te bevredigen en hun spaargelden aan hen toe te vertrouwen. Een goedge- lelde boerenleenbank beoogt geen winst om de winst; zij moeten hun kosten dekken en voor moeilijke tijden een reserve vormen. Hebben zij dit bereikt dan kunnen zij hun rente zoo laag mogelijk stellen, want zij zijn alleen in het leven geroepen om hun leden (wij spreken over de coöperatieve boerenleenbanken) onbaatzuchtig, maar desalniettemin zakelijk te steunen. Zij hebben [niet de bedoeling om op een gegeven moment zich den grond van hun cliCnten toe te eigenen.... wanneer er geen sprake van wanbeheer ot on logische expansie is.... en de banken kunnen daartoe zelf bijdragen door hun credletverleening zoo doelmatig mo gelijk plaats te doen vinden.... zullen zij blijven steunen. De organisatie van de meeste coöperatieve boerenleen banken is er op Ingericht om een wer- kelijken steun te zijn. Ten eerste door de onbeperkte aansprakelijkheid van de leden, waardoor de boerenstand in zijn geheel zichzelf kan behoeden voor de oitbindende krachten, die haar be lagen; ten tweede door het feit, dat de boerenleenbanken over het algemeen geschaard zijn om een krachtige cen trale, die op haar beurt den steun van de regeering zou kunnen verkrijgen in tijden van wereldmisere, zooals wij op het moment medemaken. Daarom is het eerste vereischte: .Boeren, leert uw eigen organisatie kennen.... ge hebt boerenleenbanken tut uwe beschikking, waarop ge in het algemeen kunt bou wen en waarbij uwe financieele be langen veilig zijn.... ge hebt coöpera tieve inkoop-organisaties waar ge uw benoodigdheden goedkoop en deug delijk kunt betrekken.... ge hebt voor lichting van de landbouw en pluimvee, tuinbouw- en andere consülenten, ge hebt in uw rayon mannen, die onbaat zuchtig uwe belangen dienen. Maar ge beseft dit niet, want om een paar centen uit te sparen, verzaakt ge de instellingen, die voor uw eigen belang in het leven zijn geroepen. Waardeert, wat er voor uw belang is opgericht en leert de indirecte voordeelen er van kennen, wanneer misschien elders misschien wat meer direct gewin is te behalen. NATUURLIJK koop ik de benoodigde visch bij YMUIDER V1SCHHANDEL H. GLASTRA CO. N.V. Utrecbtschestraat 40 - Teleloon 92 BERICHTEN UIT AMERSFOORT Floralia-T entoonstelllog. De Floralia-tentoonstelling, wordt van 22—25 Augustus In de Markthal gehouden. Opening Maandagmiddag om half vijf door den heer Chr. Albreg, voorzitter der vereeniglng. Van 4—5 uur zal Van Kalleveen een carillonbespeling op de O. L. V.-toren geven. Des avonds heeft een zanguit voering plaats door het groote koor van .Mendelssohn" onder leiding van v. d. Olas, evenals een muziekuitvoe ring van het strijkorkest .St. Caecilia", onder leiding van Wielaert. Onder leiding van A. J. Helmich heeft Dinsdagsmiddag een generale volks zang-repetitie plaats voor de des avonds te houden zang-uitvoering van alle deelnemers(sters), met medewerking van de R. K. Zangvereeniging „St. Caecilia"enhetgelijknamige strijkorkest Woensdags wordt een speciale kin dermiddag gehouden met een zang uitvoering van .De Kleine Stem". Des avonds treedt de Arbeiders Ge mengde Zangvereeniging ,De Stem des Volks" op, met muzikale mede werking voor het avondprogramma van „The Red Boys." Dan volgt des Donderdags de prijs uitreiking in den theetuin „De Sticht- sche Heuvel." Om kwart over twaalven zullen de deelnemers en deelneemsters zich op het Stationsplein verzamelen en onder begeleiding van het R. O. G. muziekcorps, naar den theetuin mar- cheeren. