Wij houden steeds voorradig A. H. v. NIEUWKERK N.V. Allerlei GJ.A.Verweij FILETS! elastra's vischhandel Utrachticksatraat 40 - Talefoon 92 penningvereenigingen in de kerk van St. Franciscus Xaverius aan het Zand. Het Melkcontrölestation Utrecht maakt bekend, dat op werkdagen van n.m. 2—5 uur een ambtenaar van ge noemd statjon zitting houdt Berken- weg 9(bovenverdiepirg)achterNo, 10. teneinde aan belangh- ubenden inlich tingen te verstrekken omtrent deCon- sumptiemelkregeling in het algemeen, weekrapporten etc. Mr. L. Stadig heeft zijn benoeming lot regent van het Burger Weeshuis niet aanvaard. De gemeenteraad besloot tot ver koop van de volgende bouwterreinen: 1615 M; aan de Barchman Wuyliers- iaan voor f7500 aan Gebr. Jansen. 1300 M' aan de Spaar nest raat voor 16500 aan Geelof en Busser. 6335 MJ aan de Vermeerstraat vo 148,100 aan de Jonge en Lammers 885 M3 aan de Bosboomstraat voor f6000 aan J. Pot. 1105 M' aan de Groen van Prin- stererlaan voor f6100 aan Herzinger en Schimmel. 1239 M' aan den Ouden Soesterweg voor f7100 aan de Coöp. Vereeniging. 1148 M* aan den'Ouden Soesterweg voor f6000 aan Joh. Blom. Aan een nieuwe straat nabij de Vermeerstraat zal de naam van Rubens straat worden gegeveneen andere straat zal Memlingstraat heeten. De toelatingsleeftijd voor de open bare school voor voorbereidend on derwijs is verhoogd en gesteld op 4 jaar. De gemeenteraad heeft samenge steld de stembureaux voor dc aan staande stemming voor leden van de Tweede Kamer. Er zijn nu 28 stem bureaux geformeerd. Elk bureau lelt drie leden en er waren dus 84 perso nen aan Ie wijzen. Gebruikelijk is dat één der drie leden gemeenteambtenaar is. De Voorzitter is gewoonlijk raadslid of een gewezen raadslid. Van de 84 benoemden zijn 17 R.K. Volgens hun sterkte in den gemeente raad zouden de Kath. méér plaatsen kunnen bezetten. Ze bezetten echter ongeveer 20'.« terwijl hun percen tage ongeveer 28" diende te bedragen, Doordat er 28 secretarie-ambtenaren worden gerecrutecrd voor de stem bureaux ontslaat deze verhouding, want het getal Kath. onder het Secretarie- personeel is nog zeer gering. Donderdag 30 Maart herdacht de heer H, Zwanenburg, seinwerker-bank- werker bij de Ned. Spoorwegen, den dag waarop hij vóór 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Heden is de Reizende Tentoon stelling van het Veiligheidsmuseum ir de Ambachtsschool te Amersfoort ge opend. Deze expositie, welke een beschei den uittreksel is van hetgeen in hei Veiligheidsmuseum is tentoongesteld heeft ten doel belangstellenden ir. de veiligheid, die niet in de gelegenheid zijn het veiligheidsmuseum zelf te be zoeken. eenigszirc op de hoogte te brengen van ecnige belangrijke midde len ter voorkoming van ongevallen in fabrieken en werkplaatsen en in hel huisgezin. Dc tentoonstelling kan op dc uren, waarop dc school voor de lessen ge opend is tol en met 13 April bezocht worden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Directeur van het Veiliglteidsmuseum. Hobbenta- straat 22, Amsterdam, Telefoon 22060 en door den Directeur van de Am bachtsschool te Amersfoort. Tel. 255. Woensdagmiddag werd het vol tooide clectrisch station van dc P. U. K. M. aan het Smallepad, door den Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrccat geopend. Met ür 'sJacob waren cenlgc Ge deputeerden utl Utrecht gekomen, ter wijl het Amersfoorischc gemeentebe