Fa. Joh. de Heer HET „ARAC" RADIO-TOESTEL Allerlei AMERSFOORTSCHE RADIO- APPARATEN CENTRALE Komt U nu even luisteren T Door alle eeuwen heende r. in de maand, de visch is dan overheerlijki Kijkt U wal eens In onzen winkel? Altijd koopers, altijd drukte. HET GEHETM? Het bestetegen de billijkste prijzen EIGEN INKOOPBUREAU TE UIMUIDEN. lederen dad versch: Tarbot, Tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol, Bot, Vischcarbonade, Vischconserven, Garnalen, warme Garnalen Croquetten, Vischkoekjes, gebakken Visch, Nieuwe Haring, Gemarineerde Haring, Rolmops, gerookte- en versche Paling, gerookte- en versche Zalm, Stokvisch, Zoutevisch, enz. enz. enz alleen IJmuider Vischhaodel H. GLASTRA Co. N.V., Amersfoort, Utrechtschestraat 40, Telefoon 92 - Meermalen Bekroond Op den Utrechtschen weg had een aanrijding plaats tusschcn twee luxe auto's. De eerste auto stopte plotse ling voor een wielrijder, die slipte en op den weg viel. De tweede wagen reed genoemd motorrijtuig aan. Beide wagens moesten worden weg gesleept. In de Utrechtschestraat kwamen een wielrijder met een auto in bot sing. De wielrijder werd met de aan rijdende auto naar zijn woning ver voerd. In de Stationsstraat ging een wiel- rijdster het Smalle pad afrijden en werd daarbij aangereden door een motor rijder. Zij viel en liep eenige wonden op, In den nacht werd ingebroken in het perceel Barchman Wuytierslaan 50. De bewoners hoorden eenig geluid en de heer des huizes begaf zich onmid dellijk naar beneden. Daar ontdekte hij, dat een ruit ingegooid was met een kiezelsteen, welke in de woning teruggevonden werd. De daders zijn er van door gegaan, zonder iets mee te nemen. Later heeft men zich op gelijke wijze toegang weten te verschaffen tot de perceelen 146, 148 en 150 aan de Barchman Wuytierslaan. Een bedrag aan geld en een tros druiven, wat sigaren en een fleschje odeur worden vermist. Burgerlijke Stand. 2 September. Geboren Margaretha Wilhelmina, d. v. J. A. Kok en J. van Miltenburg Sjoukje Johanr.a, d. A. longsma en H. M. Buts Aart. v. E. van den Born en G. ten Hoove. GehuwdG. Cadee en O. v. Ouwer- kerk J. Buitenhuis en H. van de Loenhorst. Overleden Cornelis La blans. oud 65 jaar, echtgen. van A. B. van Naarden. 3 September. GeborenWijbrand, z. v. T. H. van den Brink en G. van den Hooff Arie August Johannes, z. H. Blom en A. B. A. A. Valewink nies Désiré, z. v. J. D. Wery en van Earlingen. 5September. Geboren: Wilhelmina d. v. W. van Empelen en W. Mets Marinus Antonius, z. v. C. M. Weij- tens en C. Veldhuizen Cornelia Wilhelmina Josephina, d. v. J. Klunder en A. M.J. TummersOerrit, z. v. A. Zwart en A. M. Zijtveld Cornelis Wouterus, z. v. J. H, L, Stoel en A. Schimmel Cornelis Wille- brordus, z. v. G. J. Hol en G. van Wessum Willem Jacobus, z. v. A. P. van Amerongen en W. Fluit. Over leden Helena Spijkman, oud 80 jaar weduwe van T. Vreeswijk Jacoba Magdalene Hardesmeets, oud 41 jaar, echtgenoote van J. Klaasen. waarschuwd, dat onder Renswoude, een man dood op den rijksstraatweg lag, De autobestuurder, die de politie waarschuwde, had bedoelde persoon over de beenen gereden. Van te voren moet echter al een andere auto('s) ge passeerd zijn, want de dokter consta teerde ernstige verwondingen aan het hoofd, wat veel bloedverlies en onge twijfeld den dood tengevolge had. De ongelukkige had gefuifd en verkeerde vóór het ongeval in beschonken toe stand. Terschuur Een dame, die zich per fiets op weg bevond naar Amersfoort en zich liet meetrekken door een vrachtaüto, is zoo ongelukkig komen te vallen, dat ze met een gebroken been naar het ziekenhuis te Amersfoort moest worden vervoerd. