Giaote Propignda Feestvetgadeiing aaiKmiim. Allerlei Ned. R. K. Fabrieksarbeidersbond St. Willebrordus afdeeling Amersfoort op ZONDAG 3 SEPTEMBER, des avonds half acht in het gebouw St. Jozef aan de Lieve Vrouwestraat, voor alle katholieke fabrieks arbeiders en arbeidsters. Spreker: B. WATERLANDER. Onderwerp„Uit de branding door Bedrijfschappen.-' HET BESTUUR. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Met de Ncderlandache Padvinders naar Hongarije. I- I Zondagavond 31 Juli verzamelden zich om 8 uur op het station te Utrecht de Padvinders voor de deelneming aan de -Ie Wereldjamboree, welke gehou den werd Ie Gödalla in Hongarije. In het geheel waren er 135 deel nemers. Met 33 man vormden wij de Katholieke Verkennersgroep St. Stepha- nus. de overigen vormden nog twee g oepen. Wij maakten op echt Verk. manier kennis met elkaar. Om half-9 moesten wij aantreden en werden door den Nederlandschen kampleider Die- mont geïnspecteerd daarna de trein in. Het was 'n drukte van geweld afscheid werd genomen en circa kwart voor negen zette de trein zich in be weging 'n gewuif en geroepdaarna installeerde wij ons in de ccupé's. In Arnhem werden er nog 'n paar Verkenners opgenomen, waarna wij verder stoomden. Om half elf avondgebed, waarna iedereen moest gaan slapen, de eerste uren kwam daar natuurlijk niets van. Om een uur sliepen wij echter in 2 op de bodem en 2 op de zitplaatsen en 2 in de gang der wagon, met be hulp van onze dekenswij sliepen op het rythme der wielen. De volgende morgen werden wij om 5 uur wakker in het Rijndal. Bij het opkomen der zon zagen wij oude rumes. kerken, schilderachtige dorpjes, aan weerszijden van den Rijn bergen, waar wij tusschen door stoomden. In Keulen frischten wij ons op, waarna de reis werd voortgezet. Met onze Ploeg, welke uit 5 voortrekkers bestond, gin gen wij 'n wandeling door de Expres maken. Spoedig maakte wij kennis met 'r Amerikaansche en 'n Siameesche Padvinder. Daarna maakten wij kennis met on geveer 40 Engelschen, reuze leuk. Direct waren wij ingeburgerd. De banjo werd er bij gehaald en zij zongen hun Engelsche liedjes, waarna wij op onze beurt Hollandsche liedjes ten beste gaven, reuzesucces hadden wij. Toen wij terug naar onze coupé's gingen, al de Engelsche vrienden mee. Weer werd gezongenop 'n gegeven moment zaten wij met 20 man in éér coupé, geweldig leuk. De echte Ver kennersgeest kwam hier eerst tot z'n recht. Intusschen stoomden wij voort. Prachtige landschappen deden ons verbazen. Over Neurnberg, Regensburg, Tassau kwamen wij 's avonds om 8 uur in Weenen aan. Na afscheid van onze Engelsche vrienden genomen te hebben, welke daar 3 dagen bleven, maakten wij 'n wandeling door Weenen. De eerste indruk was machtig, grootsche bouwwerken teekenden zich tegen de donkere lucht afgroote winkelstraten, lichtreclame, etc. Na twee uur waren wij aan de trein terug, welke om elf uur voor de laatste groote route vertrok. Dien nacht sliepen wij uitstekend. Dinsdagmorgen 2 Aug. om 7 uur arriveerden wij te Budapest'n uur bleven wij daar om ons op te frisschen. Acht uur vertrokken wij naar Güdalla wat daar 28 K M. vandaan is. De aankomst was onvergetelijk. De Hongaarsche Padvinders-muziek korpsen stonden gereed. Bagage werd op auto's geladen, overal klonken ver welkomingen, door het Hongaarsche volk werden wij op hartelijke wijze toegejuicht, waarna wij op weg gingen met muziek naar onze kampplaats. