Turco Sigaenm. floohishkje GOEDE "KING ^rrr 1 Wwtcntuwiw 4 i4nfiKra«.iMFowi(im l"1"* 1 LwaniwwiBKroogr Vereeniging „Hulp ia Nood". Het Bestuur der Vereeniging „Hulp in Nood" heeft de eer U hierbij een verslag aan te bieden, betreffende een en ander, dat overeenkomstig het doel onzer vereeniging is verricht. Gaarne willen wij hier bijzondere dank brengen aan de R K. Werklie denvereniging. „St. Jozef" en haar onderafdeelingeneveneens aan de R. K, Coöperatie „Helpt Elkander", die ons tezamen veel steun boden. Mogen meerderen daaraan een voor beeld nemen. De goed geslaagde verloting bracht, mede door de toewijding der dames bestuursleden en de vrijgevigheid van meerdere firma's en particulieren, een netto bedrag op. groot f294.46. De collecten gehouden aa Parochiekerken, totaal f 238.43. „Hulp in Nood'' verleende bijstand aan 162 gezinnen in den vorm van levensmiddelen, meubelen, ligging, kleeren, brandstoffen, verzorging, of aanvulling van het benoodigde bij een aanslaande blijde gebeurtenis, betaling rekeningen geneeskundige hulp en ziekenhuisverpleging. In meerdere gevallen verleende het bestuur „Hulp in Nood" met gunstige uitslag bemiddeling aan in hulpbe hoevende omstandigheden verkeeren den bij andere daarvoor aangewezen organen. Onze dank, en zooals wij durven vertrouwen ook van hen, die wij ver mochten te steunen, aan allen die ons op eenigerlei wijze hebben terzijde gestaan of hebben geofferd voor de ons liefgeworden taak, die wij ons ten doel hebben gesteld en naar best vermogen trachtten uit te voeren: „Wat gij den minste der Mijnen hebt ge daan, hebt gij aan Mij gedaan". Voetbal. S.D.O. IllAmersfoort II, om 2 uur. V.V.IJ IVAmersfoort III, om 12 uur. Amersfoort IV—H.M.S.V, om 12 uur Zondag speelt Amersfoort I zijn laatste competitie-wedstrijd en wel tegen E.M.M. II uit Hilversum. Amers foort zal er alles opzetten om deze laatste wedstrijd te winnen, wat wij ook wel mogelijk achten. Amersf >ort II gaat naar S D O. Ill te Bussum. Laat du elftal nu eens deze laatste wedMrijd hun uiterste best doen om beide punten mede te brengen. Amersfoort lil gaat naar V.V.IJ. Ill te IJsselstijn. Daar dit elftal verleden Z mdag de eerste plaats wist te ver overen, zullen zij het, om deze plaats te behouden, wel tot een overwinning weten te brengen. Amersfoort IV speelt thuis tegen H.M.S.V. van 12 tct 2 uur. R. K. Coöperatie „Helpt Elkander". De R. K. Coöperatie „Helpt Elkan der" h.eld Donderdagavond in „St. J )zef" haar jaarvergadering, geleid door den Voorzitter de heer H. B Kornedewal. Het jaarverslag gaf aan een leden tal per I Januari van 159 en noemde 1933 een belangrijk jaar voor de Coö peratie, ten le door de belangrijk! stijging van den omzet der bakkerij er door het weer op peil komen van de Afd. Koloniale Waren 2e de aanwinst van een nieuwe oven, en ten 3e. door de totstandkoming van aansluiting bij de Handelskamer. Het jaarverslag sloot met den wensch van een spoedige tot standkoming van een filiaal in he Soesterkwartier. De Raad van Com missarissen verklaarden boeken en be scheiden in orde te hebben bevonden. De aftredende bestuursleden D. v. d. flam. P. J. v Kalleveen en J Brücker werd-.n herkozen en tot penningmeester werd herkozen de heer D. v. d. Ham. Tot leden van de Raad van Com missarissen werden benoemd de hee- ren H. v. Koelen en O. v. Wandelen