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke stand. GeborenGerrit, z. van H. v. Mid dendorp en T. Molenaar. Aaltje Hendrika, d. van A. Fredriks en H. v. d. Hoef. Geertruida, d. van E. J. Pluimers en G. Verhoef. Hendrik, z. van G. v. Luttikhuizen enj. Hol. Albert, z. van G. v. Dijk en M. v. d. Pol. Neeltje, d. van G. J. v. Duin kerken en A. v. d. Pol. Henricus, z. van J. H. v. Schalkwijk en M. C. Zwanenborg. OndertrouwdG. v. d. Pol en H. Wolbers. I GehuwdE. v. Molkenhorst en A. W. Nooyen. F. J. Croezen en J. M. Toorman. Eemnes GeborenLammert, z. v en J. van Woudenberg. Nljkerk Op de markt: 286 000 eieren f 3.75-4.5024 big gen 16-8; 1 varken f 50- 60; 133 runderen kalfkoeien f 145—175; kalf- vaarzen f75—100; vet vee le kwal. f 0.24-0,29, 2e kwal. f 0.20-0.24 p p. vette koeien f 175—200 36 kalveren mestkalveren f8—16. Utrecht In den nacht kwam een vrachtauto uit de richting De Bift naar Utrecht. De spoorwegboomen van den overweg Biltstraat waren gesloten, maar de auto reed in volle vaart tegen den afsluit boom op, die afknapte. De auto stond toen midden op de spoorbaan en de bestuurder bespeurde een naderenden goederentrein. Hij gaf daarom vol gas en reed in volle vaart tegen den anderen afsluitboom op, die ook aan splinters ging. De bestuurder had hierdoor een 'botsing voorkomen. Hij verklaarde aan de politie, dat de verlichting van den spoorovergang Biltstraat zóó slecht was dat hij niet had kunnen zien, dat de boomen waren neergelaten. Kort ge leden had hier een soortgelijk ongeluk plaats, waarbij eveneens over de slechte verlichting werd geklaagd. Binnenland Soest Burgerlijke stand. GeborenMaria, d. van G. G. de Bruijn en M. del Amparo. Wim Herman, z. van H. H. v. HiltenenW. C. Beumken. Albertus, z. van J. Reehorst en G. Hennipman, Fran- ciscus Wilhelmus Gerardus, z. van Th. M. A. Snijders en J. W. G. Berkers. Maria Theresia, d. van H. J. M. v. Uggelen en M. W. Lensink. Onder trouwd W. P. Dorresteijn en A, Male- stein. J. C. v. d. Bilt en A. Floor. jSarn Overleden; Eyertje Werkhoven,75 j kanersoniseen maand of wed. van J Visser - P.eterRent- verloopei)i eer de doop plaats heeft meester, 71 j., geh. met G. Wijnman. Zoo komt he( dat men ze)fs van bfi_ .roemde mannen wel hun doopdag, Scherpenzeel maar niet hun geboortedatum weet, In den nacht werd de politie ge- o.a. van Marten Tromp en van Jacob Namaaksfeer. In het R. K. Bouwblad schrijft „De Dagelijksche Opzichter" het volgende als zijn weekstaat: „Ik las dezer dagenjeen scherpe ver gelijkende beschouwing van een niet- Katholiek over de hedendaagsche en de middeleeuwsche architectuur; men sprak daarin met harde woorden over „de ontstellende namaaksfeer van de moderne katholieke kerkgebouwen.' Dit woord klinkt als een alarmkreet en legt de vinger op de wondeplek Het is „die ontstellende namaaksfeer' welke ons in de meeste onzer nieuwi kerken steeds weer stoot, die ons het sterk gevoel van onbevredigd-zijn geeft; en er is in de meeste onzer hedendaagsche kerken (en in de niet-katholieke kerken evenzeer) geen ernst meer, geen deugdelijkheid, geen nobelheid van grondstoffen, geen goed en trouw verwerken van het materiaal. Er is een invasie van eterniet-plafonds. van kartonnen gewelven, van kunst- op-latjes; er is een jacht naar cabaret effect met kakelbonte tegeltjes en glas, met gekleurde latjes en geverfde bal len, met Neonlicht en schijnwerpers Er is bij den bouw van onze kerken niet meer de oprechte eenvoud handelen, niet meer de goede en wijze daad, er is alleen armzalig speculeeren uiterlijk effect I „Een ontstel lende namaaksfeer." Mocht deze felle aantijging worden gevoeld als een waarschuwing. Varkenscentrale. Er is benoemd een plaatselijke com missie van de Gewestelijke Varkens centrale „Utrecht" voor Baarn, Bun schoten er Eemnes. Het doel hiervan de