Ü?LEEMSPDE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maandenbulten Amersfoort f 1.10. franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Coirespondentie-kaarten F. fl. TULP VITESSE, Wilhelniinastr. 10 Duplicators Fa. h. Elzenaar Allerlei Kantoor en Drukkerij Langegracht 23, Amersfoort Uitgave van dt Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Eembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 10 Maart 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren AdvertentiEn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 97 Voornamen zijn dikwijls lieden met vele vóórnamen, die met hunne lange achternamen weinig naam verwerven. Epistel en Evangelie. Tweede Zondag van de Vasten. 'Les uii den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Thessaloni- censen; IV, 1—7. Broeders! Wij bidden en smeeken u in den Heer Jesus, dal, gelijk gij van ons ontvangen hebt hoe gij moet wandelen en Gode behagen, gij aldus ouk wandelt, dat gij overvloediger worden moogt. Immers weet gij. welke voorschriften ik u door den fleer Jesus gegeven heb. Want dit is Gods wil uwe heiligmaking: dat gij u onthoudt van ontucht, dat een ieder van u zijn vat wete te bezitten in heiligheid en eer, niet in drift der begeerlijkheid, gelijk ook de heidenen, die God niet kennen; en dal niemand zijnen broeder verdrukke of in de zaak bedriege; want de Heer is een wreker van dit alles, gelijk wij u tevoren gezegd en betuigd hebben. Want God heeft ons niet geroepen tot onreinheid maar tol heiligmaking, in Christus |esus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Mattheüs; XVII, 1—9. In dien tijd nam Jesus Petrus, lacobus en diens broeder Joannes met Zich en leidde hen. afzonderlijk, op een hoogen berg; en Hij werd voor hen van ge daante veranderd. En zijn aangezicht blonk als de zon, en zijne kleederen werden wit als sneeuw. En zie, hun verschenen Mozes en Elias, met Hem sprekend. Petrus nu nam het woord op en zeide tot Jesus: Heer! het is ons goed hier te zijn! Laat ons, zoo Gij wilt, hier drie tenten maken, voor U ééne, voor Mozes ééne en voor Elias ééne! Terwijl hij nog sprak, zie, overschaduwde hen eene lichte wolk en zie, eene stem uit de wolk, zeide: Deze is mijn beminde Zoon, in wien Ik mijn welbehagen heb; hoort Hem! En de leerlingen, het hoorende, vielen op hun aangezicht neder cn vreesden zeer. En Jesus naderde en raakte hen aan; en Hij sprak tot hen: Staat op en vreest niet! Ln hunne oogen op slaande zagen zij niemand dan Jesus alléén. En terwijl zij den berg afdaal den, gebood Jesus hun en zeide Openbaart dit gezicht aan niemand, totdat de Zoon des menschen van de dooden is opgestaan. Liturgische Kalender. In de week van 12—18 Maart. Zondag 12. 2e Zondag v. d. Vasten. Mis: „Reminiscere", 2e gfh. v. d. H. Gregorius. Maandag 13. Mis v. d. dag: „Redime ine", 2e geb. A cunctis, 3e geb Omni- potens. Dinsdag 14. Mis v. d. dag: „Tibi dixit", 2e geb. A cunctis, 3e geb. Omni- potens. Woensdag 15. Mis v. d. dag: „Ne derelinquas", 2e geb. A cunctis, 3e geb. Omnipotens. Donderdag 16. Mis v. d. dag„Deus", 2e geb. A cunctis, 3e geb. Omnipotens. Vrijdag 17. H. Gertrudir Maagd. Mis: Vultum", 2e geb. v. d. il. Patritius, e geb. v. d. dag. Laatste Evangelie d. dag. Zaterdag 18. H. Cyrillus Bisschop Kerkleeraar. Mis: „In medio", 2e geb. d. dag. Credo. Laatste Evangelie v. I. dag. Evangelleverklarlng. Tweede Zondag van de Vasten. Ook op heden is het doel des Epis tels geen ander dan hetgeen reeds den voorgaanden Zondag werd verkondigd: eene aanmaning tot medewerking met de kostbare genade, die den geloovi- gen in dezen tijd zoo rijkelijk wordt aangeboden. Tot