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtweekdicnst Apotheek. A. h Batenburg. Utrechtscheweg 18, tel. 448; M. Kamerling. Utrechtsche weg 35, tel. 142; J. Plomp, Regen- tesselaan 15, tel. 1359. Apotheek. Cramer, Paulus Buijslaan 93, tel. 902. Door architect Nieuwpoort werd aanbesteed het bouwen van een dubbel landhuis aan de Barchman Wuyticrs- laan. Laagste inschrijving: H. Pelekaan. Gorinchem f 16.5C0. De zangvereentging „Mcndelsshon" heelt in studie genomen „die Jahres- zeiten" van Haydn. Naar men ons mededeelt is door het Bestuur van het St. Elisabeths- Ziekenhuis verzet aangeteekend tegen het parkeerverbod in de Sint Andries- straat vóór het Ziekenhuis, als zijnde strijdig met de belangen der daar ver toevende zieken, der vele daar practi- seerende Heeren Doktoren, der familie en bezoekers der zieken en met het gemakkelijk inbrengen van te onder zoeken patiënten. Van verschillende zijden bezien is dat verbod daar ter plaatse onpractisch en ondienlijk. De Oranje-trein is de eerste Neder- landsche Tentoonstellingstrein en zal hier Dinsdag en Woensdag staan aan het Smallepad. De tentoonstellingstrein is voor bezichtiging open gesteld van 's morgens half 10 tot 's avonds 10 Door de geleidelijke uitbreiding van het politiekorps ontstonden diverse clubs en vereenigingen buiten de vak groepen om. Maandag kwam nu de Politiemuziekvereeniging onder leiding van Ferd. de Goey voor het eerst op straat. Er werd een serenade gebracht aan den eere-voorzitter, den burge meester. 't Kindje van een bewoner van de Eemstraat kreeg eer. pot met kokende thee over het lichaampje, doordat 't het tafelkleed van tafel trok. Het kind liep brandwonden op aan hoofd, armen en rug, terwijl een "-jarig broertje zich de beenen brandde. Op den Utrechtscheweg had een aanrijding plaats doordat een motor rijwiel niet tijdig genoeg stopte achter een motorrijtuig. De duorijdster viel en brak een been. Geslaagd te Utrecht voor Coupeuse de dames A. v. d. Flier Amersfoort en T. Achterberg Veenendaal. Deze candi daten werden opgeleid volgens Ensaid Methode door Mej. Admiraal alhier. Dat de financieele positie der Amers foortsche gemeente-bedrijven gezond is moge blijken uit de volgende gegevens. Op 1 Jan. 1928 rustte op die bedrijven een schuld van f 5.873.951,67. Op I Jan. 1934 bedraagt de schuld f 4.916.805,42. In die jaren is bovendien de capaciteit verhoogd en werden vele verbeteringen aangebracht. De totale gemeenteschuld voor alle diensten en bedrijven bedroeg op 1 Jan. 1928 f 18.059.101 of gemiddeld per inwoner f492,92. Op 1 Januari 1933 was dit bedrag f20.436 038, of f494 per inwoner. De bevolking der gemeente ne geregeld toe, Amersfoort telt thans reeds meer dan 420CO inwoners. Terwijl de gemeentebegrooling voor 1933 opende met een batig slot van vorige dienste tot een bedrag van ruim f 1C0.0C0, begint de begrooting 1934 met een nadeelig saldo van ruim f20 000. Toch is de begrooting sluitend ge maakt door toepassing van diverse be zuinigingsmaatregelen. Zaterdag 2 September viert de Buurt vereniging „Voor de Jeugd" Soester- kwartier haar 10 jarig bestaan, feestprogramma luidt als volgt Zaterdagmiddag Muzikale wandeling. Opstellen om half 2 in de St. Bonifa- ciusstraat. Route St. Bonifaciusstraat, Soesterweg, St. Willibrordusstr., Oude Soesterweg, St. Bonifaciusstr.. Soester weg. Paulus Borstraat, Oude Soester weg, St. Withoosstraat, Soesterweg, Paulus Borstraat, Patronaatsgebouw. Ongeveer 2,15 uur opening door den Voorzitter. Kinderspelen, Muziek ge durende het Middagfeest. Uitreiking der prijzen aan de winnaars en uitreiking van suprises aan de overige kinderen. 's Avonds 7 uur opstelling St. Boni faciusstraat voor dezelfde Muzikale wandeling en route als 's middags. Ongeveer 8 uur aanvang van het Avondfeest. Muziek en diverse drachten door eigen krachten. O. worden opgevoerd het met succes be kroonde Tooneelstuk„Bekroonde Kaatje". Na beëindiging der feestelijk heden in de zaal nogmaals Muzikale wandeling. Alle leden en kinderen der leden worden verzocht aan deze muzikale wandelingen deel te nemen. Op 22 October viert de R.K. Mu ziekvereniging „Wilskracht" haar ko peren feest. De feestelijkheden worden aange vangen met een H. Mis en generale H. Communie der leden op Zondag 22 October. 