Tot lange wandelingen instaat! „META-PODIUM" Steunschoenen C.H.VAN DOORN&Zn. 1904 - 1934 30 jaar Allerlei Dikwijls zult U rceds'ondervonden hebben, dat'het plezier van een lange wandeling of uitstapje voor een groot deel bedorven wérd. omdat U te zeer door VOETPIJNEN gekweld werd. Maak dat U o-gestoord van Uw uitstapjes kunt genieten. stellen U hie' toe In staat. Alleenverkoop Ged'pl. Voetkundige Tel. 219 - Utrechtschestraat 9 Parochie O. L. Vrouw Hemelvaart. Het is gebleken dat een aantal Ka tholieken die het H. Vormsel nog niet ontvangen hebben, de verplichte voor bereiding op dat H. Sacrament ver zuimden bij te wonen. Deze voorbe reiding wordt in de kerk van O. Vr. Hemelvaart nog gegeven de vol gende week Dinsdag en Donderdag te 7 uur, Vrijdag te half 8- De kinderen van de parochie van O. L. Vrouw, die de openbare school bezoeken en de volwassenen die het H. Vormsel nog niet ontvangen hebben worden dringend aangemaand om op de aangegeven dagen het voorberei dingsonderricht geregeld bij te wonen. Parochie St. Franciscus Xaverius. Toediening van het H. Vormsel. Op 13 Juni zal in onze kerk het H. Vormsel worden toegediend. De voorbereiding tot het H. Vormsel voor hen. die boven de 16 jaar zijn is a.s. Dinsdag om half negen in de kerk. Op grond van onjuiste informal» werd door ons medegedeeld, dat Mej. N. die om een aanrijding te voorkomen van haar rijwiel viel en zich deerlijk wondde, aan de gevolgen was over leden. Gelukkig is dit achteraf onjuist gebleken. Mej. N. is herstellende. Zoadagdienst H. H. Doctoren. ea Nacht-weekdieast Apotheker. Dr. Kolk, Berkenweg 15. Telef. 579. Dr. Batenburg, Utr.weg 18. Tel. 448. Dr. Duyvis, Utr.weg 145. Telef. 396. Apotheek: W. van den Bovenkamp. Utrechtschestraat 45a, Telef. 63. R. K. Vrouwenbond. Het Bestuur deelt de leden mede, dat er nog gelegenheid bestaat tot uiterlijk 28 Mei a s. om zich op te geven voor de Katholieken dag in Den Bosch op Zondag 24 Juni. De reiskosten zijn per spoor f 1.67 retour. De kaart die toe gang geeft tot de plechtigheden kost 25 cent extra. Tijd van vertrek zal nog worden bekend gemaakt. Kath. Zangclub. Ten einde eventueele teleurstelling te voorkomen, achten wij het nuttig mede te deelen, dat het de bedoeling van de R. K. Vrouwenbond is, alleen dames voor de op te richten zangclub op te nemen, die boven de 25 jaar zijn. Een drijvend en opvouwbaar bed. Aan de firma W. van Bekkum, Lange- straat alhier, is de alleenverkoop afge staan van een opvouwbaar bed, dat men, met lucht gevuld, te land en tr water kan gebruiken. Men zie de ad vertentie in dit blad. Het gemeentebestuur is voornemens over te gaan lot verbetering van den weg langs 't Blrkhovenbosch. De ver betering zal bestaan ii.het verruimen of wegwerken van bochtenhet ver- breeden van den rijweg tot 7 meter; het aanleggen van rijwielpaden enz. Een en ander komt op ongeveer f20.000 te staan. Omdat de toelating tot de eerste klas van het Gymnasium wordt beperkt ir verband met de moeilijkheden verbon den aan het vormen van paralelklassen zal een vergelijkend examen voor toe lating worden afgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op achterstaande ad vertentie betreffende de verplichting tot inschrijven bij een veiling-vereeniging oor eiken kweeker van groente of fruit. 