RatBBrsndB Duplicators F. fl. TULP Allerlei Duplicators Fa. h. Elzenaar Kantoor eu Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DEEEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eeebode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 28 April 1933 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bq geregeld adverteeren Advertentifin moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zqn bezorgd. Telt toon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 8 Epistel en Evantfelle. Tweede Zondag na Paschen. Les uit den eersten brief van den H. apostel Petrus; II, 21—25. Zeer geliefden! Christus heeft voor ons geleden, u een voorbeeld nalatend, 0Pdat gij zijne voetstappen zoudt vol gen. Hij die geene zonden gedaan heeft en in wiens mond geen bedrog gevon den werd; die, toen Hij gescholden werd, niet wederschold, toen Hij leed, niet dreigde, maar Zich overgaf aan die Hem onrechtvaardig oordeeldedie zelf onze zonden in zijn lichaam ge dragen heeft op het hout, opdat wij, der zonden afgestorven, der gerechtig heid zouden leven; door wiens striemen gij genezen zijt. Want gij waart als ■dwalende schapen; doch nu zijt gij bekeerd tot den Herder en Opziener '£uwer zielen. EVANOELIE volgens den H. Joannes; X, 11—16. In dien tijd spiak Jezus tot de Phari- zeén. Ik ben de goede Herder. De goede herder geeft zijn leven voor zijne schapen. De huurling echter en die «een herder is, wiens eigen schapen et niet zijn, ziet den wolf komen en verhul de schapen en neemt de vluchl; en de wolf rooft en verstrooit de schapen. De huurling nu vlucht, om dat hij een huurling is, en de schapen hem niet ter harte gaan. ,lk ben de goede Herder; en Ik ken de mijnen, en de mijnen kennen Mij. gelijk de Vader Mij kent, en Ik den Vader ken; en Ik geel mijn leven voor mijne schapen. Nog andere schapen heb Ik. die niet van dezen schaapstal zijn; ook die moet ik toevoeren; en zij zullen mijne stem hooren, en het zal worden ééne kudde cn één herder. Evontfelleverklarlntf. Tweede Zondag na Paschen. .Ik ben de Ooede Herder", zeide Jezus tegen de Pharizcén. Ze moeten dit wel gevoeld hebben, en toen Jezus sprak van de huurling begrepen ze goed. dat dat jp hen sloeg. Had de Meester niet eens gezegd: .Wee u, Pharizcën. die landen en zeeön door kruist, om één enkele bekeerling te maken, en die gij, als hij bekeerd is, tot 'n belialskind maakt, tienmaal erger dan gij zelf zijt. Voorzeker de Pharizeén waren huur lingen en geen herders, ze hadden slechts hun eigenbelang op 't oog en stortten hun schapen in 't verderf. Als tegenstelling van 'n huurling cn levens voorbeeld va-, 'n ware herder, stelde Jezus zichzelf voor. .Ik ben de goede Herder, de goede herder geeft z'n leven voor zijn schapen." 't Kentceken van 'n goede herder is, dat hij z'n leven geeft voor z'n schapen. Hoe heerlijk en volledig heelt Jezus dat gedaan! We denken hier aan Zijn allergruw- zaamst lijden en smartvolle dood; waar lijk, grooter liefde heeft niemand dan hij, die z'n leven geeft voor z'n vrien den. En Jezus stierf ook voor Zijne vijanden. Wat had de Zaligmaker nog meer kunnen doen voor ons? Werkelijk niets meer. Zoo groot was de liefde van Jezus, de Goede Herder, voor ons. Tijdens 't laatste Avondmaal sprak Jezus tot Zijne leerlingen: „'n Voorbeeld heb Ik u gegeven omdat, zooals Ik gedaan heb, ook gij doen moogt". Hoewel deze woorden slaan op Jezus' nederigheid bij de voetwassching, toch kunnen we ze ook toepassen op Jezus heele leven en op Zijn verheven herder- zijn. Zoo hebben 't ook in de loop der lijden ontelbare geestelijke herders op gevat, vanaf de eerste Christentijden tot nu toe. 