St. NicoUas-verrassing Allerlei BERICHTEN UIT AMERSFOORT Recollectie. De maandelijksche Recollectie voor oüd-Retraitanten in December zal plaats hebben op Vrijdagavond 9 Dec. in de kerk op 't Zand. Nog eens „de Berg-Revue". Na zeven keercn voor volle zalen te hebben gespeeld is dan eindelijk het einde der Berg-Revue gekomen. We vragen ons af. welke opvoering hier ter stede zich ooit in een derge lijke belangstelling heelt mogen ver heugen. Zeven maal de zaal „uitver kocht". is dat geen unicum in de Kei- stad? Doch we vragen verder. Waarin mag wel de oorzaak der zoo ruimschoots gegeven belangstelling zijn gelegen? Wanneer we hier naar eigen indruk een bescheiden meening mogen geven, dan zien we deze drie ledig en wel teneerste de aard van het spel. Deze had klaarblijkelijk de volkstoon goed getroffen. Dan de wijze van het spel, dat over 't geheel ge nomen verdiende lol mocht inoogsten. En „last not least" het doel. waarvoor gespeeld werd. Steun aan de vooral in onzen tijd zooveel vragende jeugd beweging. voortschrijdend in hare nieuwe richting, geheel nieuwe banen betredend, zooals in de Revue zoo overduidelijk werd beklemtoond. Globaal geschat moeten meer dan 2200 personen, groot en klein dit jaar getuige zijn geweest var. wat door een drachtig samenwerken n het belang der goede zaak kan worden bereikt. Zeker zal ook de lage entree tot den grooten toevloed der kijklustigen heb ben bijgedragen. Maar ook dit was o.ï. goed gezien en zal de populariteit der Berg-Revue ten goede komen. Ook het volgende feit zij hier even vermeld. De jeugd, vóór wie en dm wie het toch eigenlijk ging werkte volop en daadwerkelijk mee in het spel, ja, we mogen gerust zeggen, dat haar in vele opzichten het leeewen-aandeej was toegewezen. Sluiten we deze korte slotbeschou wing met de hoop uit te spreken, dat geen menschelijke kleingeestigheden en engheid van harte hun intrede mogen doen. Zij zijn de verklaarde vijanden van de schoone harmonie, waarin ber gen van moeilijkheden in het licht van het verheven doel. waarvóór alles wordt verricht, verplaatst kunnen worden. We hopen van harte, dat de laatste wensch in het treffende slotkoor be zongen. dat de „Berg-Revue nog jaren leeft" bewaarheid moge worden. de jeugd ten zegen! Wat de revue 1933 ons wel weer brengen zal? toonstelling. Enkele raadsleden waren wel te vinden voor 't schenken van pilsje, maar Burg. en Weth. kon den niet toegeven omdat de Markthal buffetten alcoholvrij verpacht zijn voor drie jaar tijds. Limvio. Het Bestuur van Limvio vraagt een St. Nicolaasklomp te mogen plaatsen bij Amersfoortsch Katholieken, ls de Goede Sint mildadig dan kan men dit opgeven bij het bestuurslid Adelaar. Aldegondestraat 16, die heel gaarne de inhoud van al de klompen op komt halen. Te Utrecht slaagde voor diploma Leerares in de Stenografie Mej. Hamersveld, alhier. DU jaar eens wat bijzonders I Komt U vooral een informeerent Utr.straat 40 - GLASTRA Tel. 92 Binnenland Donderdag werd hef 75-jarig be staan der militaire rijschool herdacht. Er was een drukke receptie, waar aan wezig waren de burgemeester, gene raal Winkelman, generaal Ridder van Rappard, kolonel Fabius, inspecteur der cavalerie, kolonel Kappelhof, de oud-directeuren baron van Oldenneel en baron Rengers, kotonel de Jonge van Ellemeet was vertegenwoordiger van de Koningin. Kolonel Fabius achtte het een hooge eer. welke de Koningin aan de Rij school bewees, door zich te doen ver tegenwoordigen. Daaruit blijkt, dat de rij- en africhtkunst als een groot leger belang wordt beschouwd. Kolonel Fabius, die den minister van Defensie vertegenwoordigde, sprak