U DENKT Transpireerende Voeten, Allerlei aan VISCH en tevens aan de naam GLASTRA. Het ALLERBESTE tegen de BILLIJKSTE prijzen, daaraan danken w|j ons succes. EIGEN INKOOPBÜREAÜ TE IJMUIDEN VFRVHF V1VH T"rbot- T#nS> Griet, Zalm, Heilbot, Schol. Bot, Viach-carbonade, Kabeljauw, Schelvisch, enz. enz. Gebakken viscb, T LAJvlIL f IJvll Gerookte viscb, Stokvisch, Zoutevisch, Croquetten, Vischcoaserven, Glastra's Delicatesjes, Gemarineerde Haring, Rolmops PRIJSVERLAGING VISCHCONSERVEN 25—40 PROCENT. Voorjaar en zomer: Eet nu viscb, voedzaam, licht verteerbaar. IJmuider Vtachhandel H. Glastra Co. N.V., Utrechtschestraat 40, Telef. 92 Eet meer ViscbDan blijft ge slank, gezond en frisch 1 In de Zaterdagmorgen ais spoed- etschend gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd medegedeeld dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de aankoop van T. van Daal van het perceel Wcstsingcl 17. Evencen: is goedgekeurd het Raads besluit om, aan de R, K. Par. van den H. Fr. Xavcrlcs en O. L. Vr. Hemel vaart voor de stichting van een school in eigendom over te dragen het terrein aan het Dupontplcin. Bij Kon. besluit Is goedgekeurd het Raadsbesluit tot onteigening in het Zogstraatkwartier. Bij dc bcgrooting zal worden be handeld een adres van dc Afd. Amers foort van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, houdende verzoek om subsidie en een adres van het Bestuur van het Ziekenfonds „Amersfoort", houdende verzoek om een subsidie voor de Polikliniek voor tandheelkun dige hulp. Een schrijven van dc N.V. Solomile, waarbij verzocht wordt ccn onderzoek te doen instellen waarom bij den bouw van het gymnasium het buitenlandsche product Heraklith gebruikt wordt, In handen gesteld van B. en W. ter afdoening. In antwoord op een ver zoek van den heer Spiekermann werd toegezegd dal het resultaat den Raad zal worden medegedeeld. Na een geheime zitting werd met algcmccnc stemmen en zonder dis cussie aangenomen een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot Jhct aangaan van een dading met den heer Fell* te Amsterdam, waardoor ont bonden wordt dc overeenkomst tot verkoop van terreinen aan de Helle straat en Plantsoen, voorzoovcr die nog niet zijn bebouwd. De gemeente ontvangt een schadeloosstelling ten bedrage van 17000 plus de nog ver schuldigde kosten van rioolaansluiting enz. De heer Felix betaalt dc kosten der dading. Hierdoor krijgt dc gemeente de vrije beschikking over het bouwterrein tus- schen Hellestraat en Plantsoen. Reeds meer dan 40 personen wer den verbaliseerd wegens het fietsen zonder rijwiclplaatje. Dc leden van de R.K. Werklieden- verccnlglng St. Jozef worden eraan herinnerd dat morgen, Woensdagavond, van half-8 tot negen uur nog gelegen heid bestaat zich op tc geven voor deelname naar de Districtsmeeting te Hilversum. Prijs 50 cent retour, werk- kuozen 25 cent retour. Barnevold Terwijl dc knecht van landbouwer van Dijk, te Kallcnbrock, voor zijn Etroon ecu vracht rogge wilde blnnen- len, sloeg het paard op hol en kwam al spoedig met een ijzeren hek in bot sing. Ongelukkig genoeg kwam de be rijder, een 20-jarig jongmensch, met de scherpe spijlen van dit hek in aan raking, waardoor hij aan beide beenen hoogst ernstige verwondingen bekwam. Eemnes De rekening dezer gemeente, dienst 1931 wijst de volgende cijfers aan: Gewone dienstOntvangsten f53.507.91 Ultg. f47.286.24. Batig saldo 16.221.67. Kapltaaldlcnst: Ontvangsten 119.058.74. Uitgaven f 19.048.74. Batig saldo f 10. Burgerlijke Stand- 5 Aug. GeborenCornelia, d. van P. Herman en A. Weevers. Eleonore Constance Mary, d. van P. S. Brcu- ning cn C. M. Williamson. Overleden Lucas Pcsle, 51 j., wedn. van E. lansen. 