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Petrus, z. v. G. J. B. Becker en J. C. Schwegler Nanny Elizabeth, d. v. T. Sjoerds en G. Ruijterman. Getrouwd: J. D Broerze en C. J. Leenings A. G. Hagelen en O. v. der Pas A. Wiegers en G. M. Bieshaar B. H. Labots en J. E. lansen W. J. Hornsveld en W.v.Gelder. Overleden: Wilhelmina Bloemheuvel, 74 jr., echtg. v. S. Koele- wijn Maria J. Koning, 77 jr., echtg. 1 A. ten Katen. Eemnes Burgerlijke Stand. GeborenWijnandus Petrus, z. var G. J. Gieskens en Th. Horst. I Onder trouwd G. Baatje en J. de Bree. Ede Op het erf van Pieters (café de Posthoorn) zaten in een hok 5 vossen 4 jonge en 1 oude. Deze dieren heb ben kans gezien te ontsnappen en hebben 24 eenden en 60 jonge'hanen op het erf doodgebeten. Het is gelukt twee jonge vossen terug te vangen. Onze stadgenoot, de luitenant Pahud de Mortanges" die bij de Olympische spelen te Amjsterdam in 1928 ruiter- kampioen werd, viel bij de Olympische spelen in California dezer dagen ge houden wederom de eer te beurt ruiter- kampioen te worden met hetzelfde paard. Op 72-jarigen leeftijd is in het ziekenhuis „De Lichtenberg" overleden onze stadgenoot, de letterkundige Jan de Oruyter, schrijver o.a. van „Uren met Ruskin", De heer G. Dekker, oud-chef van de afdeeling militaire zaken ten ge meentehuize alhier, is na eene kort stondige ongesteldheid in den ouder dom van 66 jaar in het Diaconessen- huis Ie Utrecht overleden. Burgerlijke Stand. 12 Augustus. Geboren: MatlhijsJa cob, z. v. S. Frankfort en R. Spier Dirkje, z. v. S. Smit en H. E. v. d. Brink Geurtje, d. v. G. Ruijtenbeek en H. Kaptein Cornells, z. v. H. Vedder en A. de Graaf. Overleden Johanna Barendina Louisa de Backere oud 46 jaar, echtgen. van J.J. Schmitz. Gerardus van Lent, oud 14 maanden. 13 Augustus. GeborenGeertruida Hendrika, d. v. B. van Westertaak en G. K. Schimmel. 15 Augustus. Geboren: Joannes, z. z. H. A. Rommers en A. W. ten Hoven Catrina, d. v. T. van de Ward en M. Staal Elisabeth Maria Theresia, d. v. J» v. d. Berg en I. Velthuis Gerard Hendrik, z. v. W. F. Horsten G. H. Wolters Jan, z. v. J. H. Ruijs en J. H. E. van Dijk. I Overleden: ja- coba Johanna Zwart, oud 71 jaar. on gehuwd Jan de Gruijter, oud 72 j. echtgenoot van L. Scarratt. Prijsnoteering Veiling 15 Aug. 1932. Druiven 26—37 ct„ Roode bessen 17-25 et-. Tomaten 2—6 ct., Witte pruimen 21—32 ct., Wijnpruimen 25— 32 ct.. Belle de Lourain 22 ct., Krui deniers 20—25 ct., Yellon 36—39 ct., Dr. Jules 11—12 ct., Clapps 33 ct., N.H. Suikerperen 9—11 ct., Mr. Glad stone 16 cl., Charlewowsky 17—23 ct., Snijboonen'6—11 ct., Sp.-boonen 5— 14 ct., Pronkers 5—7 ct., Augurken 21—40 ct., Postelein 4—9 ct., Spinazie 12—14 ct-, Meloenen li—31 ct., Per ziken 8 cl., Bloemkool 8—13 ct„ Groene kool 3—4 ct., Komkommers 5—7 ct., Wortelen 4—6 ct., Rabarber 3—4 ct., Andijvie 14-35 ct., Sla 27-40 ct, j Hoogland In Zevenhuizen is het militair ver kenningsvliegtuig no. 492, dat op de terugreis was van Eelde naarSoester- berg, v egens motordefect gedaald in een weide. Een boom en een landhek werden daarbij vernield en ook van het toestel zelf bleef niets heel. De tweede inzittenden, de sergeant-vlie genier Dorresteyn en de serg.