i. H. v. Nieuwkerk Meubelfabriek N.ï. VELO DE wringer" Uitverkoop bij Nieuwkerk Loopt licht, wringt krachtig. Zeer solide gebouwd. De eenlge werkelijk-roestvrije wringer. Zware rollen met rubber van de allerbeste kwaliteit, dat gegarandeerd niet loslaat! Vraagt de condities! lypt n Nederl. Watch- en Wringmachinet W IfllflU SINDS 30 JAREN AAN DE SPITS. 224 Examens. ~BIJ het te Rotterdam gehouden exa men voor Costumière van de Vereeni- ging van Modevakscholen in Neder land slaagde onze stadgenooten, de dames E. van der Geld, M. van Gent, N. van lngen, A. M. Methorst en C. M. Rijs, allen leerlingen van mej. J. C. v. d. Wetering Directrice der Mo devakschool. R. K. Muziekvereen. „Wilskracht". De R. K. Muziekvereeniging „Wils kracht" geeft haar winteruitvoering op Dinsdag 3 Januari 1933 in „St. Aechten aan 't Zand. Het programma luidt als volgt Opening door den Voorzitter, Wilsr krachtlied, Marsche Lorraine van Oanne, Si j'était Roi, Ouverture C. A. Adam - Espana, Valse van Haring - Doux Aveux, Valse door Jong Wilskracht - Zampa, Ouverture van F. Héróld, Guiseppe - Verdi, Fantaisie van H. Bohne, Finale, Marsch. Hierna optreden van de groote Mu zikale clown en Ooochelaar Mr. Burton in zijn schitterend repertoire. 1. Optreden van M. Burton in zijn Muzikale Act. 2. Een uurtje in Mr. Burton's Wonderland, Hu. experimen ten op 't gebied der Moderne Magie. Het geheel wordt opgeluisterd door de Wilskracht Boys. Aanvang half 8 precies. Plaatsbe spreking Zondag 1 Jan. van 12—1 uur. Entree 40 cent plus belasting. Limvio. Maandag 2e Kerstdag viert de R.K. Voetbalvereeniging „Limvio" haar 16e jaarfeest in St. Aechten. De avond wordt gevuld met muziek, zang en voordrachten en is voor een ieder toegankelijk. De Leesgek. Door de Tooneelclub van de Jonge Werkman, Parochie St. Ansfridus zal in het patronaatsgebouw aan de Tol lenslaan op Maandag 26 December en Zondag 1 Januari worden opgevoerd het Blijspel in drie bedrijven „De Lees gek" door G. Nielen. Kindervoorstelling half 3, entree 10 cent. Avonduitvoering half 8, entree 25 cent. Plaatsbespreking na de Hoog mis tot 1 uur. Attentie. Liefhebbers van zang worden attent gemaakt op de uitvoering, welke het meisjeskoor van het Patronaat In de Sint Henricus parochie, op den 2en Kerstdag bij wijze van Matineé, om drie uur geeft. Medewerking als soliste verleent Mevr. A. v. Eyndhoven-Bollen. Kaarten bij bestuur en leden van het Patronaat 25 cent. KERSTMIS Een aardige attentie voor Uwe familie of vrienden. Speciaal verpakt? Gerookte Paling Vraagt vrijblijvend inlichtingen inummiofi mitsui s c« UTRECHTSCHESTRAAT 40 - TELEF. 92 Verzending door het geheele land Als zij in haar droefheid maar geen teeken maken om mijn aandacht op haar te vestigen! O, als ze mij maar niet roepenAls zij maar niet weenen zoo zij dit doen, zijn ze verloren!.. Wellicht ben ik haar reeds voorbij...' dacht zij verder, „misschien ook is op dit oogenblik haar blik op mij geves tigd." Plotseling werd zij opgeschrikt uil haar pijnigende gedachten. De kar stond eensklaps met een schok stil en de ruwe stem van Samson riep: „Burgeres, afstappen!" Men was aangekomen op de plaats, waar het doodvonnis zou voltrokken worden. Zij richtte het hoofd op, haar oog viel op den spion. Daar was hij weer, leunend tegen de kleine trap van het schavot, maar zijn oogen steeds op zijn slachtoffer gericht. Madame De Perducy herkreeg nieuw leven in een diepen zucht. „Goddankmijn kind is gered' fluisterde zij, „en hij heeft zijn premie verloren." Met gebogen hoofd besteeg zij het schavotnog steeds vreesde zij, dat haar blik zou vallen op den een of anderen bekende of bloedverwant, ge komen om den laatsten afscheidsgroet van haar te ontvangen. Desmorets hielp haar bij het be klimmen van het schavot, en zij ont ving den doodelijken slag, de oogen half gesloten, maar met een glimlach van geluk op de lippen, omdat haar glimlach nu geen kwaad tnecr kon voor haar dierbaar kind 1 Burgerlijke stand. 