I F. fl. TULP Cyclostylepapier Inkt en Stencils Bel dan op No. 42 KING w wp ^"Ktatoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per po»t. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. |ave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 30 Mei 1933 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bi] geregeld adverteeren Advertentién moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 17 In eiken mensch zijn er eigenlijk drie: hij is de persoon, dien zijn vrienden kennen: dié, waarvoor liij zichzelf houdt, en de persoon, die hij werkelijk is. int velen zijn er bovendien nog twee. n.l. jlte, welke hij is tegenover zijn cteerdere en die, welke hij is tegenover ilndere. pen den Mammon. weten, dat de groote strijd tn isonze houding tegenover latcriecle, laat ons het maar kon noemen. i mcnsch begeert overvloed, glans lvens, schittering, succes, geld. ijk lijkt het soms, alsof in den molen des levens alles daar om J het is te begrijpen, dat het er draait. In de ontzettend moeilijke, ingewikkelde toeslanden der menschen onder elkaar kunnen we niet zeggen, dat iedereen zijn minimum aan levens- i behoeften bezit. V' Dat bij er naar streeft, hiertoe te 1 craken,is een rechtmatige levens houding. Volgens ons geweten is er voor iedereen een afsluitstreep tusschen behoorlijke behoeflen voor ons en de onzen, en hetgeen we moeten besteden voor het welzijn van onze naasten, die niet aan hun minimum aan levens behoeften kunnen voldoen. Een van de ernstige vraagstukken onzer dagen is het vertoon van luxe, het jagen naar opschik, het op alle mogelijke manieren materieel boven zijn stand leven. Een der bekende amusemenlskonin- gen schreef eens in een onzer groote k bladen dal het bezoeken van zijn plei- v\ zierpaleizen zoo'n goeden invloed op menschen had. „Holland liep niet -r-meer met scheeve hakken cn pantalons met knieën erin, maar Holland kleedde zich om naar dc „dancings" te gaan Onze houding ook in dezen in het leven is veel meer gewetenszaak dan wij zeiven dikwijls willen bekennen. „Wee den rijke en wee dengene, die gaarne rijk zou willen wezen en er alles voor wii over hebben," zegt Edward Woods, op hun hoofd worde gedrukt het merkteeken van den Mammon. Het is een, die den hemel kon be- V ê'ven en die dc wereld en hare be- ^'«eeriijkhcid heelt gekozen. Hij had zijn /^/ïiel kunnen bewaren en hij heeft haar 7 verloren. Hij is gevangen genomen door de grijparmen van den Mammon. Het vreeselijksle dat een mensch kan overkomen, is, als hij slaaf is geworden van doodc dingen, die met hun knokige armen omlaag irekken tot het niveau, waar de ziel van geen enkel mensch Ihuisbehoort. Wat een verlossing als we vrij zijn gemaakt door Christus tot de ware verhouding tegenover het materieele, tegenover den Mammon. Anno Sancto. Amsterdamsch Sacraments-Spel. Ontwerp: Frank Luns. Dit Spel wordl vertoond in liet Sta dion te Amsterdam, Zondagmiddag 18 Juni 1933. Opening 2 uur. Aanvang 2'/j uur. Einde 4'/j uur. Prijzen der plaatsenStaanplaatsen f0.60; Zuidelijke Tribune fl.25; Zij vakken f 1.75; Marathon Tribune f2.50; Eere Tribune f2.75; Loge f3.