't Zou ons te ver voeren al die voorbeelden hier op te sommen. We bepalen ons daarom tot de aller laatste tijden. Tijdens de groole wereldoorlog was de lersche pater William Doyle, aal moezenier aan 't front. De zorg voor die arme, steeds in levensgevaar ver- keerende mannen, lag hem na aan 't hart. Waar zijn jongens waren was hij ook. Tot in de voorste vuurlinie ver scheen hij om z'n stervende schapen bij te staan. Deze verheven herder stierf, als vele zijner jongens, midden op 't slagveld, getroffen door 'n granaat. Liturgische Kalender. Week van 30 April—6 Mei. Zondag 30. 2de Zondag na Paschen. Mis: „Misericordia", 2e geb. v. d. H. Catharina v. SiCna. Maandag 1. H.H. Philippus en Ja cobus Apostelen. Mis:„Clamaverunt", Credo, Praefatie v. d. Apostelen. Met en zonder automatische papier- toevoer en inktverdeeling KANTOORBOEKHANDEL Lange»tr. 65 t.o. Kromm.»tr. TEL »2« Dinsdag 2. H. Athanasius Bisschop Kerkleeraar. Mis: .In medio". Woensdag 3. Plechtigheid v. d. H. Joseph. Mis: „Adjutor", 2e geb. v. Kruisvinding, Credo. Eigen Prefatie ge durende het Octaaf, behalve wanneer een andere wordt aangegeven, 3e geb. v. d. H.H. Alexander en Gezellen (al leen in stille H. Mis). Donderdag 4. H. Monica Weduwe. Mis: „Cognovi", 2c geb. v. h. Octaaf v. St. Joseph. Vrijdag 5. H. Pius V Paus. Mis .Statuit", 2e geb. v. h. Octaaf v. St Joseph. Zaterdag 6. H. Joannes voor de La- tijnsche Poort. Mis: .Protexisti", 2< geb. v. h. Octaaf v. St. joseph. UitBlaU van de Tweede KAmerverklezlngen. De nieuwe Kamer zal bestaan uit: 28 Katholieken (30). 14 Anti-Revolutionairen (12). 10 Christelijk Hislorischen (II). 7 Vrijheidsbond (8). Vrijz. Democraten (7). 22 S.D.A.P. (24). 4 Communisten (2). 3 St.iatk. Ocrel. Partij (3). 1 Hcrv. Gcref. Staatspartij (I). 1 Nationale Boerenpartij (I). 1 R K. Volkspartij (0). I Rev. Soc. Partij (0). 1 Chr. Dem. Unie |0j. I Verb. Nat. Herstel (0). 0 Middenpartij (I). Het cijfer tusschen haakjes geeft het aantal leden in de oude Kamer aan. Uitgebracht zijn in totaal 3.720758 geldige stemmen (in 1929 3.380.217); de kiesdeelcr is 37.207,58 (33.802.17). Gekozen zijn: R. K. STAATSPARTIJ. Aalberse aftr., Van de Bilt aftr.. Bon- gaerts aftr., Deckers thans minister, Droesen. Engels aftr., Feber aftr., Fles- kens aftr.. Geseling aftr.. Groen Azn., Van Hellenberg-Hubar aftr., Hermans aftr., Kampschöeraftr., Kortenhorstaflr., Kuiper aftr., Loerakker aftr., Meijer aftr., Moller aftr., Van Poll aftr., v. d. Putt, Ruijs de Beerenbrouck thans minister, Van Schaik aftr., Suring aftr., Slein- metz, Teulings aftr.. Verschuur, Van Voorst tof Voorst aftr., IJsselmuiden. ANTI-REV. PARTIJ. Colijn aftr., Van Dobben de Bruyn, Duijmaer van Twist aftr.. Van Dijk aftr., Van den Heuvel aftr., Schouten aftr., Smeenk aftr., Terpstra, Visscher aftr., De Wilde aftr., v. d. Zaal, Zijlstra aftr., Amelink aftr., Wielinga. CHRIST. HIST. UNIE. Bakker aftr., De Geer thans minister, Katz aftr., v. Boetzelaer v. Dubbeldam aftr., Lovink aftr., Slotemaker de Bruine aftr Snoeck Henkemans aftr., Tilanus aftr., Weitkamp aftr., Krijger Jr aftr. VRIJHEIDSBOND. Bierema aftr., Boon aftr., v. Kempen, Knottenbelt aftr., Louwes, v. Rappard aftr., Vos aftr. VRIJZ. DEM. BOND. Bakker-Nort aftr., Ebels aftr., Joekes aftr., Ketelaar aftr., Marchant aftr., Oud aftr. S. D. A. P. Albarda aftr., Van Braambeek