Taxi 6 ct. per K.M, Garage Nic. Boveè MAISON REINBOUD Vermeerstr. 99 - Tel. 627 p aanspreker en aanne Koopt in Amersfoort Likdoorns, Eeltpitten Zr. G. Visser-Uitslager P. Leenards Phoscalca Allerlei Marktbericht Kaasmarkt Amersfoort. 30 April. Aangevoerd 23 wa gens, bevattende 7500 Kilo. Prijs 116.00 tot 118.00 p. Kilo. Handel traag Hartelijk dank aan het Comité voor de Slagcrsvak- tcntoonstclling voor het ontvanger saldo, bijna 205 gulden, ten bate var het zwakke Amersloortsche kind. Namens het bestuur: M. KAMERLING, Voorzitter A. B. v. D. KLEIN, Secr.-Penningm. Flinke Dienstbode Ml BIEDT zich aan tegen half Mei, net R. K. Meisje (21 jaar) als hulp in de huishouding voor dag ot dag en nacht. Brieven onder letter M. bureau van dit blad. M. R. Braun. Arts houdt spreekuur te HAMERSVELD van 10 tot II uur bij J. van den Hengel E33 Ook persoonswagens Belt U even 1093 gesepareerd A 10 ct. per K.M.; Stadsritten 50 ct. jfó Jj wQQ Dag en nacht geopend Standplaatsen: „Monopole", Station; „d'Oranjeboom", y. Schalk, Leusderweg VERHUISD: van WEIJERS5TRAAT I naar Dames-en Heerenkleermakerij Tevens 't geheele Costuumvak, zooals 't vervaardigen van Japonnen. Blouses, Rokken enz., alsmede alle veranderingen. Speciaal adres voor veranderingen en repareeren van alle soorten Bontwerk Kamer van Koophandel VRAAGT Kantoorbediende mann., pl.m. 14—16 jaar. Eigenhandig gcschr. brieven; op gave van leeft., «pleiding, adres, enz. Persoon!. bezoek na oproep. Br. aan Arnh.weg 23. J. h. Huurdeman Kamp 32 - Amersfoort Beleefd aanbevelend Stadgenooten Laat ze pijnloos behandelen bij: Gsd'pl. Voetspecialiste - Pedicure Vermeerstraat 10, Telefoon 885 Spreekuren: Dagelijks van 2-4 uur., Donderdags ook 7—9 uur. Dinsdags geen spreekuur. Beh. ook aan huis.' Tarief f 1.50 Belastingzaken t H. H. IKHEID. Belistingcoisulinl Lid v.d. Bond v. Belastingconsulenten St Radboudstraat 13 Telef. 1113 Aangifte. Bezwaar-, Beroep en Cassalicschriflen Behandelt alle belastingen Slijterij Massa's Schi Dr. Th. Th. Staal ARTS te HAMERSVELD zal voortaan Dinsdag en Vrijdag van 10—10.30 uur spreekuur houden in calé .De Gouden Ploeg" te Achterveld. •VERLOpPDO WÊ Willem Groenhuizen Langestraat 43 Amersfoort Ttlefoon 852 EERSTE R. K. Amersfoortsche Begrafenisonderneming OPGERICHT 1915 Speciaal adres voor bediening in alle klassen IiuhlidiMlr. iI llirital mté hfttoie/feeoMee&eJ d-fc* S?'iïk'. Irersthoen,ies en "Ponken kopen Slechts .2.75. En de kwaliteit? uitsteken: Horen een uitgebrei verfijnde schoentje, ook voor Horen, 't zijn de betere eigen Filialen koopt U die leuke en solide I" van het eenvoudige t Heeren en Kinderen. Koopt dus bij v schoenen "oor veel logeren Driis. leertip zegt: „Alleen in om „van Haren s schoenen! Eigen Filiolen in olie LANGESTRAAT 16 ie plaatsen van Nederland. -AMERSFOORT OVhTQtf »^D'"OiUfA8RliKiN WML» IJscofabriek „DE IJSBEER" B. C. OVERMARS - L. Beekstraat 2 Telef. 648 BERICHT dat vanaf heden weer ijs verkrijgbaar is. Roomijs 6 en 10 cent Banketbak kersijs 5 en 10 cent Ijslolly's 5 cent Let vooral op de wagens met de naam B. C. OVERMARS Moderne inrichting. MEROP, Langestraat 90-92 - Telefoon 288 Kippengaas vanaf 3 ct. p. M. Asphaltpapier 15 ct. p. M. Golfplaten 60 ct. p. M. - Combi natie haik, schoffel, schop f2.45 Gieters gegalvaniseerd f0.90 Tuinslang 24 ct. p. M. Grasmachines vanaf 9.80 Borstbeeldje Mgr. Dr. W. H. Nolens Smaakvol Kunstvoorwerp Treffende gelijkenis Slechts één wijze van uitvoering. - Vaste verk.prijs f8.