16 Dec. Oeboren: Albertine Hen- riette Johanna, d. v. H. A. Ett en G. Last - Pieter Adriaan, z. v. A. Duijn en D. J. Links Hillegonda Hendrika, d. v. A. P. Derksen en H. G. Duiker. Ondertrouwd: J. A. M. Kok en H. v Korlaar - S. J. Bizot en H. H. W. Rekveld. Overleden: Trijntje Kesting, 76 j., echtg. v. H. J. Knoop Elsina van der Vlies, 76 j. 17 Dec. Geboren: Derkje, d. v. A. E. v. d. Ham en W. M. Nellestein Thomas Elbertus, z. v. G. C. Hiene- kamp en A. v. Niekerk Maggy Aatine, d. v. E. J. Holtrust en M. de Jong. 19 Dec. Geboren: Dirk Arend, z D. Kamerbeek en A. Wentzel Hans Jacobus, z. v. E.J. Werner en N. Men- nens Johannes Arend Lucas, z. W. Stijnvoort en M. C. v. Houten Elisabeth Johanna, d. v. E. J. v. Nim- wegen en G.Mertz. Overleden: Alijda v. rt Riet, 80 j., wed. v. H. Verheuvel Trijntje v. Zijst, 41 j., echtg. _P,.v. Kuijzen Maria D. Santilhano, ~5 m. Willem Vonk, 77 j., echtg. P. v. Sandbrink Watze Fokkens, 75 j., echtg. v. N. Hidding. Op 23, 24 en 26 December zal in de Markthal een konijnen tentoonstel ling gehouden worden. In den trein Amersfoort—Amsterdam is van een koopman (Duitscher) portefeuille, inhoudende o.m. 200 Mark gerold. Het timmer- en metselwerk voorde 18 woningen, aanbesteed door het architectenbureau Johs. H. Blom is op gedragen aan Brandsen en Ouwerkerk op een na laagste inschrijvers, -met f34000.-. Op de Leusderheide zijn Zondag morgen eenige H.A. heide verbrand. Om half tien werd de brand opgemerkt en vele militairen en burgers zijn tot ruim 12 uur bezig geweest met het blusschingswerk. De brand wordt aan kwaadwilligheid geweten. Het aantal griepgevallen onder de militairen is zoo uitgebreid dat de ruimte in het hospitaal te klein bleek. In het Plantsoen werd een 70-jarige voetganger aangereden door een fiets. Hij viel en kreeg een ernstige neus- wonde. In den nacht werd door de politie een automobilist aangehouden, wiens wagen aan de voorzijde slechts één licht had. Het bleek toen dat bij de Vlasakkers door een der spoorboomen gereden was. Op de brug bij de Korte Gracht had een aanrijding plaats lusschen een vrachtauto en een luxe auto. De be stuurder van de vrachtavto reed door. Hoek Snouckaertlaan en Utrecht- scheweg is een bestuurder van een handkar aangereden. De man is naar het politiebureau overgebracht, waar na onderzoek bleek, dat hij een voet had gekneusd. Een 14-jarige jongen, die aan de Kleine Koppel bezig was met het op laden van een vrachtauto, is door het achteruit rijden van een luxe auto, met zijn hand tusschen beide voertui gen bekneld geraakt, met het gevolg, dat hij ernstige vleeschwonden opliep. De jongeman is naar het St. Elisabeth'- gasthuis overgebracht. In verband met klachten over den slechten toesland van het wegdek in de Frieschestraat heeft de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland zich gewend tot Burgemeester en Wethou ders met het verzoek tot het treffen van maatregelen, die verbetering den bestaanden toestand kunnen brengen. In de Zevenhuizen reed een wiel rijder, die een stilstaande auto pas seerde en teveel uitweek, kwam met een van tegenovergestelde richting komende wielrijder in aanraking. Bei den rijwielen werden ernstig vernield, Op den Hoogeweg stond een auto stil. Plotseling, toen een