NIEUW PARIJS van Doom's Schoenen Allerlei GESCHENKEN H. COMMUNIE On-c schoenen behouden hun PASVORM tot het laatste oogenblik Zij zijn vervaardigd van de allerbeste MATERIALEN Enkele redenen waarom zoovelen de voorkeur geven aan Zij schenken volle tevr:den- heid en zijn toch ZEER LAAG in prijs C. H. VAN DOORN Zn. TEL. 219 - UTRECHTSCHESTR. 9 Gevestigd 1856 Wij brengen vele APARTE MODELLEN die U nergens elders aantreft Alhier is op 47-jarigen leeftijd on verwacht overleden de gepensionneerd Luitenant-Kolonel der Genie van het Indisch leger Egbert Hogewind. Hij was verbonden aan den Provincia.en Water staat in Utrecht en bevorderde de ver bouwing van Amicitia volgens zijn plan. Zaterdagmiddag om half 3 uur ter aarde bestelling op Rusthof. Ten overstaan van notaris Schroder werd geveild de helft eener dubbele villa aan de Huyeenslaan no. 16. Het perceel werd toegewezen aan R. de Groot voor 17600. Op de groentenveiling werden de eerste worteltjes aangevoerd door den heer H. Koster. De eerste aardbeien werden aange voerd door den heer Th. A. M. Brandsen. In „'t Boomje" werd door Notaris Knoppers geveild: Perc. 1. Woonhuis Schimtnelp.str. 51. Perc. 2. Timmermanswerkplaats aan de Schimmelpenninckstr. 49. Perc. 3. Opslagplaats met houtloods achter perc. 1 met uitweg naast perc no, 30. Perc. 1. 2 en 3 aan Brandsen en Ouwerkerk voor f8100 Perc. 4. Woonhuis v. Woustr. no. 4. M L. van Kolfschoten f3650. Perc. 5. Woonhuis Nieuwstr. no. 15. opgehouden f2800. Perc. 6. Woonhuis Leusderweg 169. opgehouden f4900. Perc. 7. Woonhuis Barchm.Wuytiers- laan 15. opgehouden fb200. Perc. 8 en 9. Twee groote heeren huizen aan de P. Bothlaan nos. 27 en 29 opgehouden 17500 en f 7800, Petc. 10. Woonhuis Berg en Dal straat no. 1. W. van Haselen f800. Boottochten. In het komend seizoen zullen weder om boottochten naar Marken en Vclen- dam e. a. plaats vinden. De Plezier- vaart-Onderneming .Het Groot Ncderl. Meer" zal ook dit jaar deze tochten verzorgen. Men schrijft ons Om éénrichtingsverkeer te ontkomen in onze hoofdstraat .de Langestraat" verzocht het bestuur van de Federatie van Amersf.Middenstandsvereenigingen een proef te mogen nemen net het parkeeren aan een r'jde van de straat. De zakenmenschen aan de Lange straat hebben gewerkt en gezwoegd, gepost en uitgekeken, gewaarschuwd, met als resultaat dat het zelden meer voorkomt dat men aan weerszijden van de Langestraat auto's of andere voer- Paardcnmarkt. Aanvoer 5 April. 35 werkpaarden f 150—f200; 45 hitten f 125f 17510 2-jarige paar den f 150—f 175. De Bijenmarkt. De 4e Amersfoortsche Bijenmarkt, Vrijdag gehouden in den tuin van het Volksgebouw, gaf een veel grooter aan voer dan vorig jaar n.l. 160 volken (1933 pl.m. 70 volden). De handel was echter niet zoo vlot als in 1933. De attrac..e van de gehouden markt vi de de Krainer Alpen Bijen, waarvan 22 volken waren aangevoerd. Deze gingen vlot van de hand. - Op den Ontspanningsavond voor erkloozen, verzorgd door de R. K. Werkliedenvereeniging .St. Jozef", op Maandag 9 April a.s., wordt opgevoerd het tooneelstuk.Gij zult niet dooden", door de R. K. Tooneelver. Euripides. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht'weekdienst Apotheker. Dr. Kamerling, Utrechtscheweg 35. Telef. 142. Dr. Plomp, Regentessel. 15, Tel. 1359. Dr. Linschoten. Soesterweg 329, Telef. 112. ApotheekJos. Haan, lulianaplein 3, Telef. 