F. fl. TULP r1 N.V. Middenstands-Bank Reparatie en Onderhoud Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort f 1.10. franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 29 Aug. 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billlike tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren ,n yrjj,ia» v Teli t>IJ geregeld AdvertentiCn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 43 Een ezel sloot maar eens zich aun denzelfden steen: De mensch wel zevenmaal, en denkt niet om zijn been.. Nieuwe katholieke opgang. Met goedo putten uit nieuwe bewe gingen. Maar ons zelf blijven, dus door de katholieke beginselen geleid. De kernvorming. Wisselwerking tusschcn partijleiding en kernen. Jongeren vóór. De Katholieke Staatspartij beleeft een nieuwen opgang. Politieke actie wordt beïnvloed door, is een gevolg van politieke omstandig heden. Daarvan hangt ook af haar kracht, de kring van haar doorwerking en invloed. Meestal is wat in hel par lement aan de orde komt haar voor werp. Slechts een enkei woord van een minister of ander politicus kan diepen indruk wekken in het land en tot levendige politieke aclie aanleiding Maar politieke actie wordt evenzeer beïnvloed door bewegingen rondom ons van andere partijen in het eigen land. van politieke stroomingei. ver in liet buitenland. Welk een lerugslag had de Fransche revolutie niet tot in Holland. Welk een vernieuwing van ideeën bracht zij. Ilctzellde is het ge val met de revolutionnairc bewegingen in 1848 in andere landen. Wal 1918 in Midden-Europa deed ineenstorten, maakte ook hier indruk, zelfs de com munistische revolutie in Rusland ging hier niet spoorloos voorbij. Na de Pransche revolutie heelt ons Nederland echter de groote schokken in Europa doorstaan zonder revolution- nair geweld. De goede ideeën, welke zij met veel sombers aan de maatschappij gaven, vonden hier ingang en hadden heilzame gevolgen. De katholieken kregen er hun vrijheid mede. wij dan ken er de ministcrieelc verantwoorde lijkheid en het parlementaire stelsel aan, zooals wij dat kennen en da' om de gebreken die liet in den der tijden gekregen heelt, niet m> uitwerpen, We dienen liet daürv.i Schoolboeken «oor alle inrichtingen van onderwijs Teeken- en Scbrijfbenoodigdheden KANTOORBOEK HANDEL LangMtr, U to, Krommcitr. - TEL. >26 I De laatste jaren beleefden we ui al lerlei Europeescbe landen fascistische revoluties, liet laatst in Duitschland. dat algetobd door verdeeldheid en uit gemergeld door den oorlog en brand schatting. in wanhoop partij koos voor het nationaal-sociallsme. Ook dat gaat ons niet spoorloos voor bij. Daar zat iets in die beweging dat aantrok. Dat korte metten maken, een snelle opruiming van verschillende misstanden, maakte meer indruk blijk baar dan liet veroorzaken van niet misstanden, als b.v. het afzetten, eigen vrienden op 't kussen te helpen, van mannen die hun land eerlijk goed hebben gediend, de indiening maatregelen als de steiilisatiewet zooveel meer. Uit zulke dingen spre toch een onrustwekkende geest Maar dat breken met sommige v ouderde tradities trok. Voorat bij per sonen. die meer letten op uiterlijke din gen dan op de groote lijn van bcginse ien. die alleen de volkeren leiden, die ook de revoluties wekken en de wet geving besturen. Daarom zien we bij ons als leiders van nieuwe bewegingen vooral man nen, die geen tradities kenden o( er- keuden, die vroeger nooit medewerkten voor liet algemeen belang, maarthans een soort nieuwe spi rtieve beweging gevonden hebben. Soms zijn liet ij ve raars die bij ons hooren, maar goed van nieening, star vasthouden aan eigen nieening en roekeloos voorthollen zon der leiding te aanvaarden. Maar dé invloed van de nieuwe din gen