30 jaar zwemmen 30 jaar Pesit's Bad onze prijsvraag in dit blad v Dinsdag a.s. De 48-jarige koopman B. M te Amersfoort, stond te Utrecht terecht wegens heling van een fiets en diverse onderdeelen. Verd. was houder van een consump- tiekraam langs den weg en kreeg daar verscheidene jongens per fiets als klant. Verd. werd ten laste gelegd dat hij deze jongens er toe aanspoorde te stelen en de buit bij hem te brengen. De jongens deden dit en verd. zorgde dat het aan den man kwam. Verd. ontkende. Twee jongens verklaarden uitdruk kelijk dat ze door verd. meermalen tot stelen waren aangemoedigd. Ze hadden echter nooit eenig voordeel van deze diefstallen gehad. Een rechercheur werd gehoord die zeer bezwarende getuigenissen omtrent verd. aflegde. Get. verklaarde, dat verd. veel met dergelijke jongens in aanra king kwam en hen bedierf. De jongens stonden vóór dien tijd gunstig bekend. Behalve de hier be handelde zaak had de politie al meer met verd. te stellen gehad. Verd. was met eenige jongens bezig geweest plan nen te maken voor inbraken in de buurt. Ook was verd. betrokken geweest bij een smokkelaffaire, waarbij een kist revolvers van Amersfoort over de grer<- zou brengen tegen betaling van f 100.—. In dit verband had de president reeds gewezen op het verleden van verd., die meermalen was verooideeld wegens smokkelen en afpersing. De Officier vond het feit hier hoogst ernstig. Verd. had jongelieden tot stelen aangespoord en er profijt van getrokken en eischte een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van preventiet. - In de Valk hield de Coöp, Vcree- niging U.A. „Gooische Uitvaart Ver zekering" een openbare propaganda- vergadering. Deze heeft thans na lang werken alles in eigen beheer genomen en worden begrafenissen door de Ver- eeniging zelve uitgevoerd. Deze Ver- eenigingen beslaan reeds te Zaandam, Haarlem, Delft, den Haag, Rotterdam Utrecht. De .Gooische Uitvaart" telt thans sedert de oprichting in 1933 ongeveer 2300 leden. ,pr. deelt mede dat zij rekening houdt met de eischen welke een be paalde religie aan een uitvaart mocht stellen De bedoeling is te Amersfoort een correspondent aan te stellen. Donderdagavond had in het ge bouw van de R. K. Spaarbank een oprichtingsvergadering plaats van een R. K Dameszangkoor. Tot voorloopig bestuur werden benoemd de dames Helmich, van Munster en Smink. Een 15-lal leden gaven zich op. Als Direc teur zal optreden de heer Scheiffes. Leden kunnen zich melden bij Mej.J. Munster, L. Nicasiusstraat 20. In Calé 'I Boompje werden door Notaris G. P. A. L. te Leuken geveild Perc. I. Winkelwoonhuis met bak kerij Hof 9, opgehouden met f5000. Perc. 2. Woonhuis aan de Kruis- kamp 42 aan P. J. Zwan voor f2500 Burgerlijke Stand. 22 M;i. Geboren: Jacobus Hendrik, v. A. Boumeester en M. H. Jansen Antonia Alberta, d. v. W. A. v. d, Geld en A. M. Brouwer Hendrik Jacob, z. v. H. de Vries en A. Versteeg Andreas Pieter Jacobus, z. v. A. J. v. d. Last en M. J. v. Doorn Sophia Hermina, d. v. R. de Vries en A. de Vries Pietronella Alberta, d. v. A. Wilken en S. Enkelaar Engelbertus, z. v. A. J. W.v.d. Heuvel en G. Brink huis. OverledenWillemijntje H. Kwast, 67 j., echtg. v. J. J. v. Vulpen - Johanna Bloem, 60 j., echtg. van De aanleg van de verlengde Bor- Mijnten. gesiuslaan en van een weg naar de 23 Mei. Geboren: Peter Johannes, Daam Fockemalaan is gegund aan v. E. Ier Haar en J. v. Ewijk I Batenburg voor f9720. Willemina, d. v. R. v. d. Ham en M. In verband met de T.T.