Offïcieele Kerkelijke Mededeelingen voor de R. K. Parochiën van Amersfoort en Omstreken ZATERDAG 14 APRIL 1934 autclirsftch! van don inhoud dt/ct Offi;leele Kcrki-lijkc Mvdtdefllngcn word! verte- ;l ovcrcenkonn-tii ;ii Auteurswet P'I2. Ilcl Hernemen van .lilt ondti»ia.\ndc 1 'Ihcictlt kclljke Mcdtdciliiii'iu in andere ("lader, wordt uitdrukkvliik verboden krachtens Ieerste lid van de Auteurswet. I'll hetrcll Ook hel overnemen mei bronvermelding Epistel en Evungelie. 2de Zondof; no l'aschen. Les uit den eersten brie) van den li. apostel Petrus; II, LM 25. Zeer geliefdenChristus heeft voor ons geleden, u een voorbeeld nalatend, opdat Hij Zijne voetslappen zoudt vol gen. Hij die gcenc zonden gedaan heelt en in Wiens mond geen bedrog gevon den werd; die. toen Hij gescholden werd, niet wedersehold, toen Hij leed. niet dreigde maar Zich overgaf aan die Hein onrechtvaardig oordeelde; die zelf onze zonden in zijn lichaam ge dragen heelt op het hout. opdat wil der zonden afgestorven, der gerechtig heid zouden leven; door Wiens strie men gij genezen zijl. Want gij waan als dwalende schapendoch nu zijt gij bekeerd tot den Herder en Op ziener uwer zielen. EVANGELIE volgens den II. Joannes; X, 11 11>. In dien tijd sprak Jezus lot de Pha- rizeën; Ik ben de goede Herder. De goede herder geelt zijn leven voor zijne schapen. De huurling echter en die geen herder is, wiens eigene schapen het niet zijn, ziet den wolf komen en verlaat de schapen en neemt de vlucht en de wolf rooit en verstrooit de scha pen. De huurling nu lucht, omdat hij een huurling is, en de schapen hem niet ter harte gaan. Ik ben de goede Herder; en Ik ken de mijnen, en de mijnen kennen Mij. gelijk de Vader Mij kent. en Ik den Vader ken; en Ik geef mijn leven voor mijne schapen. Nog andere schapen heb Ik, die niet van dezen schaapstal zijn; ook die moet Ik toevoeren; en zij zullen mijne stem hooren, en het zal worden icne kudde en één herder. tevens voorbeeld van 'n ware herder, stelde Jezus zichzelf v»> <r „Ik hen de goedc Herder, de goede herder geelt z'n leven voor zijn schapen". 't Kentccken van 'n goede herder is. dat hij z'n leven geelt ".r z'n scha pen. Hoe heerlijk en volledig heelt Jezus dat gedaan I We deuken hier aan Zijn allergruw- zaamst lijden en smartvolle dood, waarlijk, grooter liefde heelt niemand dan hij. die z'n leven geelt voor /n vrienden. En Jezus stierf o ,k voor Zijne vijanden. Wat had de Zaligmaker nog neer kunnen doen voor Werkelijk niets meer, Zoo gr. g was de helde van Jezus, de G >ede Herder, voor ons, Tijdens 't laatste Avondmaal sprak Jezus tot Zijne leerlingen, „'u Voorbeeld heb Ik u gegeven, omdat, zooals Ik gedaan heb, ook gij doen moogt". Hoewel deze wo irdcn slaan op Jezus' nederigheid bij de voetwasschtng. toch kunnen we ze ook toepassen op Jezus heele leven en r,p Zijn verheven her- der-zijn. Zoo hebben "t ook In de loop der tijden ontelbare geestelijke herders op gevat, vanaf de eerste Christentijden tot nu toe. 't Zou ons te ver voeren al die voorbeelden hier op te sommen. We bepalen ons daarom tot de aller laatste tijden. Tijdens de groote wereldoorlog was de lersche pater William Doyle, aal moezenier aan 't Iront. De zorg voor die arme. steeds in levensgevaar ver- keerende mannen, lag hem na aan 't hart. Waar zijn jongens waren was hij ook. Tot in de voorste vuurlinie ver scheen hij om z'n stervende schapen bij te staan. Deze verheven herder stierl, als vele zijner jongens, midden op 't slagveld, getroffen door 'n granaat. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O, L, VR. HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L A. F.X.Fock. Langegracht nn. 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollccte voor het II. Land. II Missen m 7 uur cn hall Hall II Hoogmis. Na de hoogmis de lofzang Tc Deum lot sluiting \.in den Paaschtijd. •i uur Vespers. 6 uur Lol met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de II. Familie der mannen. DONDERDAG Van half 5 tot hall 8 aanbidding voor de leden van de Altaarwacht. 7 uur Lof, 8 uur Lol met predicatie tot opening van liet Trlduum der R. K. Werklie denvereniging Sl. Jozel. VRIJDAG 8 uur Lof met predicatie. ZATERDAG 7 uur Lol met predicatie. 4—9 uur Blechthooren. Dagelijks de II. Missen om 7, 8 en 9 uur. Evangelie verklaring. 2de Zondag no l'asclien. „Ik ben de Goede Herder", zcide Jezus legen de Pharizeün.' Ze moeten dit wel gevoeld hebben, en toen Jezus sprak van de huurling begrepen ze goed. dat dat op ben sloeg. Had de Meesier niet eens gezegd: „Wee u, Pliarizeën, die landen en zeeën doorkruist, om één enkele be keerling Ie maken, en die gij. als Itij bekeerd is, tot 'n belialskind maakt, tienmaal erger dan gij zeil zijt. Voorzeker de Pliarizeën waren huur lingen en geen herders, ze hadden slechts hun eigenbelang op 'I oog en storlten hun schapen in 'I verderf. Als tegenstelling van 'n huurling cn Liturgische Kalender. Weck van 15-21 April. Zondag 15. 2e Zondag na Paschen. Tijdeigen, Mis Misericordia, 2e gcb. Concede, 3e geb. voor Kerk ol Paus, Prefatie van Paschen. Maandag 16. Alles als gisteren. Dinsdag 17. II. Anicctus, 2c en 3c geb. en Prefatie als Zondag. Woensdag 18. Plechtigheid v. d. II. Jozef. Credo. Prefatie II. Jozel. Donderdag 19. Mis als Woensdag, 2c en 3c geb. als Zondag. Credo, Prol. H. Jozef. Vrijdag 20. Alles als gisteren. Zaterdag 21. H. Anselmus, 2e geb. Oct. II, Jozef, Credo, Pref. H, Jozef. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. •t Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lol. ZATERDAG 7 uur Lof, Van half 4 lot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de ll.il. Missen om 7, 8 cn

De Eembode | 1934 | | pagina 5