1150 Inbraak. Gisteravond is ingebroken in een perceel aan de van Marnixlaan, tijdens een korte afwezigheid van de bewoners. De buit bedroeg ongeveer f 100 en eenige sieraden. Uit den Omtrek Hoogland Een zoontje van den heer Botter- blom werd op de Bunschoterstraat door een auto aangereden. Het knaapje werd met een gekneusd been naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis te Amersfoort ervoerd. In Maart nam de bevolking met 7 personen toe. Ds. C. J. Warners. Ned. Herv. pre dikant alhier, die. zooals wij reeds meldden, tegen 1 Mei emeritaat heeft aangevraagd aanvaardde in 1897 te Leersum het predikambt. Vandaar ver trok hij in 1901 naar Nieuw-Vennep. In 1910 werkte hij voor de Nat. Chr. Officiers-vereen, als vlootpredikant te Den Helder tot 1916, in welk jaar hij beroepen werd als predikant te Den Helder. In 1921 heeft hij eervol emeri taat gekregen wegens zijn benoeming tot vlootpredikant van regeeringswege, S.™ ors ».£-1930h« werking van de politie was in orde|- en we kunnen wel zegeen dat de proef Leusden ais geslaagd beschouwd kan worden. Ut dagelljksche opstoppingen Langestraat behooren tot liet verleden en we meenen dan ook dat het werken van de Middenstanders zeiven in samen werking met de politie tot resultaat zal hebocn, het nict-doorvoeren van het één-richtingsverkeer. Zilveren Jubileum, Op Vrijdag 20 April zal de Amers foortsche Christelijke Bestuurdersbond haar 25-jarig bestaan herdenken. Iri .Amicitiazal van 3—5 uur dien dag een receptie plaats vinden en 's avonds een feestelijke bijeenkomst. Mcj Van Hamersveld, benoemd lot lid van den Gemeenteraad in de vaca ture S. Kraan, heelt naar wij vernemer voor die benoeming bedankt. De heer H. A. Nlcuwendijk is nu opvolger. Mocht ook hij bedanken, dan volgt op de heer Van der Linden, voorz. van Wilskracht. Een jongetje geraakte te water de beek aan de Schimmelpenninckkade Een voorbijganger sprong gekleed te water en slaagde erin de jongen be houden aan wal te brengen. De eerste Amersfoortsche Slagers- vaktentoonstellmg wordt gehoudei Din-dag 10 April in de Sociëteit „D, Valk" des nam. 3 uur. De officieels opening zal geschieden door Dr. M. Kamtrl ng als voorzitter der verteniging voor uitzending van zwakke kinderen. Het batig saldo wordt algeslaan aan I ten Noorden van „De Stomperd". bovengenoemde vcreeniging I Enorme rookkolommen stegen op Burgerlijke stand. Geboren Arnoldus Gerardus, z. van A. A, Schimmel en M. H. v. Westerlaak. I Gehuwd G. de Kruijff en W. Duins- bergen. S> ..utenburg Burgerlijke stand. OndcitrouwdJ. Veldhuizen en F. v. Veldhuizen. Soest Maandag heeft men in het St. Joseph- gebouw officieel afscheid genomen van den heer Horvers, die meer dan 35 jaar als onderwijzer verbonden is ge-' weest aan de R. K. Jongensschool alhier. Er was veel belangstelling. Het St. Josephgebouw was met palmen versierd. Het sinds eenige jaren zoo goed als officieele Paischvuur werd dit jaar in het weiland van den heer Kok ont stoken. Om het publiek Ie waarschu wen werd de ontsteking door de brand- sirene aangekondigd. Als steeds mocht het Paaschvuur zich in 'n groote be langstelling verheugen. snel vrat het vuur zich een weg Zuid waarts, naar de spoorlijn Utrecht— Amersfoort. De sterke wind bevorderde een hopeloos-snelle uitbreiding. De brandweren van Soest en Soes- terberg hebben onmiddellijk het blus- schingswerk ter hand genomen en kregen even snel hulp van de mili tairen van het vliegkamp. Met water viel legen de enorme zee van vuur niet veel uit te richten; toch heeft men nog ongeveer 2000 meter slang uitgelegd, waardoor de motor- spuit van Soest water gaf. Tenslotte is men er, na hard en moeilijk werk ingeslaagd, met takken het vuur te dooven. Toch had het toen nog vier uur fel gebrand en lag er tachtig H.A. heidegrond zwart geblakerd. Een sigaret, achteloos weggeworpen of een onverantwoordelijk restant van een picnic, zijn wel weer de oorzaak geweest van deze vernieling. De brand is uitgebroken op een punt, waar geen andere oorzaak voor brand aanwezig kon zijn. Soesterberg Op den straatweg kwam uit de richting Amersfoort kwam een auto welke bestuurd werd door G. S. uit Rotterdam. Doordat hij plotseling