driemaal toe bezweert de H. Paulus in den naam van onzen Heer Jesus Christus dat de Thessaloni- censers toch waardiglijk zul'sn beant woorden aan hetgeen zij van hem ont vangen hebben. Het Evangelie vertoont aan de geloovigen dien Jesus Christus sprekende me', de mannen der Oude Wet, sprekende met de Apostelen, die als de bazuinen Gods de Nieuwe Wet tot aan de grenzen der aarde zullen verbreiden. Het is Jesus Christus zelf, die door zijne gezanten tot de wereld spreekt, die door zijne Apostelen be velen en wetten uitvaardigt. Nu spreekt Hij door Paulus: het is zijn Wil, zijn gebod dat alle menschen heilig worden. Schitterende aanbieding Zie Etalage KANTOORBOEK HAMDEL Langestr. SS t.o. Krommestr. - TEL. 321 Die heiligheid door God gewild be staat in de hoogste zelfbelteersching. Zij neemt een aanvang in de reinheid, in de kuischhcid des harten volgens staal en stand Zij vindt hare vervol making in de onthechting aan de goederen der aarde. Rein en kuisch te leven is den zondigen natuur-mensch niet gegeven; den tnensch, die geen deel heeft aan Gods genade. De ge loovigen kunnen zich dus niet be roepen op de gebruiken eener Iteiden- sche maatschappij. De wrekende gram schap Gods zal den christen treffen, die zich vergrijpt aan zich zelven of aan een ander. De onrechtvaardige, die zich toeëigent wat het zijne niet is; wiens hart op eene zondige wijze zich hecht aan het aardsche goed, is rechtstreeks in tegenstrijd niet Jesus Christus. De Goddelijke Zaligmaker glanzende als in het licht der zon. die hare stralen kleurenspelcnd over de reine sneeuw uitstort, en verheven op den top van een hoogen berg stelt CHrlstelljlce strijd tegen de Genotzucht. Met groote bezorgdheid wordt door alle weidenkenden de toenemende ge notzucht beschouwd, die in onzen tijd nog allerwege de menschheid bevangen houdt. Genieten zooveel men kan, van 't leven naken voor zoover dat slechts mogelijk is tot een scherts en een lach is het streven van velen. De Christelijke opvatting van leven is geheel in strijd met deze ge notzucht. De Vastentijd is wel geschikt om ons den ernst van het leven, dal toch tot het ééne hooge doel moet leiden, meer nabij te brengen en duide lijk voor oogen te stellen. Als Chris tenen hebben wij ons te verzetten tegen den modernen tijdgeest, die onvereenig- baar is met het woord van Christus: „Die na Mij wil komen, vetloochenc zich zelf, neme zijn kruis op en volge Mij." Tegenover de genotzucht staat de geest van Christelijke matigheid. Een matigheid, die op ons geheele leven invloed moet uitoefenen. Zou het niet verstandig zijn te beginnen bij een bepaald uitgangspunt? Een scherp om schreven offer van wat geoorloofd is op zich, vrijwil' onthouding van ste.ken drank, zelfs ook van alle al coholische dranken kan van zoo grooten invloed zijn op het vormen van een geest, die bereidvaardig maakt tot ver sterving en derving in andere zaken, ook waarin de genotzucht zoo gemak kelijk tot overdaad doet komen. Wij vragen u daarom in den Vasten- ,d in den geest van boete en ver sterving, om aan te vullen, wat 'aan de voorgeschreven boetedoening ont breekt, het vrijwillige offer van drank derving te willen brengen en te over wegen of misschien niet ook na de Vasten deze daad door u kan worden voortgezet door toetreding lot de katho lieke georganiseerde drankbestrijding. Wij bevelen het volgende gebed bij zonder aan: ATTFNT1F Do5r aank0°P van de nieuwste machine rt I 1 Lit I IE zijn W|j thans in staat Uw Copiëerwerlc ook KLEUREN te leveren, met tee- kening. Zeer billijke prijzen. I Fa. R. VAN DEN BURG I ARNHEM8CHE8TRAAT PlUMQ't IH HUUR GEBED. God, mijn Vader, om mijne liefde