—. Plaatsbewijzen kunnen aangevraagd worden door storting op Postgiro 180 duizend bij den lieer H. B. J. van Bossum, Tolstraat 114 Amsterdam, Tel. 29436. Toelichting. Waar de opzet van dezen middag is een Kerkelijke Plechtigheid en de omgeving slechts dienstbaar mag worden gemaakt aan de Slot-Apotheose, het Pontificaal-Lof, kan hier geen sprake zijn van een Spel met dramatische mo menten, noch naar het zoeken van een uit spei-oogpunt hoogst wenschelijki climax. Deze mag alléén gevonden ge vonden worden in de steeds sterkere duiding op de eind-ceremonie en dient dus uitsluitend om het H. Sacrament te omgeven met praal en luister. Eerste Deel. Er zijn twee grondge dachten in dit ontwerp: het H. Sacra ment en het H. Jaar. Naar aanleiding hiervan verdeelden wij liet spel in twee deelen, waarvan het eerste de Paus (Rome en het Heilig Jaar) tot spil heefl, terwijl het tweede de historische recon- ctievan Amsterdam's Mirakel-Pro- jte tot grondslag heeft, ie symboliek der handelingen vormt [e samenvoegende gedachten. Schrijfmachines Inktlinten - Carbon KANTOORBOEKHANDEL Langeitr.66 to. Krommestr. TEL 326 Wij zien in het Podium op het mid denterrein „De Kerk", waar in het Eer ste Deel, de Paus als plaatsbekleeder van Christus zetelt, terwijl in het Tweede Deel, Christus-Zelf, in Zijn Heilig Sa crament, daar de Ecreplaats inneemt- Het Pausdom hebben wij weerge geven in de figuur van onzen Neder lander Adrianus VI. De verschillende groepen uit onze Kerkgeschiedenis, die hem komen eeren, brengen tevens de bouwstoffen voor "'.erk mede, zoodat hieruit de bal dakijn voor het Tweede' Deel wordt opgetrokken. Wanneer de groepen hulde gebracht hebben aan den Paus, nemen zij hun plaats op het veld in. Paus Adriaan volgt dit voorbeeld. Nu komt als Tusschenspel Groepen Moderne Tijd.; Verkenners, Graalleden, Gymnasten, Kolping-gezellen, Verpleegsters, Mili tairen, enz. Geestelijkheid, Kinderen. Vaandel- wachten. Wanneer deze allen zijn opgesteld, vangt het Tweede Deel aan: In de Marathon-Poort verschijnt de XV-Eeuwsche Mirakel-Processie (sa mengesteld volgens de gegevens o.m. van Mgr. Klönne en het schilderij van Derkinderen) cn begeeft zich linksom naar de plaats voor de Eere-Tribune. Daar wacht de stoet op de Geeste lijkheid die, met den Bisschop aan het hoofd, het H. Sacrament processies- gewijze af heeft gehaald aan den Eere- Ingang. Nu sluiten de beide processies aan en begeven zich rechtsom naar het podium. Hel Pontificaal-Lof heeft vervolgens plaats. Na afloop wordt het H. Sacrament weer door dc Geestelijkheid uitgeleide gedaan. Tot slot vindt het algemeen défilé door alle medewerkenden langs de Eere-Tribune plaats. G. W. v. Keulen en N. v. Keulen. Vennootschap '1 Anker, D. Romeyn E. J. Romeyn en H. Romeyn. Handels naam is nuFa.-D. Romeyn te Barneveld. Coop. Verbruiksvereen. Gemeen schappelijk Belang U.A., Amersfoort, Hobbemastr. 20. Toetr. bestuursleden J. Drost en P. F. de Bot. B. C. Overmars, Vleeschwaren enz., Arnh.weg34. De eig. B. C. Overmars is uitgetreden en de zaak wordt voort gezet onder den naam Gebr. D. Tim mermans. Venn. D. A. Timmermans en D. C. Timmermans. Woning en Landgoederen bur. „Ie Treffer", Parklaan 8, Soest. Eig. C. v. Riet. Amstel Waschmachinefabriek, Verl. Postweg 83, Soesterberg. Eig. M. A. n Mil. Kweekschool St. Agnes Amersfoort. vorige maand stond in eenige Katholieke bladen een oproep tot de oud-kweekelingen van „Sint Agnes", om ter gelegenheid van de verplaatsing dezer inrichting van Heerenstraat naar Daem Fockemalaan een passend her- inneringsbtijk aan te bieden. Het is ons echter gebleken, dat zeer velen dezen oproep niet gelezen heb ben en omdat wij alle oud-kweeke lingen niet per circulaire kunnen be reiken, daar haar adressen ons niet bekend zijn, verzoeken wij vriendelijk dengenen, die hun bijdragen nog niet gezonden hebben, dit alsnog zoo spoe dig mogelijk te doen, opdat de noodige maatregelen kunnen getroffen worden. Ook wordt men verzocht het adres duidelijk op te geven voor verdere mededeelingen. Namens de Amers- foortsche oud-kweekelingen, JET