Bel dan op No. 42 Allerlei BERICHTEN UIT AMERSFOORT Koninginnedag. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin op Woensdag 31 Aug. a.s. de bureaux der gemeente secretarie gesloten zullen zijn. Het bureab van den burgerlijken stand zal dien dag geopend zijn van des voormiddags 8'/,—19 uur, uit sluitend tot het doen van aangifte van geboorte en overlijden. De hiervoor noodige aanvrage moet S;eschieden len gemeentehuize monde- ing of schriftelijk uiterlijk tusschen 8 en 8'/« uur van dien dag. Werkverschaffing. Volgens het voorstel gedaan in Maart 1932 werd besloten ten behoeve der werkverschaffing over te brengen van den dienst 1931 naar den dienst 1932 f 30.000, voor de uitvoering van wer ken die reeds waren aangewezen. Voor het reeds op de begrooting uitgetrokken bedrag van f 40000, wer den nieuwe werken genoemd tot een bedrag van f35.852.82. De toegenomen werkloosheid maakte noodzakelijk dat de werkverschaffing onverminderd werd voortgezet en het is te voorzien dat ook in den komen den winter daarvoor belangrijke be dragen zullen moeten worden uitge geven. Om de werkverschaffing te kunnen laten doorgaan dienen nieuwe credie- ten te worden verleend en moeten nieuwe werken worden aangewezen. Een matige raming gaf aan, dat in totaal voor werkverschaffing noodig zal zijn een bedrag vanf 143.000, zoo dat de reeds toegestane bedragen met f 73.000 zullen moeten worden ver hoogd. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit meerdere bedrag te doen uit voeren de volgende werken Voortzetting 4e deel plantsoengordel waarvoor te brengen op den dienst 1932 een bedrag van f43000. Puin verwerken f3000. Bouw openluchttheater door breiding van het bestaande openlucht theater crediet van f25000, waarvan te brengen op dienst 1932 f 10000. Het plan is zoo opgevat, dat het ongeveer gelijk zal worden aan het theater, waarvan de plaats niet werd goedgekeurd. Het tooneel van het bestaande theater is vergroot, evenzoo het aan tal zitplaatsen, dat nu uitgebreid is tot 1100, terwijl achter de laatste zitbank nog een 100 staanplaatsen zijn. Ten einde het amphitheatersgewijze op- loopen der zitplaatsen, alsmede de hoogteverschillen in tooneel en voor grond te verkrijgen, is een grondver zet van 10.000 M3 noodig. Deze hoeveelheden zijn te verkrijgen door in het tercein ten Zuiden van theater een groote kom te graven. In de kosten zijn opgenomen afras tering, loketten, kle adgelegenheden enz. beplanting en barken. Maken van brandsingels f500. Aanleg weg bij Birkhoven vanaf den Rijksstraatweg |naar den spoorweg f2300. Aanleg plantsoen vanaf Conincks- poort tot de Kamp f7500. Algemeene kosten als ongevallen verzekering, zegels e.d. f6700. Totaal f73000. Als nieuwe werken voor 1933 wor den genoemd een zwembad aan te leggen ten Zuiden van het te bouwen openluchttheater. Men stelt zich voor den grond benoodigd voor het open luchttheater te graven op de plaats waar het zwembad zal komen. De kosten van het zwembed, overi gens uit te voeren in werkverruiming, worden globaal geschat op f35000. De plannen hiervoor zullen weldra worden aangeboden. Tegenover de verhooging der uit gaven van f 73000, dienen de bedragen tot dekking te worden aangewezen. Zeer bezwaarlijk zou daaraan kun nen worden voldaan wanneer niet door het Rijk zou worden bijgedragen. Over het tijdvak van 1 Januari—1 Juli 1932 is de bijdrage van het Rijk bepaald op 70 °/o der loonen. De rijksbijdrage kan in