te toonen jegens U, om eerherstel te doen voor de beleedigingen U aange daan, om het heil der zielen Ie ver werven, maak ik het vaste voornemen, vandaag noch wijn te drinken, noch bier, noch eenigen bedwelmenden drank. Deze versterving draag ik U op in vereeniging met het Offer van Uwen Zoon Jesus Christus, die zich tot Uwe glorie dagelijks slachtoffert op het Al taar. Amen. (300 dagen afl. eenmaal daags.) kassen onderhouden worden. Daarbij voegt zich een financieele crisis, waar uit de knapste koppen geen uitkomst weten. En da." de politieke beroering alom het zoeken en tasten naa nieuwe vor men van staatkunde, het terugtreden in het verleden, het verwerpen van de democratie hier en het aanbidden van dit stelsel elders! En over dat alles heen waart een geestelijke crisis, een zedelijke en godsdienstige verwildering, die in menig opzicht aanleiding en diepe oorzaak is van het geheele samen stel van kwalen, waaraan de wereld op 'I oogenblik ziek en doodziek is. Onderling wantrouwen tusschen de volkeren, gepaard met een heilloos nationalisme, dat velerwege weer op bloeit, heeft een toestand geschapen, die in zich de brandstof bevat voor een nieuwen wereldoorlog. Dat wantrouwen doel de volkeren allen een bewapening onderhouden, welke milliarden ver slindt, milliarden, die men aan den oorlogsgod blijft offeren, ook al is er nauwelijks nog geld, om de armen van den hongerdood te redden! Dat wantrouwen is het ook, hetwelk ter ontwapeningsconferentie elk wezen lijk succes onmogelijk maakt, waardoor we de tergende dwaasheid beleven, dat de aalgladde staatslieden der ge heele wereld nu al bijna een paar jaren te Genève elkaar wijs zitten te maken, dat ze toch o, zoo graag zouden ont wapenen, terwijl er in werkelijkheid niets, maar dan ook absoluut niets wordt bereikt. Ja, we moeten waarachtig al blij zijn, wanneer de heeren het klaar spelen, om straks van een volkomen mislukte; conferentie huiswaarts te keeren, derliet gevaar voor oorlog vergroot te hebben! Den eenvoudigen man wordt het bij zulk een toestand wel uiterst moeilijk gemaakt, om aan de waarachtigheid van die staatslieden Ie gelooven. Of grenst het niet aan farizeïsme, wan neer Japan met behulp van kanonnen en geweren een stuk Chineesch gebied inpalmt en middelerwijl een air aan neemt, alsof het den dank der heele wereld verdient, omdat het opkomt voor „ordelijke toestanden" in China? En terwijl de kanonnen bulderen en vliegtuigen dood en verderf zaaien in de Chineesche gewesten, onderhouden deze oorlog-voerende mogendheden „vriendschappelijke diplomatieke be trekkingen" en blijft ook Japan lid van den Volkenbond, die nota bene ge sticht heet, om den onderlingen vrede der volkeren te bestendigen en te be vorderen Ja, het is in alle opzichten wel een triest beeld van verwarring en verwor ding, dat de wereld thans te aanschou- en geeft. Op een breed front strijdt het Azia tisch bolsjewisme om de wereldmacht, waarbij het in zekeren zin een hulp kracht vindt in den technischen mam mom, de plutocratie van machine en geld, die den bodem voor het bolsje wisme bereidt. En tegen die machten moet optornen en kan ook alleen op tornen het ware, consequent beleefde Christendom, dat tegenover het evan gelie van den haat en van den mam mon stellen moet het evangelie van liefde en sociale gerechtigheid. Daar en daar alleen ligt de redding der wereld, de uitkomst in alle nooden kwalen, welke het menschdom teis teren. Hitler. Wat de Hitlerianen in Duitschland voor het socialisme en hel communisme de plaats stellen, is zeker een ver derfelijk s' steem, is zeker een stelsel, dat var de katholieke beginselen niet minder