-leerling- vliegenier Wolf Schoenmaker, kregen geen letsel. Het toestel is ter plaatse gedemonteerd en naar Soesterberg vervoerd. Leusden Burgerlijke Stand. GeborenJacobus, z. van Th. v. d. Pol en M. H. de Bruin. Overleden Johannes Gerardus Hellen, 62 j., echtg. van H. Meijer. Soeat Burgerlijke Stand. GeborenGijsbertus Frederik, z. J. W. de Rijk en J. B. Sukel. - I d. van O. v. Logtestijn en C. A. Hil- horst. OndertrouwdL. H. Ruiten berg en L. H. v. d. Muyzenberg. R. v. Aglerveld en M. J. v. "t Klooster. A. Strumpel en M. Ph. M. Hoolwerf. GetrouwdC. C. Rijkenberg en G. v. d. Meij. Overleden Justus Johannes Frederik Gerard Weijmar, 63 j., echtg. van E. M. H. Prinzen. Jan Theo- door Endz. 57 j. In verband met de verbetering van de Soesterbergschestraat, zal de rijweg aldaar vanaf de Van Beuningenlaan tot aan den Spooroverweg Soestduinen voor het verkeer met rij- en voertuigen tot uiterlijk 10 October gesloten zijn. Het verkeer tusschen Soest en Soester berg moet gedurende dien tijd over Amersfoort geschieden. Binnenland Kamera voor Crisispachtzaken. Benoemd zijn tot deskundig bijzitter de Kamer van Crisispachlzaken het kantongerecht te Utrecht: I. J, P. van Voorst van Beest, te Zeistpl.v.a. P. v. Rooijen, te Utrecht, en b.J. C. Plomp, te Zuilen; 2. A. J. de Goey, te Montfoort; pl.v. a. J. Lokhorst, te Ijsselslein, en b. W. "as, te Houten. BreukelenI. H. Kohlbrugge, te Utrechtpl.v.a. H. Schoenmaker Bzn., te Maarseveen, en b. A. Vendrig, te Breukelen; 2. Th. T. H. Koppens, te Kockengen pl.v.a. J. D. Barreveld te Breukelen, en b. D. C. de Rljdder, te Zullen. Wijk bij Duurstede: 1. G. |.Meije- rlnk, te Langbroekpl.v.a. J. Milten burg, te Schalkwijk, en b. G. P. J. Versteegh, te Amerongen2. H. Elber- sen, te Houten, pl.v.a. J. Griffioen, te Rhenen, en b. J. A. Versteeg te Wijk bij Duurstede. Amersfoort: 1. W. v. d. Hengel te Stoutenburgpl.v.a. ir. A. F. Kühn, te Amersfoort, en b. L. J. v. Leusen te Schcrpenzeel2. H. Meiling te Leus den, pl.v, a. L. Wolswinkel te Wou denberg en b. A. Hilhorst te Soest. Districtsdag St. Jozef te Hilversum. In den kleurigen stoet liepen voorop de keurige groepen van de Mondaccor- deon-vereeniging „St Caecilia" en de Kath. Gymnastiekvereniging V. I. F. Daarachter volgden de groenhemden, leden van de |onge Werkman, uit Gooi en Eemland. Achter een muziekcorps uit Amers foort en Laren kwamen de afdeelingen Amersfoort en Laren van het R. K. Werkliedenverbond. De muziek van de Leo-fanfare ging vooraf aan de af deelingen Hilversum, Bussum en Hoof land en de R. K. Sportvereeniging l W. S. uit Bussum. Hierachter marcheer den de muziek uit Laren met de af deelingen 's Qraveland, Kortenhoef, Naarden en Eemnes, de muziek uit Soestdijk en de afdeelingen Soestdijk, Ankeveen, Soest, ;Soesterberg en Bla- ricum. Pastoor Hooyman uit Amersfoort hield op het t ene in een gloedvolle rede. Spr. had tot tekstwoorden gekozen „Nu de daad." Er dreigt gevaar, dat de voordeelen van de organisatie ten onder gaan. De wereld is vergaan door de krankzinnigheid van de regeeringen, De schatten, welke zij angstvallig tracht ten te bewaren door het bouwen van hooge tolmuren, zijn vernietigd. De eenige man, die de wereld mis schien nog had kunnen redden, is de straat op getrapt, n.l. de welbekende gewezen Duitsche rijkskanselier Dr, Brüning. Spr. toonde vervolgens aan, Paus Leo XIII door het uitvaardigen van Zijn encycliek „Rerum Novarum" de eerste was, die de cultuurwaarde van den arbeider naar voren bracht. Alleen daardoor reeds verdient Hij ten volle de eeretitel „Paus der werk lieden". De Katholieke arbeidersorgani satie, sinds dien tijd zoo krachtig ge groeid, is geen destructieve beweging geworden, maar in de eerste plaats een machtige sociale