aftr., Brautigam, Cramer aftr., Drees, Drop aftr., Duys aftr., Groeneweg aftr., Van der Heide aftr., Hiemslra aftr., Kupers aftr., J. ter Laan aftr., K. ter Laan aftr., Thijssen, Schaper aftr., Van der Sluis aftr,, Van den Tempel aftr. Vliegen aftr., Van der Waerden aftr., IJzerman aftr., Van Zadelhoff aftr., Faber aftr. STAATK. GEREF. PARTIJ. Van Dis aftr., Kersten aftr., Zandt aftr. HERV. GEREF. STAATSPARTIJ. Lingbeek. NAT. BOLKENPARTIJ. Vervoorn of Braaf. Huiduitslag. Wa»ch de aangedane plaatsen mei warm i en Purolieep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op eo strooi daar over heen nog wat Purolpoeder Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. COMMUNISTISCHE PARTIJ. De Visser aftr., Allmin Prawiradirdja, Wijnkoop aftr., Sardjono. R. K. VOLKSPARTIJ Arts. CHR. DEM. UNIE. Van Houten. VERBOND VAN NAT. HERSTEL. Westerman. REV. SOC. PARTII. Sneevliet. Totaal uitgebrachte stemmen. Op de voornaamste partijen werden uitgebracht R. K. Staatspartij 1037325 A. R. Partij 49 Chr. Hist. Unie 339751 Vrijheidsbond 258798 Vrijz. Dem. Bond 188870 S. D. A. P. 798669 Comm. PartH Holl. 118222 Staatk. Gerei. Partij 93222 Herv. Or r. St. Partij 33813 Nat. Boeren Partij 47659 R. K. Volkspartij 40792 Kath. Dem. Bond 20478 R. K. Arb. Partij 6562 R. K. Bouwvakarb. 1330 Limb. Federatie 6332 Chr. Dem. Unie 37793 Verb, van Nat. Herstel 30329 Alg. Fascisten Bond 17142 Ncd. Fascisten 'Jnie 1784 Plicht Orde Recht 11177 "erb. Nationalist 6452 Onath. Soc. Partij 27443 Rev. Soc. Partij 48381 Alg. Dem. Unie 14548 Verdwijnende Kamerleden. De Katholieke leden, die niet in de Kamer terugkeeren, zijn Y. Kccstra. E. Th. Lockefeer. J. II. Mcenen. A. van der Meijs. Th. F. M. Schaepman. Mr. P. W. H. Truyen. F. Th. H. Uyen. J. Vos Azn. Mr. A. I. M.J. baron van Wijnbergen. Mr. C. P. M. Romme. Ons Leger. De minister van Defensie heeft een schrijven gezonden aan alle comman danten en hoofden van diensten van land- en zeemacht: Het is gebleken, dat sommige au toriteiten zich de vraag hebben gesteld, of ten aanzien van burgerlijke ambte naren, verbonden aan diensten, die onder het Departement van Defensie behooren, ter zake van het steunen van vereen, op sociaal-democratischen grondslag hetzelfde geldt als voor de militaire ambtenaren. Het antwoord op deze vraag luidt ontkennend. „Den militairen ambtenaar is het rechtstreeks of zijdelings steun bieden aan evenbedoeldc organisaties verbo den. Hij mag dus geen lid zijn van eenige organisatie op sociaal-demo cratischen grondslag, geen abonné zijn op eenig blad der S.D.A.P. „De burger-ambtenaar, weikzaam onder het Departement van Defensie, kan geen lid van de S.D.A.P. zijn en evenmin als ambtenaar georganiseerd in een bond, die ais sociaal-demo cratisch beschouwd moet worden. Hieronder vallen b.v. de bij het Ned. Verbond van Vakvereenigingen (N.V.V.) aangesloten bonden van ambtenaren en overheidspersoneel. Natuurlijk moet hij zich onthouden van propaganda in militaire gebouwen enz. en mag hij daarbinnen geen geschriften brengen, voor den militair zijn verboden. ..Onnoodig te zeggen, dat het hier boven ten aanzien van de S.D.A.P. medegedeelde ook geldt voor de O.S.P., deCommunistische Partij en dergelijke". Het aftreden der Regeering. De ministers hebben hun portefeuille ter beschikking van H. M. de Koningin gesteld. H. M. heeft den ministers verzocht, zich met de behandeling en afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken te blijven belasten. Uitspraken Kantongerecht te