verband hiermede gesteld worden op f64000. Er is geraamd f12000, zoodat hier mede een meerdere ontvangst kan worden geraamd van f52000. Uitkeering, opcenten, dividend tantièmeoelasting f3000. Gewetensgelden f600. De post belasting naar het inkomen over vorige jaren kan worden gesteld op f9000. De post belasting op tooneelver- tooningen kan worden verhoogd met f3000. Van onvoorziene uitgaven kan voor dit doel worden bestemd f5400. Totaal f 73000, zoodat alle meerdere uitgaven op de begrooting 1932 zijn gedekt. aan de Gereformeerde Kerk en 17300 voor ophooging van het Soplaterreln, billijk is deze bedragen ten laste te brengen van het grondbedrijf. Programma Koninginnedag. Uit het officieele programma, dat aiom verkrijgbaar is gesteld, nemen wij het volgende over: Tot inleiding van de feestdag wordt aan de vooravond, dus op Dinsdag 30 Augustus een rondgang met muziek gehouden, na afloop waarvan de ge bruikelijke repetitie wordt gehouden van de koraalzang, terwijl de avond wordt besloten met een verlichte en versierde gondelvaart door enkele plant- soengrachten. Van 8 tot 9 uur wordt in de Sint Joriskerk een wijdingsure gehouden onder leiding van ds. Pannebakker. In den voormiddag van 31 Augustus vinden we als gewoonlijk: muzikale reveille, carillonspel, luiden der klokken en koraalzang; wegens de verbouwing van Amicitia wordt deze thans gehou den bij de muziektent in het plantsoen (KI. Haag). Voorts belooft de kinder optocht, vereenigd met het bloemen corso, wel weer iets fraais te zullen worden. Des namiddags worden de feesten gehouden op het terrein aan den Leus- derweg, waar de Muziekverceniging Wilskracht een concert geeft en waar Volksspelen worden gehouden. Het glanspunt van dien middag zal (echter bestaan in het Springconcours door H.H. 0.0. der bereden wapens en door de groote en bekende boerenbruiloft van Kloris en Roosje. Voor deze Ko ninginnedag is de bruiloft echter spe ciaal gearrangeerd, terwijl Thomasvaer en Pieternel ook een speciaal voor deze gelegenheid gemaakte oranjewensch zullen ten gehoore brengen. In den avond vinden we ook iets nieuws voor Amersfoort en wel een Schimmenspel, waarbij verschil lende episoden uit het leven van Prins Willem I zullen worden voorgesteld. Het slot wordt gevormd door het tradi- tioneele vuurwerk, dat iedereen natuur lijk zien wil. Moge de uitvoering van dit program, dat inderdaad veel belooft, maar door mooi weer worden begunstigd. Het Bestuur der Oranjevereeniging noodigt de burgerij wederom met be leefden aandrang uit om door het uit steken der vlaggen de feeststemming teverhoogen en de stad een feestelijk aanzien te geven. lij een der plaatselijke postagent schappen is, zoo lezen we in de Nijk. Courant, een aangeteekende brief met geld ter verzending aangeboden en aan genomen. De brief is ook naar het hoofdkantoor vervoerd, doch schijnt niet verder te zijn gekomen. Althans de geadresseerde ontving niets. De politie stelt een onderzoek in. In één jaar tijds zijn er hier nu reeds drie ge vallen van vermissing van brieven met geldswaardige bedragen voorgekomen. Men verzoekt ons te melden dat de auteur van de uit te spreken Oranje wensch door Pieternel (Anna Belfooij) en Thomasvaer (Rodt Roeters) op de oud-Hollandsche bruiloft, georgani seerd door de Oranje-vereeniging op 31 Augustus op het feestterrein, alsook van de berijmde tekst van het levend Schimmenspel is, de heer H. Das, be kend schrijver en journalist. Burgerlijke Stand. 