is in alle partijen na Ie gaan. Ook in de Katholieke Staatspartij. We ten al het goede wat uit de ni ideeën en methoden te putten valt, aannemen, maar ons zelf blijven, dat wil zeggen, een beweging, een partij, die geleid wordt door de katholieke beginselen, en door deze, de best denk bare motieven voorgelicht, vastberaden zegt hoe er gelegeerd en bestuurd worden en daarnaar handelt. Ook de Katholieke Staatspartij kreeg een nieuwen stoot lot arbeid, kreeg nieuwe werkkracht en ook nieuwe in zichten door de schokken elders. Dal mogen we gerust erkennen. Menschen die vroeger zoo goed als buiten liet politieke leven stonden en thans plot seling heetgebakerde fascisten zijn, dan ken dat daaraan eveneens. Nog eens politieke actie is een gevolg van poli tieke omstandigheden en vindt daarin haar kracht. De Kath. Staatspartij was, ondanks allerlei aansporingen en pogingen van de leiders, voor zoover het de massa betreft, voornamelijk een kiezerscol- legc gebleven. Politieke belangstelling was er bijna niet. Sommige streken maakten een uitzondering. Politieke ontwikkeling stond door gebrek aan belangstelling nooit op behoorlijk peil. Gelukkig komt met de verhoogde belangstelling de ommekeer. Hel is nu de taak onzer leiders de vernieuwde artic te verdiepen en te richten op één doelhet stellen van daden daden in eigen gelederen door krachtige wer kers op den voorgrond Ie brengen daden in het Parlement door een krachtig laten spreken van onze be ginsclen, deze te propagecren en daar naar met vuur en consequent te han delen. Er zijn daden gevraagd. Het Partijbestuur, de Katholieke Kamerfractie zullen ze stellen. Maar raagt, beginne zeil met dadenEii de krachtigste daad georganiseerde daad. De eerste daad die van ons gevraagd wordt, is medewerken met de leiding. In sterk vertrouwen op die leiding, vertrouwen zonals op den Kader- te Amersfoort spontaan werd ge demonstreerd. liet Partijbestuur roept plaatselijke kernvorming, liet partij bestuur zal aan die kernen materiaal .chnffcn voor studie en documen tatie. De kernen moeten dc massa be invloeden Uit die kernen moet zoo-1 als vanztll spreekt het stellen var jaden voortkomen. Zij zullen hetpi-n ze van boven ontvangen onder hel volk brengen ter voorlichting, maar van ndcrcn op zullen zij op haar beurt 'at doorsturen naar dc hoogcrc in- lantics onzer partij en dn laten weten ral er teelt onder het katholieke volk, z.-.t Uit volk wil. En Partijbestuur en Kamerfractie zullen het daarboven weten te verwerken. Die kernen krijgen dus iets te be- teekerrn. Zij zullen het katholieke volk in beweging brengen en in be weging houden, het vast aaneensnoe ren. sterk doen meeleven in de Kath. Staatspartij. Deze heeft de massa noodig. Op bcdriegelljkc wijze wordt getracht het pnrtijleven en het partijwezen te breken. 'I Is slechts een schijndoel van nieuwe politieke stroomingen, want in werkelijkheid is het doeléén partij te laten ovcrheerschen. Dat wil liet luscisme bij ons, iu al zijn belachelijk heid van versnippering en verdeeling. Wij moeten daarom voor alles ons zeil blijven en zorgen dat de Kat' olieke Partij haar invloed behoudt naar I kracht en getal, naar de kracht van het goede en weldadige voor het volk, dat haar beginselen doet nastreven, ar het getal van meer dan een mil ieu kiezers die zij achter zich heeft, liet woord is thans aan hel Kring- stuur dat weldra spreken zal. Maar j woord is eveneens aan de Kath. Kiesverenigingen en de Katholieken. Laten we onze eenheid lootten, onze groote belangen in het oog houdend en handhavend. Dan zullen westelijke en groepsbelangen het best aan de Kath. Staatspartij zijn toever- iii wd. Een bepaald getal kernen vraagt liet Partijbestuur in eiken