- Mag in geen enkele Bestuurskamer of Vergaderzaal onzer R. K. Sociale Instellingen en Vereenigingen ontbreken Iedere P K. Staatspartijer koope het uit dankbare erkenning voor wat Mgr. Nolens voor ons gedaan heelt Alleenverkoop voor Amersfoort B. A. v. GASTEL v.h. Lorijns R.K. Boek- en Kunsthandel •TZAND2 - AMERSFOORT TELEFOON 1541 Op aanvrage zenden wij gaarne één stuks op zicht Hebt ge reeds proef genomen met onze prima KUNSTMEST Bestelt nog heden ff Alleenvertegenwoordiger A. C. Schaap Thans ooK p. zakverkrijgbaar Laag in pr|)s Hoog in kwaliteit Jl Korte Gracht 12a - Telef 571. Brieven van Eerw. Father Fr. Bervoels We gingen van de boot over een pontonkade, en kwamen zoo dichter bij het geschreeuw der bunkerkerels, ik heb mijn neus even ter verkenning wat dichterbij gestoken, daar hou ik nu eenmaal van, maar deze werd zwart als kool, en dus haalde ik ze maar gauw weer binnen. Tussehen haakjes het spijt me ontzettend, dat ik van mijn zakelijk verslag, zooals mijn plan was afdwaal, maar ik begin zelf hue meer en meer plezier te krijgen in al die herinneringen, zoodal ik mijn pen, pArdon mijn vingers, niet kan weer houden Port Said had ook wel wal itlteressanls in donker en vooral de rijtuigjes, ja met paarden er hun leuke bell»". deden zeer poëtisch aan vooral a's ze lawaai gingen maken op een hoek waar geen kip te zien v/as (wij toevallig)wel een verkeers agent. liet zijn daar anders Joden hoor geen Amstcrdamsche, die zijn daar niets bij, maar onechte I Ik geloof dat die Egyptcnarcn het van dat volk heb ben afgekeken toen ze hen onder de knoet hadden en nadat Jood Mozes hun te glad af was, hebben ze zoo veel ondervinding opgedaan, dat hij hel niet weer zal behoeven te probceren. Toch geloof ik dat mijn zakemansgccst zicli nogal aardig heeft geweerd. Toen wij met ons vieren weer bij Mijnheer Simon terug waren, ontmoetten we daar onder anderen collega Herzog; deze was in Parijs niet bij ons geweest, en had geen cent, alleen wat marken. In Roosendaal had men mij uitdrukkelijk verklaard niets dan Engelsch geld te bezitten in Kenya, en deze baas wilde van zijn vaderlandsch slijk maar geen afstand doen. Maar ik kende mijn maatje nog van ouds. Kom mee ventje, 't is wél 10 uur, maar misschien is er nog zoo'n bedrieger open. En jawelde meesten j zoojuist nog open waren dicht, alleen er was nog een! Ik er in, hij was te verlegen. Wat geef je? Ik weer naar buiten, maar 100 Mark probeeren. Hij gaf een goede koers, want hij hield van Hitler, zei hij, en een oom, of ik weet niet wat, van hem was een Duit- sclter. Ik ook maar zoo bezigde per soon met geld, hij is een ontzettend arme Bavaar! zou er misschien wel toe over te halen zijn. ik zou het pro beeren met een shilling provisie; en jawel de koop ging door, en met de provisie er bij kreeg hij ik meen 58'/, cent per Mark U Itad hem de volgende dagen moeten zien springen, toen de pond met sprongen omhoog liep. Die Egyptenaar verloor er natuurlijk bij, dat deuntje kennen we, maar hij deed het uit liefde voor Duitschland, Hitler en voor mijn aardig gezichtdat liedje hoorde ik daar voor liet eerst, en nu kon hij mijn gezicht nog niet eens zien vanwege de baard en de duisternis in zijn vrekkenhol. Enfin, wij weer naar Simon en een kop lekkere koffie