1 A. H. v. NIEUWKERK NV. WÊÊ/ÊM Wij Exposeeren heden Eciw. Zoster Maria Pia. f In het Moederhuis der Congregatie van den H. Jozef te Amersfoort, over - leed den 16en Maart de Eerw. Zuster Maria Pia, in den ouderdom van 84 jaren. Zuster Pia was een der eerstelingen van de nieuw opgerichte Congregatie van den H. Jozef in het jaar 1878. Zij bracht hierin ruim 54 jaren als gepro feste Zuster door en voordien nog 7 jaren als Derde Ordeling. Haar kloos terleven telde 62 jaren. Vele jaren was zij de moeder der weezen in het voormalige St. Agatha- weeshuis.f De laatste 10 jaren bracht Zuster Pia in het Moederhuis door. Dr. Schaepman en zijn Tijd. Voor een zeer goed bezette zaal het St. Jozefgebouw sprak Donderdag avond de ZeerEerw. Heer J. H. Hooij- man over „Dr. Schaepman en zijn tijd". De Z.E. spreker begon met doctor Schaepman te noemen den emancipa tor van 't IRoomsche volk, den man. die het Roomsche Volk tot de vrijheid heeft gevoerd,'t volk, dat nu 60 jaren geleden als staatsgevaarlijk werd be schouwd. Daardoor kan het Roomsche volk nu zeggen „Je Maintiendrai", ik zal handhaven de Hollandsche groot heid en roem. Lang heeft hij gestreden en geworsteld en in 1896 heeft hij de palm der victorie verkregen. Hij slaagde erin de eenheid te bewerkstelligen en tevens de samenwerking tusschen de Christelijke volksdeelen.. Hij heeft de coalitie weten tot stand tc brengen, die echter weer te niet is gedaan. De Z.E. spr. schetste dr. Schaepman voorts als een machtige persoonlijk heid, een machtige geest, behept met een machtige en breede visie, een krachtigen wil, een sterk karakter en physiek sterk gestel. Hij beschikte over de gave van welsprekendheid. Een groote massa volk wist hij te breien mei zijn woorden. Zijn woord wekte een enthousiasme dat 't Roomsche volk eenheid en vrijheid bracht. De kracht om te strijden Schaepman in zijn geloof en door zijn strijd vermocht hij 't Roomsche Volk een persoonlijkheid te geven. Schaep- mau..heeft _Q&s..la&d en vrijheid was niet dr. Schaepman'! einddoel. Zijn einddoel was de alge- heele emancipatie, waartoe hij de po litieke vrijheid slechts als raiddel ge bruikte. 't Roomsche volk heeft hij bewust gemaakt van het recht, dat 't had op de Nederlandsche bodem, en het steeds voorgehouden, dat 't zijn grootheid slechts aan de Roomsche Kerk te danken heeft. Pastoor Hooijman schetste vervol gens dr. Schaepman als de man, die 't Katholieke volk in staat stelde zich ook op ander gebied, o m. der kunst en litteratuu'J ie ontwikkelen en die heeft aangetoond dat ware kunst Room sche kunst is. Veel ook heeft dr. Schaepman ge daan voor de Roomsche pers. Aan vele bladen heeft hij medegewerkt. Een kunstenaar was hij zelf in proza en poëzie, waarin niemand hem heeft kun nen evenaren. Nimmer mag ook ver geten worden, wat dr. Schaepman deed voor de vakorganisaties, voor de orga nisatie van den werkman, waarvan hij de grondlegger was. 3. or.derdeelen van vuurwapenen. Onder munitie worden begrepen on derdeden van munitie. Tegen het onbevoegd voorhanden hebben van vuurwapenen en/of munitie is als maximum straf bedreigd hech tenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste twee duizend gulden. Tegen het niet nakomen van boven staand bevel is eenzelfde straf bedreigd. Personen, reeds in het bezit van een machtiging tot het voorhanden hebben van een of meer vuurwapenen, ver eend voor 1 Maart 1933, moeten in verband met de bepalingen der gewij zigde Vuurwapenwet eene nieuwe machtiging aanvragen, omdat de in hun bezit zijnde machtigingen niet meer voldoen aan de thans gestelde eischen. In de zaal van Café 't Boompje werd door Notaris Joh. Knoppers geveild de navolgende perceelen: Perceel 1. Heerenhuis met tuin aan de Wijerstraat No. 13 voor f7.900. Perceel li. Heerenhuis met tuin aan de Schimmelpenninckstr. 