Dc Balans per 31 December 1933 en de winst- en verliesrekening en exploitatierekening werden na eenige discus-ie goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld voor de Bakkerij leden 4' verbruikers 3 0 0. Koloniale Waren leden 3%. ver bruikers 2 Na een zeer geanimeerde rondvraag werd de bijeenkomst gesloten meteen •voord van opwekking tot propaganda. In de jaarvergadering van de Amers- foorlsche Reddingsbrigade bleek uit het verslag, dat het ledental 39 bedroeg, waarvan ccn vijftal gediplomeerd. De aftredende besiuursleden, Klasser, en Seeuwen, werden herkozen. Tot leden van de medische com- j Thans is eindelijk fot afdoende ver- mlsslc werden wederom b noemd dr. betering besloten, wat van groote be- Blees, dr Egging, dr. v. d. Hoeve, dr. teekenis geacht mag worden voor het Kamerling en dr. Schoo, en tot leden snelverkeer op dezen drukken weg. van de technische commissie mej. T. van Beek en de heeren S. Houtman, v. Doorn, J. v. Bekkum en J. Pesie. Stille Omgang. De deelnemers aan den „Stillen Omgang" te Amsterdam uit Amersfoort en omstreken vertrekken Zaterdagavond 10 Maart van Amersfoort ten 22.55 uur. De deelnemers moeten daartoe half elf in de hal van het station aanwezig zijn. Bij aankomst te Amsterdam C. S. rzamelen allen zich buiten het Station om zich gezamenlijk te begeven naar de kerk van den H. Ignatius (de Zaaier) aan de Rozengracht, alwaar bij aan komst Plechtig Lof met Predicatie van den WelEerw. Heer Beijer, Kapelaan 's-Bosch. De chef der afdeeling bevolking verzoekt vereenigingsbesturen wijzi gingen van hun samenstelling te zijner kennis te brengen voor de samenstel- liifg van het nieuwe adresboek. Burgerlijke stand. 6 Maart. Geboren: Rensje, d. van C. W. Schoen en J. M. Plante. Jan netje, d. van J. Wallet en N. v. d. Biezen. Gerrit Hermanus, z. van H. van Berkum en C. W. de Bakker. Anton Josef Maria, z. van H. N. de Haan en A. E. Boog. Willem,- z. van A. Brandsen en J. M. v. Wageningen. 7 Maart. Geboren Elizabeth, d. van C. Middelhoven en R. Slotboom. Ge huwd J. v. Eeden en H. Spierenburg H. v. d. Kieft en A. Brons. A. L. Verstraetcn en Th. Röhrl. 8 Maart. GeborenJan, z. van Scholtus en H. C. v. Doesburg. Catharina Aurelia Lucia, d. Jonkheer A. Calkoen en Jonkvr. C. T. - Sminia. Wilhelmina Johanna, •an W. Epskamp en J. Evers. Ondertrouwd: R. W. v. d. Veen en A. v. d. Peppel. C. O. Tromp en H. de Winter. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Linschoten, Soesterweg 329, Telefoon 112. Dr. Nicolai, Lange Bergstraat 41, Telefoon 633. Dr. Kamerling, Utrechtscheweg 35, Telefoon 142. Apotheek: Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt 19a, Telefoon 160. de nieuwe kwaliteits Sigaar 3—5—6—8—10 cent Voor het Soesterkwartier alleenverkoop O Soes erweg 27 - Telef. 1«55 G.J./VVeweij Uit den Omtrek Achteveld Onder leiding van den heer W. van den Hengel vergaderde de Katb. Boe renbond. Na het welkomstwoord van den voorzitter sprak de heer Boshouwers over crisiswetten. Spreker memoreerde de crisis van 1880 vergeleken met de crisis van thans. De vorige crisis de landbouwers de landbouw in weiland en veeleelt, om hun bedrijf productief te maken. Thans moet het andersom, nu weiland scheu ren om eigen graan te verbouwen, daar de uitvoer van zuivelproducten meer rendabel is. Inkrimping van var kens, en rundvee is mistroostig