stuur vertegenwoordigd was. Mede warm aanwezig de gemeente-secretaris van Hoogland tn van Bunschoten en meerdere genoodigde belangstellenden, De directeur Ingenieur Bruningsgaf een uiteenzetting van hel doel vat: nieuwe station, waar de ondergrond- schc 50.000 volt-verblndlng van dc Utrechtsche Centrale naar Amersfoort, wordt omgeschakeld in geleidingen van van 10.000 volt voor stedelijk gebruik fn velerlei richting. Dc nieuwsic vindingen op electro- lechnisch gebied werden hier toegepast, zoodal dit station een bedrijfszekerheid waarborgt, wellicht eenig in Europa. Hierna voerde Dr. 's Jacob hel woord, de wordingsgeschiedenis van hel clec trisch bedrijf nagaand, om daarna dank VOa*&T AAN UW OOOM maat u op ern aai atsmi&rj 1 Ij wrovtu* eten iukkrn «xce OOU..1 hen VAK-OPTIEK IANGESTDAAT 38 wei öctcp. Nter ouuooeef# te brengen aan Ingenieur Brunings en zijn staf. Het werk zal de grootste be drijfszekerheid bevorderen en daardoor de stad en omgeving ten voordeel zijn. In groepen werd vervolgens onder deskundig geleide het station bezich tigd, waarbij men volop gelegenheid had te ervaren, hoe hier naar het tech nisch volmaakte is gestreeld om de grootst mogelijke bedrijfszekerheid te verwerven. Zondagdienst Doctoren en Nachtweekdienst Apotheek. C. Honig, Perseijnslr. 27, Tel. 600; J.J. Lubsen, Snouckaertl, 12, Tel. 290; E. J. G. Mcrtens zur Borg, 't Laantje 5, Telefoon 1225. Apotheek: W. A. v. d. Bovenkamp, Utrechtschestraat 45a, Telefoon 63. Burgerlijke Stand. Maart. Geboren: Reinier, z. v. de Burgwal en J. Kleinveld Bartus. z. v. T. Veencndaal en A. F. Snijders. Overleden: Paul G.Wierenga, 9 jr. Cornelia W. Mulder. 78 jr., wede. v. A. Fontijn Agatha C A. Vis, 63 jr.. echtge v. L. B. Mölman. 29 Maart. Geboren: Cornelia Rei- niera. d. v. A. Jansen en C R. Lablans Carolina Johanna Maria, d. v. J. H. Wielacrt en H. P. Hagen Maria Gerdina, d. v. A. H. Meinten en H. v. Doorn lohanna Maria, d. v. K. A. Groenhuysen en M. E, P. Teeuwissen Arie Jan, z. v. P. Meijer en W. Riksen. Gehuwd: G. J. H. Ooster-, beek en M. H Lablans M. de Vries en N. A. de Weijer W. Jansen en G. Dooijewaard. I OverledenCatha- rina G. Philippe. 78 jr., wede. v. J. Eijken. 30 Maari. Geboren Huberiina, d. v. A. Viviéen A, Schleip. Ondertrouwd H. Jonkman en L Knoppers - W.v Diest en R. J. Wennekes J. H. Renes en M. A. Wouterse A. v. Oosterom en K. Bouw. 1 Gehuwd: J. v. Kranen burg en P. Petersen G. Jonkman en D. Renes. OverledenAdrianus W. Zondervan, 55 jr., echtg. Ewouds. Een meisje reed op haar rijwiel op den Utrechtscheweg in de richting Nederberg- Een vrachtauto, beladen met ijzer, reed op dat oogenblik achter haar. De bestuurder zag geen kans meer de zwaar beladen auto tot stil stand te brengen. Het meisje werd aan gereden en Iepen den grond gesmakt, Met een zwa.e hersenschudding werd ze naar het St. Elisabethsziekenhuis overgebracht. Maison Valk. de bekende dames hoedenzaak te Hilversum, opende heden hier Ier slede een filiaal in het pand Langeslraat 75. Genoemde firma nam bedevaart naar Schiedam op 25 April a s. ter eere van de H. Liduina. On kosten f4.—. Giften voor kaarsen en bloemen wor den door het Bestuur dankbaar aan genomen en doorgezonden. Ook niet leden kunnen zich bij deze bedevaart aansluiten. Opgave voor 15 April bij het Bestuur. 