33, opge houden met f4400. Perceel III. Heerenhuis met tuin aan de Schimmelpennickstr. 37 opgehouden met f 4450. Perceel IV en V. Winkel- en woon huis met tuin en bovenwoning aan den Arnhemscheweg 96 en woonhuis met tuin aan de Alb. Cuyp«'raat 1, naast perceel IV opgehouden met f 17.500. Perceel VI. Winkel- en woonhuis met bovenwoning aan den Arnhemscheweg No. 43 en 43a voor f8300. Katholieke Vrouwenbond. In de groote zaal van St. Aechten hield Pater Huf een lezing met licht beelden over de Liturgische Plechtig heid bij de H. Priesterwijding. Jammer genoeg voor dc mooie lezing, met tal van treffende platen verduidelijkt, was de opkomst zeer gering. in de pauze deelde de pres. Mevr. Viester mede dal het ledental thans 430 bedraagt. Spr. dringt er op aan dat ieder lid een nieuw lid zal aan werven, terwijl zij die 10 nieuwe leden aanwerft een verrassing wacht Men kan zich opgeven, liefst voor 15 April, voor deelname aan den tocht naar Schiedam op 25 April a.s. De kosten bedragen in totaal bij 10 deelneemsters f 4 per persoon en bij 25 deelneemsters f 3.50. Ook kan men bij het bestuur gelden deponeeren voor bloemen bij en versiering rondom de beeltenis - St. Liduina van Schiedam. Ook bracht de Presidente ter sprake de 3 studiedagen van de R. K. Vrou wenbond. De ontvangsten bedroegen in 1932 f778.58, de uitgaven f647.01, saldo f 131.57. plus een bedrag van rente van f 11.88. De vereeniging voor familietuinen hier ter stede opgericht en zij heeft een zeer geschikt terrein voor tuinieren in de hand met grond van besie kwa liteit, aan het begin van den Hoogeweg. Nu is het nog gewenscht, dat het aantal medewerkenden uitgebreid wordt (wij kunnen nog zestien tuinen uit geven). Dat kan op drie wijzen ge schieden: men kan zich opgeven als lid zonder een tuin te huren; men kan lid worden en bovendien een of twee of drie tuinen huren van 100 vierk. metermen kan met iemand anders samendoen in dezen vorm dat de een zijn arbeid geeft en de ander de kosten draagt van lidmaatschap, huur, zaad. enz.het bestuur verleent gaarne zijn bemiddeling om belanghebbenden tol elkander te brengen. De contributie voor lidmaatschap is 1 gld. De huur van een tuin zal 3 per jaar bedragen. Wie een paar maanden met tuinieren aan den gang is, zal het zeker niet meer willen missen. Het Bestuur. geen dr. Schaepman voor 't onderwijs heeft gedaan, eindigde Z.E. met de opwekking dr. Schaepman en zijn werk nimmer te vergeter, en steeds te zullen strijden voor de eenheid en vrijheid, welke door dr. Schaepman na zooveel strijd is verkregen. prijs en grootte der veestapel. Den directeur der Varkens-centrale en den Regeerings-commissaris brengt spreker hulde voor hun prachtig succes be haald in Engeland betreffende invoer bacon-varkens. Spr. is van meening dat door de varkens-centrale het varkens-bedrijf „geen geld meer kost." Doch dat was het doel niet der varkens-centrale. Spr. vond het zeer vreemd dat boe ren de agitatie door de handel tegen de varkens-centrale steunden. Aan de wet kleven fouten, zooals aan alle crisiswetten, doch het wordt des te moeilijker naarmate deze fouten wor den uitgebuit om agitatie te verwekken. Spr. wijst op de groote moeilijk heden, welke ontstaan doordat niet alle fokkers lid zijn van de organisatie. Dit moest ook bij de uitvoering der TarweweL Als allen medewerken zullen de regeeringsmaatregelen zeker met succes bekroond worden. In de laatste weken is het te kort het stabilisatiefonds