auto de stil staande auto passeerde, reed een wach tende auto weg. Om een aanrijding te voorkomen reed de bestuurder het rijwielpad op, waar hij het stuur ver loor en in de sloot terecht kwam. Benoemd tot tijdelijk havenmeester van Schooneveld, op wachtgeld gesteld ambtenaar le klasse bij open bare werken. De heer H. J. Hol herdacht den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma J. van Vollenhoven, af- dcellng koloniale waren. Het tweede abonnementsconcert van het Hartvelt-Kwartet is Donderdag 22 December, in de Theosophische Vereeniging. Vrijdagavond werd een ledenver- Sadering gehouden van de georg. kath. andels en Kantoorbediende onder leiding van den heer Lubberls. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat aan de Middenstandsver- eenigingen een circulaire is gezonden voor het verkrijgen van vervroegde sluiting der winkelzaken op Oudejaars avond, waar tegenover de organisatie zal propageeren, zooveel mogelijk in den middag inkoopen te doen. Door den Z.Eerw. Heer Santkuyl werden 2 dames en één heer als leden geïnstalleerd. Mej. Vleugel uit Hilversum, lid het hoofdbestuur hield vervolgens eèw rede over de loonarbeid en arbeidS-* voorwaarden van de vrouw. Spr. was het niet eens met hen die alle vrouwen uit de bedrijven wenschen, doch ook in het geheel niet met hen, die alle beroepen en bedrijven voor de vrouw opeischen. De vrouw heeft het recht door beroepsarbeid in haar onderhoud te voorzien, doch mag geen loonarbeid verrichten wanneer de be langen van 't gezin in gevaar worden gebracht. De voorzitter deelde mede in Jan. a.s. het 15-jarig beslaan van de af deel ing worden herdacht. Aangedrongen werd op spoedige inlevering - J- vragenlljst. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren Albertus Antonius, z. v. A. Blom en C. A. Schoouderbeek Lambertus Wouterus, z. v. C. v. de Kooy en C. v. Logtenstijn. Albertus Kleinhoven, 79 jr., echtg. v. E. Beijer. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, leden: Evert v. Hamersveld, 64 jr.. ongeh. Hermanus Brons, 42 jr., echtg. v. W. Veenendaal. Gemeenteraad. Te 10 uur Dinsdagmorgen kwam de Raad der gemeente bijeen. De no tulen werden ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Proces verbaal kasopname 19 December. In kas f5374.06. Goedkeuring Ged. Staten verorde ning agentschap Arbeidsbemiddeling en Rekening over 1931. Door Ged. Staten was het ■saldo dienst 1931 gebracht van f6811:65 op f6996.82. Het verschil betrof een mandaat verantwoord op de rekening 1931, terwijl Ged. Staten van meening zijn deze verantwoording moet ge schieden op de rekening 1932. Een wijziging begrooting 1932, ver band houdende met een salarisvermin dering van Burgemeester en Secretaris werd goedgekeurd. Mej. A. A. v. d. Helm, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Ha mersveld werd met goedkeuring van den Raad overgeplaatst naar de open bare lagere school te Leusbroek. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt waarna men in geheime zit ting ging. IN ALLE Ai Niikerk In de vergadering van de Rijwielpad- vereeniging is besloten, het pad van de Zeldert naar den Schoenlapper, dat langs den Akker loopt, te herstellen en er paaltjes langs te plaatsen. Verder Icei iMr.PM langs den Bulderweg een rijwielpad CCLiriUCn We-Pn Pn rta? Haarvelours Karpetten 200 x 300 f 24,90 Axminster Karpetten 200 x 300 vanaf f 17.90 Korte Beekstr. 