contingenteering van de varkens stapel. Het bestuur voor Baarn, Bun schoten en Eemnes voorgedragen door de afdeeling Baarn en Eemnes van hel Utrechtsch landbouwgenootschap, de R. K. Boeren- en Tuindersbond, afd. Baarn en Eemnes van de Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. Bunschoten, is als volgt samengesteldM. Seldenrijk, Eemnes, voorzitterP. Brouwer Zuider- eind, Baarn, secretaris; J. Terbeek, Bunschoten, plaatsvervangend commis saris. Tot merker werd benoemd de heer Haarman, Baarn. Familienamen. Eerst in den Franschen tijd een goede eeuw geleden werd de Bur gerlijke Stand ingesteld en moest een ieder, die nog niet zoo rijk was, een vasten famiiie-naam kiezen. Tot nog toe was alleen door de kerk aanteeke- ning gehouden van doop, huwelijk en overlijden, maar verplicht was het niet. Bovendien de kerk teekende wel den dag van den doop aan, maar niet den geboortedatum. In de Katholieke Kerk vallen geboorte- en doopdag vrijwel maar in de protestantsche Kerk van Campen, den bouwmeester van 't Amsterdamsche Stadhuis (thans Kon. Paleis.) Voortaan d.w.z. bij de in voering van den Burgerlijken Stand was men verplicht op 't Oemeentehuis (en niet alleen meer in de kerk) aan gifte te doen van geboorte en overlij den, terwijl ook 't burgerlijk huwelijk daar voltrokken moest worden. Vóór die invoering kwamen wel vaste familienamen voor, doch alleen bij de aanzienlijkende breede schare der kleine luyden Ijad alleen een „vaders- naam", d.w.z. als Willem's vader Jan heette, dan was de naam van den zoon Willem Janszoon (of korter Jansz.) Geen wonde, dat in die dagen het van men- schen wemelde, die bijv. alle Hen- driksz., Willemsz,, Petersz., Goossensz. enz. heetten en verwarring aan de orde van den dag was. 't Mocht dus wel een verbetering heeten, die vast$ familienaam. Toch komen reeds vóór de Franschen tijd vaste familienamen voor. Op voetspoor der Edelen (van Egmond, van Wassenaar, van Arkel, van Bre- derode, enz. enz. begonnen ook burgers, die zich in de hoogte hadden gewerkt, een vasten geslachtsnaam te voeren onze bekende admiraal Michiel noemde zich naar het uithangbord: de Ruytei maar.... voegde er nog zijn „vaders- naam" bijMichiel Adriaanszoon de Ruyte. Zoo hebben wij ook: Marlen Harpertszoon Tromp, Pieter Pieterszoon Heyn enz, Maar langzamerhand laat men dien „vadersnaam" weg: het stond niet deftig meer, hoewel 't nog zelfs na de invoering van den Burg. Stand voorkomt: Elias Annes Borger, d.w.z. Elias.dezoon van Anne Borger; Edu- ard Douwes Dekker (Multatulli) d.i. Eduard, de zoon van Douwe Dekker. Vooral de Amsterdamsche koop mansgeslachten, die door den handel rijk werden, kozen reeds vroeg een vasten naam, die zij schaamden zich dan terecht hun bedrijf niet vaak nog aan hun handwerk of handel her innerde: Huydecoper, Bicker, de Graeff, (die oorspronkelijk doodgraver was, en dan ook een schop of spade in het wapen voert), enz. Óm bij de breede schare der kleine luyden verwarring in de namen zoo veel mogelijk te voorkomen, kreeg men van zijn dorps of stadgenooten onge vraagd een „bijnaam" (die dan later, in den Franschen tijd, meestal in 'n vasten familie-naam overging). In de eerste plaats was 't handwerk een goede aanduiding; was Willem Hendriksz. smid en een andere Willem Hendriksz. bakker, dan sprak men eenvoudig van Willem de smid (Willem Smit) en Wil lem Bakker. Zoo ziet men allerlei am bachten en bedrijven als „toenaam" gebruikt: de Wever (of Wevers, d.i. de zoon van den wever), de Volder (die het laken volt, gladmaakt), Timmerman, Kuiper, Sitter (schoenmaker), Kooiman, Molenaar of Mulder (Muller, Muller), enz. enz. Dikwijls ook"noemde men 't huis uithangbord als „toenaam"In die da gen immers had men nog geen