constructieve markt. Daarnaast is de organisatie ook een flinke politieke macht geworden, waar door het mogelijk werd dat ook de arbeiders aan de regeering konden deelnemen. Thans tracht men den arbeiders echter weer die macht te ontrukken Daarom, betoogde spr., moet de in vloed van de arbeiders vastgelegd worden in bedrijfsradendan eerst zal men den arbeiders hun rechten niet meer kunnen ontnemen. Onze roemrijk regeerende Paus Pius XI heeft in de encycliek over de sociale vraagstukken „Quadragesimo Anno' een vernietigend oordeel geveld over het moderne kapitalisme. Het schandaal van Ivar Kreuger, den man die millioenen heeft verspeeld en millioenen menschen ongelukkig heeft gemaakt en zoovele andere zwendela- rijen hebben bewezen dat ook zeer vele politieke leiders met het kapita lisme hebben geheuld! Kanker in deze moeilijke dagen niet Ook de mecanicien Starchinski maakte gebruik van een valscherm, doch het valscherm ging niet open, zoodat Starchinski omlaag stortte en gedood werd. Voor eenige dagen is op de scheeps werf Gusto te Schiedam de grootste kraan ter wereld gereed gekomen. Het gevaarte, dat ongeveer 40 M. hoog is, en een hefvermogen van 520 ton heeft, is bestemd voor groote havenwerken, die te Algiers worden uitgevoerd. op uw organisatie, maar sluit u hech ter aaneen. Nederland móet worden, zal worden, als ge wilt, het eerste land met be drijfsorganisatie. Wij, Katholieken, zijn het, die de wereld nog kunnen redden. Alle ande ren hebben gepoogd dit te doen, doch gefaald. Alleen de H. Kerk kan nog uitkomst brengen, want déar alleen vindt men een nationalen en interna tionalen goeden wil. Nu de daad, welke voeren moet1 tot harmonieuse samenwerking tusschen patroons en arbeiders. „De wereld moet bekeeren en God zal triompheeren!" Deze leuze spr. willen omdraaien, want wij kunnen niet wachten tot „de dames en heeren van de kapitalistische levensbeschou wing" zich eens zullen gaan bekeeren Neen, op voor de waarlijk Christe lijke beginselen; wanneer wij die al tijd naar buiten uitdragen door onze eigen levenswijze, zal Christus triom pheeren en ddn, ja dan zal de ereld zich bekeeren! Een algemeen en langdurig applaus bewees hoezeer pastoor Hooyman door deze rede de toehoorders had be geesterd. Nabij Dachau stortte een vliegtuig, waarin twee personen waren gezeten, naar beneden. De piloot, de bekende Duitsche vlieger Poss, wist zich met behulp van zijn parachute te redden. De Nazi-leider Hitier werd bij den rijkspresidentVonHindenburggcroepen. De ontvangst heeft ongeveer twintig minuten geduurd. Rijkskanselier Von Papen was bij het onderhoud aanwezig. De rijkspresident heeft den leider der Nationaal-soclalisten uitgenoodigd, zit ting te nemen in de rijksregeering of eenige van zijn vertegenwoordigers er in zitting te doen nemen. Hitier eischte daarentegen de volle staatsmacht voor zich op. Rijkspresident Von Hindenburg wei gerde dezen eisch zeer beslist, daar hij het voor zijn geweten en zijn plich ten tegenover het vaderland niet kon verantwoorden, de geheele regeerings- macht uitsluitend aan de nat.