ZOMER-UITVERKOOP BI| VROOM <S DREESMANN Reductie=Bon Allerlei Een greep uit 't groote aantal artikelen, die wij voor spotprijzen Zijden Oamesonderjurken met applique 120 c.M. lang98 Dames directoires, g Dames nachthemden, fijne chlrting mei mooie kleuren gegarneerd 98 C' Datnesjassen, eephlr met geruite kraag, diverse dessins98 cl Sokkenwol, gcmeleerde kleuren, ISO gram49 c' Boerhaven damesverbanden per doos van 12 stuks47'/, C Lingerie katoen, diverse kleuren 80 c!M., per el9'/,c verkoopen Macco heerenpantalons korle pijp, zeer goed model Qraslinnen voor lakens, 150 c.M. breed 24 ct. Prima coupon katoen, 10 cl lang, 90 c.M. breed1.95 Baddoeken, fantasie dessins, pracht- kwaliteil, maat 30X100 C.M. 29 ct. Tennis- en Sport|aponnen, alleen In prima kwaliteit, In wit en gekleurd 10.95—1.892.25 Eiken rookfauteuil met verstelbaren rug4.40 Bljbehoorendc kussens met wolvul ling, zeer mooie damast 3.80 Cocoslooper 60 c.M. breed, zeer sterk 49 ct. Bouclé loopers, moderne dessins 69 ct. Zware kwaliteit gordijn-pluchette, na turel kleur69 ct. Wollen dekens, zeer mooie fantasie dessins, extrazwaar. 150X200cM.3.25 Dezelfde in maat 170X210. .330 Wit laqué opklapbed met prima ge zondheidsmatras 9,75 Uitsluitend tegen afgifte van deze reductie-bon verkrijgbaar, BADHANDDOEKEN wit met rooden rand, zeer zware kwaliteit, maat 60 X 120 c.M. per stuk0.89 met reductie-bon 0.69 Op deze bon zijn hoogstens 6 stuks verkrijgbaar Brengt deze bon mede BERICHTEN UIT AMERSFOORT Missie en Malaise. 't Is nu nog maar een kwestie van een paar dagen. Zondag om 12 uur's middags wordt het busje in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart voor 't laatst gelicht. Onherroepelijk voor 't laatst. Want Maandagmorgen ben ik weg. Terug naar mijne Missie. Wie dus nog iets te geven heeft, om zegen over zijne zaken te verkrij gen of voor welke andere intentie dan ook, doe het spoedig. Vóór Zondagmiddag. In 't busje bij de deur aan de Elle boogsteeg. Hartelijk dank en God loone U G. WANTENAAR, Ap. Prefect v. Basankusu Belg. Congo. Parochie van den H. Henricus. Op 1 October van het jaar 1933 is het 25 jaren geleden dat de Parochie van den H. Henricus voor het Soester- kwartier werd opgericht. Onder Voorzitterschap van den Wel- Eerw. Heer Kapelaan Vernooij heeft zich een comité gevormd dat zich heeft willen belasten met het inzamelen van gelden om op dit gedenkwaardig Jubilé de Parochiekerk een blijvend aandenken van de Parochianen aan te bieden. Het Comité stelt zich voor de eerst volgende dagen alle Parochianen per soonlijk te bezoeken, teneinde te ver nemen op welk bedrag hel maandelijks of anderszins zal mogen rekenen. De inzameling zal dan beginnen de laatste week van juli. Wij vertrouwen dat iedere Parochiaan naar vermogen zal bijdragen, om aan de Parochiekerk een waardig cadeau te kunnen aanbieden. Het Comité is samengesteld als volgt: Kapelaan J. A. Vernooij, Voorzitter, W. A. Hertog, Secretaris en A. Voor- braak, Penningmeester. Aan de Schiinmelpenninckkade werd politiehulp gevraagd, omdat daar bij v. S. met een steen een ruit was ingegooiddoorvoorbijtrekkendestakers. Door den commissaris van politie zijn maatregelen genomen om