's Middags op verschillende punten der stad uitvoering van ccnige Mu/.iek- immers door pl.m. 150 muzikanten Woensdag 25 October Receptie in Geen rijbewijs: J. v. d. B. Nijkerk f 10 of 4 d. A. B. den Haag f3 of 1 d L. v. W., Apeldoorn idemG. O. G. Hilversum idemH. H. F. Mijdrecht f 1 of 1 d.A. A. K. Hilversum f 5 of 2 d. Geen nummerbewijs: B. v. H. Bus- sum f 3 x>f 1 d. Geen nummer- en geen rijbewijs: A. P. v. d. P. Arnhem 2 maal f 3—1 d. Met auto de veiligheid van verkeer in"gevaar brengenG. Sch. Ruurlo f 10 of 4 d. Wielrijden onder invloed van alcohol G. A. v. D. Soest f25 of 10 d.; B. C. Renswoude idem. Geen voldoende remmen: H.G. Apel doorn f5 of 2 d.C. E. Haarlem idem; J. A. Th. de G. Hilversum idem. Onvoldoende autoverlichting: G. W. Nieuwer Amstel f20 of 5 d. Burgerlijke Stand. GeborenElisabeth, d. v. P. J. A. van Oorschot en W. Verheuvel Fran- cisca Johanna Maria, d. v. F. J. Wakel- kamp en J. A. van Es. GehuwdP. Rintel en N. M. van Zuiden C. de Wilde en H. B. Kok. 30 Aug. GeborenArie, d. v. A. G. Audier en M. J. Pik. Ondertrouwd N. van Willigenburg en J. W. Alden- kamp T. van Koot en H. ter Horst J. Dijkhuizen en W. Althof H. K. Schuitemaker en F. C. Oostergo A. Bos en A. M. C. Spits. Gehuwd: D. A. J. W. de Haan en M. C. Bettcher J. Jansen en C. van Beekhoven. OverledenCornelia van Eek, oud 73 jaar, wed. van H. van Dijkhuizen Reijer van Wessum, oud 76 j., wed. van E. Wakelkamp. ,St. |ozef" van 8—10 uur. Opvoering van de Wilskracht-revue ..Hier zijn we weer" op Zondag 29 October 5 Nov. en Woensdag 8 Nov. Zondag 12 November Feestavond voor de leden. Tot sluiting Groot Nationaal Muziek concours op Hemelsvaartdag en 2e Pinksterdag 1934 voor Harmonie en Fanfare-korpsen. Wilskracht zal deelnemen aan het Internationaal Muziekconcours in het gebouw van Kunst- en Wetenschappen te Rotterdam hetwelk zal worden ge houden van 23 t.m. 26 December a s. en wel in de Superieure Eere-afdeeling. Op de Kampstraat werd heden middag een wielrijdster aangereden door een auto. De wielrijdster liep een scheurwonde op aan hel been en werd per ziekenauto van de firma Nefkens naar het St. Elizabeths Ziekenhuis overgebracht. Koninginnedag. Onder de beproefde goede leiding in het bestuur der Amersfoortsche Oranje-Vereeniging werd Donderdag feestelijk de verjaardag van onze Ko ningin herdacht. Woensdagavond werden de feesten ingeleid met een muzikale wandeling door de stad, daarna om 9 uur een gondelvaart door de buiten-singel grachten. Donderdag was er om half zeven een militaire reveille door verschillende muziekkorpsen. Vervolgens klokluiden gevolgd door klokkenspel van den stads-beiaardier Van Kalveen. Op het terras van Amicitia vereenig- den zich daarna de deelnemers aan den koraalzang onder leiding van den heer van Lunteren. Om 10 uur werd een fraai bloemen corso gehouden hetwelk duizenden langs den weg boeide. Van 12 tot 1 uur was 't weer ca- rillonspel. waarna men optrok naar het feestterrein aan den Leusderweg waar de middagfeesten volgens programma werden gehouden. Om 3 uur werden ongeveer 1000 postduiven los gelaten. Veel belangstelling hadden als altijd de sportnummers. 's Avonds concert door de Muziek vereniging „Wilskracht", weer sport- demonstraties en ten slotte als schit terend slotnummer het vuurwerk. Alles verliep in de beste orde en j Nu in de gemeente Laren de rio- geen wanklank stoorde de feestvreugde, leering tot stand is gekomen en deze Volgende prijzen werden bij de feest- hangs den z.g.n. Eemnesseiweg van iering toegekendopen |0t ondergrondsche is gemaakt Gondelvaart. Mooiste verlichting: 1 en bij de grensscheiding van deze ge- an Wijngen no. 16, 2 van Dijk no. 