A. H. v. Nieuwkerk n.v. nieuwe schlagers Fiat La Berline voor f1600.» Qarage Molenaar Telef. 1210 - Amersfoort Utrechtschestraat 8 Aha hier is de nieuwe Balilla Allerlei Bel dan op No. 42 Gezien het succes van de afgeloopen week onzer SEPTEMBER-RECLAME, brengen T T A \JLT (3s T/C wij U deze 2e week wederom JL/m, W JE/JTW.f Koopt tijdig, om teleurstellingen te voorkomen Jt Ziet onze Etalages Vraagt demonstratie Nacht-Posttreinen. In verband met de uit bezuinigings overwegingen aangebrachte beperkin gen in het aantal bestellingen en het aantal ontvang- en verzendgelegen- heden wordt de aandacht er op geves tigd, dat de correspondentie, welke met de nachtposttreinen wordt verzon den, in de meeste plaatsen van het land in de eerste bestelling van den volgenden dag wordt opgenomen. Deze nachttreinen loopen dagelijks, behalve in den nacht van Zaterdag op Zondag en die van Zondag op Maan dag. Het tijdstip van de laatste bus lichting ten hoofdkantore is hier ter stede 0.15. De correspondentie, welke met de laatste lichting der bijbussen wordt aangebracht, wordt eveneens met de nachtposttreinen verzonden. Evenals in 1928 wil men ook nu Luitenant Pahud de Mortanges feeste lijk Amersfoort binnenleiden, na zijn overwinning te Los Angelos, waar hij de beste ruiters der wereld de baas bleef. In een daartoe belegde samenkomst deelde de heer Hofkamp mede, dat de militaire autoriteiten zeer sympathiek staan tegenover de plannen. 18 vereenigingen zullen medewerken. Luitenant Pahud en Luitenant Jhr. van Lennep zullen Zaterdagmiddag om 2.10 aan het Station arriveeren. RouteStationsplein, Regentesselaan, julianalaan, Hooftlaan, Da Costaplein, Pieter Bothlaan, Utrechtscheweg, Berg straat, Arnhemscheweg, Arnhemsche- straat, Varkensmarkt, Westsingel (ont vangst ten stadhuize), 't Zand, Wevers- singel, Zuidsingel, St. Andriesstraat, Heiligenbergerweg, waar gedefileerd zal worden voor de woning van den lui tenant. De volgorde van den stoet is alsvolgt: 1. Bond v. Lichamelijke Opvoeding, 2. Oymnastiekver. Excelsior, 3. Schiet- ver. Prins Hendrik, 4. R.K. Muziekver. Wilskracht, 5. Amersf. Mannenkoor, 6. Amersf. Muziekver., 7. A.F.C. Quick, 8. Gymnastiekver. Victoria, 9. Voet- alhier, balver. H.V.C., 10. R.K. Gymnastiekver. Sint Hubertus, 11. Korfbal ver. Amers- Voor den politierechter te Utrecht stond terecht een varkensdrijver van een groote exportslagerij te Amersfoort, wegens ruw optreden tegen de beesten bij het uitladen uit een veeauto. De veeauto, die twee verdiepingen volgeladen had met varkens, moest ontladen worden op het terrein van de exportslagerij. Daar de beesten niet snel genoeg de loopplank afliepen werden ze tegen den kop geschopt. Toen de zaken nog niet genoeg voortgang maakten, namen de drijvers de beesten bij de pooten en staart en smeten ze van de auto af op destee- nen vloer van het fabrieksterrein. Dit was een hoogte van ongeveer 2'/, M. Later bij het naar binnen leiden van de varkens bleek het, dat veel beesten een poot gebroken hadden. Een agent betrad daarop het fabrieks terrein en maakte tegen den drijver procesverbaal op. Tegen de bezwarende verklaringen van de getuigen merkte de verdachte op, dat een varken nu eenmaal geen katje of schoothondje is, maar dat het ongelooflijk lastig opschieten is met deze beesten. Geëischt werd een boete van subs. 25 dagen. Verdachte's raadsman merkte op hoe een moeilijk en stug beest een varken is. Vooral bij het afladen van die hooge veeauto's is een kastijding noodig. Bo vendien is door de dikke speklaag het beest veel ongevoeliger dan andere beesten. Als men het varken iets wil laten voelen, moet men het op den kop