Officieele Kerkelijke Mededeelingen voor de R. K. Parochiën van Amersfoort en Omstreken ZATERDAG 12 MEI 1934 Het auteursrecht van den inhoud dezer Officieele Kerkelijke Mededeelingen wordt verze kerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Officieele Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemen met bronvermelding Epistel en Evangelie. 6de Zondag na Pasehen, Les uil den eersten brief van den li. Apostel Petrus; IV, 7—11. Zeer geliefden Wecst bedachtzaam en waakt in de gebeden. Maar vóór alleshebt wederzijds bestendige liefde voor elkander, want de liefde bedekt cene menigte van zonden. Wecst jegens elkander gastvrij zonder morren. Slaat elkander ten dienste, een ieder naar de gave, die hij ontving, als goede uitdeelers van Gods menigerlei genade. Spreekt iemand, als woorden Gods; oefent ietnand eene bediening uit, als uit eene kracht, welke God verleent; opdat in alles God verheerlijkt worde door Jezus Christus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Joannes: XV,26-XVI.4. In dien tijd sprak Jezus tol Zijne leerlingenAls de Trooster, dien Ik u van den Vader zenden zal, den Geest der waarheid, die van den Vader voort kom', zal gekomen zijn, zal Hij getui genis van Mij geven. En gij zult ge tuigenis geven, omdat gij van den beginne met Mij zijt. Deze dingen heb Ik u gezegd, opdat gij niet geërgerd wordt. Zij zullen u uit de Synagogen bannenja, het uitr komt, dat al wie u doodt, mecnen zal Gode dienst te doen. En dit zullen zij u aandoen, omdat zij noch den Vader noch Mij kennen. Doch Ik heb u dit gezegd, opdat, als het uur er van ge komen is, gij gedenken moogt, dat Ik het u gezegd heb. Evang el ie verklaring. 6de Zondag na Pasclien. Donderdag vierden wij het feest van 's Heeren Hemelvaart, een der schoonste feesten van het kerkelijk jaar. Jezus, onze Heer, onze Verlosser en Zalig maker. steeg glorievol ten hemel voor de oogen zijner leerlingen. De tijd van vernedering en lijden was voor Hem geëindigd: in volle zegepraal trad Hij met ziel en lichaam de eeuwige heerlijkheid des hemels binnen, waar Hij in de hoogste eer plaats nam aan de rechterhand des Vaders en met Hem leeft en regeert in eeuwigheid. En wat ons dien dag nog meer deed juichen was dat Hij, volgens zijn eigen verklaring, daarheen ging om voor ons daar een plaats te bereiden. De gedachte aan het eeuwig heerlijk loon, aan de glorie des hemels, die de goede Zaligmaker ons daar boven heeft bereid, deed ons het be sluit maken Christus trouw te blijven in ons leven, standvastig te zijn in den strijd tegen de bekoringen en in de beoefening der christelijke deugden. Heden herdenkt Onze Moeder de II. Kerk den tijd die verliep tusschcn 's Heeren Hemelvaart en het Pinkster feest. den tijd waarin de Apostelen zich door bidden en vasten voorbe reiden op den komst des II. Gecstes, om alsdan het bevel van hun godde- lijken Meester op te volgen .gaat door de gehcelc wereld en verkondigt het Evangelie aan alle schepselen. Die geloofd zal hebben en gedoopt zal zijn zal zalig worden maar die niet geloofd zal hebben zal veroordeeld worden." Het Evangelie van dezen Zondag is wederom genomen uit de afscheids rede. die jezus tot zijn Apostelen hield op den avond vóór Zijn lijden. Wederom behelst het de troostende belofte aan gaande de komst des H. Geestes. Na zijn heengaan behoeven de apos telen zich niet bezorgd te maken over hun onwetendheid of over het succes van hun missie-werk, immers als Hij tot den Vader is teruggekeerd zal Hij hun „den Geest der waarheid, Die van den Vader voortkomt" zenden. Die Geest der waarheid zal hen dan onderrichten en „getuigenis geven van Mij", n.l. door wonderteekenen, die de prediking van het Evangelie zullen be geleiden, de waarheid daarvan beves- iigen. Die Geest der waarheid zal dan het verstand hunner toehoorders ver lichten, hun wil en gemoed bewegen om den Christus te leeren kennen en liefhebben. Aldus zal hun succes ver zekerd zijn Maartegelijkertijd waarschuwt Jezus hen, dat ze om wille van hun prediking, om wille van hun getuigenis voor den Christus, veel zullen moeten lijden. Jezus doet zulks omdat vooruitgeziene rampen niet zoo zwaar vallen als die onverwacht komen en omdat zij, de apostelen, daardoor niet ontmoedigd zullen worden en bedenken, dat Hij het voorzien en hun voorspeld had. Laten ook wij in deze week ons voorbereiden tot het ontvangen des heiligen Gecstes op het aanstaande Pinksterfeest. Ook wij immers hebben de komst des H. Geestes van noode, meer misschien nog dan de apostelen, opdat die Geest der waarheid ons be- vestige en onderrichte in de waar heden des geloofs, en opdat ook wij evenals de apostelen vervolgingen kun nen doorstaan tcrwille van ons getui genis aangaande den Christus. Liturgische Kalender. Week van 13-19 Mei. Zondag 13. Zondag onder 't Octaaf van Hemelvaart. Tijdeigen. Mis Exaudi, 2e geb. 11. Rob. Bellarminus, 3e geb. van Hemelvaartsdag. Maandag 14. Mis als op llemelvaart- dag, 2e geb. H. Bonifacius. 3e Con cede. Credo. Dinsdag 15. H. Joannes Bapt. de la Salie, 2e geb. Hemelv. Credo. Donderdag 17. Octaafdag Hemelvaart. 2e geb. H. Paschalis, Credo. Vrijdag 18. H. Venantius, 2e geb. uit de Mis van Zondag. Prefatie van Hemelvaart. Zaterdag 19. Vigilie van Pinksteren. Tijdeigen, Prefatie van Pinksteren, Eigen Communicantes en Hanc igitur. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollecte jeugdwerk. H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 10 uur plechtig gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Van half 5 tot half 8 uitstelling van het Allerheiligste voor de leden van de Altaarwacht. ZATERDAG Vigilie, geboden vasten- en onthou dingsdag. H. Missen half 7, kwart voor 8 en 9 uur. 4—9 uur Biechthooren.

De Eembode | 1934 | | pagina 5