verwijderd slaat. Niet ten onrechte hebben de Duit- sche bisschoppen hel katholieke Duit- sche volk met grooten nadruk ge waarschuwd voor de verderfelijke grondstellingen van het Nationaal- Socialisme, dat slechts 'n beginsel heeft: het stoffelijk belang van den Staat, waaraan men alle geestelijke waarden ondergeschikt wil maken. Daarbij komt, dat deze nationaal- socialistische beweging misschien niet vijandig staat tegenover eiken gods dienst, maar toch zeker tegenover den katholieken godsdienst, waar de Kerk op grond van haar beginselen zich zal moeten verzetten tegen de begrippen van dit moderne heidendom, zooals de Duitsche bisschoppen de Hitler- beweging noemden. De toestand. Kerknieuws. Zangersretraite. Van 3—6 Maart werd een zangers- retraite gehouden in het St. Alfonsus- Retraitenhuis te Amersfoort. Het aantal deelnemers was 84 per sonen, terwijl nog velen moesten wor den teleurgesteld. Het geheel was op liturgische wijze ingericht. Het sluitings lof werd opgedragen door den Zeer- Eerw. Heer van Oppenraay Pastoor Ie Baarn, die uit belangstelling deze Re traite met een bezoek vereerde, met assistentie van 2 Eerwaarde Paters Redemptoristen. Onder dit lol sprak bovengenoemde een woord van dank. Een speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerd programma werd uitgevoerd door deze zangers onder leiding van den Zeer- Eerw. Pater van der Velden. In zijn slotwoord wees Pater van der Velden op dat allen moeten medewerken, opdat in 't vervolg 3 goed bezette zangersretrailes in een jaar kunnen gegeven worden. Binnenland Een economische crisis, waarvan de geschiedenis de weerga niet kan aan wijzen, teistert de heele wereld en brengt i meer dan de helft van het menschdom aan den rand van den ondergang; millioenen menschen zijn in het pro ductie-proces uitgeschakeld en moeten geestes. met hun gezinnen door de openbare Inflatie In Amerika? Hoezeer de wereld in de war is blijkt wel hieruit, dat Amerika ook al getroffen wordt door de financieele aardbeving, die over de heele wereld gaat. Daar is liet al zoo ver, dat de banken niet meer op eigen kracht kunren steunen en dat het vertrouwen der beleggers finaal zoek is Op reus achtige schaal worden door groote en kleine inleggers gelden opgevraagd in den vorm van goud, omdat men het betaalmiddel niet meer vertrouwt, daar men vreest, dat het sterk beneden de nominale waarde zal dalen. Men vreest ivoor een prijsgeven van den goud standaard, hctwcik zou uitloopen op een inflatie (geld-ontwaardin). Daar tegen wapende men zich door de om wisseling van papieren geld in goud geld. Aan dien stormloop konden de banken niet voldoen en ze werden eenige dagen gesloten. Prinsessedag. Daar de verjaardag van Prinses Juliana dit jaar op Zondag valt, heeft de regeering beslist, dat de viering van den verjaardag overeenkomstig den gewonen regel zal geschieden Maandag 1 Mei. Espeditie- De herziening en verlaging der goederentarieven bij de Ned. Spoor wegen zijn gereed. Als datum van in voering is 1 Mei a.s. vastgesteH. Het bestel- en ijlgoed is tot één wijze in vervoer samengesmolten. Voortaan zullen er nog slechts drie categorieën van vervoer zijn, te weten: vrachtgoed: het oude vrachtgoed, vervoer met ge wone goederentreinen snelgoed een samensmelting van het oude ijlgoed en bestelgoed, gewoon vervoer, ver voer met versnelde goederentreinen en met personentreinenexpresgoed het oude bestelgoedsnelvervoer: ver voer met alle reizigerstreinen, ook snel- en D-treinen. Vreemdelingen. Vreemdelingen, w.o. zij, die voor korten tijd het land verlieten, zullen slechts dan in Nederland worden toe gelaten, indien zij, behalve vereischte