herdenkingsrede uit, waarin hulde ge bracht is aan hen, die als directeur de leiding hebben gehad. Spr. bracht vooral dank aan den ex-ritmeester Jhr. Godin de Beaufort voor zijn bijzondere verdienste als spring-, jager- gymna stiek-, scherm- en zwemmeester. Buiten gewoon verdienstelijk achtte spr. ook het werk van den tegen woord igen directeur, die een der besten is uit dit 75-jarig tijdperk. Als voorzitter der commissie tot aanbieding van een hulde blijk namens de bereden officieren en oud-officieren bood spr. een bronzen herinneringsplaat aan met het borst beeld van Lt.-kol. van Reede waarbij een toepasselijk opschrift, alles ver sierd met de wapens van Haarlem, Venlo en Amersfoort, de plaatsen waar achtereenvolgens do Rijschool werd gevestigd. Het ontwerp is van mej. G. Rueb, de uitvoering van Begeer. Tevens penning met dezelfde voorstel ling gemaakt, welke de directeur der Rijschool mag aanbieden aan hen, die uitmunten op het gebied van -- africhtingskunst. Burgerlijke Stand. v. W. 28 Nov. Geboren: Johanna Maria, d. v. J. A. A. v. Vlijmen en A. Ouwendijk Antonius Hermanus, v. M. v. Wijk en J. M. Leenes Jo hanna Petronella, d. v. H. v. d. Bosch en M. M. v. Hamersveld. Overleden: 64 ir.. echte. - Hendrik 29 Nov. GeborenMatthijs, z. v. v. d. Brink en j. W, de Wit Co nelis, z. v. C. v. Nieuwenhuizen en C. de Vries. Overleden Helena Schuit 46 jr., echtg. v. A Roozendaal Suzanna Aarts, 77 jr., wed. v. de Werfhorst. 30 Nov. Geboren: Johanna Adrians Maria, d. v. A. v. Beek en M. Hilhorst Coenraad, z. v. B. R. ten Hoeve L. j. Schinkel. GehuwdA. v. Putten en G. E. Polhout M, Eleveld en E. Koops E. v. Essen en M, J. Tommei. OverledenDominicus F. v. d. Velde, 54 jr., echtg. v. A. M. Berg - Andnes v. Doornik, 12 dagen. 1 Dec. GeborenElisabeth, d. i B. v. Hoevelaken en T. Wingelaar. Georgius. z. van G. Versteegh en Eversen. Ondertrouwd G. A. Lablans en S Rigling. D. de Vries L. A. Baronesse Maydell. H. J. Fre- mouw cn P. A. de Graaf. E. h Kulve en M. W. Hijwegen. Gehuwd B. de Groot en M. Smit. D. ter Hoeve en J. H. v. d. Hulst. Overleden: Margarelha Stiilen, 60 j., wed. van A. Nijhoff. Museum Flehitc. Uit het gepubliceerde jaarverslag blijkt, dat 1930 voor het museum-een druk jaar was. Het aantal bezoekers bedroeg 2300, terwijl het ledental met 20 steeg. Gememoreerd wordt de aan koop van het geschilderd portret Johan van Oldenbarnevelt. In 1931 bedroeg het aantal leden 96, in dit jaar zijn belangrijke verbeteringen «ungebracht, zoowel in het museum als in de woning van den opzichter, werden 7 rondgangen gehouden. Het aantal bezoekers in 1931 was 1021 legen 2313 in 1930. - De Konijner.fokkersbond verzocht den Raad bier te mogen tappen in de Markthal bij gelegenheid van eenlen- Op den Utrechtscheweg had aanrijding plaats tusschen een vracht auto en een tram uit zeist. De auto werd tegen een boom in elkaar gedrukt. De tram werd licht beschadigd. Zondagsdienst H.H. Doktoren en nachtweekdienst Apotheek. Chr. Eggink, Pr. Frederiklaan 8, Telef. 221. j. J. Lubsen, Snouekaertlaan 12, Telef. 290. I. Plomp, Regentesselaan 15. Telef. 1359. Apotheek Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt 19a, Telel. 160. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in Amersfoort. Marlha Mintjes, R.K., Zuidsingel 58, vtrpl. F. Schulze, E.L., Roelofstr. 6, werkm. Anna Fertig, E L., Ulr.weg 2, dienstb. Christina Driessen, N.H., Snouckerll. 12. h. i.d. hh. Geertruida Manhave, G.K., Bernulf. straat 14. H. Willemscn, N.H., St. Radboudstr. 4, kant. bed. Margarethe de Klein, R K., L. Vrouwa- str. 50, dienstb. Fonken, R.K., G. v. Stellingw.str. I. bankw. N.S. Th. Balk, R.K., Muurhuizen 117. J. Ie Févre. N.H., Hellestr. 