6 Aug. Ocborcn: Gcrril Cornells, z. van F. M. Wllteveen cn H. v. Breuk. Minne, z. van T. Wagenaar enW. P. J. Verburg. 8 Aug. GeborenLouisa Frederika, d. van L. v. Alphen en G. W. Alden- kamp. Hetty Mary, d. van G. P. Kroes en A. v. d. Zee. Alexander, z. van N. Versleeg en G. v. Oostrum. Alida Wilhelmina, d. van H. Hoks- bezgen en A. C. M. v. Dijk. Sophia Pctronella Johanna, d. van j. Bottcr- blom en F. J. S. W. v. Kallcveen. Qcrritic, d. van J. Post eu H. Cocnen. Plctcr, z. van A. Timmerman en A. Hienekamp. Overleden Berend Scholten, 72 j.. wedn. van A. Lubbers. Catharina Boerendans, 71 j., wed. van C. v. Esveld. Maria Calis, 61 j„ echtg. van II. Rijndcrs. Groenteveiling prijsnoteering 8 Aug. Druiven 34—37 ct-, Tomaten 4—7 ct., Roodc bessen 13—17 cl., Zwarte bessen 8—10 ct., Yellow 16—22 cl., Mr. Gladstone 12 ct., Kruideniers 13—23 ct., Meloenen 22-35 cL, Per ziken 12 ct., Spinazie 6—13 ct., Pos telein 8—13 ct., Snijboonen 12—17 ct. Sp.boonen 8—15 ct., Capucijncrs 14- 18 ct., Bloemkool 9—13 ct.. Groene kool 2—4 ct., Komkommers 2—5 ct., Wortelen 5—7 ct„ Rabarber 2—3 ct., Sla 6-14 ct., Andijvie 10-21 ct. Maarn Het is een jaar geleden, dat de Jeugd- herberg „de Zonheuvel" geopend werd. In deze Jeugdherberg vonden ruim 4000 overnachtingen plaats. Er werden ruim 3000 maaltijden genuttigd. De levensmiddelen welke hiervoor benoo- digd waren, werden betrokken van leveranciers uit Doorn en uit Maarn. Maartensdijk. Toen de veehouder H. Spelt de ronde deed, bemerkte hij dat zijn groote hooi berg in brand stond. Direct werd de brandweer gewaarschuwd, die betrek kelijk spoedig arriveerde. Den gehcclen nacht is men bezig geweest. Huis en stallen bleven aangetast. Naar wij vernamen, is de hooiberg, die 90 voer hooi bevatte, verzekerd. IMlJkerk De Paardensportvereeniging „Nijker": Vooruit" is voornemens op Woensdag 7 September een Groot Nationaal Con- cours-Hipplque en springconcours te houden. Marktbericht. Aangevoerd 240.000 eieren 13—13.50. 56 biggen f7—9; 103 runderen: kallkoeien f 150—200, kalivaarzen 180—130, vet vee Ie kw. f 0.28-0.30, 2e kw. 10.25-0.28, vet- koeien 1190-230. 23 nuchtere kal veren: mestkal veren f8—14. slacht- kalveren f 1—3. Soest Door de politie werd een dronken zwerver aangehouden. Bij fouilleering werd een flesch brandspiritus op hem gevonden. De buitenplaats Middelwijk werd bij veiling ingezet op f61.550. Afslag Woensdag 17 Augustus. Handen en Oksels behandeld men met Purolpoedcr. Dit Is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 cent. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Uit den Omtrek Bunschoten Te Utrecht slaagde voor Middelbaar Fransch A, Mej. C. Wessels. Soesterberg Op de vragen van den heer Braat, lid der Tweede Kamer, betreffende het belasten van een te pensiontteeren kolonel bij de artillerie der landmacht met de functie van directeur van het nlct-mililaire luchtvaartbedrijf te Soes- tetberg, heeft de minister van Defensie geantwoord Met ingang van 15 Augustus 1932 zal een kolonel-titulair der artillerie den militairen dienst met pensioen verlaten. HIJ wordt daarna krachtens arbeidsovereenkomst belast met de de vraag bedoelde functie. Bedoelde persoon is thans oud. Hij zal als belooning voor zijn nieuwe werkzaamheden, naast het wegens lang- durigen dienst verleend pensioen, salaris ontvangen. Het pensioen bedraagt vier duizend gulden per jaar; het salaris eveneens vier duizend gulden per jaar, vermin derd met de algemeene tijdelijke korting. Voor bedoelde betrekking kan niet iemand anders worden aangewezen, omdat de aangewezene de niecst ge schikte is. Bovendien gaat deze be noeming gepaard met een reorganisatie, welke tot bezuiniging leidt. 