huis- nummering (de meeste menschen kon den trouwens niet lezen), maar wel uithangborden of gevelsteenen, en daar aan werd dan de naam ontleend: Kroo», Keizer, Graaf, Hertog of Hartog, Bis schop, Lans, Helm, Pluim, en nog 'n menigte andere, die ons anders onver klaarbaar zouden schijnenik denk bijv. ook aan dierennamende Beer, de Leeuw, de Vink, Rotgans (eigenlijk Rotsgans), Mees, Reiger, Kievit (of Kieft) Valk enz. (Wordt vervolgd.) Naar uit Serajewo gemeld wordt, heeft boven de Oostelijke gebieden van Bosnië een hevig onweer gewoed. Tij dens den storm en den regen werd 's avonds een hevige aardschok waar genomen, die enkele minuten later door een tweede gevolgd werd. Daken stort ten in, muren vielen om en venster ruiten sprongen in splinters. Ondanks het noodweer vluchtten de bewoners naar buiten. Nader wordt gemeld, dat de aard schok in Turje drie slachtoffers heeft geëischt, nl. drie meisjes, die onder de puinen van een ingestort huis bedolven werden. Een vierde meisje kon levend geborgen worden, doch werd zwaar gekwetst. Serajewo zelf is door een wolkbreuk geteisterd. Aan het Drina- meer in de omgeving van Visegrad is een personentrein aan beide kanten afgesneden door het water. Ook in de omgeving van Priboj werd de spoor lijn over een afstand van verscheidene honderden meters vernield, zoodat het treinverkeer stop gezet moest worden. De Commissie voor hulpverleening in de overstroomde gebieden in China deelt mede, dat tengevolge van de overstroomingen in Noord-Mandsjocrije meer dan een millioen menschen ver stoken zijn van het ineest noodzake lijke levensonderhoud. Door eenige vliegtochten over de overstroomde gebieden heeft het comité een indruk van den omvang van de ramp gevormd. Vijf en twintig procent van den geheelen wereldoogst aan sojaboonen is verloren gegaan. Boven dien bestaat het gevaar, dat in het getroffen gebied een cholera-epidemie uitbreekt. Tengevolge van het gebrek aan mid delen, gaat een steeds grooter deel der bevolking tot banditisme over. Het bandie'tenwezen heeft reeds een zoo- danigen omvang gekregen, dat tal van steden zich slechts met de groolste moeite tegen de ronddolende bandie tenbenden kunnen verdedigen. Te Urk is tijdens een onweer de bliksem in de woning van den heer H. Bakker geslagen. De topgevel werd zwaar beschadigd. In een muur is een gat 'geslagen. De electrische lichtleiding werd gestoord. De bewoners bleven ongedeerd. Alle vijf minuten wordt in New-York aan een nieuw huis begonnen, iedere minuut rijdt in een der New-Yorksche spoorwegstations een personentrein binnen, alle dertien minuten gaat er een paar trouwen en alle zijf minuten j ziet daar een kind het levenslicht. Boven eenige Fransche provincies hebben hevige stormen en onweers buien gewoed, welke groote schade hebben aangericht. Bij Brumath nabij Straszburg werden uitgestrekte tabaks plantages vernield. De aangerichte schade wordt op eenige millioenen frs. geschat. Ook in de omgeving van Toulouse heeft het noodweer door overstroomingen groote schade ver oorzaakt. Tengevolge van het inslaan van den bliksem geraakte een groote schoenenfabriek in brand en werd ge heel vernield. Te Limoges sloeg de bliksem in een kerk, waarvan de dank- stoel en de klokketoren werden ver nield. Te Bourg werd een fietser door den bliksem getroffen en gedood. Wegens het verlagen v .n de gages is een staking uitgebroken in de Koopvaardij. Behalve bij de Mij. Ne derland en de Rotterdamsche Lloyd, die hun contracten tot Maart 1933 handhaven ligt alles stit. Bij het kanaal van Panama is een Amerikaansch militair vliegtuig ver ongelukt. De vier inzittenden vonden hierbij den dood. Op een antiquiteitenveiling in Lon den werd dezer dagen voor een een- voudigen