herha ling te voorkomen. Schietoefeningen Leusderheide. Op 13 Juli van 23 uur lot 14 Juli 1 uur zullen door de Amsterdamsche Vrijwillige Burgerwacht op de Leus derheide nachtelijke |schietoefeningen worden gehouden. En op 19 Juli van 21.30 tot 24 uur door het 5e reg. Inf. Gezondheidscommissie. De Commissaris der Koningin heeft W. A. v. d. Bovenkamp benoemd voor den tijd van vijf jaar tot lid van de gezondheidscommissie. Aan den heer W. G. Klomp is op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid dezer commissie in verband met het bereiken van den 80-jarigen leeftijd. De heer Klomp is bijna 30 jaar lid der Gezondheidscommissie geweest. in 1885 28.75; in 1920: 11.49; in 1925 8.87; in 1930 9.26. Het geboortecijfer gaf aan geboorten per 1000 inwoners in 1885 35.34; in 1920: 29.54; in 1925:22,58; in 1930: 20.16. Als levenloos geboren werden ge noteerd per 1000 geboorten, in 1885 40.2; in 1920: 34; in 1925: 35.4; ir 1930 40.7. Het aantal echtscheidingen bedroeg per 100 huwelijken in 1885: 0.96; in 1920: 2.57; in 1925: 5.47; in 1931: 5.62. De bevolkingstoename hearoeg "n 1885 0.06; in 1920 2.03; in 1925: 0.92 en in 191i0 3.00. De gemeente <vaersfooi. had in 1885: 14.854 inwoners; in 1920 30.805 in woners; in 1925 34.944 inwoners en in 1930:38.549 inwoners. In 1932 werd het getal van 40.000 inwoners reeds overschreden. Zilveren Jubileum Amersfoorts Mannenkoor (A.M.K.) 5 Juli, de officieele datum der op richting van het A. M. K. Memoriam Nic. Hazendonk. Voor het volkrijke Soesterkwartier een ongewoon gebeuren op dezen zwoel-warmen zomeravond en wel ge schikt om z'n bewoners op de hoogte te brengen van dit zilveren feest. Doch ook in het centrum der stad wordt men gewaar, hoe de burgerij dit jubi leum van haar Mannenkoor wenscht mee te vieren Met meer dan gewone aandacht worden de etalages bekeken bij v. d. Burg's Muziekhandel, Vier- dag's Sigarenmagazijn en Fortgens' Fotografisch atelier, v. d. Burg expo seert diverse belangwekkende beschei den uit het bestaan der 25-jarige ver- eeniging en geeft de portretten der drie directeuren van A. M. K., n.b. N. Hazendonk, G. v. d. Burg (den huidigen Dir.) en Piet Tiggers, z'n voorganger. Een grafische voorstelling (teekeningvanden Gemeente-Opzichter: Pastoor) toont duidelijk den groei en ook de schommelingen van het ledental in ;de drie perioden der genoemde Directeuren. Ook de afwijzende be schikking van B. en W. om in de benarde oorlogsjaren in het repetitie lokaal gas te mogen branden, hangt er voor het étalage-zijraam te lezen. De fotograaf Fortgens. lid van het A. M. K., gaf zich de moeite z'n mede leden elk afzonderlijk te fotografeeren en op koper uit te zagen, benevens het heele Bestuur, om de groene tafel gezeten en den Directeur in typeerende houding tijdens z'n directie. Ook de uitgestalde foto's van Directeur en Bestuursleden, elk afzonderlijk, kan men bezichtigen. Sigarenmagazijn Vierdag etaleert diverse kistjes van het speciaal ver vaardigde serie-merk A. M. K., met reproductie der Koor-foto op ieder kistje. Reeds hoorden we, hoe een Dames comité op Woensdagavond in het repetitie-lokaal van 't Boompje een nieuwen vleugel aan het Koor ten ge schenke