9 jaar Woudenberg Door de Genie is een maatregel getroffen, die voor velen onzer inge zetenen buitengewoon hinderlijk is. Zooals bekend was de Liniedijk onder deze gemeente sinds menschenheugenis voor het verkeer opengesteld, zonder dat ooit eenige belemmering in den weg werd gelegd. Neringdoenden die hunne klanten langs dc Linie bezoch ten, konden door de verbindingen over de Beek, zooals b.v. het Schapenbrug getje, ook dc ten Oosten van de Beek wonende menschen gemakkelijk be reiken. Hieraan schijnt thans ccn einde tc zijn gekomen. Aan het begin van den dijk, aan den Rijksstraatweg, zijn palen geplaatst ter afsluiting en allen, die zich dezer dagen langs den dijk be gaven, werden onherroepelijk terugge stuurd. Zij mochten zelfs de brug niet passccrcn. Hierdoor worden b.v. de neringdoenden geducht gedupeerd, want zijn zij genoodzaakt vaak een heel groote omweg te moeten maken. Echter wordt door dezen maatregel een eigenaardige toestand geschapen. Over de Droffelaarsche sluis is ruim 60 jaar geleden voor rekening der ge meente het z.g. Schapenbruggetje ge bouwd cn voor enkele jaren terug nog geheel vernieuwd. Dit wijst er toch wel op, dat de Liniedijk voor het verkeer openstond, want anders zou toch van gemeente wege een dergelijk werk niet zijn uit gevoerd. Dit zou dan toch geen zin gehad hebben. Wij vernemen, dat het gemeente bestuur zich reeds om Inlichtingen tot de Oenie heeft gewend, aangezien be twijfeld wordt, of de genomen maa* regelen wel gerechtvaardigd zijn. (Amersf. Dagblad.) Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Door de medewerking van Kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen en onder goedkeuring van Dom Luigi M. Perego O.S.B., Abt-Generaal der Zusters Benedictinessen van de Priory „Regina-Pacis" te Schootenhof bij Ant werpen. heeft, op Ons verzoek, het KapitteldezerBenedictinessen te Schoo tenhof er in foegestemd zijn klooster en zijn leden in dienst te stellen van het vrouwelijk jeugdwerk en verderen vrouwelijken charitatieven en socialen arbeid in het Aartsbisdom. Met volledig toestemming van den Abt van Affighem is Dom Constantinus J. M. Bosschaerts O.S.B. door Ons reeds belast met de uitvoering van maatregelen verbonden aan de neder zetting van de bedoelde Stichting in Ons Aartsbisdom. Tengevolge daarvan zal Ons Aarts bisdom met een dubbele Stichting verrijkt worden, daar dit klooster be staat: Ie. uit Contemplatieve Benedic tinessen, die naast haar streng be schouwend leven zich wijden aan de geestelijke en sociale vorming der toe komstige Oblaten 2e. uit leden, Obla ten genaamd, die, na hare Opdracht en het verlaten der Vormschool, zich geheel wijden aan het veelzijdig leeken- apostolaat, Voorloopig blijft de Priory zelf der Benedictinessen, met de daaraan ver bonden Vormschool, nog te Schooten hof, totdat in Ons Aartsbisdom een geschikte plaats voor huisvesting van de Priory is gevonden. De thans reeds gevormde Oblaten zullen haar Centraal Oblatenhuis openen ie Utrecht, Maliebaan 16. De voorbe reidende maatregelen zijn reeds in die rtate gevorderd, dat Wij binnen zeer korten tijd den datum van opening kunnen mededeelen. Rector B. H. de Groot van Amersfoort hebben Wij op gedragen de zorg voor