'n Laffe overval. Woensdagmiddag zou 'n groep Jonge Wachters 'n buitenmiddag houden.Twee jongens werden met liet groepvlagge- tje vooruitgestuurd om eenige spelen voor te bereiden. Op die vlag stond 't Christusmonogram en de grocpnaam André de Thaye. Midden in de Ver- meerstraat naderden geheel onverwachts van achteren twee mannen van pl.m, 20 jaar grepen de vlag en sneden ze van de stok onder het roepen van Geef ons die hakenkruisvlag eens hier. Daarna verwijderden zij zich vlug mei de stukgesneden vlag, de twee kinde ren verschrikt achterlatend. Tegen de laffe daders zal procesverbaal opge maakt worden. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden raads vergadering werden enkele ingekomen stukken aan B. en W. gezonden om advies. Een adres van I, de Groot over ver koop van beenderen en lompen der gemeente-reiniging zal nog nader in de betrokken commissie worden besproken In zake den bouw van het belasting kantoor, verklaarde de voorz. dat reeds gehandeld was in den geest der Mid- denstandsfractie. Bij de vaststelling van het jaarver slag der Commissie voor Schoolvoe- ding en kleeding. opperde de Onaf hankelijke Socialist Butselaar allerlei bezwaren over de leverantie. Dc ver strekking achtte hij niet voldoende. In plaats van 15000 moest minstens f 10.000 worden besleed. De heer Fremouw wijst op de gelijkheid van het verstrekken van meer kleedir.g op herhaalde aanvraag. Wethouder Thien wilde gaarne er kennen, dat de buitengewoon slechte economische toestand het sommige ouders moeilijk maakt hun kroost be hoorlijk te voeden en te kleeden, niel mag worden miskend, wat up schillend terrein wordt gedaan om dien nood te lenigen. Wat de heer Butselaar bedoelt duidt op volledig voeden en kleeden der kinderen. Doch daarmede wordt niel voldaan aan de bedoeling van art, 3( der Leerplichtwet. Ingevolge dit wets artikel moet bevordering van trouw schoolbezoek aan de verstrekking van oeding en kleeding ten grondslag dan hier Ie lande. Bij het verleenen van nog een cre- diet voor werkloozenzorg wees Wet houder Thien er op dal de dienst 1932, met een batig saldo van ongeveer f 100.000 begonnen, vermoedelijk geen batig saldo bij sluiten zal aanwijzen- Een adres van den bouwondernemer Boshuizen «m schadeloosstelling inzake grondatsland nabij de Vermeerstraat werd aangehouden. De politie-verordening werd verrijkt met bepalingen nopens kalken op den openbaren weg. De bepalingen betref fende ontsierende reclame bleven ge handhaafd legen het advies van Ged. Staten in. De heer Hehenkamp dringt aan op meer waterverversching in de stads grachten anders maar dempen I De heer Van Galen Last bepleit ver betering van het terrein bij 't Rosarium. Een en ander zal worden overwogen. Uitbreiding Ambachtsschool. Hedenmorgen had in tegenwoordig heid van talrijke autoriteiten, de inge bruikneming plaats van de uitbreiding der Ambachtsschool aan den Leusder- weg. Ds. Visser, voorzitter van de Vereeniging Ambachtsschool, heette de aanwezigen welkom, in het bijzoi den Burgemeester, den Wethoudci Gein. Secretaris en schelste vervolgens in korte trekken de bloei der school vanaf de oprichting in 1901. Thans vangt morgen 1 April hel nieuwe leer jaar aan met 370 leerlingen.EDeze uit breiding is ee:. zegen en stemt ons tot dankbaarheid, aldus de voorzitter. Ir. R. A. Gorter, Directeur van Veiligheidsmuseum te Amsterdam bracht het bestuur dank voor de gelegenheid op deze plaats een tentoonstelling op het gebied van