stil stond en geen richting had aangegeven kon een hem achterop rijdende auto uit Utrecht niet meer passeeren, met het gevolg dat deze tegen de stilstaande auto reed waardoor deze omsloeg. De carburateur van den motor sloeg in brand. De tweede inzittende, wist door de voorruit stuk te slaan uit den wagen te komen en kon daarop nog den be stuurder uit zijn benarde positie be vrijden. Beide inzittenden van den wagen hadden slechts lichte verv dingen opgeloopen. De auto brandde totaal uit. Nljkerk Op de markt 280.000 eieren f 2-f 2.65 eenden eieren f 2—f 2.15 40 biggen f 10—f 12 1 varken 135—f40; 2u0 runderen kalfkoeien f165—f235; kalfvaarzen f65—f 160; vet vee le kw. 10.19 f 0 25 2e kw. f 0.14—f 0.19; veile koeien f 140 -f 180; 70 nuchtere kal veren; mestkalveren f 8f 14slacht- kalveren f2—f4. Burgerlijke stand. Geboren Niekus, z. van N. v. d. Bunl en J. M. v. Laar. Evertje, d. van W. Snapper en E. v. Meerveld. Johannes, z. van J. Vastenburg en W. Timmer. Dirk. z. van D. v. d. Kamp en J. v. Renselaar. OndertrouwdA. v d. Klok en G. ten Hoven. - W. v. d. Kemp en M. v. Bokhorst. H, Kamphorst en M. Blokhuis. R. v. d. Veen en H. v, Dijkhuizen, j Gehuwd W. v. Someren en B. N'ijhof. Over leden Rijk v. d. Pol. 77 jr., wedn. van E. v. Essen. Janna Dijkhuizen. 25 jr., echtgen. van J. Mulder. Binnenland Onderwijs. Tot 1 Januari 1933 werd op 21 scholen voor gewoon L.O. de metho diek van Dr. Montessori geheel ge volgd en op 4 scholen slechts gedeel telijk. Op 47 scholen was het Dalton stelsel ingevoerdhieronder zijn maar 8 gevallen, waaronder 2 ulo-scholen, waarin het stelsel in de geheele school werd toegepast. bewerking. Op hel voetstuk kom! het opschrift Mgr. Dr. Alphons Ariëns, oorman en sluwer der R. K. Arbei dersbeweging en der R, K. Drankbe strijding in Nederland. 1860-1928. Bevolkingscijfers. Wij laten hier een overzicht volgen van het aantal levend geborenen 1933 per 1000 inwoners te Eindhoven 29.0, Bergen op Zoom 20.1, Breda 23.1, Den Bosch 23.8, Tilburg 24.2, Arnhem 17.1, Nijmegen 20.0, Den Haag 16.0, Leiden 17.4, Rotterdam 16.8, Amsterdam 15.4, Haar lem 17.1, Hilversum 18.7, Amersfoort 19.6. Utrecht 17.7, Enschede 15.8, Heerlen 23.6, Venlo 21.9. Het gemiddelde voor hel geheele land bedroeg 20.8. Kerk en Staat In Duitschland. Een strijd lusschen Kerk en Staat zou voor Duitschland catastrofale ge volgen hebben. Grooter mannen dan Hitler, Baldur von Schirach en Rosen berg hebben in dien kamp de meest hopelooze nederlaag geleden; beter getundeerde bewegingen en systemen dan het nationaal-socialisme zijn er aan ten gronde gegaan. In het verleden Nestorianisme, hervorming heelt het meermalen geschenen, of de Katholieke Kerk dan toch eindelijk bezwijken En enkele decennia of eeuwen was de dwaalleer nauwelijks anders meer dan als een historische herinne ring bekend, maar de Kerk stond groot- scher en heerlijker dan ooit te voren. Tegen de rots van Petrus hebben alle bestrijders van de Kerk zich den kop te pletter geloopen. Daarom zoekt Hitier persoonlijk den slrijd ook niet, gelijk ook de Kerk, ir het belang van de Duitsche Katholie ken en van Duitschland zelf, bereid is tot de uiterste grenzen te gaan heigeen zij kan toestaan; tot daar, waar haar onvervreemdbare rechten, welke tegelijkertijd een onverbiddelijke plicht zijn, beginnen. Op die grens aangekomen kan de Kerk niet transigent zijn, moet zij intolerant den. wijl daar geen inenschelijke wen- schclijkheden meer bestaan, maar God delijke rechten, welke zij niet kan prijs geven, zonder haar zending, van Chris tus ontvangen, te verloochenen. Wanneer het oogenblik gekomen is, dat de grens der concessies is bereikt, Kan alleen de H. Vader uitmaken. Ingezonden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Tc kort. Het aantal