kieskring. Het Partijbestuur vraagt hiervoor onvoor waardelijke en volledige medewerking van allen die in verschillende besiuwrs- instanties verantwoordelijkheid dragen Dat geldt thans vooreerst en vooral van de plaatselijke leiders, die woordelijkheid dragen in de plaatse lijke Kicsvereenigingen. Hel Partijbestuur doet een ernstig beroep op nieuwe werkers. Hier ligt een groote taak voor de jongeren, die in cn door de kernen een grooten in vloed zullen gaan uitoefenen op de Katholieke politiek. Want de kernen uwe verantwoordelijkheid. Door de kernen zult ge de massa oeheer- schen. Wij hebben vertrouwen genoeg in uw geestdrift, uw idealen, uw goe den wil om die laatste in uw handen te leggen. Onder bezonken leiding zult ge vooral de katholieke gedachte ver breiden, het katholieke beginsel in de werkelijkheid der practijk den volke laten beleven in de volle beteekenis van dit woord, Dat beginsel bracht nieuw leven bij alle keerpunten der 'storie. Gij zult de katholieke vaan omhoog houden of zij zal vallen. Maar gij zijl te groot om dat te willen en te dulden. Jongeren dus vóór, de katholieke zaak eischt hel, dus God wil hel TYPE- EN COP1EERINRICHT1NQ VITESSE 'N. WILHELMINASTR. 10 het beste adres voor het Copleeren van Uw Bestekken, Circulaires, Agenda's Billijk cn vlug E. VAN HAMERSVELD Over de wording der St. PleternPerk. .De nieuwe kerk zal in pracht en omvang alle bestaande van het hcele aardrijk overtreffen. Het mansoleum van den armen vjsschcr uit Genezareth zal dc beteekenis en waardigheid van het wereld omspannend ambt, dal hij zijn opvolgers naliet, demonstreeren." Zoo schreel Paus Julius II. de man e niet anders kon denken en han delen dan in reuzen-lormaties, in4zijn bulle over de nieuwe Si. Pieters kerk, de „Capella üiulia" van 19 l-cbr. 151J. Stil van bewondering wordt men bij het aanschouwtii van dit architec tonisch wereldwonder. Hetzij men van buiten at Rome nadert, er reeds van verre het trotsche kunstwerk in een majestueus lijnenspel ziet gevangen, hetzij men binnentreedt, en bij een rondgang van de eene verbazing in de andere tuimelt over zooveel schoon heid. moed, fantasie, bij de geniale bouwmeesters; men voelt liet hier is het summum der menschcUjke kunst vaardigheid bereikt, hier Is de wereld- kelk, hier is de ccnigwaardige uit drukking, van het ecmg ware geloot, van de eenig ware kerk.het Katho- Het oorspronkelijke plan van de St. i'.ctcrskerk. waar dc nnsterlelijke naam van Bramante aan is verbonden, be oogde een gebouw van nog reusach- ;er formaties, terwijl de thans be- laude basiliek 14 Mm M'. plaats in neemt. was er voor Braiitautes grond- rp ongeveer 25.(XX) MJ noodig. Gedurende de 125 jaar. dat men er aan werkte, brachten verschillende buuwmeesters wijzigingen aan, eindelijk in hoogen ouderdom Michel Angelo de definitieve constructies ont wierp. daarbij vol piëteit behoudend wat Bramante had beoogd. De alles domineerendc koepel is het werk Michel Angelo. waardoor hel geheel bleef gespaard voor een misvorming het oorspronkelijke, waar in den loop der jaren al schandelijke vorde ringen in waren gemaakt. Onverbid delijk heeft de vorst onder de kunste- alles verbeterd, opgeruimd wat belemmerde, aangebracht wat ontbrak, om een harmonisch geheel te behou den van de grootste kerk der aarde. Vernietigend was zijn oordeel over dc misvormingen, vooral de duisternissen 'n het groot aantal hoeken .waarin eroordeelden zich konden bergen, alsche munten slaan, schurkenstreken uithalen, zoodat ntcn bij het afsluiten der portalen vijf-en-twintig man noodig hebben, om ze af te zoeken f ze ook dan nog nawelijks zou vinden' hinderde hem geweldig, zoodal ze oe werden opgeruimd. Paus Julius III handhaafde Michel Angelo, tegen