WELTERS. TONI VAN KALVEEN. GREET KUNTZ. Bewaakt de citadel. De Engelsche schrijfster, Annie Swan, sprak met iemand, hoog in aanzien, scherp van verstand, iemand waar iedereen tegen op keek, over de groote kwesties die daar het land be roeren en schrijft dat die man aan het eind der discussie zei„ik ben van pian met al mijn hebben en houden mijn land te verlaten. Ik hoop ergens op aarde een plekje te vinden, waar ik mijn dagen in rust en kalmte zal kun nen doorbrengen." Annie Swan zegt dan verder: „Ik keek hem eerst met open mond aan en ik had moeite, de beteekenis van de woorden tot me te laten doordrin gen. Toen antwoordde ik misschien wat al te scherpIk dacht, dat alleen maar ralten een zinkend schip verlieten. Hij was zelfs te ver heen, om de scherpte van mijn woorden te vatten." „O," zeide hij, „er zijn er zoowelen die denken als ik. Als je een schip ziet, dat door schuld van een onhan delbare bemanning op de rolsen te pletter loopt, dan heb je groot gelijk." Er zijn in ons land veel menschen, die nu wel niet op reis gaan en in eigen land alles maar laten waaien, maar ze laten 's lands Regeering over aan de anderen, trekken zich uit alles terug en praten over „rotte politiek.' is dal de manier om onze hoogste goederen te bewaren Is dat de wacht houden bij onze heiligste bezittingen Maar aanzien, dat de Christelijke beginselen uit alles worden wegge- bezeind, dat Gods weiten ais verouderd worden uitgekreten? Als er ooit een tijd is geweest, dat de kreet moet weerklinken op hel zinkende schip„Allen, die gelooven, bij de pompendan is het nu. Laat dal scherpe gezegde van die Engelsche vrouw maar in ons hart zinken „Alleen de ralten verlaten een zinkend schip. terwi WK s' Binnenland Handelsregister. Ingeschreven: N.V. vh. J. M. v. d. Veer, Gross, in suikerwerken te Amers foort, Dir. J. M. v. d. Veer, Comm. Spreektaalfilm BunschotenSpakenburg. De streektalen en dialecten worden wel eens met het minder waardeerende adjectief „plat" gekwalificeerd, maar wanneer men wat dieper in aard en ontwikkeling van de taal indringt, zal men terstond ervaren hoe onjuist een dergelijke kwalificatie is. De streektaal kan in menig opzicht op oudere brie ven wijzen dan de z.g. beschaafde spreektaal, heeft factoren in zich, die van het grootste belang zijn voor de kennis van land en volk en is vaak klankrijker en in den mond van de bevolking, die deze spreekt, welluiden- der dan het hoog-Nederlandsch. Jammer genoeg dreigen verschillende dialecten door toeneming van het ver keer, verloren te gaan. Dat wordt o.a. ook gevreesd voor de eigen streektaal die nog in sommige visschersdorpcn rondom de Zuiderzee gesproken wordl, wanneer eenmaal de Zuiderzeepolders zijn ingedijkt, de visschers een ander bestaansmiddel hebben gevonden en de Zuiderzeeplaalsjes in het algemeen 'erkeer zullen zijn opgenomen. In de sprekende film hebben we tegenwoordig een prachtig middel om voor hel nageslacht te bewaren een deel van die volkscultuur, welke ge doemd is te verdwijnen. Het algemeen Nederlandsch Verbond heeft nu dit middel aangevat om al thans iels te conserveeren van de streek taal en van de folklore van de Zui- derzee-visschersplaatsen Bunschoten en Spakenburg. In opdracht van het A. N. V. is de streektaalfilm Bunschoten-Spakenburg vervaardigd. Prof. Kloeke had de we tenschappelijke leiding, terwijl A. Blok huis, onderwijzer te Bunschoten, voor de samenstelling van de dialoog zorgde en de hoofdrol in deze film op zich nam. Een eerste voorstelling van deze film had plaats te Den Haag. Nadat prof. Kloeke eenige interes sante beschouwingen