kinderen, waarover dit jaar door de artsen hier ter stede plaats wordt gevraagd in onze kolonie huizen. is grooter dan ooit. De gelden in onze kas minder. Dankbaar ^.;n we de tooneelgroep „de Keitjes", die ons en daarmee „liet Amersfoortsche Kind" willen helpen. Zaterdag, 7 April, zullen ze opvoe ren „Dicky", het bekende amusante detecti.e-tooneelspel, dat lal van malen in Amsterdam is opgevoerd. De regie van den heer Schwerzel waarborgt U een goede tooneelavond. Muziek en verrassingen vullen de pauzen, terwijl na afloop gelegenheid is tot nadansen. De prijs is laag (f 1.25 alles inbe grepen). Dames en heeren, laat Amicitia te klein zijn. De spelers verdienen hetze willen iets doen voor het zwakke kind. Er is zooveel noodig Kaarten zijn nog verkrijgbaar het Bij-postkantoor, Julianalaan; bij de boekhandel Itimann en misschien nog aan de zaal. Dertien kinderen zijn thans vo dagen in Bergen aan Zee, uitsluitend op medisch advies. Helpt de tientallen, die wachten I A. B. VAN DER KLEIN, Secr.-penn. Kinder Vac. Kol. SoCHtdulnen Een felle heidebrand heeft weer prachtig stuk natuur vernield. En is pijnlijk, te moeten conslaleeren, het weer menschen-onvoorzichligheid zal zijn geweest, die de oorzaak hier in werd. Brand is ontstaan in de heide, even Dr. Ariëns. De onthulling van het standbeeld van Mgr. Dr. Alphons Ariëns dat te Enschede zal worden opgericht is be paald op Zaterdag 16 Juni. De Aarts bisschop van Utrecht heelt toegezegd de onthulling te verrichten. Na de plechtigheid volgt een défilé van ver schillende organisaties. In Enschede vormt zich een comité, welke de plaatselijke voorbereiding zal verzorgen en welks voornemen hel is na het défilé ecu korte vergadering fe beleggen, waarop Mgr. Dr. Alph. Ariëns zal worden herdacht. Het standbeeld, dat naar een ont- werp van den beeldhouwer Aug. Falise wordt vervaa.digd, is ter gieterij in Toen le Didam kinderen een Paasth- vuur stookten, kwam het vijfjarig doch tertje van G. W. Lucassen aldaar le dicht bij de vlammen, zoodat de kleer tjes in brand geraakten. Het kind is aan de gevolgen overleden. Vermoedelijk door onvoorzichtigheid van wandelaars is brand ontstaan in de bosschen achter het rijkskrankzin nigengesticht le Eindhoven. Een opper vlakte van ongeveer 5 H.A. kreupelhout en heide is in vlammen opgegaan. Een groote strook bosch langs den Dommel, is door vuurtje stoken van de jeugd afgebrand. i dorp nabij de slad Miscolcz probeerden kinderen in een slal le roo- ken. De stal raakte door een in liet stroo weggeworpen lucifer in brand en tengevolge van den krachtigcn wind breidde het vuur zich snel uit. Er ont stond een reusachtige vlammenzee, waardoor in totaal 28 boerenhofsteden werden vernield. VOOR DE EERSTE EN PLECHTIGE Kerkboeken - Rozenkransen Beelden - Schilderijen - Plaquettes Langestraat 35 - Tel. 308 De nieuwste dessins in Ma'quisettes, Voiles en Allovernets, - Hand- weefstoffen per Meter. Pracht collectie afgepaste moderne Gordijnen. Bezichtigt onze 5 étalages I A. H VAN NIEUWKERK N V. - TEL 543 B COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 - OPGERICHT 1909 Tot nu toe zijn 1911 slachtoffers j ecn herstel wilden van geborgen van de catcstrofe te Hakodate gezondheid, zooals Mg (Japan) Men vreest dat in het geheeli vertelde. 