6 - Tel. 543 - Beekenst.Iaan 10 der Japansche troepen 1161 dooden en 2674 gewonden. te leggen en daar waar noodig paaltjes te plaatsen. Het pad dat loopt van den Laakweg naar den Kerkweg, zal verder met sintels worden voorzien, terwijl langs den Laakweg paaltjes geplaatst zullen worden. Van de Dom- steeg naar den Hoek, de zoogenaamde Hoekersteeg, zal een pad aangelegd Mn «•■uw»u_v worden, zoodra toestemming van de B'J CONTANTE BETALING deena,ln verkregen is. Het is jammer, dat zoovelen, die geregeld de paden berijden, vergeten de vereeniging te steunende minimum contributie die slechts vijftig cent is, kan toch geen bezwaar zijn. Met ingang van 1 Januari zal van ongehuwden ambtenaren 5 pet. en voor gehuwde ambtenaren 4pet. van het, salaris méér gekort worden. Het pen- soen-premieverhaal zal niet verhoogd worden. Uit Lugosch wordt gemeld, dat daar een omnibus in botsing gekomen is met de locomotief van een sneltrein. Vijf menschen werden daarbij gedood. Als gevolg van den mist reed bij Zürich een personentrein op een stil- staaftde locomotief. Drie pêrsonen wer den gedood, 4 zwaar en 15 licht ge wond. Reeds eenige weken heerscht te Valkenswaard in hevige mate de diph- teritis. Alle scholen zijn gesloten. Er zijn reeds 6 gevallen met doodelijken afloop. De Amerikaansche senaat heeft be sloten de Philippijnen onafhankelijk heid te geven. De Belgische regeering is voorne mens 100 gebetonneerde onderkomens te bouwen aan de Duitsch-Belgische grens en deze te voorzien van auto matische vuurwapenen. De gelden hier voor benoodigd, 60 raillioen francs, zijn reeds aanwezig. Zondag is de stoomtrawler „Harold' nabij Terschelling gestrand en ten slotte uit elkaar geslagen. De 19 op varenden zijn met groote moeite gered. Twee hunner zijn gewond.) Ingezonden Vereeniging „De Helpende Hand"< Tot onze groote tevredenheid kun nen wij mededeelen dat de collecte op 14 dezer f518.61 heeft opgebracht. Onze hartelijke dank aan allen dié door hunne bijdragen blijk gaven van hunne offervaardigheid en tevens' een woord van dank aan de collectrices en collectanten die zoo ijverig voor hei welslagen der collecte hebben mee gewerkt. HET BESTUUR. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in Amersfoort. Anna Nanninga, R„ Regentessel. 33. J.Hiilenga, G.K., Woest.w. 101, betonw. Antje Bunt, N.H., Pasteurstr. 7, dienslb. Neeltje Wijer, Ampèrestr. 10 Martha Renke, R.K., Utr.weg 254b, hulp in de huish. Lina Herrlinger, D.E., Utr.w. 291, d.b. Hendrika Engeleer, N.H., A. Davids- hof 1, dienstbode Anna Groenevelt, N.H., Utr.weg 215 Johanna Minnen, N.H., Rijnstr. 45 Jannetje Barneveld, H.A E.A.„ Snou- ckaertl. 26, dienstb. H. Westermeier, N.H., Varkensm. 11b, kapper johannaFrommé,R.K.,St.Anfridusstr.l,l A. Molenaar, Reigerstraat 14. Lammechien Koops, N.H., J. Catslaan 20, dienstbode Lotte de Roh, E.L., W. de Zwijgerl. 2, juff.hhh. Wilhelmina ter Burg, N.H., B.W.Iaan 162, dienstbode Johanna Berg, R.K., Fuchsiastr. 6, d.b. D. Terwogt, N.H., O.Soesterweg 114, mach. N S. Bestelink, E.L., Nieuwstr. 15, chef hofm. F. Drees, Nieuwstr. 15, koopman Aleida Berg, R.K., Goudbloemstr. 13 P. Meulen, Celebesstr. 1, leeraar R.O.G. Martha Boog, R.K., Krommestr. 57 anna Baauw, N.H., Vondell. 57, d.b. acoba Brink, G.K., Utr.weg 145, d.b. Anna Bijkerk, N.H., v.Hogendorpl. 1, dienstbode H. Teunissen, R.K., Schimmp.str. 74, officier G. Kramer, R.K., Kamp 32. Klaasje Plender, N.H., Bergstr. 12, d.b. Stientjen Boevink, N.H., A. Davidshof 1, dienstbode P. Kuppen, R.K., Soesterw. 