De €embo<k I F. fl. TULP „Zij" Crème N.V. Middenstands-Bank „Snelwerk" Fa. H. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10. franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Bembode, gevestigd te Amersfoort Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 11 Oct. 1932 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren in den morgen zijn bezorgd. Zes en Veertigste Jaargang - No. 54 Wie in God gelooft, bespeurt ten 4 slotte altijd een leiding die hem ver heugtwie Hem loochent steeds een toeval dat hem verbaast of ontzet. Onderwijs. Algemeen wordt de regel gehuldigd, dal geld belegd in de opvoeding der kinderen, het meest rentegevend is. Honderden ouders, die hun kinderen geen cent kunnen nalaten, ontzeggen zich tijdens de studiejaren alles, om hun kroost een eerste klas opvoeding te geven. Daarbij komt, dat de moderne tijden een middelbaar- en hooger on derwijs hebben geschapen.dat practjsch voor bijna ieder toegankelijk is. School geldheffing naar het inkomen der ouders, gemeentelijke en andere studie beurzen, betere reisgelegenheid, welke het spoorstudent-zijn vergemakkelijkt, voerden het aantal studeerenden tot ongekende hoogte op. Die betere gelegenheid maakte ook, dat nu het platteland veel meer kinderen het middelbaar onderwijs gingen volgen. Vroeger kon dit voor hen vrijwel alleen op de dure internaten geschieden, nu voeren autobussen e.d. hen dagelijks naar de scholen in de stad. Zeker zouden we niet terug willen naar de tijden, dat middelbaar- en universitair onderwijs enkel maar be stemd waren voor de kinderen der gelukkige „bezitters". De gelegenheid om een wetenschappelijke loopbaan te volgen, mag niet meer het monopolie zijn van een bepaalden stand. De groote lichten der wetenschap die voortkwamen uit den kleineren midden- en arbeidersstand, zijn het beste bewijs, dat schitterend intellect niet inhaerent is met afkomst. „Ruim baan dus voor allen die uit steken boven de middelmaat", is een regel welke wij nog ten volle onder schrijven. Doch daarom is en blijlt juist de opvatting dat de hoogere studiën moe ten gereserveerd blijven voor hen die inderdaad dopyntellectueele- en andere geestelijke gaven boven de groote massa uitsteken. Hoevelen studeeren niet, die'va'ntnin eerste gymnasiumjaar tot hun laatste promotie de allergrootste moeite hebben om mee te komen. Na tallooze mislukkingen komen zij ten slotte aan het einddoel, doch missen alle interesse voor verdere vakstudie of wetenscliappelijken arbeid. Dat zijn de ongelukkigen die moesten studeeren, omdat hun „stand" dat gebiedend eischteofwel de slachtoffers van ouderlijke ijdelheid, welke de kinderen op een weg dwong, die niet met hun aanleg en neigingen overeenstemde. Hier gaan ook sommige scholen niet vrij uit. Daar zijn er die uit zucht tot zelfbehoud of om te pronken met een groot aantal leerlingen rijp en groen maar aannemen; het komt zelfs wel voor, dat door een te optimistisch advies van die zijde de ouders op een dwaalspoor worden gebracht. Een zeer strenge selectie, zoowel bij het middelbaar als bij het hooger onderwijs, is eerste eisch om dezen toestand weer ietwat te sanceren. Doch vooral is noodig beter inzicht bij de ouders. Er zijn er nog te veel, voor wie de beroepskeuze hunner kinderen een kwestie van stand is. Eruit moet het wanbegrip, dal enkel een universitaire graad „comme il faut" is. Beter en eervoller is het een geslaagd vak- of handelsman tot zoon te hebben, dan een heel of half mislukten intellectueel. Het kiezen van een levensweg voor het kind is een zaak van den hoogsten ernst. Daarbij moet alles wat met