Amersfoort. Drankwet: W. ten H. Amersfoort f50 of 10 d. en f 10 of 3 d. met verb, bier, H. F. J. G. Amersfoort f 15 of 5 d. en verb, jenever. LeerplichtwetM. v. d. G. Bunscho ten fl of 1 d., Q. B. id. f 12 of 5 d. Invaliditeitswet: P. J. H. Kortenhoef 50 cent of 1 d., D. v. B. Hilversum idem, S. B. idem, O. v. D. Bunschoten idem, G. v. d. P. Voorthuizen 9 maal 1 >ro, O. M. Weesperkarspel f3 of dag, Ph. D. Bunschoten idem. Arbeidswet: M. v. d. W. Soest f3 of I d., D. C. v. d. B. Voorthuizen idem, J. H. Ie F. Amersfoort idem, J. de B. Amersfoort 4 maal idem, A. B. Amerfoort 12 of I d„ R. H. v. M. Soest 2 maal idem. WinkelsluitingswetP. V. Arnhem f I of I dag. Vogelwet: W. S. Bameveld f5 of 2 *1. en verbeuring eieren. 'VleeschkeuringswetW. R. Voort- huizen f5 of 2 d.. Q. G. Bameveld idem. Loopen op verboden grondT. B. Bameveld f 3 of I d„ D. van V. Hil versum f15 of 15 d. DronkenschapW. v. d. G. Spaken burg f 10 of 4 d„ D. S. Amersfoort idem, J. A. B. Baarn idem, W. v. F Hilversum idem, A. K. Putten idem. Orde in dronkenschap verstorenC. P. Amsterdam f25 of 10 dagen. Wet Openb. Midd. v. vervoer: P. H. V. Amsterdam f5 of 2 d.. C. N. A. Bassum idem, E. v. d. B. Nijkerk id., D. B. Amsterdam f3 of 1 d. Te Soest venten zonder verg.: N. H. Sch. Amersfoort f2 of 1 d. Idem te WoudenbergP. J. P. zwer vend *2 of I d. Idem te BaarnW. v. E. zwervend f2 of 1 d. plus f 10 of 5 d. voor op gave valschen naam. Te snel rijden in Soesterberg: J.R. Utrecht f60 of 20 d. plus f 15 of 5d voor gemis tqbewijs. Geen gevolg geven aan politiebevel: R. S. Amersfoort f I of 1 d. Wielrijden onder invloed alcoholJ. W. Soest f 15 of 5 d. Nummer-letter niet verlichtW. de W. Nijkerk 50 cent of 1 dG. v. d. V. Amsterdam idem, J. M. K. Abcoude idem, W. de W. Nijkerk idem. Geen rijbewijs toonen: C. F. Hil versum f3 of I d. plus idem voor geen rood achterlicht. Geen rij- en nummerbewijsA. W. K. Amsterdam 2 maal f3 of 1 d. Autorijden onder invloed alcoholJ. Zeist (na verzet) onvoorw. f 100 of mnd. plus voorw. proeftijd 1 jaar een maand hecht, en een jaar ontzeg ging rijbevoegdheid. Gezonde voeding. Het medicijnenverbruik in Nederland is groot. Als men nagaat, dat het in Engeland per hoofd der bevolking nog niet de helft van dat in Nederland be draagt, dan is het duidelijk, hoeveel er wel bespaard kan worden. Beter dan ziek worden en zich te cureeren met geneesmiddelen, is volop gebruik ma ken van die voedingsmiddelen, die als gezond en versterkend bekend staan. En dat zijn in de eerste plaats groen ten, fruit en peulvruchten. Appels vooral beveelt men aan te eten. Eén appel per dag houdt den dokter van den vloer. Men probeere het eens. En appel stroop is een niet minder gezond en voedzaam eten dan de appel zelf. Appelen bevatten 20 pet. meel en 2 pet. eiwit, boerenkool is ijzerhou dend. Zuurkool is verfiisschend, bloed zuiverend en versterkend en kan in gezondheid met den appel wedijveren. Wortelen en uien werken afvoerend en zuiverend. Rauwe worteltjes gaf moeder ons in tze jeugd. En uien at men vroeger geregeld eens in de 14 dagen of eens per maand, alleen omdat het zoo ge zond isde ui heeft, zegt men, micro- benverdelgende eigenschappen. Wortelen en peulvruchten bevatten kalkzouten en zijn op grond daarvan aan te bevelen bij bloedarmoede en zenuwzwakte. Andijvie, stoofsla, pos telein en spinazie bevatten minerale zouten. Boonen en erwten zijn door hun hoog eiwitgehalte zeer voedzaam gekookt als boonen of erwtensoep, zijn ze lichter verteerbaar