- minastr. 5 (34 punten). De toestellen worden franco algezonden. Jongens en meisjes van Amersfoort! Volgt trouw onze advertenties in de plaatselijke bladen. Vrij zeker komen wij nog dit jaar met een bijzondere verrassing! OLASTRA's Vischhandel, Ulrechtschestr. 40, Tel. 92 DOOR V1SCHOEZOND EN FRISCM Aartsbroederschap van de H. Familie Parochie O. L. Vrouw Hemelvaart. Het Jaar- of Titellcest van de Aarts broederschap der H. Familie is dit jaar wederom met volle luister en een heerlijk medeleven der leden gevierd in de parochiekerk O. L. Vr. Hemel vaart. De plechtige viering op Zondag werd voorafgegaan door een triduum geleid door den ZcerF.erw. heer Auxen- tius van Schalen O.F.M. Op Donderdag 30 Juni, des avonds om 8 uur waren verreweg dc meeste H. Familieleden aanwezig bij de ope ning van de 3 daagsche oetening. Deze avond werd de leaen in een gloed volle predikatie voorgehouden, d< kunst om te leven, den volgenden dag werd voorgehouden de afschuwelijk heid van de zonde en 'savonds over de kunst van sterven. De leden moeten zoo leven, dat sterven voor allen is een heengaan, een overstappen naar een veel beter leven, een eeuwig leven. Zaterdagavond onderhield de geeste lijke leidsman de leden over „God is liefde". Dc diepe stilte waaronder dc Eerw. Spreker gevolgd werd, moge Z.Eerw. hei beste bewijs hebben ge leverd. hoezeer zijne hoorders onder den indruk van het gesprokene waren. De plechtige sluitingsdag, Zondag 3 Juli. werd begonnen met eene Ge nerale H. Communie der leden. Hierbij ontbraken slechts zij, die of door ziekte of door noodwendige geldige reden verhinderd waren. Aandoenlijk, die lange rijen van meisjes en vrouwen, jongelingen, mannen, vaders en zelfs zeer ouden van dagen te zien optrek ken naar 'sHecrcn liefdcdisch om zich daar te voeden met het Brood des Levens. Gebeden en gesmeekt werd dat dc Algocde God toch de vereeni- ging zal blijven zegenen. Ook de leden, zoowel de overledenen als de levende en eveneens zij die in den middag hun opdracht zullen doen werden in de gebeden niet vergeten. In den na middag werd te 5 uur dc Plechtige Oefening gehouden met feestpredikatie, vernieuwing der opdracht en aanne ming van nieuwe leden. Tot tekst voor de feestpredikatie had de gewijde redenaar gekozen „Wcest niet alleen luisteraars maar stelt ook daden". Een 25-tal nieuwe leden werden geïnstal leerd en met medaille en lint omhan gen. Een pittig woord van gelukwensch werd gesproken door de Eerw. Direc teur Kap. v. Leeuwen. Eveneens werden cenige feestelingen gelukge- wenscht die 25 jaren lid waren en een die 50 jaren trouw lid is geweest. Na dc plechtige oefening werd een plechtig Lof gehouden waaronder een processie met hel H. Sacrament, rondgedragen door den ZecrEerw. heer J. H. Hooy- man, Pastoor der St. Henricuskerk. De processie werd gevormd door een groot aantal bruidjes, bloemstukken, vanen en banieren, misdienaars, pre- fecten(essen) en onder-prefectcn(essen) de leden van den Raad, de Zangaf- deeling, de pas aangenomen nieuwe leden, deze allen voorzien van bran dende kaarsen, cn dc jubilarissen. Achter het Allerheiligste volgden tal van Hcercn Geestelijken waaronder de Herder der parochie, de HoogEerw. Heer Deken L. A. F. X. Fock. Een jubelend „Tc Deum Laudamus" sloot deze plechtigheden. Voor de parochie en voor de H. Familie zijn deze dagen weer een schoon getuigenis geweest van de liefde cn geloofsijver