voor de boer, maar toch moet het er van komen. De heer Boshouwers beantwoordde de vragen, welke gesteld werden dui delijk. Jaarvergadering van de Onderlinge Veeverzekering wordt gehouden op Dinsdag 20 Maart 's avonds half 7 bij H. Zandbrink. De agenda vermeldt onder meer: Rekening en verantwoor ding, Jaarverslag secretaris, Verslag Commissie van controle, Verkiezing twee bestuursleden aftredend T. Ver beek en R. v. d. Bunt beide herkies- Benoeming Commissie 1934. opkomst verzoekt het Bestuur. Baarn Bij den inspecteur der directe be lastingen le Baarn is tot I Maart j.l een bedrag van anderhalf millioen gulden aangegeven, waarover te weinig belasting naar het vermogen en het inkomen is betaald. - Naar wij vernemen, zal de houten brug in den Rijksstraatweg aan het spoorravijn alhier, door een betonnen brug worden vervangen. Met de werkzaamheden zal in Juni a s. een aanvang worden gemaakt. Na tuurlijk zal de nieuwe brug gelegd worden in de as van den weg. Bij deze brug zijn in den loop der jaren verschillende ongelukken gebeurd Her haaldelijk is op verbetering aange drongen, steeds echter zonder succes. HANDELS INSTITUUT „AMERSFOORT" BLANKENH.STR.6 TEL. 1145 ENOELSCHE- FRANSCHE- DUITSCHE- CORRESPONDENT1E CONVERSATIE BOEKHOUDEN STENOORAFIE MACH1NESCHRIJVEN Uilsluitend gedlplom. Leerkrachten Tarieven voor elke beurs Vraagt prospectus groote belangstelling heeft men het instrument weer op het droge gebracht. Het had zóó weinig geleden, dat het zijn muzikalen tocht kon voortzetten Barneveld Burgerlijke stand. OeborenGijsbertus, z. v. B. van Ingen en E. Vaarkamp. Aleida, d. van H. v. Diermen en H. v. Meerveld. Roelof, z. van W. Blofenburg en O. H. v. Middendorp. Hendrika, d. van M. Groeneveld en M. v. d. Dik- kenberg. Teuntje Judith, d. van J. J. Konstapel en H. v. d. Berg. Thiemen Aalt, z. van H. Doppenberg en A. Vermeulen. Ondertrouwd H. Doornekamp en A. Bakker. Gehuwd P. v. Norden en H. J. v. d. Broek.— J. Bos en N. Buitenhuis. J. H. Bor- ren en M. Top. E. v. Maanen en H. Verbeek. OverledenLambertus Lagerweij, 2 jr. H. Bettink, 4 mnd. Hooglanderveen De R. K. Kiesvereenlglng hield een algemeene vergadering. De opkomst der leden was niet bijster groot. Nadat enkele woorden door den voorzitter waren gesproken, werden de notulen in orde bevonden. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren D. Brou wer, H. v. d. Heuvel en M. Verheul. Leusden Zaterdag 10 Maart a.s. des voor middags elf uur zal gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe aan de school te Leusbroek en te Hamersveld aanmelden. Burgerlijke stand. GeborenAnna Lambertha, d. van A. A. v. Daatselaar en C. W. Hofslot. NIJkerk Burgerlijke stand. Geboren Klaasje, d. van H. Schip per en C. Vedder. Elbertje, d. van E. v. d. Pol en B. Hogeveen. Hen drika, d. van A. Ruitenbeek en A. Rozendaal. Klaasje, d. van T. v. d. Biezen en G. Vaneveld. Trijntje, d. van A. v. d. Broek en O. v. Bokhorst. Gerritje, d. van L. v. d. Hoo«n en H. v. d. Veen. Hoogland Pastoor de Wit f Woensdagmorgen wordt in onze St. Martinusparochiekerk om 8 uur een plechtige gezongen Requiem-mis op gedragen voor de zielerust van wijlen Pastoor Leonardus de Wit te Hilver sum overleden, oud-kapelaan onzer: parochie. In de gedachtenis-rede bij zijn uit vaart te Hilversum gehouden, zeide de Eerw. Spreker o.m. Niet op de