-reces te C. J- Middegaal Johannes, H. G. Lambrechts en P. v. d. Brom. GehuwdG. H. A. Rouwhorst en E. S. Stokkermans B. C. Bolwerk en G. H. v. Beek. Overleden: Theodora Oijtenbeek, 2 m. 24 MeiPieter, z. v. P. Los en E. M. Koster. Hermanus lohannes, z. v. H. W. de Rijk en E. H. J. Bovee. OndertrouwdJ. C. v. d. Brink en E. H. J. Hoendervoogt G. v. Bin nendijk en S. C. de Wilde. A. J. Manse en W. M.Hazelaar. Gehuwd: J. J. E. Leliaert en D. J. Bouw. J. W. Hartskamp en W. M. Brink. Nieuwe Telefoonnummers. 1864 Bestuurdersbond. 1857 Asyl v. huisdieren, Hoogeweg 130 1106 Beijer, Joh. Tolliusstraat 5 1853 de Boer, J. v. d. Heijdenstr. 20 1715 v. Bommel, Woningbureau, Sta tionsstraat 30b 1849 ten Brinke, Pascalstraat 24 1865 Burgers, inspectie, Vermeerstr. 77 1698 Carp, J. v. d. Heijdenstraat 14 1856 Delforterie, H. v. Viandenstr. 32 1861 d'Huy, Berkenweg 24 1595 Fotogr. de Smalen,Muurhuizen 25 1858 v. Hall, Timorstraat 17 1585 Herstellingsoord .de Burcht", Utrechtschestraatweg 1258 ter Hotst, Rubensstraat II 1515 Berg-Hotel, Utrechtscheweg 225 1607 Instituut Cosmetique, P.Buysl. 12 1862 Klaasse, Rubensstraat 29 1857 Nachtveiligheidsdienst, Hooge- weg 130 1855 v. Nes, Rubensstraat 43 1848 Petrusma, Langestraat 96 1859 Reddingius, Tcsselschadelaan 2 1815 Roetman, Rubensstraat 21 1530 Dr. Stok, Vermeerstraat 148 1863 Vlaanderen. Dillenburglaan 2 1870 Voorst tot Voorst, Huygensl. 39 1534 Water en v.d. Brink, Leusderw. 22 1860 Weco. slagerij, Langestraat 47 Assen zullen de café's aan de straten, waar de bezoekers van deze motor- wedstrijden doortrekken, in den nacht van 22 op 23 |uni geopend zijn. Hier voor is de vereischte toestemming van het geneentebesluur verkregen, mits geen alcoholhoudende waren worden verkocht. Hoek Laantje-Arnhemscheweg had een botsing plaats tusschen motor en taxi. Taxi aan de rechterzijde inge drukt en motor geheel ontzet. Motor rijder en duopassagier kwamen er met een paar hoofdwonden af. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenHendrik, z. v. D. Huisman enj.v. d. Krol Theodora Catharina Maria, d. v. J. H. ter Rahé en v. Wieringen Wilhelmina, d. Zevenbergen en O. Schuiteman Hendrika, d. v. J. Heiwegen en L. Haase Jan, z. v. J. Schuur en v. Ginkel Herman, z. v. M. H. Hoogland en Gr. E. v. Garderen Willempje, van W. Vaarkamp en A. Schimmel. Ondertr.E. v.'Ruler en A. Reijersen. Gehuwd A. Weisz en A. H. Luijten B. v. Dijk en H. G. v. d. Beek. Overleden Dirk Robbertsen, 19 jaar Petertje Ruiter. 