'nieente met die van Laren in dc van 22, 3 J. v. d. Werf no. 3. Mooiste louds bekende Goijergracht loost en rsiering 1 J. van Diggelen no. 20. aldaar weder open is, is de slank voor Ned. Herv. Oemeente een consultatie bureau voor zuigelingen voor deze ge- meei.'e ingericht. Het bureau wordt gehouden om de 14 dagen, op Dinsdag van 10—11 uur. Binnenland Henri Borel. f ln Den Haag is na een korte onge steldheid overleden de kunstcriticus en letterkundige llenri Borel, die sinds 1916 aan het Dagblad „Het Vaderland" verbonden was. Voordien was de heer Borel vele jaren in |lndië werkzaam als tolk voor de Chineesche taal. In 1911 werd hem den persoonlijken titel van adviseur voor Chineesche zaken toegekend. Tal van wijsgeerige taal kundige studies zoomede boekwerken verschenen van zijn hand. Borel werd voor zijn sterven in de Katholieke Kerk opgenomen. Pieter van der Meer. De bekende katholieke schrijver Pieter van de Meer de Walcheren, die omstreeks 1920 den stoot heeft gegeven aan de beweging der katholieke jongere letterkundigen in Nederland zal, naar „Het Huisgezin verneemt, op 2 Oct. a s. als postulant intreden in de abdij der Paters Benedictijnen te Oosterhout. Zijn vrouw treedt in bij de Benedicti nessen in Frankrijk. Ook zijn dochter is bij de Benedictinessen. Uit den Omtrek Barneveld Van 1 10 September a s. zal in de Parochiekerk alhier een Heilige Missie door twee paters van de Orde der Ca- pucijnen, gegeven worden, 's Morgens zullen de predikaties aanvangen om 7 uur en 's avonds om half negen. Eemnes In deze gemeente breiden zich de gevallen van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer snel uit. De ziekte schijnt echter een goedaardig karakter te dragen. 2 C. Ipenburg no. 12. 3 Hoogendoorn no. 10. Kinderoptocht. Eerste prij; lionale kleederdracht (Kinderzorg) met lof, Calief van Bagdad (vereen. Voor Oranje en Vaderland), Napoleon, de Vlag (openb. school Leuderweg) Twee de prijzenR. K. Meisjesschool, Buurt- vereen. Kraiskamp, Jongenshuis Leger des Heils. Derde prijzenOude en nieuwe bruid, Melkboer en melkvrout Dame uit ouden tijd. Bloemencorso. Eerste prijzen: Mej. M. Middelman, J. C. Beiteler, kinderen Anema,kinderen Kropf, Dane.fa.Bronke (voertuig), Floor en v. d. Bunt idem. Tweede prijzen: W. van Duinker ken en H. Meester. Derde prijs: Hartogsveld. Vierde prijs: Mej. J. van Plateringen, Vijfde prijs: H. Doornekamp. Buiten mededinging maar met der Jury H. Meester (luchtballon). Wielrijden met hindernissen1 Wassink. 2 J. Vos, 3 A. v. d. Wee 4 Middelhoven, 5 G. J. van Oosten, 6 Boonen. Springconcours Onderofficieren Rij school I Brouwer met Kobus, 2 Rie- mer met Raffles, 3 Rond met Augusta, tevens stijlprijs. Huzaren1 J. Stavast met Toetje, 2 K. Buitenen met Klaas, 3 J. J. Kuijvenhoven met Maria. Artillerie1 K. van Staveren met Juliana, 2 G. J. van Ooijen met Baby. Politieverordening Amersfoort (art. F. J. aldaar f25 of 10 d.; H. M. idem H. J. B. idem met verb, doeken en kubenH. A. B., J. F., J. C. P. en H. D. S. vrijspraak. Arbeidswet: D. P. Soesterberg (na verzet) f30 of 15 d. Wet uitoef. Geneesk.D. K. Zeist f 1C0 of I innd. Venten te Amersfoort z. v.: II. H. Amsterdam f 2 of I d.J. B. M. Amers foort idem; H. v. d. P Nijkerk idem; de H. Spakenburg idem. Te snei rijden in Hoevelaken M. Rotterdam f 10 of 4 d.J. J. v. Boskoop idem, In Soest venten z. v.: G. v. d. Hilversum f2 of 1 d.D. D. zwervend idem. Te Baarn bedrijf van photograaf uit oefenen, waardoor ter plaatse hinder kan ontstaan: J. S. aldaar 115 of 3 d. In Baarn te snel rijdenT. M. aldaar 5 of 2 d R. A. R. den Haag f6 of 3 d.; C. P. K. Hilversum f 3 of 1 d. Rijden over gazonW. N. S. Baarn 2 of 1 d. Te Amersfoort zanguitvoering geven v.W. F. M. Nijmegen f 15 of 6 d; J. Bolsward 12 of 1 d. Idem een straatdemonstratie geven jhet gebouw der R. K. Werkiiedenver.]A. A. v. L. Rotterdam f3 of 1 d. de Eemnesscr ingezetenen in deze geving ondraaglijk