zijn vele benljders en intriganten, legde Item beschermend de hand op den schouder, liet hem naast zich plaats nemen, luisterde zijn schoone uiteenzettingen, benoemde Item bij een breve tot bouwmeester der eeuwige stad. gal hem onvoor waardelijk de uitgebreidste volmachten, zonder eenigc afhankelijkheid, van wie ook. Bramante tieeft de St. Pieter ont worpen, Michel Angelo vervolmaakt en uitgevoerd. Zoolang de koepel met zijn duizelingwekkende contouren kre ten van verrassing en bewondering zal doen slaken, zal ook de naam Michiel Angelo hierin dcclcu. Aan den bouw der -t. Pieterskerk zit nog heel veel meer vast. Afgezien van de enorme kosten gedurende meer dan honderd jaren, waarvoor de Pausen opkwamen, en zich allerlei moeilijk heden moesten getroosten, afgezien van de technische verwikkelingen als zullen het best gaan werken door de I gevolg der gewijzigde inzichten op sterke kracht der jeugd. Als het de jongeren ernst is met hun bezorgd heid vnor katholieke polilick, als ze niet willen verstarren in onvruchtbaar klagen, dan jongeren, treedt thans vóór. Hier ligt uw werk. hier ligt voor tl een buitengewone invloed, Iticr ligt om piëteits-gevoelem, tegenover de oude trouwe kerk, dateerend uitCon- staitijns tijd. Ze had alles meegemaakt, tijden van bloei en glorie, toen Keizeis als Karei de Groote ol zijn opvolgers uit het heilige Roomsche rijk er neer knielden om gekroond te worden tijden van rouw, toen dc .Babylonische gevangenschap" der Pausen alle litur gische praal naar Avignon had verplaatst. Men protesteerde tegen de „bar- baarsclie' plannen om de basiliek, waaraan de naam van een Leo de Groote, een Grcgorius de VII, een Innocentius lil, zoo nauw verbonden sloopen. Wat gal men om die .moderne" architecten met hun fan tastische plannen, hun zin voor het kolossale. Pastor deelt mee. dat zelfs het heele college der kardinalen tegen de afbraak van de otide St. Pieter op kwam, .nicht als opSicgegen die Er- richtung eines neuen, prachtvollen Gottesliauses geweten waren, sondern well es ihnen in der Scele wehc that, das die alte, in der ganzer Welt vc.chrte. durch die Oraber so vieler Hcdigen hochgeweihte, durch die be- deutsamsten Errinnerungcn ausgezeich- nete Basilika von Grund aus zerstort werden sollte." Doch Julius II, .volgens aller ge tuigenissen een groot man, een reus naar lichaam en geest, hoog begaafd een geboren hcerscher, immer met groote plannen bezig, die hij met on verzettelijke energie cn ook bij tegen slag met onbezweken moed wist door te zetten", met Michel Angelo door zijn tijdgenooten .11 terrible" de ge weldige. genoemd, drccl de zaak door. Hij icgdc op den I8cn Aprii 1506den eersten steen, metselde zelf de oor konde in, e.) plaatste twaalf expres geslagen munten, twee van goud cn tien van zilver, die eveneens werden ingemetseld. Maar ook hij bleef zich verzetten tegen de verplaatsing der Apostel- graven, Te vergeeld beriep Bramante zich op allerlei architectonische gron den die het noodzakelijk maakten, te vergeefs werd gedreigd met algeheele onuitvoerbaarheid. Paus Julius was te veel een opvolger van Petrus om dit te gedoogen, de graven bleven waar ze eens waren. In verband met het sloopen der oude basiliek heelt men Bramante, volgens Pastor zeer terecht, beschul digd van Vandalisme. .Rucksichtlos" moet hij alles hebben laten omverhalen en niemand minder dan Rafaël en Michel Angelo hebben getreurd om de „barberci" waarmee Bramante de heer lijke zuilen der basiliek van Constantijn (de oude St.Pieterskerk) liet omverhalen niet alleen, doch ook breken. Ze waren allen wel te redden geweest, doch de minachting tegenover de voortbreng selen van vroeger geslachten smoorde iedere opwelling om ze te