eerste plaats door uiter lijke talenten schitterde pastoor de Wit, doch God liet zijn rijke innerlijke, de werkelijke waarde van den mensch, on weerstaanbaar geldenzijn kinderlijke eenvond, zijn gevoelige hartelijkheid, zijn innig medelijden met armen en zieken, zijn onverstoorbare blijmoedig heid, zijn oprechte vriendschap, in één woord pastoor de Wit was de goede mensch, in wien iets tastbaars leefde van de goedheid des Zaligmakers, welke ons in het evangelie zoo weldadig te- genstraalt en ook het kenmerk van den Heiland was. Hij was toch de goede Herder bij uitstek. Meer dan door zijn wonderen trok Jezus de menschen en niet op de laatste plaats de zondaars tot zich door Zijn goedheid, want Hij sprak als geen ander, als een die macht had. Ook pastoor de Wit sprak minder door zijn woord, dan wel door de daad van zijn leven. Hij was de goede mensch en daarom ook de goede priester, om dat de genade de natuur onderstelt. Want wat was deze stralende goed heid van pastoor de Wit. Dat was naastenliefde en naastenliefde is de Godsliefde, is de vervulling van de wet. Wat was deze goedheid nog Dat was zielenijver, dat hem het pastoraatswerk deed aanvaarden, dat was blijdschap der kinderen Gods, de gave van den H. Geest, dat was op offering, niet enkel betalen met zijr persoon, maar ook niet minder met de gaven van zijn stoffelijk bezit. Dat was liefde voor de schoonheid van Gods huis, waarom hij reeds als kapelaan aan de St. Vitus in heel het Gooi, ka tholieken en n iet-katholieken trok de hongtijfeesten van Gods kerk. Zijn parochiekerkje, hoezeer 'I ook gelijkt op de grot van Bethlehem, bezit toch nog zooveel aantrekkelijkheid door de glans en de schoonheid, waarmee pas toor de Wit z.g. zijn kerkelijke dien sten luister wist bij te zetten. Dat wa< die weldadige rust, waarin de moei lijkheden en de tegenwerking, welke hem schijnbaar tenminste niet raakten, zoo geduldig werden gedragen. Dat was de ijver om zijn menschen de schoonheid der kerkelijke plechtigheden vooral de H. Mis le leeren begrijpen. Hij was de goede mensch, de goede priester, een waardige afstraling van den goddelijken goeden Herder, want ook pastoor de Wit trachtte gelijk zijn goede Meester dat was, alles voor allen te zijn. Trekhondenkeuring. De algemeene keuring van de trek honden en hondenkarren in deze ge meente zal plaals hebben op Maandag 19 Maart a.s. des voormiddags 9 uur op het terrein gelegen tegenover het gemeentehuis, le omstreeks 9uur op den hoek van den Calveenschen weg bij „Het Haaitje" en te ongeveer half 11 te Hooglanderveen, nabij het koffiehuis „Het Houteveen". De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de honden karren volledig uitgerust moeten wor den voorgeleid en dat bij niet-ver- schijning ter keuring doorhaling van de inschrijving zal volgen. Hamersveld Het draaiorgel, dal geregeld ons dorp bezoekt, is te water geraakt. Onder Stoutenburg B. en W. van Stoulenburg maken bekend, dat op Zaterdag 10 Maart a.s. des namiddags half twee uur, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot kos telooze inenting of herinenting van hen die zich daartoe aan de school aan melden. Burgerlijke stand. GeborenMartina, d. v. W. v. d. Blankevoort en W. Brouwer. Adria- nus Jacobus, z. van J. v. Burgsteden en C. Hilhorst. OndertrouwdJ. van Putten en G. v. Reenen. Overleden