porceleinen beker met zilve ren rand 10.000 gulden betaald. De beker was uit den tijd derChineesche Ming-dynastie (1400-1600). Tijdens hevige stormen op zee is een Belgische plezierboot uit Antwer pen voor Breskens geslrand. Het had 135 personen aan boord. Er werd ge tracht met een lijn door middel van een schietwapen verbinding te krijgen met de boot. Door het schieten werd één persoon getroffen en gedood. Met moeite slaagde men er in de passa giers te redden. Hierbij verdronken er twee. Twee anderen worden nog ver mist. In de afgeloopen zeven weken heeft het publiek reeds 7,6 millioen gulden of ruim een millioen per week opge bracht aan steun voor de melkvee houderij, door middel van de v hoogde boter- en margarineprijzen. Bij een grondstorting in het dorp Cibillos de Cerota bij Valencia, zijn vier kinderen bedolven en leven gekomen. Te Schillersdorf heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tijdens een feest. Een persoon werd gedood. Elf personen werden gewond. James Walker is afgetreden als bur gemeester van New-York, in verband met de legen hem ingebrachte be schuldigingen. In Schotland vloog een motorboot plotseling in brand. De opvarenden sprongen te water en kwamen er goed af, op de vrouw van den Londenschen bankier Hambro na, die verdronk men haar te hulp kon komen. De getalssterkte der marechaussees in ons land bedraagt 1200 man, waar van 650 bereden. De [rijksveldwacht telt 1100 man, terwijl het Amsterdam sche gemeentelijk politiecorps 2300 man telt. (A.R.A.C.) Geëxploiteerd door VARKENSMARKT 5 ad tl.- per week is zoo juist ontvangenI Te Kettering (Engeland) is Sara Botteril, de oudste vrouw van Engeland, in den ouderdom van 104 jaar over leden. Het oude vrouwtje was al 10 jaar bedlegerig en was 20 jaar blind geweest. Toch was zij tot *t eind toe opgewekt gebleven en had een groote belangstelling voor radio. Ingezonden (Builen verantwoordelijkheid jder Redactie) Groene Kruisjes dag. De collecte op 14 September. Het voorbereidende werk dat aan elke collecte voorafgaat en dus ook door het Groene Kruis werd ter hand Senomen is thans voor een goed ge- eelte voor elkaar en de bereidwillig heid van alle kanten mag wel zeer op prijs gesteld worden. Intusschen zijn nog niet alle wijkpresidenten zoo ge lukkig geweest om voldoende collec tanten te vinden, zoodat er voor dil belangrijke werk nog verschillenden ontbreken. en dus medewerken in 't be lang van het Groene Kruis zoo stelle men zich op Woensdag 14 September a.s, beschikbaar. De collecte heeft plaats tusschen 8 uur v.m. en 6 n.m. en wordt door elke wijkpresidente in overleg met haar presidente ge regeld, die den leeftijd van 16 jaar moeten hebben bereikt. Wie helpen wil, geve zich n spoedig mogelijk op bij den Penning meester J. U. H. Feikema, Regentesse- laan 7. HET BESTUUR. Uit de Land- en Tuinbouw wereld (Nadruk verboden). De iepenziekte. In het jaar 1918 trad in ons land voor het eerst een ziekte de iepen of olmen op, die door haar hevigheid dadelijk de aandacht trok. Plotseling verdorden groote takken, meestal in den top van den boom en vooral jonge boomen stierven in korten tijd geheel af. Bij oudere boomen ver liep de ziekte meestal niet zoo snel, maar vele van deze vertoonden ook zeer duidelijk verschijnselen van ver droging der bladeren en gingen daar- lan na eenige jaren ten gronde. Deze erschijnselen neemt men thans nog bij veel boomen waar. In de eerste jaren werden vooral de Zuidelijke provincies en het midden van het land door de ziekte geteisterd, zoowel in de steden als daarbuiten. Voorai in Rotterdam is de ziekte van het begin af in zeer sterke mate opge treden. Thans heerscht zij overal ir ons land, óók in de Noordelijke pro vinciën, waar