tikken. Vonnis wijzend achtte de politie rechter de zaak bewezen. Drie getuigen onder eede hebben de zaak van nog geen dertig meter afstand gezien. Het vonnis luidde f50 boete. Bij Kon. besluit is opgeheven de collecte der Staatsloterij te Terneuzen en is benoemd tot collectrice der Staats loterij te Amersfoort, mej. N. O. T. C. Bier, thans collectrice der Staatsloterij te Terneuzen. Prof. mr. dr. A. J. van Bergh, her dacht zijn 25-jarig jubileum als hoog leeraar in Kerkrecht en Wijsbegeerte aan het Oud-Katholiek Seminarium foort, 12. Amersf. Burgerwacht, 13. Oranje-Vereeniging, 14. Amersf. Zwem en Poloclub, 15. Voetbalver. A.P.W.C.. 16. Chr. gymnastiekver. Jahn en 17 Amersf. Race- en Toeristenclub De Pedaalridders. Donderdag herdacht de Amersfoort- sche Handelsschool haar 20-jarig be staan. in een samenkomst van leeraren en leerlingen werd dit feit herdacht. In den middag boden de leeraren hun discipelen een bioscoopvoorstel ling aan. In hotel „Monopole" wordt straks weer gegeven een cursus in liplezen, uitgaande van de Vereeniging tot be vordering der belangen van Slecht- hoorenden.j Nu door een commissie van over leg op aandrang der regeering over eenstemming is bereikt ten aanzien van een verlaging der uurloonen van de bouwvakarbeiders, zullen deze voor Amersfoort (derde klas) bedragen: ge schoolden 56 ct., geoefenden 47 ct. ongeschoolden 39 ct. Bij de gemeentelijke werkverschaffing in het openluchttheater Birkhoven viel, bij het rooien van boomen een dei werklieden en kreeg daarbij een boom op het linkerbeen, dat gebroken werd. De man is overgebracht naar het St. Elisabeth ziekenhuis. De jury voor de winkelweek, welke door de bewoners der Utrechtschestraat gehouden wordt zal na de asphal- teering dezer straat bestaal uit P. v. Straalen en J. de Goederen. Het ligt in de bedoeling om iederen avond van die week muziek te doen geven in de Ulrechtstraat. LAMiKIIIWVIHBWOPlj^ Aan de Industrie- en Huishoud school begin October aanvang van 1. Den cursus in het Verstellen en Naaien. Prijs van den cursus f2.50 Aantal lessen plm. 25 van 8—10 's avonds. 2. Den cursus voor volwassenen in het Maken van Patronen voor eenvou dige bovenkleeding. Prijs van den cur sus f5.—. Aantal lessen plm. 25 van 8—10 uur 's avonds. Aanmelden bij de Directrice. In den nacht heeft op den Utrecht- schenweg, in de woning van Z., nabij de grens der gemeente brand gewoed. Toen een autorijder daar passeerde, bemerkte hij dat de bovenwoning in brand stond. Hij waarschuwde on middellijk. Brandweer en Politie waren spoedig ter plaatse. Z. was met zijn vrouw naar den Haag en toen zij omstreeks half twee terug keerden zagen ze dat hun woning door brand was vernield. Mevr. Z. geraakte bewusteloos en moest naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" worden overgebracht. Groene Kruis Collecte. De collecte op 14 September heeft opgebracht bruto f 805.35wellicht is nog een enkele kleine bijdrage te ver wachten. Het bestuur dankt allen zeer die hunne gaven offerden voor het Groene Kruiswerk, en ook hen die zich be langloos ter beschikking stelden voor de uitvoering van het werk, de wijk- presidenten, de collecteerenden, de pers, en velen verder die allen ge toond hebben dit belang een warm hart toe te dragen. Ten overstaan van Notaris Schroder werd geveild: een woonhuis met pak huis aan de Zuidsingel Nos. 70 en 71. Toegewezen aan W. Hoe vers f7950. Herwonnen Levenskracht. De traditie getrouw, organiseert het Comité van Herwonnen Levens kracht ook dit jaar de jaarlijksche bloemendag. Juist nu, nu door werk loosheid en als gevolg daarvan, door ondervoeding, de gemiddelde weerstand van het lichaam aanzienlijk zal ver-; minderen, verwachten wij in de toe komst meer T. B. C.