Margretha Timmer, 75 jr., ongeh. Soest Burgemeester en wethouders achten het wenschelijk, dat zij te allen tijde in de gelegenheid zijn over te gaan tot verkoop van de in het complex 't Hart" gelegen gemeentegronden. Zij stellen daarom den Raad voor, te bepalen, dat hun college tot 1 Jan. 1936 gemachtigd is deze gronden onderhands te verkoopen, tegen een minimum koopprijs en voorts onder diverse bepalingen. Burgerlijke Stand. GeborenTineke Enid, d. v. G. R. P. A. v. d. Wiel en S. C. Meijer - Antonie Daniël, z. v. F. Drost en C. M. v. Kooten Hendrikus Petrus, z. v. B. J. Rademaker en J. Voskuilen Huberta Margaretha, d. v. C. E. Hil horst en G. de Ruijgt Cornelia |o- hanna, d. v. J. v. Vlierden en G. K. Scharnier Adrianus Wilhelmus, z. v. A. v. d. Deijssel en W. v. Doorn. OndertrouwdA. J. Mol en J. M. Verzaal H. H. ten Hoven en B. S. Werkhoven. GehuwdN. J. ten Bosch en A. v. d. Brul N. Strumpel en M. Oostenbrugge. Overl.Christi- anus de Ruig, 67 jaar, gehuwd metj, van Fulpen. Divan-, Tafel- en Kapstokkleeden, Schoorsteen- en Dressoirloopers ,2' in Velour, Mohair, Moquette- en Weefstoffen A. H VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 843 COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKEN8TEINSCHELAAN 10 0P6ERICHT 1800 Soest duinen Er is reeds melding gemaakt een historische vondst op de heide, gelegen ten Zuiden van het natuurbad. Men heeft een heuvel aangetroffen, waarvan men vermoedde, dat het een oude grafheuvel zou blijken te zijn, aangezien even onder de aardopper vlakte een 4-tal paadjes bemerkt waren. Baron van Heerdt uit Baarn, een kundige meende inderdaad met graf uit het steenen tijdperk te doen te hebben, waarom dan ook onmiddel lijk met het afgraven van den heuvel werd begonnen. Prof. Dr. Van Griffen uit Groningen zond iemand, die dit werk meermalen had uitgevoerd. Voor dat men met de afgraving van den heuvel begon, werd de hulp van den heer Verloop ingeroepen, die door middel van een wichelroede 3 graven kon aanwijzen en afbakenen. Met de blootlegging van het eigenlijke graf wil men wachten op de komst van Prof. van Giffen. Baron Van Heerdt deelde mede, dat het een graf is van 2500 jaar voor Christus, dus uit hel steenen tijdperk. Binnenland Raad van State. Bij Kon. besluit is aan dr. J B. L. C. baron de Wijkerslooth de Weer- desteijn, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den Raad var State, met dankbetuiging voor de ge wichtige diensten, door hem in die betrekking bewezen, en met benoeming tevens tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. 5000 Varkens. De Nederlandsche Varkenscentrale heeft besloten over te gaan tot invrie zing van een groote partij varkens. Reeds is opdracht gegeven om 5000 stuks in te vriezen. Bosch- en Heidebranden in 1933. Vorig jaar kwamen 335 bosch- en heidebranden voor, tegen 467 in 1932. Verwoest werden 210,76 H.A. bosch en 1979,94 H.A. heide, ruigte, opslag, enz. De aangebrachte schade bedroeg f 52.400. Als oorzaken van de branden werden vastgesteld: kwaadwilligheid, baldadigheid en onvoorzichtigheid van kinderen, onvoorzichtigheid met vuur (rooken, koffievuurtje en dergelijke), onvoldoende zorg bij afbranden van heide, militaire oefeningen, brand van gebouwen nabij bosschen, vonken uit locomotieven, (spoor of tram), bliksem. Van bijna de helft der branden bleef de