-socialis- tische beweging over te dragen, daar deze van plan is de macht eenzijdig toe te passen. Hij betreurde, dat Hitier zich niet in de mogelijkheid zag de door het vertrouwen van hem, den rijkspresident, aan het bewind geroe pen regeering te ondersteunen. Het onderhoud eindigde met een ernstige vermaning van den rijkspre sident aan Hitier, de door hem aan gekondigde oppositie ridderlijk te voe ren, om zich te kunnen verantwoorden voor vaderland en volk. Zondag heeft de uit zes personen bestaande familie van den imijnwerker Krahl uit Neu-Serbitz, bij den maaltijd zelf geplukte paddenstoelen gegeten. In den loop van den nacht deden zich bij alle leden van het gezin zoo ern stige vergiftigingsverschijnselen voor, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, waar reeds drie hun ner zijn overleden, terwijl de andere drie met den dood worstelen. Slechts twaalf-jarig kleindochtertje dat de paddenstoelen niet had willen eten omdat zij bitter smaakten, bleef ge spaard. Te Aunecy maakte een groep jongens en meisjes een tochtje op het meer. Plotseling viel een 16-jarig meisje over boord. Een jongeling, die haar poogde te redden, verdween eveneens in de diepte. Te Vietri sul Mare werd een bader, die te ver in zee was gegaan en om hulp riep, door eenige visschers gered, toen hij het bewustzijn reeds half had verloren. Ongeveer honderd personen snelden naar den steiger van het zee bad om van deze redding'getuige te zijn. Onder den druk van zooveel men schen stortte* de steiger in, zoodat velen uit vrij aanzienlijke hoogte zee en op het strand vielen. Veertig menschen werden gewond. Als gevolg van het Kon. Besluit van 23 Juni (bezuiniging op onderwijs door verhooging van den leeftijdsgrens voor toelating tot de lagere school) en ook in verband met andere bezuinigings maatregelen, zullen te Utrecht 33 on derwijskrachten op wachtgeld worden gesteld. In den nacht is een inbraak gepleegd in het stationsgebouw te Mijdrecht. Zoowel in de woning als op het kan toor is alles overhoop gehaald. In to taal wordt f 100 vermist, waaronder de inhoud van den spaarpot van de kin deren van den halte-chef. Op den Rijksstraatweg onder Voor schoten is een auto, bestuurd door Van den Berg uit Arnhem, door de leuning van een hulpbrug gereden en van een hoogte van 4 Meter in een put terecht gekomen en daarna in het wa ter gestort. Mevrouw van den Berg en haar dochtertje werden zwaar gewond, terwijl Van den Berg en zijn zoontje minder ernstige verwondingen opliepen. Nabij Niepani zijn ten gevolge van het kenteren van een veerboot honderd personen in een rivier verdronken. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat in de boot een paniek ontstond, toen het vaartuig, dat een overstroomde rivier overstak, in botsing kwam met een boom, in welks takken een groote gif slang bleek te zitten, die zich in de boot liet vallen. De passagiers vlucht ten naar de andere zijde van de boot waardoor deze omsloeg. Van de ruim 100 inzittenden vonden bijna 100 den dood. Tijdens een demonstratie van poli tieke sportvereeniging is een ernstig ongeluk gebeurd. Tijdens de sport- festiviteiten barstte een hevig onweer los. De bliksem sloeg in een groep voetballers. Twee hunner werden dood, zes zwaar gewond. Aan de kust van Texas heeft een wervelstorm een schade aangericht, welke geschat wordt op ruim 1 mil- lioen dollar. Ontelbare huizen zijn ingestort. Tal van boerderijen en heele oogsten gingen ten gronde, dusverre zijn 13 dooden onder de puinhoopen vandaan gehaald. Duizen den zijn dakloos geworden en dwalen rond. Uit de Land- en Tulnbouwwereld (Nadruk verboden). Her/stbemesting. In de komende maanden vragen onze graslanden weer om bemesting. En wanneer de porte- monnaie het toelaat, zal de verstandige boer de minerale bemesting niet achter wege laten. Ik zeg: de verstandige boer, want daar zijn er ook nog al