bood. Sprekend bewijs, dat de leden van A. M. K. tot voldoening hunner respectieve Egaas wekelijks repeteeren. Zoo mogelijk zal deze feestviering de populariteit van A'foorts ^Mannen- koor nog verhoogen. Van onzen kant een: „Ad muitos annos"! Bevolkingscijfers. Het sterftecijfer der Amersfoortsche Examens Nuttige Handwerken, bevolking bedroeg per 1000 inwoners Amersf00rti 5 ju|i (St. Agneskweek- school). Geslaagd de volgende dames: J. W. T. M. Goris, Herwen en Aard A. A. Kluppel, AlkmaarS. J. J. Kreetz, ÜHjUiJMMAiiÉab»-. UithoornW. J. v. Leur, Amersfoort E. J. G. Mieling, Enschedé; S. H. A. Nyman,5 AbcoudeA, B. Okhuysen, Den Haag. AfgewezenGéén. 1 bWttSTCfr'AMgiWjjÜL N 6 Juli. R. Oling, Groningen; B. Pas man, 's GravenlandG. Perk, Emmer- Compascum; Pragt, Emmer-Com- pascum; R. Sandhuyl, Utrecht; G. Scholte, Amersfoort. Afgewezen géén. 7 Juli. T. Smit, Groningen; A. Smit, Alkmaar;J. Storms, Nijmegen; A. Zer- vaas, GroningenR. Zervaas, Gronin gen; L. v. d. Weyer, Harderwijk. Wit-Gele-Kruis Amersfoort. In de maanden October, November 1 December 1932 wordt vanwege de :i jeniging Het Wit-Oele-Kruis te Am.rsfoort wederom een kostelooze Moude-cursus geven voor de leden, Aanmelding moet geschieden vóór 1 September 1932 bij de Wijk-Zusters aan het Wijkgebouw Zand, of bij het Bestuur waarvan de heer C. Hehenkamp voorzitter is en de heer A. Voorbraak, Secretaris. Burgerlijke Stand. 5 Juli. GeborenJohanna Alida, d. v. H. v. Bekkum en H. Woudenberg Arie, z. v. C. Slagt en G. Bongers Aart, z. v. W. v. Beekhoven en G. Brouwer. GehuwdJ. H. W. Warners en M. J. Vrijdag B. W. Kluit £n G. Kuil É.J. Ockeloen en A. Rooke. 6 Juli. GeborenJan, z. v. H. Ger ritsen en J. C. de Graaf Geertruida Johanna Maria, d. v. W. Bunnik en E. J. Gommers Pieter, z. v. S. Feen- stra en D. inkenhaag. Gehuwd: P. Pothoven en H. Bonestroo R. van de Biezen en F. F. Bosman W. A. C. van de Riet en H. E. v. Eeden W. v. d. Beek en A. de Vries. Gymnasium. De examens van het Gymnasium :ijn geëindigd. Van de 27 candidaten zijn er 24 geslaagd. Veiligheidspropaganda. Uit de verkeersongevallen-statistiek te Amsterdam is gebleken, dat de cij fers ten aanzien der schooljeugd een belangrijke daling vertoonen, hoewel het aantal verkeersongevallen en slacht offers onder volwassenen toenam. De autoriteiten meenen dit succes voor een niet gering deel toe te mo gen schrijven aan de op groote schaal onder de schooljeugd gevoerde veilig heidspropaganda. Teneinde ook hier in Amersfoort te trachten goede pro paganda onder de jeugd te voeren, heeft het bestuur der Vereeniging voor Veilig Verkeer na een conferentie met de hoofden van de lagere scholen be sloten, in den a.s. winter een cursus te houden, waardoor deskundigenjaan onderwijzend personeel de theorie en praktijk van de verkeersregels zulten worden uiteengezet. Prijsnoteering Veiling 6 Juli 1932. Druiven 34-39 ct„ Frambozen 29 ct., Tomaten 7-13 ct., Roode bessen 10- 21 ct., Witte bessen 15-16 ct., Kersen 20-26 ct.. Aardbeien 10-17 ct., Snij boonen 25-39 ct., Spercieboonen 38 54 ct., Doppers 10-19 ct., Tuinboonen 4-6 ct., Capucijners 15-22 ct., Peulen 13-17 ct., Spinazie 7-9 ct., Bieten 21- 40 ct., Andijvie 15-30 