stand of ijdelheid ook maar iets te maken heeft, opzij gezet wordenmeespreken mogen enkel aanleg en neiging van het kind. Doch ook moet een redelijk uitzicht op een werkkring in de toe komst aanwezig zijn. Wordt met dit alles geen rekening gehouden en gaat men door geforceerd de scholen te bevolken met leerlingen van weinig of middelmatigen aanleg; gaat men door méér te leveren dan de samenleving kan opnemen, dan zal de werkloosheid onder de jonge ge studeerden catastrophaal wordendan ontstaat ook een intellectueel prole tariaat, met al de ongewenschte eco nomische, sociale, maar ook moreele gevolgen van dien. De crists-zulvelwet. Niemand zal ontkennen, dat de leider van de crisiszuivel-centrale voor zeer groote moeilijkheden gesteld is. Men kan melk, boter, kaas en andere zuivel producten steunen, maar het materieele leven laat zich niet aan banden leggen. Geen enkele regeering kan den Losbladige notitieboekjes KANTOORBOEKHANDEL Lingestr, SB t.o. Krommeslr. - TEL. 326 sument dwingen boter, margarine of dierlijke vetten te eten. Men verbruikt datgene, wat men wil en dat binnen het bereik van zijn beurs ligt. Is boter te duur, welnu dan gaat men tot mar garine over, vooral, wanneer deze door bijmenging van 25 pel. boter een betere smaak verkregen heeft. Is margarine door een en ander buiten het bereik gevallen, dan zal men zijn toevlucht nemen tot dierlijke vetten of andere ingrediënten, welke vetstoffen inhouden. Het is een strijd tusschen crisis- zuivelcentrale en het publiek. De C.Z.C. moet trachten zooveel mogelijk uit de massa te halen om het verkregen pro venu, na aftrek van haar kosten, onder de boeren te distribueeren. Vloeit er weinig in het zuivelpotje, dan kunnen de boeren ook weinig toeslag ontvan genis de opbrengst goed. dan be staat er een mogelijkheid, dat de boeren in de buurt van hun kostprijs er zullen kunnen komen, die varieert tusschen 5 S 6 cent per K.G. naar gelang van de regionen, waar zij wonen. In de buurt van steden, waar pachten etc. hooger zijn dan op het zuivere platte land, is deze kostprijs natuurlijk hooger, maar de boeren profiteeren dan meer van het verbruik van comsumptiemelk, die op het moment nog buiten de wet telijke regeling valt, doch waarvan men hoopt, dat de prijs zich aan den algemeenen prijs zal aanpassen. Wij hebben al enkele malen het prin cipe van de wet uiteengezet. De boer levert melkhieruit worden buiten de consumptie-melk tal van derivaten geproduceerd, zooals boter, kaas. ge condenseerde melk, melkpoeder, om van de voornaamste te spreken. Waar de consumptie-melk op het moment nog vrij is, kan men den boeren slechts dan een toeslag geven, wanneer men een heffing legt op de zuivelproducten. Als norm heeft men het botervet ge nomen. Goede melk bevat circa 3 pet. botervet, gewoonlijk meer (3.20 pet. en hooger). 100 kg. melk heeft dus circa 3 kg. botervet. Krijgen de boeren, zooals op het moment 1cent per kg. melk toeslag, dan beteekent dit fl.50 per 100 kg. of per 3 kg. botervet. Boter bevat circa 84 pet. botervet; be- verbruik te stimuleeren. Het spreekt vanzelf, dat de prijs van ondermelk en van karnemelk een groote rol speelt. Slaagt de crisis-varkenswet den var- kensprijs omhoog te brengen, dan mag men rekenen met een goede vraag naar ondermelk voor varkensvoer en dan zou de prijs ervan kunnen stijgen, wat een indirect gevolg zou kunnen zijn van de regeeringsmaatregelen. Falen alle pogingen^loordat het bui tenland onze boter niet meer wcnscht (verdere contingenteering, de gevolgen van Ottowa) dan is het eenige alter natief vermindering van den melkvee stapel. Laten wij