tot in de helft gedaald. De exportprijzen gaan omhoog doch spr. is bevreesd voor het zakken van de vleeschmarkt. Ook zal iets moeten geschieden ten opzichte van de runderstapei, die veel te groot is. Plannen worden beraamd om ook hier mede calastrophen te voorkomen. Ten slotte het geheel nagaande moeten we ons afvragen hoe de wereld in dergelijke verdwazing kan doorleven- De omzetting van de graancultuur in tuinbouw en zuivelproducten door het systeem vrijhandel, is de groote oor zaak van de tegenwoordige slechte toestanden in het boerenbedrijf. Spr. fel gekant tegen den vrijhandel. Nederland is jaren lang de vuilnis belt van Europa geweest, waar iedereen maar zijn minderwaardig goed kwijt kon. De export gaat ten koste van binnenlanösche heffingen, die natuurlijk eer het groote gezin treffen. Het beste zou zijn, de oude schaal- rechten weer in eere te herstellen en de oude toestand weer in 't leven te roepen, minder tuinbouw en veeteelt, meer graancultuur. Als grootste factor van alle ellende noemt spr. echter het egoïsme. Betere toestanden zullen uit blijven indien men zich in deze maat schappij niet richt naar de christelijke beginselen. Een levendige gedachler wisseling volgde na deze rede. Pijnlijke en lastige voeten Zou U het leven verzuren Waarom dit nog langer verduren Draagt .Monta" ge neemt 'n goed besluit Een veerende tred de pijn Is uit. W. STEENBEEK Lavendelstr. 4-6-8 - Soesterweg 173 - Tel. 177 Jonge Boeren en Tuindersbond. Schiettuig. De commissaris van politie heeft bcvolen.dat inwoners dezer gemeente, die niet bevoegd zijn vuurwapenen of munitie voorhanden te hebben, de vuurwapen en/of munitie, welke zij voorhanden hebben, vóór 23 Maarl 1933 ter bewaring aan de gemeente moeten inleveren ten politiebureele, Ufrechtschestraat. Bij de inlevering, welke kan ge schieden op alle werkdagen tusschen 10-12 uur, 2-4 uur en 7-9 uur, beslaat alsnog gelegenheid eene bij zondere machtiging tot het voorhanden hebben van een of meer vuurwapenen en/of munitie te vragen. Onder vuurwapenen worden mede verslaan 1. bommen, handgranaten en derge lijke voor ontploffing of voor het ver spreiden van gassen bestemde wape nen, zoomede vlammenwerpers; 2. alarmpistolen en andere soortge lijke voor bedreiging of afdreiging ge schikte voorwerpen met uitzondering voor die, welke gec,. 'nop ot een ken nelijk verkorten, geheel gevuldenloop hebben. Voor leden van de Jonge Boerenbond en A.B.T.B. hield de heer de Goeij ui. Montfoort, voorzitter der Varkens centrale in de provincie Utrecht, 't patronaatsgebouw der St. Henricus- parochie een beschouwing over de crisis-varkenswet. Spr. belichtte de wet in het raam der vele andere crisiswetten. Dat men over 't algemeen ontevreden is, is be grijpelijk. Daaruit volgt critiek. doch veelal onrechtvaardige critiek. In 't kort volgde Spr. nu de crisis-wetten.o.a. de tarwewet van Minister Ruijs. In verband hiermede wijst spr. op de zware laak van den Kath. Minister. Vervolgens de Zuivelwet, veel in grijpender dan dc tarwewet, welke tot 31 December j.l. uitkeerde ongeveer 27millioen gulden. De roggesteun lokte intensieve var kensfokkerij uit, gesteund door de Var- kenswet. Deze wet is ongeveer gelijk in uitvoering als de tarwewet, dus de organisatie als uitvoerster met rechts persoonlijkheid. Spr. zette hierna de ontplooiing der werkzaamheden van de Ned. Centrale uiteen, zooals we geregeld in de bladen van Juni tot September hebben kunnen lezen, zooals bijvoorbeeld dc beperking der varkens-stapel. De export ver hoogde van 9000 tot 27000 per week, opgevoerd door de Centrale en gesteund door het stabilisatiefonds. 