over Nederland- sche dialecten had ten beste gegeven en op enkele punten van overeenkomst tusschen 't Noord-Hollandsche en het Spakenburgsche dialect had gewezen, waaruit mag worden afgeleid, dal mer hier met een oorspronkelijk aaneenge sloten bevolkingsgemeens.hap Ie doer heeft, werd de film vertoond. Het doel: het vastleggen van eer stukje taal en folklore is *eer goed bereikt. De heer Blokhuis als „oude Bunschotensche visscher op zijn praat stoel" spreekt duidelijk en doel de eigenaardigheden van het dialect alle recht wedervaren. De opnamen zijn zoowel wat klank als beeld betreft, zeer bevredigend. Het mooiste zou natuurlijk zijn, wan neer men eenige opnamen zou maken van het ongedwongen dagelijksche le der Bunschotenaren en Spaken burgers, maar dan is het weer de groote vraag, of men wel iuist de markante eigenaardigheden van het dialect zou kunnen treffen, die nu door de voorop samengestelde dialoog zoo compact zijn bijeengebracht. Stichting „Katholiek Gemeenschapsoord". Na zorgvuldige voorbereiding is dezer dagen lot stand gekomen, de stichting „Katholiek Gemeenschapsoord" welke tot doel heeft, het scheppen van een centrum vn katholieken cultuurarbeid. De slichting hoopt weldra over te kunnen gaan tot aankoop van een uit gebreid, in landelijke omgeving liggend terrein, waarop volgens het plan een gebouwencomplex zal verrijzen waar toe zullen behoorenhet Gemeen schapshuis voor gasten en medewer kers, een clubhuis tot onderdak van grootere groepen (jeugdgroepen etc.) benevens een aantal gezinswoningen tot verblijf van gasten die in de vacan- tietijd met hun gezin op het oord wil len vertoeven. Met den bouw van een kapel hoopt het bestuur dit complex te kunnen voltooien. Op het terrein, dat voor een deel boschrijk wordt ge dacht, wordt een openluchttheater aan gelegd tot het vertoonen yan leeken- spelen enz. Het ligt in de bedoeling dit oord te maken tot een centrum van opbou wende arbeid op sociaal, cultureel en artistiek gebied, er zullen weekends worden gehouden, cursussen en con ferenties worden georganiseerd, werk- :happen gevormd worden enz. :n katholieke organisaties voor liel_houden van congressen enz. gebruik van het oord kunnen maken In zeker opzicht zal hei oord ook als vacantie- oord geëxploiteerd worden, het ligt daarbij in de bedoeling de verblijfkosten zoowel als de huur der zomerhuisjes zoo laag mogelijk te berekenen, in overeenstemming met het cullureele karakter der stichting. De opbouw van het oord, of een deel daarvan, zal ge schieden door jonge werkloozen. Het plan is vooreerst twintig werk- en ont wikkelingskampen te organiseeren met ieder dertig deelnemers; als eerste werkobject geldt de bouw van een club huis, dat door architect W. A. Maas uit Utrecht geheel belangloos werd ont worpen, zoo dat het plan geheel door de deels geschoolde, deels ongeschool de deelnemers der werkkampen kan worden uitgevoerd. Slaagt deze eerste groote proef om de werklooze jeugd volwaardigen arbeid benevens gezonde ontspanning en ontwikkeling te geven, dan zal getracht worden in die rich ting meer blijvende resultaten voor haar te bereucen. Dit zal grootendeels, zoo niet geheel, afhangen van de steun en de medewerking die het bestuur zal geboden worden, verschillende verblij dende toezeggingen werden reeds voor dit mooie doel ontvangen. Het bestuur der stichting is samen gesteld uit de heeren: prof. Dr. J. B Kors O.P., Bernard Verhoeven, Willem Maas, Drs. Jop Pollman, J. J. M. H. Nijst en Jan Beerends, secr., Amstel 274, Amsterdam Het geldelijk beheer is in handen van den heer J. J. M. H. Nijst, lant, Sloelslr. 