en werken meer afvoerend. Zoo kan dus een ruim gebruik fruit en groenten de gezondheid be vorderen en het geneesmiddelen slik ken beperken. Heeft men een genees heer, die niet voor elke kleinigheid een recept schrijft, denk dan niet, dat hij zqn vak niet verstaat, maar prijs hem als een verstandig man. Karnemelk is vaak te verkiezen boven zoete melk. Het melkzuur, dat de karnemelk bevat, verwijdert kalk- aanzetting in 't bloed, zoodat het bq- zonder geschikt is voor lijders aan jicht, rheumatiek of zwaarlijvigheid. Ook oefent het een opwekkenden in vloed uit op lever en nieren. Wie eenmaal hiervan doordrongen is, grijpt niet meer de eerste beste gelegenheid naar aspirine, kinine en de rest. maar tracht allereerst het li chaam op peil te houden door 'teten van gezond voedsel en beweging in de buitenlucht. Als men waarlijk ziek is, is 't wat anders. Dan schrijft de dokter het wel voor. v. L. Er leven 15 millioen Joden ver spreid over de geheele wereld. In Palestina wonen betrekkelijk wei nig Joden; van een totale bevolking van een millioen zielen zqn daar slechts 150000 Joden. in Duitschland leven 643.000 Joden op een bevolhing van 63 millioen. In de Vereenigde Staten wonen bijna vier millioen Joden op een bevolking in 123 millioen. In Engeland wonen 3.000.000Joden, in Polen 2.829.456, in Rusland 2.626.667, in Frankrijk 165.000, in Italië 46.000. In Japan is het aantal Joden zeer gering en bedraagt slechts 500. Na verscheidene dagen zoeken is men er thans in geslaagd het wrak van het verongelukte watervliegtuig van de luchtvaartmaatschappij „Air Union", dat den dienst tusschen Marseille en Beiroet onderhield, te vinden. Het vliegtuig had een landing op Korfoe gemaakt en was van daar verder gevlogen naar Beiroet. Sindsdien had men niets meer van bet toestel ver nomen. Thans heeft men het vliegtuig gevonden nabij Orsomarso in Zuid- Italie. Alle inzittenden van het vliegtuig, dat klaarblijkelijk tegen een bergtop gevlogen is, zijn gedood. Het verongelukte vliegtuig had een bemanning van drie personen en vijf passagiers aan boord. De heer Buysse had het ongeluk nabij Goereehaven, doordat de vooras van zijn auto brak, met dezen wagen, die geladen was met vaten benzine, van den dqk te storten. De heer B. kreeg een aantal vaten op het lichaam. Met een beenbreuk, een schedelfractuur en vermoedelijk een gekneusde borst kas, werd hij naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. QE HEBT GEEN TIJI voor al dat werk, laat VITESSE Uw agenda's enz. copieeren vlug en goedkoop W1LHELM1NASTR. 10 School voor steno en typen Te Zuilen was een 50-jarige man een zolderschuit aan het werk en gieed daarbij, doordat hij misstapte, te water. Daar niemand van de andere werklieden die in de buurt bezig waren, kon zwemmen duurde het een minuut of zeven voor men den man op het droge kon brengen. De levensgeesten bleken toen reeds geweken. Het slacht offer was gehuwd en had vijf kinderen. Bij de laatstgehouden schapentelling hier te lande bleken op 54.829 be drijven 418.623 schapen te zqn. Men kon nu dit voorjaar rekenen op onge veer 400.000 lammeren. Om door de slachtdieren heen te komen, zal in 't eigen land (8 millioen inwoners) 8 millioen pond schapenvleesch moeten worden verorberd, dus per hoofd één pond. Toch vreest men met nog heel wat schapenvleesch te zullen blijven zitten. De regeering van Nieuw-Zeeland heeft negen groote kanonnen, over blijfselen uit den wereldoorlog, aan Japan verkocht. Na den oorlog waren deze kanonnen met groote kosten naar Nieuw-Zeeland gebracht, doch daar nergens een geschikte plaats gevon den kon worden om ze te plaatsen, heeft de regeering ze thans van de hand gedaan. In de opslagplaats van een touw- fabriek te Lokstedt bij Hamburg brak brand uit. Een twaalfjarige knaap vluchtte met brandende kleeren uit de I loods. Hij werd naar het ziekenhuis! gebracht, waar hq stierf. Het verkoolde Handcyclostyles Speciaal adres voor AMERSFOORT Langostraat 84 - Telaf. 