van Amersfoorls Katholieken. Het Bestuur der R. K. Vrouwenbond Afd. Amersfoort herinnert dc deel neemsters aan dc excursie naar Amster dam op a.s. Donderdag 7 Juli, eraan, dat de trein om 9.54 uur vertrekt, dus uiterlijk kwart voor 10 aan hel station dames. Het Bestuur. St. Agneakweekscbool. Examen nuttige Handwerken: H. J. E. M. Al, Alkmaar. A. Cr. Calon, Amersfoort. J. W. Dirksen, Arnhem. A. Doevelaar, Groningen. W. L. Engels, Nijmegen. A. H. Feyen, Alkmaar, G. Glansbeck, Amersfoort. Examen Lager Onderwijs A. Smit. Alkmaar. T. Smit, Groningen. L. v. d. Wijer, Harderwijk. J. Storms. Nijmegen. A. Zcrvaas, Groningen. R. Zcrvaas. Groningen. Voor veilig Verkeer. In de Poort van Kleef kwamen dc bewoners van de Korte Gracht bijeen om gezamenlijk te beraadslagen wat te doeri staat om dc veiligheid voor zich zelf en hunne kinderen te verzekeren. Aanleiding daartoe was de aanrijding van vorige week die gelukkig goed is afgcloopcn doch doodelijk had kunnen zijn wanneer de bestuurder van de auto niet zoo krachtig had geremd. De passage aan weerszijden van de gracht is veel te smal en wanneer men zijn woning uitkomt moet men uiterst op passen voor passeerende auto's enz. Bekend is ook de snelle vaart waar mede de postauto's over de Kortegracht snorren. Nadat diverse meeningen waren geuit werd een commissie van vier personen benoemd, aan wie werd op gedragen een onderhoud aan te vragen bij den Commissaris van Politie. Ver volgens werd besloten een request te zenden aan dc Gemeenteraad om ver betering aan te brengen in dezen on- houdbaren cn gevaarlijken toestand. In overweging werd gegeven demping of overkluizing van de gracht. Dit request werd door dc aanwezigen onderteekend, terwijl dc afwezigen alsnog verzocht zullen worden dit request te teekenen. Terecht werd opgemerkt dat oud heidkunde zeer mooi is doch dit niet mag blijven ten koste van dc veilig heid der grachtbewoners. Ook nict-grachtbewoners zijn gebaat met een doelmatige verbetering daar ter plaatse door de aanwezigheid van het postkantoor en een tweetal Bank kantoren op deze smalle gracht. K. R. O. Door het bestuur van de Katholieke Radio verceniging wordt voor de leden en hulsgcnooten een autotocht geor ganiseerd naar Hilversum en omgeving met bezoek aan Studio en Zender op Zondag 31 Juli. Vertrek van autobusterrein tegenover het politiebureau, 11 uur. Terug 6 uur. De deelname is opengesteld voor personen boven den 18-jarigen leeftijd. Men kan zich daarvoor opgeven tot 15 juli tegen betaling van f 1.35 per persoon bij een der bestuursleden H. J. C. Venings, Pieter Bothlaan 17, C. Tuithof, Langegracht 35, A. Pordon, Vlasakkerweg 60, F. Letschert, Kapelweg 25, H. A. Nieuwendijk, Hooglandschew.9, W. Hagemans, Seringstraat 51, C. van Kalleveen, Leliestraat 40. St. Hubertus. Op de jaarlijks [te Hilversum ge- juden Gymnastiekwedstrijden Kring Oool- en Ecmland Zondag 3 Juli be haalde „St. Hubertus" de navolgende prijzen Heeren le Afdeeling een 2e prijs. Dames le Afdeeling een 2e prijs. Heeren 3e Afdeeling een le prijs. Proficiat. Prijsnoteering Veiling 4 Juli 1932. Druiven 44—47 cent Frambozen 56 cent Roode bessen 31—35 cent Tomaten 7—10 cent Kersen 23-26 cent Aardbeien 11-20 cent Doppers 17—24 cent Peulen 22-26 cent Peulen 22—26 cent Tuinboonen 5— 8 cenl Snljboonen 32—41 cenl Spercieboonen 46—51 cent Wagenaars 30—32 cent Spinazie 11-18 cent Postelein 7— 9 cent Komkommers 7—11 cent Perziken 9—22 cent Wortelen 5— 6 cent Rabarber 3— 7 cent Spitskool 3— 5 cent Bloemkool 5—12 cenl Andijvie 29—36 cenl Sla 12—19 cent Bleten 40—45 cent Sjalotten 1617 cent Look 10—13 cent Burgerlijke Stand. 