73 j., wed. van E. Bouwman. Heden geëtaleerd EogeUche Eetkamer f 247.50 Eiken old Finish met Velour d'Utrecht, compleet A. H VAN NIEUWKERK N V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING nPGFRIfHT 1909 BEEKEN8TEINSCHELAAN 10 - OPGERICHT 1909 R. K. Bijz. Lagere School te Achter veld werd vastgesteld op f2315.42 en voor de Ned. Herv. School op f727.66. Het voorschot voor 1934 op vergoe ding voor de R. K. School te Achter veld werd volgens verzoek vastgesteld op f1500 en voor de Ned. Herv. School op 1673.03. De datum van de Schouw werd be paald op 12 Juni. De Remonstrantenkerk aan de Hee renstraat kreeg van nieuwe lidmaten een luid-klokje ten geschenke, T uinbouwtentoonstelling. De afdeeling Amersfoort en Omstre- ■n van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde heeft besloten in September een Tentoon stelling te houden van bloemen, plan ten, fruit en groenten. Deze tentoonstelling zal gehouden worden in samenwerking met de Flo- raliavereeniging „Amersfoort", de Ver- eeniging van Cactusvrienden, de Fruit-, groenten- en bloemenveiling, en de Vereeniging van Oud-Leerlingen van Tuinbouwcursussen. Door deze sam<nwerking zal een mooi geheel kunnen ontstaan. Hoewel de tijdsomstandigheden voor den tuinbouw en de bloemisterij zeer moeilijk zijn, heeft de afdeeling toch gemeend dat de belangen van deze takken van bedrijf, door het houden van een tentoonstelling, zeker zullen worden gebaat. Door een tentoonstelling zal het publiek zich kunnen overtuigen van de belangrijkheid van de bloemen- fruit- en groentecullures in deze om geving. Wil de tentoonstelling aan haar doel beantwoorden, dan moet een goede voorbereiding en propaganda vooraf gaan, wat onvermijdelijk vele kosten met zich brengt. De Tentoonstellings-Commissie is van meening dat de tentoonstelling financieel kan slagen. Het is echter noodzakelijk een waar borgfonds te vormen om een even tueel tekort te kunnen dekken. Wel wordt door de leden en door de medewerkende vereenigingen veel mogelijk in het waarborgfonds geteekend, doch vele van hen zijn in zenders, wat reeds vrij groote offers vergt. Het besfuur verzoekt belangstellen den voor een bedrag in het waarborg fonds te teekenen. Zij spreekt de ver wachting uit, dat men overtuigt zal zijn van het groote plaatselijke en cultureele belang van een tentoonstel ling op het gebied van tuinbouw er. bloemisterij. P. van Straalen Jr. Voorzitter, P. J. de Groof, Dollardstraat 86, Secretaris, J. R. Voorneveld, Penningmeester, C. den Brink, R. van de Bunt. Achter het boschpark „Birkhoven" heeft een boschbrand gewoed, die door politie en burgers kon worden ge- bluscht. Circa 1000 M'. bosch ging verloren. Hamer» veld Op het bedrijf van den heer Jai Vrijhoef zal een cursus gegeven wor den in kaasbereiding, welke bestaat uit een achttal practische en theore tische lessen. De lessen worden gegeven elke Vrijdag om kwart voor vijf (Zomertijd). Het lesgeld bedraagt f2.50. Leerlingen kunnen zich opgeven den heer G. Monsma, landbouw-onder- wijzer te Hamersveld en bij den heer Jac. Vrijhoef. Hoogland Het circus Amar, dat hier voorstel lingen zou geven, is wegens de slechte financieele resultaten, in Nederland be haald, naar België afgereisd. Nu komt het circus Reusz Althoff. Leusden Woensdagmorgen vergaderde Raad der Gemeente. Bij de Politieverordening werd het sluitingsuur voor Café's vastgesteld op 12 uur (vroeger 10 uur). Goedgekeurd werd de wijziging Politieverordening betreffende kampeeren in de gemeente. De driejaarlijksche verrekening van