hopen, dat het niet zoover zal behoeven te komen, lastmen boter dus met een heffing van 0.60, dan kan men de boeren 1 '/a cent per kg. toeslag uitkeeren. De crisis- zuivelcentrale maakt echter kosten., bovendien neemt de consumptie var boter af, naarmate de prijs stijgt, ter wijl men de boter, die naar het buiten land verzonden wordt, ter wille van de scherpe concurrentie niet kan be lasten. Men moet dus alleen de bin- nenlandsche consumptie treffen. Bij hoogeren boterpijs daalt het verbruik, het buitenland neemt bovendien door contingenteerings maatregelen viezen regelingen minder boter af. Men verbruikt meer margarine. Nu dient deze margarine te worden betrokken in den kring van de C.Z C. De mar garine moet met 25 pet. boter worden gemengd (men kan tot maximum 50 pet. gaan) en men legt bovendien een toeslag op het mengsel, momenteel van f0.24 per kg. De in de margarine te verwerken boter moet op de openbare markt wor den gekocht, dus met toeslagde C.Z.C. ontvangt dus uit het boterverbruik (zoowel van de directe boter-consump- tie als van die der margarine-produ centen) de vastgestelde heffing, op het moment f0.65 per kg., benevens de heffing van f0.24 per kg. margarine. Men moet op die wijze trachten, den boeren tegemoet te komen. De hoogere margarineprijzen zullen het verbruik van dierlijke vetten doen stijgen en daardoor automatisch het margarine- verbruik plus boter verminderen. Dus ook de dierlijke vetten, oliën, enz. moeten worden belast. Hiermede is men bezig en men kan binnenkort een wettelijke regeling hieromtrent wachten. Er zal verder een strt bestaan om zooveel mogelijk consump- tiemelk te leveren, omdat deze een hoogeren prijs behaalt. Doch stijgend aanbod zal leiden tot daling van prij zen; de regeering is diligent en be studeert een wettelijk monopolie, waar bij ook hier getracht zal worden mini mumprijzen te kunnen vaststellen. Helpen al deze maatregelen niet, dan heeft de Overheid verschillende stok ken achter de deur. Ten eerste kan zij het percentage natuurboter, dat in de margarine moet worden vermengd, tot maximaal 50 pet. opvoeren en zij zal niet schromen, daartoe over te gaan, wanneer haar geen anderen uitweg geboden wordt. Zij kan verder al haalt het niet zoo heel veel uit melk- brood decreteeren, waardoor een nieuw middel wordt aangewend om bet melk- bedrijven (242 met een totale opper vlakte van 4723H.A.) bedroeg het netto-verlies f 137.733 op een bedrijfs kapitaal van f4.463.738 of dus een vertes van 3 pet. van het bcJrtJfs- ka. itaal. Hnisslachtingeii. Met ingang van 10 October is de crisisheffing van 9 cent per kilo niet werkt zacht en weldadig; Uw huid ontwaakt nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20-30-45 en 75 cent. Modern Kapitalisme. Op een oogenblik, dat een bepaald productie-apparaat meer dan voldoende in alle redelijke behoeften kan voor zien, wordt er een nieuwe machine uitgevonden, waarmede veel meer kan worden geproduceerd in veel minder tijd. Er bestaat geen maatschappelijke behoefte aan die hoogere productie. Maar er bestaat voor geldverstrekkers groote kans, door goedkooper te pro- ducceren belangrijke winst te behalen. Het nieuwe productiemiddel wordt in verking gesteld maar het maakt tege lijkertijd een geheele reeks andere reeds bestaande productiemiddelen overbodig In feite heeft er een kapitaalvernieti ging op groote schaal plaats. Credieten verleend op fabrieken en machine-in stallaties, die door de meer geperfec tioneerde fabriek en machines overbodig worden gemaakt, gaan verloren. Banken failleeren, aandeelhouders en andere geldverstrekkende lijden zware verliezen ten bate van hen, die geld verstrekten voor geperfectioneerde machines. Zoo vreet het kapitaal het kapitaal op, het geld het geld en het crediet het crediet. dient, zal slachten van 1 varken per jaar vrij van heffing zijn, mits men ook vroeger regelmatig een varken voor gebruik mestte. 