behouden. Zelfs graven van Pausen uit de laatste eeuwen werden in hun monumenten geschonden en door Bramante heeft dc Christenheid wel een onvolprezen kunstwerk gekregen, maar ook talrijke andere, minder in opzet, zonder twijfel verloren. En dat is des te me betreuren, omdat het gemakkelijk te voorkomen geweest, in de grotten onder het Vaticaan, .dat magazijn van uit elkaar gerukte gedenkteekenen. altaren en andere stukken, welke een voorhof, portiek en schip der oude basiliek vulden, zijn de sterkste aan klaagsters van het bedreven vanda lisme." De houding van Bramante diende tot object van een buitengewoon saty- risch pamflet dier dagen, waarin een gesprek wordt weergegeven tusschen voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. Lange Oruoht no. 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting bg den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Lips Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incasseeringen Spaar-depoaito'a rente 3'/i pet. zijn bevel, maar op dat van Paus lulius II. Maar St. Pieter is goed geörienteerd. hij wijst Bramante terecht. .Neen. mijn waarde, dat gaat niet op. jij. en jij alleen hebt Paus Julius bewerkt om toe te stemmen in de afbraak, op jouw oevel en onder jouw leiding hebben de arbeiders het sloo- pingswerk verricht." Bramante wil alles verbouwen, alles veranderen, hij wil wel in den hemel komen, doch stelt de volgende voorwaarden .Allereerst moet de steile weg, met al zijn gevaarlijke bochten die van de aarde naar den hemel voert, verdwijnen. Ik wil een nieuwe aanleggen, een aan trekkelijke cn breede straat, zoodat ook de zielen der zwakken en ouden er te paard overheen kunnen rijden. Dan wil ik een nieuw Paradijs bouwen, met schoone en luchtige woningen voor de zaligen." Doch St. Pieter gaat niet in op Bra- mantes voorstellen, waarop deze de voorkeur geeft aan de hel, die zeker wel zal kunnen verbouwd worden, daar het vuur natuurlijk veel schade aanricht en de wanden zal beschadigen. Ten slotte zoo vraagt Sl. Pieter nog eens: .Maar zeg me dan eens. waarom heb je mijn kerk algebroken?" .Het is gebeurd, maar Paus Leo zal een nieuwe bouwen." .Welnu, wacht dan op den hemel, tol dit is gebeurd." Bramante begint dan wat angstig te worden. .Maar als ze nu eens niet zou wor den gebouwd?" .0, zegt St. Pieter. wees daarover maar gerust, mijn Leo zal zeker de kerk bouwen", hij sloot den hemel weer achter zich dicht. En Bramante mompelde bij zich zelf: .niets aan te doen, ik zal moeten wach ten tot het is gebeurd, we zullen hopen dat het niet al te lang duurt". Zoo ziet men dat er om den bouw van St. Pieter In die tijd nog al wat te doen was, en dat Bramante met een weinig meer gevoel voor traditie cn voorgeslacht, het nageslacht een groote dienst zou hebben bewezen. F, DE KOCK. van alle aoorten Schrijfmachines KANTOORBOEKHANDEL Fa. H. ELZET7AAR L8N6ESTR8AT 84 TEL. 528 Hebt U een Taxi of aulo noodig Amersfoort aanvullingscrediette verkenen voor den bouw van de Meisjesschool aan den Bisschopsweg. 10. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de gemeentebegrooting dienst 1933. 11. Voorstel van B. en W. tot het overnemen van W, Leyenhorst van een strook grond aan den Leusderweg. 12. Voorstel van B. en W. tot ver huring van het perceel Muurhuizen 61 aan den heer J. P. van Heugten. 13. Voorstel van B. en W. tol vast stelling van den huurprijs van het per ceel Mooiersstraat 10. 14. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan J. G. Overeem van een per ceel bouwterrein aan de van Limburg Stiruml. groot 1200 M' voor f4000 15. Voorstel van B. en W, tot ver koop aan G. Overeem van een per ceel bouwterrein aan de Rubbcnsstraat groot 910 M' voor 15500. (6. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan P. Leffertstra van een per ceel bouwterrein aan de Barcltman Wuytierslaan hoek Dr. Kuyperl. groot 1970 M" voor f8000. 17. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een strookje grond aan dc jacob Catslaan groot 105 MJ voor BERICHTEN UIT AMERSFOORT Gemeenteraad. liet gebied der architectuur, zijn liet vooral gcwcesl een ernstig verzet tegen het sloopen der oude St. Pieterskerk, tegen het verplaatsen der graven van Petrus en Paiilus en tegen de houding van Bramante. De kwestie der oude basiliek draaide Agenda voor de openbare vergade ring van den Raad der gemeente Amers foort op Dinsdag 5 September 1933 des avonds om zeven uur. 1. Ingekomen stukken en mededee- igen. 2. Trekken van de afdeelingen van den Raad. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan Mej. M. B. Eykelboom overeenkomstig verzoek eervol ontslag te verkenen uit de betrekking van on- deiwijzeres aan school no. 4. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot regeling der pensioens grondslagen van eenigc onderwijzers bij het O. L. onderwijs. 5. Voorstel van B. en W. tot op heffing der betrekking van eoncierge- i Heiligen Petrus, een Bológnecs j amanuensis aan het Gymnasium. Bramante. Bramante verschijnt voor 6. Voorstel van B. en W. tot het de poort waar Petrus de sleutclbe-1 rooien van boomen aan den Hoogeweg, waarder van is. de Tesselschadelaan, de Koninginnel, .Zoo, zoo. is dat de verwoester en de Anna Paulownalaan. mijner Kerk (Petrus) 7. Voorstel van B. en W. om goed „Ja, en hij zou ook Rome en de te keuren, dat de markthal op 24 Nov. heele wereld overhoop hebben gegooid, n,s. en 21 December a.s. niet ter be- als hij slechts had gekund" (Bolognces) schikking zal zijn voor dc eiermarkt „Waarom heb je mijn kerk afge- in verband met liet houden van tentoon- broken, die alleen al door haar ouder- stellingen van pluimvee, konijnen enz. dom zelfs dc ongeloovigste menschen tot God bracht (Petrus) Bramante verontschuldigt zich tegen over St. Pieter. Niet hij is er de schuld van, de arbeiders, die ruwe klanten hebben het gedaan, en dan niet op Voorstel van B. en W. lot vast stelling van een regeling omtrent aan spraken van doorbetaling van loon bij ziekte van arbeidscontractantcn lu dienst van de gemeente. 9. Voorstel van B. en W. om een 6,50 per Ma aan H. Lensing, 18. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwterrein aan de A. Kuyperlaan hoek Keticheniuslaan groot 1905 M1 voor 18000, aan Ir. W. J. W. C. Bakker. 19. Voorstel van B. en W. lot ver koop van een perceel bouwterrein aan de Groen van Prinstererlaan groot 1050 M' voor f4500 aan H. Hertzinger en K. Schimmel. 20. Voorstel van B. en W. tot wij. ziging van het besluit van 31 Jan. 1933 strekkende tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Lekstraat aan Joh. Blom. 21. Reclames schoolgeld Handcis- dagschool enz. 22. Reclames hondenbelasting dienst 1933. 23. Staat van oninbare posten hon denbelasting dienst 1932. In verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. is het Postkantoor voor alle postzaken na 14 uur gesloten. Op dien dag heelt bovendien geen behandeling plaats van postwissels (behalve telegrafische), postbewijzen. quitantiën, belastingbetalingen, pas munt en stortingen cn uitbetalingen betreffende den postcheque- en giro dienst (behalve spoedbehandellng. Verder wordt de tweede brlcfbcslel- ling niet uitgevc.rd, terwijl de 5e (laatste) buslichting der bijbussen niet wordt verricht. Voor den Telegraaf- cn Telefoon dienst blijft dcopenstcllingongcwijzigd. Dc postagentschappen, telegraaf- en telefoonstations Julianalaan, Leusder weg cn Socstcrwcg zijn op dien dag gesloten.

De Eembode | 1933 | | pagina 1