paspoort zoonoodig voor zien van een geldig visum ook in het bezil zijn van een verklaring hun werkgever, dat zij een dienstbe trekking hebben of zullen aanvaarden. Deze verklaring moet zijn gewaarmerkt door de politie der woonplaats van den werkgever. Formulieren voor de be doelde verklaring zijn verkrijgbaar. Werkzoekende vreemdelingen, niet in het bezit van zoodanige verklaring, worden aan de grens teruggezonden. Geen inflatie-gevaar. Een geruststellende verklaring om trent onzer gulden is afgelegd door den president van de Ned. Bank, Mr. Trip. Hij zeide De gebeurtenissen in Amerika zullen geen aanleiding geven lot wijziging in de tot nu toe gevolgde wegen tot hand having van den koers van den gulden. De Nederlandsche Bank zal haar tot i toe gevolgde politiek, die aan een handhaving van een gezonde valuta onafscheidelijk verbonden is, met de zelfde consequentie voortzetten als zij tol nu toe steeds heeft gedaan. De omstandigheden die in andere landen tot een opheffing van den gou den standaard hebben geleid, zijn hier niet in die mate als elders aanwezig. Ons bankwezen is volkomen gezond. Trip was van oordeel dat de technische positie van ons ruilmiddel geenerlei aanleiding geeft tot gevolgen, als zich in andere landen hebben voorgedaan. We kunnen ons over die verklating niet anders dan verheugen. Immers, voor de massa van ons volk zou een waardedaling van den gulden n ramp beteekenen. In zijn jongste memorie van antwoord op hoofdstuk 1 van de Eerste Kamer heeft Minister De Geer dit nog eens met grooten nadruk betoogd en er aan toegevoegd, dat onze Regeering alles in het werk zal stellen om den gulden op peil te houden. De theorie, dat door inflatie koop- en kostprijs aan elkander zouden wor den aangepast, heelt weinig waarde, vooral in dezen tijd, omdat al zouden we daardoor beter op de wereldmarkt kunnen concurreeren, onze producten toch door de hooge tolmuren geweerd worden. Waarom inflatie een ramp zou Een waardevermindering van den gulden met bijv. 20 pet. beteekent voor allen die in loondienst zijn 'n gelijke loonsverlaging, zonder eenig uitzicht dat deze loonsdaling door een verhooging van salaris gecompenseerd zal worden. Maar vooral is dit een ramp de tienduizenden die jarenlang gespaard hebben voor hun ouden dag en hun spaargeld of een bepaald ver keringsbedrag plotseling belangrijk in waarde zien dalen. Hetzelfde geldt natuurlijk voor lijf renten, obligatieleeningen enz. De lee ningen voor Rijk en gemeenten, die in den laatsten tijd in belangrijke mate aan de markt geweest zijn en ruim volteekznd, hadden slechts één risico n.l. de waardedaling van den gulden. Gebeurde dit dan zou het crediet van en gemeente natuurlijk belangrijk dalen met alle nare gevolgen van dien. Wij denken slechts aan het ontbreken van credieten voor groote werken. Laten we daarom maar hopen, dat het inderdaad moge gelukken den gul den op peil te houden. Handcyclostyles Speciaal adres voor AMERSFOORT Langestraat 84 Telef. 528 d., H. B. O. Zeist 3 w. hecht., G. v. E. Barneveld 3 w. hecht, en een jaar opzending naar Werkinrichting. VleeschkeuringswetG. A. M. G. Amersfoort f 30 of 10 d. Dieren op pijnlijke wijze vervoeren: H. C. V. Amersfoort f 10 of 4 d., K. M. Nijkerk idem, A. v. d. W. Scher- penzeel f5 of 2 d. In trein muziek makenK. K. Zut- fen f 5 of 2 d. IJkwetJ. de O. Amersfoort fl of 1 d. en verb, gewicht. Crisis-VarkensbesluitN. S. Ouder kerk f20 of 10 d., J. v. d. H. Stouten- burg idem, D. v. V. Woudenberg id., O. R. Hoogland idem, J. de G. Scher- penzeel idem, W. M. v. S. Renswoude idem., H. V. Soest f 5 of 2 d., J.;v. L. Maarn idem, T. v. L. Woudenberg