-patiënten. Meer patiënten en minder geld, twee factoren die de wachtlijst benauwend groot maken. Juist nu, doen wij een dringend beroep op uwe offervaardig heid. Helpt ons jonge levens redden door uw offertje te storten in de bus sen onzer bloempjesverkoopers(sters). Mede door uw gave, hoe klein ook, kunnen wij meer zon brengen in het leven van hen, die door de witte pest zijn aangetast geworden. Kom laat ons verzoek niet te vergeefsch zijn. Nog maals help ons door uwe milde bij drage. Namens het Bestuur, N. DE JONG, Secr. Limvio-Nieuws. De indeeling der competitie voor onze plaatselijke vereeniging Limvio is volgens het Officieel Orgaan van den I.V.C.B. volgt: Ie elftal: H.M.S., Utrechtde Meer, AmsterdamE.M.M., Hilversum; V.I.C., Amsterdam; V.V.Z., Zaandam; Wils kracht, AmsterdamD.E.M., Beverwijk; Fortitudo, Culemborg; Volendam, Vo- Iendam; Limvio, Amersfoort. Voor a.s. Zondag is reeds den eersten competitiewedstrijd voor Lim vio vastgesteld, en zullen onze stad- genooten den strijd te Utrecht aan binden tegen H.M.S. aldaar. Wij wenschen onze stadgenooten een be- ginvol succes toe. Burgerlijke Stand. 14 Sept. GeborenFrancina Maria, d. van N. v. Wandelen en F. M. Eij- gelaar. Maria Theresia Elisabeth, d. van K. M. B. Batenburg en M. Th. A. v. Haagen. Overleden: Heiman Bierman, 60 j., wedn. van N. v. d. Berg. 15 Sept. Geboren: Frederika, d. van H. H. Tamminga en A. Berkloo. Gerard, d. van A. J. Wiggerman enj. Kraan. OndertrouwdR. v. d. Kamp en F. Barends. F. W. Meijer en W. Koudijs. H. W. Sanders en S. W. Nuijken. A. J. de la Mar en W. M. v. d. Pijpekamp. Z. W. Schieden en W. P. v. d. Veer. - K. v. Eldert en C. B. Brandsen. GehuwdJ. E, Broenland en A. S. Beckers, Over leden Froukje Wiersma, 37 j., echtg. van C. den Daas. De Utrechtschestraat bijna gereed. Bij gereed zijn van de Utrechtsche straat! za| 6e opening vermoedelijk plaats^ vinden op 22 September na middags 4 uur. De beoordeeling van de etalages door de Jury zal plaats vinden op Zaterdag 24 September. De letters voor de prijsvraag zullen van af Donderdag 22 September in de etalages geplaatst zijn indien de straat gereed is. Inzendingen van de prijs vraag Mag. „De Voordracht" Utrecht schestraat 21. Met medewerking van Uit den Omtrek Achterveld De zoon van den melkrijder P. kreeg een slag van zijn paard, welke zoodanig aankwam dat hij met een gebroken been, naar zijn ouderlijke woning is gebracht. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Richarda, G. v. Dijk en G. Koller Evert, z. v. J. v. Milligen en T. Groeneveld Hendrik, z. v. H. Bossenbroek en W. de Bruin Aartje, d. v. H. v. Dasse- laar en E. Kamphorst Cornelis, z. v. J. v. d. Lee en M. v. Butenburg Geertruida, d. v. H. Sandvoort en Mosterd. Ondertrouwd: T.J.v.Leijen- horst en J. Wiersema. Overleden Willem v. 't Ooster, 71 jr., wedr. v E. Kunz Jacob v. Ee, 64 jr., echtg. v. G. v. d. Kleut Willem v. d. Beek, 63 jr., echtg. v. W. Brouwer. Personen in gemeentedienst alhier, die den 65-jarigen leeftijd reeds heb ben overschreden, hebben van B. er W. aanschrijving ontvangen vóór 15 Sept. a.s. ontslag te vragen. De gemeenterekening bedraagt den gewonen dienst in ontvangsten f 517.068.03s en in uitgaaf f 414.299.94s, zoodat deze dienst sluit met een voor- deelig saldo van f 102.768.69. De kapi- taaldienst sluit echter met een nadeelig saldo van f 143.537.95s. De ontvangsten hiervan hebben n.l. bedragen f98.694.08 en de uitgaven f 242.232.03s. Voor de betrekking van directeur- boekhouder der gemeente-gasfabriek hebben zich 47 sollicitanten aangemeld. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenGijsbertus Johannes, z. v. A. Brundel en M. Tolboom. Onder trouwd: H. v. Deutekom en J. Wern- sen. Gehuwd G. H. Wolffenbuttel en W. J. E. van Huik. Stoutenburg Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de [schouw over de wegen en watergangen in de gemeente Stouten- burg^door hen zal worden gehouden den heer v. Rhijn, Directeur Gasfabriek ?.P Dinsdag 20 September a.s. die zich in verbinding stelde met het College van B. en W. alsmede met den heer Sonius, Directeur van de P.U.E.M. zal de Utrechtschestraat in beginsel extra zware verlichting krijgen gedurende de feestweek en Etalage wedstrijd. Nieuwe Zaken. In het pand Krommestraat 32 is ge opend het Eerste Solinger Staalwaren- huis. De collectie messen, scharen en vakgereedschappen is zeer uitgebreid zoodat voor elck wat wils is. Tevens aan de zaak verbonden een elec- trische slijperij met de modernste machines. De heer J. Zwart, opvolger van den heer S. Kraan als voorzitter van de R. K. Werkliedenvereeniging St. Jozef heeft, als zoodanig ontslag genomen. Zondagsdienst H.H. Doktoren en nachtweekdienst Apotheek. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, Tel. 448. M. Kamerling, Utr.weg 35, Tel. 142. J. Plomp, Regent.laan 15, Tel. 1359. Apotheek Ittmann, Langestr. 9, Tel. 164. Leusden Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de schouw over de wegen en watergangen in de gemeente Leus den, door hen zal worden gehouden op Dinsdag 27 September a.s. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. v. A. Paler en J. Wilgenburg Bernardina Hendrika, d. v. J. Tijmensen en C. v. Haraers- veld Hendrik Jan, z. v. H. J. Holt- an en W. Hettelder Johannes, z. E. v. Asseit en J. v. Bruggen. Onder trouwd: W. C. Logtenstein en C. A. Brouwer. Gehuwd: J. v. d. Berg en C. Donselaar. Overleden: Louw Berg, 75 jr., echtg. v. D. Zieltjes. Burgerlijke Stand. Geboren: Richarda, d. v. H. Traa en R. v. d. Pol Margarelha, d. v. E. Petersen en A. v. Druten. Soest Ten overstaan van notaris Dammers is publiek verkocht: I. De villa Helena State, gr. 5.75 A. Kooper H. Reintjes f4801. 2. Bouwterrein tegenover ge noemde villa, gr. 5.71 A. Kooper L. Stuivenberg f630. De schietwedstrijden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de afd. Soest van de Bijz. Vrijw. Landstorm worden gehouden op de banen van pension Oranjehof. De eerste dag was er veel belangstelling, o.a. uit Baarn en Amersfoort. Het eerst werd de vrije baan ingeschoten door den heer A. Luijben met als uitslag één 9. De luxe prijzen worden uitgereikt door generaal Duymaer van Twist in een feestelijke bijeenkomst. Wij etaleeren thans een bijz. collectie Jacobean Fauteuils Komt li eens zien, het is de moeite waard! K. Beekstr. 6, Beekenst.laan 10, Amersfoort, Tel. 543 Bezoekt onze 18Modelkamers. Compl.Meubileering! Burgerlijke Stand. GeborenElsje Diderica, d. v. P. ten Berg en N. Honigh Alida, d. v. G. Beyen en M. v. Bemmel Evert, z. v. E. Groen en G. Verwoerd Johanna Maria, d. v. M. J. v. Breukelen en C. Bosman. Ondertrouwd: J. G. Rede man en M. Steinschnak N. Lang- daal en T. Teekens G. v. d. Burg en J. lansen. Gehuwd: W. P. Dorre- stein en A. Malestein E. H. A. de Leau en A. E. v. der Es. Overleden Jacob de Die, 74 jr.echtg. v. M. Zuyder- duyn. 8 oester berg De Minister van Defensie heeft ver gezeld van zijn adjudant een bezoek gebracht aan de luchtvaartafdeeling en aan het luchtvaartbedrijf te Soesterberg en heeft zich daarna per vliegtuig naar Eindhoven begeven. Hoe maakt men zich onaangenaam bi] zijn medemenschen? Wanneer men iedere deur, die men opent, hard toeslaat. Wanneer men slechts belang