6a,groenteh. M v. Eerd, R.K., St. Jorisstr. 8a, slager. H. Klinken, v. Campenstr. 16, bedr.l. H. Dikschei, N.H., O. Soestcrw. 175, bur. ambt, L. Verli it, W., Pasteurstr. 23, ambt. N.S. P. Beaufort, R.K, O. Soesterweg 145, bankw. N S. H. ter Maat, Palmstr. 234, voerman. W. Kirkenir, O. Soesterw. 155, kopersl, k' Rtibbens, R.K., Soesterweg 316, zadclm. N.S. Sophia Nuijken, E.L., Schimm.p.str. 17. Catharina Nanninga, Regentessel. 33, leerares. Jansje Schuilenmaker, Alb. Cuypstr. 66, Sjoukje de Vries, N H., Utr.weg 136. Tonia ter Aves», N.H., Palmslr. 234. Joh. Bleij geb. Wicnk, R.K., O.Soester- weg 50. Elizabeth Egberts, G.K., Pasteurstr. 10. A.v.d.Weem.R.K 8reestr. 41, wlnkelb. Hilligje Werges. G.K., G v.Stellingw. straat 43, hulp i. d huish. Grielje Snoek. N.H., Hellestr. 20. Kroon, id. id. imaGötzegeb. Hils, E.L., K Gracht 17. Rikken. O.Soestcrw. 50, schild. Roest, R.K., Heiligb.w. 84, boerenkn. Woliers, R.K., Hellestr. 20, koopm. W. Pot, R.K, Kamp 39, bakker. Else Wilhelm. E.L., Heiligenb.w. 183, dienstb. Constance Pistorius geb. Abuys, W. Leusderw. 261. Anna v. Heugel geb. Muller, N.H., Utr. weg 144. W. v. Dijk, R.K., Groenest. 14, landb. Treija Schöning, E.L., Berkenweg 21 huish. Margarelha Servaas, R., Utr.weg 299. Jean Gijzen, W., idem. St. Grebe, R.K., Eemstr. 116, techn. A. Walet, N.H., Gr. Haag 43, los arb. J. Wisseling, |.v.Oldenb.v.l. 40, b.kn. R. Kuipers, G.K., Leusderweg 245 J. Rutten, R.K., Arnh.weg 172 Anna Janssen, G.KLange Gracht 23, apoth.ass. B. Fontein, N.H., v. Effenl. 4, re S. Sybrandy, N.H., Roelofsstr. 1 Johanna Vlaanderen, N.H., Hoogl.w. 26 J. Rouwendal, G.K., Schimm.p.k 20b Wed. Snijders, R.K., Kruiskamp 1010 P. Sabelis, R.K., Spaarnestr., bankw. G. Coenen, R.K., L. Vrouwestr. 4 J. Coenen, J. Akker, N.H., Monnikenp. I9.fabr.arb. J. Post, Pr. Mariel. 25 Christina Hooft, R.K., Hof 16, dienstb. J. Duijn, G.K., Laan 1914 5, chauff. Cornelia Brakenhof, R.KUtr.weg 53, winkeljuffrouw Elisabeth Marciniak, R.K., Muurh. 61, dienstbode Maria Hackmann, R.K., P.Bothl. dienstbode Wegkamp, G K., L.Beekstr. 35, verk. Lambertha Hengel, R.K., Zevenhuizen dienstbode H. Lorist, R.K., Westerstr. 18, kleerm. Annes de Bruin, Zuidsingel 36 H. Vegt, Utr.weg 127b, verf. Johanna Oolders, R.K., Schaepmanl. kant.bed. G. Linden, G.K., Kruisk. 126, winkelb. Jannetje Heerding, G.K., Arnh.weg 13, dienstbode Lubberta Taai, N.H., Wijersstr. 21, d— Anna Schelthoff, R.K., Bisschopsw. 11, dagdienstbode. J. Bantjes, M. Withoosstr. 29, kant.L. J. Gerritsen, G.K., O.Soesterweg 120, winkelchef C. Bröning, G.K., Bankastr. 7, winkel. Uit den Omtrek Maarn In het station hebben inbrekers de brandkast geforceerd en daaruit geldkistje, waarin zich een bedrag van ongeveer 1600gulden bevond voor de: uilbetaling van pensioenen, meege nomen. Hel geld was eerst gisteravond laat op het station aangekomen en daarna onmiddellijk in de brandkast geplaatst, De inbraak is waarschijnlijk gepleegd door Iwee personen die hun weg heb ben gevonden door de deur, welke van hel perron naar het kantoor van den stationschef leidt. De inbraak is nog vóór middernacht ontdekt, zoodat het geld slechts korten tijd in de brand kast is geweest. Het was eerst te half elf uur te Maarn aangekomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Soest Een voorstel oin de gehuwde onder wijzeres buiten de school te houden, is met 9 tegen 5 stemmen door den Raad aangenomen, zonder terugwer kende kracht.; In den gemeenteraad werd mede gedeeld dat tegen het nieuwe uit breidingsplan niet minder dan 570 bezwaarschriften zijn ingekomen. Woudenberg W. Ie Woudenberg werd v... het slachten van een varken zonder machtiging der Nederl. Varkenscentfale veroordeeld lol een geldboelc subs, vas f25.