het Bijzonder Vervolgonderwijs l928-'29-'30 werd vastgesteld f503.02, waarvan nog uit te keeren f32.99. De vergoeding Bijzonder Vervolg onderwijs over 1932 werd vastgesteld op f 183.42, de vergoeding R. K. jon gensschool te Hamersveld over 1932 op f681.75, R. K. Meisjesschool te Hamersveld over 1932 op f 782.75. Het voorschot voor 1934 voor de K. Jongensschool werd vastgesteld op f 501.91 en voor de R. K. Meisjes school op f484.63. B. en W. werden gemachtigd tol het aangaan van een tijdelijke kas- geldleening groot f 5000, tegen ten hoogste 5 pCt. rente. De heeren W. A. Hendriksen en J. in Loenen worden benoemd tot leden van de Commissie tot wering schoolverzuim. De datum voor de Schouw werd bepaald op Dinsdag 12 Juni. Van 6 Juni a.s. 12 uur tot Donder dag 7 Juni 10 uur, zullen op het ter rein van de voormalige Grebbelinie, in beheer bij de Genie en gelegen ir de gemeenten Lcusden en Wouden berg, patronen worden ontstoken ten einde den mondingknal van geschut, na te bootsen. Voorts zullen uit batterijen, opge steld nabij „Snorrenhoef", gemeente Leusden, in den nacht van 6 op 7 |uni a.s. losse schoten worden afgevuurd. INlJKerlt Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus, z. v. C. Snappei en T. v. Drie Jan, z. v. A. Ruiten beek en II. Bokkers Dina Hendrika, G. de Jong en P. Rikkers Ca tharina Geertruida, d. v. C. v. Esveld A. E. Ligtenberg Adriana, d. v v. d. Hoef en G. Bronkhorst. Ondertr.R. v. d. Bunt en G. Gerrit- 1. v. Hoff en D. Wildschut C. Molenberg en Motshagen. Geh. A. van Dijkhuizen en R. Dirksen 1. Prins en W. v. Norden W. J. Gelder en T. de Graaf H. Hoge- sn en J. Haverkamp H. G. van Manen en G. Schuld. Overl.W. v. Drie, 3 w. Gerritje v. Ramshorst, 48 jaar Aart v. d. Berg, 1 jaar. Stoutenburg Woensdagmiddag vergaderde Raad der gemeente. Bij Politieverordening werd het sluitingsuur voor Café's veranderd van 10 in 11 uur. De vergoeding over 1932 voor de Soesterberg Ter hoogte van de Tempellaan had een ernstig ongeluk plaats, waarbij twee personen werden gewond. De motorfietsrijder P. met zijn duo-passa gier V., beiden uit Utrecht, wilden een bijna stilstaande personenauto passec- ren. Op het kritieke moment draaide de auto de Tempellaan in, waardoor de motorrijder in het nauw werd ge dreven en met een flinken klap tegen de auto reed. P. zoowel als V. werden ernstig gewond aan armen en beenen naar het ziekenhuis te Lichtenberg overge bracht. Soest Burgerlijke Stand. GeborenGeertruida Margaretha Maria, d. v. P. J. Majoor en A. J. Stalenhoef Hendrikus Antonius, z. v. A. H. Brouwer en H. Bosman Maria |ohanna Wilhelmina Geertruida, d. v. C. W. Zieltjes en W. W. de Kruijf Margaretha Maria, d. v. G. v. Logtestijn en C- A. Hilhorst Cor nells Hendrikus, z. v. A. H. v. Brum- melen en j. v. Oosl Teunis Marinus, z. v. T. v. Oostenbrugge en K. M. Vonck Heintje, d. v. W. v. Brum- melen en N. de Bree. Ondertrouwd: J. Geijtenbeek en M. F. Nowak -- E. H. C. J. Wijk en G. W. v. Voorst J. Pasker en M. v. d. Broek B. J. Berkenvelder en H. G. v. d. Toorn A. C. Veldhuizen en W. C. Kersten A. v. Stcenwijk en F. Schudel. i huwd: J. Deketh en K. H. Freisheim M. A Edelbroek en H. A. v. Woer- kom G. Rijn en W. v. d. Broek