3, Nijmegen (Giro 2664), penningmeester van het bestuur. De raad van bijstand wordt gevormd door de heeren: Mr. Dr. P. j. Witte- man, prof. Mr. W. Pompe, Dr. H. Mol- ler, Ir. v. Schaik, Anton v. Duinkerken, rector J. Bots en rector G. Bannenberg, aalmoezenier v. d. arbeid, Den Bosch. Deze raad zal nog met eenige leden worden uitgebreid. Het maandblad „Bouwen" zal haar eersivoigend no. geheel aan deze kwes tie wijden; belangstellenden wordt het dcsgewenscht gratis toegezonden. Naar aanleiding van zijn gouden koorzangers jubileum werd de heer A C. Beijer door Z. H. den Paus onder scheiden met het gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Het c-ereblijk werd den jubilaris Zondagmorgen door den Hoogeerw. heer Deken Fock uitgereikt in tegen woordigheid der leden van het Paro- :hiaal Kerkbestuur. Het eerekruis „Pro Ecclesia et Pon tifice" werd in 1888 ingesteld door Z. H. Paus Leo XIII. Aanbesteed werd: Wegenaanleg in het Soesterkwartier voor het gemeentelijk grondbedrijf. Laagsteinschrijving:Heunvoor f47 888; hoogste Joh. v. Keulen f 65.742. a. Bouwen woonhuis Stichting O.L. Vr. ter Eem aan de Daam Fockemalaan b. Terreinafscheiding aldaar. Laagste voor a. Van Alem te Utrecht voor f 11.498voor b. N. de Wit f 3500. Bouwen bloemenwinkel Vlasakker- weg. Laagste inschrijving 16188 door Van Bekkum te Hooglanderveen, hoog ste Tommei en Van Soest f6850. Vraagt prijsopgaaf Fa. H. ELZET1AAR LAM6E5TR8AT «4 TEL. 528 Hebt U een Taxi of aulo noodlg Amersfoort. lap«n z BERICHTEN UIT AMERSFOORT De Hoogeerw. Heer Deken Fock heeft het St. Elizabeths Ziekenhuis ver laten en zijn ambtsvervulling hervat. De eerste prinsesseboontjes werden op de Amersfoortsche veiling aange voerd door den heer Th. A. Brandsen. Tot secretaris van de Katholieke Volkspartij is benoemd G. Krijnen. Op 90-jarigen leeftijd overleed te dezer stede de heer J. Gerard Kleber, voorheen lange jaren lid van den Amersfoortschen gemeenteraad en voor zitter van de Amersfoortsche Kamer van Koophandel en Fabrieken. De vijfde autotocht voor ouden van zal plaats vinden op Zaterdag des namiddags te 1.00 uur. mals verleden jaar ligt het in de bedoeling niet uitsluitend de ouden van dagep uit de gestichten een genoegelijke dag te bezorgen, doch ook particuliere oudjes. Een ieder, die lust gevoelt mede te werken om de vijfde autotocht voor ouden van dagen, evenals de vorige keeren tot een succes te maken, wordt verzocht vóór 16 Juni aan een der onderstaande commissieleden: Mevr. C. Camerling Helmolt-van Ket- wich Verschuur, P. Buijslaan 22; Mevr. Tydeman-Falck, P. Marlelaan 1 M. M. A. Ramselaar, Langestraat 50 G. Abrahamsen, Redact. Amersfoortsch Dagblad J. Stam, Havik 11, te willen opgeven Naam, adres, woon plaats van automobielbezitter, die aan de tocht wenscht deel te nemen. Het „Algemeen Comité van verweer tegen terreur en vervolging in Duitsch- land", heeft een adres gezonden aan de gemeente, houdende verzoek geen orders in Duitschland te plaatsen zoo lang het huidige bewind aldaar gepaard gaat met daden van geweld. WELKOM VREEMDELING. Gevesügdindegem. Amersfoort. Hubertine de Wit, N.H., Vermeerstr. 126 H. Veenvliet, G.K., A. de Kamp 27, monteur F. Kesting, E.L., Koninginnel. 17 J. Schalkwijk, R.K., Liendertscbew. 4, timmerman L. Broersen, G.K., Celsiusstr. 23, han delsreiziger C. Ginkel, N.H., Sumatrastr. 11, timm. M. v. d. Veen, Schaepmanl. 13, Hfd.ing. J. Vetkamp, N.H., Kruisk. II, reiziger C. v. Luijt, N.H., Regentessel. 28 J. de Rek, N.H., Kalkoenstr. 4, proc.h. D. Mulock Houwer, D., Woest.w. 261a, directeur H. Wicherson, E.P., Javastr. 