Salamander TIM=TUR flO- HOOGENBOSCH Wij maken en plaatsen H. v. NIEUWKERK N.V. Allerlei Sandalen Sandalen Sandalenl FORMA-NATURA HOOGENBOSCH HOOGENBOSCH Archshoe en Welfschoen HOOGENBOSCH M f6.50 f8.75 Nieuwe modellen gedurende deze maand alle bij ons gekochte Loepen GRATIS Wij geven bij aankoop van een karpet vanaf maat 200X300 2 deurmatjes CADEAU Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete MeubileerinK TELEFOON 351 v.h. J. KROLS LANGESTRAAT 78 Zondag zal hel 40 jaar geleden zijn, dal de heer W. Peters de funclie van .Suisse" in de kerk van St. Franciscus Xaverius aan het Zand aanvaardde. Velen hebben den jubilaris in den loop der jaren, welke sinds dien ver liepen, gekend, velen kennen hem nog en allen, jong en oud, respecteeren hem. De heer Peters, die den 78-jarigen leeftijd reeds bereikte is lid en be stuurslid der Broederschap Kevelaer reeds 62 bedevaarten maakte hij mede. Voorts is hij mede-oprichter en lid der Congregatie van de H. Familie. Als „Suisse" vervulde hij zijn laak immer met groote plichtsbetrachting om zoo den eerbied in Gods Huis te waar borgen en te bevorderen. Immer was hij present, en liet hij zijn oog gaan, speurend naar een ongerechtigheid, welke hij dan uit den weghielp.door een zachte maar dringende vermaning. Trotsch is hij nog op de teekenen zijner waardigheidzijn getreste jas en rok, zijn steekhoed en zijn staf, welken hij tot op den laatsten dag van zijn 40-jarig suisseschap zal zwaaien, en welken hij als wij goed zijn ingelicht voornemens is op 2 Juli in andere handen over te geven. Ongetwijfeld zal het den jubilaris op zijn jubileumdag niet aan bewijzen van waardeering ontbreken. NU isde nieuwe hoU. maatjesharing buitengewoon lekker, enzoo goedkoop. Zorgt dat U zeker de echte Holt. maatjes haring krijgt! GLASTRA Utrechtschestraat 40 - Telefoon 92 Leden van de Oudheidkundige ver- eeniging Oud-Ulrecht te Utrecht brach ten een bezoek aan onze stad en wer den namens de oudheidkundige vèr- eeniging Flehite door den heer A. F. van Beurden ontvangen. Een wande ling door oud-Amersfoort in groepen onder goed geleide deed aan de be zoekers de intieme schoonheid van menig oud hoekje kennen. Uitslag der Verloting van Wilskracht. 12 Ameublement 414 Jongensfiets 972 Theemeubel 189 Emaille broodtrommel 69 Schemerlampje m. klokje 685 Horloge 610 Likeurstel 845 Tompouse 277 Horloge 923 Japans tafeltje 295 Kapdoos 402 6 Tafelmessen 614 Strijkplank 734 Fruitschaal 683 Werkmandje 871 Roomstel 103 Damestasch 104 Schemerlampje 725 Kleerhanger 534 Tafelschuier en blik 424 Bloempot 658 Bonbonschaaltje 907 Dejeuner 142 Borstelhanger 750 Kussen 716 Bloemtafeltje 697 Theeblad 710 Parapluiebak 735 Vloerkleedje 16 Vloerkleedje In een vergadering van aandeel houders van de Middenstandsbank werden de balans, winst- en verlies rekening goedgekeurd, De aftredende commissaris, E. v, Vollenhoven, werd herkozen, Na ruime afschrijving en toevoeging aan de reserves werd het dividend bepaald op 3 procent. De Blinden van Grave. Met medewerking van en in overleg met den R.K. Vrouwenbond alhier, had Vrijdag in Amicitia een blindenavond plaats, welke wel heel bijzonder ge slaagd mag worden genoemd. De avond werd hoofdzakelijk gevuld met muziek van de blindei.harmonie en -symphonie. Men slaat de handen ineen, wanneer men moet constateeren, dat deze misdeelde menschen zonder dirigent en alles op geheugen af, beter spelen dan vele onzer beste muziek gezelschappen. Homogeniteit, phrasee- ring, overgangen in tempo, alles was even perfect. De verwondering(doeg spoedig over in bewondering e.t het publiek, dat gelukkig talrijk was, toonde zich buitengewoon enthousiast. In de pauze