stelt in zijne eigene aangelegenheden, en in het geheel niet of slechts halve aan dacht schenkt aan datgene, wat anderen1 lief en aangenaam is. Wanneer men anderen altijd tegen spreekt. Wanneer men ieder verzoek, hoe vriendelijk ook gedaan, afslaat. Wanneer men nooit anderen eenig genoegen bereidt of de wenschen anderen voorkomt. Wanneer men altijd wenscht. dat anderen in dezelfde opgewekte of ge drukte stemming zullen zijn als gij, en gij het hun kwalijk neemt, zoo het anders is. Wanneer men steeds aanmerking maakt op het eten, of nergens van houdt. Wanneer men nooit 'n bezigheid wil afbreken of eindigen, ter wille of ten genoegen van anderen. Wanneer men in een gezelschap al léén het woord wil hebben, en dik wijls te pas of te onpas over zich zeiven spreekt. Wanneer men steeds beweert of voor wendt, reeds te weten, hetgeen een ander meedeelt of verhaalt. Wanneer men een spel gewonnen heeft en zich vermaakt ten koste van zijn medespeler, die verloor. Een personentrein, waarmede 510 militairen van het Fransche vreemde lingenlegioen werden vervoerd, is de omgeving van Tiemcen in een af grond gestort. Men neemt aan dat het ongeluk heeft plaats gehad tengevolge van het feit dat een spoordijk is on- derspoeld. Er zijn 100 dooden en vele honderden gewonden. Nieuw Carbolineum. Zooals in belanghebbende kringen ais bekend mag worden verondersteld, bestaan er diverse houtconserveerings- middelen, waarvan wel in 't bijzonder het merk „Avenarius" een goede re putatie geniet, met name door over heidslichamen voorgeschreven. Dit buitenlandsch product nu, heeft een concurrent gekregen in den vorm van Hammérius-Carbolineum. in den handel gebracht door H. Hammer's Olie- en Teerindustrie, Meeuwenlaan 29, Amsterdam. Blijkens de ons verstrekte analyse, afgegeven door het Proefstation voor Bouwmaterialen, Fa. Koning Bien- fait, kan het nieuwe produkt Hammé rius-Carbolineum de vergelijking met het „Avenarius" glansrijk doorstaan. Tot dusverre kon dit van geen enkel Nederlandsch Fabrikaat Carbolineum gezegd worden. Ontvlammingspunt en percentage destillaat zijn uniek, terwijl in de brochure een prijsbesparing wordt genoemd van niet minder dan 25 procent. Voorwaar een schoone gelegenheid om onze Nederlandsche Nijverheid in haar energiek streven te steunen Men dient hiermede gecombineerde belangen. Brochure met analyse worden op aan vraag gratis toegezonden. Des nachts zijn in de artillerieka zerne te Schwerin door slechte isolee- ring van de lichtleiding dertien paar den door den stroom getroffen en op slag gedood. Te Leeuwarden is bij een politie agent kinderverlamming geconstateerd. De man is overgebracht naar de ge meentelijke barak voor besmettelijke ziekten. Hebt U een faxi of auto noodig Amersfoort. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede- deelingen in andere bladen is uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Predikatie en collecte tol steun voor de oprichting van nieuwe parochie's. H.H. Missen om 7 en half-9 uur. Half-11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof waarna de litanie van alle heiligen met voorgeschreven gebeden. DINSDAG 8 uur gezongen St. Anloniusmis. WOENSDAG Quatertemper geboden vasten en nnthoudingsdag. Kwart over 8 Congregatie van de H- Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. ZATERDAG Quatertemper geboden vasten en onthoudingsdag. 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'tZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof van den Zaligen Dood met preek Litanie van Allerh. en gebeden volgens voorschrift van Zijn Hoogw. Ex. Mgr. den Aarts bisschop.

De Eembode | 1932 | | pagina 2