20, predik. Maria v. Amerongen, N.H.. Puntenb.l. 38 den Daas, N.H., Puntenb.laan 38 Everdina Lammerse, N.H., Leliesir. 64 Adriana Pijnenburg, R.K.. St.Bon.str. 68 Elisabeth Meyer, N.H., Mierev.slr. 48 J. van Nieuwenhoven, R.K. St. Anfri- dusstraat 57_, vertegenw. Geertien Bulk, N.H., v.Bemmelstr. 103 huishoudster Neeltje Schout, N.H., Utr.weg 299, Ballinstijn, N.H., v. Bemmelstr. 3, timmerman. Johanna Gugel, R., H.v.Viandenstr. 22, industr. Frieda Pelmy, E.L., Schaepmanl. 13, dienstbode. Agnes Buscher, R.K-, Stationsplein 2, Sara Kisch, N.I., Pasteurstr. 11. Herta Kuhlewind, RK-, A. Paulownal. 14, dienstbode. G. Di Bon, R.K., Bisschopsweg 27, granietwerker. Willemijntje Florijn. N.H., Stationsstr. 27, dienstbode. Willemina Mol, N.H., H.v.Viandenstr. 19, verpl. H. Kruse, Plantsoen W. 13, kant.bed. Louise Bender, E.L., P. Pijperstr. 13, huishoudster. Hildegard Liebig, E.L., J.Tooropsir. 1, dagdienstbode. H. v. Heuzen, R.K., Utr.weg 228. Jantje de Vries, N.H., Arnh.weg 67. groepsi. Wilhelmina Blomberg, R., Woesl.weg 26It, maatsch.w. Geert Visser, Hof 21, koopman. H. Schuitemaker, N.H., Celebesstr. 3. onderwijzer. Adriana Siegers geb. Gruuske. E.L., Kapelweg 118. annetje Schusler, N.H., Kalkoenstr. 4. Christine Döpelheuer geb. Kölver, D.E., Schimmelp.str. 18. Maria v. Vendeloo, N.H., Gr. v. Prins- tererl. 1, dienstb. Rosalia Walorski, R.K., Vermeerstr. 126, dienstbode. Hendrika Mulder, N.H., Huygensl. 25, dienstbode. G. de Meijer, G.v. Stellingw.str. 9. A. v. Slooten, N.H., Spieringstr. 10, los arbeider. Katharina Dashöfer, R.K., H.v.Vianden str. 37, dienstbode. Karolina Beek, N.H., Kalkoenstr. 10, dienstbode. P. Bergstein, R.K., Heiligenb.weg 17. M. Palm, N.H., Utr.weg 2,2e It. 5 R.V.A. Josepha Nowak, R.K., Langestr. 83, dienstbode. I8KÏE3»»! Bereid uit een edel natuurproduct met edele eigenschappen PEPERMUNT Burgerlijke Stand. 26 Mei. GeborenGerard, z. van S. Knoppers en J. G. Knap. Gerritje, d. van N. v. Merkestein en B. Methorst. Berendje, d. van W. M. v. Someren en B. Knevel. Jannetje, d. van G. Versteeg en Chr. M. Steppé. Jaco bus, z. van W. J. C. de Bakker en E. v. d. Broek. Johannes Maria Hen drikus, z. van H. H. Blom en H. M. A. Reulen. Catharina Cornelia Maria, d. van E. M. J. de Vin en M. K. v. Oeveren. OverledenJohannes Gerardus Kleber, 90 j., wedn. van J. J. Neijssel. Roelofje Rutgers, 66 j., echtg. van R. A. Damsté. Johannes Hendrikus Le Geu, 79 j., ongeh. Sophia van Bekkum, 76 j., wed. van Th. van Zuilen. 27 Mei. Geboren: Johannes, z. van Stoffer en G. v. Dijkhuizen. Willem Adrianus, z. van J. R. Gemen en A. De Man. Adrianus Hendrikus, van A. Feber en P. J. Meulenbroek. Anna Maria Cornelia, d. van A. Hardeman en A. M. J. Boods. Over leden Annetje Vonk, 37 j., ongeh. 29 Mei. GeborenJeanne Hendrika, d. van M. Kuiper en J. Borkent. Hendrik, z. van A. Verheij en H. de Weerd. Harmen, z. van P. Collet en H. Dijkhorst. Regina Theodora, d. van B. H. J. Elverding en A. den Ouden. Overleden: |osina Dorgelo, 67 j., wed- van J. Burrij. Jacobje Buurmans, 57 j., ongeh. Voor het door het Centraal Bureau Instituut Pont te Utrecht gehouden examen voor Kantoorstenegraaf Neder landsch slaagden de dames B. Her- schell, N. Pabon, E. v. d. Velden en de heeren J. v. d. Linden en L. de Vries Hoogland. Voor het praktijk-diploma Machine- schrijven Nederlandsch slaagden: de dames E. Bijvoet, N. Herschel), C. A. Kooy, M. Jacobs en de heeren R. Ak kermans, W. Adam, M. Morren, J. Steenbeek, G. Veenenendaal en P. Willemsen, leerlingen van de Erkende Pontschool, Hendrik v. Viandenstraat 8 alhier.

De Eembode | 1933 | | pagina 1