het Oblaten- huis te |Ulrecht en het toekomstig apos tolaat der Oblaten in het Aartsbisdom. De stichting werd begonnen te Rouaan (Normandië) in 1825. Tengevolge der Fransche Wetgeving op de kloosterorden weken de Moni- alen in 1901 uit naar Engeland, waar de congregatie door armoede begon te kwijnen. In 1921 was zij op enkele Zusters na uitgeput. Na deze periode van inzinking wist de Communiteit zich echter te her stellen en zich onder leiding van den Benedictijn Dom Constantinus Bos schaerts met enthousiasme te bezielen voor het groote ideaal: „De hernieu wing van het christendom door middel van het leeken-apostolaat" d.w.z.de deelname aan de katholieke actie in hiërarchisch verband, waartoe de ker kelijke autoriteiten herhaaldelijk de katholieke mannen en vrouwen op roepen, en waarvan de H. Vader Paus Pi us XI zegt, dat deze actie niet wil lekeurig gevoerd worde, doch, „dal men zich daartoe voorbereide door cene degelijke, godsdienstige, zedelijke en intellectueele vorming". Dom Bosschaerts bereidde de Moni- alen voor tot verwezenlijking van dit Ideaal, cn richtte voor de communiteit een nieuw klooster in te Schootenhof bij Antwerpen, waar deze zich in 1926 vestigde. De definitieve autorisatiebrie- ven tot vestiging werden gegeven den 15 Juni 1925 door Z.Em. Kardinaal Mercier, en den 22 Januari 1930 door Z.Em, Kardinaal van Roey, Aartsbis schoppen van Mechelen. In 'l i t begin van 1927 werd aan de Priory te Schootenhof |een Vormschool voor vrouwelijke leekenapostelen ver bonden, De Benedictinessen, hoewel zelf een streng contemplatief leven leidend, aarzelen niet, om, na zich zelf degelijk daartoe tc hebben bekwaamd, dc poor ten van haar „Schola-Dei" wijd te openen voor de katholieke jonge vrou wen, die zich aanmelden, om ze Ie onderrichten in alle godsdienstige en sociale vakken, noodig voor haar apos- gevestigd zijn en zullen alle diensten tolaat in de wereld. En zij gaven daar- worden ondergebracht, die betrekking door 't bewijs, dat men een intens hebben op het Diocesane vrouwelijke inwendig leven kan leiden en tevens een open oog hebben voor de tijd- nooden en een sterk verlangen om daarin te voorzien. De Vormingstljd duurl een halfjaar postulaat en een jaar noviciaat, dat zoo noodig wordt verlengd. De aspi ranten worden als internen behandeld, worden na bovengenoemden proeftijd als Oblaten opgenomen in de Orde, hebben dus deel aan al de geestelijke voordeelen der Benedictinessen. Deze band blijft later de groote moreele kracht, als zij haar werkkring hebben in de wereld, wanl steeds blijft het Tehuis der Oblaten, dat aan het klooster verbonden is, voor haar geopend, om nieuwe geestelijke kracht te verzamelen. En niet alleen geestelijken en moree- len steun, ook lichamelijke verzorging zullen zij hier vinden, wanneer zij zich, door ziekte of ouderdom, uit het actieve leven moeten terugtrekken. Waarom, alvorens het actieve leven in tc gaan, eerst een vorming bij contemplatieve kloosterlingen Omdat het onmogelijk is eene Martha te zijn, indien de ziel niet geleerd heeft tijdens het werk aan de voeten van Jezus te verwijlen; Omdat het onmogelijk is: licht- draagsters te zijn en van eigen genade staat voortdurend aan anderen mee te deelen, als de vlam van het ziele-leven niet wordt gevoed. Een vormingstijd, besteed aan studie van: Liturgie, Latijn, Schriftuurkennis, Dogmatiek, Gregoriaanschen zang, Kunst, Kerkgeschiedenis, Maatschappij leer, Opvoedkunde enz., mag niet overbodig genoemd worden voor haar, wier streven het ishulp te