30 Juni. GeborenHcndrlkus Alber- s, z. v. J. A. v. Keken en H. v. d. Baan Maria Elisabeth Johanna, d. v. H. L. T. Vredenbrcgt en J. A. Len- sen. OndertrouwdW. v. d. Brink en T. Adam F. Heijdens en C. Blok D. v. Loo en J. E. Wouterse W. Jaquet en A. H. Schoonderbcek H. J. S. v. Coevorden en E. H. van Keken H. v. Hunenstijn en H. Slee king R. de Wit en T. L. Htisch W. H. v. Haselen en M. v. d. Zande. GehuwdE. Schaap en J. v. d. Hazel - P. T. v. d. Velde en J. W. Ruijs. Overleden: Maria A. B. Huijsmans,60 Barend Loos, 60 j., echtg. v. J. dc Vogel. I Juli. GeborenEliza Henrietta Ma ria, d. v. W. J. F. A. Ribbcrink en H. C. C. M. Cornelissen Relnhardus Eiberlus, z, v. A. Teunlssen en J. te Kulve Jacoba Theodora, d. v. E Hagcbcuk en O. v. Wageningcn Maria Dlas, d. v. S. Santilhano en M. v. Praag. Overleden: Margareta Ber nard, 20 j. Johann Preisser, 79 j., wedn. v. E. P. W. Homullé. 2 Juli. GeborenPiet, z. v. C. van Straten en H. Marchal Johanna Alijda, d. v. J. O. van de Brug en A. M. Boersen Antonia Hcndrina, d. v. W. H. Knoop en H. Rljkeboer. 4 Juli. GeborenGeertruida, d. v. W. v. d. Geld en E. H. v. Dijl Catrina Theodora Cornelia, d. v. J. C. de Froe en C. Tulen Arend Jan, z. v. I. v. d. Bunt en M. Uuter Erna Helena, d. v. J. C. K. Spruit en W. E. de Bie Maria Cornelia, d. v. J. A. Allers en E. van Eeden. OverledenAart Jan van 't Net, oud 22 jaar, ongehuwd Johan Hendrik A. Rutgers, oud 52 jaar, ongehuwd Frederik Christiaan Bredebachg, oud 3 jaar Albert Gerrit Jan Henarilcsen oud 62 jaar, echtgenoot van G. van Dronkelaar. NATUURLIJK koop Ik dc bcnoodigde vlsch bij: YMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA CO. N.V. T.l.,o*. g,deelt «4e* öfflsct (JtrecbtMheitraat 40 Uit den Omtrek afhankelijk van de daling van de groot- handelsprijzen, die in zekeren zin de waardestijging van het geld aangeeft. Doch speciaal ten opzichte van de vaste rentedragende papieren bestaan er nog andere problemen. De koers der Duitsche obligation is den laatsten tijd belangrijk gedaald. Sommigen staan in de buurt van 20 pet. terwijl de Youngleening 39 pet. en de Dawas- leening 59 pet. noteeren (in Wallstreet). Deze zijn destijds resp. tegen 90 en 92 pet. uitgegeven verschillende origi- neele inschrijvers zullen de stukken nog in hun bezit hebben, doch de meesten zullen zijn verkocht tegen steeds dalende noteeringen. Zij, die zich deze stukken op het huidige niveau aanschaffen, beoogen daarmede een meer dan behoorlijke rente-arbi trage, terwijl zij speculeeren op een beduidende koerswinst. Nu verkeert Duitschland in moeilijke omstandigheden. Vele Duitschers die met hunne financiën niet aan het Reich vastgebonden waren, dus die geen noemenswaardige onroerende goederen hebben in den vorm van huizen of land en die niet afhankelijk zijn van hunne verdiensten uit arbeid alleen, zijn naar het buitenland vertrokken; zij hebben hun bezit voor het grootste :deelte in veiligheid gebracht. De in Httschland woonachtig gebleven rijke Duitschers betalen al een voldoende ig, terwijl zij, die vaste Hooglanderveen Het getuigschrift van de in 1931 aan gevangen melkcursus, uitgaaande van de afd. Hoogland van de A.B.T.B., is dezer dagen aan de volgende