— of 10 dagen. De eisch luidde f 100 subs. 1 maand. Een aanlal van ruim 50 verdachten werden wegens het in voorraad houden van varkens, zwaarder dan 10 K.G. zonder het vereischte oormerk, ver oordeeld tot een geldboete van f2C subs. 10 dagen. De eisch varieerde tusschen f 25 en f500, naar gelang het aantal varkens. Bevolking. Op 1 Jan. 1932 bedroeg het aantal mannen in ons land 4.006.359 en het aantal vr. 4.055.212, totaal 8.061.571, d.i. 156.000 inwoners meer dan op 31 Dec. 1930. De toeneming der be volking was in de perioden 1920- 1930 slechts gering, n.l. van 1909- 1920 1.45 en van 1920 tot 1930 1.46 pet. Het aantal vrouwen dat grooter is dan het aantal mannen in ons land, neemt voortdurend afhet bedroeg in 1830 1045 op de 1000 mannen en is op 1 Januari teruggeloopen tot 10.12. De dichtheid der bevolking steeg tot 247.5 per K.M.2 op 1 Jan. j.l. Eigenaardig is daarbij op te merken, dat vooral het aantal gemeenten be neden de 2000 inwoners inkromp en het aantal daarboven steeg. Eenige aantallen inwoners van groote steden op 1 Januari 1932 volgen hier nog: Amsterdam 766.263, Apeldoorn 62.044, Arnhem 79.322, Delft 51.286, Dordrecht 57.059, Eindhoven 93.243, Enschede 51.343,'sGravenhage449.614, Groningen 107.158, Haarlem 122.386, Hilversum 59.632, Leiden 71.598, Maas tricht 61.763, Nijmegen 84.034, Rot terdam 587.316, Schiedam 56.499, Til burg 80.890, Ulrecht 156.194. Oproep. Straks gaan de Kath. kiesverenigin gen gezamenlijk de candidaten en plaatsvervangers aanwijzen voor de zetels, waarop de nieuwe Kath. Kamer fractie voor den tijd van wederom vier jaren gaat plaats nemen. Wie zijn invloed daarop wil doe gelden, zal moeten zorgen lid te zi van de organisatie, die bij de Kat Staatspartij is aangesloten. Er buite blijven, en dan naderhand mopperen, dat de samenstelling van de kath. lijst op uw stembiljet u niet bevalt, baat niets. De lijst is er; en ge zult erop hebben te stemmen, wilt ge uw begin sel niet verzaken. Het eigenlijke werk wordt niet buiten maar in de kiesvereenigingen gedaan. Er wordt zoo vaak geklaagd, dat deze of gene richting in uw kiesver- eeniging niet voldoende tot uitdrukking komt, of dat er een of andere groe peering, die u niet sympathiek is, „de lakens uitdeelt". Maar is dit niet louter het gevolg ervan, dat zoovelen buiten die organisatie blijven staan? Als ieder kath. kiezer en kiezeres toetreedt, kan ieders eigen inzicht evenzeer als dat van elk ander lid tot uiting komen en kan er zoodanig overleg gepleegd wor den, dat ófwel allen min of meer be vredigd zijn, ófwel de gevallen beslis sing althans het gevoelen der meerder heid weergeeft. Nu is 'l waar, dat de samenstelling der candidalenlijsten eerst in het voor jaar plaats grijpt, maar dit zij voor niemand een reden tot uitstel. Er is bepaald, dat geen lid eener kath. kies vereniging aan de samenstelling van candidatenlijsten mag deelnemen, of hij of zij moeien vóór 1 |anuari als lid zijn toegetreden. Er is dus nog slechts deze maand lijd, om u bij het bestuur uwer plaatse lijke kiesvereeniging aan te melden. Ieder, die den 15en Mei 1933 vijf- en-twintig of meer jaren oud is: man of vrouw, jonkman of jongedochte", kan zich ais lid opgeven. Er brak brand uit in de boerderij, bewoond door Ars te Vlieringsbeek. Zeventig varkens, vijftien koeien er zes paarden gingen mede in de vlam men verloren. Slechts een gedeelte van den oogst kon gered