117, mees terknecht. Op de markt waren aangevoerd 87.000 eieren f55.50, j.henneneieren f3.25—4.75, eendeneieren f350—4 50 biggen f4 6177 runderen: kalf- koeien f 140—160, kalfvaarzen f80— f 125, vette koeien f160—180, vet vee ie kw. f 0.18-0.22, 2e kw. f 0.15-0.18, 30 kalveren: mestkalveren f10—18. In hooger beroep stond voor het Gerechtshof te Arnhem de gewezen bankdirecteur D. de V. te Nijkerk, die door de Zwolsche Rechtbank terzake van verduistering tot 1 jaar en maanden gevangenisstraf was veroor deeld. Blijkens de tenlastelegging heeft de verdachte in de jaren 1926 tot mid den 1932, zich schuldig gemaakt aan verduistering van effecten, welke bij de onder zijn beheer staande bank in open bewaring waren gegeven en van pandbrieven (deze ter waarde var f1800) welke men hem had toever trouwd om te verkoopen. De procureur-generaal eischte beves tiging van het vonnis. De verdediger, mr. J. A. Willinge üratama, conclu deerde tot vrijspraak. Soest Ten nadeele van G. W. en A. v. L., werden 2 rijwielen ontvreemd. Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus, z. v. B. de Bes en Th. A Wolfsen Rryer Cor nells 1 eunis, z. v. E. A. v. 't Klooster en A. Veenendaal Klaasje Sophie, d. v. J. Blaauw en O. W. E. Wilhel mus Willem, z. v. G. Reyerse en J. Haag. OndertrouwdW. Lambij en G. Stevenson. GehuwdG. Vae- sen en H. van Beek W. Kinderdijk en J. Budding J. J. Schmitz en L. Proof. OverledenTheodorus josephus Wagner, 44 jaar, gehuwd met C. M. Schimmel Hendrikus Roukes, 60 jaar, gehuwd m. A. Sipsma. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. v. A. Meerveld en G. v. der Meijde. OverledenPeter Voskuilen, 71 jr., ongeh. Man en vrouw ziin één in hun tot over „Zij'-créme. Zij is Inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gesteld Is. In prijzen van 20—75 cent Sedert den aanvang der bezetting wef5'00Pen- y$n Mandsjoerije bedragen de verliezen Te Berlijn is .op het vliegveld Johannisthal een sportvliegtuig van 50 meter hoogte neergestort. De piloot werd zwaar gewond, terwijl zijn met gezel gedood werd. De Schotsche hoofdstad Edinburg isdooreen buitengewoon hevjgen storm geteisterd. Een vrouw en een kind zijn door losgeraakte steenen gedood. Tusschen Meissen en Zehren is een personen auto met twee inzittenden, hooggeplaatste ambtenaren van de staatsspoorwegen, aan het slingeren geraakt, van een ruim 2 M. hooge glooiing gevallen en in brand gevlogen. De beide inzittenden verbrandden in de auto. Volgens een rapport van het inter nationaal arbeidsbureau kan het aan tal werkloozen in de geheele wereld worden geschat op ruim 30 millioen. Toen het dienstmeisje van bakker Fischer te Kamen de huiskamer schoon maakte, wist de 11-jarige zoon zich meester te maken van een in de kamer aan den wand hangend jachtgeweer. Uit scherts richtte hij dit op het meisje en drukte af. Het geweer bleek ge laden te zijn en het meisje kreeg de volle lading hagel op een afstand van één meter in het hoofd. Zij was op slag dood. Eenige heeren waren in de Wies- selsche bosschen ter jacht geweest op grof wild en bij het einde der jacht moest in een boschgedeelte zich nog een aangeschoten wild zwijn bevinden. Dc hofjager ging met den boschwachter op zoek. Plotseling werd een hunner door het gewonde wild zwijn aange vallen en voor hij zijn geweer kon grijpen, lag hij op den grond en reet het gevaarlijke dier hem de schoenen en broekspijp stuk. Gelukkig behield de man zijn tegenwoordigheid van geest en kon hij nog juist bijtijds zijn geweer los krijgen, om den ruigen gast boven zijn lichaam een kogel door den kop te jagen. Te Cork zijn zestien gewapende leden van het lersche republikeinsche leger, die actief deelnemen aan de campagne tot het boycotten gelsch bier in Ierland, het bierhuis van van een Engelsche firma binnenge drongen. Met hun revolvers dreven zij het personeel naar een achterkamer, die zij afsloten. Daarna openden zij de