verleenen overal waar tekort aan priesters of teveel aan priesterlijken arbeid het apostolaat van daartoe gevormde lee- ken noodzakelijk maakt. De Oblaten zijn de strijdkracht van Koning Christus; gedisciplineerd in de Koninklijke Vormschool, waar zij geadeld door een schoon harmonieus leven en verwarmd door 'I hartelijk communiteitsleven der Monialen toegerust worden om de lasten te dragen van 't vol-bedrijvig modern- maatschappelijk leven. Hier worden zij ten volle bedreven in de Christelijke Krijgskunst, wier grondslag is: zelfverloochening. De Oblaat is noch een halve kloo sterling, noch een halve wereldling. Zij hebben een heel aparte door de Kerk erkende en gewijde Roeping. Zij hebben een eigen schoone en belang rijke taak in het groote Lichaam der Kerk. Zij zijn als 'l warme bloed, dat 't hart uitstuwt naar alle organen, drij vend geheel het organisme. De Oblaten zijn het, die uitgestuwd door de Centrale, mee willen helpen om de maatschappij te hernieuwen in Christus. Zij zijn het, die in dit groot organisme alle vertakkingen voeden met den waarachtigen Christengeest, de oude, uitgewerkte denkbeelden uit wisselend tegen nieuwe door frisch- opbloeiend Kerkelijk en artistiek leven. Trouw aan haar naam Oblaat, d.i. Opgedragene aan God,(offeren zij alles op: tehuis, vrienden, bezit, om alles dienst te stellen van Koning Christus. De Oblaten, die in de Benedictijner Orde zijn opgenomen (als leeken) en ermee verbroederd zijn, willen de intensiteit uitdragen, zooals dat ook geschiedde in de Middeleeuwen, toen hetOblatenwezen sterk en bloeiend was. De geheele Stichting van Monialen en Oblaten is Diocesaan, en slaat rechtstreeks onder jurisdictie van den Aartsbisschop. Als volgt is het kloostercomplex ngesteld Aan het hoofdde Priorin der Benedictinessen met haar Kapittel. Verder twee Monialen: Novicenmees- teres, voor de vorming van Novicen der Contemplatieven, en de Oblaten- Moeder, voor de vorming van Aspi rant-Oblaten, die bijgestaan worden door de verscheidene Monialen-pro- fessoren. Aan het Klooster der Contemplatie ven is verbondenDe Centrale der Oblaten beslaande uit Schola-Dei Vormschool Oblaten) 2. Het geestelijk Tehuis voor de Oblaten in het apostolaat 3. Het Rusthuis der Oblaten 4. Een Qastenkwartier voor een ieder, die den Liturgischen Cyclus wenscht mee te vieren, of Liturgische studiedagen w»l volgen. Het Aartsbisdom heelt een Centraal Oblatenhuis van gevormde Oblaten, die onder Onze leiding zich beschik baar hebben gesteld voor het leeken- apostolaat onder de Vrouwelijke Jeugd, cn eventueel andere Vrouwelijke In stellingen, die haar door ons zullen worden toegewezen. In dit Centraal-huis, onder leiding van den Algemeen Bestuurder Rector H. de Oroot, zal het Secretariaat jeugdwerk. Een plan is in sludie, om, indien mogelijk, bij verdere uitbreiding van het werk, ook gewestelijke cellen te vormen van Oblaten, die rechtstreeks onder leiding van het Centraalhuis werken en voeling houden met de plaatselijke Directeuren van u~* vrouwelijk jeugdwerk. Deze omvangrijke opzet bevelen Wij ondertusschen in de vurige gebeden en bijzondere sympathie van Onze Gees telijkheid en Geloovigen aan. t J- H. O. JANSEN, Aartsbisschop van Utrecht. Aartsbisdom Utreckt. Benoemd tot pastoor der St. Augusti- nusparochie te Utrecht Pater S. van Nunen, thans kapelaan der parochie. De Zeereerw. Heer J. K. C. Wouters is benoemd tot pastoor te Nieuwendam. Voorts is benoemd tot pastoor der parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Utrecht de