C. G. F. Kickhefer en M. D. J. Otte. OverledenHendrikus de Jong, 3 jr. Thijinen Altena, 86 jr., echtg. v. W. Bakker. De gemeenteraad besloot geen ter rein voor Lunapark af te staan. Men herinnerde daarbij aan de woorden van den burgemeester verleden jaar, toen men in Soesterberg een Lunapark vroeg om daarmede de kosten te dek ken voor den aanleg van een sport terrein. Toen zei de burgemeester, dat bij het toestaan van een Lunapark „hel hoongelach van den duivel zou wor den gehoord". En nu is de toestand nog veel erger dan toen en toch doet de burgemeester een voorstel. De burgemeester had kunnen weten, dat er toch vele tegenstanders in den raad en in de gemeente zijn van een kermis in dezen tijd. Er zijn intusscnen al kermiswagens op het terrein, de electrische verlich ting is al aangebracht en er was al f600 bij den gemeente-ontvanger ge stort. We zagen van de plaats echter alleen de Roomsche Kalhedraal. want om half 5 ging de trein al. We zijn hier een 6707 mijlen van London af heet het Peruweg is het tot Nakuru juist over 900 K M. dus blijkt Afrika nog niet zoo heel groot te zijndan naar Kisumu nog een 200 en ic bent bij het Vicloriameer. Over die 900 K.M. gaat de trein nu 28 uur werken maar daarover straks. We gingen wat tijdig naar het station omdat we eens wilde zien wat er ging gebeurenmaar goed ook, want nu konden we onze bagage tijdig binnen krijgen. In de trein was een goede restauratic, en hier behoefden we heusch geen honger te lijdenwel een beelje hitte, en een ontzettende hoop ver veling. Deze trein is niet zoo mooi in de Sudan, mair tamelijk schoon, met 4 in een coupé heeft ieder tenminste een plaats om zich geheel uit te strekken, daar de leeren rug opgeslagen kan worden. Het werd cün korte nacht, met als gevolg voor het eerst geen H. Mis. Zoo vroeg mogeljjk ontwaakt, om nog zoo veel mogelijk wilde dieren te zien, in het Naarder- meer van Kenya, m.a.w. in het be schermd gebied, was dit geen erg succes. Neer., als ik het goed beschouw zou ik Hoorn nog beter een dieren- reservoir kunnen noemen. Wal ik daar allemaal niet gezien heb in het Missie huis! Varkens, koeien, schapen (wit en zwart), geiten, eenden, kippen met en zonder veeren. duiven, konijnen, paarden ook ezels (met bosjes), gan zen, olifanten, beeren (ook ongelikte), uilskuikens, bokken, zwijnen (vuile en luie), duifjes, dikkoppen en stijfkoppen, hengsten, papegaaien, eksters, kraaien, en ik weet niet wat al nu er. Wordt vervolgd. Brieven van Eerw. Father Fr. Bervoets uit Baarn. Ik werd geloofd, en veel werd ge schrapt; toch had ik handiger kunnen zijn, maar dat kon me niet schelen, en ik gaf de andere daarin graag ge lijk, omdat ik maar 15 gulden behoefde te betalen, waarvan ik minstens nog 5 terugkreeg ookmaar lachen als ik deed om de anderen. Onze agent vond dat ik wel in orde zou zijn, en hielp de anderen. De douanen vonden nog al wat, maar zijn gepraat over on wetendheid, en de ontzettende drukte liet alles goed afloopen; toch hadden ze een benauwd half uurtje toen al lang klaar was. wanl ze moesten de lijst opnieuw invullen. Natuurlijk deden ze het nu nóg nauwkeuriger dan ik het gedaan had, want als ze nu in iets gesnapt werden; maar