geworden. Ondanks herhaalde verzoeken is aan dezen on- houdbaren toestand tot nog toe geen einde of eenige verbetering gekomen. Ook op ingrijpen door de gezondheids commissie te Baarn wordt gewacht. Hoogland Door onbekende oorzaak intstond brand in de boerderij van A. Huisken in het Veen. De brand begon spoedig zoo'n omvang aan te nemen, dat de de burgemeester het noodig oordeelde assistentie van Amersfoort in te roepen. Deze kwam onder leiding van mandant van Haselen en bepaalde zich tot het localiseeren van den brand. Boerderij en hooiberg zijn een prooi der vlammen geworden. Een mijnwerker, die bij een ont ploffing eenige jaren geleden blind was geworden heeft dezer dagen het ge zichtsvermogen teruggekregen, zoc wordt uit Sudbury gemeld. Hij zat met eenige vrienden op het balcon van zijn huis, toen dit plotseling bezweek en hij met zijn vrienden op straat viel, Bij dit ongeval kreeg de man het ge zichtsvermogen terug. Kerknieuws. Amersfoortsche Processie naar Kevelaer. Men schrijft ons: Wij mogen zeker met dankbaarheid terug zien. op dc gehouden bedevaart. Al is het zeker waar, dat de tijd welke wij thans beleven, moeilijk en zwaar is, óók blijkt uit hel aantal pelgrims, welke de bedevaart medemaakten, dal, willen wij in dezen tijd hulp en troost erlangen, Gods bijstand en zegen on misbaar is. L)at wij daarom als trouwe Maria-vereerders, Haar voorspraak in roepen op die plaatsen, waar zij zoo ruimschoots onze gebeden verhoort: in ons geliefd genade-oord Kevelaer. Heerlijke dagen voor ons allen, zijn daar in Kevelaer doorgebracht. Allen hebben offers gebracht, door met ware godsdienstzin de oefeningen mede te Hoevelaken Een auto, bestuurd door J. v. d. K. uit Amersfoort, reed in de sloot langs de Kerkesteeg. In den avond had er in de bocht bij de Klaarwaterbrug nog een verkeers ongeval plaats. Twee luxe auto's bot sten aldaar op elkaar. Beide voertuigen werden vernield. Leusden Burgerlijke stand. Geboren: Simon Wulfranus Theo- dorus, z. van R. Tolboom en H. M. Brouwer Gerrit, z. v. P. Veenendaal en H. Esser. Gehuwd M. v. d. Bunt en B. Overeem C. Veenendaal N. Vcrsteegh. Nijkerk Een 17-jarig jongmensch uit Apel doorn, maakte een fietstocht over den Bisschoppeiweg naar Hilversum. Op dezen weg ontmoette hij een losloo penden stier, die hem achfernazelte. Door zich ontzettend in te spannen, wist hij het dier te ontkomen. Maandag maakte hij dezelfde reis, i naar Bussum en zag nu den slier weer, nu nog in het weiland. Hij'schrok zoodanig, dat hij weer alle |krachten inspande om weg te komen. Hij is daarna nog tot Bussum gefietst, is kort daarop in elkaar gezakt en eerst des avonds uit zijn bewusteloosheid ont waakt. is gebleken dat meerderen op genoemden weg door een stier zijn nagezet. Soest Op initiatief van Het Groene Kruis i als gevolg van de samenwerking met de vereeniging het Wit-Gele Kruis, heeft de Provinciale Utr. Vereeniging tot bevordering der hygiëne van moe der en kind, in het Wijkgebouw der maken, welke wij als trouwe pclgri moesten medemaken. Heerlijk was dc intrekprocessie. Hoe schitterde het prachtige Mariabeeld in de gouden zonnestralen van dien dag. Omstuwd door een groot aantal bruid jes, dragende korven en manden met levende bloemen, voorafgegaan door prachtige en waardevolle vanen van de Broederschap en de aangesloten Pa rochies. maakte het een diepe indruk op de pelgrims en allen die de processie zagen binnentrekken. Luid klonken de gezangen Maria ter eer, en devoot werd deze intocht Maria aangeboden, als een bewijs van liefde' tol Haar als de „Troosteres der Be drukten" welke wij om hulp en bij stand kwamen vragen. Ook de verdere oefeningen werden trouw door dc pelgrims medegemaakt en niet 't minst de algemeene H. Com munie. Ondanks het vroege morgen uur van half 6, waren allen aanwezig, begrijpende