'wee varkens zijn vrij bij een in komen van niet meer dan f2000 en indien het gezin uit niet meer dan vijf personen bestaat. Bij negen gezinsleden en een evengroot inkomen worden drie varkens vrijgesteld van de heffing bij huisslachting. Bepaalde instellingen zijii gerechtigd, om grootere aantallen varkens voor het gebruik voor inwo nende personen van gestichten e.d. te slachten. Ter verkrijging van de vrijstelling in betaling der crisisheffing moet de eigenaar van het varken een aanvrage richten tot de gewestelijke varkens- centrale waartoe hij behoort Deze acte is drie dagen geldig en moet aan de controleerende ambtenaren worden overgelegd. Binnenland Autobusdiensten' Gedeputeerde Staten hebben ver gunning verleend aan Tensen te Soest tot het in werking brengen van een autobusdienst Soes- terberg—Socstduinen—Baarn en om gekeerd. Van Maanen te Harderwijk tot het werking houden van een autobus dienst Apeldoorn-Voorthuizen-A'foort. Verlengd de aan Tolboom te Hoogland ver leende vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst A'foort— Hoevelaken Terschuur—Barneveld en omgekeerd de aan Kleinveld te Achterveld ver leende vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst Barne- veld-Achterveld-A'foort en omgekeerd. Landbouwboekhouding. Het landbouwboekhoudbureau van den R. K. Boeren- en Tuindersbond publiceert de resultaten van de aan gesloten bedrijven uit Gelderland Utrecht en Overijssel over het jaar 1 Mei 1931 tot 1 Mei 1932. De bedrijven zijn gerangschikt in drie groepen en wel van 1—10 H.A., 11— 20 H.A. en boven de 20 H.A. De gecontroleerde bedrijven in Gelderland leverden in 1931 1932 een verlies op van gemiddeld f31 per H.A., tegen een netto-winst van f67 in 1930—31 en f 105 in 1929—30, die van Utrecht een gemiddeld verlies van f 34 p. H.A. tegen een netto-winst an f 58 in 1930- 31 en van f94 in 1929-30. Voor alle drie provinciën tezamen een gemiddeld verlies van f26 per H.A., tegen een netto-winst van f 64 in 1930- 31, en f102 in 1929-30. In vergelijking met 1930-31 daalden de inkomsten in 1931-32 met ongeveer 140 pet. Het beste is nog de bedrijfstoestand ge weest voor de bedrijven van 1—10 H.A. het slechts voor de bedrijven grooter dan 20 H.A. Van al de gecontroleerde Voor Pim'i - lipli - lluiils: Fa. R. VAN DEN BURO I Arnb.itr. Gevestigd sedert 1887 meer verschuldigd zfin voor bepaalde van hutsslachtingen. Wan neer men niet meer dan f2500 BERICHTEN UIT AMERSFOORT Kooruitvoering „Jubal". Vrijdagavond gaf de Chr. Mannen- zangver. „Jubal" ter herdenking van haar 10-jarig bestaan een uitvoering de St. Joris-kerk. Na een openingswoord van Ds. den Hollander en samenzang voerde het koor achtereenvolgens uit het Bonds lied, Zomeravond van Olman, de Marte laren van de Rillé, des Heeren Huis P. v. d. Rovaart, Bede van Heinze, Adoro te van v. d. Bijl, Dich preist Almachtigen van Breitenbach, en Looft den Heer van de Vliegh. Dat deze geheele uitvoering der schoonheid vruchtbaar was kunnen we niet beweren, toch mogen we kon- stateeren dat „Jubal" niet strijdt voor een verloren zaak. Inderdaad is met de kracht van dit koor wel iets te bereiken. Het materiaal van 2e bassen goed, de le tenoren zijn ling niet slecht, de 2e tenoren kunnen hun taak bestaan, de le bassen echter hebben nog een té onvoldragen geluid. Het is