ze kwamen er gelukkig ook heel goed koop af. Het was erg druk om twee redenen. Vooreerst onze boot zette een extra groot getal af, bovendien een na ons kwam een Fransche boot binnen. Deze boot zette 12 Witte Paters en 8 Zusters aan wal, wat de geestelijke bemanning der trein 33 maakt, een waardig nieuw leger voor Midden Afrika. Over geld gesproken, ik had een flinke bagage,|en| iedereen zei dat het honderde guldens zou kos ten, waarvan de Missie maar een beetje betaaldewel dat deed ze, maar ik betaalde nog mindervracht en invoer rechten Hoorn—Nakuru kostte samen 50 gulden aan mijn portemonnaie. Mombasade derde stad van Kenya, alhoewel meer inwoners (42000) dan Nakuru, vanwege het werk aan zijn twee havens, zie er voor het oog aan genamer uit, omdat het vol is met palmen en andere tropische gewassen; maar daarmee komt overeen, dat het klimaat ontzettend heet is. Den laatsten lijd zijn er ui Twente den Gelderscht-n Achterhoek tal i valschc rijksdaalders n guldens omloop gebracht. De politie is er ns in geslaagd de hoofddaders aan te houden. Een persoon, die het valsch geld in ontloop h,id gebracht, is dezer dagen te Zutphen gearresteerd en in het Huis van Bewaring aldaar inge sloten. Voorts is te Enschedé aange houden een persoon, die het valschc geld vervaardigd heeft Tc Feldkirchen wilde een jongen zijn bal uit een put halen. Hij geraakte bedwelmd. Vier personen wilden licrn helpen, doch ook zij geraakten buiten bewustzijn. Toen de brandweer de vijf ongelukkigen ten slotte kon bergen bleek dat de levensgeesten reeds ge weken waren, - Nadat de Tweede Kanier het amen- lement-Teulings voor verruiming van 'erkoopgclcgenheid op Zondag voor vinkels in consumptieartikelen met 04 tegen 25 had aangenomen is op verzoek van Minister Cohjn de verdere behandeling van de Winkelsluitingswet geschorst. Bij de behandeling voor de recht bank van de fraude aan het Rotter- damsche Abattoir komen allerlei schanddaden aan hel licht. De Koningin en Prinses Juliana hebben een bezoek gebracht aan ver schillende plaatsen in Groningen. Overal werden de vorstelijke personen met groote hartelijkheid en gejuich ontvangen. Tijdens schietoefeningen met een zwarv.i mitrailleur, in het kamp van Waalsdorp. is de 20 jarige dienst plichtige Heynen door een aantal scholen in het hoofd getroffen. Te, (Gr.) werd een landdag dc N5>B. gehouden, die door 4000 personen bezocht was. Vooraf legde Ir. Mtisscr! een krans bij lui standbeeld van Adoll van Nassau te Heiligerlee. In een dorp bij Lembcrg is een uit !liT afkomstige granaat ontplof vier knapen, die het projec tiel wilden demonieercn, werden ge dood. - In de afdeeling van onbestelbare brieven en pakketten van liet New- Yorkschc postkantoor ontplofte een ?\£e u cen P"s,pakkct. Van een der postbeamlen werd de hand afgeslagen. - Bij een brand in een café in de SmgcS.»0"6'" ""-■"Sche" - Bij Ingluwood is „i ,|«E|„ie gestort, dat onmiddellijk daaroj in brand geraakte. Twee mannen en een V-^W kwamen i„ v,ammen Examens in aantocht «n" SMBT* "'"«.and i,dan wïïg'gnen U h"?m!ïdiï."»ii hoiM,cn U en maken U hel examenthCZ r"1' d«e drukke daeen Buisje 75 cl. Hi) Apulh. en Orogislen.

De Eembode | 1934 | | pagina 2