dat dit 't glanspunt der processie was. Wat een schitterende uiting van echt geloofsleven. Door trouwe opvolging der aanwij zingen van de Broedermeesters, werkte ieder mede om alles zoo ordelijk mo gelijk te doen slagen. En dan, Pelgrims van Amersfoort en omliggende Gemeenten, wat werden wij opgewekt door den heerlijke predicalies onder de Oefeningen, wat werden wij aangespoord tot een liefde en vertrou wen tot Maria niet alleen te Kevelaer, doch ook als wij weer terug gekeerd zijn in ons gewone dagelijksr'i leven. Ook dan steeds een groot vertrouwen op Maria koesteren, die ons in alles zal helpen als wij als ware kinderen, haar aanroepen. Hoe treffend werden ook de overleden feden der Broeder schap herdacht, daar midden in het genadeoord te Kevelaer werd voor hen gebeden, die zooveel jaren ons voor gingen, en nu aan ons vragen, voor hen een gebed te storten tot Maria, om door Haar voorspraak de schoone Hemel te mogen binnengaan. Dit alles blijvc ons bij. Denken wij meermalen aan deze heerlijke dagen Godsdienstzin en spontane uiting van ware Maria-vereering. Laten wij elkander aanmoedigen lid te worden van deze Broederschap, niet 't minst elkander aansporen een volgend jaar in groote getale op te gaan naar ons geliefd genadeoord Kevelaer, KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande Otfi- cieele Kerkelijke Medcdeellngen in andere bladen wordt uitdrukkelijk ver boden krachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H. Missen om 7 en half 9 uur. Half II Hoogmis. Vespers. Na de Hoogmis Lofzang Te Deum. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur. 10 uur H. Mia in de Kapel op het Kerkhof. DINSDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur. 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. DONDERDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur. VRIJDAG 7 uur H. Mis. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 9 uur H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG H.H. Missen om 7 en 8 uur. Biechthooren van 4—9 uur. Wegens de schoonmauk van de kerk deze week Maandag geen Recollectie en Woensdag geen H. Familie. PAROCHIE ST. FRANC. XAV Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAO H.H. Missen om half-7, 8uurcn kwart over 9. Half II Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deum wegens den verjaardag van II. M. dc Koningin. 6 uur Lof. VRIJDAG Feestdag van Maria Geboorte, dag van devotie. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Gelegenheid om te biechten van hall 4 tot half 10. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur, 8 uur en kwart over 9. Kwart over 10 Hoogmis. 6 uur Lof. MAANDAG H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. VRIJDAG Feestdag van Maria Geboorte. H. Missen om hall 7 en 7 uur. ZATERDAG 7 uur Lof. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloor O. Rentinck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur en half 9 H. Mis. 10 uur Hoogmis. WOENSDAG Ie H. Mis in Huize St. Joseph. VRIJDAO Feestdag van Maria Geboorte. ZATERDAG .Biechthooren vanaf 4 uur. van dit jaar allen zoo voldaan zijn Dagelijks de H.H. Missen om 7 teruggekeerd. |en 8 uur. iddags Biechthooren 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen half 7 PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Tele!. 558 ZONDAG Hall 8 wordt de 11. Communie uitgereikt. 8 uur II. Mis. 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deum wegens de verjaardag van II. M. de Koningin. 6 uur Broederschapslof ter eere van O. L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand met conferentie. Na het Lof vergadering der Zela- tricen. VRIJDAG Feestdag van Maria Geboorte, dag van devotie. 8 uur gezongen II. Mis. Half-8 Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10 uur.

De Eembode | 1933 | | pagina 2