leerlingen uitgereiktE. M. Schimmel, Hoogl.veen, 178 p.; A. J. v. Lierop, Hoevelaken, 170'/» p.; P. Kaak, Hcogl.veen, 162p.; W. Th. v. Dijk, Hoogland, 158 '/a P-l A. L. Schimmel, Hoogl.veen, 158'I, p.; A. Traa, Hooglanderveen, 153 p. Nljkerk De heer de V., directeur van de Middenstandscredietbank is afgetreden. Later is gemeld, dat de aanhouding van den heer de V. door de Officier van Justitie te Zwolle werd verzocht, waarop genoemde heer zich bij de po litie tc Amsterdam heeft gemeld. Een en ander zou in verband staan met ontoelaatbare handelingen door hem gepleegd. De spoorboomen bij Slichtenhorst moeten het de laatste dagen weer leelijk ontgelden. Eerst werd het hek naasf de boomen door een tractor met aan hangwagen gerameid, twee dagen later is de afsluitboom zelf weer eens ge heel stuk gereden. Op de markt- 320.000 eieren f2,40 -2.80, 81 big gen f7—10, 6 schrammen f 1418; 103 runderen: kalfkoeien f170—200, kalfvaarzen f 110—155, vet vee lekw. f 0.25-0.30, 2e kw. f 0-23-0.25 p. p. Soest De heer J. G. A. Batenburg, si taris dezer gemeente herdacht den dag waarop hij voor 12'/i jaar dit ambt te Soest aanvaardde. Zijn werkkamer prijkte met prachtige bloemstukken van de ambtenaren. Ook de Brandraad meende dezen dag niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan en bood als stoffelijk blijk van waardeering een electrisch bureau klokje aan. Bovendien bood het personeel var Openbare Werken den jubilaris een luxe kistje fijne sigaren aan. Ook de burgemeester en de beide wethouders alsmede eene commissie uit de leden van den Raad hebben den jubileerenden secretaris stoffelijke blijken van waar deering overhandigd. De jubilaris dankte voor de hulde. Hij was hiervoor zeer erkentelijk. Op de laatste eierveiling waren aan gevoerd pl.m. 8002 eieren. De prijzen liepen van f2.20 tot f2,85 per 100 stuks. De handel was traag. Da Duitsche particuliere schulden. De kwestie der Duitsche particuliere schulden, hetzij op korten termijn, hetzij door de emissie destijds van obligatiën is in een acuut stadium aan geland. De Stillchalte-overeenkomst moet worden verlengd en de betrokken partijen zijn aan het onderhandelen, hoe men deze aangelegenheid verder zal hebben te regelen. Wij zullen dc conferentie, welke hierover gehouden wordt, niet vooruitloopen en wij zullen t.z.t. wel vernemen tot welke regeling men is kunnen komen. Het is onze bedoeling dc hoofdprincipes even te belichten. Hoe het ook zij, de waarde van het geld is de laatste jaren be langrijk gestegen. Een Mark van nu is heel wat meer waard dan de Mark van enkele jaren terug; het is billijk, dat men hiermede rekening houdt en het is te begrijpen, dat men het ge- heelc schulden-vraagstuk, dus niet alleen dót van Duitschland, maar ten slotte -an de geheele wereld, interna tionaal regelt, waarbij de verschillende bezwaren uit den weg kunnen worden geruimd. Het zou dus niet onbillijk zijn om een delgings-factor te bepalen. loozen, aie door het steeds stijgende aantal afgestudeerden, dat elk jaar de werkzoekenden doen zwellen, tot on geveer 12 millioen nietsdoeners wor den vermeerderd, kunnen niet tot 's rijks inkomsten bijdragen; integen deel zij verhoogen de crisis-lasten angstwekkend. De Duitsche Regeering zal dus binnenkort niet bij machte zijn om aan alle verplichtingen te kunnen voldoen en al mag men nog zoo af geven op de luxueuze politiek, die jaren geleden door