werd door Frater Joseph een demonstratie gegeven van het blinden-onderwijs. Wij willen niet gaan uitweiden over het Braille-systeem. Degenen, die aanwezig waren, zijn er op afdoende wijze van overtuigd, dat de blinden werkelijk geen onnuttig bestaan in onze maatschappij behoeven te leiden, maar evenals de zienden een behoorlijke cultureele ontwikkeling kunnen genieten en een vreugde kun nen hebben in hun bestaan. Wt men jongens van 14 a 15 jaar vlot Fransch, Duilsch, Engelsch en Espe ranto hoort vertalen en de moeilijkste aardrijkskundige vragen hoort beant woorden, dan bewondert men de geest kracht der blinden, maar tevens wordt men doordrongen van een gevoel van dankbaarheid en ontzag, voor het moei zame, taaie en harde werk, dat Fraters van Tilburg in dezen hebben volbracht en nog steeds volbrengen. Menig onderwijzer zou zóó met zijn leerlingen voor den dag willen komen. Maar de leermiddelen kosten groole sommen gelds, want alles gaat in Braille-systeem en is voor het grootste gedeelte handwerk. Daarom onzerzijds nog een opwekking lol steun aan dit zoo bij uitstek charitatieve werk. Het bestuur van |den R. K. Vrouwenbond zal gaarne ais middelaar optreden. Door weldadige leden was den blin den voor en na het concert een goed verzorgde tafel aangeboden, waarvoor zij zeer dankbaar en opgetogen waren. Après tout, een zeer bijzondere en geslaagde avond, waaraan de thuis blijvers zéér veel hebben gemist. Concurreerende prijzen, Smeekes en R. v. d. Burg. Gehuwd C. Harmsen en D. van Schaaik W. van Ijken en A. Wegerif. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. v. G. v. Koes- veld en E. v. h. Schul Hendrik, z. v. Puurveen en A. v. Bielerd Gijsberlus, z. v. W. v. d. Hazel en J. v. Donkersgoed Maria Geertruida, d. v. J. v. Leijenhorst eu C. Bouw Hendrika Lamberta, d. v. G. Busser en J. Ras. Ondertrouwd: I Kievid eu j. H. te Winkel E. Troost en J. Wilgenburg J. A. B. Horsting en E. d. Bruin. GehuwdE. J. v. Versendaal en A. Breedenoord M. Koning en D. v. Surksum J. Buit en J. v. Butselaar. Overleden: Hen drik Hol, 81 jr., wed. v. R. v. Maanen Albertus Voskuilen, 80 jr. Wil- helmina Zevenbergen, 1 jr. Pieter Janssen, 69 jr. Hoevelaken v. d. H. die per rijwiel op weg was naar Amersfoort werd nabij Vinken- hoef door een meisje aangereden. Van d. H. viel en bleef een oogenblik be wusteloos liggen. Hij had een paar bloedende wonden aan zijn hoofd be komen tevens waren hem door den val een paar landen uit den mond geslagen. Nadat hij verbonden was, is d. H. naar huis teruggekeerd. Zaterdagmiddag is een militair uit Oldebroek, die met zijn motor uit de richting Nijkerk kwam, in de bocht nabij den overweg tusschen Hoogland en Amersfoort, beginnen te slingeren en gevallen. De politie en eenige per sonen namen den gewonde op en lieten hem naar een ziekenhuis te Amersfoort overbrengen. Daar bleek, dat hij een ernstige hoofdwonde bekomen had. De Tweede Kamer kwam Dinsdag middag in openbare vergadering bijeen. De ministerraad te Oostenrijk heeft met het oog op de den laatsten tijd herhaaldelijk geconstateerde onwet telijke en voor den slaat gevaarlijke actie der communistische partij, deze partij voor Oostenrijk verboden. In de nabijheid van Sinaia in de Karpaten had een ernstig auto-ongeluk plaals. Een autobus met 35 inzittenden stortte in een afgrond. Zeven personen werden gedood, de overigen zwaar gekwetst. Bij een hevig onweer in Wurtem- berg zijn een boer en een boerin, die zich op een veld bevonden, door den bliksem getroffen en op slag gedood. De bliksemstraal had zulk een kracht, dat hij een ongeveer anderhalven meter diep gat in den bodem sloeg. Tijdens vliegwedstrijden te