biervaten en lieten de vloeistof Voor de Feestdagen: Zeeuwsche Oesters „Imperia!" dit jaar extra mooi, extra voordeelig, alléén: Utr,straat 40 GLASTRA Tel. 92 TIJDIG BESTELLEN S.V.P. Voorheen en thans. Het bestuur der vereeniging van ge meente-accountants belegde kort ge leden te Utrecht een samenkomst, waar het onderwerp „Gasvoorziening" werd behandeld. In het December-nummer van Financieel Overheidsbeheer wer den de daar gehouden redevoeringen gepubliceerd. Aan dc rede van den heer Hydelaar, directeur van de Gas fabriek te Zeist die een beknopt over zicht leverde van de ontwikkeling der gasinduslrie in ons land, ontleenen wij curiositeitshalve het volgende: „Parijs was in 1820 de eerste stad op het vaste land, die haar straten met gas verlichtte, terwijl korten tijd daarna Duitschland volgde. „Hier werden eveneens van allerlei zijden bezwaren geopperd en aan de vergetelheid mag wel ontrukt worden het gedenkwaardige artikel in de Kül- nische Zeitung van 28 Maart 1819, waarin tegen de straatverlichting als volgt geprotesteerd werd. Zij werd ver werpelijk geacht: „lo. op theologische gronden, daar zij ingrijpt in Gods orde, die den nacht in duisternis heeft gehuld, sleclils op bepaalde tijden door het maanlicht onderbroken, en de mensch mag daarom den nacht niet in den dag doen willen verkeeren. „2o. op economische gronden, omdat de kosten dezer verlichting door een indirecte belasting opgebracht zullen moeten worden en waarom moet deze en gene betalen voor een inrichting, welke hem totaal onverschillig is cn hem geen nut brengt of zelfs in zijn werk storen kan. „3o. op hygiënische gronden, want de olie- en gasverspreiding werkt na- deelig op de gezondheid van personen met zwakke ingewanden en zenuwen en is oorzaak van vele ziekten, doordat de menschen het 's avonds en 's nachts op straat blijven gemakkelijker wordt gemaakt cn hun verkoudheid, hoest, enz. bezorgt. „4o. op zedelijke gronden, daar de moraliteit er schade onder lijdt. Het kunstlicht toch doet in menige ziel de vrees voor de duisternis verzwak ken, welke velen nog van de zonde afhoudt, geeft den drinker zekerheid ook 's avonds laat nog thuis te kunnen komen en oefent een zeer ongunstigen invloed uit op verliefde paren. „5o. uit een oogpunt van openbare veiligheid, want zij maakt de paarden schuw en de dieven brutaal. Ten slotte dienen illuminaties bij feestelijke ge legenheden om het nationaliteitsgevoel op te wekken en zal dit daarentegen, wanneer eiken avond illuminatie plaats vindt, verstompen." Toch heeft men 't er niaar op ge waagd. In Duitschland kwamen gasfabrieken 1826 tot stand te Berlijn en llan- iver; in hetzelfde jaar werd hier te lande de eerste gasfabriek te Amster dam opgericht, geleidelijk volgden anderen, in hetzelfde jaar te Rotterdam en de daarop volgende jaren Gouda, Utrecht, Arnhem, enz. en langzamer hand ontwikkelde dc gastechniek zich tot een bloeiende industrie, waarbij geconstateerd moet worden, dat speciaal in de laatste halve eeuw de uitbreiding van haar debiet zich heel wat sneller voltrok, dan vóór dien het geval was. GelllkHeid. De gelijkheid van alle menschen voor den mensch is en blijft een utopie. Nooit zal het gelukken levenskracht, gezond heid, energie, verstand, talent, deugd, geluk en al dergelijke goederen des levens gelijkelijk onder alle menschen te verdeelen. De gelijkheid echter van alle men schen voor God bestaat wél en is de grondslag van alle program'van kerke lijke actie. En God geve, dat alle Katholieken niet alleen theoretisch, vooral praklisch voor dat pro gram opkwamen! T. G.

De Eembode | 1932 | | pagina 2