de verschillende bedrijfstakken en door de publiek rechterlijke lichamen werd gevoerd, het neemt niet weg, dat de huidige in Duitschland zich bevindende Duit schers niet veel meer zullen kunnen opbrengen. Er moet dus op een ge geven moment een afdoende regeling worden getroffen. Men zal Duitschland, ook wat de particuliere schulden be treft, moeten tegemoet komen; men kan de eventueele houding van de Duitsche regeering ongunstig becriti- seeren.... men kan haar gispen.... maar de nood zal ongetwijfeld moeten leiden tot een drastische beperking der schul den. Bovendien zullen volgens Dr. Schacht, meerdere maatschappijen, die door de Stillhalte het hoofd boven water hebben kunnen houden, zij het ook schijnbaar, faillissement hebben aan te vragen, terwijl anderen slechts voor een gedeelte hunne verplichtingen zullen kunnen nakomen. Het billijkste zou dus zijn, dat de Duitsche regeering t.z.t. een zoodanige regeling zou kun nen maken, dat aller belangen zooveel mogelijk zullen worden ontzien. Ten eerste de bovengenoemde norm voor de hertaxatie van de waarde van het geld, die voor elke schuld moeten dienen. Doch speciaal, wat ge noteerde obligatiën betreft, het betalen aan de houders, die tevens origineele bezitters zijn, tegen overlegging van de noodige bewijzen daartoe van den vollen koers, verminderd met het per centage, gebaseerd op de waardestij ging van het geld. Aan hen, die de obligatiën op lagen koers gekocht hebben teneinde een abnormale specu latie-winst te maken, zou de Duitsche Regeering slechts de beurskoers op een bepaald moment behoeven te ver goeden. De in nood verkeerende Duit sche bevolking behoeft toch niet de zakken te spekken van hen, die zich willen verrijken ten koste van anderen I Er is dus ongetwijfeld een faire regeling mogelijk, fair ten opzichte van hen, die bonafide hebben gehandeld en ten opzichte van den Duitschen Staat. De belangen van de speculanten daaren tegen behoeven niet te worden behar tigd zij wisten het risico en zij zullen daarvan de consequenties hebben te dragen. pleziervlucht. Dc oudste deelneemster was mej. Caspers-Meyns uit Wormer- veer. Mej. Caspers is 85 jaar en toonde zich zeer enthousiast. „Wanneer er gelegenheid is naar Indië te vliegen, ga ik dadelijk mee", zei ze. Te Nunspeet passeerden een aantal militaire auto's waarachter kanonnen waren gekoppeld. Vermoedelijk door dat de militairen haar iets toeriepen, keek een 17-jarig meisje, dat per fiets voorbijging om, waardoor zij werd aan gereden. Ernstig gewond werd zij op genomen en hoewel spoedig genees kundige hulp ter plaatse was, mocht dit niet meer baten, reeds spoedig daarna overleed zij. In den ouderdom van bijna 105 jaar, is te Maastricht de oudste ingezetene, Mej. de Wed. Magnee, overleden. Zij was waarschijnlijk ook de oudste in gezetene van ons land. Ex-koning Manuël van Portugal is tengevolge van een keelaandoening, waaraan hij sedert eenlgen tijd lijdende was, overleden. Aan de lersche kust is tengevolge vari een aanvaring met een stoomboot, gezonken het Finsche vlermast-zeil- schip „Melbourne". Elf leden der be manning zijn in de golven omgekomen. Minister Ruys de Beerenbrouck za' op Dinsdag 19 Juli a.s. te half 8 voor de radio spreken over den huidigen toestand des lands. Deze rede zal zoo wel door Hilversum als Huizen worden uitgezonden. Tengevolge van een dijkdoorbraak hebben in Japan ernstige overstro mingen