ct., Sla 12-27 ct., Spitskool 3-4 ct., Bloemkool 5-7 ct., Komkommers 6-8 ct., Rabarber 2-3 ct., Wortelen 3-6 ct., Perzik 6-13 ct. De heer G. Dekker heeft bedankt als secretaris van het plaatselijk Crisis- comité. In zijn plaats is benoemd L. Herschel. Bij een twist in de Anemoonstraat is benut het alarmeerkastje. De ver binding met het politiebureau kwam fluks tot stand en eenige oogenblikken later verleende de politie dienst. Zondag 10 Juli a.s. herdenkt de n. K. Textielarbeidersbond haar 20- jarig bestaan. Het feestprogramma luidt als volgt: 's Morgens om 7 uur H. Mis in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, na de H. Mis gemeenschappelijke H. Com munie, daarna gemeenschappelijk ont bijt. 's Avonds om half 8 feestvergade- ring met optreden van het gezelschap Tula en Johan Schmid—Dl Vista. Waarschuwing. De Commissaris van politie maakt de houders van radiotoestellen en pathé foons bekend met het bepaalde in art. 31 der Alg. Pol. Verordening, dat luidt als volgt: „Het is verboden door middel van een mechanisch bewogen of een elec- trisch loestel, bestemd tot het hoor baar maken van muziek of van de menschelijke stem, geluid te maken in de buitenlucht, hetzij in een lokaliteit, het geluid door openstaande deuren en vensters of andere openin gen in muren of wanden of in deuren, vensters of andere afsluitingen de buiten lucht kan bereiken." De bouw van het nieuwe gymna sium is opgedragen aan de Amers foortsche Aannemersfirma Van Hooge- vest. Toelatingsexamen Gemeentelijke Middelb. Handelsschool met 1 j. c. Aan het toelatingsexamen namen deel Voor de le klasse: 35 candidaten. Geslaagd zijn. W. J. de Baas, J. van Beek, Louise Bellaard, Soesterberg, Antonia H. C. Berg, R, van Dijk, B. Elferink, H. P. Frima, G, H. van Harten, A. Heuveling Bunschoten, H. ten Hoeve, J. C. Hol land, J. de Jager, D. Kollen, H. Neer voort, Johanna A. Nierstrasz, H. Niezen, D. M. Nieuborg, F. W. Nilsson, Soest, E. Nijland, Hilversum, Louise M. de Nijs Bik, N. OHdshoorn, Hamersveld, Margje Peper, H. J. Raat, Hermina Rijn, Woutera Rijn, Anna J. Sluiter, H. Smit, D. Stol, J. R. Tichelaar, Ch. J. F. Westrik, Barneveld. Voor de 2e klasse: 3 candidaten. Allen afgewezen. 25-jarig bestaan Amersfoortsch Mannenkoor. In het feestelijk versierde repetitie lokaal in Café „Het Boompje" stonden in de zaal opgesteld de vrouwen van de leden. Een tweetal hielden een rood-wit doek als scherm voor dat gene wat de groote verrassing was van dezen avond. Nadat allen hadden plaats genomen, het bestuur vlak voor het rood-witte scherm, zongen de vrouwen gezamenlijk op de muziek van „Vlaggelied" een vers en werd vervolgens een prachtige Thürmer-vleugel aangeboden. In een korte toespraak deelde Mevr. Reems mede dat het geschenk voor het koor door alle dames is bijeen gebracht in betrekkelijk zeer korten tijd en een bewijs is van allen eerbied en liefde voor het koor. Mevr. Reems sprak de hoop uit dat bestuur en leden van het koor lange jaren ge bruik zullen mogen maken van dit instrument. De heer R. Koerselman, voorzitter, sprak een dankwoord. Nadat de directeur, Gerrit Burg, in een geestig speechje ook dank en hulde had gebracht aan de dames, verzocht