beveiliging Ie kunnen organiseeren. De veiligheidstechniek be staat drievierde uit kleinigheden, die van belang zijn dat men ze leert ken nen. Spr. gaf vervolgens een kort over zicht van het tentoongestelde. De ten toonstelling is dagelijks geopend tot en inet 13 April van 10 -12 uur, 2-4 uur en 7—8 uur, uilgezonderd Zondags, Zaterdags alleen 's morgens van 10—12 uur en 's Woensdags alleen van 10— 12 en 2—4 uur. regelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertable Prijs per doos 60 ct. Bij Apotb. en Drogisten de handwerk- en wolzaak van de dames liggen. Nu wordt hier zulks breed op- van Goor over en verbind daaraan e n i g£vat en ruim toegepast, De belrukken afdeeling dameshoeden, waarin zij zich commissie heeft nooit doen blijken dat voorstelt het allernieuwste te brengen, zij het door haar nagestreefde doel ir De zaak is zeer modern ingericht en eenig opzicht niet behoorlijk kon be- bezit een aparte salon voor het betere genre. Amersfoort is een zaak rijker geworden, die in een behoefte voor ziet. Meer en meer blijkt dat de dames geen reis meer behoeven te maken naar elders, Amersfoort biedt het laat ste en het beste. Bij de gehouden aanbesteding van den verbouw der Christelijke Scholen aan den Leusderweg werd hel laagst ingeschreven door de Jong ie Wou denberg voor 119.816. .,dv Zwaan" werd de Jaarver gadering gehouden van V.V.V. onder leiding van den heer Anl. Hofkamp. Het jaarverslag over 1932 maakt I arbeid' melding van liet leii dat 1932 weder- um meer leden en meer contributie opleverde, dan hel jaar er voor 1932 gaf f1709.- aan conlribulic, een ver meerdering van f75. De ontvangsten uit anderen hoofde bleef echter rond f600.-, achter bij 1931. zoodat het totaal bedrag der ontvangsten, voor het eerst sedert 1924. minder was dan in het voorafgaande jaar. In 1932 komen in totaal 4027 be handelde aangelegenheden voor, als bedrijfsresultaten van hel Verkeers bureau. Ilcl aantal betalende bezoekers van liet Belgisch Monument bedroeg 13365, De Koppelpoorl werd bezocht door 1299 betalende bezoekers. Het jaarverslag sloot met den wensch harligen. Was het gevoteerde crediet te gering, dan was de Raad altijd be reid méér toe te staan. Vergeleken met 1929 is in 1932 de verstrekking van schoolkleeding ge stegen met bijna 50pCt. Schoolkleeding werd In 1926 ver strekt in 63 gevallen in 1932 ui gevallen. Ongeveer 156 Li Ier melk wordt per dag gegeven, uitsluitend voor Open bare en Katholieke Scholen hetwelk ongeveer f22 per dag vordert. Ue lieer van Koelen vindt liet wel gepasl dal aan de commissie hulde waardeering wordf betuigd voor haar Vervolgens kwamen in behandeling een paar adressen van den kant der Onathankelijke Socialisten houdende verzoek gasprijzen te berekenen naar den stand van het inkomen en extra uitkceringen te verstrekken aan crisis werklozen. Onder de van Jobs geduld getui gende leiding van den voorzitter ont spon zich hierover een lang-gerek! debat, waarbij Socialisten en Onaf hankelijk Socialisten van hun weder- zijdsche waardeering deden blijken. Wethouder Veis Heijn noemde het gevraagde gastarief een ramp voor het bedrijf; bij invoering zouden juist de minst draagkrachligen worden gedu peerd. Wethouder Noordewier verdedigde De^ altredende^ beelwireleden fSZSSSi. Beunen en van Ommeren, werd her- Po|dcr er op da, waar jn andefe |an. den, andere menschen (Polder's