plaats gehad. Er zijn minstens 30 personen verdronken, terwijl vele huizen werden verwoest. Men heeft in een bosch bij Esch het lijk gevonden van een Italiaansch arbeider, die door twee kogels was getroffen. Gebleken is dat hij als slacht offer gevallen is van ltaliaansche com munisten. Nabij Echt is een auto, waarin 6 personen zaten, waarschijnlijk doordat het erg mistig was, achterop een aan hangwagen van een zware transport auto gereden. Twee der inzittenden werden op slag gedood, een werd z\» en de drie overigen licht gewond. Het 13-jarig zoontje van den heer D. te Laren, is in een schuur, naast den paardenstal, in het hooi gestikt. Vermoed wordt, dat de jongen door de warmte is bevangen en achterover het hooi is gevallen. Te Groessen is bij de verbouwing in de R. K. kerk een 21-jarige ar beider, die bezig was steenen te bik ken, onder een grooten steenklomp bekneld geraakt. Denman was opslag dood. Tengevolge van de sterk verminderde vraag naar bankpapier, ziet de firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem zich genoodzaakt haar geheele bank- biljettendrukkerij voorloopig voor drie maanden te sluiten. In verband hier mede is aan zeventig leden van haar personeel voorloopig ontslag aange zegd. 300 ouden van dagen bezochten het vliegveld Schiphol. Velen maakten Naar uit Berlijn gemeld wordt, heeft de Duitsche regeering besloten het in voerrecht van spek en reuzel uit ons land, waarvoor een uitzonderingstarief f bestond, te verhoogen. Men vreest dat hierdoor ,de uitvoer onmogelijk zal worden.' Tijdens een hevig onweer zijn ln Osterwegen 3 op het land werkende arbeiders door den bliksem getroffen. Twee hunner waren op slag dood.de derde werd zwaar gewond. Er ligt bij de Ned. Bank een kwart milliard van particulieren, stil, rente loos te roesten, zouden we haast zeggen. Zeker, het is mooi de vast heid van den gulden, dat er veel goud ligt bij de Ned. Bank, zelfs zooveel, V dat de speculatie er zelfs geen gat in slaan kaft, maar wij zagen het liever rollen. Goud moet reizen, dan is er leven in de economie. Als het stil ligt, is er de dood. De Aardappel. Als ar maar één aardappel meer op de heele wereld was, dan zou toch een bekwaam teler hieruit in tien jaar tijds 10.000 millioen stuks kunnen voortbrengen, en deze zouden op hunne beurt weer voldoende zijn, om de heele wereld van pootaardappelen te voor zien. Opschrift op een Kerkhof. M, Hier heeft de maatschappij Haar macht op ons verloren Hier zijn wij weer gelijk, Zooals wij zijn geboren. Wenken bij het Slapen. Om een rustigen slaap te kunnen genieten, worden de volgende wenken gegeven lo. Ga niet laat naar bed; de rust vóór middernacht is de beste. 2o. Slaap niet te lang, een volwas sene heeft aan 8 uren slaap genoeg. 3o. Vermijd opwinding en gemoeds aandoening voor ge slapen gaat. 4o. Eet niet veel kort voor ge naar bed gaat en drink geen prikkelende dronken. 5o. Slaap niet op uw rug en zoo mogelijk ook niet op de linkerzijde. 6o. Het bed moet niet te hard, maar vooral ook niet te zacht zijn. Een hard bed is beter dan een zacht. 7o. Dek u matig. 