ZeerEerw. Heer G. A. F. van Engelen, thans pastoor te Nieuwendam, terwijl de Zeereerw. Heer Duynstee benoemd is tot kapelaan der St. Augustinusparochie te Amster dam. Binnenland De Eem. Burgemeester en Wethouders van Baarn hebben den Besturen der schillende vereenigingen, die request inzonden bij den Gemeenteraad naar aanleiding van het vervuilde Eem- water laten weten, dat zij zich tot Oed. Staten en dat College hebben gewend, en dat door hen met aandrang is verzocht, alle ten dienste staande middelen te willen gebruiken om aan de onderwerpelljke verontreiniging, welke h.i. wordt veroorzaakt door fa briekswater uit Veenendaal en Ede, spoedig en afdoende een einde Ie maken. Inmiddels stelt de Gezondheidscom missie voor Baarn een onderzoek naar het water in, waarvan de uitslag I W. nog niet bekend is. Querido. In de Boerhaavekliniek Ie Amsterdam is overleden de Nederlandsche letter kundige Israël Querico. Is. Querido, die geboren is 1 Oct. 1872, was eerst horlogemaker, muzi kant, diamantklover, juwelier en jour nalist en had een moeilijke, worstelende jeugd waarvan hij veel verteld heeft in zijn boeken Kunstenaarsleven en Zegepraal vooraleer hij zijn eigen lijke bestemming vond, die van letter kundige kunstenaar. Zijn geheele leven is hij zijn geboorte stad trouw gebleven; enkele van de schoonste, meest typeerende bladzijden, welke ooit in onze taal over de hoofd stad geschreven zijn, stammen van zijn hand. Uit de Land- en Tuinbouw wereld (Nadruk verboden). Een nieuwe wijze van ensileering. In het Orgaan van den Algem. Ned. Zui-i velbond wordt een nieuwe wijze van ensileering beschreven, die uitnemende resultaten geeft, terwijl de werkwijze veel eenvoudiger is: geen dure silo's zijn noodig, geen hadselen, geen persen met mechanische persen, en naar het schijnt, volkomen zekerheid van slagen. Dit klinkt alles zeer mooi. Voor hen, die dit te mooi mochten vinden, deelen we mee, dat met deze methode, die berust op hel besprenkelen der voeder gewassen met zoutzuur, in de jaren '28 lot '30 in Finland reeds op bijna 20 duizend bedrijven goed geslaagde proeven zijn genomen. Men gaat bij deze methode als volgl te werk: Er wordt een ronde kuil in den grond gegraven van 50 c.M. tol 2 M,, al naar den grondwatersland. De bodem van den kuil houdt men minstens 40 c.M. boven den grondwatersland. Deze kuil wordt bekist met 5 c.M. dikke planken, welke door hoekijzeren banden dichl in elkaar worden geperst, zoodat deze bekisting waterdicht is. De bodem wordt met aarde, zoo mogelijk met leemgrond, dicht gestampt. De hoogte van de be kisting wordt meestal 2 M. genomen en steekt al naar de diepte van den kuil gedeeltelijk boven den begane» grond uit. Op deze houten ring wordt een tweede afneembare houten ring geplaatst van l'/a M. hoogte, welke uit meerdere in elkaar passende schotten bestaat om het opstellen en het ver wijderen te vergemakkelijken. Het zuurmengsel bestaat uit 30% zoutzuur, waaraan (om voeder-techni sche overwegingen) eenig phosphorzuur is toegevoegd, wordt in een houten vat (b.v. oud olievat) verdund met inhoud, dan vult men het met 30 K.O. zuur en 120 K.G. water, waaraan 6 K.G. suiker wordt toegevoegd. Men kan dit verdunde mengsel met gieters over het gras sprenkelen, doch doelmatiger is het gebruik van een zuigerpompje, ver vaardigd van metaal, dat tegen zuur bestand is. Voor 100 K.G. grasklaver heelt men 5 L. van dit verdunde mengsel noodig. Heeft men b.v. een silo met een middel lijn van 6.20. M. en 2 M. hoogte, dan heeft men een inhoud van 60 Kubieken Meter. 