't kort schetste spr. de samen hang tusschen buitenlandsche markt- „üe eerste'Xlnerstoortscne K. K. Be- grafenis-Vereeniging heeft haar kantoor gevestigd Krommestraat 58a voor het aannemen van begrafenissen. Ook kan de Directie ten allen tijde ontboden worden, om een en ander te regelen. Het kantoor is telefonisch verbonden onder nummer 370. Voor eersteklas bediening zal steeds worden gezorgd. Burgerlijke Stand. 14 Maart. Geboren: Hendrikje Helena, v. P. Kreupeling en H. de Neeling Geertruida, d. v. C. Hagenbeuk en G. v. Oven Christina Wilhelgiina, A. W. de Bruin en H. v. Hamers- veld. OverledenHendrik v. de Kolk, 89 jr.. echtg. v. Collet Johan W. Jansen, 21 jr., ongeh. 15 Maart. Geboren: Johanna Maria, d. v. H. Evers en E. v. Karsbergen Dirk, z. v. A. G. v. Zwol en G. v. Dam. i Gehuwd: H. Kuijt en C. S. G. de Jong. OverledenEverarda Mater, 60 jr., echtg. v. H. Butzelaar Helena A. Biok, 5 mnd. 16 Maart. Geboren: Maria Johanna, v. J. v. de |Straat en J. M. E. v. Doorn Johannes, z. v. L. Knol en H. de Groot Jemke, z. v. J. v. Veerendaal en W. Smid Everarda Johanna en Johanna Alijda, drs. v. J. B. J. v. Wandelen en A. C. Boersen. Ondertrouwd: H. Jonkers en H. A. M. Vrijdag D. G. Montenberg en G. A. Bijvoet M. de Vries en N. A. de Wijer W. Jansen en O. Dooijewaard J. v. Kranenburg en P. Petersen G. Jonkman en Renes. Gehuwd B. v. Driel en C. M. de Lange H. M. Reinold en G. H. Rouwer>horst K. Bos en G. Overeem. Overleden Cornelis v. der Linden, 72 jr., echtg. A. Rijnders Elisabeth Kilian, 83 wede. v. I. W. Fröger Hendrik Valkenhoef, 78 jr., ongehuwd. R. K. Middenstandnvcreenlglng. In de zaal van de R. K. Spaarbank hield de R. K. Middenstandsvereeniging haar jaarvergadering onder leiding van den heer C. Hehenkamp. Het Jaarver slag meldde 6 bestuurs- en 2 leden vergaderingen. Het bestuur heeft boven dien steeds vergaderd in de Federatie der Middenstandsvereenigingen, de F. A. M. De F. A. M. organiseerde een winkel week, waarvan vele zaken resultaat hebben kunnen boeken. Betreurd werd de handicap die ondervonden is bij de organisatie dezer week. Tevens werd door de F. A. M. een commissie gevormd om vermindering te bekomen van de abnormale hooge aanslagen Personeele Belastingen. Oe- tracht zal worden door huisbezoek het ledental uit te breiden. Vele bouw- en bakkerspatroons wenschen lid te wor den. De rekening van den Penning meester den heer Verwer, gaf per I januari 1933 een batig saldo van f 382 Van de f 417 aan ontvangen contributie moest f 224 aan het Hoofdbestuur wor den afgedragen. Door den Voorzitter is Woensdag de greote afdracht aan de Centrale Hanze in het Aartsbisdom ter sprake gebracht op de vergadering der Voorzitters te Zwolle gehouden. Een voorstel is in deze dan ook in gediend voor de vergadering van den Centralen Raad. De leden moeten ook lid zijn van een R. K. Vakorganisatie, waaruit weder afdracht geschieden moet aan de hoofdvereeniging. Zoo blijkt dat de R. K. Bakkerspatroonsvereeniging f 1000 hebben moeten afdragen. Deze leden dienen minder te betalen als algemeen lid. Zulks is echter niet moge lijk als meer dan de helft der contri butie moet worden afgedragen. Van zelfsprekend kost het bestaan van vijf afzonderlijke diocesane vereemgingen, waarboven weer een Centraal lichaam, veel geld. Men moet echter de afdee- lingen niet te veel afnemen. Eenige aanwezigen merkten op dat de middenstanders wel meer contri butie willen betalen, ais men maar meer aan de Vereeniging had. Het bestuur wees op het werken lor de locale belangen in de F.A.M. dat men niet moet onderschatten. 