23 Aug. Gehuwd: G. C. C. Ekker i H. de Jonge. Overleden: Wouter Gijsbertsen, 69 j., echtg. v. Stroet. 24 Aug. Geboren: Wilhelmus Jaco- is, z. v. W. J. Kilsdonk en J. Kuis Helena Sophia Maria, d. v. G. H. M. Lautenschuts en G. M. Bulle Jentje Johanna Catharina Jannetje, d. v. J. Tiggelaven en J. de Groot Wilhel mus Marie, z. v. L. J. Houtveen en C. T. Loman. Gehuwd: G. J. Sterk en G. J. v. Westerlaak H. A. Bizot en A. v. Eykelenburg J. Staats en Pleiter, i Overleden: Aalt Wouden- >erg, 53 j., echtg. v. Brouwer. In de Dinsdagavond te houden raadsvergadering komt volgende ver schenen aanvullingsagenda nog aan de orde: Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanvaarden van een drie tal geschilderde portretten van leden der Familie Thlens geschonken door Mevrouw E. H. Abresch—Luchtmans te 's Gravenhage. Voorstel betreffende de uitvoering van rioleeringswerken in het Berg- kwartier voor 1932 en 1933. Verhoogen van de credieten voor werkverschaffing met f 73000.— en tot het aanwijzen van nieuwe werken waar onder afwerking 4e deel plantsoen gordel, bouw openluchttheater en plant- soenaanleg Coninckspoort. Men zegt, dat per 1 Jan. zullen worden opgeheven het 18e en 21 regi ment infanterie te Amersfoort in garni zoen. Twee jongelui stonden op het trotioir in de Langestraat met hun fietsen aan de hand te stoeien, totdat een groote winkelruit van het pand Ramselaar werd ingedrukt. Een van de twee had de domheid zijn naam niet te willen opgeven aan een agent van politie en moest naar 't bureau. Zondagsdienst H.H. Doktoren en" nachtweekdienst Apotheek. M. A. Duyvis, Ulrechtscheweg 145, Tel. 396. I. Plomp, Regentesselaan 15, Tel. 1359. Apotheek Jos. Haan, Julianaplein 3, Tel. 1150. De Varkensmarkt als verzamelplaats Reeds herhaaldelijk is van winkeliers zijde geklaagd over de onhoudbare toe stand dat de Varkensmarkt iederen avond maar weer aan een verzamel en vergaderplaats is voor de rijpere jeugd, die daar uren rondhangen met de rijwielen aan de hand of op deze rijwielen liggend of hangend. Donder dagavond telden we 41 rijwielen met evenveel personen die maar pal bleven staan op de rand van den stoep voor verschillende etalage-ramen. Dat de verkeersagent op de Varkensmarkt wel wat anders te doen heeft dan ieder oogenblik het plein schoonvegen, is vanzelfsprekend. Er stond echter ook een agent van politie op den hoek Langestraat—Varkensmarkt en er pas seerde een Brigadier, doch geen van twee6n bleken orders ontvangen te hebben de „plakkers" te verdrijven, terwijl toch van hoogerhand aan „ge dupeerde" winkeliers reeds meermalen is toegezegd op dit euvel te zullen letten, Mogelijk komt er spoedig ver- WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in Amersfoort. Gertrud Harand, R.K., Langestr. 49, winkelj. Th. Hansen, R.K., Violenstr. 39, slagei Aaltje v. d. Kamp, C.G., Arnh.w. 294' H. v. Meggelen, Krommestr. 44a. J. Gerneth, R.K., Havik 39, chauff. Clasina Nieboer, N.H., Gr. Koppel 6. Gerharda v. d. Heijden, wed. H. Ram- bonnet, P. Bothl. 20. P. Bouwman, N.H., Woest.weg 201 timmerm. J. v. Lier, Krommestr. 44. J. Kreikamp, N.H., Hoogeweg 266, scheepskl. Wilhelmina Sprokholt, G.K., Punten burglaan 12b. Christina Vedder, wed. J. Kusters, R.K., 4e Inf.kaz.str. 10b. H. Smeets, R.K., J. Tooropstr.6, ond. W. v. Laar, N.H., Merwedestraat 3. winkel. Ph. v. Kranenburg, N.H., Begoniastr. 20, arb. N.S. D. Beintema, N.H., id. 16, idem, C. Beeris, R.K., Havik 29. P. v. Vugt, R.K., Rijnstr. 