8o. Zorg dat ook des nachts frls- sche lucht de slaapkamer kan binnen dringen. Op den onbewaakten overweg tus- schen Geleen en Sweykhuizen is de auto van Jansen uit Schimmert door een trein gegrepen en totaal vernield. De heer Jansen, die zelf aan het stuur zat, werd op slag gedood. Op het traject Beneschau-Unter zijn twee personentreinen in botsing ge komen. Daarbij werden 9 personen gedood en 30 gewond, o.w. 12 ernstg. Het ongeluk had plaats tijdens een hevigen storm, waardoor uitzicht werd bemoeilijkt. Korten tijd na het ongeluk arriveerde een hulptrein ter plaatse. De plaats van de ramp bood een gru- welijken aanblik. De brandweercorpsen uit de omliggende plaatsen |hebben de jammerende en om hulp roepende ge wonden slechts met moeite uit het puin kunnen bergen. De ongeveer 35-jarige J. Steekstra was met zijn 7-jarig zoontje en zijn 18-jarigen broer in een kano, in het Nieuwe Kanaal bij Franeker aan het varen. Het bootje is omgeslagen en de drie inzittenden geraakten te water. De vader, die kon zwemmen, trachtte zijn zoontje te redden, wat echter niet gelukte. Beiden zijn verdronken. Den 18-jarige broer, die zich aan de kano had vastgegrepen, werd door een toesnellenden visscher een hengel stok toegestoken, welken hij bijna be wusteloos nog kon grijpen. De man laat een vrouw en viei kinderen achter. Scherts en Luim Scherp. Verscheidene hofdames, die zeer ge- blanket waren, bevonden zich bij het gehoor, dat de Fransche koning aan den nieuwen Engelschen gezant ver leende. Na afloop vroeg men den am bassadeur naar zijn oordeel over de schoonheid der dames. „Dat kan ik u waarlijk niet zeggen," antwoordde hij, „ik heb geen verstand van schil derwerk." Kazernebloempje. LuitenantIk zal je één ding zeggen, Mulder, jij deugt net zoo min voor soldaat, als een levende paling voor liniaal 1 Een goed getuigschrift. Een goedhartig landheer bemerkte 4 sinds lang dat door zijn tuinier vruch ten en groenten uit zijn tuin gestolen werden. Hij zag zich verplicht hem te ontslaan, doch om wille van de vrouw en de kinderen van zijn ontrouwen knecht wilde hij hem toch een goed getuigschrift geven. Ik verklaar hier bij, zoo luidde het, dat N.N. twee jaar lang mijn tuinman geweest is en dat hij gedurende dien tijd meer vruchten en groenten uit mijn tuin gehaald heeft dan eenig ander te voren. Een wensch. longeheer: Ik hoor, Mevrouw, u hebt vijf dochters. Heb u nooit eens ver- -) ngd een zoon te hebben? Mevrouw, met een zucht: Och ja, al meermalen, al ware het maar een schoonzoon. TE HOUDEN RETRAITEN in het St. Alfonsushuis te Amersfoort. 9—12 Juli. Jongelingen, verg. 16.50 16—19 Juli. Ongehuwde dames middenstand, verg. f 10.— 19-22 Juli. Meisjes, verg. f 6.50 22—25 Juli. Mannen en jongelingen, verg. 16.50. 25—28 Juli. Jongemannen uit de middenstand, verg. f7.50. 30 Juli—2 Aug. K. J. V. Leidsters, verg. f7.50. 4—7 Aug. Ongehuwde dames middenstand, verg. f 10.—. 8—11 Aug. Dames onderwijzeressen, verg. ftO. 13—16 Aug. Heeren middenstand, verg. f 10.—. 18—21 Aug. Handelsreizigers (St. Chrystofiel), verg. 110.—. 22—25 Aug. Heeren onderwijzers, verg. f 10. 27—30 Aug. Heeren Vincentianen, verg. f10. 30 Aug.—2 Sept Maria-Vereenfging, verg. f6.50. 6—9 Sepl. Kweekschool (Meisjes) Arnhem, verg. (6.50. 9—12 Sept. R. K. H. B. S. (Jongens) Arnhem verg. f 6.50). 17—20 Sept. Dienstplichtigen, verg. f6.50. 20—23 Sept. Mulo (Jongens) Utrecht, verg. f6.50. 24—27 Sept. Mulo (Jongens) Hilversum, verg. f6.50. 28 Sept.—1 Oct. Normaalschool Utrecht, verg. f6,50. 3—6 Oct. Mulo (Jongens) Utrecht, verg. f650. Beleefd verzoek zich aan tc melden bij de Directie van Retraitenhuls. Telefoon, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245.

De Eembode | 1932 | | pagina 2