geest- Het Bestuur van don Kath. Vrouwen- verwantenj in de regeering zillen, de bond noodigl de leden uit voor een J locstand veelal beduidend slechter is Uitspraken Kantongerecht te Amersfoort. Dronkenschap: W. S. Baarn 14 d. hecht, A. v. M. zwervend f 25 of 10 d. Rijkswegenregl.E. J. Z. Nijkerk f3 of t d., E. C. v. M. Hilversum idem. Als onderhoudsplichtige een water gang niet zuiveren: C. de G. Bunscho- len i 25 of 10 d.. K. H. Bunschoten f5 of 2 d. Ongevallenwet: A. C. J. Eemnes f20 of 5 d. StraatschenderijW. de K. Veenen- daal f8 of 4 d., J. A. H. Veenendaal f8 of 2 w. tuchtsch., T. H. idem. Loferijwet: C. M. v. B. Utrecht f 10 of 4 d. Woningwet: M. V. Spakenburg 13 of I d. Invaliditeitswet: M. S. B.Hilversum f5 of 2 d. Te Amersfoort zonder vergunning publiek laten dansenA. H. E. P. S. aldaar f 1 of I d. Te Amersfoori zingen z. verg. op openb. wegP. W. zwervend i 2 of 1 d. Verboden weg rijden: J. B. Hoog land f3 of 1 d.. J. M. E. Utrecht f5 of 2 d., G H. Bunschoten idem. Geldinzameling houden zonder ver gunning: J. M. zwervend f3 of 1 d. Wielrijdend zich aan auto vasthou den: H. v. d. F. Baarn f5 of 2d. Te snel rijden in Soest: E. S. Am sterdam f7.50 of 3 d., A. M. Bloemen- daal idem, A. v. H. Apeldoorn f 15 of 6 d., J. v. B Rotterdam idem, R. ten H, Barneveld f6 of 3 d. Idem in Woudenberg: Th. D. Amsterdam f 10 o! 4 d. Te Soest muziekmaken zonder ver gunning: W. J. B. Amersfoort 2 of 1 d. Venten z. verg. te Woudenberg: J. G. zwervend 50 cent of 1 d. Te Amersfoori luidkeels de lezing van een krant aanbevelen: J. F.aldaar f2 of 1 d. In Soest le snel rijden: P. A. D. Utrecht f 10 of 4 d., C. V. Vroomshoop idem, D. K. Amersfoort idem, H. B. G. T. Wageningen idem, H. J. W. Vries idem, W. S. Groningen f 15 of 6 d., j. W. B. Hengelo idem, S. G. Amers foort idem, Th. D. idem, G. n Soest f5 of 2 d. Motor- en Rijwielregiem.: W. v. G. Lunlcren 15 o! 2 d. Veiligheid verkeer in gevaar bren genH. v. E. Hilversum f5 of 3 d„ W, L, v. d. B. Amersfoori 15 of 2 d, Auto besturen onder invloed alco- „jl: M. T. Ede 1 week hechtenis 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid. Verwarring stichtende verlichting voeren: E. v. d. B. Barneveld f5 of 2d. Zonder rood achterlicht: B. A. P. S.' Amersfoori fl of I d. plus f3 of 2 d. voor niet stilhouden op eerste vorde ring van politie. Wielrijden zonder licht: J. H. M. Amersfoort f3 of 1. Idem zonder reflector: W. J. Amers foort 12 of 1 d. Motorrijden zonder voldoend wer kende remmen: J. Ch. O. H. Amsler- 50 verschillende modellen CLUBFAUTEUILS Is het voor U uiet prettig daflruit keus te kunnen maken Komt U eens geheel vrijblijvend onze collectie zien. Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers dam f5 of 2 d. Zonder rood achterlicht: H. A. v. D. Veencndaal f2 of 1 d. Nummer-lelter niet verlicht: D. H. H. Apeldoorn f2 of 1 d.. S. v. G. Am sterdam idem, J. v. B. Hilversum id. Rijden mei niet ingeschreven motor rijtuig: S. K. Beverwijk f5 of 2 d. I inkerzijde houdenW. A. v. W. Amersfoort f3 of I d. Geen rij- of nummerbewijs: H. J. v. A. Ede f3 of 1 d„ J. C. M. ten D. Zwolle idem. Binnenland Raad v State. Benoemd tot vice-president van den Raad van Slate JJu. Mr. F. Beelaerts van Blokland, Minister van Buitenland- sche Zaken. Belast mef het beheer van het Departement van Buitenlandsche Zaken Jhr. Mr. Git. J. M. Ruys de Beeren- brouck, Minister van Binnenlaudsche Zaken. Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland is opvolger van wijlen Mr. Dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sandenburg. die op Eersten Kerstdag van het vorig jaar overleed. De heer Beelaerts van Blokland werd 21 Januari 1872 te 's Gravenhage ge boren. Uit Hilversum. Namens de R. K. Ziekenverpleging le Hilversum is door dc Amersfoortsche architecten Herm. Kroes en zijn zoon Willem, in vereeniging met den Hil- versumschen architect v. d. Heijden, onder R. K. georganiseerde aannemers aanbesteed, de verbouwing en uitbrei ding van het R. K. Ziekenhuis. Voor dit werk werden 39 inschrij- vingsbiljettcn ingeleverd, waarvan de hoogste inschrijving bedroeg f411000 en de laagste van Gebr. van Heeswijk le Best f312000, aan wien het werk is opgedragen. In deze som zijn niet begrepen, de stalen deuren en ramen, centrale ver warming, gas- en eleclrische inrichting, koud en warmwaterleidingen met sani tair. personen- en spijzenliften enz. enz. De totale koslen zijn geraamd op pl.m. een half millioen. Als dit ziekenhuis gereed is. zal het in alle opzichten voldoen aan de hoogste eischen voor chirurgische en medische behandeling van ruim 200 patiënten, behalve de aparte kinderafdceling. Van het bestaande gebouw zal slechts een klein gedeelte blijven beslaan o.a. de mooie kapel, de moderne sedert eenige jaren gebouwde eerste en tweede klasse en gedeelte van de kinder- afdecling. Dc totale lengte van dei bouw bedraagt 108 M. en de diepte 88 M. Het voorgebouw dat met het hoofdgebouw en de vleugelgebouwen is verbonden, bevat 2 operatiezalen, 4 polykliniek-afdeelingen, ruime wacht kamers, laboratorium, verschillende afdeelingen voor onderzoek en behan deling, Rönlgenkamer, sectie- en lijken- kamer met kapel enz. Aan de linkerzijde van hel midden- hoofdgebouw komen de verschillende zalen en kamers voor vrouwen afzonderlijke afdeeling voor loopende patiënten van den Raad van Arbeid en eerste hulp bij ongelukken, waar onder de kelders,voor decentrale ver warming met regelkamer, brandstoffen- berging enz. Aan de rechterzijde van voormeld hoofdgebouw komende zalen en kamers voor de mannen en geheel afgeschei den daarvan de kinderafdceling, inge richt met boxen welke door glaswan- in elkander zijn gescheiden. «Ie kinderen lijdelijk verblijven, ilgens wordt in dezen vleugel- bou v de afdeeling voor verloskunde en babykaiiiv.. ondergebracht. Hel hoofdgebouw bevat een ruime vestibule met ha l waarin de monu mentale Irap komt en verder de lift, ontvang- en spreekkamers, kantoor, kamer voor de portierster, doktoren garderobe en toilet, de vergaderzaal, cursuskainers, verblijf voor den rector :n aan beide einden, welke aan de 'Iciigclgebmiwen aansluiten, een ruime trap voor toegang naar de verdiepingen. Het dienstgebouw dat centraal is gelegen beval de kookkeuken mei bij- behoorende dienstvertrekken. Hel dienstgebouw met het daaronder liggende soustcrraln is aan beide zijden door een ruimen binnentuin van de vleugelgebouwen gescheiden en door :en ruime tunnel, loopende onder het Teugelgebouw en binnentuin, van het builcnterrcin te bereiken. Voor liet verblijf der Eerw. Zusiers, dat in het oude gebouw is gelegen, wordt naast de achterste eerste klasse afdeeling een nieuw klooster gebouwd, dat door een afzonderlijke gang in directe verbinding slaat inet de kapel i het ziekenhuis. Nog zij