29, idem, Hildegard Wahle, D.E., Hof 39, dienstb. R. v. d. Veen, G.K., le Inf.kaz.str. i, korp. M. P. G. Zegwaard, R.K., A. de Kamp 12. Jhr. A. Calkoen, N.H., Vondellaan 35, luit.huz. J. Verheule, N.H., Stephensonstr. 30, onderw. Maria Janssen, R.K., Brederol. 20, w.bed. H. Parigger, E.L., Leusderweg 12 Lijsbet Jansma, N.H., Schimmelp.kade 18b, ged. verpi. H. Joman, Vermeerstr. 67, radio-mont. J. Hogewind, D„ Huygensl. 12, gep.lt.k. G. Stammers, G.K., Krommestraat 39, chauffeur Johanna Vink, N.H., Fr.v.Blankenh.str. 47, dienstbode Hendriekjen Kuipers, N.H., Utr.wcg 288, dienstbode Pietertje Mellema, L.d.H., Begoniastr. 18, werkster Elisabeth Vlietman, R.K., Lekstr. 18, d.b. J Akkerman, N.H., Leliestr. 71, ass.m. Catharina v. d. Hurck, R.K., Vermeer straat 124 Elisabeth Meijer, N.H., Miereveldstr. 48 J. Hollander, G.K., Aldeg.sir. 93, wink.b. B. Lagerweij, N.H., Gasthuisl. 27 Barbara v. Apeldoorn, G.K., Schim- melpenninckstraat 38 Wed. Huisman, N.H., Begoniastr. 18 F. v. Hove, R.K., Pauwstr. 20, fil.houder Maria v. d. Hengel, G.K., Utr.w. 113, dienstbode MargaretfTa Dilman, N.H., Langestr. 105 L. Stam, Z.A., Celsiusslr. 39, colport. P. Hildner, E.L., Dupontpl. 4, lederbew. Alida Ravenhorst, N.H., Puntenb.l. 12a Maria Slangen, R.K., Peperstr. 4, dnstb. R. Jonker, G.K., Weverss. 35, timmerm. A. Juckers, N.H., Miereveldstr. 45. Antje Sliep, G.K., Heiligenb.weg 21, hulp i. d. huish. A. Buitenhuis, N.H., Tulpstraat 22. Alida Bruggink, N.H., A. Paulownal. 40, dienstb. Jannetje v. Montfrans, N.H., Utr.weg 55, dienstb. Auguste Buchmann, R.K., Utr.weg 225. buffetj. (Jit den Omtrek Bunschoten Door ingelanden van het Hoogheem raadschap „de Bunschoter Veen- en Veldendijk" is een verzoekschrift op gesteld aan 't Bestuur van gemeld Hoogheemraadschap, waarin gevraagd wordt om vrijstelling en teruggave van den geheven omslag. Door de afsluiting der Zuiderzee achten de ingelanden 't niet meer noodig een belangrijk kapitaal voor de dijk- verdediging tegen stormschade beschik baar te houden, terwijl ook de heffing van den omslag niet meer noodig wordt geacht. In den nacht trof een voorbijganger op den Rijksstraatweg een losloopend paard aan. Hij bracht het naar het politiebureau waar het den volgenden morgen door den eigenaar werd af gehaald. Hl De heer C. van Boven, secretaris van de afd. Soest van de vereenlging tot bevordering van bijenteelt, heeft als zoodanig ontslag genomen. Ede Op de spoorlijn is een man van middelbaren leeftijd uit den trein ge vallen. De machinist stopte en reed onmiddellijk terug naar de plaats, waar de man was gevallen. Een geneesheer, die toevallig in den trein zat, kon bij het slachtoffer niets anders dan den dood constateeren. De man bleek zijn een schipper uit Rotterdam. Eemnes Er is door een onbekenden dader ingebroken in de pastorie der Kath. kerk. Door verbreking van eenige ruit jes, glas in lood, uit de serredeuren, verschafte de dief zich toegang. Toen hij echter van een der benedenkamers naar boven wilde gaan, vond hij de deur gesloten. Hij heeft toen een stuk uit het paneel gezaagd, waardoor hij het slot der deur met den daarin zittenden sleutel kon ontsluiten. In de voorkamer haalde hij eenige laden en kasten over hoop, doch vond niets van zijn gading. Toen hij uit de gang zich naar boven zou begeven en aldaar een deur open deed welke nogal lawaai maakte, werd de dienstbode wakker, waarna de breker op de vlucht is geslagen, Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Hendrikus, z. v Rigter en L. v. 