dus slechts een kwestie van studie, om te verbeteren wat nog ontbreekt, n.l. homogeniteit: de stemgroepen op zich en het geheele koor dienen een eer gesloten geheel te vormen. Dan ook eerst kan de dirigent er op werken om de klankmogelijkheden van zijn koor uit te buiten, dan kunnen weifelende en ongelijke inzetten wor den voorkomen en schommelingen in de toonzuiverheid worden verbeterd. We weten niet of andere plaatsings mogelijkheden ai eens zijn beproefd, maar blijkens ondervinding, is de plaat sing achter in de zijbeuk, acoustisch gesproken, zeer ongunstig. De bas-baryton Nico Huisman ver leende medewerking door het zingen van een aria uit het Magnificat van J.S. Bach, een aria uit de Paulus van Mendelsshon, Gott lebet noch van J.S. Bach, Vater Unsen van Kilbs en de barylon-solo in Bede van Heinze. De stem houdt o.i. wel beloften in ofschoon de techniek nog niet perfekt lijkt en in de laatste nummers nogal eens tegen de toon aan gezongen werd. De organist der kerk de heer Mooy begeleidde de solist en de samenzang en speelde ter afwisseling Andante en Air uit het concert in d.kl-t. van flanel en Solo di flanto van Capocci. Na samenzang sprak Ds. den Hol lander een slotwoord. Gemeentebegrooting. voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. Lange Oracht no. 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting bjj den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Ups Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incaaseeringen Spaar-deoosito's rente S'/t pet. Het Soeaterkwartier. Wanneer na de aangekondigde aan besteding van den aanleg der wegen in de rivierenwijk van het Soester- kwartier weer nieuwe terreinen voor woningbouw beschikbaar ko.nen, zal het stichten van nieuwe complexen volkswoningen worden voortgezet. De uitbreiding van het Soesterkwar- tier gaat steeds voort. Er zijn daar thans een Kath. kerk, een Ned. Herv. en een Geref. bede huis. Voorts een Kath. school voor voorbereidend onderwijs en een Chris telijke een groote Kath. jongensschool en een groote Kath. meisjesschool; twee Christelijke scholen en vier open bare scholen. Straks zal een voorstel tot hetbou- en van een badhuis aan de Tulj>- straat door den gemeenteraad in be handeling worden genomen. De aanleg van den plantsoengordel, die de woonwijken van de industrie terreinen scheidt, wordt door de man nen van de werkverschaffing onver poosd voortgezet. Er is in dit plantsoen een groote, overbrugde vijver aangelegd —et een muziektent. Na eenige jaren, wanneer de beplan ting alles in 't groen zet, wordt deze plantsoengordel, die een mooie ver binding geelt met de bosschen van Birkhoven, een mooi stukje natuur schoon. LAAT AL UW Copieërwerk MAKEN DOOR Copieërin richting Langestraat 84 - Telef. 528 De bevolking der gemeente Amers foort is sedert 1 Januari toegenomen met 1097. Hei geboorte-overschot be droeg 353het vestigingsoverschot 744. Waarschuwing. Van gemeentewege wordt medege deeld, dat Burgemeester en Wethouders het plaatsen van benzinepompen op gemeentegrond, alleen dan in gunstige overweging kunnen nemen, wanneer het verzoek wordt gedaan voor be drijven, waarbij het hebben van een benzinepomp noodzakelijk kan worden geacht. Handelsregister. C. van Eys, motor-en rijwielhandel, Amersfoort, Oude Soesterweg 14. Eig. C. van Eys. A. G. van Zwol, kolon. waren enz., Amersfoort, v. Bemmelstraat 4. Eigen. A. G. van Zwol. ...De Gaper", drogisterij, Amersfoort, Julianaplein 4. Uittr. eig. J. G. P. Har- toungh. Toetr. eig. J. H. Haan. H. Kurpershoek, slagerij, Amersfoort, Arnhemscheweg 46. Uittr. eigenaar H. Kurpershoek. Fa. J. Bezaan Co., kappersart., Amersfoort, Randenbroekerw. 