zij tot voor eenige jaren nog weinig voorkwam. Toch zijn er nog streken, waar de aantasting gering is; daartoe behoort o.a. de kuststreek. Vrijwel tegelijk met de eerste waar nemingen in ons land, is de ziekte ook in Frankrijk, België en Duilschland met groote heftigheid opgetreden, ter wijl zij ook in Engeland en ïnNoord- Italië voorkomt. Door haar snelle uitbreiding en de vele slachtoffers die zij maakt, is de iepenziekte thans bij allen, die belang hebben bij het behoud van den iep voor straat-, weg- en dijkbeplantingen, —er gevreesd. Van het eerste optreden af hebben gêifjk"te"sïéünën. onze plantenziektenkundigen zich be zig gehouden met het onderzoek naar de oorzaak der ziekte en de wijze waarop zij van den eenen boom op den anderen werd overgebracht en de middelen, waardoor zij zou kunnen worden voorkomen of bestreden. Ten einde dit onderzoek zoo volledig en stelselmatig mogelijk te doen uitvoeren, hebben de verschillende wetenschappe lijke instellingen en rijks- en particu liere diensten in ons land, die zich met plantenzieklcnkundig onderzoek en met de boschbouw en houtteelt bezig houden, zich vereenigd in een comité tot bcsludeering en bestrijding van de iepenziekte, kortweg „lepenzlekten-Co- mité" genoemd. Dit comité heef» met behulp van geldelijke bijdragen van rijk, provincies, gemeenten, waterschap pen en polders en van particulieren, gedurende een tweetal jaren dit onder zoek op vrij uitgebreide schaal moge lijk gemaakt; de resultaten daarvan zijn gepubliceerd in een elf-tal mededee- lingen. Het is echter in verband met het groote belang, waarom het hier gaat, n.l. het behoud van de voor ons land feitelijk onmisbare iepen, noodzakelijk het onderzoek voort le zetten. Onder leiding van Prof. Dr. Joha. Weslerdijk, wordt in het laboratorium Willie Commelin Scholten te Baarn getracht, nog meer te weten te komen omtrent de levensverschijnselen van de ziekteverwekkende zwuin (Graphium Ulmi). Zeer belangrijk voor de praktijk is voorts, dat het onderzoek naar de iepen, die een groote mate van onvat baarheid voor de gevreesde ziekte be zitten, zoo krachtig mogelijk wordt voortgezet. Men heeft gegronde hoop, er in te zullen slagen, iw de ziekte onvatbare iepen te zullen vinden, die "ik voor wegbeplanting geschikt zijn. Het onderzoek omtrent de meest doeltreffende wijze van bestrijding der iepenspintkevers -- de overbrengers der ziekte - wordt te Wageningen •nder leiding van Prof, Dr. W. Roepe voortgezel. Van alle kanten werden middelen, waarvan de samenstelling meestal geheim was, ter genezing van - aangetaste iepen, aanbevolen. De Plan- tenziektenkundige Dienst te Wagenin gen onderzocht deze op hun bruik baarheid, doch tot nu toe bleek geen enkel middel deugdelijk te zijn. Behalve door het geven van veel steun aan het eigenlijk onderzoekings werk, heeft hel Comité zich ook be ijverd, in breeden kring belangstelling op te wekken voor de icpeuziekte en haar bestrijding. Zoo werd het vorig jaar te Utrecht een tentoonstelling ge organiseerd en dit jaar zijn er een drietal gehouden. Door middel van vlugschriften en persberichten tracht het Comité zooveel mogelijk kennis ie verspreiden en op te wekken tot mede- werking, ook van particuliere zijdel Een zoo algemeen mogelijke mede werking van belanghebbenden is nood zakelijk om de ziekte tot slaan te brengen. De taak van het comité is nog geens zins geëindigd Integendeel, de loo- pende onderzoekingen in samenwerking met de praktijk opgezet, moeten wor den voortgezel; de voorlichting mag niet worden gestaakt! Dit kan geschieden, indien allen, die zich tot dusverre afzijdig hielden in de verkregen uitkomsten een aanspo ring zien om het Comité zooveel mo-

De Eembode | 1932 | | pagina 2