op drinken, maar de koffie was bocht als ik.ttog nooit geproefd heb. We dronken toen wat heel lekkers. De boot v/ilde maar niet weg en liet lawaai van laden noodde niet naar bed. Dus maar een goochelaar even bekijken. Die was ons in alle opzichten te slim af. Praten en dwingenEerst geld, vooruit maar Yes! en zoo inde haast gaf ik een shilling in plaats van een half-penny, maar als een ezel be taamt, liet gebeurde mij geen tweede keer; ik weigerde boiweg hem nog iets voor een voorstelling te geven. Maar hij kreeg me toch, kuikens kwa men uit mijn zakken, pennies gingen er in en shillings kwamen er uit, maar het waren allemaal zijn eigen, want de mijne zaten achter knoop in de broek. Wordt vervolgd. Ingezonden. Centraal Genootschap. De collecte bracht met de nageko men giften bijna f470 in kas. Er waten nagenoeg geen kosten, dus alles voor het zwakke Amersfoortsche kind. Vriendelijk dank aan de Pers. Hartelijk dank aan de leiding met de staf van collectrices en collectanten, 't Waren dames en heeren. die na hun arbeid tijd vonden voor dit mooie doel. Van de velen, die in school dage lijks de lijdenden voor zich zien geen medewerking. Van de velen, die zoo ruimschoots tijd hebben, nu andere arbeid, helaas, hun krachten niet vraagt, heeft niemand hulp geboden voor het kind, dat zoo zeer hulp behoeft. We hebben met eenig recht gemeend te mogen rekenen op die hulp. Wel licht een volgend jaar? Hoogste dank aan de geefsters en gevers. Vaak waren het kleine gaven, maar blijmoedig gestort in onze groen- wit-groene busjes. Het minder dan andere jaren ont vangen geld wordt gelukkig aangevuld met een paar mooie bedragen van de tooneelvereeniging „De Keitjes" en van de Slagersvaktentoonstelling- Voor deze ongevraagde hulp dubbel dank! Voor het bestuur der afdeeling A. B. VAN DER KLEIN, secr.-penningm. Binnenland Katholieke Boeren- enTuiodersbond. Landbouwgenootschap werd bijge woond. In zijn openingswoord wees voorzitter de Goey er op, dat de moeilijke omstandigheden voor het platteland nog steeds voortduren. De regeering is tegemoet gekomen in de wenschen tot crisismaatregelen al is er hier en daar wel wat op aan te merken. Spr. betreurt het, dat er in eigen kring een zeker» mate van on tevredenheid kenbaar is geworden. Al kon de voorzitter zich dit wel inden ken, toch ontveinsde hij zich niet, dat dit voeden van ontevredenheid een ;root gevaar voor ons zelve inhoudt. )oor de genomen crisismaatregelen is de land- en tuinbouwstand gebleven, wat ze thans nog is. In het algemeen wees de heer de Goey er op, dat men opbouwend moet medewerken met de regeering, die door haar getroffen maat regelen getoond heeft het goed met het platteland voor te hebben. Het jaarverslag dat hierna werd uit gebracht liet uitkomen, dat in het af- geloopen jaar de boeren en tuinders in het Sticht nog ernstige moeilijkheden hebben ondervonden van den slechten economische toestand, waarin de be drijven verkeeren. Al moet worden toegegeven, dat 1933 minder slecht was dan 1932, voor zeer velen was het zeer moeilijk om het hoofd boven water te houden. Het ingrijpen van de Crisis Rundveecentrale voorkwam een totale ineenstorting van de vleesch- prijzen, waardoor vooral voor het zuivere weidegebied van Utrecht kapi talen behouden bleven. Voor de tuinders bleven in 1933 de zorgen buitenmate groot, ondanks het ingrijpen der