83. Toetr. venn. N. Klaasse Bos. De Wits brandstoffenhandel, Amers foort, Soesterweg N.S. Toetr. eig. P. v. d. Velpen. Toelr. gevolm. B. de Wit. J. v. d. Hooft, drogisterij, Amersfoort, Langestraat 107. Uittr. eig. J. v. d. Hooft. Toetr. eig. G. J. v. d. Hooft. K. J. V. in het K.J.V.-huis aan de Van Asch van Wijckstraat had een treffende plech tigheid plaats. Door den Directeur, den WelEerw. Heer kapelaan Vernooij, werd de lntronisaticplechtigheid verricht in tegenwoordigheid van alle K.J.V.-leden. Na de wijdingsplechtigheid hield de directeur een korte, indrukwekkende rede. Z.Eerw. wilde deze plechtigheid noemen de stichtingsplechtigheid van een nieuw klein koninkrijk. Allen en vooral ons zeiven willen we plaatsen onder Christus' lietde-heerschappij en allen willen we zijn, nu en ons heele leven, trouwe onderdanen. Het Godde- Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort huis een nieuw klein koninkrijk, waar alien Hem beminnen. Ook vraagt Hij van ons, die Zijn onderdanen zijn ge worden, eerherstel, door de viering van de eerste Vrijdagen, door het veel vuldig naderen tot de H. Tafel en bet bijwonen van het H. Misoffer zooveel in ons vermogen is. Eerherstel voor zoovelen die het Goddelijk Hart mis kennen en verachten. Wanneer allen dit heilig voornemen maken en ten uitvoer brengen, zal ook het werk in dit huis rijke vruchten voortbrengen. Nadat de acte van Eerherstel en de gebruikelijke gebeden waren verricht, werden door de leden enkele liederen gezongen, waarna de Directeur allen feliciteerde. Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Dronkenschap: W. S., Baarn, i week hecht.; J. K. K. Amersfoort 15 of 6 d.; dezelfde id.; H. Sch. Schiedam 10 of 4 d.A. v. M. Deventer id.J. H. v. d. L. Utrecht id.; W. J. v. d. P. Arnhem id.; S.'K. zwervend id. Winkelsluitingswet: G. W. Amers foort 3 of 1 d.; A. N. Amersfoort 50 gemeenteraad worden behandeld. lijk Hart vraagt zoo weinig, alleen dat Hij hier in dit huis moge vinden een erfdeel van liefde en eerherstel. Het was onze Zaligmaker niet voldoende op deze wereld voor ons te lijden en te sterven, Zijn liefde ging verder, bleef voortleven in de H. Eucharistie. Wilt allen wederliefde geven, dan wordt dit t of 1 d. Bier schenken buiten verlof: J. Th. J. Soest 75 of 14 d. en verb. bier. Inkwarticringswet: B. H. H. Mid- delstum 25 of 10 d. Rijkswegcnreglemcnt: S. H. Soest 3 of 1 d.; T. B. Barneveld id. Broodbesluit: P. S. Soest 10 of 5 d. Bedorven vleesch in voorraad; W. L. H. Baarn 100 <»f 1 mnd. Arbeidswet: M. Z. Barneveld 2 maal 2 of 1 d. Te Baarn wateren buiten urinoir-, J. v. B. aldaar 3 of 1 d. Wielrijden zonder licht: P. W. T. Amersfoort 2 of 1 d.A. v. d. G. Bar neveld 5 of 2 d.; C. D. Lunteren id.; G. R. Lcn id.; J. M. Soest id.; W. J. S. v. G. Amersfoort id. Wielrijden onder invloed alcohol: A. J. Soest 25 of 10 d. Linkerzijde van weg of in bocht niet de rechterzijde houden: A. V. Maarn 5 of 2 d.; M. A. V. Amersfoort 3 of i d.; J. v. H. Amersfoort 5 of 2 d. Niet behoorlijk uitwijkenR.' V. Am sterdam 6 of 3 d.; J. v. d. W. Soest 15 "f 5 'I- erboden weg berijden: J. de J. Amersfoort 3 of 1 d. Veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: E. V. Soest 10 of 1 week tuchtschool; C. A. B. Soest 15 of 6 d. Afgewerkte gassen niet geluiddem pend afvoeren: G. H. Baarn 3 of r d. Geen nummer-rijbewijs: D. V. Hil versum/s of 2 d. Wielrijden zonder reflector: C. v. d. P. Amersfoort 2 of i d. Geen behoorlijke remmen: J. F. de G. Deventer 50 of 20 d. en toeken ning schadevergoeding.

De Eembode | 1932 | | pagina 1