't Klooster Hendrik, z. v. J. Scherpenzeel en B. Horst. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren; Bartha, d. v. H. v. Wede en G. v. Veen. Piet, z. v. J. Klein- veld en P. J. v. Daatselaar. Cor nelia Wilhelmina, d. v. J. Kok en J. Botterblom. Hendrikus Adrianus, v. P. W. Eibergen en G. Voskuilen Jannetje, d. v. N. v. Manen en H. Kamp horst. Leusden Woensdag 24 Augustus des middags 10 uur vergaderde de ge meenteraad. Na goedkeuring der notulen en lezing der ingekomen stukken, had plaats de voorloopige vaststelling gemeente-reke ning over 1931. Vervolgens werd besloten tot wijzi ging verordening toltarief. Eervol ontslag werd verleend aan de onderwijzeres mej. G. van Ouwer- kerk. N1J kerk Burgerlijke Stand. GeborenGijsbert, z. v. J. v. d. Akker en R. Schiffel Beertje, d. v. M. J. Loozenoord en J. H. Kas Gijs- bertus, z. v. H. v. Veldhuisen en H. Duinen Jan, z. v. H. v. Veld huisen en H, v. Duinen Arend Leonard, z. v. G. Riemer en G Algra Paul, z. v. M. v. d. Bor en R. v. Dusscholen Willempje, d. v. J. Geurtsen en J. v. d. Berg. Onder trouwd: J. v. Renselaar en M. v. d Brink F. J. Croezen en J. M. Toor- man. Overleden: Teunisje v,d.Brom, 73 jr., wed. v. T. Doppenberg. Tenslotte deelen B. en W. nog mede, dat bij de uitvoering der werken aan den plantsoengordel ten laste van de werk- anderingjen kunnen de winkeliers weer verschaffing zijn gebracht f 3000, voor beleven dat voorbijgangers(sters) rustig ophooging van het terrein verkochtjhun etalages kunnen bewonderen. Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort, Soest De Staatscourant maakt melding de oprichting der Naamlooze Vennoot schap „Hoenderpark Eemland" te Soest. Oprichters zijn |an Klay en Paul Johan Zwaai te Soest. De vennootschap heeft ten doel de exploitatie van hoender parken en alles wat daartoe behoort. Het kapitaal der vennootschap bedraagt 125.000. Door not. Schouten uit Baarn werd bij afslag verkocht de buitenplaats Mid- delwijk, groot 3.09.60 H.A., waarop o.a. een heerenhuis, stal, koetshuis er tuinmanswoning met oranjerie. Het ge heel was 3 Aug. ingezet op totaal f61.550 en werd nu opgehouden f79.205. H. M. de Koningin is voornemens' in de tweede week van September van Soestdijk uit enkele dagen in de hoofd stad te komen, ten einde aldaar ver schillende personen te spreken en zich op de hoogte te stellen van den toe stand. Burgerlijke Stand.! Geboren: Gerardus, z. v. G. v. 'I Klooster en C. v. d. Grift Johannes Leonardus Gerardus, z. v. C. A. Ahaus en S. R- Mulder Antje Gijsberta, G. Westerveld en G. v. Agter- veld. Ondertrouwd: K. S. Kossen en M. F. de Radder H. A. de Ridder en H. P. C. O. Willemsen. Gehuwd: Mejuffrouw M. uit Amersfoort, was in een weiland onder deze gemeente aan het bramen plukken, waarbij zij het ongeluk had zoodanig te vallen, dat haar knieschijf werd verwrongen, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Nadat dr. Rupert haar had verbonden, kon zij naar haar wo ning worden vervoerd. Soestdijk Woensdagmiddag bracht ex-keizer Wilhelm en gemalin met gevolg in twee auto's een bezoek aan H.M. de Koningin-Moeder en FUrsten van Erbach ten paleize Soestdijk. Stoutenburg De gemeenteraad vergaderde Woens dag 24 Augustus. Na goedkeuring der notulen werden eenige ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen. De