oorzaak onbekend. Belasting. Ofschoon men tot I Mei a.s. de ge legenheid heeft „straffeloos" aangifte te doen van de verzwegen belasting, is de run naar de kantoren van de belasting-inspectie reeds van dien geweest, dat tot nu toe reeds een enorm bedrag is opgegeven aan r~ zwegen belastbare vermogens of komens. Vermoedelijk zal een aantal belasting plichtigen zijn gang naar den fiscus nog wat uitstellen, maar dit uitstel zal niet baten, want na den eersten Mei zullen de belastingambtenaren, die nog vriendelijk lachen, met de meeste gestrengheid trachten en ongetwij feld er ook in slagen om de nog verzwegen bedragen op te sporen. Tot dusverre is in Amsterdam 12 millioen gulden verzwegen aan ver mogensbelasting en in den Haag circa 18 millioen gulden. Postzegels. Naar wij vernemen, zuilen binnen kort de crisispostzegels verschijnen, waarop een toeslag wordt geheven ten bate van het Crisiscomité. crisis-postzegels van 5 cent zul len de beeltenis vertoonen van H. M. de Koningin en de zegels van 6 cent "e van li.K.H. Prinses Juliana. Dit zullen dan de eerste postzegels zijn met een afbeelding van de Prinses. Waarschuwing. De crisis-zuivel-centrale vestigt de aandacht op van belanghebbenden bij de uitvoering der consumpliemelk- regeling, dat het in haar voornemen ligt, om inzake meikleveringscontracten tusschen veehouders en den melkhan del voor het contract jaar 1934 1935 in sterke mate in samenwerking met de commissies van bijstand regelend op te treden. Hierbij zal nauwlettend worden toe gezien, dat in de eerste plaats over eenkomsten worden aangegaan met vee houders, die daarvoor op grond van de ligging van hun bedrijven (rand- boeren) of op grond van oude rechten (levering in 1932 en vroegere jaren) in aanmerking komen. Contracten, welke niet aan deze ver- eischlen voldoen, zullen door de crisis- zuivel-centrale in het algemeen niet kunnen worden gesanctionneerd. Daar om wordt partijen in haar eigen belang dringend geraden, geen bindende af spraken op dit oogenblik te maken en melkleveringsovereenkomsten eerst dan aan te gaan, nadat de vereischte nieuwe contracten doorde crisis-zuivel-centrale zullen zijn afgegeven. Teneinde zich teleurstellingen groote moeilijkheden te besparen, wordt belanghebbenden aangeraden, met hel bovenstaande ernstig rekening te wil len houden. Geen grenswijziging Utrecht. Besturen der betrokken randgemeen ten bij het annexatieplan-Utrechl heb ben van Qed. Staten een schrijven ontvangen, waarin de verschillende annexatieplannen die nog bij de Kroon aanhangig waren, werden afgewezen. De historie der Utrechtsche annexatie die reedsover verschillende jaren loopt, is begonnen met een voorontwerp van Ged. Staten, waarin advies werd ge vraagd aan de besturen der betrokken gemeenten. Dit voorontwerp was kleiner dan een reeds te voren aangevraagde grensuitbreiding van de stad Utrecht. De antwoorden op dit gevraagde ad vies waren over het algemeen eens luidend afwijzend. Alleen de gemeente Zuilen was destijds vóór deze annexatie, daar zij er alleen financieel bij winnen kon. Zelfs Utrecht stemde de voorge stelde wijziging af, daar het grooter gebied wenschte. Hierna is de gewone procedure gevolgd. De burgemeesters kregen gelegenheid in een openbare vergadering van Ged. Staten de plan nen te bespreken, hetgeen tot resultaat had, dat het plan