Wies- baden sloeg een vliegtuig vlak vooi een stampvolle tribune te pletter. Twee passagiers werden gedood, terwijl de bestuurder ernstig werd gewond. Het is de politie te Den Haag ge lukt 3 handelaars in blanke slavinnen te arresteeren. Het zijn 2 Italianen Nederlander, die buiti Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Wilhelmina,d. v. J. M. B. Bakker en G. W. H, Hogen- doorn Hendrik, z. v. D. Hovius en J. Kroes Lida Wilhelmina, d. v. P. Leemhuis (overl.) en A. C. J. Dessen Elisabeth, d. v. C. A. Veldhuizen en A. Merkenij Geertruida, d. van Maanen en M. Ruiter Jacobus Gijsberlus, z. v. H. Uljee en N. M. Tibbe Maria Rika, d. v. F SANDALEN zjjn een combinatie van practisch en wetenschappelijk samengesteld schoeisel. PRIJZEN THANS BINNEN IEDERS BEREIK Verkrjjghaar bjj v.h. J. KROES Telefoon 351 Langestraat 78 Uitgebreid Modellenboekje gratis op aanvrage. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenGijsberlus lohannes, van H. G. Keizer en H. M. v. Hamers- veld. Jannie Jacoba, d. van H. J Veenendaal en M. v. Beek. Everar- dus Gerardus, z. van j. Boersen en M. v. d. Bremer. Petrus Hermanus, z van W. J. Kok en C. v. Wee. On dertrouwd G. Beekhuis en R. Pijpers. - De besturen van Mariavereeniging en Kruisverbond maken bekend dat, evenals verleden jaar naar Renkum, dit jaar (25 Juni) een Propagandatocht gehouden wordt naar Laren en Maarssen per autobus, waarvan de route is als volglAmersfoort, Hooge Vuursche, Hilversum, Laren, Weesp, langs de Vechtstreek naar Maarssen en vandaar over Utrecht naar huis. De lengte der route is ongeveer 110 K.M. De prijs bedraagt ongeveer f 1.50. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de dames G. Keizer en B. Segers en de heeren AnI. 't Klooster en H. v. Hamersveld. NIJkerk Op de markt: 380.000 eieren fl.70 —2.35; eendeneieren f 1.40—1.60; 86 biggen f9—12; 2 varkens f65—70; 175 runderen: kalfkoeien f 120- 160; kalfvaarzen f75 -110; vet vee le kw. f 0.20-0.23; 2e kw. f 0.14—0.20 vette koeien f 120185 34 nuchtere kal veren: meslkalveren f8—18; slacht- kalveren f2—4; schapen f7—8; 55 lammeren f3—6. Soest Onder architectuur van A. Brouwer heeft de coöperatieve zuivel- en melk fabriek „De Soester" een belangrijke litbreiding ondergaan. Er zal ook een afdeeling worden ingericht voor vervaardiging van roomijs. Ten overstaan van Nolaris Dam mers werden geveild 1. Een dubbel woonhuis met erf ;rond Kerkstraat, groot 4 40 Aren. Cooper M. Hornsveld f7870. 2. Een winkelwoonhuis mei erf en tuin Steenhofsfraat, groot 4 71 Aren. Kooper J. Flapper f 6500. Binnenland Te Arnhem bleken de aangevoerde ieren onverkoopbaar te zijn. Er werden op de Geldersche Eier- eiling circa 3.300.000 eieren aange voerd. De prijzen gingen van f 1.70— f 1.75 en voor een dergelijk bedrag gaat het niet aan de eieren te ver- koopen. Een kleine porlie werd voor f2 van de hand gedaan. Daarom be sloot de directeur de eieren in depot te houden. Ook dc eendeneieren waren onverkoopbaar. Er werd slechts een prijs van f 1.30 voor geboden. In de boerenwoning van Kleef te Eext brak brand uit. Het vuur sloeg over naar een bakkerij en van daar naar een paar boerenwoningen. Hoe wel de brandweer spoedig arriveerde, kon niet verhinderd worden, dat 4 huizen en een schaapskooi afbrandden. Te Groessen brak door onbekende oorzaak brand uit in de woning van den landbouwer Aalderink. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dal in een ommezien van lijd ook de wonin gen van de landbouwers Ruljes en Nieuwenhuis in lichte laaie stonden. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. Nabij Hekendorp is een jongen uit den trein gevallen. In de coupé be vond zich een klas kinderen mei den onderwijzer. Deze trok, toen het onge val gebeurde aan den noodrem trein stond met een schok stil, w door de jongen, een zekere J. de Visser uit Rotterdam, die nog aan het portier hing, op den grond viel. Eernstig ge wond werd hij naar een ziekenhuis vervoerd. Bij hel baden in een kreek bij Axel werd een juffrouw onwel en verkeerde spoedig in levensgevaar. Haar onge veer 12-jarig zoontje, dat eveneens aan het zwemmen was, bemerkte het ge vaar waarin zijn moeuer verkeerde. Ijlings zwom hij naar haar toe en kon met inspanning van alle krachten zijn moeder van een wissen dood redden. Een jongeman in een dorp nabij Pilsen had, om zijn moeder le ver rassen, tijdens haar afwezigheid elec- trisch licht in de woning aangelegd. Toen zij weer thuiskwam, vroeg hij haar het knopje te willen omdraaien. De moeder deed het en viel dood neer. De jongen had een fout in de leiding gemaakt, waardoor de vrouw den vollen stroom door hel lichaam had gekregen. Toen hij besefte wal hij gedaan had, rende hij in waanzin naar de dichtbij gelegen spoorlijn en wierp zich voor een Irein. De heer W. Z. T. en zijn vrouw, wonende te Nieuw-Beierland, onder wierpen de deugdelijkheid van een schommel, bestemd voor de kinderen, aan een proef. Hel schommelen liep voor het echtpaar leelijk af. De vrouw gleed van de plank en sloeg mei hel hoofd legen den betonnen vloer. Zij was bewusteloos. De man viel even eens en brak beide beenen. In Brooklyn heeft een ernstig on geluk plaats gehad met den onder- grondschen spoorweg. Een expresstrein reed door het haltesignaal op een anderen trein. De bestuurder van den expresslrein werd gedood, vier reizigers werden Vnslig en 25 licht gewond. Bij het leggen van rioleering op hel kinder- sanatorium „Hoog Blaricum" te Laren is een arbeider bedolven door ongeveer 30 M. neerstortend grint en zand, en bekneld geraakt lusschen de buizen. Met ongeveer 20 man is men aan het weik gegaan om den man uit te graven. Twee uur later kon men hem uit den put ophalen. Bruin 1 band on Mollières met Crêpe Zolen Lak I bund en Mollières met leeren zool enz. Verkrjjgb&ar bjj TELEFOON 351 v.h. J. KROES LANGESTRAAT 78 Te Uden is brand uitgebroken een slroohulzenfabriek. In een minimum van tijd stond het geheelc gebouwen complex in lichte laaie. De schade, die door verzekering gedekt wordt is ruim f 100.000. Het Duitsche kabinet heeft een wets ontwerp aai.genomen, waarbij het heele vermogen der communistische partij in beslag wordt genomen. Uitspraak van een Amerikaansche industrieel„Indien ik een zaak had, die geen geld had om te adverteeren, dan zou ik die zaak per adverlentie te koop aanbieden." Voor de vacante betrekking van gemeenteveldwachter te Schiermonni koog hebben zich 191 sollicitanten aangemeld. Drie mannen hielden bij een ver keersstremming in het district Victoria le Londen een auto aan. Nadat zij den chauffeur bewusteloos hadden geslagen, stalen zij juweelen Ier waarde van ruim f 200.000 en gingen er in de auto vandoor. de ontsporing van een Irein in de nabijheid van Wimbledon zijn vijf personen gedood en vier gewond. In den sneltrein Parijs—Grenoble is een reiziger van ongeveer 60 jaar vermoord en van zijn geld en papieren beroofd. Het lijk werd uil den trein geworpen. Kerknieuws. Kerkelijke benoemingen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop Utrecht heeft benoemd lot Professor aan het Klein-Seminarie te Culemborg den Zeereerw. heer G. P. van Dijk, tot kapelaan te Oosterbeek den Welcerw. heer Th. G. J. Spelthuis, tot kapelaan le Uilhoorn den Weleerw. heer J. W. A. van Veenendaal en tol kapelaan te Herveld den Weleerw. Paler J. Koomen O.F.M. Z. H. Exc. de