Regeering. Dank zij de getroffen crisismaatregelen toont de toekomst een minder somber beeid. Voor de zuivere weidegebieden echter en voor de kleine bedrijven zullen de moeilijkheden nog groot blijven, omdat hiervoor aanpassing aan de gewijzigde Het ledental van den Kring Utrecht ging in 1933 wederom vooruit. Op 1 januari 1934 telde de Kring 34afdee- tingen met 1366 leden. De Jonge Boe renbond ontwikkelde levendige actie. Het aantal Boerinnenbonden breidde zich uit. Te Utrecht hield de kring Utrecht zijn algemeene ledenvergadering, welke door vele Eerw. Heeren Adviseurs en_ verlegenwoordigcrs van het Utrechts j omstandigheden bijna ondoenlijk is! Een landbouwer te Leur, wilde een beitel van een nieuw heft Om steun te bekomen, drukte hij de beitel tegen zich aan en wel met zulk een kracht, dat de beitel, die 1cM. breed was, in het lichaam drong, met het gevolg, dat deze door de ribben het hart raakte en de man binnen en kele minuten aan verbloeding overleed. Te Dedemsvaart is het ongeveer 7-jarig zoontje van S. met een ver brijzeld been langs de trambaan ge vonden. Het personeel van den tram- dienst heeft van een ongeval niets bemerkt. Eenige uren nadat het kind gevonden was, is het overleden. Te Apeldoorn waar Prinses Juliana op het paleis 'tLoo verblijft, wapper den ter gelegenheid van haar 25stcn verjaardag vlaggen van de openbare gebouwen en van zeer vele particuliere huizen. Van de gelegenheid om de felicitatie-registers ten paleize 't Loo te teekenen werd een druk gebruik gemaakt. In den loop van den dag werd een enorm aantal schriftelijke en telegra fische gelukwenschen aan het paleis afgegeven, alsmede tal van fraaie bloem stukken. Des middags maakte de Koninklijke familie een autorit door de kom der gemeente, waarbij zij veel enthousiaste begroetingen ontving.' In verband met den hofrouw droeg In een garage te Bloemendaal is door het uit elkaar springen van den amarilsteen van een electrische slijp machine een 66-jarige man gedood. De man was bezig met slijpen, toen de steen uit elkaar sprong. Een der brokken trof hem aan het hoofd. In de werkverschaffing te Reeder- veld heeft een groepje tewerkgestelden een voorwerker aangevallen naar aan leiding van een woordenwisseling. Het gevolg was dat deze groep, bestaande uit ongeveer 10 man, vcorloopig werd geschorst. Alle tewerkgestelden uit Muntendam en Oude Pekela, ten getale van 300 man, verklaarden zich daarop met de geschorsten solidair. Zij wer den allen geschorst. De andere 1300 tewerkgestelden hielden zich afzijdig. Te Kortenlioef waren een troepje Amsterdamsche jongens bezig met het beproeven van zelfgemaakte bommen. Zij hadden er 3 vervaardigd, waarvan er één sprong, met het noodlottig ge volg, dat van een der jongens het linkerbeen nagenoeg geheel werd ver splinterd. Arie Tuk, de bekende redder van het zeedorpje Terheijde, die meerdere malen gedecoreerd is voor de wijze waarop hij met gevaar voor eigen leven de in nood verkeerenden ter zee is te hulp gekomen, is op 84-jari^ m leeftijd overleden. Sinds juli 19?I zijn aandeNeder- landsche mijnen reeds 6750 mijnwer kers ontslagen. In de afgeloopen maand werd aan 600 arbeiders het werk op gezegd. In den ouderdom van 81 jaar is te Leeuwarden overleden de heer Louis Francois Bensdorp, mede-oprichter van de bekende cacao- en chocolade fabrieken te Bussum.

De Eembode | 1934 | | pagina 3