In noordelijke rich ting werd uitgebreid over het gebied van De Bilt en Maartensdijk en hieraan wenschle het College zich te blijven houden. Het antwoord van Utrecht hierop was een nog grooter plan, dat het grondgebied der stad wilde uit breiden tot bij Den Dolder toe. Ten slotte kwam nu het beslissende schrij ven van Ged. Staten naar aanleiding van een bericht van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Naar alle rijden was men tot de slot-conclusie gekomen, dat het tijdstip voor een definitieve beslissing in deze kwestie nog niet gekomen was. De eenige oplossing voor het moment achtte de minister de handhaving van den bestaanden toestand. Daarmede is dus voorloopig het vraagstuk der Utrechtsche annexatie van de baan. De inwoners van de stad Moravska Ostrava zijn een verbruikersstaking begonnen tegen de stedelijke electrici- teitsfabriek. 'n De winkeliers zijn zeer gebaat met deze staking, daar zij niet alleen geld uitsparen aan etalage-verlichting, doch bovendien goede zaken maken door het verkoopen van olie, kaarsen, kan delaars, olielampen en andere voor werpen, die voor noodverlichting kun nen worden gebruikt. Als de prijs van den electrischen stroom binnen een week niet met een derde wordt verlaagd, za' de staking tot het geheele district worden uitge breid. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Tijdelijk ontslag werd verleend aan pastoor Elskamp van Borne wegens gezondheidsredenen. Benoemd tot pastoor te Borne, pastoor Smeets van IJselmuiden; tot pastoor te IJseimuidenKapelaan Westendorp të Dieren; tot pastoor te Utrecht: Kaptj- laan Weiman te Arnhem. Allerlei Te Berlijn waren twee werklieden in een tunnel van den ondergrondschen spoorweg bezig met de controle 'van een wissel. Zij bemerkten niets van den naderenden trein. Beiden werden ge grepen en overreden. De eene man werd onmiddellijk gedood, de andere overleed op weg naar het ziekenhuis. In een mijn bij Friedrichshütte storlte door tol nog toe onbekende oorzaak een gedeelte van een mijngang in, waardoor vier mijnwerkers werden- bedolven. Een hunner werd op slag gedood, terwijl dc drie anderen levend geborgen konden worden en naar het ziekenhuis werden overgebracht, waar zij in hopeloozen toestand werden op genomen. Minzaam. Menigeen is uiterst minzaam Voor wie, in de maatschappij, Twintig, vijfentwintig sporten Lager zijn geplaatst dan hij. Maar wie twee, drie sporten lager Dan hij, op dc ladder staan, Ziet dezelfde man veracht'lijk Of met kouden hoogmoed aan. Want die eersten, .noct gij denken, Blijven in hun lage sfeer; (ff Maar die and'ren konden licht'lijk Dingen naar zijn stand en eer. Slechte dienstboden. „Veel heeren en vrouwen zijn Itnauc |aan 't vitten Op knechten en meiden," heeft iemand gezegd „Maar waren vast zelve voor dienst- [boó heel slecht, Doordien zij de helft niet der deugden (bezitten, Die ze altijd verlangen in meid en in (knecht." gewoonten vormen den grondslag voor een pret tig, regelmatig leven. Voor alle menschen 5ljn deze niet gelijk. Voor iedereen echter vormt net geregeld gebruik van King Pepermunt een zeer goede gewoonte. Want zou niet iedereen willen genieten ven den fijnen smaak en zou niet iedereen de heilzame werking ervan willen /•"•ft Vondervinden? Niet zoo ""^^7 nu en <'an'maar geregeld Ï\PEPERMUNT

De Eembode | 1934 | | pagina 2