worden. De boer derij brandde totaal af. Te Warschau heeft de politie een werkplaats van valsche munters ont dekt, welke eigenlijk reeds een vol ledige fabriek was geworden. Niet minder dan 170 menschen zijn gear resteerd. Te Maartensdijk had op den onbe- waakten overweg bij de Hollandsche Rading een ongeluk plaats, dat het leven heell gekost van den 43-jarigen chel-gemeenteveldwachter Klaassen. Klaassen wilde met zijn motorrijwiel den overweg passeeren, maar zag den naderenden sneltrein niet. De motor fiets vloog tegen de tweede wagon op De heer Klaassen werd op slag dood. Op een onbewaakten overweg te Heiligerlee is een vrachtauto door een (rein gegrepen. Aangezien het uitzicht ter plaatse veel te wenschen laat, heeft de chauffeur waarschijnlijk den trein niet gezien. Toen de auto op de rails was, werd hij door den trein, die juist eenige meters verder moest stoppen, bij de bumpers gegrepen en eenige meters meegesleurd De motor werd in elkaar gedrukt. De chauffeur en twee kinderen, die in de cabine zaten, ble ven ongedeerd. Aan de Noorsche kust heeft een hevige storm gewoed. Vier visschers zijn verdronken, terwijl een motorboot met drie man vermist wordt. In het hooggebergte heeft de storm groote 'schade aangericht. Gezonde verhoudingen. Gezonde verhoudingen zijn die welke het menschelijk leven ontplooien en rijker makenongezonde, die het ver drukken en verarmen. Vrede, tevredenheid en geluk zijn van dezelfde familie. Vrede is de rust der orde, zegt St. Augustinus. Orde nu, kan niets anders zijn dan de verwezenlijking van het plan Gods. Zijn heiligen wil volbracht te zien, is de eenig mogelijke doelstelling van Gods Scheppingonbewust en fataal door de onredelijke wezens, bewust en vrijwillig door den met rede en iod wil, dat Zijne schepselen zijn wat ze zijn moeten, dat ze hunne definitie realiseeren, dat ze hunne in wendige wet volgen, dat ze gaan in de lijn hunner oorspronkelijke natuur. Dat de mensch mensch zij, dat hij zijn menschenleven leve, immer meer. Ons leven zij één, harmonisch, hierar- chich opgebouwdde ziel hangt in haar werking van het lichaam af, hel bovennatuurlijke sluite op hel natuur lijke aan. Ons gansche zijn, ons gansche doen richt zich naar het leven. Met de Kerk bidden we om „van de tegenwoordige droefheid bevrijd te worden en van de eeuwige vreugde te genieten", niet omdat we naar dood, maar naar leven hongeren. Van den dood naar het leven willen we, en zelfs aan een versch gedolven graf staan we te zingen van verrijzenis en leven. Wij waardeeren alle gaven van het aardsche leven hoe dikwijls vragen we nietmaak dat we ons in een ge stadige gezondheid naar geest en lichaam verheugen maar altijd zoo, dat ze onzen gang naar het opperste goed niet belemmeren. Om het humo ristisch te zeggen met den H. Fran- ciscus: we moeien onzen muilezel verzorgen, opdat hij ons boven brenge, maar hem in toom houden en hem kastijden als hij ons van ons doel wil doen afwijken. Om leven dus is het den Christen te doen, om overvloedig, om 't hoogste leven. Alle verstervingen, alle offers getroost hij zich om gevolg te geven aan den geheimzinnigen roep en wenk van Hem, die het leven is. Onze levenswt t is rijker leven. De mensch is een sociaal wezen. Zijn leven is onmogelijk buiten de gemeenschap. Hij moet het leven der gemeenschap schragende gemeenschap zijn leven. De wet der verhoudingen van indi vidu tot groep en omgekeerd, van groep tot groep, van individu of groep tot geheel en omgekeerd, is als voor ieder mensch afzonderlijk: rijker leven. Immers, de mensch is primair; de maatschappij is er voor het