id. DrankwetJ. v. D. Amersfoort f 25 of 10 d. en verb, en vern. drank. Leerplichtwet: P. v. d. H. Stouten- burg f 5 of 2 d.. J. M. B. Amersfo"*' f30 of 10 d. Arbeidswet: J. v. Z. Amersfoort ia of 2d., S. R. de O. Amersfoort f 10of4d. ln Leusden venten zonder vergnn- ningW. O. K. Soest f I of 1 d. Idem in Soest: T. de H., zwervend f2 of 1 d. Te Amersfoort zingen op straat: P. J. K. Rotterdam f 2 of 1 d. Wielrijdend zich aan motor of auto vasthoudenG. v. d. H. Amersfoort 50 cent of 1 d., A. v. A. Soest f 1 of 1 d. Met rijwiel de veiligheid van ver keer in gevaar brengenG. v. L. Hoevelaken f3 of I w. tuchtschool. Met auto linkerzijde houden Ch. S. Baarn f 10 of 4 d. Met auto in een bocht niet rechts houden: A. A. M. Amersfoort f 5 of 2 d. Verboden weg berijdenG. K. Hil versum f5 of 2 d. Geen richting aangeven: J. v. R. Soest f5 of 2 d. Wielrijden zonder lichtH. v. d. B. Veenendaal f 3 of 1 d.. L. M. H. Wou denberg idem. Kath. Rijks-Kieskring Utrecht. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 11167. Hiervan verkregen: Abbink Spaink, IJsselstein 419 st. van Beurden, Dordrecht 33 van Beusekom, Utrecht 397 de Boer, Noordwijk-Binnen 28 de Brabander, Utrecht 239 Bulten, Voorhout 72 Deerenberg, Schoonhoven 71 de Goey, Montfoort 4140 Groen, Z. Schatwoude 28 van den Hengel, Stoutenburg 45 JongeriuSi Maartensdijk 49 Kampschoër, Monster 13 van Koeverden, Buren 315 Kropman, Amsterdam 108 van Maarseveen, Utrecht 963 Mej. Meyer, Rotterdam 29 Oomen, Utrecht 1253 Mej. Orth, Soestdijk 40 van Poll. Helmond 61 Voorst tot Voorst, Twello 65 van de Werff, Zuilen 67 de Weyer, Driebergen 51 de Wijkerslooth, Utrecht 2660 IJsselmuiden, Arnhem 21 1. Voor den kwaliteitszetel is reeds aangewezen J. G. Suring (onderwijs) te Maarssen. Voor den vrijen zetel is, blijkens bo vengemelde stemming, de volgorde- 2. A. J. de Goeij, te Montfoort. 3. Jhr. Mr. Dr. de Wijkerslooth de Weerdesteyn te Utrecht. 4. Dr. A. J. B. Oomen Ie Utrecht. In verband met den politieken toe- p and in Duitschland, zijn door de solitie te Lonneker maatregelen ge nomen om zoo noodig dadelijk krachtig te kunnen optreden. De grensstreken worden voortdurend bewaakt door marechaussee's en gewapende rijks veldwachters. Naar uit Rusland wordt gemeld zijn 70 ambtenaren van het Volkscommis sariaat voor Landbouw gearresteerd. Zij zouden de partijleiding valsche mededeeliugen hebben gedaan betref fende den toestand van den Russischen landbouw en daardoor den Sovjet-staat politiek en economisch hebben bena deeld. Verscheidene der gearresteerden zullen ter dood veroordeeld worden. E:n Urker visschersvaartuig is tegen i sluisdeur van de Oranjesluizen gevaren. De aanvaring was van dien aard, dat de sluisdeur er uit moet worden gelicht. Bij Towyn is een langs de kust rijdende personentrein door een berg- schuiving verrast. De locomotief werd door de neerstortende steenmassa van den trein losgetrokken en over de klippen in zee geslingerd van een hoogle van 20 M. De machinist en de stoker zijn gedood. Uit Tervueren bij Brussel wordt gemeld, dat bij een ontploffing in een fabriek van chemische producten, die zich ook met de vervaardiging van films bezighoudt, 15.000 K.G. film materiaal in brand zijn geraakt. Vijf personen werden gedood, Uitspraken Kantongerecht te Amersfoort. Loopen op verboden grond: D. de H. Leusden f3 of 1 d. DronkenschapJ. W. V. Amersfoort f 10 ot 4 d., A. v. G. Nijkerk f6 of 3 In een woning aan de Baffinstraat te Amsterdam is een kindje van drie jaar in het bed geslikt. Eind Januari bedroeg het aantal werkloozen te Rotterdam 49.861. Dat is 2799 meer dan aan het begin dier maand.

De Eembode | 1933 | | pagina 1