1 Kub. M. (M3) op deze wijze bereid voeder weegt pl.m. 800 Kilo, zoodat deze silo ongeveer 48.000 K.G. silage-voer kan bevatten. Daar er bij deze methode zoo goed als geen gewichtsverandering plaats vindt, moet men dus ook 48.000 Kilo versch gemaaid groenvoeder in deze silo brengen, welke hoeveelheid onge veer 105 M3 inhoud heeft. Vandaar dat men een afneembaar opzetstuk van l'/i M. hoogte op de silo moet aan brengen, waardoor men tijdelijk een inhoud krijgt van 105 M3 Het groenvoeder wordt in dunne lagen in de silo uitgespreid. Telkens wanneer er eenige honderden kilo's in zijn gebracht, wordt het met het verdunde zuurmengsel besprenkeld. Hoe grondiger alle plantondeelcn met liet zuur in aanraking komen, hoe beter de werking is, zoodat men vooral geen te dikke lagen ineens in dc silo moet inbrengen. Is de geheele silo tot aan den bovenrand van het opzetstuk ge vuld, dan besproeit men het boven- oppervlak nog eens grondig met een dubbel sterk zuurmengsel, dus 1 Kilo zuur op 2 Kilo water, strooi er Hink suiker overheen, leg er ouile zakken op, die men ook grondig met zuur besprenkelt en bedek dan het boven- oppervlak met een laag aarde, bij voor keur leem, van 40 tot 50 c.M. dikte. Het is wenschelijk deze leem te be vochtigen met water, en dicht aan te trappen, zoodat de afsluiting van de lucht zoo goed mogelijk is verzekerd. Gedurende het vullen van de silo wordt het groenvoer zoo dicht mogelijk aan gestampt om de lucht daaruit te ver wijderen. Na tot 5 dagen is het mate riaal tot aan de bovenrand van de on derste silo gedaald, dus 3';, M. op 2 M. en zakt niet verder. Men neemt dan het opzetstuk weg. stampt de aarde nog eens flink aan om eventueclc scheu ren in de aarde te verwijderen, en het ensilagewerk is hiermee atgeloopen. Na 3 tot 4 weken is het materiaal voor voedering geschikt. Deze methode heeft zooveel voor deelen, dat het menigeen zal toelachen er roe over te gaan. Men late zich dan verder onderrichten of bijstaan door den Rijkslandbouwconsulent, die dit ambtshalve gaarne (kosteloos) zal doen. Te Turijn is een ernstig ongeluk voorgevallen, in een tabriek van metaal waren sprong een metalen flesch zuur stof uitelkaar waardoor vier arbeiders werden gedood en drie zwaar gewond. Terwijl de 11-jarige Annie Lam, te Hilversum, aan het spelen was op dc heide, is zij door den bliksem getroffen en op slag gedood. Haar zusje, dat naast haar aan het spelen was. kreeg alleen brandwonden aan de beenen. Tijdens wielerwedstrijden in het Stadion te Amsterdam zijn eenige deel nemers gevallen. Zij werden naar buiten gedragen, waar de Genees kundige Dienst den noodigen hulp verleende. Twee der wielrijders, de 23-jarige Molendijk uit Haarlem cn de 23-jarige Vonhoff uit Amsterdam, had den een hersenschuddingen een hoofd wonde bekomen. Een hevig onweer, dat boven Milaan woede heeft groote schade aangericht. Uit Omisnu, uit Piemont wordt gemeld dat 3 geestelijken door den bliksem werden getroffen cn gedood. Onder Westerbeek is de bliksem ingeslagen in een boerderij. De boer derij werd geheel vernield. Veertig voer hooi alsmede de geheele inboedel een prooi der vlammen geworden. Op een fabrieksterrein aan den Kanaal- weg aan de overzijde van hel II is een 40-jarige arbeider door een vallenden paal op het hoofd getroffen en gedood. vat (b.v. oud olievat) verauna met van^en^ha»!-'8! hR„£rif/ar'^, z00n,ie .„houding.OKI,„30-^o„,. zuur met 40 K.G. water en 2 K.G. suiker. Heeft men een vat van 150 L.| ooo

De Eembode | 1932 | | pagina 2