gemeente-rekening over 1931 werd voorloopig vastgesteld. In Offenthal moest een geheel gezin wegens ernstige vergiftigingsverschijn selen in hel ziekenhuis worden opge nomen. De vergiftiging zou het gevolg zijn van het eten van bedorven boonen. De man en zijn 18-jarige dochter zijn reeds overleden, de moeder is stervend. Voor eenigen tijd werd de woning van een wethouder te Ginneken ern stig beschadigd door middel van een bijtend vocht, dat vooral de muren, deuren en ramen aantastte. Omdat niet direct aan kwaadaardigheid geloofd werd, werd de zaak stil gehouden. Nu echter ook de woning van den burge meester op dezelfde manier beschadigd is, heeft men de politie met ei ander in kennis gesteld. Het Italiaansche bergingsvaartuig „Artiglio" heeft weer voor 18.5 millioen francs aan goud en zilver naar Enge land gebracht, die uit het gezonken Engelsche stoomschip „Egypt" te voor schijn werden gebracht. Thans is bijna een derde gedeelte van de goudlading der „Egypt" geborgen. Bij den bouw van een brug over de Oka (Rusland) is een in aanbouw zijnde boog ingestort. Dertien arbeiders stortten mee in de rivier en verdronken. Negen arbeiders werden zwaar gewond. Een politie-auto is te Berlijn bij achtervolging tegen een boom gereden. Een agent is op slag gedood en ver scheidene anderen zijn gewond. Chili is met Amerika in onder handeling over den ruil van c.a. 40.000 ton salpeter tegen 2 millioen bushels graan. De salpeter zou voor het depar tement van oorlog bestemd zijn. ooo Nabij de Bilt reed een autobestuurder die door een utt tegenovergestelde richting komende auto werd verblind, met zijn wagen in een troep marchee- rende militairen. Een vijftal militairen werd tegen den grond geworpen. Een 45-jarige landbouwer uit Weert, die de vorige week in de felle hitte eiken dag op het veld gewerkt had, was dezer dagen spoorloos verdwenen. Later is hij in de bosschen in de om geving teruggevonden. De hitte had hem zoodanig bevangen, dat zijn geestesgesteldheid er zwaar onder ge leden had. Door den groolen aanvoer en ver minderde vraag waren op de West- landsche veilingen groote partijen tomaten onverkoopbaar. Aan een van de grootste veilingen gingen 50.000 K.G. tomaten onverkoopbaar heen, waarna zij moesten worden vernietigd. Zaterdag hadden eenige jongens te Helden een pakje buskruit gevonden. Zij staken het in brand, met het gevolg, dat de 8-jarige A. v. N. bij de ont ploffing zwaar werd gewond. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen. Zijn 9-jarig vriendje kwam er met minder érnstige brandwonden af. Een 17-jarige jongen te Nieuwe Niedorp had aan het achterhoofd een klein puistje opengekrabd, waardoor bloedvergiftigiug is ontstaan. Na een «„aivai paar dagen van zwaar lijden is de kele van zeer groote afmetingen jongeman thans overleden. I B Voor het presidentschap der Vereen. Staten zijn thans zes candidaten aatj- gewezen, n.l. president Hoover, gouver neur Roosevelt, de socialist Thomas, een liberaal, een communist en een vertegenwoordiger der werkloozen. De eigenlijke strijd "u'" - schen president I Een vliegtuig met twee passagiers stortte nabij Nantes (Fr.) van 400 M. hoogte naar beneden en werd totaal vernield. De drie inzittenden waren oo slag dood. Het onderzoek wees uit, dat de piloot tijdens de vlucht een nieuwe technische vinding aan zijn toestel wilde probeeren, waardoor hij de macht over zijn machine verloor. De procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad heeft geconcludeerd tot ver werping van het beroep, ingesteld door de drie gebroeders te Tiel, die door de rechtbank veroordeeld zijn tot der tien jaar gevangenisstraf, wegens moord op Oudejaarsavond l.l. gepleegd te Kerkdriel op den rijksveldwachter Tap. In hooger beroep veroordeelde het ge rechtshof te Arnhem één der gebroeders tot dertien jaar en de beide andere tot tien jaar. Prof. Piccard heeft verklaard le ge- looven, dat het binnen afzienbaren tijd mogelijk zal zijn, in zes uur in de stratosfeer van Europa naar Amerika te vliegen, aangezien in die hooge luchtstreken vrijwel geen weerstand aanwezig is, terwijl het er tevens vrij wel bladstil is. Bij de behandeling van de straizaak Putbroek voor het gerechtshof te 's Her togenbosch, eischte de advocaat-gene raal, Mr. Couvée, tegen vader Van Elzen wegens doodslag 15 jaar gevangenis straf en tegen den zoon, wegens po ging tot doodslag, 4 jaar gevangenis straf. De rechtbank te Roermond had beiden resp. tot 15 en 8 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Bij een familie te Amsterdam werden den laatsten lijd sigaren, sigaretten en verschillende huishoudelijke artikelen vermist. Hiervan werd' de 29-jarige dienstbode verdacht, die de politie heeft aangehouden. De vermiste voor werpen werden op het meisje gevon den. Bij „fouilleering" bleek dat de juffrouw in naar mond een gouden horloge had, gewikkeld in een zijden doekje. Ook dit horloge bleek gestolen te zijn. Bij de begrafenis van een eenige dagen geleden verongelukte Poolsche vlieger-officier zijn twee van de boven het kerkhof te Posen cirkelende vlieg tuigen omlaag gestort. De piloten 1 beiden officier werden op slag ge- Een autobus is nabij Fez in een af grond gestort. Vijf der inzittenden wer den gedood en tien gewond. Aan de Centrale Veiling te Ter Aar heerscht de laatste dagen een schier hopelooze toestand. Reeds in de laatste dagen der vorige week bleven tien duizenden kilo's snijboonen onverkocht. Woensdag werd de veiling slechts be zocht door enkele groentehandelaren en Donderdag kwam zelfs geen enkele kooper opdagen om de producten der ongeveer 600 aangesloten tuiniers al te nemen. De tuinders hebber, thans de pluk stop gezet, om althans het pluk- loon te besparen. In het dorpje Solzy, in het district Pskow, brak een brand uit, die weldra het geheele plaatsje, bestaande uit ruim 30 boerenwoningen met schuren en stallen, aantastte en vernielde. Veertien personen worden vermist, Op een meer bij Sensburg is door een plotselingen onweerswind een bootje met vier inzittenden omgesla gen, Drie personen verdronken. Tusschen Honnef en Frankfort reed een auto in volle vaart tegen een boom, waarbij een voetganger overreden en gedood werd. De zes inzittenden der auto werden allen zwaar gewond. In het graafschap Staffordshire is groote schade aangericht door een brand in twee tanks met 27.000 gallons pe troleum. Acht brandweerbrigades be streden de vlammen, die huizenhoog oplaaiden. Een tewerkgestelde bij de Midden- Regge-verbetering werd, toen hij naar zijn woning te Wierden terugkeerde, door de warmte bevangen en zakte op den weg ineen, waar hij dood werd gevonden. Zeker a's gevolg van 't feit, dat het water in het Ijsselmeer zoeter begint le worden, ontstaat er sterfte onder de opgesloten bruinvisschen. Er komen bij onderscheidene z.g, hoofden doode bruinvisschen aandrijven, waarvan en-

De Eembode | 1932 | | pagina 2