2000 menschenlevens te betreuren zul-1 Weg van de mi len zijn. De politie heeft 66 personenleeraarsleven. gearresteerd, die zich wilden schuldig \\'fg van het runi-u maken aan plundering. beschaving. Op hef slation fe Glasgow reed een Weg van liet va, binnen komende trein op een stilstaan- Christus, on/e liefde. den frein. Er werden 21 personen ge- II. Sacrament liet w wond. Na een zeer success De „Times" meldt ''"de firma Krupp welke mij meer lotte te Essen 24.000.0uo Mark heeft uitge- «lan Afrika t-t nu toe. trokken voor de uitbreiding en verbe-1'P Wl ,g "aar hur K' tering van haar installaties. Ili-rd r prettige ctu.e-p zullen 7000 nienschcn een jaar werk bijna m.Jder -!.t de krijgen. aanving. Hei aantal werkloozen in Groet- 1K' ll'ippe, Briltanniëbedroegop 19Maart2.20t.577 'i' or' 'jHl w of 116.332 minder dan op 19 Februari I J'ooreers d""r een /w. en 574.607 minder dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Uit Bowman in den staat Manitoba (Amerika) wordt gemeld, dat tengcvolgi van een olie-ontpioifmg een braiul ont stond in een woonhuis, waar een vrouw Mrs. Gillespie, met haar vijl kinderen te bed lag. Zij werden door hel vuur ingesloten en kwamen jammerlijk om het leven. i .-k was Te Doncaster zijn in der mist twee Ln z„n v, sneltreinen op elkaar Inge. eden, waar- Lu.| door vier rijtuigen derailleerden. Dat de honderden passagiers, die zich beide treinen bevonden, niemand werd gewond, is te danken aan het feil, dat de stalen wagens den hevigen schok opvingen. :n villa aan de kust van den Stillen Oceaan te Bremerion heeft de politie een heele reeks moorden ont dekt. De eigenaar van de villa, million- 'r Lieder, zijn vrouw, twee bedienden het dienstmeisje, zijn gedood met een schot in den nek, na ernstig te- zijn mishandeld. Bij eenigen hunner waren de handen op den rug gebonden, de keuken was al het vaatwerk en klein geslagen, muren en vloer n met bloedspattcn bedekt. De politie vond bij een huiszoeking te Singapore een reusachtige hoeveel heid dynamiet. Behalve duizend dyna- -lietpatronen, die voldoende zouden jn om een groot gedeelte van Singa pore in de lucht te laten springen, werden nog honderd dynamictkapsules gevonden. Vermoedelijk door kortsluiting brand ontslaan in een weverij in slad Leers bij Roubaix Door gebrek water was de blussching uiterst ilijk, zoodat de geheele fabriek een prooi der vlammen werd. De materiecle scliade bedraagt 4-5 millioen franc. i-rkle medereiziger, ni natuurlijk de beïnvloede. Dan die met ons wo Afrika zouden s Dan de moeiu plaalsen halfslaap kwamen we nut vroeg in Parijs aan. hekend vanwege i natuurlijk niet nauw. onze hongerige Ikh... eerst tamelijk laat de Mislezen ons ui lus!., de energieke troep u: oude Father van tiran ook een Lissenaar. en i! naar de Notre Dam tui: Heerlijk hel donk n deze magnifieke katlml: Missen vonden we hei Ie gaan eten. want »m naar Marseille al. waren reeds open (tijd e builen de Kathedraal proefje gegeven van een Brieven van Eerw. Father Fr. Bervoets uit Baarn. Vertrokken 8 October 1933 naar Kisumu Kenya Colony. Vandaag 24 Februari 1934 bedoel ik mijn verslag te beginnen van de gebeurtenissen sinds ik mijn dierbaar Hoorn verliet. Het intieme leven sinds lijn priesterwijding, zon heerlijk en al van de mooiste herinneringen, zal u God het wil vervangen worden >or liet vermoeiende Missieleven, waartoe ik meen dal Hij mij steeds geroepen heelt. Steeds heb ik gevoeld, dal slechts enkele jaren mij in Nederland gegeven waren, alhoewel ik niet w st dal mijn Overslen het mij toewezen omdat zijl Bovendien, di rende storm, magen gaven druk, vooral i Hollandschc z, bij ons vertre Hj'f schuilei n heb. gie- lege om. een zeer knide in- 1,1 die ongekend heerlijke mier. wcikr daags tevoren ndigd. best cd a koo- laatsien liet pen van kaai den we hel klaar i: taxie le komen, e tooncel op de Pl.Jce nil u7e;,l7'"li/c""r ''"""'"Sle tame lijk bekend was Iherlijk, die heele in groote hoeveelheden, brood i koffie, mei idci gespeeld. DR voleindigd" regen, om ons lijd 'e stappen, en mij Hollandsen geld te i'én gouden licniii hoogste lijd om „aar Uct station '■em.iml was „p dt. ||„ng|e, ■'"es daar moest gebeuren. Wordt vervolgd. werd upte de even in al mijn behalve gaan, u

De Eembode | 1934 | | pagina 2