17 nieuwe leden hebben zich opgegeven, allen bakkerspatroons waaronder ook uit omliggende gemeenten. Een zeven tal waren ter vergadering en werden door den Eerw. Adviseur Deken Fock geïnstalleerd, de hoop uitsprekend dat zij als lid tevens propagandist zouden zijn. De rondvraag werd geanimeerd en zakelijk behandeld. De bakkers wezen op het gehoorzamen aan het Bisschoppelijk woord om buiten het lidmaatschap der vakvereeniging ook toe te treden tot de algemeene ver- eett'nimz... tt£P Jh4Q.9 »88.k .gg om de groote Roomsche inrichtingen ertoe te brengen de inkoopen niet te doen bij coöperaties en daarmede de R. K. Middenstanders te passeeren. Een ander lid was van meening dat H.B.-leden der Hanze ook nog al te veel andere zaken hadden te behartigen. De Voorzitter meende, dat dan voor namelijk zou gericht worden de dooders van den Middenstand, de warenhuizen enz. om met uit de verkregen belasting ook een credielfonds voor den kleinen Middenstand te vormen: In die richting zou door het H.B. worden gewerkt. Een lid vroeg de bemiddeling der Vereeniging om het gemeentebestuur ertoe te brengen de goedkoope mar garine niet meer rechtstreeks te,dis- tribueeren maar dit te doen via de ikeliers. Het ging niet om de kleine winst, doch om het beginsel. Het be stuur hoorde thans voor het eerst iets er deze rechtstreeksche distributie zal deze kwestie in de F. A. M. Ier sprake brengen. Men dient dan echter met vaststaande gegevens te komen. Uitspraken Kantongerecht te Amersfoort. Moderne Handgeweven Oordijnsloffen Tafel- en Divankleeden Komt U deze elelaje eeni zien, hel i» zeker de moeite weerd Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Hel bedrijf van den Heer Nic. Bovee aan de Kamp is belangrijk uitgebreid en gemoderniseerd. Er is thans een aparte gelegenheid voor het stallen van auto's plaats biedend aan 80 wagens. De werkplaats is ingericht met dc meest moderne machines en gereedschappen. Zondagdienst Doctoren en Nachtweekdienst Apotheek. M. A. Duyvis, Utr.weg 145, tel. 396; C. Nicolai, L.Bergslr. 41, tel. 633; Plomp, Regentessel. 15, lel. 1359. Apotheek: Cramer, P. Buyslaan 93, Telefoon 902. ooo— Arbeidswet: D. G. H. Terschuur (verzelbehandeling) 4 maal 15 of 2d. DronkenschapG. A. Amersfoort 8 d. hecht., G. S. Utrecht fl0of4d., S. zwervend idem. Loopen op verboden grondW. J. Amersfoort f 10 of 4 d., C. v. d. P. Baarn f 15 of 6 d., T. G. idem. Te Amersfoort wateren buiten urinoir: J. H. T. aldaar f2 of I d. Trekdier onbeheerd laten: Z. M. Hoogland f 3 of I d., B. v. T. Bun schoten idem. Melkbesluit: K. II. Bunschoten f3 of I dag. Voorwerp onverlicht laten op openb. weg: W. de V. Wijk a. Zee f5 of 2d. StraatschenderijA. M. v. d. B. Am sterdam <5 of 2d. In dronkenschap auto besturenJ. S. Zeist 1 mnd. hecht, en 1 jaar ont zegging van rijbevoegdheid. Veiligheid van verkeer in gevaar brengen: R. W. Barneveld f 10 of 4d. Vee op rijwielpad: W. v. H. Ede f3 of 1 d. Linkerrijwielpad berijden: G. v. E. Hoevelaken fl of 1 d. Oeen rijbewijs toonenH. J. K. Aal ten f3 of I d, H. G. W. Bussem id., M. J. J. A. v. W. Doorn id., Ch. Sch. Veenendaal id. Niet voldoen aan ambtelijk bevel G. H. Sch. Amersfoort f5 of 2 d. Nummer-letter niet verlicht hebben: C. ten C. Oldenbroek f2 of 1 d., J. J. H. B. Amsterdam id. Onvoldoende remmen: H. J. P. Mar- kelo f 5 of 2 d., K. H. G. Leiden f 15 of 6 dagen. Wielrijden zonder lichtH. Sch. Cothen f3 of 1 d., C. D. Apeldoorn id., B. Baarn id., F. W. Scherpen- zeel idem; A. M. v. d. S. Amersfoort ldW. B. Diemen idem, W. R. H. Hoogland idem, E. J. v. d. F. Barne veld idem, A. v. D. Terschuur f2 of 1 dW. v. B. Hoevelaken idem, W. F. Barneveld f3 of 1 d. Wielrijden zonder bel of reflector: W. W. Driebergen f2 of 1 