vermeld dat de zalen en kamers voor de patiënten allen aan hel Zuiden of Zuid-Oosten liggen, waarlangs ruime terrassen en balcons zijn aangebracht. Aan hel voorterrein wordt een auto garage met 5 boxen, een stalling voor rijwielen en kinderwagens gebouwd. Het spreekt van zelf dat voor een inrichting als deze veel studie en be rekeningen van de architecten eischf, vooral omdat de voorwaarden werden gesteld, dal de bestaande inrichting zooveel mogelijk in tact moest blijven voor de verpleging, zoodat de pafiënten geen hinder zouden ondervinden. Van bevoegde zijde werd ons ver klaard, dat dit plan uitstekend is ge slaagd en de algemeene goedkeuring heeft mogen ontvangen. Het werk, dat telkens in gedeelten moet worden uitgevoerd, zal in ander hall jaar gereed zijn. Te Vianen is de aulo van Notaris Schouten te Culemborg in een heg gereden en daarna in liet water ge kanteld. Mevrouw Schouten verdronk. Te Brussel werden drie meisjes bedolven onder een hoogen houtstapel, die omsloeg toen zij er bovenop klom men. Eén der kleinen werd gedood, de andere twee gewond. i(M Tengevolge van een gasontploffing bij het uitgraven van een weg in één der Londensche districten werden vier personen gedood en vijftien gewond. Een Engelsch passagiersvliegtuig is neergestort bij Dixmuiden. Het vlieg tuig was opgestegen te Haren bij Brussel met bestemming Londen. Het toestel werd bestuurd door den Engelschen vlieger Leleu, die werd bijgestaan door een mecanicien en een radio-telegrafist. Er bevonden zich bovendien 12 passa giers aan boord. De gendarmerie, welke spoedig ter plaatse verscheen, vond onder het puin van het verkoolde vlieg tuig de lijken van den vlieger, den mecanicien en van vier passagiers. Later vond men de lijken der overige slachtoffers. In Polen worden de laatste dagen i-semitische betoogingen gehouden, waarbij de uitstallingen van Joodsche kooplieden werden geplunderd. Toen dc politic tusschcnbeide wilde komen, ontstond een hevig gevechttwee per sonen werden hierbij gedood en drie ernstig gewond. Sedert Juni 1931, toen men is be gonnen met liet verbranden van koffie in Brazilië, zijn in dit land niet minder dan 14 millioen balen koffie van 120 ton verbranó. Men zal nog groote hoe veelheden koffie verbranden teneinde een afzetmogelijkheid voorden nieuwen oogst te vinden. Kapitein Kari, een Finsch marine officier, heeft een apparaat uitgevonden voor het lichten van gezonken onder zeeërs, dat naar beweerd wordt een omwenteling zal teweegbrengen in ae beslaande lichtingsmetliodcn. De lich- lingscapaciteit van het toestel bedraagt 800 ton en de kosten bedragen slechts 200.000 gulden. De Japanschc troepen in Mandsjoe- rije gebruiken met goed gevolg kogel vrij glas. Dit glas, uitgevonden door twee japanners, heeft onlangs voor een officieel gezelschap een proef goed doorslaan. Op een afstand van slechts enkele meiers werden een twaalftal revolverschoten op het glas gelost, zonder dat dit doorboord werd. Tussclicn Nederland en België zijn twee verdragen tot stand gekomen. Ue eerste heelt ten doel de dubbele be lastingen te verhinderen en eenige an dere fiscale kwesties te regelen. De tweede heeft betrekking op de voor waarden van vestiging van Ncderlan- J—België en van Belgen in Ne- In het Sigarenmagazijn Kamperbinnenpoüft 3 vindt U een uitgebreide A sorteering Kwaliteitsmerken A

De Eembode | 1933 | | pagina 2