528 iqk van een andere knaap werd in de schuur gevonden. Vermoedelijk hebben zij met lucifers gespeeld. Op den straatweg Hengelo—Olden- zaal werd een meisje door een auto aangereden, tengevolge waarvan zij spoedig overleed. Te Brugge was een dienstbode bezig boenwas te bereiden. Plotseling sloeg de vlam in de was, de pot sprong uit elkaar en de kleeren van het meisje raakten in brand. Men slaagde er niet in haar te redden, Loodat zij levend verbrandde. Te Slooterdqk wilde een auto uit Weesperkarspel den spoorwegovergang in de lijn Amsterdam—Haarlem, waar van de afsl uithoornen openstonden, oversteken. Nauwelijks was de auto op de rails of hq werd gegrepen door een etectrischen trein uit de richting Haarlem. De motor sloeg aan splinters, maar de cabine bleef onbeschadigd, zoodat de bestuurder er coed afkwam. Het bleek, dat het signaal op onveilig stond, zoodat de machinist door dit onveilig is gereden. De 20-jarige Verhoef uit Bovenkerk kwam, toen hij met zijn meisje naar huis fietste, twee mannen tegen, die links van den weg reden, waardoor een aanrijding plaats had, welke zon der ongelukken afliep. Het verloofde paartje zat nauwelqks weer op de fiets of Verhoef werden plotseling messteken toegebracht in hals en rug. Hevig bloedend werd hij een huis binnen gedragen. De laffe daders namen de vlucht Bij huiszoeking in een woning te Wallring waar de communisten een verboden vergadering hielden, nam een van de deelnemers, Tolleit genaamd, de vlucht. Aangezien hij geen gevolg >af aan het bevel van de politie te jlijven staan, werd geschoten. Tolleit werddoodeti'k getroffen en stierf tijdens het transp< het ziekenhuis. Men vond op hem geladen pistool, 25 patronen cn een groote hoeveelheid gewichtige communistische documenten Daar er op het kruispunt Doode- weg-Arnhemscheweg, dus bij de Herte- kop, nog dikwerf aanrijdingen ontstaan, heeft de A.N.W.B. op eerstgenoemden weg een waarschuwingsbord doen aan brengen. E* ER1CHTEN UIT AMERSFOORT R. K. Werklieden ver. St. jozef. Programma van het Tridiium en Feestvergadering ter gelegenheid va.: het Patroonsfeest. Donderdag 4 en Vrijdag 5 Mei om 8 uur 's avonds, Lof met predicatie door n Eerw. Pater Redemptorist. Zaterdag 6 Mei, 's avonds 7 uur, Lof met predicate door een Eerw. Pater Redemptorist. Zondag 7 Mei, 's morgens 7 uur. H. Mis voor de levende en overleden leden van de -R. K. Werkliedenveree- niging „St. Jozef"; ónder de H. Mis algemeene H. Communie, waarna ge meenschappelijk ontbijt in het veree- nigingsgebouw. Deze Godsdienstoefe ningen zullen gehouden worden in dc Parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart aan de Langegracht. Zondag 7 Mei, 's avonds half acht, Feestvergadering, waarin toespraak van den WelEerw. Heer C. Venings, kape laan te Utrecht. Verder optreden van den Hofkunstenaar Wilh. van Houten. Het geheel wordt opgeluisterd door een strijkje. De feestavond is alleen toegankelijk voor leden met één huisgenoot boven de 18 jaar. j» priester

De Eembode | 1933 | | pagina 1