d.. |.F.v. H. Amersfoort 12 of 1 d. Motor of auto zonder voldoende verlichting: P. A. Sch. Bussum (3 of I d.. H. R. K. Soest f 5 of 2 d. Verboden weg berijden: A. W. N. ten K. Amersfoort f3 of I d. Linkerzijde van weg fietsen: G. v. Renswoude f3 of 1 d. Nummer-letter niet behoorlijk aan gebracht: S. J. de K. L. Soesterberg 50 cent of I d. CrisisvarkensbesluitStoufenburg H. J. v. Sch. De volgende tc Barneveld H. E.. H. v. d. H., E. v. B., P. H.. J. v. E., H. v. E.. E. M„ W. v. E., (wed. G. v. d. M.). G. v. d. M.. H. B„ J. R„ J. v. M„ W. v. D. Orkestvereeniging „Amersfoort'' Woensdagavond concerteerde in Ami- citia de orkestvereeniging „Amersfoort", directeur Willem Meyer, waarbij als solisten optraden Mevr. L. v. d. Meer Scager, sopraan en Willem Meyer, viool. Reeds aanstonds bleek uit het zeer Soede samenspel in de symphonie ..i i. (militaire), J. Hayden, dat er in hel afgeloopen jaar ernstig en met ijver gestudeerd is. Deze met militaire mo tieven coquetteerende muziek werd vlot c i frisch en met veel voordracht ten gehoore gebracht. Een zekere schoolschheid kon den totaal indruk geen afbreuk doen. Mendelssoh's Ouverture „Heimhehr aus der Fremde" na de pauze vertoonde enkele slordigheden en misschien fijner van teekening kunnen zijn. De eerste Carmen-Suite, G. Bizet, was als slot van den avond zeer zwak menten het sterkst uit. Een uitbreiding van het orkest met eenig „hout" zal het een stuk vooruit helpen. Mevr. v. d. Meer Scager zong vóór de pauze een lied van Scarlatte„Tuo mi chiami" met begeleiding van strijk orkest. Dit laatste deed veel moois te loorgaan, daar de begeleiding nog al slordig en veel te sterk was. Na de pauze zong zij drie liederen van Chaus- son: a. Nanny, b. Les papillons, c. Lacaravane. Mevr. v. d. Meer Scager een zeer fraai geluid, van een warm timbre, dat èn in het hooge èn in 't lage register zeer gemakkelijk aan spreekt. Zij zingt zeer beheerschl, met volleoige overgave en een prachtige voordracht. Vooral in „La caravane" kwamen deze kwaliteiten op overtui gende wijze aan den dag. De bijzondere warme bijvalsbetuigingen dwongen haar tot een toegift: „Sérénade Florentine", eveneens van Chausson. Jan van Epenhuysen begeleidde zeer fachmannisch" aan den vleugel. Willem Meyer solieerde met het con cert in aL. Spohr, waarbij Henk Ramselaar als dirigent optrad. Mcyer speelde kundig maar niet altijd fraai zijn toon is te hard. snijdend, vooral n het dubbelsnarenspel. Door te vroeg nzelten of jagen van zijn kant ont stonden eenige misverstanden met het orkest, dat overigens zeer fraai bege leidde. Een zeer geslaagd concert dus, alleen >u een omzetting van het programma van vóór en na de pauze ongetwijfeld een climax gebracht hebben, die nu achterwege bleel. Excelsior A.O.V. I G. J. Aan den Burgemeester is het vol gende schrijven gericht: De Vereeniging van Officieren van de Kon. Landmacht, Afd. Amersfoort, de rtlg. R. K. Officiersvereeniging, Afd. Amersfoort, vernomen hebbende dat door U geen verbod zal worden uitgevaardigd tegen het opvoeren van het tooneclstuk „De Matrozen van Cat- taro" betreuren dit, uw besluit, in hooge mate. duurde het vragen stellen. Daarna reikte Dr. v. Daalen de diploma's uit en feliciteerde allen met hun behaald succes. Met zeer veel vrucht werden toegekend aanJan Tijmensen, A. v. Schothorst, W. v. Leijenhorst. J, de Kruijff, H. v. d. Hengel en Jac. v. Dijk. Met veel vrucht werd toegekend aan: T. v. Oosterom en A. Blom en met vrucht aan |ac. Tijmensen. Hierna dankte J. Tijmensen namens alle leerlingen de leider der cursus voor de aangename en prettige lessen van hem ontvangen en bood hem voor waardeering een waardevol cadeau aan. Hiermede was de eindles weer tot het verleden. Een landbouwer te Glind heeft op de markt aan een koopman uil Wou- I denberg eieren verkocht, welke nietje? aan de eischen van verschc eieren voldeden. Na in de schouwmachine te zijn belicht, werden ze dan ook afgekeurd. De keurmeester vermoedde dat deze kippenproducten eerst eenigen tijd in een broedmachine hadden ge legen. Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenWilhelmina, d. van E. v. Kraats en W. Blankespoot. Johan, van A. Arends en H. v. d. Steeg. Geertruida Hendrika, d. van H. v. Polen en J. v. d Bergh. Kichardus, z. van St. K '>of en G. lansen. Evert Jan, z. van G. v. d. Hoef en G. v. d. Kraats. Reintje. d. van H. Toe» en A. Schoulen. Henny. d. van A. Duifhuis en W. Witte. Margrcetjc, d. van A. J. Schuman en P. Warmen- hovcn. - Hendrika Johanna, d. van H. J. Meijer en A. Jans. Wcimtje, d. van C. v d. Brink en W. Verhotf. Aartje, d. van C. v. d. Kamp en H. Vermeer. OndertrouwdM. Nete lenbos en J. Btacqulère. - A. v.Maa- nen en A. M. v. Ineen, i Gehuwd: R, v. d. Meuten en E. J. Kuiper. J. Bakkenes en J. v. d. Krol. Eemnes De afsluiting der Zuiderzee is, ookHH voor Eemnes, van heUakeni*. Nu cempotaers niet meer kunnen over- I stroomen, is voor de gemeente nieuwe mogelijkheid lol uitbreiding geschapen. Met den aanleg van wegen in den Eemnesserpolder is men thans reeds zoover gevorderd, dal het smalspoor reeds geheel gereed ligt vanaf den dijk langs den Mcenlweg te Ecmncs-Buitcn tof aan de losplaats aan de rivier dc Eem. Een gedeelte van den dijk is reeds doorgegraven en men heeft thans aldaar het smalspoor ingelegd. De graszoden zijn van hel polderland atgeploegd, zoodat men thans druk be/ig is mei het zand van den dijk, tot ophoogfnAv het te bestralen gedeelte. Hoogland De bouwkundige Alfrink te Nijkerk zal Dinsdag 21 Maart aanbesteden het binnen- en builen verf werk van het gebouw van het Wlt-Gele Kruis 1e Hoogland. Uit den Omrrek Achteveld Alhier had de eindles plaals van de tweede jaarcursus voor landbouw. Tegenwoordig waren Dr. Ir. C. K. Daalen uit Billhoven, twee bestuurs leden der Coop. Boerenleenbank en Handelsvereeniging „Achteveld", twee leden der schoolcommissie en eenige oud-cursisten. Ongeveer twee uur Hooglanderveen De Algemeene Vergadering van de I Coop. Brandverzekering te Hooglan derveen zal gehouden worden op Vrijdag 24 Maart 'savonds half acht op het Houtevcen. Agenda: Verslag over I932. Goed- "1 keuring Rekening 1932. Bostuursve- kiezing wegens periodiek aflredcn van Ph'v- Lierop. Gerard Schimmelen v. d. Berg. Candidalen zijn A. Ph Lierop en Kok, Gerard Schimmel en Hendrik v. d. Heuvel, L. v. d, Berg Op Woensdag 15 Maarl werd de j eindles van den landbouwciirsus ge houden. Nadat de heer Smects de leer lingen gedurende anderhalf uur had ondervraagd over het geleerde in de twee halfjaren en de heer Velders het zelfde had gedaan, werden op vei zoek van dezen de diploma's uitgereikt door onzen Burgemeester, de heer L. Grlp- peling. Uit de rapporten en gegeven antwoorden, bleek, dal de leerlingen v met. heel goed resultaat de lessen hadden gevolgd. Nadat de Burgemeester zijn voldoe ning er over uiisprak, dat dc Zecr- eerwaarde Heer Pastoor blijk gaf van zijn belangstelling, alsmede de vele Besluursleden, feliciteerde hij de leer lingen met het behaalde succes en pree hen om den groofen ijver, waarmee ze de lessen hadden gevolgd en dankle den cursusleide. voorde gedane moei ten om de leerlingen fe «nderwijzen. De heer Velders sprak daarna in denzelfden geest spoorde dc leerlingen aan lid Ie worden van den jongen

De Eembode | 1933 | | pagina 2