zijn ze verreweg in de minderheid die hu.n graslanden stiefmoederlijk bedeclen, en óf het slakkenmeel óf het kalizout geheel of gedeeltelijk weglaten. Het is inzonderheid in dezen tijd ge- wenscht, om te voorkomen, dat onze voederoogsten in kwantiteit en kwali teit dalen. De laatste jaren Is de minerale bemesting geheel achterwege gebleven. Dat kon één of twee jaren tamelijk goed gaan; lang niet overal bleef het nadeel uit. Maar nu zij men opzijn hoede, om voor groote schade bewaard te blijven. De phosphorzuur-bemesting mag niet langer verwaarloosd worden. Uif de vele verslagen van bemestingsproe- ven op grasland doen we een greep om te doen zien hoe door phosphor zuur-bemesting, in den vorm van slakkenmeel de hooiopbrengst kan worden verhoogd. Eerst een proef op zandgrond bij de wed. J. Hoogerwerl te Heemskerk (Z.-H.) Men bemestte één perceel met stikmest, één met kunstmest, waarbij 1000 K.G. slak, één met stalmest plus 400 K.G. slak, en een met kunstmest, maar zonder slak, één perceel bleef onbemest ter controle. De gemiddelde oogst in de jaren 1929 en 1930 wasonbemest 2100 K.G., stalmest 3429 K.G., K. waarbij 1000 slak 6190 K.G., St. met 400 slak 4100 K.G. en zonder slak 3570 K O. De cijfers spreken duidelijk genoeg. Te Broek in Waterland werd op laagveen bij O. Wiedemeijer een graslandproef genomen in de jaren '30 en '31drie perceelen, die alle gelijke bemesting ontvingen met stikstof en kali, voorts ontving één perceel geen slak, 2de 600, een 3de 10000 K.G. De gemid delde opbrengst over beide jaren was: 6156 K.G., 7955 en 8352 K.G. Ook hier is commentaar overbodig. Nog vermelden we een proef op kleigrond bij K. Huygens Jr. te Bunschoten. In '30 en '31 werd daar een proef ge nomen, gelijk die te Broek in W. De oogstcijfers waren gemiddeld: 6812 K.G., 8087 en 8412 K.O. Ook hier dus belangrijke vermeerdering door het Thomasslak. Ook de samenstelling van het gras land heeft een ph.-bemesting, in den vorm van slak, invloed. DeRijksland- bouwconsulent Dr. Ir. C. K. van Daa- len heeft daarvan verhaald in zijn proefschrift. Omtrent dien invloed con stateerde hij bij een grasland in 1924 het volgende Geen slakkenmeelveel wittebol veel reukgras, veel schijngrassen, matig klaver, donkere kleur. Veel slakken meel zeer veel beemdgras, veel Engelsch zaaigras, weinig schijngras sen, matig klaver, friscb groene kleur. Mogen onze lezers uit bovenstaande de leering trekken dat een ph.-bemes ting, aangewend als slak, geen ver kwisting is. B—r. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. .1, Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heelt benoemd tot pastoor te Huissen (O.L.Vr. ten Hemelopn.) den WelEerw. heer Th. J. v. Wijk; tot pastoor te Woudsend den WelEerw. heer W. O. Welslng en tot Rector te De Lage Vuursche den WelEerw. heer H. S. Brugman. Processie naar Kevelaer. Hedenmorgen verlrokken ongeveer 425 pelgrims van de Processie Keve laer Amersfoort en Omstreken met den trein van 7.27 uur naar Nijmegen. In Nijmegen wordt de H. Mis bijgewoond in de kerk van den H. Canisius, waarna de relekwie van deze Heilige wordt vereerd. Ook wordt evenals vorige jaren een offerkaars geplaatst bij de schrijn van St. Petrus Canisius. Te 10.37 uur vertrekken de deelnemers van Nijmegen om verder te reiz naar Maria's Genadeoord. De volgende heeren Geestelijken zijn met de bedevaart medeDeken L. A. F. X. Fock, de Pastoors C. Hartman, P. J. M. Sandkuyl, Amersfoort, J. O. Th. v. Oppenraay, Baarn, W. H. Droge, Renswoude, B. Th. Gerritsen, Harder