Mevr. Reems den directeur het instrument in gebruik te willen nemen. Dat er den verderen avond een ge zellige en opgewekte geest heerschte' vanzelfsprekend. Morgen, 9 Juli, is het 40 jaar ge leden, dat de heer W. A. van den Bovenkamp aan de Universiteit te Utrecht tot Apotheker werd bevorderd. Hij vestigde zich te Amersfoort in de voormalige Apotheek van Henri San ders aan de Kampstraat en verhuisde na twee jaar naar de Utrechtschestraat. De heer Van den Bovenkamp was langen tijd voorzitter van hel departe ment Utrecht der Maatschappij tot bevordering der Pharmacie. De heer Van den Bovenkamp was geruimen tijd leeraar aan de Industrie- en Huishoudschool en heeft circa 100 leerlingen opgeleid totapoth.-assistente. Hij is voorts nog lid van de Gezond heidscommissie en Voorzitter van het Ziekenfonds. Eierveiling Amersfoort. 8 Juli 1932. Aanvoer 33000 stuks. Kleur Gew. p. 1000 Prijs per 100 Gem. 40-60 °/0 br. 50-52 f 2.59 20 50—52 f2,50 25-45 52—54 f 2.67- 65, 54—56 f2.73 56—58 f2.71 58—60 f2.72—2.77 60-62 f 2.78-2.1 n 58-60 f2.90 60-62 (2.93—2.! 62—64 f3.04—3.- Hoenderpark gem. 20"/» brr. 60—62 f2.82 Wit Hoenderpark 56—58 f 2.75 58-60 f 2.82 62-64 f2.96 Eendeieren 6870 f2.15 Handelsavondschool. GeslaagdC. Ames, H. M. Aubel, Drlesje v. Beek, Maria J. v. d. Berg, H. v. d. Bor, A. C. ter Burg. J. Dljksma, G. M. Erdbrink, J. J. de Heus. W. Heij- ligers, Cornelia de Jongh, J. O. Knijn, G. Kraan, A. Lambrechts, O. H. Lap- pain, H. A. Nichting, P. A. Rijs, Jan netje Vernhout, W. Th. Verhout, Jo hanna H. Wensink, M. L. v. Wester- laak, Catharina H. Zwarteveen. Voor het gehouden examen voor Engelsche handelscorrespondentie,Mer- curius, slaagde de heerP. v. d. Herberg, leerliftg van erkende Pontschool, di rectrice A. Stekelenburg, Frederik van Blankenheimstraat 21, hoek Beeken- ateinschelaan. Voor het examen L. O. slaagde aan de St. Ludgeriuskweekschool te Hil versum onzen stadgenoot de heer H. P. Smeets. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Zondags- en nachtweekdienst Apotheek. M. Kamerling, Utr.weg 35, tel. 142. H. J. Kolk, Berkenweg 15, tel. 579. E. J. G. Mertens zur Borg, Zuidsingel 36. tel. 1225. De zaak in rijwielen, banden en onderdeelen van den heer P. v. d. Uit hoorn is verplaaftt van Krommestr. 30 naar 32. Gisterenmiddag had onder zeer groote belangstelling de opening van deze nieuwe zaak plaats. In deze groote ruimte komt de verscheidenheid van onderdeelen beter uit dan voor heen, terwijl een keurcollectie rijwielen wachten op verwisseling van eigenaar. Ook de traditioneele openingsbloemen- pracht was rijkelijk aanwezig. In het nieuwe kwartier aan de Hel lestraat opende de heer A. Gerth in de St. Jorisstraat 16 hoek Torenstraat het gezellig ingerichte café „Toren- zicht". Het geheel is smaakvol, ook is er een mooie zaal disponibel voor bruiloften, feesten of kleine vergade ringen. De belangstelling was voor den eigenaar bevredigend. De Kei. Dat zelfs in het verre Californië de verplaatsing van onze vermaarde kei de aandacht trok, bewijst het volgend stukje overgezet overgenomen uit de San Francisco Chronicle van 5 Juni 1932: „De Hollanders eeren een kei uit den Ijstijd. „De weinige