Aartsbisschop heeft voorts benoemd lot Bisschoppelijk Inspecteur van de R. K. Bijzondere Lagere Scholen in hel Dekenaat Zul- plien den Zeereerw. lieer F. C. M Verheuvel, pastoor te Hengelo (O), en in het Dekenaat Eist (O.B.) den Zeer eerw. heer Th. J. van Wijk, pastoor te Huissen (O.L.Vr.). De Zeereerw. heer G. P. van Dijk, die thans lot hoogleeraar aan hel Seminarie le Culemborg is benoemd, werd geboren in 1907, verleden jaar tot priester gewijd, en is sindsdien kapelaan der parochie van den H. Ber- nulphus le Oosterbeek kerkelijke: diensten. Het overnemen van onderstaande medc- declingen in andere bladen Is uitdrukke lijk verboden krachtens dc Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450- WOENSDAG 7 uur Mei-oefening en Lof. Geen Congregalie der H. Familie. DONDERDAG Van 6 lot 7 uur biechthooren. Om 7 uur Lof. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Kwart voor 8 gez. II. Mis. 7 uur Lof. '/j4 uur voorbereiding op de Biecht voor de jongens van 5e en 6e schooljaar. ZATERDAG Vigilie van Pinksteren, geboden vasten en onthoudingsdag. Onder de H. Mis van '/4 voor 8 generale H. Communie school kinderen. Biechthooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 733. DONDERDAG Van 5 tol half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor acht gezongen H. Mis voor de levende en overl. leden van het Genootschap van het H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG Vigilie voor Pinksteren, geboden vasten- en onlhoudingsdag. Gelegenheid om le biechten van kwart voor 12 tot 1 uur en van half 3 tot half 10. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman, Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG Van 7 lol 8 uur Biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag ter eere v. h. H. Hart ZATERDAG Vigilie van Pinksteren, geboden vasten en ontliuudingsdag. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.ll. Missen om half 7 en 7 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl. Jacob Catslaan no. 28.Tclef.558. DONDERDAG Van 6 lot 8 uur biechlhooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. Half 8 Lof met toewijding aan het Allcrh. Hart van Jezus. ZATERDAG Vigilie van Pinksteren geboden vasten en ontlioudingsdag. Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof mei Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloor O. Renlinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG 's Avonds Lof ter eere VRIJDAG. le Vrijdag der maand. 8 uur gezongen II. Mis ter eere van hel H. Harl. ZATERDAG Vasten- en onlhoudingsdag. Vigi liedag van Pinksteren. Biechlhooren lot 12 uur en vanaf Catechismus naar gewoonte. In de weck de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dil jaar mei Pinksteren geen veertigurengebed. Uitgesteld we gens de beperkte ruimte van de Noodkerk. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloor II. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG 7 uur Lof tol sluiting van de Mqimaand. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Ilalf 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof lot opening van liet zaterdacT^' Vigilie van Pinksteren, geboden vasten en onlhoudingsdag. Van 3 lol 5 uur biechthooren voor de kinderen, van 5 tof 7 uur voor de andere geloovigen. half 8 WCCk dC H' M'SSen om Catechismus als gewoonlijk. U wilt van onze schitterende Amersfoortsclie omgeving genieten i uw voeten laten U in den steek. Komt U dan t even bjj ons, en laat U zich verschillende modellen aanpassen, in de merken Iets nieuws: WELFSCHOEN SANDALEN en GEVLOCHTEN SCHOENEN VERLAAGDE PRIJZEN voorheen J. Kroes Telefoon 3«i LANGESTRAAT 78 4

De Eembode | 1933 | | pagina 2