wijk; de kapelaans Th. C. M. v. Leeu wen, A. Vernooy, Amersfoort en J. L. Gerritsen, Hoogland, benevens eenige Theologanten van het Seminarie Rij zenburg. Voor de 5üste maal is heden mede de heer v. d. Weijer, Nijkerk, en voor de 25ste maal de dames E. Óvergoor, Nijkerk, M. Nagel—Lakeman, Eemnes, en de heer Bianchi, Amersfoort. Aan genoemde jubilarissen wordl de gou den en zilveren medaille uitgereikt. Ingezonden (Bullen verantwoordelijkheid der Redactie.) Voor de Missie. Aan de lijst der bijdragen voor het Genootschap tot voorlplaming des Geloofs in het Aartsbisdom Utrecht over het dienstjaar 1931—1932, ontleeneri we de volgende opgave omtrent de opbrengst in het dekenaat Amersfoort: Achteveld f 14255; Amersfoort (H. Maria) 460.— (H. Franciscus Xaverlus) f247.66; (H. Henricus) f 150.05; (H. Ansfridus) 1130.— Pensionaat „St. Louis" f475.000; Barneveld f 10. Hamersveld f 363.70Harderwijk f 57 Hoogland f 600.—Hooglanderveen f104.— Maarn f75.—Nijkerk f228; Putten f 40 Rijsenburg f 270.— (Seminarie) f 137.40; Soest (H. Petrus en Paulus) f 400 Soestdijk (H. Maria) f52.40; Soesterberg f 267-70 Zeist f720.— Geachte Redactie. Op gevaar af van een storm van protesten te ontwikkelen, verzoek ik U eenige plaatsruimte voor het volgende. In deze dagen van ongekende zomer warmte is wel het meest geliefde ver maak zich in liet water te amuseeren. >- Er is dan ook alles voor. Echter dient gewaakt, dat de gele genheden welke ons mooi Amersfoort ons biedt, niet ontaarden in gelegen heden waar „flirt" hoogtij viert. Ik weet den tolk te zijn van zeer velen onzer stadgenooten. die met be zorgdheid het gedoe aan de beken gadeslaan en zich verwonderd afvragen of onze stedelijke overheid geen taak heeft om hier regelend op te treden. Men versta mij goed. Het gemengd zwemmen zullen wij wel te aanvaarden hebben, maar een minimum eisch van behoorlijk afgescheiden kleedgelegen heid voor dames en heeren, meen ik i toch wel te mogen stellen. Hel is hierop waar ik de aandacht van ons Gemeentebestuur wensch tc vestigen. Men zie zelf met eigen oogen. Wat wip, schommel etc. met zwem men te maken heeft, begrijpen velen met mij niet en de ondernemers van deze bijgesleepte vermakelijkheden zul len wel ter goeder trouw zijn. Momen teel wil ik er niet meer van zeggen. Waar het dus om gaat is, laten wij het mooie zwemmen niet vertroebelen door primitieve klcedgelegcnheden toe te staan. Aan bescheiden cischen dient toch Ie worden voldaan. Met de „60%- Meter van de weg" eisch wordt ook al de hand gelicht. Ik hoop, geachte Redactie, dat ons Gemeentebestuur, met haar bekende takt in deze weet op te treden. Met dank voor plaatsing, Hoogachtend, F. LETSCHERT. Scherts en Luim Het evenwicht hersteld. Vrouw (haar man de kleertjes van haar jongste toonend): „Man, ik kan ons Jantje dit pakje niet meer aan doen, 't is in de wasch zoo gekrompen, dat het hem niet meer past. Wat moet ik nu doen?" Man. „Wel wasch de kleine ook eens." Uit een Politierapport. Jozef Meier werd gearresteerd, wijl hij ondanks de aanmaning der politie geen samenscholingen te vormen, niet uit eikander ging. Handel. AntwoordMen moet haar zoo lang plagen, tot zij van „woede kookl". Op School. De schilder Rubens kon met één penseelstreek een lachend kindergelaat in een schreiend veranderen. Dat kan mijn vader met zijn wan delstok ook. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. on Drogisten

De Eembode | 1932 | | pagina 2