individu en deze heeft als hoogste levenswet rijker teven. Om ons nu te bepalen lot de ver houdingen tusschen de maatschappe lijke standen, komen we vanzelf tot deze conclusie gezonde verhoudingen, dragers van socialen vrede en geluk, zijn die, welke het menschelijk leven ontplooien en rijker maken; ongezonde, die het verdrukken en verarmen. Onrecht iemand te kort doen, om het even op welk terreiniemand wonden of dooden in welke recht matige levensuiting ook alle on recht verarmt en verdrukt. En let wel, het verarmt niet alleen den verdrukte, maar ook den verdruk ker. Ook hij beknot en wondt en ver schrompelt zijn leven door zijn slechte daad en het gif, dat ze in hem legt. Afgezien dan nog van den niet te be rekenen terugslag op de^gemeenschap als dusdanig. Recht is dus de negatieve voor waarde van gezonde, maatschappelijke verhoudingen. Liefde het positieve er van. Lief hebben dat is geven; dat is scheppen, dat is zich verrijken, om te kunnen geven; dat is levensdrang tot overgave en schenking bereid. God is liefde en daarom Schepper en Verlosser, d.i. levensgever en leven- hergever. De moeder is liefde, en daarom leven brengend en levenwekkend en leven- aanzettend bij uitnemendheid. Waar liefde heerscht, waar schen kers, waar gevers zijn, daar moei hel leven rijker en rijker stroomen; daar zijn de verhoudingen gezond. Ook hier ontplooiing en verrijking in hem, die ontvangt, maar ook en vooral in hem die geeft. En groote winst tevens voor de meenschap door het rijkere leven zijner leden, dat warmer en breeder uitstra len gaal. Onrecht verdrukt en liefde verrijkt het leven. Gezonde verhoudingen dus door recht en liefde. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede- deellngen in andere bladen ls uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half-9 uur. Half-II Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op hef kerkhof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis met acte van toewijding aan de H. Maagd Maria door de ieden van de Vrouwenbond. 7 uur Lof. Kwart voor 8 congregatie der ff. Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Half 8 in de kerk van de H. Fran- ciscus Xaverius recollectie voor oud-retraitanten en leden der re traitepenning. ZATERDAG H.H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. DONDERDAG Feest van Maria Onbevl. Ont vangenis, dag van devotie. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 34. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias WitHoosstraat Telefoon 1158. ZONDAO H.H. Missen om 7 uur en half-9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. Na de fl. Mis van half 9 tot 10 uur en na de Hoogmis tot 12 uur betalen der bankenpacht. DINSDAG r Lof. WOENSDAG Van half 7—half 8 biechthooren. DONDERDAG Feestdag} van|Maria's Onbevlekte Ontvangenis, de H. Missen om 6 Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. ZATERDAG voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. JOH. DE HEER VARKENSMARKT TEL. 1309 AMERSFOORT Piam's - Orgels - Radio FRANCO LEVERING MUIS PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. de Hoogmis. Broederschapslof ter eere L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand met conferentie. Na het Lof vergadering der ze- latricen. DONDERDAG Feest van Maria Onbevlekt Ont vangen, dag van devotie. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Dagelijks de H. Missen om half en 8.10 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 6. ZONDAG r en half 9 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 5 Lof. Catechismus voor de grooten.

De Eembode | 1932 | | pagina 2