steenen uit het Ijstijd- perk in Nederland aanwezig worden door het volk bekeken met een waar deering en belangstelling, welke grenzen ean vereering. „Onlangs was de geheele stad Amers foort uitgeioopen om zoo'n oude kei te eeren. Zij werd overgebracht van het park tegenover het politiebureau naar 't plantsoen bij de Meisjesschool, en met het oog op de belangrijke ge beurtenis, maakte de Burgemeester ei een feestdag van, en er was een groote optocht door de voornaamste straten. „De kei werd getrokken door een tractor en meisjes van de scholen in haar Zondagsche kleeren liepen er naast en trokken aan gekleurde linten. Achter de kei wandelden de notabelen onder de muziek van de Beiaard en van Muziekcorpsen. „En toen de kei op haar plaats werd gelegd, huldigde de Burgemeester Graaf Van Randwijck deze in een vlot ge dicht op rijm. Vervolgens zongen alle aanwezigen het keilied voor deze ge legenheid door den Stadspoëet ge schreven. „Daar in Holland een feest zonder eten niet volledig is, werden verver- schingen rondgediend door de plaatse lijke winkeliers. „De geschiedenis van de kei is bi zonder belangwekkend. „In 1661 won een Amersfoortsch bur ger een weddenschap om 3000 gld. dal hij de kei zou kunnen halen van haar plaats op de heide naar het midden van de stad. Tijdens den Oorlog met Frankrijk in 1672 werd de kei in den grond gestopt maar in 1903 op gegraven. Zij kreeg toen een eereplaats op de Varkensmarkt. Vandaar werd zij gesleept naar het plantsoen bij het politiebureau en op een voetstuk ge plaatst." Zonnebrand Doorzitten PUROL bij Wielrijden.) Hoevelaken In den nacht werden de bewoners in de Kerkebuurt in hun rust gestoord door het luid schreeuwen van een var ken. Bij onderzoek bleek, dat een jonge zeug, van den landbouwer A. v. L., zwaar gewond aap den kant van den weg lag. Het dier was door de afras tering van het weiland gebroken en op den weg door een auto aangereden. Het bezweek spoedig aan de be komen verwondingen. Hoogland Een 52-jarige ambtenaar van het Amersf. Armbestuur, wonende alhier, had zich te verantwoorden wegens geld- verduistering ten nadeele van de Ned. Herv. Diaconie. Van 1 Januari 1927 tot 1932 was verdachte administreerend taureeren. Verdachte ontving dit geld, rond duizend gulden, doch gebruikte het gedeeltelijk in eigen gezin. Verdachte had met het benadeelde kerkbestuur een regeling tot terugbe taling getroffen. Als zekerheid geldt nu een levensverzekering op verdaclite's naam gesloten. De Rechter achtte het feit van ern- stigen aard, en vorderde vijfmaanden gevangenisstraf. Mr. Wierda trad als verdediger op en vroeg zich af, of het recht van straf vervolging niet vervallen was door de regeling welke verdachte me» het kerk bestuur heeft getroffen. Pleiter wees er vervolgens op, dat verdachte in zeer armoedige omstandigheden verkeerde en misschien meer hulp noodig had dan degenen, die van verdachte's eigen armbestuur werden geholpen. Verdachte heeft een zoon, die voortdurend ver pleging behoeftverd. is van beperkte geestelijke ontwikkeling en de kerk voogdij blijkt met een en ander reke ning te hebben gehouden. Zij was, toen de feiten waren ontdekt, voor een re geling te vinden. Komt verdachte in de gevangenis, dan zal hij aan zijn verplichtingen niet kunnen voldoen. Pleiter verwacht van gevangenisstraf ernstige nadeelige gevolgen en dringt op clementie aan, voorwaardelijke straf verzoekend. Sluit men verdachte op, dan ondervind! de kerkvoogdij het volle nadeel en wordt den zoon de zoo noodige verpleging ontnomen. Uit den Omtrek Hamersveld Vrijdag 15 Juli hoopt onze dorps- ;enoot, de Weleerw. Heer Herman ichimmel, van de Congregatie der Priesters van het H. Hart te Neerbosch de H. Priesterwijding te ontvangen uit de handen van den Bisschop van den Bosch. Zondag 24 Juli, 's morgens om 10 uur (zonnetijd) hoopt de jonge priester zijn eerste plechtige H Mis op te dragen in de parochiekerk van St. Jozef te Hamersveld. Gedurende de reis met den nacht D-trein Amsterdam-Berlijn is de hoofd vertegenwoordiger van een Nederland- sche firma te Berlijn van f22.000 be roofd. De bestolene bemerkte later het verlies van zijn portefeuille, waarin zich het geld bevond. Naar hij mede deelde had hij voorbij Bentheim zijn slaapcoupé opgezocht. Hij had de deur achter zich gesloten. De portefeuille zat in zijn jas, welke hij aan den kap stok had gehangen. Vermoed wordt dat een internationale treindief de por tefeuille in den loop van den nacht heeft gestolen. Over geheel Oost-Pruisen heeft een hevig onweer gewoed, dat in het bij zonder het Zuiden en het Oosten der provincie geteisterd heeft. In de dis tricten Rastenburg, Neidenburg en Stuhm werden eik een arbeider door den bliksem gedood. Vele boerderijen werden door den bliksem getroffenen zijn in vlammen opgegaan. Veel vee is omgekomen. Het onweer ging ge paard met hevigen hagelslag, waardoor veel schade aan de gewassen werd aangericht. In één dorp werden 240 vensterruiten door de hagel verwoest. Te Neusalz aan de Oder werden na een inbraak in de stedelijke spaarbank de drie daders na een hevigen strijd gevankelijk weggevoerd. Tot groote verbazing van de politie bleken twee van de daders zeer geziene burgers van het plaatsje te zijn. Een van hen was n.l. een tandarts, wien den vorigen avond een serenade was gebracht we gens zijn bijzondere verdiensten. Aan boord van een Anterikaansch vrachtschip, dat een lading springstof fen aan boord had, heeft een ontplof fing plaats gehad, waardoor 13 leden van de bemanning om het leven zijn gekomen. Het schip bevond zich in de nabijheid van de ^Philippijnen. Silezië en Oberlausitz zijn door he vige onweders, gepaard gaande met een sterken regenval en hagel geteis terd, waardoor ernstige schade werd aangericht aan den oogst. Verscheidene personen werden door den bliksem getroffen en gedoodeen groot aantal huizen brandde geheel af. Ook de door den regenval veroorzaakte overstroo mingen hebben ernstige schade aan gericht. De kruiser voor Ned. Indië, waar van de bouw aan Wilton-Fyenoord Is gegund, zal op stapel gezet en afge bouwd worden op de nieuwe werf van Wilton le Schiedam. 800 man zullen gedurende drie jaren werk kunnen vinden bij dezen bouw. Van de zeven millioen gulden, die met dezen bouw gemoeid zijn, zal een zeer groot deel in den vorm van arbeidsloon worden uitbetaald.

De Eembode | 1932 | | pagina 2